Kloetinge kiest bekend gezicht PZC Van der Schans prolongeert titel Dauwendaele wijs] Sranang 2 terug Dauwendaele tevreden met kleine afstraffing Karl Vergouwen keert als eerste trainer terug bij hoofdklasser agenda uitslagen wtjj vrijdag 10 januari 2003 door Ferdinand Koppejan MIDDELBURG - Het was vier graden onder nul en het veld zag wit. Maar omdat FC Dau- wendaele over een kunstgras veld beschikt, kon de oefenwed strijd tegen Sparta toch doorgaan. De Middelburgers voorkwamen knap dat Sparta met dubbele cijfers won: 7-0. Karakteristiek voor de tevre denheid bij de thuisploeg was de glimlach van oefenmeester Henk Willemse. „Sparta be schikt natuurlijk over meer loopvermogen en een betere balbehandeling. Maar met onze inzet creëerden we toch drie dotten van kansen. Het was leuk geweest als er daar een van in was gegaan." Na een kwartier schoot Robin van de Velde namens Dau wendaele op de paal. Jordi van Bunderen schoot een keer links naast het Sparta-doel. In de tweede helft verscheen Johan Rouw voor de keeper van Spar ta. Maar de laatste kreeg met ge luk zijn lichaam tegen de bal en weerhield zo de Zeeuwen van een verdiende treffer. Het was voor Sparta de eerste wedstrijd in 2003. En voor de eerste keer maakte oud-Ajacied Brutil Hosé zijn opwachting in de basis van Sparta. Dat debuut bekroonde hij door met wat ge luk uit een mooie lob de 2-0 voor Sparta in het net te leggen. Ook Dauwendaele had zijn uit blinkers. Met name de keepers Ramon Telussa (eerste helft) en Robert Groenenberg (tweede helft) onderscheidden zich met prachtige reddingen. En ook verdediger Freddie Melaard kan met een tevreden gevoel te rugkijken op zijn prestatie. Zijn elftalbegeleider roemde zijn in zet waarmee hij het de Sparta- aanvallers vooral in de tweede helft af en toe erg lastig maakte. Scheidsrechter Van Loenen was duidelijk de dapperste van de 23 mannen die gisteravond op het kunstgrasveld van FC Dau wendaele stonden. De Soubur ger trad aan in korte broek en shirt met korte mouwen. Het elftal van Dauwendaele speelde ook in korte broek. Maar Sparta speelde het oefenduel in trai ningspak met lange broek en lange mouwen. FC Dauwcndaele-Sparta 0-7 (0-4): 17. Danny Koevermans 0-1, 21. Brutil Hose 0-2, 25. Danny Koever- mans 0-3, 30 Rui Monteiro 0-4, 48. Rickey van der Bergh 0-5, 55. Ric key van der Bergh 0-6, 60.Rickey van der Bergh 0-7 doorSven Remijnsen VLISSINGEN - Van de F'jes van Zeeland Sport tot de eerste selectie van hoofdklasser Kloe tinge: Karl Vergouwen heeft in twaalf jaar tijd alle rangen bin nen het amateurvoetbal doorlo pen. Gisteravond werd bekend dat de 42-jarige Vlissinger de komende twee seizoenen de lei ding heeft bij het Zuid-Beve- landse voetbalbolwerk. Het bestuur bood Vergouwen een contract aan voor twee jaar met een optie voor nog een jaar. De huidige oefenmeester van eersteklasser Oostkapelle was met Adriaan Nieuwenhuijse (SSV) de laatst overgebleven kandidaat voor het trainer- schap, dat vacant was geworden nadat Diederik Hiensch zijn overstap naar de Engelse Pre mier League-club Sunderland had aangekondigd. ,.Ik zei de gek is het geworden", zei Vergouwen gisteravond op gelucht. Wat hem bovenal be viel, was het feit dat Kloetinge zo overduidelijk de voorkeur aan een Zeeuwse oefenmeester had gegeven. „Kloetinge heeft gezocht in het Zeeuwse en dat vind ik heel positief. Wij zijn hier toch niet voor niets in het bezit van onze trainersdiplo ma's? Ook Nieuwenhuijse was een goede kandidaat." Zowel Vergouwen als Nieuwen huijse had woensdagavond nog uitgebreide gesprekken gevoerd met het bestuur, de technische staf en de spelers. ,,Die groepen hebben gezamenlijk een advies rth S^'vrrie' Karl Vergouwen volgt na de zomerstop de vertrekkende Diederik Hiensch op als trainer van hoofdklasser Kloetinge. foto Lex de Meester vrijdag I Basketbal Vrouwen promotiedivisie' Baros-Shar- klels. Mannen derde divisie: Volharding- Waldric (Goes, 20.15 uur) Mannen twee de klasse: Mevo'80-Dynamo'70 (20.15 uur). Marathon-Volharding 2 (21.30 uur) Biljarten Landelijke competitie driebanden groot, derde divisie Poule 6 Hoondert/de Waard-Merwehof/Sasja's Look Locatie Biljartpaleis Jacobs. Rilland Aanvang: 19.30 uur. Nederlands Kampioenschap libre 5e klasse. Zeeuws deelnemer: Rudy Rooze, 's-Heer Arendskerke. Locatie: BV De Ko renmolen. Dieren. Aanvang. 19 00. uur Gewestelijk kampioenschap drieban den hoofd klasse. Locatie: Tapperi| de Kroon, Bergen op Zoom Aanvang 14 .00 Grand Prix driebanden (handicap) Tweede ronde Aanvang: 19 00 uur Lo catie: Café 't Keldertje in Terneuzen. Paardensport Indoor Zeeland Springen. 9 00 uur paarden klasse Z/ZZ en Internationaal, 18.00 uur Springen Internationaal en fi nales klasse L en M Locatie' Zeelandhal len, Goes zaterdag uitgebracht", verklaarde voor zitter Piet Louwerse. „Uitein delijk bleek dat Vergouwen het nipt redde. Het verschil was heel fee. Finale. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 10.00 uur. Finale ca 19.30 uur. Grand Prix driebanden (handicap). Slot- partijen tweede ronde. Aanvang: 12.00 uur. Locatie: Café 't Keldertje in Terneu zen. Libre toernooi Grote Prijs Spuitpleister specialist J. Mathia zn. Ie ronde. Loca tie' HCR De Kroon, Wissenkerke. Aan vang B-groep 11 00 uur. A-groep 14.30 uur Dammen KNDB-clubcompetitie Hoofdklasse RDC Rijnsburg - PWG 's-Gravenpolder. Tweede klasse D: Middelburg - DOS Delft Lokatie. Wijkcentrum Sint Laurens. Aanvang 12 00 uur Paardensport Atletiek Delta cross. Vierde wedstrijd voor de Oranjewoud-crosscompetitie Pro gramma: 11.30 uur: pupillen C 1100 m, 11.40 uur: pupillen 1500 m, 12 10 uur: meisjes D, 12.20 uur: jongens D/meisjes C 2200 m, 12.35 uur: korte cross vrou wen, jongens C, meisjes A/B 3300 m, 12.55 uur: mannen H50/H60, jongens A 7500 m, 13.40 uur: vrouwen, korte cross mannen, jongens B 5000 m, 14.10 uur: mannen H20/H40 10000 m, 15.00 uur trimloop 1 t/m 4 ronden van 2.5 km. Loca tie: Adriaan van de Weijdeweg. Inschrij ven: Manege Lisiduna te Haamstede. Vierde Steense Rattenloop. Locatie: ter .rein voetbalvereniging Steen, Sint Jan steen 14.45 uur: jeugd (500 meter). 15.00 uur: 6400, 8400 en 13000 meter Inschrij ven: kantine voetbalvereniging Steen in Sint Jansteen. Organisatie: Funrunners Sintjansteen. Badminton Hoofdklasse district: Sinar'75-Rhoon Locatie: sportzaal Nassaulaan te Middel burg. Aanvang: 13.00 uur. Basketbal Vrouwen promotiedivisie The Jum- pers-BV Lely. Jugglers-Orca's, Rotter dam-Quo Vadis. Akrides JRC Boxtel. Vrouwen derde divisie: High Five 2-Ten- derfeet. Jumping Crabs Barons 2. Vos- senberg-BC Vlissingen 2, BV Souburg Schijndel (18.45 uur). Mannen tweede divisie Den Dungk SVH, PSV 2-Black Eagles. Mannen derde divisie Springfield-Barons 2, Jumping Crabs-Migliore Mannen eerste klasse. Agathos-Barons 3, Smokkelhoek-ABC. Scheldesport- Pendragon 2 (19.45 uur), BV Souburg- Star2'81 (20 30 uur) Mannen tweede klasse: Scheldesport 2-Voorwaarts (19.45 uur). Biljarten Nederlands Kampioenschap libre 5e klasse. Zeeuws deelnemer: Rudy Rooze, 's-Heer Arendskerke. Locatie BV De Ko renmolen, Dieren. Aanvang 12 00 uur Gewestelijk kampioenschap drieban den hoofd klasse. Locatie: Tapperij de Kroon, Bergen op Zoom, Aanvang: 12.00 Persoonlijk kampioenschap bandstoten 5e klasse district Walcheren/de Beve- landen. Organisatie. OBK. Locatie: Café De Kroon, 's-Heerenhoek. Aanvang 12.30 uur Driebanden toernooi Graanbeurs Tro- Indoor Zeeland. 10.00 uur kleine finale tabel A internationaal, 1.30 meter jacht; 11.45 uur: kleine finale tabel A, 1.40 me ter klassiek; 13.00 uur: finale internatio naal tabel A, 1.30 meter. 14 30 uur. finale klasse Z Gouden Mossel, klassiek met barrage; 16.00 uur: finale internationaal tabel A, 1,35 meter klassiek met barrage; 19.30 uur: finaleZZ Gouden Mossel, klas siek met barrage; 20.30 uur: huldiging winnaars Gouden Mossel 2100 uur show Indoor Zeeland Showcompetitie; 22.15 uur: finale internationaal tabel A 1 40 meter, klassiek met barrage. Hl Schaken Persoonlijk kampioenschap jeugd Loca tie. Sportpunt Zeeland, te Goes. Aan vang: 10.15 uur. Voetbal Vriendschappelijk Kapelle-Sparta. Ten bate van de Nederlandse Hartstichting Aanvang: 14.30 uur. Vriendschappelijk: FC Dauwendaele-Hoek. Officiële inge bruikname van kunstgrasveld De Kruit- molen in Middelburg. Aanvang: 14.30 Volleybal Vrouwen, tweede divisie C: Morres/Hul- st-Utrocht 2 (Den Dullaert, 17.00 uur), Spivo-Visade/Voorburg, Dim- plex/Ekspalvo-De Schalmers, Taurus-Alcom/Capelle, Volley Meer- kerk-Mikro Electro/Roosendaal Derde divisie: Kwiek-Fusion (De Vanger, 18.00 uur). VOY-WIK/Univé, Sliedrecht Sport 2-Odulphus, Timmers/Volley Zuid-Sar- to, Rowido/DDL-Vollido, De Burgst-Mi- kro Electro/Roosendaal 2 Eerste klasse C: Morres/Hulst 2-Sic Pugno. VVS'92-Zuvo. Dynamo'70-Cometo. Rijnmond 3-Savok. Ardito-Mikro Elec tro/Roosendaal 3 Tweede klasse A Kwiek 2-Fusion 4. Spivo 2-Futora. Inter mezzo-DVO 2, Bernisse-Timmers/Vol- ley Zuid 3, Blijdorp'95-Volley/A. MVC Rowido/DDL 2. Tweede klasse E: Udenhout 2-Sic Pugno 2, Rowi-Zuvo 2. De Sterre-CVC, VVR-Bok, De Burgst 2-IJVC, Mytilus-Ardito 2. Derde klasse E Morres/Hulst 3-Mytilus. Diomedon 2 Zuvo 3. Dynamo'70 2-Ardito 2. Derde klasse F Sic Pugno 3-Groene Ster 2, Ro wi 3-Zuvo 4. Gavok-Cometo 2, Voko 4 Diomedon, De Burgst 3-AVC87. Vier de klasse A: Fusion 9-Hollemare, Kwiek 3-Spirit 3, Shell-Alcazar/Erasmus 6, Blij dorp 95 2 Volley Quick 2, Yum-Vollido 3, Volley Voorne 4-Vovero 2 Vijfde klas se A. Sliedrecht Sport 8-SDC 3. Kwiek 4-Houtboetiek/Astrea 2, Ekspalvo 5-DVO 4, Rowido/DDL 3—Ibis 2, Volley Voorne 5-Volley/A 2. Mannen, tweede divisie C: Ekspalvo 2-Fikszo/K, Rijnmond 2-Alcom/Capelle 2. Spivo-Sliedrecht Sport 2, Taurus- -Wea/Mevo'80. Derde divisie. Morres/ Hulsl-Fusion (Den Dullaert, 17.00 uur), Mikro Electro/Roosendaal 2-Voko, Ro- wi-Goirle, Atak'55-Vollido 2, Schovo- comca-Vollido. Rijnmond 4-Jola/Olym- pus. Eerste klasse C: Fusion 3- Timmers/Volley Zuid, Sic Pugno-Myti- lus, VVS'92-Zuvo, Dynamo'70-De Ster- re, De Burgst-Spirit. Tweede klasse A: Holy-Futora, Kwiek-Fusion 4, Intermez- klein. Dat Karl een Kloetinge- man is, heeft zeker meegespeeld in de beoordeling." Louwerse toonde zich blij ver- zo-Rijnmond 6, Yum-Timmers/Volley Zuid 2. Rowido/DDL 2-Volley/A, Volley Voorne 2-Vovero Tweede klasse E: SD C-Volley Quick, Sic Pugno 2-Kwiek 2, Mikro Electro/Roosendaal 3-De Zebra's, Apollo'72-Spivo 2, Olympus'69-Vol- ley/A 2, De Burgst 2-AVC87. Tweede klasse F Morres/Hulst 2-Mytilus 2, VVS'92 2-Ardito. Dynamo'70 2-Cometo Morres/Hulst 3-De Kikkers Derde klasse A: MVC-Fusion 5. Gavok 2-DVO 3. Ber nisse-Rijnmond 7, Yum 2-Vollido 3. Schovocomca 3-Wea/Mevo'80 2 Derde klasse E. VVS'92 3-De Sterre 2. Gavok 3-Savok, Mikro Electro/Roosendaal 6-Bok, Mikro Electro/Roosendaal 5-Voorwaarts, Ardito 2-AVC87 2 Vier de klasse H Sic Pugno 3-Mytilus 3. SDC 3-Zuvo 2, Dynamo'70 3-Cometo 3, Bok 2-Voorwaarts 2, Rowido/DDL 5-Volley/A 3. De Burgst 5-Voverdi. M Zaalhandbal Regioklasse C Mannen: EMM-Hermes (Nassaulaan Middelburg, 21.00 uur). Zaalhockey Zaalcompetitie tweede klasse: Vlissin- gen-Gemert (16.20 uur), Don Quishoot- Vlissingen (18.00 uur). Locatie: sporthal Tilburg. Zaalkorfbal Overgangsklasse B: Tjoba-Fortis (18 00), Wit Blauw Avanti, Excelsior-KCC, DVO- Koag. Eerste klasse G: TOP Maassluis heugd met de grote belangstel ling die binnen en buiten Zee land bestond voor de trainers functie bij zijn club. Vijf kandi- (18.10), RWA-Swift (14.55), Albatros- Snel, IJsselvogels-HKC. Derde klasse A Ondo-Vriendenschaar B (19.25), Oranje Zwart-Ventura Sport, Oranje Nassau-Se- olto (18.45), Vios W-DSO. Derde klasse B Olympia S-DVS, Reeuwijk-Nio, All Rea dy-Togo (17.20), Good Luck-Korbis. Vier de klasse A: KVK-Blauw Wit (12 30), Zaamslag-Atlas (14.00), Stormvogels Scheldevogels (18.10). Reserve vierde klasse A: Volharding-Tjoba 5 (15.00), GoodLuck2-OlympiaWI18.10) Reserve vierde klasse B: Vios W 2-Luctor 16.00) Reserve eerste klasse G. Tjoba 2-Fortis 2 (16.45), Kinderdijk 2-Swift 2 (18.15). Jeugd. Overgangsklasse D. Swift-Vites se (18.25). Zwemmen Zeeuwse winterzwemkampioenschap- pen korte baan Aanvang 14.00 uur Locatie: Zwembad te Oostburg. Deelne mende verenigingen: Stormvogel Vlis singen, Luctor et Emergo Middelburg, Onderdak Zierikzee, de Bevelanders Ka- pelle, Zeelandia Reimerswaal, Ganze Goes, Bruinvis Sas van Gent, de Schelde Terneuzen, Scheldestroom Breskens, ZC Koewacht, de Otters Axel, de Honte Kloosterzande. Organisatie: de Bruinvis Sas van Gent. .zondag— Basketbal Vrouwen promotiedivisie: BC Vlissin daten van buiten de provincie dienden zich de afgelopen we ken aan. Van de Zeeuwse kans hebbers werd Karl Vergouwen gen-Black Eagles (16.15 uur), Cange- roes-Landslake Lions. Vrouwen derde divisie: Eastwood Tigers-Pendragon. Mannen tweede divisie. BC Vlissingen- Pendragon (18.00 uur), EBBC 3-Dunatos. Mannen derde divisie: BV Rooi-East wood Tigers Mannen eerste klasse: Blauw Wit-Condor Jongensjunioren hoofdklasse: BS Weert-BC Vlissingen Biljarten Nederlands Kampioenschap libre 5e klasse. Zeeuws deelnemer Rudy Rooze, 's-Heer Arendskerke Locatie BV De Ko renmolen, Dieren Aanvang: 12.00 uur Finale ca 15 30 uur Gewestelijk kampioenschap drieban den hoofd klasse Locatie: Tapperij de Kroon, Bergen op Zoom Aanvang: 11.00 uur. Finale ca. 15.30 uur. Persoonlijk kampioenschap bandstoten 5e klasse district Walcheren/de Beve- landen. Organisatie. OBK. Locatie: Café De Kroon, 's Heerenhoek. Aanvang: 12.00 uur. Finale ca 15.30 uur. Grand Prix driebanden (handicap). Kwartfinales, Halve finales en finale. Aanvang: 11.00 uur. Finale omstreeks 15.30 uur. Locatie: Café 't Keldertje in Terneuzen. Voetbal Vriendschappelijk Terneuzen-Beloften KSC Lokeren (14 30 uur), HW'24-Koe- wacht (13 00 uur, kunstgrasveld Rapide in Hulst), Hontenisse-Clinge (14.30 uur, kunstgrasveld Rapide in Hulst) door Lucien Roelandt GOES - Met Wout Jan van der Schans als winnaar van de klasse Z springen kreeg de hengstencompetitie in Goes een schitterend slot. De international uit Lunteren besliste, evenals een jaar eerder, in een zinderende barrage de strijd in zijn voordeel. Naar later bleek betekende het slot van de hengstencompetitie slechts één van de hoogtepunten van de 24e editie van Indoor Zeeland. Met sport van hoog niveau in de basis en internationale rubrieken bewezen de ruiters dat de bezoekers in de resterende dagen nog heel wat van die hoogtepunten te wachten staat.Evenals bij de dressuur bleek ook bij het springen de kwaliteit van heng sten die zich in Goes tijdens de KNHS/KW- PN competitie aan de fokkers presenteer den van hoog niveau. Als eerste starter gooide J ur Vrieling meteen de knuppel in het hoenderhok. De ruiter uit Holwierde stuurde de Indoctro-zoon VDL Orame in 28.39 foutloos rond. Een tijd waar zes achtervolgers zich op stuk beten Echter niet Wout Jan van der Schans met de stalge- noot van Orame, VDL Natal Als een scheer mes stuurde Van der Schans Caretino-zoon over het hout en liet de klok op 26.88 stil staan In de beslissende ronde van klasse M hiel den vier van de acht combinaties het straf blad blank en bedroeg het verschil nog geen seconde Arnold Boerekamps toonde zich met de Zadok-zoon Prince T met 27.63 de snelste van dit kwartet. In de klasse L moest de overwinning worden gedeeld door Mare Dijkstra met Rach R en Eddie Brinkman met Regilio, die in beide omlopen het hout onberoerd lieten. De zonen van respectieve lijk Cash en Haertbreaker hielden ook in het bewegen tussen de hindernissen en techniek bij het springen de balans in evenwicht. Wout Jan van der Schans De basis, waarmee 24 jaar geleden op be scheiden wijze in Kapelle Indoor Zeeland begon, wordt door de organisatie nog steeds gekoesterd Maar inmiddels zijn deze ru brieken ook bij de profs erg in trek om hun jonge paarden aan het grote werk te laten wennen. Vooral in de klassen ZZ en Z eisen de broodrijders een overheersende rol voor zich op. Daardoor is het niveau ook enorm gestegen, maar voor de amateur is een greep in de pnjzenpot nog slechts een droom. Het klassiek parcours van de klasse ZZ, waar mee de basis gisteren van start ging, werd dan ook een prooi voor de B-internatïonal Henk van de Pol met AK en K Cor d'Emi- lion. De ruiter uit Veldhoven bleef de Noor se Jenny Johansson in het zadel van met Cor een maand geleden al uitgeno digd voor een eerste gesprek. „Kloetinge is heel zorgvuldig te werk gegaan", aldus Vergou wen. „Toch hoop ik niet dat ze mij alleen hebben gekozen om dat ik als een Kloetinge-man word beschouwd. Ik heb mijn eigen ideeën over voetbal, die erg vaak overeenkomen met die van Diederik Hiensch. We zijn hetzelfde type trainer, alleen leggen we andere accenten. Ik zie het als een grote uitdaging om Diederik op te volgen." Reserves Vergouwen had in het recente verleden twee jaar de leiding over de reserves van de hoofd klasser. Daarna was hij twee seizoenen eerste trainer van VCK. Vorig seizoen stapte hij over naar Oostkapelle. Tijdens zijn actieve carrière speelde de Vlissinger voor Wemeldinge, Walcheren, Veere en Zeeland Sport, waar in 1990 zijn trai nersloopbaan begon bij de F-pupillen. Meteen nadat het Kloetinge-be- stuur een beslissing had geno men, bracht Vergouwen gister avond het bestuur van Oostka pelle op de hoogte. De club wil de graag met hem verder en had hem al een nieuw contract aan geboden, maar Vergouwen leg de dat naast zich neer. „Ik wilde eerst afwachten wat de moge lijkheden bij Kloetinge zouden zijn. Nu de situatie duidelijk is, kan ik me weer volledig op Oostkapelle richten. Ik wil het seizoen op een mooie manier af sluiten." Zaalhandbal Mannen. Regioklasse C: WIK-Dios, Vd Voort/Quintus 3-DES'72 3, Westlandia- Atomium'61 2, Rijnstreek-Hercules. Eer ste klasse G: Unitas'63-Ambiance/Delta Sport, Roda'71-EDH, ETC-Wings, Snel- wiek 2-HVL. Tweede klasse: Olympus- ASC'95 (Baskensburg Vlissingen, 12.00 uur) Vijfde klasse: EMM 2-Vires et C (Nassaulaan Middelburg, 14 45 uur) Vrouwen Eerste klasse G: EMM-Hellas4 (Nassaulaan Middelburg, 13.30 uur), ASC'95-Gemini 2, EHC-Vires et C. Velo- MOK, Snelwiek-Saturnus'72 Derde klas se: EMM 2-De Meeuwen (Nassaulaan Middelburg, 11.00 uur) Junioren: EMM Roda'71 (Nassaulaan Middelburg, 12.15 uur). Zwemmen Zeeuwse winterzwemkampioenschap- pen korte baan Aanvang 14 00 uur Locatie: Zwembad te Oostburg. Deelne mende verenigingen: Stormvogel Vlis singen, Luctor et Emergo Middelburg, Onderdak Zierikzee, de Bevelanders Ka pelle, Zeelandia Reimerswaal, Ganze Goes, Bruinvis Sas van Gent, de Schelde Terneuzen, Scheldestroom Breskens,ZC Koewacht, de Otters Axel, de Honte Kloosterzande. Organisatie: de Bruinvis Sas van Gent. Long distance zwemmen Programma: 13.30 uur: 1000 m, 14.15 uur: 1500 m, 15.00 uur: 3000 m. Locatie: zwembad De Plantage. Sportlaan te Hoogerheide door Barry van der Hooft VLISSINGEN - FC Dauwen daele boekte deze week drie be langrijke punten in de strijd om lijfsbehoud. De derby in de eer ste klasse tegen FM Sranang 2 werd met 7-3 gewonnen en daardoor werden de bezoekers vaster op de voorlaatste plaats gedrukt. Ook Morres/Controlec wist weer eens te winnen. BT/ De Moriaan werd met 6-5 ver slagen. Matisse/Intersport blijft even als Schouwse Boys bovenin meedraaien. Matisse won met 8-3 van Eteha en Schouwse Boys was met 4-3 te sterk voor het derde team van Bunga Mela- ti. FC Dauwendaele-FM Sranang 2 7-3: Binnen een minuut stond Dauwendaele met 2-0 voor door doelpunten van Thijs Binnerts en Jorrit Schuurman. Gaza Am- biti zorgde vervolgens voor 2-1, maar Angelo Geelhoed en Schuurman zetten Dauwendae le daarna op een 4-1-voor- sprong. Dennis de Graaf zorgde voor 4-2 en na de rust scoorde Adil Fertoute de 4-3. Sranang 2 ging vervolgens op zoek naar de gelijkmaker en nam daarbij meer risico's. FC Dauwendaele profiteerde echter dankbaar van de geboden ruimte en liep via Geelhoed en twee treffers van Freddie Melaard uit naar een 7-3-overwinning. Morres/Controlec-BT/De Mori aan 6-5: De thuisploeg keek al snel tegen een 2-0-achterstand aan, maar wist zich nog voor de rust te herpakken. Larry Vink, Arno Zwegers en Didier Gilles bepaalden de ruststand op 3-2 en na de rust zorgden Vink en Gilles voor 4-2 en 5-2. Na de 5-3 van BT/De Moriaan bepaalde Jurgen Verbraeken de marge weer op drie treffers: 6-3. In de slotfase wisten de Brabanders nog twee keer tegen te scoren (6-5), maar in de laatste minu ten wist Morres stand te hou den. Schouwse Boys-Bunga Melati 3 4-3: In de eerste helft raakte Serge Berrevoets de paal en schoot Lesley Wolters op de lat. Bunga Melati was vooral ge vaarlijk met schoten uit de Autosport Dakar Rally Achtste etappe, Ghat - Sab- ha (Lib) over 727 km, waarvan 497 km klassementsproef. Auto's: 1. Masuoka (Jap) Mitsubishi 3.57.42, 2. Peterhansel (Fra) Mitsubishi 5.42, 3. Fontenay (Fra) Mitsubishi 15.27, 4. De Mevius (Bel) BMW 17.16, 5. De Villiers (ZAf) Nissan 19.02, 6. Kleinschmidt (Dui) Volkswagen 25.59, 22. Vaanholt 1.29.06. 30. Ten Har kei 1.59.16, 36. Van Vliet 2.13.36. Stand. 1Peterhansel 14.52.21,2. Masuoka 6.39, 3. De Mevius 1.07.12, 4. De Villiers 1.14.12, 5. Kleinschmidt 1.33.06, 35. Ten Harkei 7.52.36. 38. Vaanholt 7.59.11, 40. Van Vliet 8.49.37. Motoren: 1 Sala (Ita) KTM 4.34.45. 2. Brucy (Fra) KTM 2 06, 3 Despres (Fra) KTM 3.39,4 Coma (Spa) KTM 3.40,5. Ro ma Spa) KTM 5.06,6 Meoni (Ita) 6.59,21. Verhoef 1 02 38, 24 Vercoelen 1 17.06, 79. Van der Kooy 2.29.40, 100. Verschu ren 3.34.11. Schreurs opgave Stand: 1. Meoni 16.56 34, 2. Sainct Fra) KTM 0.34, 3. Roma 2.07, 4. Despres 4.51, 5. Sala 31.20, 6. Brucy 35.36, 18. Verhoef 2.30.53, 35. Vercoelen 5.12.01, 77. Van der Kooy 8.58.15, 94 Verschuren 10.37.06. Vrachtwagens: 1 Tsjagoeine (Rus) 4.48.06, 2. Gerard de Rooy (Ned) DAF 8.16, 3. Jan de Rooy (Ned) DAF 13 37, 4. De Azevedo (Bra) 2511. Stand: 1 Tsja goeine 18.55.14,2. Gerard de Rooy 0.32, 3. De Azevedo 47.34, 4. Jan de Rooy 1.58.36. Bridge TFT foto Peter Nicolai d Emilons stalgenote AK en K Bianca een fractie voor. Ilyo de Loos haalde met Nadir in het basisparcours een paal naar de bodem en eindigde daarmee als beste Zeeuw op de negende stek. Ook in het twee fasen parcours eiste Henk van de Pol met de Cor d'Alme zoon de zege op. En ook nu haalde Ilyo de Loos met de Pa- chat II-zoon een paal naar beneden. Een twaalfde plaats als snelste vierfouter was voor de Zeeuws-Vlaamse combinatie ech ter ruimschoots voldoende voor een ticket in de finale om de Gouden Mossel De twaalfde stek in het klassiek en de 24e plaats in het twee fasen waren voor Sandy den Exter met Veersedam's Frisbee nog juist voldoende voor een finale plaats. Paarden tweede lijn en de keeperd Brabantse formatie wasd in-de-weg voor Schouwse] Na 25 minuten was hel nog 0-0, maar na de Schouwse Boys de bf ken. Berrevoets scoorde John van der Have m; 2-0 van. Bunga Melati vervolgens tegen te maar Robin van Welt zorgj zijn beurt weer voor de 3.; bezoekers wisten echter nog langszij te komen (3- het duel leek op een gelijk^ te stevenen. Serge Berm bezorgde zijn ploeg echter laatste minuut met eenprj ge actie de winst: 4-3. Matisse/Intersport-Eteha De bezoekers uit Papendj hadden in de eerste helftna vertellen en keken bij de os gen een 6-0-achterstandi Bas de Koeijer nam de a drie treffers voor zijn reb, en Mischa Flore (2x) e:! Brusket schoten eveneens; Eric Flore zorgde in de u helft voor 7-0, maar daanu slapte de concentratie v; tisse. Eteha wist terug te ka tot 7-3, maar Bud Aschnre paalde de eindstand al; 8-3. Reimerswaal. District De Bevelanden. Vierde zitting: 1. Hrn. Ladonski-Zomer 70.83%; 2. Hrn. Hoogstraten-De Jager 69.05; 3 Epr. Groen 66.96, 4. Epr Renne 55.06, 5. Dms. Meester-Rijk 53.87; 6. Mvr. Van Loo-Dhr. Ridderhof 50.89. Senioren Walcheren, parencompetitie. Poule geel: dms. v d Brink/Camelot 169/70.42%, dms. van Dijk/van Heusden 140/58.33, dms. Hanse/Verstoep 134/55.83, dms, Kloosterman/Leynse 134/55,83, mw. Olyslager/Doggen 127/52.92, mw. Treffers/Terlouw (inval lers) 125/52.08, Duo v. d. Laan 119/49.58, Stand na 4 zittingen: dms, van de Brink/ Cammelot 60.99, dms. Kloosterman/ Leynse 53.47, dms. van Dijk/van Heus den 53.47, duo v. d. Laan 52.58, dms. Phi- lippen/van Rijn 51.95, dms. de Kraker/ Mullié 51 17, dms. van Bruinesse/Won- dergem 50.99, dms. Bremmers/Maas 50 94, dms. Hanse/Verstoep 50.85 Poule blauw- Coenen/van Veen 96/60.00%, Cattoir/Klink 110/57 29, van Giezen/Ve- ger 90/56.25, dms. van Boven/van Es (in valler) 103/53 65, v d. Kuijl/van Leerdam 99/51 56, dms. Ingenegeren/Wiessner 82/51.25. Stand na 4 zittingen: Cat toir/Klink 59.45, dms. Ingenegeren/Wies sner 57.53, van Giezen/Veger 51.74, dms. van Boven/Schuurman 51.56, de Koeyer/ Scherp 50.52. Goes. Henstencompetitie springen Klasse Z: 1 Wout Jan van der Schans, VDL Natal (vader Carelino) 0/0/26.86; 2 Jur Vrieling, VDL Orame (Indoctro) 0/0/28.39; 3. HBC Cantos (Contender) 0/0/28.62,4, Eric van der Vleuten, Oklund (Holland) 0/0/29.00, 5. Tim Franssen. His- tead (Hamlet) 0/0/30.85 Klasse M. 1. Ar nold Boerekamps, Prince T (Zadok) 0/0/27.63,2 Eddie Brinkman, Cobra (Car thago) 0/0/28 02, 3 David Jobertie, Po- werfee (Fedor) 0/0/28 06 Internationaal 1 30m direct op tijd: 1 Jur Vrieling, Labor's VDL on Line (Holwier de) 45.98; 2 Leon Thijssen, Lute P (Baar lo) 48 55; 3 Albrt Zoer, Optical Illusion (Echten) 50.46; 4. Eric van der Vleuten, Audi's Sisi van het Gravenhof (Mierlo) 51.015. Frederik Kattebeke, Pablo Picas so B (België) 53.13. Basis klasse ZZ klassiek met barrage: 1 Henk van de Pol, AK en K Cor d'Emil (Veldhoven) 0/0/27.93; 2. Jenny Johans son,AK en K Bianca (Veldhoven) 0/0/28.56, 3. Jur Vrieling, VDL Jumper, Leeuwangh stopt ermee ALKMAAR - Schaatser Ji Jan Leeuwangh beëindigt loopbaan. De sprinter kac niet voldoende meer motin om topsport te bedrijven. Onlangs slaagde Leeuwajg niet in zich te kwalificeren het WK sprint, over ruin week in Calgary. „Ik had wel doelen, maar nu ik e niet voor het WK geplaatói is er niet genoeg raoü; meer", zei hij gisteren v« microfoon van de NOS. Les angh, die deel uitmaakte re Spaar Select-ploeg, heeftn teleurstellende jaren achtë rug. In het olympische seis werd de dertigjarige N# Hollander onder coach F Mueller geplaagd doordea van Pfeiffer, dit seizoengiiu onder Jac Orie niet veel bete 0/0/28.71;4. Paul Donkers,Mirellalt gestel) 0/0/29.06; 5. Lia VerhoevKlj Lake (Dinteloord) 0/0/30.75; 5 if Loos, Nadir (Hulst) 4/54.51, 12.41 den Exter, Veersedams' FrisbeeW ne) 4/60.97. Klasse ZZ twee fiw Henk van de Pol, AK en K Corn 0/0/25.34; 2. Johnny Heeren.Kart pia (St. Willebrord) 0/0/26.69; 3. M sen. Ebony (Doorwerth) 0/026 95 ter Keunen, Classic Pleasure li 0/0/29.66; 5. Leon Kuypers, V« Olympu (Breda) 0/0/30.34, 12. M Loos, Nadir, 4/47.31. Klasse Zwi sen: 1 Tim Franssen. Othello fa daal) 0/0/26 76; 2 Jenny Johansd en K Escade. 0/0/27.01. 3 0<H Greeve, Monday (Bergaf 0/0/28.12; 4 Leon Thijssen. I 0/0/28.12; 5. Tim Franssen, AB:"J 0/4/26.87. Klasse Z klassiek met til 1. Leon Thijssen, Madam, 003(1 Marc Beckers, Red Devnl 5a 0/0/35.86; 3. Leon Thijssen. I 0/0/36.43; 4. Geert Meetings, I 0/0/37.22; 5. Tim Franssen, A B*dl 0/0/38.16; 6. Ilyo de Loos, 0) 0/0/38.22 Sportprijsvragen Lucky Day van 09 januari 2003 9-11-12-14-17-20-30-32-35-37-ÜM 52-53-54-57-62-64-65. Tafeltennis Middelburg. Walcherse Bedrijver! tennis Vereniging. Eerste klasse a pel Scholen-Bruna Loek 2 4-6 S Provincie 1 7-57; Bruna Loek 11 Bruna Loek 2 8-34; Archipel ScM 30; Provincie 2 6-11. Tweede Drukkerij Meulenberg-Thuiszorg cheren 3-7, Meppers-Zeelandseapi 2. Stand: Thuiszorg WalcherenI Meppers 5-29, Zeeland Seaports! Drukkerij Meulenberg 4-14. Derdei se; Hogeschool Zeeland-Brunalw 9, Werkhoven Montage-Bouwgrcfl ters 6-4. Stand: Bruna Loek38-6ri catenkantoor Brosius 7-35; HogeS Zeeland 7-35; Bouwgroep Peters! Werkhoven Montage 7-21 Leonard Debba stopt bij Fortis OOST-SOUBURG - Debbaut stopt aan het einde het veldseizoen bij de kon vereniging Fortis. Dat het! trainer aan de vooravond" derby Tjoba-Fortis beke* maakt. Het bestuur wilde het ccd met Debbaut graag verlfl maar hij heeft besloten het aanbod in te gaan. De hoofdtrainer van burgse overgangsklasse: m twee redenen voor het bd om het na twee seizoena trainer/coach even voorjj te houden. „Een aantals» uit de selectie heb ik in ee:l team al enkele jaren ge® Een nieuw gezicht is vocf waarschijnlijk niet vet® Daarnaast wil ik eigenb;i nog een paar jaar als speJ een lager team bij Fortis3 Zijl\" T .4* Debbaut is na Leo Lange-1 (Swift) de tweede traint een Zeeuwse topclub dieb- een week aankondigt op te» pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16