Ipzc Vlissingen wil camper op camping houden Duizendponder kan nu geen kwaad meer doen PZC Total geeft uitleg over lekke leiding Middelburg kampt in hoogseizoen met parkeerproblemen College ziet niets in passantenplaatsen 13 Vijfhonderd euro boete geëist voor mishandeling Gemeente probeert Small Sail te redden Koop en verkoop uw auto razendsnel via www.AutoTrack.nl (St) AutoTrack.nl Dief op heterdaad betrapt Nekletsel door aanrijding Terneuzenaar rijdt ambulance aan Auto-inbrekers actief Maritieme sectoren slaan alarm Beroving in horecapand zaterdag 11 januari 2003 ia itonrEdith Ramakers ïbi VLISSINGEN - De Camper flubNederland krijgt geen voet m de grond bij de gemeente Vlissingen voor de inrichting nn passantcnplaatsen voor tampers. De club diende on- langs het verzoek in bij het Vlis- iii 5^ college van burgemeester m: «wethouders om een parkeer de plaats voor campers in te rich- >t ten of om camping-eigenaren ill dwingender aan te spreken op 15 bet campervriendelijk maken k nnwn deel van hun terrein, ïti ra ,Voor campers is het op veel plaatsen onmogelijk om op le- ti gaie wijze te overnachten", l- schrijft de Camper Club Neder- land. In Zeeland is geen enkele officiële camperplaats. Wel 'ifljhnnen campers een -volgens ■es de richtlijnen van de club- vriendelijke plaats vinden op rar officiële campings en bij drie particulieren, alle in Zeeuws-Vlaanderen en de Be- 'E velanden. Voor de rest ont- a breekt het in Zeeland aan'goede a jremachtingsmogelijkheden' t vw campers icamper is te vergelijken met een boot of jacht, stelt de club Camperbezitters zijn vaak vrije vogels 'en zoeken een soort ha ven' waar ze ten hoogste een paar nachten kunnen doorbren gen. Dan trekken ze weerverder. „In Nederland zijn dit soort voorzieningen om even stil te staan mondjesmaat aanwezig. In België, Frankrijk, Duitsland en Italië is dit goed geregeld." Deze staanplaatsen zijn vaak goedkoop. Op sommige plaatsen kan water getapt worden, afval verwij derd worden en elektriciteit in gekocht worden Vlissingen vindt dat er voldoen de faciliteiten voor campers zijn op campings in de buurt. Het kamperen buiten de campings- doorkruist bovendien het pro vinciale beleid, vindt het college van B en W. Daarmee wordt be doeld dat 'wildkamperen be straft moet worden'. De Vlissingse wethouder H. de Haas (toerisme): ,,Bij uitbrei dingsplannen van campings wijzen wij er wel op dat ze meer aan campers moeten denken. Maar wij vinden het niet nodig om aparte staanplaatsen voor campers te creëren. Ik zou trou- GOES - Een 37-jarige man uit Goes die op de gol f baan in Goes de ex-vriendin van zijn broer zou hebben mishandeld, hoorde bij het Haags gerechtshof een boete eisen van vijfhonderd eu ro. De verdachte sprong op 4 maart )1 in de bres voor zijn broer, Mendeze op de golfbaan een ak kevietje had met zijn ex-vrien- èaDie had de sleutels van zijn nto en weigerde deze terug te $ven. Hij greep de golftas van deex-vriendin en begon er aan terukken om zodoende de sleu- EÜ doorMieke van der Jagt BORSSELE - Total Raffinaderij Nederland NV houdt dinsdag 14 januari een informatieavond in Beinkenszand. Het bedrijf geeft dan uitleg over de lekkages die afgelopen maanden in de Bors- selepolder hebben plaatsgevon den. Tot twee keer toe is in de sloten rond landbouwpercclen olie gevonden. In de gemeente raad van Borsele werden daar- oververontruste vragen gesteld. Total heeft tussen de raffinade rij inNieuwdorp en de steiger in Borssele acht leidingen lopen, die dwars door verschillende landbouwpercelen gaan. Een van die leidingen vervoert naf ta, dat verder wordt gevoerd van de steiger naar Dow Chemi- in Terneuzen. Een olielei- J loopt door van Total naar de Maasvlakte bij Rotterdam Door zes buizen stromen olie en olieproducten tussen Total en de Peiger Een van die zes buizen is ^september gaan lekken De lekkage werd ontdekt door REDACTIE WALCHEREN Postbus 18 *380 AA vlissingen Tel'(0118) 484000 Eax. (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) Sntrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 'KMO AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Jax: (0118) 470102 t-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc nl E-mail; web@pzc.nl wens ook niet weten waar we een speciale camperplaats moe ten inrichten. Ik zie ze vaak 's avonds op de boulevard staan Maar daar willen we zeker geen camperterrein creëren." Het college voorziet ook be heersproblemen van het terrein. „Moeten we daar iemand neer zetten die voortdurend oplet? De inrichting kost ook geld en we krijgen er amper iets voor te rug. In een klein land moet je or denen. Dit is een van de manie ren. We willen dat campers naar de reguliere campings gaan. Richten we aparte camper plaatsen in, bereik je een soort valse concurrentie ten opzichte van de huidige campings." VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen zet zich in om het Small Sail Festival te redden. Dat zegt wethouder H. de Haas (toerisme). „Het is een evenement dat past bij Vlissingen en in vijf jaar heeft het een goede naam opgebouwd. De kleinscha ligheid slaat ook aan. Binnenkort zal ik met de organisatie van Small Sail overleggen of toch een vervolg mogelijk is." Small Sail, dat vorig jaar zijn vijfjarig bestaan vierde, kampt met financiële en bestuurlijke problemen. Het is moeilijk om aan sponsors te komen en enkele bestuurders van het eerste uur besloten te stoppen. „Ik wist dat naar opvolgers gezocht werd. Ik wist niets af van de financiële problemen", reageert De Haas. De gemeente Vlissingen heeft dit jaar al 23.500 euro gereser veerd voor het driedaagse maritieme festival. „We hadden net besloten om vanaf 2003 een structurele bijdrage te regelen Hiervoor hebben we het festival incidenteel financieel ge steund." Na dit jaar zou stilzwijgend het bedrag jaarlijks ver hoogd worden naar 26.000 euro. tels te bemachtigen. Door het getrek kwam de vrouw ten val en verwonde zich aan de punt van een houten bankje. Volgens het Openbaar Ministerie had de verdachte zich daarom schuldig gemaakt aan mishandeling. De man, die vond dat hij onschul dig was, moest gisteren voor de tweede maal komen opdraven om zich tegen deze aanklacht van het Openbaar Ministerie te verdedigen. De eerste keer was hij vrijgesproken Over twee weken laat het hof weten of de man alsnog wordt veroordeeld. werknemers van Delta, die olie in de sloot aan de Ossenweg waarnamen. Nader bekeken, bleek die olie uit een drainage- pijp te druppelen. Total gaf op dracht het lek te zoeken, maar tot op heden is dat niet gevon den. Het bedrijf hield de leiding zolang leeg De provincie regelde de afgra ving van de vervuilde grond, waarvan de schoonmaak door Total moet worden betaald. Vorige maand werd echter op nieuw olie gevonden op hetzelf de perceel. De lekkage is ver moedelijk afkomstig uit een van de andere leidingen. A. Overbeeke, de boer op wiens grond de vervuiling is gevon den, heeft tot nu toe geen schade ondervonden van de vervuiling. Op het eerste perceel was de tar we al lang en breed geoogst en op het andere hadden aardap pelen gestaan. „Voor de afge graven grond moet Total ver vangende klei opbrengen, die van dezelfde kwaliteit moet zijn, alleen helemaal schoon. Daar ziet de provincie op toe. Total moet in principe regelen dat ik geen schade ondervind." De raad van Borsele vreest dat Total, die de leidingen al bijna 30 jaar geleden legde, het niet zo nauw neemt met het onderhoud Omdat de lekken zo moeilijk te vinden zijn en omdat ook naar het grondwaterniveau olie is weggelekt, wil de raad weten waar vervuilingen zitten, waar risico's voor lekkage zijn en wat Total gaat doen om verdere ver vuiling te voorkomen. De bij eenkomst van Total, die om 19.30 uur in de Stenge begint, moet meer duidelijkheid geven. R. Vos van de Explosieven Opruimings Dienst demonteren de vliegtuigbom in Ritthem. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Amerikaan se vliegtuigbom die in december Advertentie) N»y De autosite voor heel Nederland gevonden is op het terrein van de rioolwaterzuiveringsinstal latie in Ritthem, is gisteren suc cesvol gedemonteerd en tot ont ploffing gebracht. De gladheid op de wegen rond de bom, zorg de ervoor dat de duizendponder uren later dan gepland onscha delijk gemaakt werd. De bom uit de Tweede Wereld oorlog was 1,60 meter lang en had een doorsnee van 42 centi meter. De voorkant van het projectiel was massief, zodat de vliegtuig bom door een bunkerwand kon dringen. In het ontploffingsme chanisme was een soort vertra- ger ingebouwd waardoor de bom pas na de inslag zou ont ploffen. Het zogenoemde anti- uitdraaisysteem maakt dat de bom lastig te demonteren is, maar de Explosieven Oprui mings Dienst (EOD) van de luchtmacht is er desalniettemin in geslaagd. Voordat de duizendponder on gevaarlijk werd gemaakt werd een gebied van zeshonderd me ter rond de bom ontruimd. De bewoners van vier woningen binnen die cirkel moesten hun huizen uit. Zij werden opgevan gen bij familie en kennissen en konden na de demontage terug naar huis. Put De bom is op het terrein van de rioolwaterzuiveringsinstallatie in een diepe put van zand ge legd. Daar omheen en over de put heen zijn grote containers geplaatst die als wal fungeer den. Eén zijde van de put bleef open zodat de druk weg kon als de bom zou ontploffen. De EOD'ers van de luchtmacht, P. Smit en R. Vos, mochten pas aan het werk nadat de wegen rond de rioolwaterzuiverings installatie vrij van ijzel waren. Dat was van belang voor de brandweer en de ambulance die op het oefenterrein van de brandweer paraat stonden voor het geval de demontage mis ging. Maar ook de bom moest na afloop van het demonteren vei lig in een vrachtwagen vervoerd kunnen worden naar het strand in Ritthem. Door de gladheid op de wegen waren alle strooiwagens op pad en duurde het een hele tijd voor dat er één naar de zuiveringsin stallatie kon komen. En toen dat gebeurd was en de EOD in de startblokken stond, werd plot seling een andere strooiwagen gesignaleerd in het afgezette ge bied. Een politiewagen moest eraan te pas komen om deze wa gen uit het gebied te halen. Twee uur later dan gepland, werd ein delijk het ontstekingsmecha nisme feilloos uit de bom ge haald. Het projectiel is daarna op het strand bij Ritthem ingegraven en succesvol tot ontploffing ge bracht. VLISSINGEN - Een auto-inbreker is vrijdagmiddag op het Baskenburgplein in Vlissingen op heterdaad betrapt door de eigenares van het voertuig. De vrouw, een dertigjarige Vlissingse, had haar auto daar ge parkeerd. Toen zij na verloop van tijd samen met een bekende terugkwam, zagen zij de man in'haar auto bezig Ze konden de man tegenhouden en waarschuwden de politie. De autokra ker, een veertigjarige man uit Vlissingen, werd vervolgens aangehouden TERNEUZEN - Bij aanrijding tussen twee auto's op de krui sing N61/Mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen heeft een 45-ja- rige automobilist uit de gemeente Terneuzen gisterochtend nekletsel opgelopen De man reed over de Mr. F J. Haarmanweg in de richting van de Koegorsstraat. Op het kruispunt met de N61 gaf hij geen voorrang aan een van rechts komende 55-jartge bestuurder uit dezelfde gemeente. De 45-jarige man werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd Beide voertuigen raakten bij de aanrijding zwaar beschadigd. TERNEUZEN - Bij een aanrijding op de kruising N61/Tractaatweg in Terneuzen raakten gisterochtend een ambulance en een personenauto beschadigd. De 34-jarige Terneuzense bestuurder van de personenauto had niet tijdig in de gaten dat de ambulance, die zijn zwaailichten en ge luidssignalen voerde, hem vanuit de richting Zaamslag van rechts naderde. De 27-jarige ambulancechauffeur uit Halste ren kon hem niet meer ontwijken. HEINKENSZAND - In Heinkenszand is in de nacht van don derdag op vrijdag ingebroken in drie auto's. Twee auto's ston den geparkeerd in de Talingstraat, de derde in de Eendvogel straat Er werd kleding en geluidsapparatuur gestolen De waarde hiervan is onbekend. In dezelfde nacht werd ook nog ingebroken in een auto aan de Gerbernesseweg in Nisse. Wat hier de buit was, is onbekend DEN HAAG - Alle tien maritieme sectoren, van de scheeps bouw, offshore tot en met de watersport, slaan alarm over de snel verslechterende concurrentiepositie. Woensdag komen vertegenwoordigers van maritieme organi saties en enkele bestuursvoorzitters van vooraanstaande ma ritieme bedrijven naar Den Haag om die hartenkreet te laten horen. Zij zullen de lijsttrekkers of de nummers twee van poli tieke partijen een wensenlijst overhandigen voor de nieuwe regeringsperiode. Bovenaan staat de roep om een daadkrach tig industriebeleid. Volgens het verenigde maritieme be drijfsleven. waar direct en indirect samen 200.000 mensen werken, schiet het huidige regeringsbeleid op dat vlak ernstig tekort. THOLEN - In de nacht van donderdag op vrijdag werd inge broken in een horecagelegenheid aan de Postweg in Tholen- stad. Er werd ruim honderd euro gestolen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG Een jaar gele den werd in Middelburg het nieuwe parkeerbeleid inge voerd. Speciale vergunningsge- bieden voor bewoners verdwe nen, in de hele stad kwamen parkeermeters. Parkeren was alleen nog toegestaan in vak ken, die speciaal werden aange bracht. Het nieuwe beleid leid de tot een storm van kritiek. Er zouden parkeerplaatsen zijn verdwenen, bewoners aan de Singels klaagden over auto's voor de deur. De gemeente eva lueert het beleid in mei. Wat zijn de ervaringen van de Middel burgers een jaar na dato? Vooral in de zomer is er te weinig parkeerruimte, zegt G. de Bruijn Hij woont in de binnen stad en maakte bezwaar tegen het nieuwe beleid. Hij parkeer de zijn auto altijd in de Bleekersgang. Daar zouden aanvankelijk alle acht parkeer plaatsen verdwijnen. „Uitein delijk zijn we op vijf uitgeko men. Dat is iets te weinig voor het aantal auto's dat er is." In de winter is het nog te doen, vindt hij. „Maar in het vakantiesei zoen hebben we een probleem. En dat loopt tegenwoordig van mei tot oktober." Doordat de ge meente parkeervakken heeft gemaakt, is het aantal parkeer plaatsen verminderd, is zijn in druk. „De gemeente ontkent dat, maar vroeger werd er na tuurlijk dichter bij de bochten geparkeerd. Dat mag nu niet meer." Hij vindt dat er een transferium moet komen voor bezoekers aan het centrum. Dat is H. Boers van de Vereni ging Ondernemers Middelburg met hem eens. „Aan beide kan ten van het centrum moet een transferium komen, met ver voer naar het centrum op hoog tijdagen." De ondernemers vin den verder dat er in het centrum een grote parkeergarage moet worden gebouwd. „Nu liggen de garages aan de rand en de ver wijzing laat te wensen over. In iedere fatsoenlijke stad wordt je meteen bij binnenkomst naar een parkeergarage gestuurd." De huidige garages zijn boven dien te vaak dicht, vindt Boers. De ondernemers willen dat de garages ook in de weekeinden en tijdens feestdagen open zijn. Toch is het vorig jaar niet opeens veel slechter geworden, zegt de voorzitter van de VOM. „Hier en daar is er wat overdreven ge daan met de indeling van de parkeerplaatsen Die zijn wel erg ruim. Daar had men best wat scheutiger mee kunnen zijn. Rond deze tijd is er geen pro bleem, op een gewone dag kun je de auto gewoon kwijt. Maar zo dra er iets aan de hand is. loopt het spaak. In de periode dat het Walplein was afgesloten, brak er paniek uit. Daaruit blijkt dat de behoefte aan parkeerplaat sen in het centrum groot is De familie Postema woont aan de Veersesingel, vlakbij de Veer- seweg. „Meteen de eerste dag dat de parkeermeters werkten, stond het hier vol", zegt K Pos tema Mensen zetten hun auto op de singel en gaan lopend de stad in. Tot ergernis van de be woners die zelf geen parkeer plaats meer hebben. Veel auto's staan er de hele dag, sommigen zelfs weken achter elkaar. „De politie kan niets doen, het is na tuurlijk ook niet verboden", zegt ze. „Ze kunnen alleen bel len met de eigenaren om te vra gen of ze hun auto willen weg halen." Er wordt momenteel gedacht over een oplossing voor de par keerdruk op de singels. Postma pleit voor een zone waar alleen bewoners en hun bezoekers mo gen staan. Ze realiseert zich wel dat het probleem dan alleen voor haar en haar buren wordt opgelost „Met dit parkeerbe leid verschuift de parkeerdruk steeds.Ze denkt niet dat er snel een oplossing wordt bedacht. „Die evaluatie is in mei, daarna is het zomerreces. Dat wordt wel het najaar." G. Niehe van de Verening Vlas- markt is wel tevreden met de veranderingen. Hij is vooral ge lukkig met de afsluiting van de Vlasmarkt. „Er staan geen au to's meer op straat. Dat is een vooruitgang. Vroeger stond het vol met auto's van mensen die naar het café of de shoarmatent gingen Je kon de deur niet uit." Bewoners van de Vlasmarkt kunnen hun straat wel in met de auto, maar moeten ergens an ders in de stad parkeren. Vol gens Niehe levert dat geen grote problemen op„Je moet even lo pen, maar er is voldoende plek in de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13