L Pi üiöi it ZEEUWS E II IURAN1 ÏU keert zich tegen oorlog Irak Post onderuit op spiegelgladde weg <- AH-veroordeelde gaat niet in beroep 1 LK 11-5" 02 'redesmissie vanuit Brussel moet Saddam laten inbinden Onderzoek Prestige gedwarsboomd Zeeuwen groeten elkaar toch wel Van Barneveld schiet Belg af Wie staat er aan het roer? 21 Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- Voyager IÊ B Ik - f -Ié Begint het bV u ook zo te fcneMen? Ellton John van sneeuw JAGUAIT Gelaten kijken naar de overstroming Rustig winterweer Peroden met zon en droog, ^dagtemperatuur rond het vriespunt en P^st zwakke oostelijke wind. (6e jaargang no. 9 aterdag 11 januari 2003 is nummer 1,65 internet: www.pzc.nl De eerste zitting van het Galicische regioparlement in het on derzoek naar de gezonken olietanker Prestige eindigde giste ren direct in een chaos. Geen van de opgeroepen getuigen ver scheen voor de commissie, omdat de Spaanse regering wei gert mee te werken De regering is evenmin van plan mee te werken aan een parlementaire enquête door het nationale parlement. In Zeeland is geen groetzone nodig, want de inwoners be heersen de kunst van het samenleven zo al. Dat zei com missaris van de koningin W. van Gelder gisteren in zijn nieuwjaarstoespraak. Zijn rede stond in het teken van identiteit, verdraagzaamheid en saamhorig- heid. Raymond van Barneveld heeft gisteravond in Frimley Green de halve fi nales bereikt van The Em bassy, het officieuze WK- darts. De Hagenaar, die het prestigieuze toernooi al twee keer won, versloeg de Belg Erik Clarys, bij genaamd de She riff, in zes sets: 20 Halverwege vorige maand kwamen in het Kanaal de Noorse autocarrier Trico lor en het Franse contai nerschip Kariba met el kaar in aanvaring De Tri color kapseisde en zonk. Daarna voeren twee sche pen op de gezonken Trico lor. Dit soort ongelukken komt steeds vaker voor. Wat is er mis op de brug? varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 8 en 9; zeeland: 11,12,13,15 en 17; sport: 19 en 20; reportage: 21, 22,23,25 en 27; reizen: W1, W3 en W5; mobiel: W7; trends: W11, W13 en W15. door Hans Leber AMSTERDAM - De 30-jarige Amsterdamse franchisehouder van een Albert Heijn-winkel gaat niet in beroep tegen de straf die hem door de Amsterdamse politierechter is opgelegd we gens het slaan van een kassa- dief. Volgens advocate mr. Gons is haar cliënt tevreden met de geldboete van 300 euro en nog eens 300 voorwaardelijk. „Hij kan zich voorstellen dat de rechter die ene klap te veel vond." Een tweede AH-medewerker werd gisteren vrijgesproken, omdat hij de dief niet had mis handeld. De rechter vond dat de veroordeelde bij het achtervol gen en aanhouden van een kas- sadief, in augustus vorig jaar, te ver is gegaan met zijn geweld. In zijn vonnis hield de rechter rekening met twee eerdere ver oordelingen voor geweldple ging waarvoor de veroordeelde nog een proeftijd had lopen. Aan de andere kant zei de rech ter ook mee te wegen dat de man emotioneel was door het pro bleem van diefstal en agressie in zijn winkel. De officier van justitie, die 102 uur dienstverlening en zes weken voorwaardelijke gevan genisstraf tegen de 30-jarige man had geëist, zei gisteren de commotie in de publieke opinie over de vervolging niet te be grijpen. De zaak rond de twee kwam in de publieke discussie toen prins Bernhard in de Telegraaf aan gaf de vervolging van de twee belachelijk te vinden. Hij zei eventueel de boete te willen be talen. De veroordeelde had gis teravond volgens zijn advocate nog niets van de prins gehoord. Ook VVD-leider Zalm heeft de vervolging van de winkelier al tijd veroordeeld. GPD MHHHI ULMU voorletters: straat postcode: plaats noteert u mij voor een proefabonnement van 6 weker voor 16, Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) telefoon: e-mail Voor automatische incasso stem ik toe m afschrijving van mijn (post)bankrekening- 8 713214 000019 noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,50). per kwartaal met automatische incasso 55,10). per jaar met automatische incasso 209.90) Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) CHRYSLER JEEP HOP GOES 0113-250858 Vanaf 29.230,- www hopgoes.nl t om twee Nederlanders neen Brit, zo maakte het Open- ear Ministerie in Amsterdam tkend. Volgens een woord- «rdergaat het om unieke ban- van historische opnames f banden, bekend onder de am 'Get Back Sessions', wer- iin 1969 opgenomen in Lon- i Ze zijn alleen nog te horen veest op illegale cd's, zogehe- i bootlegs, in Europa en de renigde Staten. De verdach- nzijn nu gearresteerd op ver- enking van betrokkenheid bij ding. ANP KUMANOVO - Inwoners van het Macedonische Kumanovo kijken gelaten naar hun ondergelopen huizen. De voortdurende regenval heeft overal in het Balkanland voor overstromingen gezorgd. In Kumanovo, zo'n veertig kilometer ten noorden van de hoofdstad Skopje, zijn ongeveer vijfhonderd huizen ondergelopen. foto E PA door Melita Lanting MIDDELBURG - Voor het eerst sinds 25 jaar zijn de postbodes er gisteren niet in geslaagd brie ven bij alle Zeeuwen thuis te be- i Advertentie Kijk op www.ivinckeiaer.nl voor onze openingstijden I'WI- .Kik XI Ml ft1 PASSENDE PRIJS Gertrude schuifdeurkast. 222 x 196 x53 cm. In crèmekleur. NU wonen in eigen stijl Advertentie) Voordcli? naar Se Mooltfe fres+eww<n?en onder de zon, o.a. Kaa/n/erdlrcheElanden,EsvMe, Malta. 5S-J Reizen en Recreatie VbX ca op 1/akawt/é in je eigen zaterdagkrant zorgen. In de rayons Vlissingen, Middelburg en Oostburg kamp ten de postbodes met enorme problemen door de ijzel. „Om half acht gisterochtend zijn de auto's met de zakelijke post nog uitgereden. Gaande weg de ritten begon het te ijze- len en werd het spekglad", aldus F. van Giesen van het sorteer- centrum in Vlissingen. Normaal gesproken gaan de postbodes na terugkomst de post voor parti culieren sorteren en rondbren gen. Al snel werd duidelijk dat dat een probleem zou worden. De chefs van de sorteercentra besloten daarom dat de postbo des zelf mochten bepalen of ze de straat opgingen. Van de vijf tig mensen die in het Vlissingse centrum werken, is de helft nog de straat opgegaan. „De mensen die later klaar waren met het sorteren van de post zagen de eerste collega's met besmeurde kleding na valpartijen alweer terugkomen. Uiteindelijk heb ben we rond elf uur moeten be sluiten dat er niemand meer de straat op mocht." De mensen die al onderweg wa ren hadden het moeilijk. Drie postbodes zijn - op verschillen de plaatsen in Vlissingen - met hun fiets onderuitgegaan. Ze slaagden er niet in om de fiets met zware tassen weer op wie len te krijgen „Uiteindelijk is het met hulp van omstanders gelukt weer overeind te komen. Diezelfde omstanders hebben de postbodes en hun vracht met de auto teruggebracht naar het distributiecentrum", aldus Van Giesen. Tunneltje Ook de postbodes die hun ron des lopen in de Vlissingse wijk Bossenburgh hadden pech. Hun tocht strandde in het tunneltje onder de Sloeweg Het lukte niet om de steile helling naar boven te nemen. Die postbodes zijn door drie collega's van het dis tributiecentrum uit het tunnel tje gehaald. Door de ijzel is slechts een kwart van de particuliere post be zorgd. De postbodes hebben gis teren nog wel zoveel mogelijk de rouwbrieven uit de stapels ge haald en de geadresseerden ge ïnformeerd. Slechts in een enkel geval is dat niet gelukt. De zake lijke klanten hebben bijna alle maal wel de post gekregen. Nor maal gesproken wordt vandaag alle post van gisteren én van daag bezorgd. Daarvoor offeren de meeste postbodes hun vrije zaterdag op. Alleen als het op nieuw ijzelt, wordt de post niet bezorgd. Dan wordt maandag ochtend een extra ronde inge last. Advertentie TIROL - Het reusachtige sneeuwportret van de Britse popster Elton John was gisteren bij de tiende edi tie van de Tiroler sneeuwsculpturen competitie goed voor een tweede plaats. Het thema dit jaar was Sterren in Ischgl. Het Britse duo Justin Scott en Frances Smith zijn de makers van dit tijdelijke kunst werk. foto Pierre Orla/EPA Uw Regionaal laguar Centrum Bogaers Jaguar Breda B.V. (tijdelijk adres) Mon Plaisir 100. ETTEN-LEUR Tul.: 076 - 5263800 inrHetty van Rooij BUSSEL - De Europese niestart een offensief om f oorlog in Irak te voor- omen. Griekse premier Costas Si tes, sinds anderhalve week oczitter van de EU, probeert gelederen binnen de lidstaten sluiten om maximale druk op VS uit te oefenen. Een EU- edesmissie naar de gematigde icers in het Midden-Oosten «et ertoe bijdragen dat Sad- imHoessein inbindt, jdens een persconferentie in thene bij de start van het nekse voorzitterschap was Si- E'.sgisteren vastbesloten Eu- m moet zich tot het uiterste ie:ten voor vreedzame oplos sen Hij bepleit dat Saddam K>sein van de VN-Veilig- vdsraad een laatste kans ijgt, voordat de Amerikanen l'deaanval overgaan. Simitis eft daarover gesproken met (leiders van de vier EU-lan- nmet een zetel in de V-raad: Britse premier Tony Blair, jnSpaanse collega José Maria mar, de Duitse kanselier Ger ard Schroder en de Franse pre sent Jacques Chirac. EU-bui- nlandchef Javier Solana heeft 5 viertal gevraagd om een ge- Eenschappelijk standpunt in semen sgrote Europese landen zijn derlmg echter zeer verdeeld. root-Brittaimië is de trouwste odgenoot van de VS, Chirac Schroder zitten op dezelfde pais Simitis. Duitsland heeft fcf. weten geen behoefte te Weke opnamen Beatles na jaren loven water hebben aan een 'laatste kans' voor Saddam Hoessein. De Franse premier Jean-Pierre Raffarin zei gisteren in New York dat Frankrijk zich tegen het idee van een oorlog blijft verzetten. Solana vroeg zich gisteren af hoe de VS ten strijde kunnen trekken zonder hard bewijs Hij betwijfelt of een oorlog gerecht vaardigd is als de wapeninspec teurs concluderen dat Saddam Hoessein niet in staat is om mas savernietigingswapens in te zetten. Ook Solana vindt dat de kwestie opnieuw in de Veilig heidsraad aan de orde moet ko men als de inspecteurs geen wa pens vinden. Op 27 januari wordt het definitieve rapport verwacht van de VN-wapenin- specteurs. Hans Blix, de leider van het gezelschap, zei eerder deze week dat er geen 'rokend geweer' in Irak is gevonden. Op het Navo-hoofdkwartier in Brussel woedt de discussie over de vraag wat hij bedoelt: zijn er geen biologische, chemische of nucleaire wapens in Irak, of zijn ze er wel, maar kunnen de wa peninspecteurs ze niet vinden? Volgens lord George Robertson, de secretaris-generaal van de Navo, zal het bondgenootschap zijn volle gewicht in de strijd gooien, als blijkt dat Saddam Hoessein de resoluties van de veiligheidsraad over massaver nietigingswapens heeft ge schonden In zo'n geval heeft de Navo volgens Robertson de 'mo rele plicht' om de VS terzijde te staan. GPD MSTERDAM - In de provincie lid-Holland zijn gistermid- a? drie mannen aangehouden ie in het bezit waren van moge- jk originele opnamen van The ealles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1