Gemeente vraagt hulp Rijk Uw gift redt levens Giro 860 Burgemeester Knokkt wijt wateroverlast aan 'die rotte groenen' www.pzc.nl/adverteren Tellen kampeerplekken Zondag van de eenheid in Zierikzee doorEdm Ramakers Reddingspoging Small Sail Inzet meetwagen bij geluidoverlast Hersenstichting Nederland Giro 300 of collecte door Marcel Mcdde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft de hulp van het parlement ingeroe pen tegen een voor camping houders 'funeste' uitspraak van de Raad van State. In een brief aan minister Veerman en de vas te Kamercommissie voor Land bouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV), wordt gevraagd deze uitspraak 'teniet te doen'. Wethouder G. van de Velde-de Wilde (toerisme) hoopt dat de Rijksoverheid voor aanvang van het nieuwe seizoen op 1 april in staat is om Schouwen- Duiveland in deze kwestie tege moet te komen. „Al is het alleen maar een uitspraak van de mi nister dat wij de strikte regels in de Wet op de Openluchrecreatie (WOR) wat ruimer mogen uit leggen dan de Raad van State nu heeft gedaan. Of iets in de geest van een noodverordening Plaats De Raad van State bepaalde halverwege vorige maand in een hoger beroepszaak dat de tel- methode van de gemeente Schouwen-Duiveland voor het totaal aantal toegestane kam peermiddelen niet door de beu gel kan. Per kampeerplaats is maximaal één tent of caravan toegestaan, oordeelt de Staats raad. In de praktijk komt dat er op neer dat kinderen naast de caravan van pa en ma geen eigen tentje meer mogen opzet ten. Noch mogen er straks twee of .(drie kleinere shelters op de plek van één grote tent worden gezet De gemeente hanteerde daar voor altijd een telmethode van 4,5 slaapplaats per eenheid Daarnaast is in de beroepszaak bepaald dat kampeerboeren niet langer negentig maar hoog uit zeventig dagen achtereen vijftien eenheden op hun terrein mogen plaatsen. Gaat het huidige beleid over boord, dan neemt het beschik bare aantal overnachtings plaatsen op het eiland met dertig tot vijftig procent af Glo baal komt dat neer op acht- tot twaalfduizend toeristen die naar elders zullen moeten uit wijken. Niet alleen lokt dat wildkamperen uit, waarschuwt de gemeente in de brieven aan 'Den Haag', het betekent boven dien een forse inkomstender ving voor de campinghouders en middenstand. Ook de gemeente loopt in dat geval de nodige toeristenbelas ting mis. Vooralsnog heeft de gemeente geen andere keus dan de uit spraak van de Raad van State te volgen, aldus de wethouder. „We móeten wel handhaven. We kunnen moeilijk een gedoogbe leid gaan voeren. Op moment dat één iemand om handhaving vraagt, dan zitten we! Dat zet ons voor zo'n vreselijk dilemma. Want in de praktijk zullen we steekproefsgewijs moeten gaan controleren of de ondernemers zich aan de regels houden Op het moment dat hij overloop heeft, moeten er onder be stuursdwang dus vorderingen worden afgegeven. Wat voor rekeningen rollen daar dan wel niet uit! De gemeente vraagt de minister met spoed om overleg over de kwestie. Schouwen-Duiveland weet zich in haar opstelling in middels gesteund door de Ver eniging Nederlandse Gemeen ten, aldus Van de Velde. zaterdag 11 januari 2003 door Wout Bareman KNOKKE - Burgemeester Leo pold graaf Lippens van Knok- ke-Heist heeft opnieuw de oorlog verklaard aan de natuur beschermers en de 'groene poli tieke partijen' in België. Volgens de graaf is de wateroverlast, waarmee vooral Vlaanderen de afgelopen weken te kampen had, 'de schuld van die rotte groenen en een kleine kliek fundamentalistische ambtena ren'. In de Vlaamse media haalde burgemeester Lippens ander maal uit naar 'die groenen', die volgens hem tevreden toekeken hoe de waterwegen buiten hun oevers traden „Want de vogels hebben nu genoeg plasjes om m te spelen." In mei vorig jaar re kende de graaf ook al af met de natuur- en milieubeschermers. Naar aanleiding van de discus sie over de bouw van windmo lenparken voor de Vlaamse kust - Lippens was daar fel tegen - kwalificeerde hij 'die groenen' toen als 'nieuwe fascisten', 'crypto-terroristen van morgen' en 'groene ayatollahs' Naar aanleiding van die uitspraken besloot de gemeenteraad van Oostburg voorlopig niet mee te werken aan de vorming van een grensoverschrijdend samen werkingsverband in de West- Vlaamse/Zeeuws-Vlaamse grensstreek. Lippens diende eerst excuses aan te bieden. Dat deed hij niet, al verzekerde hij later wel dat hij waardering heeft voor het werk van de na tuurbeschermers Geconfronteerd met waterover last in de deelgemeenten West- kapelle en Ramskapelle besloot burgemeester Lippens vorige week bij een firma in Noordwol- de een superpomp te huren. Die werd bij de Leopoldvaart ge plaatst. Ook op andere locaties werden pompen ingezet. Ille gaal en zonder bouwvergun ning, geeft Lippens toe. Om er aan toe te voegen: „En de eerste ambtenaar die erover komt kla gen, kieper ik in de vaart. Dat wordt de dag van mijn leven." Een boze graaf Lippens stortte bij journalisten voor de zova ste maal zijn hart uit. „Va richtlijn hier, vogelridj daar, verbod om nog slibteb geren. Ze zijn niet goedgew denNog even en de poldersz één groot slij kmeer. Dan kum wij allemaal verhuizen naara binnenland." De burgemeester Knokkel grijpt trouwens ook helea niets van het overheidsbell „Waar zijn we eigenlijk meei zig? In de jaren zestig landi we al op de maan en nu zoui we onze voeten niet meer dn kunnen houden? Dat maai mij met wijs." Als hij het dei gelopen weken voor het zeg had gehad, dan had hij ias veel eerder stadium een gn aantal pompen ingezet, j preventief water hadden gepompt naar zee Volgens ij pens kan Vlaanderen wat u treft een efficiënte aanpakq de wateroverlast een voorin nemen aan Nederland. ZIERIKZEE - De Interkerk* ke Werkgroep Zierikzee Ihh op zondag 19 januari een sptc- ale dienst om de zondag vana eenheid te vieren. Dat wordt één zondag per ja gezamenlijk gedaan. Bij elk binnen kijken wordt bovendia als heel positief ervaren. Dl jaar wordt de viering gehouda in het gebouw van de gerekt' meerde kerk in de Sint Dora» straat in Zierikzee. Het te van de dienst is Oog voor» borgen rijkdom. Voorgangers in de special dienst zijn dominee Joke va Voorst en pastor Johan Gi» wels. Ook is er een kinderneva dienst. De viering, georgas seerd door de Interkerkelij! Werkgroep Zierikzee, begint morgens om tien uur. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen zet zich in om het Small Sail Festival te redden. Dat zegt wethouder H. de Haas (toerisme). „Het is een evene ment dat past bij Vlissingen en in vijf jaar heeft het een goede naam opgebouwd. De klein schaligheid slaat ook aan. Bin nenkort zal ik met de organisa tie van Small Sail overleggen of toch een vervolg mogelijk is." Small Sail kampt met financiële en bestuurlijke problemen. Het is moeilijk om aan sponsors te komen en enkele bestuurders van het eerste uur besloten te stoppen. „Ik wist dat naar op volgers gezocht werd. Ik wist niets af van de financiële pro blemen", reageert De Haas. De gemeente heeft dit jaar al 23.500 euro gereserveerd voor het festival. „We hadden net be sloten om vanaf 2003 een struc turele bijdrage te regelen. Hier voor hebben we het festival incidenteel financieel ge steund." Na dit jaar zou stil zwijgend het bedrag worden verhoogd naar 26.000 euro. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Binnen de Nederlandse milieuwetgeving vormt de geluidhinder een moeilijk onderdeel. Twee van de drie men sen zeggen regelmatig overlast te ondervin den van geluid. Van buren, muziek, weg- en spoorverkeer, bedrijven. In Zeeland komen naar verhouding veel klachten over lawaaiige bedrijven in de Zeeuwse-Vlaamse Kanaalzone. Dat is ver klaarbaar, omdat in de omgeving van die bedrijven meer woningen liggen dan bij voorbeeld bij de industrie in het Sloegebied Door nieuwe wetgeving krijgen provincie Zeeland en de gemeenten straks meer te ma ken met aanpak van geluidhinder, zei gede puteerde A. Poppelaars (CDA, milieu) giste ren in Middelburg bij de ingebruikname van de nieuwe geluidmeetwagen van de provin cie. Hij deed dat door het geluidsniveau te meten van de over het Abdijplein schallen de hit Oerend hard van Normaal. De wagen biedt door modernere appara tuur de mogelijkheid sneller in te spelen op klachten en komt daardoor mooi op tijd Poppelaars verwachtte dat door de nieuwe wetgeving méér een beroep gedaan wordt op de deskundigheid en apparatuur van de provincie. Vergunningen De wagen wordt gebruikt door de afdeling Milieuhandhaving en Metingen van de di recteur Ruimte, Milieu en Water van de pro vincie. Er worden onder meer metingen mee verricht bij bedrijven waaraan Gedepu teerde Staten een vergunning volgens de Wet Milieubeheer hebben verleend. Aan de hand van deze metingen worden voor schriften in vergunningen en geluidszones rond industrieterreinen gecontroleerd. De bestaande meetwagen was bijna twintig jaar oud. Ook wordt de wagen met apparatuur - kos ten ongeveer 120.000 euro - ingezet bij de behandeling van geluidklachten. Actueel voorbeeld is de klacht over geluidhinder die wordt ondervonden van het bedrijf Cerestar in Sas van Gent. De provincie voert momen teel permanente metingen uit bij de woning van de klager, vertelde Poppelaars. Ook wordt overlegd met het bedrijf over geluid- beperkende maatregelen. Uit het dak van de geluidsmeetwagen komt een vijf meter lange mast die omgevingsgelui den meet. foto Mechteld Jansen UitgeteldJ Een uiterst besmettelijk virus heeft ons waddengebied bereikt. Het veroorzaakt onder zeehonden een levensbedreigende ziekte. De Zeehondencrèche Pieterburen verwacht de komende maanden dan ook vele zieke en (helaas) nog veel meer dode zeehonden. Uitgeteld? Nee, de Zeehondencrèche is als klinisch opvangcentrum op het meest dramatische scenario voorbereid Er zijn - in betere tijden - medicijnen ontwikkeld waarmee nog niet besmette en besmette dieren kunnen worden behandeld, om ze straks weer gezond uit te zetten. zeehondencrèche p ieter b u ren www. zeehond, encreche.nl Geef geld, ieder zeehondenleven telt. Met vrijwilligers alleen redden we het niet. We hebben uw financiële bijdrage hard nodig. Geef alstublieft eenmalig iets extra's, ook als u al donateur bent. Naam Adres Postcode Woonplaats Stuur mij een acceptgiro voor een eenmalige (extra) bijdrage aan de Zeehondencrèche Pieterburen. U kunt ook direct een bijdrage leveren door een bedrag over te maken op het speciale actierekeningnummer Giro 8028 Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar. Stichting Zeehondencrèche. Antwoordnummer 959.9950 WL Pieterburen Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting nl NederlandseV!/ Hartstichting leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Zonder U kunnen* de straatkinderen*» Oost Europa geer veilig thuis ge*n Word lid Bel 070-3339300 (kantooruren) Kom naar www.proefdiervrij.nl of bel 070-306 24 68 en zie wat kunt doen Proefdiervrij De Nationale Hartweek Zonder U geen Unicef. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bi] kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 56