Geen subsidie voor Smokkelhoek Noodklokken voor vluchtelingen PZC PZC Kleinschaligheid valt goed tijdens werkbezoek PvdA Familie vecht voor bouw extra woning Werk aan 30 km-zone Waarde begint snel Twee leerlingen op Middelburgse school besmet met hepatitis 11 Uitbreiding bedrijventerrein in Kapelle op losse schroeven Kustwacht redt opvarende van motorjachtje Fietsster gewond bij aanrijding Boetes voor rijden zonder licht Diefstal tas in Vlissingen Vandaal moet schade betalen Belgen betrapt bij drugscontrole Vrouw (74) gewond bij ongeval agenda donderdag 9 januari 2003 rinorAdri Klinkenberg •s-HEER ABTSKERKE - De familie De Jonge uit 's-Heer Abtskerke hoopt met een rechtszaak bij de Raad van State te bereiken wat ze van de gemeente Borsele niet gedaan krijgt. Gisteren vroeg De Jonge bij de rechtbank toestemming voor de bouw van een extra be- drijfswoning aan de Sinouts- kerkseweg. De Jonge heeft daar met zijn broer en ouders een agrarisch bedrijf en een kraanverhuur- en aannemers bedrijf. Er is één bestaande woning. Volgens De Jonge zijn er aan de Sinoutskerkseweg twee onder nemingen. namelijk een akker bouwbedrijf en een kraanver huur- en aannemersbedrijf. Dan moeten er ook twee huizen zijn, vindt hij. De bestaande woning behoort volgens De Jonge tot het kraanverhuur- en aannemersbedrijf. Omdat het bestemmingsplan het bouwen van een woning bij een vol waardige agrarische onderne ming toestaat, kunnen B en W van Borsele niet anders dan een bouwvergunning verlenen voor een agrarische bedrijfs woning, aldus De Jonge. Maar de gemeente Borsele stelt dat de bestaande woning bij het agrarische bedrijf hoort. Er is daar van oudsher sprake van akkerbouw, schrijft de ge meente in het verweerschrift aan de Raad van State. Pas later heeft de familie de activi teiten uitgebreid met een aan nemersbedrijf. Die tak is nu weliswaar het grootst, maar er is sprake van één bedrijf waar bij één woning mag staan, al dus de gemeente. De rechtbank in Middelburg onderschreef vorig jaar het standpunt van de gemeente. Uitspraak van de Raad van State binnen enkele weken. Hoor Jeffrey Kutterink KAPELLE - De plannen om be drijventerrein de Smokkelhoek in Kapelle op te knappen en uit tebreiden staan op losse schroe ven. Het Rijk geeft de gemeente geen subsidie, waardoor die een bedrag misloopt van ruim 2,2 miljoen euro. Kapelle gaat met provincie en bedrijven overleggen wat nog van de plannen overeind kan blijven Uitstel levert nog de minste schade op voor de ge meente, die hierdoor in grote problemen is gebracht. Kapelle had zich via de provin cie aangemeld voor subsidie uit de regeling TIPP (Tender Inves- tenngs Programma Provincies) van het ministerie van Econo mische Zaken. Negen provin cies hebben een beroep gedaan opdesubsidieregeling. Zes aan vragen zijn gehonoreerd. Een adviescommissie van het minis terie heeft de Zeeuwse aanvraag op plaats acht gezet. Dereden daarvoor is onder meer dat de commissie betwijfelt of voldoende bedrijven belang stelling hebben voor het uit te breiden bedrijfsterrein. De af wijzing brengt de gemeente Ka- pellezwaar in de problemen. De plannen om het bedrijfsterrein op te knappen, uit te breiden en beter te ontsluiten kosten circa 4,5 miljoen euro Door het wegvallen van de Rijkssubsidie is het voor de ge meente onhaalbaar de plannen uitte voeren. ,,We gaan daarom met Gedeputeerde Staten om de tafel zitten om te kijken of die CADZAND - De reddingsbriga devan Breskens is gistermiddag bij Cadzand een in problemen geraakt motorjacht te hulp ge schoten. |De kustwacht kreeg rond kwart over twee een melding dat er ter hoogte van de radartoren in Cadzand een boot zinkende was. De Koninklijke Nedei"- landse Reddingsmaatschappij vond het twaalf meter lange motorjacht op een strand. „Daar had de opvarende zijn boot - de in Waalwijk geregi streerde Queen Anne - zelf op gemanoeuvreerd, omdat hij in de gaten kreeg dat hij zinkende was. Wij hebben hem vervol gens van het strand afgetrok ken", vertelt H. de Lobel van de KNRM. De opvarende was op weg van Zeebrugge naar zijn woonplaats Breskens. Nadere inspectie leerde dat een ;lekkage aan één van de motoren ten grondslag lag aan de proble men. De reddingsboot De Zee- manshoop trok het jacht van het 'strand, waarna het op eigen kracht en onder begeleiding naar Breskens is gevaren. redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl nog steeds bereid zijn subsidie te geven. De provincie had toe gezegd in het kader van het pro ject Duurzaam Veilig geld te ge ven voor een betere ontsluiting van de Smokkelhoek", zegt wet houder G. Burger (ruimtelijke ordening). Ook met het bedrijfsleven wil de gemeente om de tafel gaan zit ten om te kijken wat echt nodig is. Opvallend is dat het bedrijfs leven tot nu toe zich niet bereid heeft getoond om aan de plan nen mee te betalen. Burger: „Ondernemers willen uitbrei den. De gemeente is voor hen in de bres gesprongen, maar als het puntje bij paaltje komt willen de bedrijven nauwelijks in de kosten bijdragen. Dat vind ik teleurstellend. De gemeente zal daarom opnieuw de bedrijven vragen in redelijkheid in de kos ten mee te dragen." Ook zal Kapelle met de provin cie bekijken of een nieuwe aan vraag van rijkssubsidie zinvol is. Zeeuwse gemeenten kunnen voor 1 april bij de provincie pro jecten indienen voor de vierde en laatste TIPP-'subsideronde'. De provincie maakt daarvan een investeringsprogramma en dient die in bij het ministerie van Economische Zaken. De termijn sluit in september. Maar het beschikbare bedrag is de helft kleiner dan in de afgelopen drie subsidierondes: 20,4 mil joen euro. De provincie Zeeland verwacht dat veel provincies zullen proberen geld binnen te slepen. Nu een rijksbijdrage uitblijft, is het de vraag wat er overblijft van de uitbreidingsplannen voor het Kapelse bedrijventerrein Smokkelhoek. door Steffan ter Maat SINT ANNALAND - De PvdA bracht gisteren met Kamerlid E. Kalsbeek en Europarlementari ër H. Wiersma een werkbezoek op Tholen. Lokale afgevaardig den waren wethouder M. Velt huis en raadslid L. Blom, die als dertigste op de kieslijst ook kandidaat-Kamerlid is. Na onder meer een bezoek aan kinderdagverblijf Puk en Muk in Sint-Maartensdijk, sociale werkplaats De Betho in Tholen en de Scherpemssepolder, werd er aan het einde van de middag afgesloten met een persconfe rentie in hotel de Gouden Leeuw in Sint Annaland. Blom benadrukte hier dat het niet om een verkiezingsactie ging Het werkbezoek was al voor de val van het kabinet gepland. Kalsbeek ging tijdens de pers conferentie in op de kleinscha ligheid die ze overal was tegen gekomen: „Het is goed om dit te zien, zoals bij Puk en Muk. Hier zijn zes kinderen aanwezig en nu kan dat nog. Er zit echter meuwe wetgeving aan te komen voor kinderdagverblijven en het is de vraag of zo'n instelling dan wel verder kan. Daar moet je in het landelijke beleid rekening mee houden en er voor zorgen dat niet alles op de Randstad wordt afgestemd." Onvermijdelijk werd er ook ge sproken over de situatie van De Betho, die moet sluiten. „Als je dat van dichtbij bekijkt en met de mensen hier praat, realiseer je je veel beter wat voor een im pact dat heeft", reageerde Kals beek. Of ze hier voor de landelij- door Rolf Bosboom GOES - Diverse kerken luiden dinsdag 14 januari letterlijk de noodklok. Zij doen dat in het kader van een landelijke actiedag van Vluchtelingenwerk Neder land, die de aandacht wil vestigen op het in zijn ogen strenge asielbeleid. Volgens Vluchtelingenwerk is er alle re den om aan de bel te trekken. De meeste vluchtelingen krijgen, aldus de organi satie, nauwelijks de kans om hun verhaal te vertellen en staan binnen de kortste keren weer op straat. Daarnaast wach ten ongeveer 22.000 mensen al meer dan drie jaar op een beslissing op hun asiel aanvraag. In die tijd hebben ze geen ei gen woonruimte, mogen geen opleiding volgen en kunnen nauwelijks werken. Bij afwijzing worden mensen veelal zonder pardon op straat gezet. Vluchtelingenwerk zet zich daarom in voor een humane behandeling van vluchtelingen. Het heeft een oproep ge daan aan alle kerken om op 14 januaxri de klokken te luiden voor een rechtvaardig en menselijk vluchtelingenbeleid. Dat gebeurt van 17.15 tot 17.25 uur. Eerder die dag is er een landelijke manifestatie in Utrecht, waar vrijwilligers, advocaten en vluchtelingen hun verhaal vertellen. De oproep heeft al geleid tot een aanzien lijk aantal reacties van kerkgenoot schappen die bereid zijn mee te doen. „De aanmeldingen druppelen nog steeds binnen", zegt J den Hartogh van Vluch telingenwerk Nederland. Uit Zeeland ontving zij bevestigingen van de Samen-op-Wcggemeente in Mid delburg (De Hoeksteen), de SOW-ge- meente in Oost-Souburg en de Hervorm- Ookde klokken van de Grote Kerk in Goes zijn dinsdag te horen in de roep om aandacht voor het asielbeleid, foto Willem Mieras GOES - Op de kruising van twee fietspaden op de Zwembad- weg Ringbaan Oost te Goes vond gisteren omstreeks 11.45 uur een aanrijding plaats. Een 53-jarige vrouw uit Goes reed over het fietspad van de Ringbaan Oost komende uit de rich ting van Albert Joachimikade. Op het kruispunt sloeg zij rechtsaf. Doordat zij de bocht te ruim nam, ontstond er tussen haar en een zestienjarige jongen uit Zierikzee een botsing. De 53-jari- ge vrouw werd met verwondingen aan elleboog, schouder en nek overgebracht naar het Oosterschelde ziekenhuis. Na behandeling is zij met diverse kneuzingen huiswaarts ge keerd. KAPELLE - De politie hield gistermorgen op de Noordweg in Kapelle onder scholieren een controle op fietsverlichting. In achttien gevallen bleek die niet in orde te zijn. De fietsers kre gen een bekeuring. VLISSINGEN - Een tas met inhoud werd gistermiddag tij dens het laden en lossen uit een verhuisvrachtwagen gestolen In de tas zat een portefeuille met onbekend geldbedrag, rijbe wijs, paspoort en enkele (bank)passen. De toegang tot de vrachtwagen werd geforceerd. MIDDELBURG - Het betalen van de schade had gisteren in Middelburg voor officier van justitie JEland de hoogste prio riteit in de strafzaak tegen een negentienjarige inwoner van Kapelle. Hij zag zijn eis ingewilligd door de politierechter. De man werd veroordeeld tot het betalen van 235 euro schade vergoeding. Daarnaast kreeg hij vijftig euro boete opgelegd De verdachte vertelde zich niet meer te kunnen herinneren dat hij 5 mei op het Bevrijdingsfestival in Vlissingen een ruit van een horecazaak had vernield. Een getuige had glasgerinkel gehoord en daarna gezien dat de man had geprobeerd via het gat in de glazen deur naar binnen te klimmen. „Ik weet het niet meer. Ik had te veel alcohol ge dronken", zei de man. TERNEUZEN- Drie Belgen liepen gisteren bij een controle op softdrugs op de N253 in Terneuzen tegen de lamp. Twee passagiers van een 27-jange man uit het Belgische Ingel- munster werden betrapt met een kleine hoeveelheid softdrugs op zak. De 26-jarige vrouw uit Kuirne en de 24-jarige man uit Melebeke moesten hun verdovende middelen inleveren. De bestuurder zelf kreeg een bekeuring voor het niet dragen van de autogordel. ZOUTELANDE - Een 74-jarige vrouw uit de gemeente Veere is gistermiddag gewond geraakt nadat zij op haar fiets was aangereden door een personenauto. De vrouw werd met een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. Een 24-jarige automobiliste uit dezelfde gemeente reed over de Langendam te Zoutelande en passeerde enkele geparkeer de auto's. Hierbij kwam zij op de linkerweghelft in botsing met de 74-jarige vrouw, die haar tegemoet fietste luchtfoto Willem Mieras ke politiek ook iets mee kon, was volgens het Kamerlid moei lijk te zeggen. „Als wij een situ atie zoals bij De Betho vaker tegenkomen, moeten we hier landelijk misschien iets aan doen." Wiersma sprak als Europarle mentariër vol lof over de invul ling van de Scherpenissepolder: „De manier waarop dit gebied weer op natuurlijke wijze wordt ingericht is heel creatief. Het is wat anders dan het alleen maar economisch willen inrichten. In bijvoorbeeld Frankrijk zouden ze kunnen leren van hoe dit in Tholen is opgelost." door Steffan ter Maat WAARDE - Als het weer het toe staat, wordt maandag in Waar de begonnen met de innrichting van een dertig-kilometerzone in het dorp. De Kerkweg wordt het eerst aangepakt. Daar komen onder meer kruispuntverhogingen; op ongeveer de helft van de lange weg komt een kleine bocht. Daarna is Parkzicht aan de beurt en vervolgens de entrees van de bebouwde kom, waar overal verhogingen komen. Het pleintje bij Parkzicht krijgt nieuwe bestrating; ook de ver lichting wordt aangepast. Het werk is in fases opgesplitst om de verkeershinder zo veel moge lijk te beperken. Volgens pro jectleider R. van Steveninck van de gemeente worden de Kerk weg en Parkzicht wel enkele keren voor een paar dagen afge sloten voor het verkeer. Het ver keer wordt dan omgeleid. De projectleider hoopt dat het werk begin april klaar is. Het inrichten van een dertig-ki- lometerzone staat al langer ge pland, maar het gebeurde nog niet eerder vanwege de kosten. „De maatregelen worden ook in Krabbendijke en Gawege geno men. In Krabbendijke zijn we ook al met de weg bezig geweest Het punt is dat door de financië le beperkingen niet alles in een keer kan worden gedaan. Ga wege zit nu in dezelfde begro ting als Waarde en daar hopen we over ongeveer twee maanden aan de slag te gaan", legt Van Steveninck uit. Het invoeren van de dertig-kilo- meterzones in Waarde en Gawe ge kost 430.000 euro. Voor Krabbendijke geldt een apart budget; de uitvoering van dat werk komt volgend jaar aan de orde. De rijbaan van de Spoor- laan wordt daar opgesplitst, de weg wordt opnieuw geasfal teerd en er komen fietssugges- tiestroken. de Gemeente in Wilhelminadorp. Ook de Oostkerk in Middelburg doet waar schijnlijk mee. De SOW-gerpeente Goes heeft zich ook bereid verklaard de klok ken van de Grote Kerk en de Oosterkerk gedurende tien minuten te luiden „Wij ondersteunen deze actie van harte", zegt F Dieleman. „Door het luiden van de kerkklokken willen wij uiting geven aan onze gevoelens van onvrede over de hui dige gang van zaken rond het vluchtelin genbeleid en de asielprocedures." door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Twee kinde ren van de basisschool Cederhof in Middelburg zijn besmet met hepatitis A, een besmettelijke vorm van geelzucht. De GGD Zeeland heeft besloten dat alle kinderen uit groep 1 en 2, hun leerkrachten, ouders, broers en zussen vandaag op school preventief worden ge vaccineerd. De besmettingen zijn tussen ok tober en december vastgesteld. De leerlingen van groep 1 en 2 kregen gisteren een brief mee naar huis met informatie over het virus en de inenting Volgens teamleider P Goudappel van het Cederhof heeft de bekend making niet geleid tot telefoon tjes van verontruste ouders. ,,De kinderen hebben brieven mee gekregen met duidelijke infor matie over het virus. De brieven zijn opgesteld door de GGD. Daarin staat ook waarom de groepen 3 tot en met 8 niet inge ënt hoeven te worden. Dat i omdat de kans op besmetting heel klein is." Het is volgens Goudappel de eerste keer dat de school met een dergelijke inen tingsactie te maken krijgt. ..Maar het is ook geen ziekte die heel vaak in Nederland voor komt. Het virus komt meestal uit subtropische gebieden STREEKACTIVITEITEN GOES - Sponpunt Zeeland, 13.00-14.35 uur; Line Dance door Country Club The Southern Riders, Wijkgebouw Jan Lig thart, 19.00 uur Technika 10 voor meis jesvan 10t/m 12 jaar; KAPELLE Complex Groenewoud. Zwembad. 9.00-10.00 uur: Sporten spel 55-plussers, 12.00-13.00 uur; Bewegen voor carapatiénten; KLOETINGE Amicitia. vanaf 19.00 uur Postzegelavond filatelistenver. De Beve landen; KRUININGEN Ons Dorpshuis. 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio ren; WEMELDINGE Clubgebouw, Dorps straat 74, Repetitie Slagwerkgroep Mu ziëkvereniging Mozart, YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart Oosterschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27