Streep door ziekenhuisplan e nog 2 dagen Ambitieus plan ijsbaan Nieuwerkerk 5 3 Wijkbus voor zestigplussers moet blijven POT Woede in Brouwershaven om uitspraken minister De Geus Brand richt schade aan in Arnemuidse ladkamer Kustwacht redt opvarende van motorjachtje Hennepkwekerij ontmanteld f - Gemeente heeft extra troef voor behoud CWI Winkeldief Vlissingse junk moet ruim zes maanden zitten Fiiranigrfflra8 zeeuwse almanak Pakkans waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND donderdag 9 januari 2003 nnrPietKleemans BROUWERSHAVEN - Minister leGeus stelt geen geld besehik- urvoor de Schouwen-Duive- ludseplannen vooreen centra le huisartsenpost, een extra (BÖulancepost en een beschei den herstelafdeling in het zie kenhuis in Zierikzee. Dat naakte de minister gisteravond >kend tijdens een CDA-ver- lezingsbijeenkomst in Brou wershaven. De voorvechters van het Schouwse ziekenhuis plan zijn boos en teleurgesteld an de uitspraken van de minis ter. De provincie Zeeland .**nta ^ohniiwpn-Uu Schouwen-Duiveland Kernge zond en de Zeeuwse huisartsen vereniging proberen al acht maanden steun te krijgen voor hun plannen. Toenmalig minis ter Borst stond er met onwelwil lend tegenover Maar Borst ging en Bomhoff kwam. Bomhoff ging en De Geus kwam. En die ziet helemaal niets in de Schouwse plannen De Geus wil, zo legde hij gister avond uit, toe naar een 'profiel- ziekenhuis' in Zierikzee. Een ziekenhuis waar men 24 uur te recht kan voor spoedeisende hulp, dat is uitgerust met een short stay-afdeling en waar ver schillende specialisten rondlo pen. Klinkt prachtig, moest wethouder gezondheidszorg van de gemeente Schouwen- -Duiveland toegeven. „Alleen is het absoluut niet realistisch Die mening wordt gedeeld door J. Broertjes van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen, waaronder het ziekenhuis in Zierikzee valt, voorzitter van de Zeeuwse huisartsenvereniging P. de Doelder en W. Alkemade van de Stichting Houdt de zorg op Schouwen-Duiveland Kern gezond. Volgens hen is een profielzie kenhuis zoals De Geus dat zegt voor ogen te hebben alleen in een regio met veel meer inwo ners dan Schouwen-Duiveland haalbaar. Werken in een klein ziekenhuis is, benadrukte Broertjes, voor specialisten niet aantrekkelijk. ,,Ik weet zeker dat die niet bereid zijn om in het ziekenhuis in Zierikzee te ko men werken." Wat Van der Wouden, Broertjes, Alkemade en De Doelder nog het meest stoort is het gemak waarmee een plan waar door veel mensen aan gewerkt is en waar in brede kring overeen stemming over was wordt afge schoten. Van der Wouden: „Ter wijl de minister absoluut niet goed op de hoogte is van de spe ciale situatie op Schouwen- Duiveland." Gepikeerd De Schouwen-Duivelandse wethouder stak zijn teleurstel ling en woede niet onder stoelen of banken. „Ik ben verbaasd en geïrriteerd. Ik hoor de minister zeggen dat hij hier best over wil praten. Terwijl wij al acht maanden op antwoord wach ten." De Geus reageerde gepi keerd op de aanval van Van der Wouden. „Ik had u ook aan het lijntje kunnen houden, maar ik durf tenminste een keuze te ma ken." Na zijn korte debat met de mi nister hield Van der Wouden de verkiezingsavond voor gezien. „In deze minister ga ik absoluut geen energie meer steken. Daar voor ontbreekt het vertrouwen. Ik kan alleen maar hopen dat er snel een andere minister op die post komt." Ook De Doelder en Alkemade verlieten de bijeen komst voortijdig. de ge ënte Schouwen-Duiveland, Ie Vereniging Houdt de zorg op ARNEMUIDEN - De stadsge- westelijke brandweer Vlissin- gen/ Middelburg is gister- niddag uitgerukt om een bin- Uthrand te blussen in een pand tan het Stationsplein in Arne- Buiden. bewoners alarmeerden de brandweer om kwart voor zes, die binnen vijf minuten ter plaatse wasmet acht man perso neel en een tankautospuit. Het brandje bleek te woeden in de badkamer van een aanbouw van de woning. De brandweer was de situatie banen vijf minuten meester. De «rzaak van de brand is waar schijnlijk een defecte elektri sche badkamer afzuigër. De aanbouw heeft lichte rookscha de, de badkamer zelf heeft ech- •z flinke schade opgelopen. Eet schadebedrag is nog onbe nul. CADZAND - De reddingsbriga de ran Breskens is gistermiddag bij Cadzand een in problemen geraakt motorjacht te hulp ge schoten. De kustwacht kreeg rond kwart over twee een melding dat er ter hoogte van de radartoren in Cadzand een boot zinkende De Koninklijke Neder landse Reddingsmaatschappij het twaalf meter lange motorjacht op een strand. Daar had de opvarende zijn hoot - de in Waalwijk geregi streerde Queen Anne - zelf op gemanoeuvreerd, omdat hij in de gaten kreeg dat hij zinkende *as. Wij hebben hem vervol van het strand afgetrok- vertelt H. de Lobel van de KNRM. De opvarende was op weg van Zeebrugge naar zijn woonplaats Breskens. Nadere inspectie leerde dat een lekkage aan één van de motoren ten grondslag lag aan de proble men De reddingsboot De Zee- manshoop trok het jacht van het strand, waarna het op eigen iracht - met één motor - en on derbegeleiding naar Breskens is gevaren. RENESSE - Op een terrein aan de Wilhelminaweg in Renesse fterd gistermiddag een onder grondse hennepkwekerij ont manteld. Bfemelding van een sterke lucht Fm de dorpskern van Renesse stelde de politie een onderzoek In een kelder onder de wilhelminaweg werden 415 hennepplanten in bloei aange troffen Met behulp van de brandweer die met een kraan- wagen arriveerde, werden de i hennepplanten en de benodigde i ®PParatuur vernietigd. De eigenaar is gehoord en heeft een verklaring afgelegd. (Advertentie W UITVERKOOP Q Grote Markt 11-13 Goes De vijver aan de Schoolstraat voldoet niet als officiële ijsbaan in Nieuwerkerk. De plas is te diep en te zout en ook de vele eenden belemmeren het dichtvriezen. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow NIEUWERKERK - De Dorpsraad Nieuwerkerk heeft overeenstemming bereikt met de volktuinders aan de Unastraat over een drastische reorga nisatie van het terrein. Dat opent de mogelijkheid voor het verder uitwer ken van de plannen voor de aanleg van een gloednieuwe ijsbaan in Nieuwer kerk. Dorpsraadsbestuurslid A. van den Hoek deelde dat gisteravond mee tijdens een openbare vergadering in het dorpshuis. De vijver aan de Schoolstraat voldoet niet als ijsbaan. De plas is te diep en te zout en ook de vele eenden die erin ver toeven belemmeren het dichtvriezen. De dorpsraad liet daarop het oog vallen op het volkstuintjescomplex aan de Unastraat Meer dan de helft van de percelen daar ligt braak en het geheel biedt een rommelig aanzien. Aanvan kelijk reageerden de tuinders vrij scep tisch op het voorstel tot reorganisatie met de bedoeling de tuintjes aan de westkant en de nieuwe ijsbaan aan de oostkant van het terrein te creëren. Be trokkenen maakten vooral bezwaar te gen het feit dat de plannen geheel zon der overleg met hen uitgewerkt leken te worden. De dorpsraad heeft die kritiek ter harte genomen en heeft inmiddels goed over leg gevoerd met de volkstuinders. Het resultaat daarvan is dat er inmiddels een herinrichtingsschets voor het ter rein gemaakt, waarover alle betrokke nen het eens zijn. Van den Hoek liet weten inmiddels ook bijval van de ge meente op het plan te hebben gekregen. „Elke tuinder kan een perceel behou den, al moet er wel hier en daar worden geschoven. Aan de wens van aanleg van paden en drainage kan te zijner tijd ook tegemoet gekomen worden", aldus Van den Hoek Volgens hem bestaan er ook geen problemen voor het plaatsen van tuinhuisjes op de percelen zolang dat maar in uniforme stijl gebeurt. De tweede fase betreft de verdere uit werking van het plan voor aanleg van een nieuwe ijsbaan. De dorpsraad heeft de ambitie hier een vierhonderd meter baan voor middellange afstanden te realiseren. Volgens Van den Hoek is het dan wel zaak dat deze voorziening een belang voor de gehele regio dient en dat er dus ook schaatsers van buiten Nieu werkerk aan wedstrijden zullen deel nemen. Bodem De dorpsraad kan nog niet inschatten hoeveel geld er met de aanleg van deze ijsbaan gemoeid zal zijn. Volgens Van den Hoek is de hoogte van de investe ring erg afhankelijk van de doorlaat baarheid van de bodem. „Als de bodem het water niet zo snel doorlaat en er dus geen nylon onderlaag aangebracht behoeft te worden, kan het nog wel meevallen met die kosten, maar dat moeten we dus eerst nog laten onder zoeken." door Famke van Loon ZIERIKZEE - De wijkbus 60+ van Zierikzee moet voortbe staan. Dat vinden zowel bestuur als vrijwilligers van de wijkbus, de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland (SWO) en wethouder A. van der Wou den. Meer bekendheid van de voorziening en een aangepaste dienstregeling moeten er voor zorgen dat weer meer ouderen gebruikmaken van de bus en voorkomen dat deze service voortijdig verdwijnt. Hoe lang de Zierikzeese wijkbus nog bestaansrecht heeft, zal de tijd leren. Volgens wethouder Van der Wouden (welzijn) be vindt de voorziening zich nu in een 'overgangsfase' en zal er een tijd komen dat de bus niet meer nodig is. Maar dat het animo wat terugloopt is vooralsnog geen reden om de bus voorgoed in de garage te laten staan „Nu zijn er nog veel te veel mensen, die er gebruik van maken. De wijkbus 60+ toert al bijna vijftien jaar door Zierikzee en zorgt ervoor dat ouderen, die anders aan huis gekluisterd dreigen te raken, er toch op uit kunnen. Op donderdag en za terdagmorgen pikken de chauf feurs de ouderen op om bood schappen te doen of om naar de kapper te gaan. Daarbij rijden De wijkbus 60+, met op de voorgrond chauffeur L. van Harten, heeft meer passagiers nodig om te kun nen blijven rijden in Zierikzee. foto Marijke Folkertsma ze volgens een vaste route, maar desgevraagd halen zij hun pas sagiers ook thuis op. En voor wie daar prijs op stelt, worden de boodschappentassen door de chauffeur binnengebracht De laatste jaren loopt de be langstelling voor deze bus ech-^ ter gestaag terug: waar vier jaar geleden jaarlijks ongeveer drie duizend ritten gemaakt werden, is dat aantal in 2002 teruggelo pen tot 1725. Sinds de instelling van de voorziening hebben steeds meer ouderen een scoot- mobiel aangeschaft, om onaf hankelijk de deur uit te kunnen, en is de teletaxi op Schouwen- Duiveland gekomen Hierdoor dreigt de Stichting Wijkbus 60+ volgens A. van Wijngaarden in de financiële problemen te ko men. Even is overwogen te stop pen met de wijkbus, maar daar wordt voorlopig toch vanaf ge zien. Want naast het feit dat de bus voor mobiliteit voor ouderen zorgt, vervult deze ook een soci ale taak. Mensen die anders al leen thuis zitten, treffen in de wijkbus anderen en maken een praatje met elkaar. „En dat is ook heel belangrijk", vindt Van Wijngaarden. Vereenzamen Anderen stappen in met de op dracht 'laat Zierikzee maar eens zien'. Vanwege deze maat schappelijke rol vindt ook wet houder Van der Wouden het be langrijk dat de wijkbus blijft rijden. Want waar het gemeen telijk beleid erop gericht is dat ouderen steeds langer zelfstan dig blijven wonen, moeten er wel voorzieningen als een ont moetingsruimte of vervoer zijn, zodat zij niet vereenzamen. Voorlopig willen stichtingsbe stuur, SWO en gemeente de wijkbus nog een kans geven. Om niet in de rode cijfers te zakken is wél besloten de dienstregeling voor donderdagmiddag te schrappen. De wijkbus rijdt nu op donderdag- en zaterdagmor gen zijn routes. Om de wijkbus overeind te houden heeft deze ook meer passagiers nodig. Meer bekendheid voor de voor ziening en de gemakken moeten daarvoor zorgen door Esme Soesman ZIERIKZEE - Met het 'in huis' halen van het Uitvoeringsor gaan Werknemersverzekerin gen (UWV) denkt de gemeente Schouwen-Duiveland een extra troef in handen te hebben om het voortbestaan van het Cen trum voor Werk en Inkomen (CWI) in deze regio zeker te stel len. Het UWV trekt in april in het CWI-gebouw aan de Oude Haven in Zierikzee. Dat zal gepaard gaan met een feestje, belooft wethouder A. van der Wouden. Met de komst van het UWV (de organisatie die in de plaats is gekomen van uit voeringsinstellingen als het GAK en Cadans) is de minister een argument ontnomen om de boel op Schouwen-Duiveland te sluiten, meent de wethouder. In het landelijke spreidingsplan van CWI's gold Schouwen-Dui veland als witte vlek. Uitgaande van een maximale reistijd van een uur moest de bevolking het in deze regio kunnen doen met het CWI in Goes. „Rampzalig", aldus Van der Wouden. Mensen op zoek naar een baan of die in aanmerking komen voor een uitkering moeten, als er geen CWI meer is in Zierikzee, de Zeelandbrug over. Je kunt je al leen al afvragen, stelt de wet houder, of ze in Goes wel vol doende kennis hebben over de arbeidsmarkt hier. Het is vooral aan zijn voorgan ger D van der Wekken te dan ken dat in november 2001 toch een tijdelijk CWI in Zierikzee werd geopend, voor een periode van twee jaar. In dit Centrum voor Werk en Inkomen kunnen VLISSINGEN - Een 38-jarige VI issinger is gisteren in de Gam ma in zijn woonplaats betrapt op diefstal. De man stal goede ren ter waarde van 25 euro. Toen het alarm ging, rende hij naar buiten Het personeel hield hem aan. De man kreeg een proces verbaal. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een notoire Vlissingse dief veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Daarnaast kreeg de man 66 dagen cel extra opgelegd, om dat hij nog in zijn proeftijd zat van een eerdere veroorde- ling. De veertigjarige verdachte ont kende het gros van de diefstal len, die hij in juli, september en november vorig jaar m Vlissin- gen zou hebben gepleegd. Al leen het stelen van pakjes scheermesjes bij een drogist gaf hij toe. Officier van justitie J Eland vond daarentegen vol doende bewijs voor vij f diefstal len van geld en goederen in het Streekziekenhuis Walcheren, een diefstal uit een kledingzaak en het bestelen van twee vrou wen in twee hotels. Hij eiste te gen de Vlissinger, die al jaren verslaafd is aan harddrugs, zes maanden cel plus 66 da gen. Vooral het stelselmatig bestelen van patiënten in het ziekenhuis, waarvoor de Vlissinger ook in voorarrest zit, beschouwde de officier als een ploertenstreek. De verdachte gaf alleen toe in het ziekenhuis weieens zijn dea ler op te bellen. Officier Eland schilderde de verdachte af als een draaideur crimineel. De man heeft een in drukwekkend strafblad en is er nog niet in geslaag af te kicken. Drie van de vijf diefstallen in het ziekenhuis vond de politie rechter bewezen. Ook voor het stelen van een portemonnee een van de hotels zag hij overtui gend bewijs. mensen voor allerlei kwesties omtrent werk en uitkeringen te recht. Naast de gemeente heb ben ook uitzendbureau Vedior, de Zuidhoek en de Kamer van Koophandel hun intrek geno men in het pand waar voorheen het Bureau Arbeidsvoorziening was gevestigd. Dat. het UWV zich aanvankelijk niet bij de club schaarde had te maken met het huidige onderkomen, aldus Van der Wouden. Alle organisa ties zitten het liefst aan het raam', op een duidelijk zichtba re locatie. En dat bleek in het huidige gebouw niet haalbaar te zijn. Snel weg Met de verhuizing van het UWV voldoet de gemeente Schou wen-Duiveland aan de eisen die het Rijk stelt aan een Centrum voor Werk en Inkomen. Dat is belangrijk want nog dit jaar neemt de minister een beslissing over het al dan niet laten voort bestaan van de tijdelijke voor ziening. „En gaat-ie schaven dan ben je, als je het nog niet rond hebt, snel weg." Als het aan het gemeentebe stuur ligt zullen nog meer orga nisaties onder hetzelfde dak terechtkomen Zoals de stich ting Kinderopvang, want ook deze organisatie draagt een steentje bij aan het aan het werk krijgen en houden van mensen. Op de huidige locatie is uitbrei ding niet meer mogelijk, sim pelweg omdat alle vierkante meters zijn vergeven. Als er meer duidelijkheid is over het voortbestaan van het CWI wordt naar nieuwe ruimte uit gekeken. Van der Wouden geeft aan zeer hoopvol te zijn over het besluit van de minister. Advertentie de testpaper van De Drvkkerv af te halen in de winkel of van www.drukkerijmiddclbuig.nl vanavond vanaf 17.30 uur rasseriemenu bouillon met tortelline en stamppot veldsla (vegetarisch) of duivelse boerenkool en rijstepudding voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 11 januari 14.00-14.45 uur leest voor uit Meis en Manneke voor kinderen van 6-8 jaar 15.00-16.00 uur presentatie Storm kracht Jeugdtheater Kwark over De Ramp, geschreven door Patricia Kuiper 15.00-16.30 uur Light House Quartet w dc DRVK KERY Winkel in Woord Beeld &C Geluid Brasserie De verkiezingen komen er aan. En dal zullen we weten. Na het lijsttrekkersdebat op televisie is het verkiezingsge- weld nu ook doorgedrongen tot de reclameblokken. Een van de eerste die we zagen kwam van een volkspartij die democratie en vrijheid hoog in het vaandel heeft. En die partij wil 500 miljoen euro uittrekken voor verbetering van ons veiligheidsgevoel. Voor dat bedrag krijgen we onder andere meer agen ten op straat. Daardoor ontstaat een 'vergrootte pak kans' aldus de reclamebelof te. Misschien kan dat geld beter naar onderwijs. Zodat iets aan de grootte van de klassen kan worden gedaan en het le- rarenbestand kan worden vergroot. En natuurlijk gro tere aandacht aan spelling kan worden besteed. Dan heeft de burger een 'vergrote kans' op een foutloze verkie- zingsboodschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29