Belasting stijgt hooguit 3 procent PZC Leys PZC Kessen opent nieuwe tandartsenpraktijk Reconstructie Bastionstraat afgerond Profielschets burgemeesterspost Terneuzen is nog te bescheiden Windpark-industrie maakt kans in Vlissingen-Oost Terneuzen verhaalt kosten herindeling niet op burgers Muziekmiddag Konijnen en pluimvee Begin 2003 opent Leys een nieuwe vestiging in Terneuzen... Leys komt naar u toe! 11 Goederen in beslag genomen Aanrijding in Oostburg Eis werkstraf voor uitvoer drugs Weer besmeurde vogels gevonden Aanhouding wegens mishandeling Graauwenaar Kips overleden 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 10 januari 2003 Aw)r Harold de Puysseleijr SIXT JANSTEEN - Burge meester A. Kessen opent van daag de nieuwe praktijk van de tandartsen Erminio Picavet en Use Neve aan de Tragel in Sint Jansteen. I)e burgemeester legt om 16 00 uur symbolisch de laatste steen en onthult de nieuwe naam van de praktijk. Dat het niet gaat om een stan daard tandartspraktijk, blijkt uit de vele reacties van onder andere collega's die de tandart sen tijdens het bouwproces al mochten ontvangen. De nieu we praktijk is qua inrichting, efficiëntie en klantvriendelijk heid aangepast aan de moder ne eisen en vooruitstrevend in Nederland. De praktijk is van alle gemak ken en mogelijkheden voorzien met onder meer zes behandel kamers, een sterilisatieruimte en een aparte röntgenkamer. Nieuw in de praktijk is de mo gelijkheid voor het behandelen van tandvleesaandoeningen middels laserbehandeling, en behandeling van kleine gaatjes met 'zandstralen', waardoor deze behandeling zo goed als pijnloos kan verlopen. De beide tandartsen hebben zich de afgelopen jaren bijge schoold op een aantal gebieden zoals bijvoorbeeld orthodon tie. Hierdoor kunnen patiënten in de eigen praktijk niet alleen terecht voor de gebruikelijk tandheelkundige zorg, maar ook voor specialistische ingre pen. Voor patiënten, inwoners van Sint Jansteen en andere be langstellenden is er morgen open huis. Bezichtiging van de praktijk is mogelijk van 11.00 uur tot 16.00 uur. Dan zijn er ook verschillende demonstraties: tandtechnisch- laboratorium Klaassen uit Ter- neuzen demonstreert het ma ken van bleeklepels voor het witter maken van het gebit en inkleuren van porselein op kronen. Daarnaast is er informatie over implantaten en het plaatsen van briljantjes. MaorConny van Gremberghe TERNEUZEN - De kosten van it herindelingsoperatie worden inde Kanaalzone niet verhaald «p de burgers van de nieuwe ge- neente Terneuzen. Het dage lijks bestuur van de grootste ge- Imeente van Zeeland wil de stijging van de belastingdruk beperken tot hooguit 3 procent. De belastingmiddelen worden volgens wethouder J. van Scha- ik (financiën) niet gebruikt om de herindeling mee te bekosti gen. „We hebben destijds tien mil joen gulden aan frictiekosten van hel Rijk ontvangen om de herindeling te bekostigen. Uit 'recente berekeningen is ons ge bleken dat dit budget nog niet volledig is aangewend Ik moet weidekanttekening maken dat tog niet alles is afgerekend. Blijkt dat de frictiekosten niet toereikend zijn om alles mee te betalen, dan zullen we de minis- 'TERNEUZEN - In samenwer- met showband New Ad- venture houdt buurtwerk Scas zondag vanaf 14.00 uur een mu zikale middag voor kinderen van 7 tot en met 15 jaar in 't Schelpenhoekje aan de Dokweg aftrneuzen. 'Belangstellenden kunnen mee doen aan workshops van de Slagwerk- en blazerssectie of ce color guard (vlaggen en Travel Fair redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Pax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Prits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Pax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 aa vlissingen Tel'(0118) 484000 Pax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl ter verzoeken om extra midde len beschikbaar te stellen.", zegt Van Schaik. Eind vorig jaar constateerden de burgemeesters van de zeven toenmalige gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen dat de kos ten van de herindelingsoperatie in de regio de pan dreigden uit te rijzen. Het inhuren van dure ad viseurs, financiële tegenvallers en hoge huisvestingskosten leken de gemeenten voor pro blemen te stellen. Onder aan voering van waarnemend-bur gemeester B. Straatsma van Sluis-Aardenburg besloten de burgemeesters de minister van Binnenlandse Zaken en de pro vincie om meer geld te vragen. Een dergelijke verzoek heeft ge deputeerde A Poppelaars (be stuurlijke organisatie) nooit ontvangen. Volgens Van Schaik blijkt zo'n verzoek vooralsnog - wat Terneuzen betreft - niet no dig. „We hebben als gemeenten het herindelingsproces groten deels zelf afgehandeld. We zijn binnen ons budget gebleven en hoeven dus - voorlopig - niet te vragen om extra geld. Ook hoeft er geen extra geld van de bur gers bij", aldus de Terneuzense wethouder. Trendmatig Het Terneuzense college van B en W heeft inmiddels ook afge sproken dat de onroerendzaak- belasting (ozb) in het nieuwe Terneuzen dit jaar slechts trendmatig verhoogd wordt. „Uitgangspunt is dat de totale belastingdruk met niet meer dan 3 procent toeneemt. Voor alle duidelijkheid; de afvalstof fenheffing tellen we dan niet mee. Voor sommige mensen in het nieuwe Terneuzen gaat die fors omhoog (tussen de twee en vierenveertig euro afhankelijk van de woonplaats) maar dat komt vooral om de werkelijke kosten voor de afvalinzameling ook behoorlijk zijn gestegen", aldus Van Schaik. Of de ozb in de gemeenten Hulst en Sluis dit jaar ook slechts met maximaal drie procent omhoog gaat, is nog niet duidelijk. Hulst heeft wel het rioolrecht fors ver hoogd. Een gemiddeld huishou den betaalt dit jaar zeker dertig euro meer. In Sluis is er sprake van een zeer gevarieerde tarief saanpassing. Sommige mensen moeten beduidend meer ge meentelijke lasten gaan beta len. anderen minder. Hoeveel is volledig afhankelijk van de woonplaats. De tariefstelling voor de ozb moet in deze twee gemeenten voor april door de raden zijn vastgesteld f SINT NIKLAAS (B) - In de rdadszalen in Sint Niklaas wordt zaterdag en zondag voor twintigste keer de Flanders international Travel Fair ge- 1 houden. pin veertig toeristische stands is Finformatie verkrijgbaar over de ^mooiste vakantiebestemmin gen Er worden vlieg-, bus-, trein- en autoreizen en cruises taangeboden De beurs wordt gehouden in de stadszalen aan de Leopold II-laan; morgen van 13 00 tot 18.00 uur, zondag van 110.00 tot 18.00 uur WESTDORPE - De konijnen en pluimveevereniging West- dorpeen omgeving houdt tot en met zondag 12 januari een ex positie in cultureel centrum Concordia. Vandaag worden de dieren eerst onder de loep genomen door ^keurmeesters. Het publiek kan dedieren 's avonds van 20.00 tot 22.00 uur bezichtigen. Morgen ['ïtaan de deuren van 10.00 tot 22 00 uur open en zondag loopt de expositie nog van 10.00 tot 17.00 uur. Wethouders P. Hamelink (links) en A. van Waes van Terneuzen openen de Bastionstraat. door Eugène Verstraeten AXEL - De reconstructie van de Bas tionstraat in Axel is afgerond. De wet houders A. van Waes en P. Hamelink verrichtten gisteren de officiële ope ningshandeling door een lint door te knippen. De portefeuillehouder openbare wer ken in de nieuwe gemeente Terneuzen is P Hamelink. Maar omdat het project Bastionstraat nog dateert uit deAxelse periode', mocht Van Waes ook meek- nippen. Vorig jaar besloot de raad van de voor malige gemeente Axel krediet beschik baar te stellen om de Bastionstraat op te knappen. In juni vorig jaar hebben de bewoners een ontwerp gekregen waarop zij kon den reageren Deze reacties zijn ver werkt in een definitief plan. Eind sep tember zijn de werkzaamheden gestart en uitgevoerd in twee fasen. De eerste fase was het stuk tussen de Stationsstraat en het parkeerterrein. Fase twee was het stuk tussen het par keerterrein en de Buitenweg. In eerste instantie was het de bedoeling dat er een herbestrating uitgevoerd zou wor den. Later is besloten de straat volledig te herinrichten met nieuwe materialen. De verlichting is vervangen door een lichtmast die beter in de stijl van de straat past, en ook het straatmeubilair is vervangen. Functies Het eenrichtingsverkeer blijft gehand haafd. De inrit ter plaatse van de Sta tionsstraat is verlaagd om de toegang gemakkelijker te maken. Om hoge snel heden te voorkomen, is de rijbaan ver smald en is er een drempel aangebracht kort na de inrit. Er is gewerkt met ver schillende kleuren en formaten bestra ting om de verschillende functies te be nadrukken. Ter hoogte van de molen zijn de parkeervakken in een hoek van foto Camile Schelstraete 45 graden gelegd om in- en uitrijden te vergemakkelijken. De houten palen op het parkeerterrein zijn vervangen door een haag en rond het molenbolwerk zijn bomen geplant Om de straat schoon te houden is bij de trap van het molenbolwerk een zoge naamde 'depodog' geplaatst. Deze bak is voorzien van zakjes om de uitwerpse len van de hond op te rapen en in de daarvoor bestemde afvalbak te depo neren. De gemeente hoopt op de medewerking van de bewoners en de bezoekers van de Bastionstraat om op deze manier de straat zoveel mogelijk poepvrij te hou den. Advertentie NU OOK IN TERNEUZEN groothandel voor de bo Patentweg 4, 4538 BR TERNEUZEN door René Hoonhorst TERNEUZEN - Behalve een prachtige landelijke gemeente is Terneuzen ook een dynami sche gemeente met bedrijven die als motor van de landelijke economie kunnen worden ge zien. De stad mag er best mee te koop lopen dat in Terneuzen de grootste buitenlandse investe ring ooit heeft plaatsgevonden. Commissaris van de koningin W. van Gelder vond de gemeen teraadsleden van Terneuzen nog te bescheiden bij het opstel len van de profielschets waar aan een nieuwe burgemeester van de grootste gemeente van Zeeland moet voldoen. De meerderheid mocht volgens ei gen zeggen zoeken naar een spreekwoordelijk schaap met vijf poten of een duizendpoot, maar de raad vroeg niets te veel Van Gelder hield de raadsleden voor dat de profielschets goede uitgangspunten bevatte. Ook als de burgmeester niet po litiek verantwoordelijk is (wat de WD nog steeds betreurt), is het goed als hij bekend is met het bedrijfsleven en ook inter nationaal uit de voeten kan. Me de vanwege de voortschrijdende 'europeanisering' en het toene mende belang van de Euregio Scheldemond en het Interreg- programma, motiveerde de commissaris. Van Gelder vond het wijs dat de raad eist dat de kandidaat ervaring in crisisma nagement heeft. En hij onder schreef de noodzaak om een bruggenbouwer aan te stellen De commissaris vond wel dat de raad de mogelijke kandidaten wat meer op de aantrekkelijk heid van de functie mag wijzen, TERNEUZEN - De politie heeft gistermiddag rond kwart over vier een auto aangehouden met daarin twee Belgen die de nodige verboden goederen op zak hadden. Toen de 26-jange man zijn twintigjarige passagier uit Tour- nai staande werden gehouden, hadden ze een busje met een soort traangas, vier zakjes wiet, vijftien spacecakes en vijf koeken met softdrugs op zak De goederen zijn in beslag geno- OOSTBURG - In de Bredestraat in Oostburg heeft gistermid dag rond kwart over twee een aanrijding plaatsgevonden Een 39-jarige Duitse automobiliste reed in oostelijke richting over de Bredestraat, en wilde afslaan naar een tankstation. Hierbijliet ze een zestienjarige bromfietser uit de gemeente Sluis niet voorgaan. Deze reed rechts van haar op het naast de rijbaan gelegen fietspad. Bij de aanrijding raakten beide voertuigen beschadigd MIDDELBURG - Officier van justitie J. Groen heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een dertigjarige man uit Ellemeet voor zijn betrokkenheid bij de uitvoer van softdrugs 240 uur werkstraf en vier maanden voorwaardelijke gevan genisstraf geëist Een 41-jarige inwoner van Oirschot hoorde zes maanden cel tegen zich eisen. De Schouwenaar werd 1 oktober vorig jaar op een schip in de jachtensluis bij de binnenhaven van Vlissingen aangehouden door de regiopolitie Zeeland. Aan boord van het schip werd vijftien kilo hennep aangetroffenDe verdachte wilde de soft drugs uitvoeren naar Engeland, nadat eerder twee drugs transporten waren gelukt. De partij heeft in Nederland een waarde van 23.000 euro. Volgens de officier had de Brabander ook een rol gespeeld bij het drugstransport. Bij hem thuis werden driehonderd gram hasj en 840 gram hennep gevonden. Raadsman N. Koole be streed het aandeel van zijn cliënt bij de drugsuitvoer naar En geland. „Daarvan is in het dossier niets terug te vinden." Groen was ervan overtuigd dat hij samen met zijn neef ver antwoordelijk was voor de levering van de drugs Twee ver dachten moeten later voor de rechtbank verschijnen. De uit spraak is op 22 januari. MIDDELBURG - bij vogel- en egelopvang De Mikke een Mid delburg zijn gisteren opnieuw 96 met olie en besmeurde vo gels binnengebracht. De vogels zijn aangespoeld op de Belgi sche kust en via de vogelopvang in Oostende naar Middelburg gebracht. De olie waarmee de dieren zijn besmeurd, is vermoedelijk af komstig uit de Vicky die vorige week botste op het wrak van de Tricolor in het Nauw van Calais. Naar verwachting wordt vandaag of morgen de herkomst van de olie bekend gemaakt. Uit onderzoek van een Belgische milieuorganisatie is geble ken dat nog duizenden besmeurde vogels op zee zitten. VLISSINGEN - In de Hercules Segherslaan in Vlissingen is gistermiddag rond vijf uur een 24-jarige Rotterdammer aan gehouden wegens mishandeling. Hij had in en woning in de zelfde straat een twintigjarige vrouw bij haar hoofd gepakt en in haar gezicht gekrabd. De reden ligt in de relatiesfeer. omdat zijn ervaring leerde dat veel mensen de interessante en boeiende omstandigheden in Zeeland niet kennen. Alle par tijen, met uitzondering van Ge meentebelangen Kanaalzone, wierpen vervolgens nog enkele wensen en waarschuwingen op. Zo zien GroenLinks en D66 graag een vrouw als burgemees ter, ziet TOP mogelijkheden voor een partijlid als bestuurlij ke 'topper' en waarschuwde de LPF dat Terneuzen niet mag worden afgescheept met een in Den Haag uitgerangeerd politi cus. WD'er W. Broekhuysen eerde de zittende burgemeester R. Barbé, omdat die Terneuzen economisch veel voorspoed heeft gebracht. „We hoeven geen gekloonde Barbé, maar een paar genen van hem zouden wel goed zijn." door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Een windpark- industrie voor windmolens op zee maakt kans in Vlissingen, maar is nog met veel vraagte kens omgeven. De hoofdzaak is, aldus directeur H. den Boon van het windpark-ontwikkelings- bedrijf E-Connection. dat de rijksoverheid echt werk gaat maken van windenergie op de Noordzee en vooral ook conti nuïteit biedt. Het idee voor een windpark-in dustrie in Vlissingen-Oost is af komstig van PvdA-kandidaat- Kamerlid D. Samsom. Onlangs kwam hij daarmee, als compen satie voor het verlies aan werk gelegenheid bij sluiting van de kerncentrale Borssele De nieu we bedrijvigheid kan volgens hem meer dan duizend arbeids plaatsen opleveren Of dat echt zo is, valt in de wind energie-sector nergens te ach terhalen. Zowel Den Boon van E-Connection als general ma nager E. Coolen van windmo lenfabrikant Vestas Nederland in Rheden waagt zich niet aan een voorspelling wat betreft werkgelegenheid. Zij zien wel mogelijkheden voor een groot schalige productie-eenheid voor windmolens in zee. Niet definitief Plannen zijn er wel, maar niets is definitief. Als het aan PvdA'er Samsom ligt, komt daar na de komende Kamerverkiezingen snel verandering in.Den Boon en Coolen juichen dat toe, met twee kanttekeningen. De uit voering staat of valt met de sub sidiemogelijkheden voor groene stroom én de vergunningproce dure voor windmolenparken in zee moet overzichtelijk zijn. Het offshore-windpark van E- Connection krijgt een vermogen van 120 megawatt; zestig wind molens van twee megawatt. Het moet in 2004 worden geïnstal leerd. Als het aan Samsom ligt, wordt in de jaren daarna jaarlijks 200 tot 300 megawatt gebouwd. Een stevige uitbreiding van de windpark-industrie is dan no- dig. GRAAUW - In zijn woonplaats Graauw is woensdag op 67-jari ge leeftijd Jozef Kips overleden. Kips was in zijn werkzaam le ven directeur van de Rabobank Graauw. Daarnaast was hij zeer betrok ken bij het sociale en vereni gingsleven in zijn dorp. Zo was hij secretaris/penningmeester van het plaatselijke gemeen schapshuis en secretaris van de Boerenbond. Bij het kerkbestuur van de Hei lige Maria Hemelvaart bekleed de Kips de functie van vice- voorzitter. Namens dit kerkge nootschap was hij ook lid van de pas opgerichte IPV, een samen werkingsverband tussen de Oost-Zeeuws-Vlaamse paro chies. Bij voetbalvereniging Graauw hanteerde hij jarenlang de voor zittershamer, Tijdens het be wind van Jozef Kips zette de club als eerste in de gemeente Hulst de stap naar privatise ring. Als verenigingsscheids- rechter blies hij geregeld een wedstrijd. Jozef Kips wordt morgen in Graauw begraven. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39