Rolstoelers geven dansfeest 7 PZC Giro 860 zeeland www.pzc.nl/adverteren Korte celstraf geëist voor autokaping Dienst uit solidarteit Burgemeester Knokkt wijt wateroverlast aai 'die rotte groenen' Auto in Goes opengebroken Inbraak in horecapand Autoradio gestolen Hersenstichting Nederland H. jjjobse DEN HAAG - Een 30-jarige Schiedammer die in augustus 2001 in Heinkenszand betrok ken was bij een autokaping hoorde gisteren bij het gerechts hof in Den Haag een celstraf eisen van 49 dagen waarvan 40 voorwaardelijk. Tegen een 42-jarige medeverdachte werd een celstraf geëist van 39 da gen waarvan 30 voorwaarde lijk. De mannen werkten voor een uitzendbureau dat buitenland se gastarbeiders aan werk hielp Het bureau voorzag ook in on derdak. Toen bleek dat er uit een van de woningen spullen waren gesto len, gingen de verdachten ach ter de bewoners aan. Ze wisten dat de mannen in een wit bestelbusje reden en wisten die wagen bij Heinkenszand te achterhalen. Daar dwongen ze het busje tot stilstand. Er ont stond ruzie tussen de twee verdachten en de vermeende dieven. Vervolgens sprong de verdachte Hagenaar in het be stelbusje en ging er mee van door. Volgens de twee verdachten hadden zij nooit de bedoeling gehad om het busje te stelen. Ze wilden alleen hun spullen terug De advocaat-generaal geloofde hen, en eiste een celstraf die ge lijk was aan het aantal dagen dat ze in voorarrest hadden ge zeten. Uitspraak over twee weken. OOST-SOUBURG - In de kerk De Goede Aarde in Oost-Sou burg wordt morgen een bijzon dere dienst gehouden met als thema Alleen op de Wereld. Aamoud van den Deijl spreekt over solidariteit met mensen die niets hebben, zelfs geen familie om op terugte vallen. Het jonge renkoor Inspriration uit Mid delburg zorgt voor de muziek. De dienst begint om 9.30 uur en wordt gehouden in samenwer king met de Stichting Roemenië Hulpverlening Midden-Zee land. De opbrengst van de col lecte is voor een project voor straatkinderen in Boekarest. door Wout Bareman KNOKKE - Burgemeester Leo pold graaf Lippens van Knok- ke-Heist heeft opnieuw de oorlog verklaard aan de natuur beschermers en de 'groene poli tieke partijen' in België. Volgens de graaf is de wateroverlast, waarmee vooral Vlaanderen de afgelopen weken te kampen had, 'de schuld van die rotte groenen en een kleine kliek fun damentalistische ambtenaren'. In de Vlaamse media haalde burgemeester Lippens ander maal uit naar 'die groenen', die volgens hem tevreden toekeken hoe de waterwegen buiten hun oevers traden. „Want de vogels hebben nu genoeg plasjes om in te spelen." In mei vorig jaar re kende de graaf ook al af met de natuur- en milieubeschermers. Naar aanleiding van de discus sie over de bouw van windmo lenparken voor de Vlaamse kust - Lippens was daar fel tegen - kwalificeerde hij 'die groenen' toen als 'nieuwe fascisten', 'crypto-terroristen van morgen' en 'groene ayatollahs'. Naar aanleiding van die uitspraken besloot de gemeenteraad van Oostburg voorlopig niet mee te werken aan de vorming van een grensoverschrijdend samen werkingsverband in de West- Vlaamse/Zeeuws-Vlaamse grensstreek. Lippens diende eerst excuses aan te bieden. Dat deed hij met, al verzekerde hij later wel dat hij waardering heeft voor het werk van de na tuurbeschermers. Geconfronteerd met waterover last in de deelgemeenten West- kapelle en Ramskapelle besloot burgemeester Lippens vorige week bij een firma in Noordwol- de een superpomp te huren. Die werd bij de Leopoldvaart ge plaatst. Ook op andere locaties werden pompen ingezet. Ille gaal en zonder bouwvergun ning, geeft Lippens toe. Om er aan toe te voegen: „En de eerste ambtenaar die erover komt kla gen, kieper ik in de vaart. Dat wordt de dag van mijn leven." Een boze graaf Lippens stortte bij journalisten voor de zoveel ste maal zijn hart uit. „Vm richtlijn hier, vogelnchS daar, verbod om nog slib teU geren Ze zijn niet goed ges; denNog even en de poldersi ééngrootslijkmeer.Dankm wij allemaal verhuizen naar: binnenland." De burgemeester Knokkel grijpt trouwens ook heleni niets van het overheidsbele „Waar zijn we eigenlijk mee: zig? In de jaren zestig landa we al op de maan en nuzoi» we onze voeten niet meer dm kunnen houden? Dat maak mij niet wijs." Als hij het dei gelopen weken voor het zeg had gehad, dan had hij me veel eerder stadium een gr aantal pompen ingezet, preventief water hadden gepompt naar zee. VolgensL pens kan Vlaanderen wat treft een efficiënte aanpakt de wateroverlast een voorba nemen aan Nederland. GOES - Uit een auto diegep keerd stond aan de Wulfas straat in Goes zijn dondena avond een autoradio ent telefoon gestolen. De was van de goederen bedraagt ai le honderden euro's. THOLEN - In de nacht vando derdag op vrijdag werd isg broken in een horecagelegE heid aan de Postweg in Thole stad. Er werd ruim honderde ro gestolen. YERSEKE - Uit een persone auto in de Groeninx van Zoele straat in Yerseke is gisterene autoradio cd-speler gestok De waarde vanhet appan bedraagt enkele honderdene ro's. zaterdag 11 januari 2003 De Vrolijke Rollers kunnen alle kanten op door Anita Hoekman GOES - Het moet een groot dansspektakel worden, zater dag 18 januari in Sportpunt Zeeland in Goes. Dan komen er een kleine dertig rolstoeldan- sers met partners in actie. Het publiek kan gratis genieten van het speciale dansevenement. Leidster Joke de Bert uit Kapel- Ie en haar helpster Jannie Re- mijn uit Goes verheugen zich er nu al op. „Zelf hebben we niet zo'n grote groep", zegt Joke. „Wezijnmaar met een stuk of acht rolstoel dansers en dan de helpers erbij Maar een vriendin van mij, Ad- die Hoogesteger, doet dit werk op Walcheren. Zij is van de groep 'De vrolijke rollers' en die hebben veel meer leden. Om nog beter aan iedereen te kunnen la ten zien wat er allemaal moge lijk is, komen Addie en haar le den ook langs. Als iedereen, rolstoeldansers en helpers, op de dansvloer staat, hebben we wel een redelijke sportzaal ge vuld", glimlacht Joke. Er komen klassieke dansen aan bod zoals de foxtrot, de Engelse wals, de chachacha en de sam baOok komen er een paar volk- dansen aan bod. Maar voor de jongeren valt er ook genoeg te genieten. Zo wordt er een de monstratie linedance gegeven Verder zijn er ook nog allerlei losse dansen die onder geen en kele noemer vallen „Niets ison- mogelijk", zegt Joke. „Je kan met rolstoeldansen echt alle kanten op. Van klassiek tot hy permodem Drempel Jannie maakt zich nog maar over één ding druk en dat is de drempel. Niet de echte drempel, want Sportpunt Zeeland is rol- stoelvriendelijk, maar de psy chische drempel. In Beveland wonen toch wel veel lichamelijk gehandicapte mensen. Maar het overgrote deel heeft het rol stoeldansen nog niet ontdekt. „Ik hoop echt dat er veel mensen langskomen. Helpers en mensen in een rolstoel. We kunnen ze namelijk allebei goed gebrui ken." De rolstoeldansers oefenen nu eens in de twee weken, maar leidster Joke de Bert zou dat graag elke week gaan doen. foto Willem M ieras Om de drempel zo laag mogelijk te houden is de promotiedag gratis. Mensen die niet stil kun nen zitten, mogen gelijk mee dansen Joke: „We nodigen het publiek af en toe uit om mee te dansen. Dat hoeft natuurlijk niet, maar het mag wel. Kunnen ze geli j kproevenwathetnu pre cies is." Heel eenvoudig is het in elk ge val niet. Zowel de helper als de persoon in een rolstoel moet de passen en bewegingen leren. Jo ke heeft er zelfs een speciale op leiding voor moeten volgen. „Ik geef volksdansen aan kinderen, huisvrouwen en ouderen. Ik dacht dat rolstoeldansen wel een mooie, nieuwe uitdaging zou zijn Dat zou ik er 'effe tus sendoor' doen. Nou, dat viel te gen. Ik heb er wel vier winters over gedaan. Ik voelde me op een gegeven moment gewoon een architect. Ik moest niet al leen de dansfiguren leren, maar ook allerlei ziekten en de maten van zalen, gangen en toiletten Ook moest je alles van rolstoe len leren. Het is nu wel handig, maar toen vond ik allemaal wel wat veel." Voldoening Jannie kwam er wat later bij, via haar broer die er ook danste. Jannie: „Ik vind het fantastisch. Het is leuk en gezellig. We ma ken samen heel veel lol en het geeft me ook nog eens voldoe ning Ik ben die maandagavond wel helemaal kapot, maar elke veertien dagen verheug ik mij er weer op." Rolstoeldansen kun je met elke rolstoel en het maakt ook met uit of je een zware of een lichte handicap hebt „Het maakt voor de helper natuurlijk wel uit of je danst met iemand die in een elektrische rolstoel zit, of met iemand die zelf de wielen in be weging zet", legt Joke uit. „Maar voor elke situatie is er een oplossing. Soms dansen de rolstoelen samen. Dat heet duo- dansen. Soms is er een helper bij die ervoor staat, dat noemen we combidansen. En dan kan je ie mand met twee handen vast houden, of met één hand of er- achterlopen." Wakker De Bevelandse groep is niet zo groot en bovendien zitten er veel mensen bij met een wat zwaar dere handicap. „Dat maakt niets uit, maar het zou ook wel leuk zijn om er een andere groep bij te hebben. Dan kan je bij voorbeeld duodansen. Tijdens de promotiedag laat de Wal- cherse groep dat ook zien. Maar eigenlijk willen we iedereen even wakker schudden dat we er zijn en dat ze lid kunnen wor den. Ook helpers. We hebben er nu net genoeg, maar als er eens iemand ziek is, moet je wel eens een nummertje aan de kant zit ten. We dansen nu ook eens in de veertien dagen. De dansstof zakt zo te ver weg. Elke week zou beter zijn." Dit jaar vieren de rólstoeldan- sers uit de Bevelanden ook hun vijftienjarig bestaan. Samen met de Walcherse club, want ze zijn bijna tegelijkertijd opge richt. Uitgeteld..? Een uiterst besmettelijk virus heeft ons waddengebied bereikt. Het veroorzaakt onder zeehonden een levensbedreigende ziekte. De Zeehondencrèche Pieterburen verwacht de komende maanden dan ook vele zieke en (helaas) nog veel meer dode zeehonden. Uitgeteld? Nee. de Zeehondencrèche is als klinisch opvangcentrum op het meest dramatische scenario voorbereid. Er zijn - in betere ti|den - medicijnen ontwikkeld waarmee nog niet besmette en besmette dieren kunnen worden behandeld, om ze straks weer gezond uit te zetten. zeehondencrèche p ieterb uren www.zeehondencreche.nl Geef geld, ieder zeehondenleven telt. Met vri|wilhgers alleen redden we het met. We hebben uw financiële bijdrage hard nodig. Geef alstublieft eenmalig iets extra's, ook als u al donateur bent. Naam Adres Postcode Woonplaats Stuur mij een acceptgiro voor een eenmalige (extra) bijdrage aan de Zeehondencrèche Pieterburen U kunt ook direct een bijdrage leveren door een bedrag over te maken op het speciale actierekeningnummer Giro 8028. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 9S9.9950 WL Pieterburen Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10.2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - wwwhersenstichting.nl Kom naar www.proefdiervrij.nl of bel 070-306 24 68 en zie wat kunt doen. Proefdier vrij UiTvaanwndememing bv Uw zong m onze banden voor geheel WaLchenen Rouwcentra aan: Buitenhovelaan 1 te Middelburg tndustrieweg 20 te Vüsslngen Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieu* en Shit Joosland Tel.: 0118 462205 Tel.: 0118 633093 www.hjobse-uttvaart nt Email: tyobae^hjobse-uitvaart n| Tevens beschikken wij over een nazorg-consulente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14