Patiëntendossiers zijn wel in orde Trouwerij met publiek Brandweercommandant zwaait af PZC Enthousiasme over woonzorgcomplex op terrein van Cruson Bedrijventerrein mag uitbreiden Zelfde glasbakken in heel Hulst Botsing tussen twee fietsers Hennepkwekerij ontmanteld Vandaal moet schade betalen Fietsster aangereden Huisartsenpraktijk Bolwerk Hulst weerlegt aantijging vernietigde dossiers Computeravond Jazz Crackers Werknemer laat beslag leggen op schepen van berger Van den Akker agenda Ons zusje trouwt en dan is geen voorstelling waar je naar gaat kijken, het is een gebeurtenis waar je midden in belandt. foto Camile Schelstraete door Edy de Witte SINT JANSTEEN - De toneelvereniging Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steene pakt met het stuk Ons zusje trouwt ...en dan voor de tweede keer uit met een op voeringwaarbij het verhaal in de zaal tus sen het publiek gespeeld wordt. Twee jaar geleden bracht de club met veel succes Nonkel Gaston is dood ...en dan is er koffie. Hier schoven de bezoekers mee aan de koffietafel met de familie van de Zande na de uitvaart van nonkel Gaston. Sint Jan ten Steene borduurt verder op deze uitvoering. Zus Lenie en kunstenaar Pierre nodigen nu de mensen uit op hun trouwfeest. Wie de toneelfamilie Van de Zande nog kent van twee jaar geleden, weet dat een familiebijeenkomst in welke vorm dan ook de nodige verrassingen, hilariteit en verwikkelingen met zich mee brengt. Bij deze bruiloft zal dat niet anders zijn. Het publiek krijgt een avondje lachen met de nodige levenswijsheden voorgescho teld. Er worden meerdere voorstellingen gege ven. De eerste vindt zaterdag 18 januari plaats in het gemeenschapscentrum de Warande in Sint Jansteen. Na de première volgt zondag 19 januari nog een feestje in de Warande. Hierna trekt de familie van de Zande naar de feestzalen Den Dullaert in Hulst (zaterdag 25 januari) en de Halle in Axel (zaterdag 1 februari). De 'trouwerijen' worden vooraf gegaan door recepties, die beginnen telkens om 19 3 0 uur. Het feest zeif barst om 20.00 uur los. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de ge noemde feestzalen en bij de bekende ver koopadressen. donderdag 9 januari 2003 HULST - De glasbakken op het grondgebied van de voorma lige gemeente Hontenisse worden momenteel vervangen De gemeente doet dat om in de gehele gemeente Hulst glas.op kleur (wit-groen-bruin) in te zamelen. De oude glasbakken zijn inmiddels verwijderd. De nieuwe glasbakken zijn giste ren 8 januari en worden vandaag 9 januari geplaatstDaar ge durende enkele dagen op deze plaatsen geen glasbakken heb ben gestaan, wordt door de gemeente momenteel het ter plaaste neergezette glas opgehaald. Alle glasbakken in de ge meente worden morgen 10 januari een extra keer geleegd om met een schone lei te beginnen. GOES - Op de kruising van twee fietspaden op de Zwembad- weg Ringbaan Oost te Goes vond gisteren omstreeks 11.45 uur een aanrijding plaats. Een 53-jarige vrouw uit Goes reed over het fietspad van de Ringbaan Oost komende uit de richting van Albert Joachimi- kade. Op het kruispunt sloeg zij rechtsaf. Doordat zij de bocht te ruim nam, ontstond er tussen haar en een zestienjarige jon gen uit Zienkzee een botsing. De 53-jarige vrouw werd met verwondingen aan elleboog, schouder en nek overgebracht naar het Oosterscheldezieken- huis. Na behandeling is zij met diverse kneuzingen huis waarts gekeerd. RENESSE - Op een terrein aan de Wilhelminaweg in Renesse werd gistermiddag een ondergrondse hennepkwekerij ont manteld Na melding van een sterke lucht in de dorpskern van Renesse stelde de politie een onderzoek in. In een kelder onder de Wil helminaweg werden 415 hennepplanten in bloei aangetrof fen Met behulp van de brandweer die met een kraan wagen arriveerde, werden de hennepplanten en de benodigde appa ratuur vernietigd De eigenaar is gehoord en heeft een verklaring afgelegd. MIDDELBURG - Het betalen van de schade had gisteren in Middelburg voor officier van justitie J. Eland de hoogste prio riteit in de strafzaak tegen een negentienjarige inwoner van Kapelle. Hij zag zijn eis ingewilligd door de politierechter. De man werd veroordeeld tot het betalen van 235 euro schade vergoeding. Daarnaast kreeg hij vijftig euro boete opgelegd. De verdachte vertelde zich niet meer te kunnen herinneren dat hij 5 mei op het Bevrijdingsfestival in Vlissingen een ruit van een horecazaak had vernield. Een getuige had glasge rinkel gehoord en daarna gezien dat de man had gepro beerd via het gat in de glazen deur naar binnen te klimmen. „Ik weet het niet meer. Ik had te veel alcohol gedronken", zei de man. ZOUTELANDE - Een 74-jarige vrouw uit de gemeente Veere is gistermiddag gewond geraakt nadat zij op haar fiets was aangereden door een personenauto De vrouw werd met een hersenschudding overgebracht naar het ziekenhuis. Een 24-jarige automobiliste uit dezelfde gemeente reed over de Langendam te Zoutelande en passeerde enkele geparkeer de auto's. Hierbij kwam zij op de linkerweghelft in botsing met de 74-jarige vrouw, die haar tegemoet fietste. mm Sheila van Doorsselaer HULST - De patiëntendossiers van huisartsenpraktijk Bol werk in Hulst zijn wél in orde. Dit beweert huisarts V. Voor brood namens Bolwerk. Onder patiënten van de huisartsen praktijk is veel onrust ontstaan na berichten dat dossiers ge deeltelijk zouden zijn vernie tigd. Hierover is een klacht ingediend bij het Medisch Tuchtcollege (MTC). Volgens Voorbrood slaan de aantijgingen nergens op en zijn de dossiers wel degelijk com pleet. Een 55-jarige Zeeuws-Vlaamse heeft bij het MTC een klacht te gen Bolwerk ingediend omdat ze bij het opvragen van haar dossier een zeer onvolledig do cument kreeg. Zij was patiënte van de praktijk van de voorma lige huisarts W. Gielen, wiens patiënten bij zijn pensionering werden overgenomen door Bol werk De met de hand geschre ven patiëntendossiers werden daarbij in handen gesteld van Bolwerk. Volgens een voormalig doktersassistente van Bolwerk heeft zij de dossiers gedeeltelijk moeten 'schonen', oftewel ver nietigen. De 55-jarige aangeef- ster wil met de klacht bereiken dat Bolwerk zorgvuldiger met haar patiënten omgaat. TERNEUZEN - Buurtwerk Scashoudt vandaag vanaf 19.00 uur een computeravond in buurthuis 't Schelpenhoekje aan de Dokweg in Terneuzen. Computereigenaren kunnen er terecht voor problemen met zo wel hard- als software TERNEUZEN - Op initiatief van de Stichting Back to the Dixies geven de No Long Field Jazz Crackers zaterdag een nieuwjaarsconcert in Du Com merce in Terneuzen. Zij spelen tussen 15.30 uur en 18.30 uur. Voorbrood reageerde in eerste instantie laconiek op de aantij gingen, maar nu de berichten zoveel onrust onder de patiën ten teweeg brachten, wil hij als nog een boekje opendoen. „Het was voor ons ondoenlijk al die handgeschreven dossiers van Gielen te verwerken", zegt Voorbrood. „Wij werken met een uiterst modern elektronisch medisch dossier, alles gaat per computer. Alle diagnoses wor den gecodeerd ingebracht. Wij hebben inderdaad die toenmali ge assistente gevraagd de dossiers te schonen, maar dat betekende niets meer dan het selecteren van informatie. De dossiers zijn compleet. Het eni ge wat we hebben laten verwij deren uit de dossiers van Gielen zijn bijvoorbeeld resultaten van een bloedonderzoek van tien jaar geleden. Alle terzake doen de informatie van patiënten hebben we. Ik kan mijn patiën ten geruststellen!" Geen zorgen Voorbrood betreurt het dat een klacht is ingediend. „Het is bij die mevrouw met het onvolledi ge dossier duidelijk misgegaan. Dat is uiterst jammer, maar er zat geen opzet van ons achter. Wij hebben in goede trouw ge handeld." Over het traject bij het MTC maakt Voorbrood zich geen zor gen. „Ik heb met de secretaris van het tuchtcollege gesproken en die verzekerde me dat we ons geen zorgen hoeven te maken. Onze praktijk is al sinds 1989 een opleidingspraktijk. Huis artsen in opleiding van de Rot terdamse Erasmus-universiteit komen dan een jaar bij ons mee lopen als artsassistent. Dit kan alleen als je praktijk helemaal organisatorisch in orde is. Ik maak me dan ook niet zo druk. Het zou prettig zijn als het voor onderzoek bij het MTC snel start. Daarin zullen we moeten aantonen hoe onze dossiervor ming werkt. Wellicht wordt na dit vooronderzoek, waarvan ik weet dat het goed zal aflopen voor Bolwerk, cle klacht hele maal niet in behandeling geno men." Alternatief Als er ergens een brand is, hoeft Guust der Weduwe er na dertig jaar plots niet meer op stel en sprong heen. „Het blijft stil bij mij in huis. Dat is wel heel raar." foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten door Arjan Schuiling SLUIS-AARDENBURG - De gemeente Sluis-Aardenburg mag het bestaande bedrijven terrein de Vlaschaard, dat onge veer acht hectare groot is, met nog eens vijf hectare uitbreiden in noordoostelijke richting. De Raad van State in Den Haag heeft de bezwaren van Natuur beschermingsvereniging 't Duumpje uit Oostburg tegen het bestemmingsplan Buitenge bied, waarin de uitbreidings plannen zijn opgenomen, ver worpen. 't Duumpje vindt dat de uitbrei ding het typisch Zeeuwse open polderlandschap rond de kern Eede aantast. Als De Vla schaard dan toch al groter moet worden, pleit de vereniging voor uitbreiding in oostelijke rich ting tussen de Eedeweg, de Ha- zewegeling en de provinciale weg. Aan de noordoostkant van het bedrijventerrein bevinden zich de restanten van de cul tuur-historisch belangrijke Do- persdijk. De Raad van State overweegt dat de Dopersdijk weliswaar bescherming genoot onder het vorige bestemmingsplan maar dat de dijk niettemin tot op de grond toe is afgegraven. Aan de noordoostkant van het bestaan de bedrijventerrein is dan ook niets 'beschermenswaardigs' meer over, aldus het Haagse rechtscollege. Het provinciale streekplan spreekt een voorkeur uit voor een maximale omvang van ter reinen voor lokale bedrijvig heid. zoals De Vlaschaard, van vijf hectare. Het bedrijventer rein bij Eede zit met acht hecta re ruim boven die gewenste maximale omvang en zal door groeien naar ongeveer dertien hectare Net als het Zeeuwse provinciebestuur vindt ook de Raad van State dat acceptabel omdat de gemeente Sluis-Aar denburg tegelijkertijd negen hectare lokaal bedrijventerrein op andere plekken inlevert. De beroepen van twee agrariërs uit Sint Kruis en de Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie (ZLTO), waarin wordt gesteld dat het bestemmingsplan Bui tengebied van de gemeente Sluis-Aardenburg landbou wers onvoldoende uitbreidings mogelijkheden biedt, zijn door de Raad van State verworpen. door René van Stee BRESKENS - Behalve de dorpsraad in Breskens zijn ook de politieke partijen in de ge meente Sluis verheugd over de komst van een woonzorgcom plex op het voormalige terrein van Cruson aan de West- landstraat. Zij zijn zonder uit zondering positief over de plan nen die het dorp verlossen van de schandvlek die de vervallen bedrijfspanden van Cruson al jarenlang opleveren. Wethouder R. Leentfaar (CDA) voegt er aan toe dat de eerste paal van het complex snel de grond in moet, omdat het huidi ge pand van verpleeghuis Ter Schelde aan de Ringlaan is afge keurd. „Voor zover ik weet, zijn er ook een huisarts en apotheek ge pland. Ook die ontwikkelingen kan ik niet anders dan toejui chen". aldus Leentfaar. De twee andere collegepartijen WD en PvdA en de oppositiepartijen Nieuw West en Dorpsbelangen Toerisme zijn het met die zienswijze eens. Evenals Leent faar hopen ze verder op een spoedige oplossing voor de nij pende situatie waarin de met ruimtegebrek kampende Edah- supermarkt aan de Mercurius- straat verkeert. Een nieuwe su permarkt is voorzien op het Oranjeplein. De eerste plannen hiervoor riepen veel weerstand op bij omwonenden. Zij vrees den overlast van laden en lossen door vrachtauto's, parkeerpro blemen en waardevermindering van hun huizen. Volgens oud-wethouder C. Bo- lijn (D T) is er inmiddels een alternatief door de winkeliers uitgewerkt. Zij voegt er aan toe dat ook stedenbouwkundige A Bhalotra, die eerder plannen voor het Oranjeplein ontwik kelde, zich hierin kan vinden. Ook A Rosendaal (Nieuw West) is die mening toegedaan. Rosen daal: „Dat niet iedereen het he lemaal naar de zin kan worden gemaakt, is logisch, maar het ziet er goed uit." Met de komst van het woon zorgcomplex is het tijdens de verkiezingscampagne gelan ceerde plan van de PvdA om op dezelfde plaats een verpleeg huis in combinatie met een supermarkt, een huisarts- en fy- siotherapiepraktijk en apo theek te vestigen, definitief van de baan. Destijds achtten de so ciaal-democraten het in ver band met de vertraging die de winkelplannen op het Oranje plein opliepen verstandig om op twee paarden te wedden. De vrees dat Edah definitief uit Breskens zou wegtrekken, was hiervoor een belangrijk argu ment. De overige partijen waren allen tegen het PvdA-plan, omdat zij het Oranjeplein als beste plek voor het winkelhart van Bres kens beschouwden. Volgens Bo- lijn is dat nog steeds zo. ..De ves tiging van een supermarkt op het Crusonterrein aan de rand van het dorp zou de doodsteek voorde leefbaarheid betekenen. Daarom houden wij onverkort vast aan de clustering van het winkelapparaat in het centrum van Breskens, en dus op het Oranjeplein." HULST - Guust der Weduwe kreeg zijn vuurdoop op 3 janua ri 1980. Hij was nog geen maand commandant van de brandweer in Hulst toen zijn pieper af ging: hotel Internationaal aan de Grote Markt in Hulst stond in brand. Het korps rukte met hon derd man uit. „Die ervaring zal ik nooit vergeten", zegt hij. Der Weduwe draagt na 23 jaar het commando over aan J Rijk Ruim dertig jaar was hij lid van de Hulster brandweer. Hij rolde eigenlijk toevallig het brand weervak in. „Ik werkte in 1972 als chef onderhoudsdienst bij de gemeente. Toenmalig burge meester Molthof vroeg mij om commandant van de brandweer te worden. "Der Weduwe volgde sindsdien veel cursussen om zich klaar te stomen voor het comma ndantschap In 1980 was het zo ver. Het korps telde toen 96 brandweerlieden. Het volledige korps werd opge roepen toen Internationaal in brand stond. Een hotelgast had brand in zijn kamer gesticht. „Een lastige brand", herinnert hij zich nog. „Er waren immers nergens vlammen te zienAlleen een hoop rook. De brand was tussen de dubbele plafonds ge slagen. Het was net alsof we over de zee liepen. De vloer be gon door de hitte te bewegen. Toen knapte een ruit en stond het pand van voor tot achter in de hens." Wat hem pijn deed, was de brand vorig jaar in de tegelzaak op de hoek van de Kleine Bagij- nestraat/Tuinstraat in de Hul ster binnenstad. De eigenaar kwam hierbij om het leven. „Toen de brand was geblust, vonden we hem Dat is vreselijk voor een brandweerman. Ge- 1 STREEKACTIVITEITEN "1 AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur Kaarten bieden; De Halle. 14.00 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt. 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLINGE - Malpertuus. 13.30 uur Biljar ten, 19 45 uur: Bingo; Café de Gouden Kroon. 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW Gemeenschapshuis. 13.30 uur Kaarten bieden; HEIKANT "t Heike. 13.15 uur Kaarten. HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge, 13.30 uur: Biljarten, kaarten, LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak. 13.30 uur lukkig heb ik dat maar een keer meegemaakt." De aard van de hulpverlening is in de loop der jaren veranderd. „Vroeger moest het slachtoffer zo snel mogelijk naar het zie kenhuis. Nu is hetstabiel maken van het slachtoffer ter plaatse veel belangrijker Om iemand zo stabiel mogelijk uit het voertuig te halen, moet de auto vaak wor den open geknipt. In het begin zorgde dat voor onbegrip, om dat het publiek dacht dat we al les kapot maakten. Maar dat is nodig om een slachtoffer zo sta biel mogelijk uit het wrak te ha- Koersbal en sjoelen voor ouderen; SAS VAN GENT De Roselaer, 9.30 uur Kartonnage; 10.00 uur. Karakter poppen; 13 15 uur; Tekenen; De Speye. 19 00 uur: Bridge; SLUISKIL Het Meulengat. 13.30 uur Koersbal. kaarten, canasta, biljarten competitie dames. SINT JANSTEEN De Warande, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN-De Veste. 13 30 uur Hand werken, soos, canasta en biljarten; 19.00 uur Bridge, VOGELWAARDE Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; ZAAMSLAG Dorpshuis, 10 30 uur Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten en bil jarten; 14.00 uur: Handwerken. len." Guust der Weduwe werd op verzoek van burgemeester Kessen in 1993 beroeps. „Dat was best een omschakeling. Bij gemeent werken stond ik te boek als een druk baasje met veel contacten. Het was toch een uit daging om als beroeps het korps op poten te zetten Mensen zien alleen de rode auto's, maar er zit veel meer achter. Opleidingen, trainingen, Arbo-wetgeving, verzekeringen en nog veel meer." Vooruitgang Na de ramp in Volendam ziet Der Weduwe een hele vooruit gang. Mensen doen in huis veel meer aan brandpreventie en de brandweer wordt bij verbou wingen om advies gevraagd. Wat Der Weduwe ook prijst, is dat de brandweer eindelijk wordt betrokken bij stede- bouwkundige plannen en ver keersmaatregelen zoals Duur zaam Veilig en De Ruit. In huize Der Weduwe blijft het voortaan stil als ergens een brand uitbreekt. „Na dertig jaar is dat wel heel raar. Het is stil. Gelukkig maar." Op zaterdag 18 januari neemt brandweercommandant Der Weduwe officieel afscheid. door Ben Jansen VLISSINGEN - Een werkne mer van het per 1 januari opge heven bergingsbedrijf Van den Akker in Vlissingen heeft beslag laten leggen op het bergings vaartuig Onrust en de sleepboot Scheldepoort IV. Daarmee wil hij zijn financiële aanspraken veilig stellen. De schepen zijn eigendom van de Unie van Redding en Sleep dienst (URS) in Antwerpen, waarvan Van den Akker een on derdeel was URS heeft het varend personeel van Van den Akker een dienst verband aangeboden. Daarvoor gelden Belgische arbeidsvoor waarden en sociale voorzienin gen. Die zijn naar de mening van de werknemer die het beslag op de twee schepen heeft laten leg gen, ongunstiger dan de Neder landse en hij heeft het aanbod daarom afgeslagen. Omdat Van den Akker verlies leed, valt met het opgeheven bedrijf geen-fi nanciële regeling meer te tref fen. Daarom is via zijn advocaat en de deurwaarder beslag ge- legd. Van den Akker had eind decem ber 26 personen in dienst: 23 bij de varende dienst en drie kan toormedewerkers. Van de laat- sten gaat er één met pre-pensi- oen en de overige twee krijgen een uitkering op basis van de zo genoemde kantonrechtersfor- mule. Van het varende personeel heb ben zestien medewerkers een arbeidsovereenkomst met URS getekend, twee zitten in de Ziektewet en één gaat met pre pensioen. De overige vier heb ben - in elk geval vooralsnog - besloten niet bij URS in dienst te treden. Van URS was gisteren niemand voor commentaar bereikbaar. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM Tel: (0115) 645769 Fax (0115)645742 E-mail; redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Doodsteek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37