Provincie beperkt verkeer N254 Bouw nieuwe woningen in Goes komt weer op gang 3 Goese leerlingen volgende week weer in de klas NOG DAGEN Politici op Goese Lyceum debatteren vooral met elkaar Maatregelen tegen sluipverkeer Wietkwekerij ontmanteld in Renesse Werknemer laat beslag leggen op schepen van berger Van den Akker cc zeeuwse almanak Pakkans PZC BEVELANDEN/THOLEN donderdag 9 januari 2003 's-HEER ARENDSKERKE - De provincie wil nog dit jaar maat regelen nemen om het door gaand verkeer op de N254, langs ^.Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen, in te dam men. Ter hoogte van Eindewege komt een rotonde. De situatie bij de afslag richting Heinkens- zand en Lewedorp wordt ingrij pend aangepast. De plannen hebben alles te ma ken met de opening van de Wes- terscheldetunnel, over iets meer dan twee maanden Het verkeer op de Sloeweg, die dan de kort ste verbinding met rijksweg A58 vormt, zal dan aanzienlijk toenemen Vooruitlopend daar op heeft de provincie afgelopen najaar al de Sloeweg van een nieuwe asfaltlaag voorzien en zijn er rotondes aangelegd bij de op- en afritten van en naar de A58. zodat de verkeersveilig heid op die punten verbetert. De problemen op de N254 zijn daarmee nog niet opgelost. De weg is een vertrouwde sluiprou te voor verkeer tussen de A58 en de Deltaweg. Volgens metingen van de provincie maken dage- Advertentie lijks 3000 tot 3500 motorvoer tuigen 'onbedoeld' gebruik van de route, met alle hinder van dien. In hoeverre de rotondes die aan weerszijden van de A58 zijn ge komen het sluipverkeer ont moedigen. is volgens de provin cie nog niet duidelijk. Metingen van de actiegroep Knip N254 Nu, die het doorgaand verkeer op de weg wil uitbannen, wijzen uit dat het aantal vrachtwagens wel is verminderd. Het aantal auto's dat als sluipverkeer kan worden aangemerkt, is echter toegenomen. De groep wil ove rigens binnenkort opnieuw me tingen gaan verrichten, maar dan over een langere periode. Provinciale Staten hebben vo rig jaar al bepaald dat op korte termijn maatregelen moeten worden genomen om het door gaand verkeer op de route zo veel mogelijk te ontmoedigen. De plannen daarvoor liggen nu op de tafel. Voor de kruising met de Arendstraat, de oversteek van 's-Heer Arendskerke naar Eindewege, wordt gedacht aan de aanleg van een rotonde. De bedoeling is, tenzij er grote be zwaren tegen komen, in maart al met de aanleg ervan te begin nen. De situatie ter hoogte van de N665, de weg die Lewedorp en Heinkenszand verbindt, is com plexer. De provincie wil probe ren het doorgaande karakter van de N254 op dat punt groten deels eruit te halen. De verbin dingen tussen beide wegen moeten bovendien zo worden aangelegd dat ze niet meer als onderdeel van een 'racecircuit' voor motorrijders kunnen wor den gebruikt, zoals nu wel gere geld gebeurt. De provincie heeft drie varian ten bedacht. In de eerste komt er zowel een rotonde op de N254 als op de Noordzakweg. Beide rotondes worden met elkaar verbonden. Deze oplossing kan worden gecombineerd met een doseerinstallatie, in de vorm van verkeerslichten in beide richtingen die auto's mondjes maat doorlaten, op de N254. Ingewikkeld In de twee andere varianten wordt het verkeer volledig van de N254 af geleid, richting twee rotondes of één centrale rotonde op de N665. Via de rotonde(s) kunnen auto's uiteindelijk weer op de N254 belanden, al bete kent dat wel een ingewikkelde omweg. Op dit moment heeft de provin cie geen voorkeur voor een van de varianten. Daarvoor worden eerst de reacties van omwonen den en belanghebbenden afge wacht. Op donderdag 16 januari wordt daarom van 19 00 tot 21.00 uur een informatieavond gehouden in het Heer Arendhuis in 's-Heer Arendskerke. Het is de bedoeling eind dit jaar met de reconstructie van het knoop punt te beginnen. de testpaper van De Drvkkery af te halen in de winkel of van nvw.drukkerijmiddelburg.nl anavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu bouillon met tortelline en stamppot veldsla (vegetarisch) of duivelse boerenkool en rijstepudding.voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 11 januari 14.00-14.45 uur ratricia zuiper leest voor uit Meis en Manneke voor kinderen van 6-8 jaar 15.00-16.00 uur presentatie [Storm kracht Jeugdtheater Kwark over De Ramp, geschreven door Patricia Kuiper 15.00-16.30 uur Light House Quartet expositie: Corian de Dreu Lonneke Pastoor Ter hoogte van Eindewege komt een rotonde in de N254; het is een van de maatregelen waarmee de provincie sluipverkeer wil ontmoedigen. foto Willem Mieras RENESSE - Op een ter rein aan de Wilhelmina- weg in Renesse werd gistermiddag een onder grondse hennepkwekerij ontmanteld. Na melding van een sterke lucht in de dorpskern van Renesse stelde de politie een onderzoek in. In een kelder onder de Wilhelmi- naweg werden 415 hen nepplanten in bloei aan getroffen. Met behulp van de brand weer die met een kraan wagen arriveerde, werden de hennepplanten en de benodigde apparatuur vernietigd De eigenaar is gehoord en heeft een verklaring afge legd. door Rolf Bosboom GOES - Het aantal nieuwe woningen dat in de gemeente Goes wordt opgeleverd, moet dit jaar weer in de buurt van het vertrouwde niveau komen. Momenteel zijn er 190 hui zen en appartementen in aanbouw, meldde burgemeester D. van der Zaag deze week in zijn nieuwjaarstoespraak. „I)at biedt weer perspectief." De afgelopen jaren zijn in Goes minder hui zen gebouwd dan is toegestaan. De provin cie staat gemiddeld 225 nieuwe woningen toe. Dat aantal is de laatste tijd niet ge haald In 2001 werd een dieptepunt bereikt, toen het aantal van honderd niet eens werd gehaald. Afgelopen jaar bedroeg het aantal opgeleverde huizen 110, aldus Van der Zaag De magere score heeft recentelijk vooral tot kritiek geleid vanuit de WD-fractie. De partij vreest dat de gemeente zichzelf scha de berokkent als het bouwvolume niet opti maal wordt benut. Wethouder M. 't Hart zei afgelopen najaar dat. gemeten over een reeks van jaren, het wel meevalt met de ach terstand. Er zitten bovendien diverse grote projecten in de pen, maar vooral door lang durige procedures is het lastig te voorspel len wanneer nieuwbouwhuizen kunnen worden gerealiseerd. Bijdrage De komende jaren levert de nieuwe wijk Ou verture in elk geval een aanzienlijke bijdra ge. De eerste huizen zijn daar eind vorig jaar opgeleverd. Een groot aantal is inmiddels al flink gevorderd, zodat die binnen enkele maanden kunnen worden betrokken In to taal komen er binnen enkele jaren zo'n 335 woningen te staan. Ook de 64 appartementen van De Stads poort. aan de rand van de binnenstad, zijn binnen niet al te lange tijd allemaal be woond. De oplevering daarvan is in gang gezet. Verder wordt er onder meer gewerkt aan een uitbreiding in Wilhelminadorp met 25 woningen en aan 27 appartementen aan deNieuwstraat. Op langere termijn moet Goes het vooral hebben van de toekomstige wijk Mannee (Noordhoek II), waarvan de voorbereiding bezig is. Ook over Aria, in Goes-Zuid aansluitend op Ouverture, wordt al geruime tijd gepraat. Daar speelt echter het probleem van de moeizame onderhandelingen over de grondverwerving op bedrijventerrein De Poel II, waarmee de ontwikkeling van Aria samenhangt. Voor De Poel II heeft de ge meente onlangs een onteigeningsprocedure in gang gezet. ftoot Ben Jansen VLISSINGEN - Een werkne mer van hel per 1 januari opge heven bergingsbedrijf Van den Akker in Vlissingen heeft beslag laten leggen op het bergings vaartuig Onrust en de sleepboot bcneldepoort IV. Daarmee wil "'J zijn financiële aanspraken wegstellen. D* schepen zijn eigendom van °e l'nie van Redding en Sleep dienst (URS) in Antweipen, daarvan Van den Akker een on derdeel was. URS heeft het varend personeel van Van den Akker een dienst verband aangeboden. Daarvoor gelden Belgische arbeidsvoor- aarden en sociale voorzienin gen. Die zijn naar de mening van e werknemer die het beslag op e twee schepen heeft laten leg gen, ongunstiger dan de Neder landse en hij heeft het aanbod daarom afgeslagen. Omdat Van den Akker verlies leed, valt met het opgeheven bedrijf geen fi nanciële regeling meer te tref fen. Daarom is via zijn advocaat en de deurwaarder beslag ge legd. Van den Akker had eind december 26 personen in dienst: 23 bij de varende dienst en drie kantoormedewerkers. Van de laatsten gaat er één met pre pensioen en de overige twee krijgen een uitkering op basis van de zogenoemde kanton- rechtersformule. Van het varen de personeel hebben zestien me dewerkers een arbeidsovereen komst met URS getekend, twee zitten in de Ziektewet en één gaat met pre-pensioen. De ove rige vier hebben - in elk geval vooralsnog - besloten niet bij URS in dienst te treden. Van URS was gisteren niemand voor commentaar bereikbaar. door Rolf Bosboom GOES - De leerlingen van de Holtkampschool en 't Noorder licht in Goes kunnen definitief begin volgende week weer naar school. De lessen van de Holt kampschool beginnen maandag 13 januari; die van 't Noorder licht een dag later. Het vervoer is geregeld. Door de grote brand die beide basisscholen in de Goese Polder tijdens de jaarwisseling trof, moet tijdelijk worden uitgewe ken naar locaties buiten de wijk. De leerlingen van 't Noorder licht worden ondergebracht in het voormalige gebouw van de Prinses Beatnxschool aan de Tomatestraat. De middenbouw, bovenbouw en eindgroep van de Holtkamp school krijgen onderdak bij het Sint Willibrordcollege. Leerlingen van de aanvangs- groepen en de onderbouw krijgen les in de dependance en de twee noodlokalen van de school. Het streven van de gemeente is steeds geweest om de lessen maandag 13 januari weer te la ten beginnen Dat lukt alleen in het geval van de Holtkamp school. De kinderen van 't Noorderlicht kunnen pas op dinsdag terecht in het gebouw aan de Tomate straat, aangezien het noodzake lijke meubilair pas op maandag wordt bezorgd. De school houdt over de verdere gang van zaken maandag 13 januari een infor matiebijeenkomst voor de kin deren en hun ouders, tussen 16.00 en 17.00 uur in de tijdelij ke locatie Bussen Alle leerlingen die de komende tijd buiten de wijk naar school moeten, worden met bussen ver voerd. Daarvoor is een dienstre geling opgesteld, waarbij het parkeerterrein aan de Spinne en Europalaan als opstapplaats dient. Om 8.00 uur vertrekken de kinderen van 't Noorderlicht; een half uur later rijdt de bus richting het Sint Willibrordcol lege 's Middags worden de leerlingen uiteraard weer naar de Goese Polder gebracht. De bussen van 't Noorderlicht arriveren om 14.30 uur (woensdag om 12.00 uur) en die van de Holtkamp school om 15.00 uur (woensdag om 12.30 uur). Tussen de mid dag blijven de kinderen over op school. Het centrale vervoer is ver plicht. Ouders mogen niet zelf richting de noodvestigingen in Goes-Zuid rijden. Locaties Hoe lang de beide locaties in ge bruik blijven, is nog niet duide lijk. De gemeente is op zoek naar één of meer locaties in de Goese Polder om daar tijdelijke lokalen neer te zetten. De ver wachting is dat het enkele maanden gaat duren voordat de kinderen weer in hun eigen wijk naar school kunnen. Als die tij delijke huisvesting is geregeld, gaat de gemeente de nieuw bouw voorbereiden waarbij wordt geprobeerd een brede school voor de wijk te realise ren. (Advertentie LU UITVERKOOP O Grote Markt 11-13 Goes LU I O cn door Mieke van der Jagt GOES - Onderwijs en veilig heid, het zijn onderwerpen die jongeren direct aangaan en waarover je dus juist met jonge ren in debat moet gaan. Op het Goese Lyceum deden ze dat gis terochtend. naar aanleiding van de Kamerverkiezingen. Negen vertegenwoordigers van poli tieke partijen heklommen het podium om met driehonderd leerlingen van gedachten te wisselen. Die doelstelling werd niet direct gehaald, doordat de jongeren aanvankelijk nog wat schroom voelden, en hun mening met klappen, fluiten en loeien kracht bij zetten. Daardoor bleef de discussie, vooral toen het over onderwijs ging, nogal op het podium hangen, waar de nuance door het optreden van H. Smits (LPF) min of meer ver loren ging. Smits veroorzaakte een beeld dat het afgelopen jaar ook de landelijke politiek heeft gekenmerkt Iedereen is het zo oneens met de stellingname van de LPF, dat het lijkt alsof de rest het verder roerend met elkaar eens is. Als stellingen poneerde Smits dat er meer uitgaansgelegenhe den voor jongeren moeten ko men, wat haar inderdaad een applausje opleverde, en dat een school niet groter zou mogen zijn dan zeshonderd leerlingen. Op het Goese Lyceum moeten er dan meer dan vierhonderd weg. J van der Giessen (D66), zelf werkzaam op een kleine hbo- opleiding, probeerde uit te leg gen dat kleine scholen wel dege lijk goed kunnen zijn, maar al tijd veel geld kosten. Volgens Smits kan dat worden opgelost door docenten te vervangen door administratief personeel. Overigens waren alle politici, behalve Smits, tevreden over de situatie in Goes: vier scholen voor voortgezet onderwijs, zo dat er te kiezen valt. Minder eensgezindheid was er over de vraag of scholen op grond van de identiteit leerlingen kunnen weigeren. A. Poppelaars (CDA) vond van wel, anderen juist van niet. J. Suurmond (VVD) vond dat alle scholen alle leerlingen moeten toelaten en volgens G. de Kok (PvdA) moeten scholen leerlingen accepteren van wie de ouders de uitgangspunten van de school onderschrijven. Over veiligheid beperkte de dis cussie zich tot cameratoezicht en preventief fouilleren. A. Luijben, (SP) bleek als enige helemaal niets te zien in came ratoezicht. M. Wiersma (Groen- Links) was bang dat het een schijnveiligheid oplevert, net als preventief fouilleren. Een groot deel van de leerlingen bleek het geen bezwaar te vin den om op zaterdagavond op de Grote Markt preventief te wor den gefouilleerd. Voor W. Kolijn (SGP) was het eenvoudig: „We zijn met z'n allen voor veilig heid, laten we dan met z'n allen voor veiligheid zorgen." Vooral de nieuwe wijk Ouverture levert Goes de komende jaren de nodige woningen op; aan de John Lennonlaan is al een aantal huizen klaar. foto Willem Mieras De verkiezingen komen er aan. En dat zullen we weten. Na het lijsttrekkersdebat op televisie is het verkiezingsge- weld nu ook doorgedrongen tot de reclameblokken. Een van de eerste die we zagen kwam van een volkspartij die democratie en vrijheid hoog in het vaandel heeft. En die partij wil 500 miljoen euro uittrekken voor verbe tering van ons veiligheidsge voel. Voor dat bedrag krijgen we onder andere meer agen ten op straat. Daardoor ont staat een 'vergrootte pak kans' aldus de reclamebelof te. Misschien kan dat geld beter naar onderwijs. Zodat iets aan de grootte van de klassen kan worden gedaan en het le- rarenbesland kan worden vergroot. En natuurlijk gro tere aandacht aan spelling kan worden besteed. Dan heeft de burger een 'vergrote kans' op een foutloze verkie- zingsboodschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25