Kloetinge kiest bekend gezicht PZC Van der Schans prolongeert titel >&C v Belangrijke zege futsallers Morre Dauwendaele tevreden met kleine afstraffing Karl Vergouwen keert als eerste trainer terug bij hoofdklasser rth Scerrjg. De Bruijn in hoofdtoernooi Barendrecht agenda uitslagen Leonard Debba stopt bij Fortis vrijdag 10 januari 2003 door Ferdinand Koppejan MIDDELBURG - Het was vier graden onder nul en het veld zag wit. Maar omdat FC Dau wendaele over een kunstgras veld beschikt, kon de oefenwed strijd tegen Sparta toch doorgaan. De Middelburgers voorkwamen knap dat Sparta met dubbele cijfers won: 7-0. Karakteristiek voor de tevre denheid bij de thuisploeg was de glimlach van oefenmeester Henk Willemse. Sparta be schikt natuurlijk over meer loopvermogen en een betere balbehandeling. Maar met onze inzet creëerden we toch drie dotten van kansen. Het was leuk geweest als er daar een van in was gegaan." Na een kwartier schoot Robin van de Velde namens Dau wendaele op de paal. Jordi van Bunderen schoot een keer links naast het Sparta-doel In de tweede helft verscheen Johan Rouw voor de keeper van Spar ta Maar de laatste kreeg met ge luk zijn lichaam tegen de bal en weerhield zo de Zeeuwen van een verdiende treffer. Het was voor Sparta de eerste wedstrijd in 2003. En voor de eerste keer maakte oud-Ajacied Brutil Hosé zijn opwachting in de basis van Sparta. Dat debuut bekroonde hij door met wat ge luk uit een mooie lob de 2-0 voor Sparta in het net te leggen Ook Dauwendaele had zijn uit blinkers. Met name de keepers Ramon Telussa (eerste helft) en Robert Groenenberg (tweede helft) onderscheidden zich met prachtige reddingen. En ook verdediger Freddie Melaard kan met een tevreden gevoel te rugkijken op zijn prestatie. Zijn elftalbegeleider roemde zijn in zet waarmee hij het de Sparta- aanvallers vooral in de tweede helft af en toe erg lastig maakte. Scheidsrechter Van Loenen was duidelijk de dapperste van de 23 mannen die gisteravond op het kunstgrasveld van FC Dau wendaele stonden. De Soubur ger trad aan in korte broek en shirt met korte mouwen. Het elftal van Dauwendaele speelde ook in korte broek. Maar Sparta speelde het oefenduel in trai ningspak met lange broek en lange mouwen. FC Dauwendaele-Sparta 0-7 (0-4): 17. Dunny Koevermans 0-1, 21 Brutil Hosé 0-2, 25 Danny Koever mans 0-3, 30. Rui Monteiro 0-4, 48. Rickey van der Bergh 0-5, 55. Ric key van der Bergh 0-6, 60 Rickey van der Bergh 0-7 door Sven Remijnsen VLISSINGEN - Van de F'jes van Zeeland Sport tot de eerste selectie van hoofdklasser Kloe tinge: Karl Vergouwen heeft in twaalf jaar tijd alle rangen bin nen het amateurvoetbal doorlo pen. Gisteravond werd bekend dat de 42-jarige Vlissinger de komende twee seizoenen de lei ding heeft bij het Zuid-Beve- landse voetbalbolwerk. Het bestuur bood Vergouwen een contract aan voor twee jaar met een optie voor nog een jaar. De huidige oefenmeester van eersteklasser Oostkapelle was met Adriaan Nieuwenhuijse (SSV) de laatst overgebleven kandidaat voor het trainer schap, dat vacant was geworden nadat Diederik Hiensch zijn overstap naar de Engelse Pre mier League-club Sunderland had aangekondigd. „Ik zei de gek is het geworden", zei Vergouwen gisteravond op gelucht. Wat hem bovenal be viel, was het feit dat Kloetinge zo overduidelijk de voorkeur aan een Zeeuwse oefenmeester had gegeven. „Kloetinge heeft gezocht in het Zeeuwse en dat vind ik heel positief Wij zijn hier toch niet voor niets in het .bezit van onze trainersdiplo ma's? Ook Nieuwenhuijse was een goede kandidaat." Zowel Vergouwen als Nieuwen huijse had woensdagavond nog uitgebreide gesprekken gevoerd met het bestuur, de technische staf en de spelers. „Die groepen hebben gezamenlijk een advies Karl Vergouwen volgt na de zomerstop de vertrekkende Diederik Hiensch op als trainer van hoofdklasser Kloetinge. foto Lex de Meester uitgebracht", verklaarde voor zitter Piet Louwerse. „Uitein delijk bleek dat Vergouwen het nipt redde. Het verschil was heel klein. Dat Karl een Kloetinge- man is, heeft zeker meegespeeld in de beoordeling." Louwerse toonde zich blij ver heugd met de grote belangstel ling die binnen en buiten Zee land bestond voor de trainers functie bij zijn club. Vijf kandi daten van buiten de provincie dienden zich de afgelopen we ken aan. Van de Zeeuwse kans hebbers werd Karl Vergouwen een maand geleden al uitgeno digd voor een eerste gesprek. „Kloetinge is heel zorgvuldig te werk gegaan", aldus Vergou wen. „Toch hoop ik niet dat ze mij alleen hebben gekozen om dat ik als een Kloetmge-man word beschouwd. Ik heb mijn eigen ideeën over voetbal, die erg vaak overeenkomen met die van Diederik Hiensch We zijn hetzelfde type trainer, alleen leggen we andere accenten. Ik zie het als een grote uitdaging om Diederik op te volgen." Reserves Vergouwen had in het recente verleden twee jaar de leiding over de reserves van de hoofd klasser. Daarna was hij twee seizoenen eerste trainer van VCK. Vorig seizoen stapte hij over naar Oostkapelle. Tijdens zijn actieve carrière speelde de Vlissinger voor Wemeldinge, Walcheren, Veere en Zeeland Sport, waar in 1990 zijn trai nersloopbaan begon bij de F-pupillen. Meteen nadat het Kloetinge-be- stuur een beslissing had geno men, bracht Vergouwen gister avond het bestuur van Oostka pelle op de hoogte. De club wil de graag met hem verder en had hem al een nieuw contract aan geboden, maar Vergouwen leg de dat naast zich neer. „Ik wilde eerst afwachten wat de moge lijkheden bij Kloetinge zouden zijn. Nu de situatie duidelijk is, kan ik me weer volledig op Oostkapelle richten. Ik wil het seizoen op een mooie manier af sluiten." door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Morres/Con- trolec boekte deze week drie be langrijke punten in de strijd om lijfsbehoud. BT/De Moriaan werd met 6-5 verslagen. De der by in de eerste klasse tussen FC Dauwendaele en FM Sranang 2 eindigde in 7-3 en daardoor werden de bezoekers vaster op de voorlaatste plaats gedrukt. Matisse/Intersport blijft even als Schouwse Boys bovenin meedraaien. Matisse won met 8-3 van Eteha en Schouwse Boys was met 4-3 te sterk voor Bunga Melati 3. Morres/Controlec-BT/De Mori aan 6-5: De thuisploeg keek al snel tegen een 2-0-achterstand aan, maar wist zich nog voor de rust te herpakken. Larry Vink, Arno Zwegers en Didier Gilles bepaalden de ruststand op 3-2 en na de rust zorgden Vink en Gilles voor 4-2 en 5-2. Na de 5-3 van BT/De Moriaan bepaalde Jurgen Verbraeken de marge weer op drie treffers: 6-3. In de slotfase wisten de Brabanders nog twee keer tegen te scoren (6-5), maar in de laatste mi nuten hield Morres de rug recht. FC Dauwendaele-FM Sranang 2 7-3: Binnen een minuut stond Dauwendaele met 2-0 voor door doelpunten van Thijs Binnerts en Jorrit Schuurman. Gaza Am- biti zorgde vervolgens voor 2-1, maar Angelo Geelhoed en Schuurman zetten Dauwendae le daarna op een 4-1-voor- sprong. Dennis de Graaf zorgde voor 4-2 en na de rust scoorde Adil Fertoute de 4-3. Sranang 2 ging vervolgens op zoek naar de gelijkmaker en nam daarbij meer risico's. FC Dauwendaele profiteerde echter dankbaar van de geboden ruimte en liep via Geelhoed en twee treffers van Freddie Melaard uit naar een 7-3-overwinning. Schouwse Boys-Bunga Melati 3 4-3: In de eerste helft raakte Serge Berrevoets de paal en schoot Lesley Wolters op de lat. Bunga Melati was vooral ge vaarlijk met schoten uit de tweede lijn en de keeper van de Brabantse formatie was een sta- in-de-weg voor Schouwse Boys. Na 25 minuten was het da nog 0-0, maar na de rus Schouwse Boys de ban tt ken. Berrevoets scoorde John van der Have mai; 2-0 van. Bunga Melati 3 vervolgens tegen te $c maar Robin van Weltzora zijn beurt weer voor de 3/ bezoekers kwamen echter nog langszij (3-3) en het leek op een gelijkspel aftes nen. Serge Berrevoets bezi zijn ploeg echter in de la minuut de winst: 4-3. Matisse/Intersport-Eteha De bezoekers uit Papend! hadden in de eerste helft ia vertellen: 6-0 bij rust Bj Koeijer nam de eerste drie fers voor zijn rekenin Mischa Flore (2x) en Ron3 ket schoten eveneens raai Flore zorgde in de tweede: voor 7-0, maar daarnaverd de concentratie van Mr Eteha wist terug te kon® 7-3, maar Bud Aschina: paalde de eindstand alssj 8-3. j B ARENDRECHT - Jean W Bruijn uit Hulst heeft ridj plaatst voor het hoofdtoa van het Open Nederlandsli pioenschap driebanden ii| rendrecht. Bij zijn eerste deelnameaa Open Nederlands kampa schap driebanden overleeft Bruijn de kwalificatieroni hij bemachtigde daarmeei plaats in het hoofdtooi Zijn plaatsing had hij teflaa aan overwinningen in zijnps op de Griek Karastanansi en een moyenne van l.OIMf Richard de Bruin uit ZienÜ die eveneens met 2-0 werdt slagen. De Bruijn was u laatste wedstrijd aanmerk beter op dreef met een mow van 2.142. Richard de fc kwam tot 0.900. De eerste tegenstander vai Bruijn in Theater 't Kruispi Eddy Merckx. Basketbal Vrouwen promotiedivisie. Baros-Shar klets Mannen derde divisie: Volharding WaldriclGoes, 20 15 uur) Mannen twee de klasse: Mevo'80-Dynamo'70 (20.15 uur). Marathon-Volharding 2 (21.30 uur). Biljarten Landelijke competitie driebanden groot, derde divisie Poule 6. Hoondert/de Waard-Merwehof/Sasja's Look. Locatie Biljartpaleis Jacobs, Rilland. Aanvang: 19.30 uur Nederlands Kampioenschap libre 5e klasse. Zeeuws deelnemer: Rudy Rooze, 's-Heer Arendskerke. Locatie. BV De Ko renmolen, Dieren. Aanvang. 19.00. uur Gewestelijk kampioenschap drieban den hoofd klasse Locatie: Tapperij de Kroon, Bergen op Zoom Aanvang 14.00 Grand Prix driebanden (handicap) Tweede ronde Aanvang 19 00 uur Lo catie; Café 't Keldertje in Terneuzen Paardensport Indoor Zeeland. Springen 9 00 uur paarden klasse Z/ZZ en Internationaal. 18 00 uur Springen Internationaal en fi nales klasse L en M Locatie: Zeelandhal len. Goes. zaterdag Atletiek Delta cross. Vierde wedstrijd voor de Oranjewoud-crosscompetitie Pro gramma 11.30 uur: pupillen C 1100 m, 11.40 uur pupillen 1500 m, 12 10 uur: meisjes D, 12 20 uur: jongens D/meisjes C 2200 m, 12.35 uur: korte cross vrou wen, jongens C, meisjes A/B 3300 m, 12.55 uur mannen H50/H60, jongens A 7500 m, 13,40 uur: vrouwen, korte cross mannen, jongens B 5000 m, 14.10 uur. mannen H20/H40 10000 m, 15.00 uur trimloop 1 t/m 4 ronden van 2.5 km. Loca tie: Adriaan van de Weijdeweg. Inschrij- ven. Manege Lisiduna te Haamstede. Vierde Steense Rattenloop. Locatie, tor rein voetbalvereniging Steen, Sint Jan steen. 14.45 uur. jeugd (500 meter) 15.00 uur. 6400 8400 en 13000 meter. Inschrij ven: kantine voetbalvereniging Steen in Sint Jansteen Organisatie: Funrunners SintJansteen. Badminton Hoofdklasse district. Sinar'75-Rhoon. Locatie: sportzaal Nassaulaan te Middel burg. Aanvang: 13.00 uur. Basketbal Vrouwen promotiedivisie. The Jum pers-BV Lely, Jugglers-Orca's, Rotter dam-Quo Vadis. Akrides JRC Boxtel. Vrouwen derde divisie: High Five 2-Ten derfeet. Jumping Crabs Barons 2. Vos senberg-BC Vlissingen 2, BV Souburg Schijndel (18 45 uur) Mannen tweede divisie Den Dungk SVH, PSV 2-Black Eagles Mannen derde divisie: Springfield-Barons 2, Jumping Crabs-Migliore. Mannen eerste klasse Agathos-Barons 3, Smokkelhoek-ABC. Scheldesport Pendragon 2 (19.45 uur), BV Souburg- Starz'81 (20.30 uur) Mannen tweede klasse: Scheldesport 2-Voorwaarts <19.45 uur). Biljarten Nederlands Kampioenschap libre 5e klasse. Zeeuws deelnemer Rudy Rooze, 's-Heer Arendskerke. Locatie: BV De Ko renmolen. Dieren Aanvang: 12 00 uur. Gewestelijk kampioenschap drieban den hoofd klasse Locatie: Tappeni de Kroon, Bergen op Zoom. Aanvang: 12 00 uur. Persoonlijk kampioenschap bandstoten 5e klasse district Walcheren/de Beve- landen. Organisatie: OBK. Locatie: Café De Kroon, 's-Heerenhoek. Aanvang. 12.30 uur. Driebanden toernooi Graanbeurs Tro fee Finale Lgcatie: Huis van Nassau, 2ierikzee. Aanvang-10.00 uur Finale ca. 19 30 uur Grand Prix driebanden (handicap). Slot partijen tweede ronde Aanvang: 12.00 uur Locatie: Café 't Keldertje in Terneu Libre toernooi Grote Prijs Spuitpleister specialist J Mathia& zn. Ie ronde. Loca tie: HCR De Kroon, Wissenkerke. Aan vang. B-groep 11.00 uur A-groep 14.30 uur. Dammen KNDB-clubcompetitie Hoofdklasse RDC Rijnsburg - PWG 's-Gravenpolder Tweede klasse D Middelburg - DOS Delft. Lokatie: Wijkcentrum Sint Laurens. Aanvang 12.00 uur Paardensport Indoor Zeeland 10.00 uur kleine finale tabel A internationaal. 1.30 meter jacht, 11 45 uur kleine finale tabel A. 1.40 me ter klassiek: 13.00 uur: finale internatio naal tabel A, 1.30 meter; 14.30 uur: finale klasse Z Gouden Mossel, klassiek met barrage; 16 00 uur finale internationaal tabel A, 1 35 meter klassiek met barrage; 19 30 uur: finale ZZ Gouden Mossel, klas siek met barrage. 20.30 uur huldiging winnaars Gouden Mossel. 21 00 uur: show Indoor Zeeland Showcompetitie. 22 15 uur finale internationaal tabel A 1 40 meter, klassiek met barrage Schaken zo-Rijnmond 6, Yum-Timmers/Volley Zuid 2. Rowido/DDL 2-Volley/A, Volley Voorne 2-Vovero Tweede klasse E: SD- C-Volley Quick, Sic Pugno 2-Kwiek 2, Mikro Electro/Roosendaal 3-De Zebra's, Apollo'72-Spivo 2, Olympus'69-Vol ley/A 2 De Burgst 2-AVC87. Tweede klasse F. Morres/Hulst 2-Mytilus 2, VVS'92 2-Ardito, Dynamo'70 2-Cometo Morres/Hulst 3-De Kikkers Derde klasse A MVC-Fusion 5, Gavok 2-DVO 3, Ber nisse-Rijnmond 7, Yum 2-Vollido 3, Schovocomca 3-Wea/Mevo'80 2 Derde klasse E: WS'92 3-De Sterre 2, Gavok 3-Savok, Mikro Electro/Roosendaal 6-Bok, Mikro Electro/Roosendaal 5-Voorwaarts, Ardito 2-AVC87 2 Vier de klasse H: Sic Pugno 3-Mytilus 3, SDC 3-Zuvo 2. Dynamo'70 3-Cometo 3, Bok 2-Voorwaarts 2. Rowido/DDL 5-Volley/A 3, De Burgst 5-Voverdi. Zaalhandbal Regioklasse C. Mannen EMM Hermes (Nassaulaan Middelburg, 21.00 uur) Zaalhockey Zaalcompetitie tweede klasse: Vlissin gen-Gemert (16 20 uur). Don Quishoot Vlissingen (18.00 uur). Locatie' sporthal Tilburg Zaalkorfbal Overgangsklasse B: Tjoba-Fortis 18 00), Wit Blauw-Avanti, Excelsior KCC, DVO Koag. Eerste klasse G: TOP Maassluis (18.10), RWA-Swift (14.55), Albatros Snel, IJsselvogels-HKC. Derde klasse A: Ondo-Vriendenschaar B (19.25), Oranje Zwart-Ventura Sport, Oranje Nassau-Se- olto (18.45), Vios W-DSO. Derde klasse B: Olympia S-DVS, Reeuwijk-Nio, All Rea- dy-T ogo 17.20), Good Luck-Korbis. Vier de klasse A: KVK-Blauw Wit (12.30), Zaamslag-Atlas (1400), Stormvogels Scheldevogels (18.10) Reserve vierde klasse A. Volharding-Tjoba 5 (15 00), Good Luck 2-OlympiaW (18 10) Reserve vierde klasse B: Vios W 2-Luctor (16 00) Reserve eerste klasse G Tjoba 2-Fortis 2 (1645), Kinderdijk 2-Swift 2 (18 15) Jeugd Overgangsklasse D: Swift-Vites se (18.25). Zwemmen Zeeuwse winterzwemkampioenschap- pen korte baan Aanvang 14 00 uur Locatie- Zwembad te Oostburg, Deelne mende verenigingen: Stormvogel Vlis singen, Luctor et Emergo Middelburg, Onderdak Zierikzee, de Bevelanders Ka- pelle, Zeelandia Reimerswaal, Ganze Goes, Bruinvis Sas van Gent, de Schelde Terneuzen, Scheldestroom Breskens, ZC Koewacht, de Otters Axel, de Honte Kloosterzande. Organisatie: de Bruinvis Sas van Gent. .zondag_ Basketbal Vrouwen promotiedivisie: BC Vlissin gen Black Eagles (16.15 uur). Cange- roes Landslake Lions. Vrouwen derde divisie Eastwood Tigers-Pendragon. Mannen tweede divisie BC Vlissingen- Pendragon (18 00 uur), EBBC 3-Dunatos Mannen derde divisie: BV Rooi-East- wood Tigers Mannen eerste klasse: Blauw Wit-Condor Jongensjunioren hoofdklasse: BS Weert-BC Vlissingen Biljarten Nederlands Kampioenschap libre 5e klasse. Zeeuws deelnemer: Rudy Rooze, 's-Heer Arendskerke Locatie BV De Ko renmolen, Dieren Aanvang 12 00 uur Finale ca 15 30 uur Gewestelijk kampioenschap drieban den hoofd klasse. Locatie Tapperij de Kroon, Bergen op Zoom Aanvang: 11.00 uur Finale ca 15 30 uur Persoonlijk kampioenschap bandstoten 5e klasse district Walcheren/de Beve- landen Organisatie: OBK, Locatie: Café De Kroon, 's Heerenhoek. Aanvang: 12 00 uur. Finale ca 15.30 uur Grand Prix driebanden (handicap). Kwartfinales, Halve finales en finale. Aanvang: 11.00 uur. Finale omstreeks 15.30 uur. Locatie. Café 't Keldertje in Terneuzen. Voetbal Vriendschappelijk. Terneuzen-Beloften KSC Lokeren (14 30 uur), HVV'24-Koe- wacht (13.00 uur, kunstgrasveld Rapide in Hulst), Hontenisse-Clinge (14.30 uur, kunstgrasveld Rapide in Hulst). Zaalhandbal Mannen. Regioklasse C: WIK-Dios, Vd Voort/Quintus 3-DES72 3. Westlandia- Atomium'61 2, Rijnstreek-Hercules. Eer ste klasse G: Unitas'63-Ambiance/Delta Sport, Roda'71-EDH, ETC-Wings, Snel- wiek 2-HVL Tweede klasse: Olympus ASC'95 (Baskensburg Vlissingen, 12.00 uur) Vijfde klasse EMM 2-Vires et C (Nassaulaan Middelburg, 14.45 uur) Vrouwen. Eerste klasseG: EMM-Hellas4 (Nassaulaan Middelburg, 13.30 uur), ASC'95-Gemini 2, EHC-Vires et C, Velo- MOK. Snelwiek-Saturnus'72 Derde klas se: EMM 2-De Meeuwen (Nassaulaan Middelburg, 11.00 uur). Junioren: EMM Roda'71 (Nassaulaan Middelburg, 12.15 uur). Zwemmen Zeeuwse winterzwemkampioenschap- pen korte baan. Aanvang 14.00 uur Locatie. Zwembad te Oostburg. Deelne mende verenigingen: Stormvogel Vlis singer», Luctor et Emergo Middelburg, Onderdak Zierikzee, de Bevelanders Ka pellé, Zeelandia Reimerswaal. Ganze Goes, Bruinvis Sas van Gent, de Schelde Terneuzen, Scheldestroom Breskens, ZC Koewacht, de Otters Axel, de Honte Kloosterzande Organisatie: de Bruinvis Sas van Gent. Long distance zwemmen Programma 13 30 uur: 1000 m, 14 15 uur: 1500 m, 15.00 uur: 3000 m. Locatie: zwembad De Plantage, Sportlaan te Hoogerheide. Autosport Persoonlijk kampioenschap jeugd Loca tie: Sportpunt Zeeland, te Goes. Aan vang: 10 15 uur Voetbal Vriendschappelijk: Kapelle Sparta Ten bate van de Nederlandse Hartstichting Aanvang: 14 30 uur Vriendschappelijk: FC Dauwendaele-Hoek. Officiële inge bruikname van kunstgrasveld De Kruit molen in Middelburg. Aanvang: 14.30 Volleybal Vrouwen, tweede divisie C; Morres/Hul st-Utrecht 2 (Den Dullaert, 17.00 uur), Spivo-Visade/Voorburg. Dim plex/Ekspalvo-De Schalmers, Taurus-Alcom/Capelle, Volley Meer kerk Mikro Electro/Roosendaal Derde divisie Kwtek-Fusion (De Vanger, 18 00 uur), VOY-WIK/Univé, Sliedrecht Sport 2-Odulphus, Timmers/Volley Zuid-Sar- to, Rowido/DDL-Vollido, De Burgst-Mi kro Electro/Roosendaal 2 Eerste klasse C: Morres/Hulst 2-Sic Pugno, VVS'92-Zuvo, Dynamo'70-Cometo, Rijnmond 3-Savok, Ardito-Mikro Elec tro/Roosendaal 3 Tweede klasse A Kwiek 2-Fusion 4, Spivo 2-Futora, Inter mezzo-DVO 2, Bernisse-Timmers/Vol ley Zuid 3, Blijdorp'95-Volley/A, MVC-Rowido/DDL 2 Tweede klasse E Udenhout 2-Sic Pugno 2. Rowi-Zuvo 2, De Sterre-CVC, VVR-Bok, De Burgst 2-IJVC, Mytilus-Ardito 2 Derde klasse E: Morres/Hulst 3-Mytilus. Diomedon 2 Zuvo 3, Dynamo'70 2-Ardito 2 Derde klasse F Sic Pugno 3-Groene Ster 2, Ro- wi 3-Zuvo 4, Gavok-Cometo 2, Voko 4-Diomedon, De Burgst 3-AVC87 Vier de klasse A Fusion 9-Hollemare, Kwiek 3-Spirit 3, Shell Alcazar/Erasmus6. Blij- dorp'95 2-Volley Quick 2, Yum-Vollido 3, Volley Voorne 4-Vovero 2 Vijfde klas se A Sliedrocht Sport 8-SDC 3, Kwiek 4-Houtboetiek/Astrea 2, Ekspalvo 5-DVO 4, Rowido/DDL 3-lbis 2, Volley Voorne 5-Volley/A 2. Mannen, tweede divisie C: Ekspalvo 2-Fikszo/K, Rijnmond 2-Alcom/Capelle 2, Spivo-Sliedrecht Sport 2, Taurus- Wea/Mevo'80 Derde divisie Morres/ hulst-Fusion (Den Dullaert, 17 00 uur), Mikro Electro/Roosendaal 2-Voko, Ro- wi-Goirle, Atak'55-Vollido 2. Schovo- comca-Vollido. Rijnmond 4-Jola/Olym- pus. Eerste klasse C: Fusion 3- Timmers/Volley Zuid, Sic Pugno-Myti- lus, VVS'92-Zuvo, Dynamo'70-De Ster re, De Burgst-Spirit. Tweede klasse A Holy-Futora, Kwiek-Fusion 4, Intermez door Lucien Roelandt GOES - Met Wout Jan van der Schans als winnaar van de klasse Z springen kreeg de hengstencompetitie in Goes een schitterend slot. De international uit Lunteren besliste, evenals een jaar eerder, in een zinderende barrage de strijd in zijn voordeel. Naar later bleek betekende het slot van de hengstencompetitie slechts één van de hoogtepunten van de 24e editie van Indoor Zeeland. Met sport van hoog niveau in de basis en internationale rubrieken bewezen de ruiters dat de bezoekers in de resterende dagen nog heel wat van die hoogtepunten te wachten staat.Evenals bij de dressuur bleek ook bij het springen de kwaliteit van heng sten die zich in Goes tijdens de KNHS/KW- PN competitie aan de fokkers presenteer den van hoog niveau. Als eerste starter gooide Jur Vrieling meteen de knuppel in het hoenderhok De ruiter uit Holwierde stuurde de Indoctro-zoon VDL Orame in 28.39 foutloos rond Een tijd waar zes achtervolgers zich op stuk beten. Echter niet Wout Jan van der Schans met de stalge- noot van Orame, VDL Natal Als een scheer mes stuurde Van der Schans Caretino-zoon over het hout en liet de klok op 26.88 stil staan In de beslissende ronde van klasse M hiel den vier van de acht combinaties het straf blad blank en bedroeg het verschil nog geen seconde Arnold Boerekamps toonde zich met de Zadok-zoon Prince T met 27.63 de snelste van dit kwartet. In de klasse L moest de overwinning worden gedeeld door Mare Dijkstra met Rach R en Eddie Brinkman met Regilio, die in beide omlopen het hout onberoerd lieten. De zonen van respectieve lijk Cash en Haertbreaker hielden ook in het bewegen tussen de hindernissen en techniek bij het springen de balans in evenwicht. Wout Jan van der Schans De basis, waarmee 24 jaar geleden op be scheiden wijze in Kapelle Indoor Zeeland begon, wordt door de organisatie nog steeds gekoesterd. Maar inmiddels zijn deze ru brieken ook bij de profs erg in trek om hun jonge paarden aan het grote werk te laten wennen. Vooral in de klassen ZZ en Z eisen de broodrijders een overheersende rol voor zich op. Daardoor is het niveau ook enorm gestegen, maar voor de amateur is een greep in de pnjzenpot nog slechts een droom Het klassiek parcours van de klasse ZZ, waar mee de basis gisteren van start ging, werd dan ook een prooi voor de B-intemational Henk van de Pol met AK en K Cor d'Emi- lion, De ruiter uit Veldhoven bleef de Noor se Jenny Johansson in het zadel van met Cor Dakar Rally. Achtste etappe, Ghat - Sab- ha (Lib) over 727 km, waarvan 497 km klassementsproef. Auto's: 1. Masuoka (Jap) Mitsubishi 3.57.42, 2. Peterhansel (Fra) Mitsubishi 5.42, 3. Fontenay (Fra) Mitsubishi 15.27, 4. De Mevius (Bel) BMW 17 16, 5. De Villiers (ZAf) Nissan 19.02, 6. Kleinschmidt (Dui) Volkswagen 25.59, 22 Vaanholt 1.29.06, 30 Ten Har kei 1.59.16, 36. Van Vliet 2 13.36. Stand 1. Peterhansel 14.52.21.2 Masuoka 6 39. 3. De Mevius 107 12, 4. De Villiers 1.14.12. 5. Kleinschmidt 1.33.06, 35. Ten Harkei 7 52 36. 38 Vaanholt 7 59 11. 40 Van Vliet 8.49.37 Motoren: 1 Sala (Ita) KTM 4 34.45, 2 Brucy (Fra) KTM 2.06. 3. Despres (Fra) KTM 3.39, 4. Coma (Spa) KTM 3.40,5 Roma Spa) KTM 5.06,6. Me oni (Ita) 6.59,21 Verhoef 1.02.38.24. Ver coelen 1 17 06,79. Van der Kooy 2.29.40. 100. Verschuren 3.34.11. Schreurs opga ve Stand 1. Meoni 16.56.34, 2. Sainct Fra) KTM 0 34, 3. Roma 2.07, 4. Despres 4 51.5 Sala 31.20.6. Brucy 35.36,18 Ver hoef 2.30.53, 35. Vercoelen 5.12.01, 77 Van der Kooy 8.58.15, 94. Verschuren 10 37.06 Vrachtwagens. 1 Tsjagoeine (Rus) 4.48.06, 2. Gerard de Rooy (Ned) DAF 8.16, 3. Jan de Rooy (Ned) DAF 13.37. 4. De Azevedo (Bra) 25.11 Stand: 1. Tsjagoeine 18.55.14, 2 Gerard de Rooy.O 32,3. De Azevedo 47.34,4 Jan de Rooy 1.58.36. Biljarten Terneuzen Grand Prix driebanden (han dicap). Eerste ronde: A Lacante-A. Vas seur 32-22/47 beurten (Vasseur naar 2e ronde), J van de Bliek-S. la Heyne 17- 10/38 (Van de Bliek naar 2e r.), Th. Freijzer-A. Schelfhaut 22-30/53 (Freijzer naar 2e r.), F. de Rijk-P. Vasseur 29-30/51 (Vasseur naar 2e r.), R. Claerhoudt Jr.-R. Goethals 40 19/51 (Claerhoudt naar 2e r. H. van Tiel-G. Pecoraro 20-27/42 (Van Tiel naar 2e r.) Tweede ronde: J. Leer- aert A. de Fei|ter 27-19/39 (Leeraert naar 3e r.), A. Baart-R Claerhoudt jr. 30-39/60 (Baart naar 3e r) Futsal rrr foto Peter Nicolai d'Emilons stalgenote AK en K Bianca een fractie voor. Ilyo de Loos haalde met Nadir in het basisparcours een paal naar de bodem en eindigde daarmee als beste Zeeuw op de negende stek. Ook in het twee fasen parcours eiste Henk van de Pol met de Cor d'Alme zoon de zege op. En ook nu haalde Ilyo de Loos met de Pa- chat II-zoon een paal naar beneden. Een twaalfde plaats als snelste vierfouter was voor de Zeeuws-Vlaamse combinatie ech ter ruimschoots voldoende voor een ticket in de finale om de Gouden Mossel. De twaalfde stek in het klassiek en de 24e plaats in het twee fasen waren voor Sandy den Extermet Veersedam's Frisbee nog juist voldoende voor een finale plaats. Zeeuws-Vlaanderen Midden. Derde klasse: Deto Jeans-Curamus 17-0, Mari ne Service-Kafe Anverse 5-5, Atoom Boys/de Kraag-Benny Sport 4-4, D I T. Techniek-Cerestar 11-0, Mega Chalet Schelde/Grens bv 0-5 Stand: 1 D I T Techniek 13-37, 2 Schelde Grens bv 13- 36, 3. Marine Service 13-25; 4 Benny Sport 13-22; 5 Deto Jeans 13-19; 6 Kafe Anverse 13-17; 7 Mega Chalet 13-13; 8. Atoom Boys/de Kraag 13-12; 9 Cerestar 13-9; 10 Curamus 13-0 Vierde klasse Smit Sportprijzen-DeurwaarderM&T 10- 6. Schipper/Adhanco Reham/de Griete 8-6 Stand 1. Smit 10-23; 2. 't Zwaantje 10-23; 3. Dow 3 10-21; 4. Flux Electro 10- 16; 5. Reham/de Griete 10-13; 6. FC Vati tec 10-13; 7. Schipper/Adhanco 10-10, 8 Broomchemie 10 12; 9. Unitron 10-11; 10. Deurwaarder M&T 10-0. Paarden Goes Henstencompetitie springen. Klasse Z 1. Wout Jan van der Schans. VDL Natal (vader Caretino) 0/0/26.86 2. Jur Vrieling, VDL Orame (Indoctro) 0/0/28.39, 3 HBC Cantos (Contender) 0/0/28.62,4. Eric van der Vleuten, Oklund (Holland) 0/0/29.00; 5. Tim Franssen His- tead (Hamlet) 0/0/30 85 Klasse M: 1 Ar nold Boerekamps. Prince T (Zadok) 0/0/27.63,2 Eddie Brinkman. Cobra (Car thago) 0/0/28 02; 3. David Jobertie. Po- werfee (Fedor) 0/0/28 06, 4. David Jober tie, U2 van de Mespel (Cruising) 0/0/28.48; 5 Wout Jan van der Schans, Broere VDL Pacific (Corland) 0/0/29.06 Klasse L: 1 Mare Dijkstra, Rash R (Cash) en Eddie Brinkman, Regilio (Heartbrea- ker) 32.5; 3. Mare Houtzager. HBC Cornet (Caretino) 31; 4. Eddie Brinkman, River man (Kenwood) 30; 5. Wout Jan van der Schans, Revenge W (Animo) 28.5 Internationaal 1.30m direct op tijd" Vrieling, Labor's VDL on LineiHoW 45 98; 2. Leon Thijssen, LuteP 48 55; 3 Albrt Zoer, Optical lllusci ten) 50.46,4. Eric van derVleuteni Sisi van het Gravenhof (Mierlo 5() Frederik Kattebeke, Pablo Piczsae gië) 53.13. Basis klasse ZZ klassiek metbvnj Henk van de Pol, AK en K Ccrf (Veldhoven) 0/0/27.93; 2. Jenny A son.AK en K Bianca (Veld» 0/0/28.56, 3. Jur Vrieling, VDt .4 0/0/28.714. Paul Donkers, Mire«| gestel) 0/0/29.06, 5. Lia Verhoevtt! Lake (Dinteloord) 0/0/30 75; 9. Loos, Nadir (Hulst) 4/54.51, 'li den Exter, Veersedams' Frisbee Xi ne) 4/60.97 Klasse ZZ twee dn Henk van de Pol, AK en K Zvt 0/0/25.34; 2 Johnny Heeren t -Utopia (St. Willebrord) (V025I Linn Olssen, Ebony (Doem 0/0/26.99. 4. Pieter Kennen. Osssc sure (Venlo) 0/0/29 66; 5 LeonM Markeers Olympu (Breda) OOXJ Ilyo de Loos, Nadir, 4/47 3' 0» twee fasen. 1. Tim Fransser (Roosendaal) 0/0/26.76; 2 Je** hansson, AK en K Escade, OOTI Dominique Greeve Monday iB^ hoek) 0/0/28.12, 4. Leon Thijsse' 0/0/28.12; 5. Tim Franssen, A BX 0/4/26.87. Klasse Z klassiek met W 1. Leon Thijssen, Madam, 003*1 Marc Beckers, Red Devil ill 0/0/35.86; 3 Leon Thijssen. 0/0/36 43; 4 Geert Moenngs. 0/0/37 22; 5 Tim Franssen, A Bn 0/0/38.16; 6. Ilyo de Loos, Op 0/0/38.22. Sportprijsvragen Lucky Day van 09 januari 2003. 9-11 12-14-17-20-30-32-35-37-404 52-53-54-57-62-64-65. (ondervoorbehoud) Tennis Melbourne Australian Open, kwrf ties. Mannen, eerste ronde: VanU (Ned/1) Browne (Arg) 6-2 6-4 Sydney. Vrouwen, 585 000 euro Kwartfinales: Clijsters (Bel/2I - I (VSt/7) 6-1 6-2, Henin (Bel/3) (ZAf) 6-4 6-4, Davenport (VStO1 N chova (Slw/4) 6-4 3-6 7-6, Panova' Barabansjikova (WRu) 6-3 6-2. OOST-SOUBURG - W Dehhaut stopt aan het rin^j het veldseizoen bij de koH vereniging Fortis. Dat hea trainer aan de vooravond^ derby Tjoba-Fortis bek» maakt. Het bestuur wilde het coü met Debbaut graag verifl maar hij heeft besloten» het aanbod in te gaan De huidige hoofdtrainer» Souburgse overgangsBJ noemt twee redenen besluit om het na twee SB nen als trainer/coach evfc' gezien te houden. Een» spelers uit de selectie heb' een lager team al enkele? getraind. Een nieuw ge^-* voor hen waarschijnlijk' verkeerd Daarnaast ♦tl genlijk zelf nog een paar; speler in een lager team bil' tis actief zijn", zegt Debb#

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 42