Eude terug op gewicht en niveau Rubels heeft nog heel wat te bewijzen Ferro-afstammelingen stelen de show Studie resulteert in mountainbike wedstrijd Bevelandse biljarters staan voor zware klus Tennisser uit 's-Gravenpolder overwint tegenslagen Vasseur moet limiet zwemmen in Hoogerheide uitslagen agenda wb 1 7 donderdag 9 januari 2003 [URGH-HAAMSTEDE - De oswachterij Westerschouvven I sop zaterdag 8 februari het to neel van een bijzondere moun- Hinbikerace. De wedstrijd is een eenmansproject van de twintigjarige Jasper Slager uit Juigh-Haamstede. Slager, zelf actief mountainbi- ker bij de Zeeuwse vereniging X-Treme, studeert aan het Cios in Goes. Als stageproject moet hij een sportief evenement voor bereiden, uitvoeren en evalue ren. Hij heeft gekozen voor een ATB-race, die dankzij een wel willende sponsor The Fysio For You MTB Challenge is gedoopt en door de Nederlandse wiel- renunie (KNWU) in categorie 3 is ingedeeld, wat inhoudt dat zowel licentiehouders als recre anten mogen deelnemen. De debuterende organisator heeft zijn handen vol aan de voorbereidingen. „Dit project is eigenlijk te veel voor één man", zegt Slager. „Ik heb een promo tieplan geschreven, een draai boek in elkaargezct en sponsors en vrijwilligers benaderd. Ge lukkig zijn veel mensen bereid om me te helpen." Slager maak te de afgelopen weken reclame voor zijn evenement tijdens di verse manches van de Zeeuwse ATB-competitie. Zijn wedstrijd is bestemd voor alle categorie- en. Geïnteresseerden kunnen op de dag zelf inschrijven. Voor de jeugd van zeven tot en met zes tien jaar is deelname gratis. Lor Ferdinand Koppejan p-GRAVENPOLDER - Opeens is hij terug op zijn oude niveau. Serge Eude (27) won afgelopen weekeinde het Open Walcherse tenniskampioenschap. Proble men met de stofwisseling en blessureleed weerhielden hem jarenlang van successen. Het verhaal van zijn comeback. Serge Eude heeft altijd al ge worsteld met fysieke proble men. Wat techniek, tactiek en mentaliteit betreft, was het al tijd prima in orde, maar vaak vormden conditionele proble- njen een onoverkomelijke hin dernis voor de tenniser uit 's- Gravenpolder. „Mijn lichaam n de intensiteit van het trai- n niet aan", licht hij toe. „Daardoor kreeg ik blessures, veroorzaakt door overbelasting op de aanhechtingen. Behalve door blessures werd Eude geplaagd door problemen met de stofwisseling. Die waren een belangrijke oorzaak van zijn besluit af en toe een jaartje vrijwel volledig met tennis te stoppen ..Ik heb te vaak al tij lens de derde set mijn tegen stander de hand moeten schud den met de mededeling dat ik Ongemotiveerd Het was een bittere pil voor de man die op zijn twaalfde tennis de voorkeur gaf boven voetbal. [„Tennis vond ik gewoon leuker. Bovendien ben je in tennis zelf londerd procent verantwoor delijk voor het resultaat. Met voetbal waren er altijd wel een paar in ons team die totaal on gemotiveerd waren en daar stoorde ik me aan." ,Jk was altijd een superfanatie- ke speler en dook naar elke bal, of die nu haalbaar was of niet", blikt de met rechts spelende Eu de terug. „Ik zag de bal en ging er als een razende achteraan. Mensen die me toen volgden, herinneren zich mij als een jon gen die veel over de baan rolde." Toen hij negentien was, kwa men de eerste zware tegensla gen. „Ik studeerde toen aan de Sportacademie in Zwolle, maar moest toch besluiten het trainen op een lager pitje te zetten Al leen als het uitkwam, was hij op zaterdagochtend nog wel eens te vinden op de trainingsbaan bij oefenmeester Remco Maan dag. Wel speelde hij nog regel matig wedstrijden. Medicijnen om die gezond heidsperikelen te bestrijden, zorgden ervoor dat hij ander half jaar geleden 118 kilo woog. Voor een sportman die boven dien een jaar Cios en drie jaar sportacademie deed, is dat on verteerbaar. „Het maakte me in elk geval niet sneller", zegt de zoon van een Franse vader en een Nederlandse moeder met gevoel voor understatement. IJzeren discipline en keihard werken zorgden ervoor dat Eu de nu terug is op een gewicht van 93 kilo. Hij verloor 25 kilo door zich aan een streng dieet te houden en veel te fitnessen, hard te lopen en te fietsen. „De medicijnen zorgden ervoor dat mijn lichaam veel vocht vast hield en bovendien werden veel suikers omgezet in vetten", ver klaart Eude. „Dat wilde ik per se kwijtraken." Het fanatisme waar hij vroeger om bekend stond op de tennis baan, toonde hij nu in de wed strijd tegen de kilo's. Zonder hulp van derden won hij dat ge vecht en verloor hij gewicht. De Serge Eude: „Ik heb te vaak tijdens de derde set mijn tegenstander de hand moeten schudden omdat ik uitgeput was." foto Willem Mieras prijs is een sterk verbeterde con ditie. „Ik merk dat mijn lichaam nu meer belasting kan hebben." Afgelopen zondag won hij voor het eerst sinds lange tijd weer een toernooi. In de finale van de Open Walcherse tenniskampi oenschappen versloeg hij Mare Felius met overtuigende cijfers: 8-3. Maar een beter gevoel heeft hij over zijn partij tegen Duncan Blackman in de halve finale. „Mare maakte veel fouten in de finale en dat was eigenlijk de re den dat ik zo ruim won. Maar in die halve finale speelde ik voor mijn eigen gevoel gewoon een heel lekkere wedstrijd." Verrast Eude verbaasde niet alleen de Zeeuwse tennisliefhebbers. Zelf is hij ook nog steeds verrast door zijn zege. „Maar voor mij zelf is de grootste overwinning dat ik na alle problemen weer een toernooi waar de Zeeuwse top aanwezig was, moeiteloos heb uitgespeeld." Serge Eude is dus weer terug en hij heeft er vertrouwen in dat hij zich op dit niveau kan handha ven. „Kijk, mijn doel is om weer intensief te sporten en me met de Zeeuwse top te kunnen meten", vertelt hij. De echte test komt voor Eude als het zomerseizoen begint en het weer draait om twee gewonnen sets in plaats van de stand na vijftig minuten, zoals in de winter gebruikelijk is. „Ik vertrouw erop dat het goed komt, maar de grote vraag blijft voor mij of ik dan ook con ditioneel mee kan komen. Op dit moment geniet hij. Van het gevoel dat hij weer op de baan staat en zijn wedstrijden kan winnen. En natuurlijk vooral van het gevoel dat hij zijn lichamelijke problemen voorlo pig heeft verslagen. door Koen de Vries GOES - Hoed uit de koffer, hoed in de koffer, hoed de koffer uit, hoed er weer in. Hans Peter Minderhout heeft het druk tij dens de hengstencompetitie, georganiseerd door het KWPN. Liefst vier keer komt hij in de ring voor een dressuur en drie keer moet hij opdraven voor de prijuitreiking. Minderhout, geboren en getogen in West- kapelle, is zo langzamerhand een autoriteit als het om het dressuurrijden van hengsten gaat. ,Nee, hij heeft even geen tijd voor een babbeltje. „Om een uur of zes, wanneer de wedstrijden zijn afgelopen", zegt hij terwijl ij - zonder hoed - een van zijn larden naar de boxen brengt, ïweg is hij Even later komt ij. nog steeds zonder hoed, te rug met een andere viervoeter. Even goed losrijden en hup, met 'hoed op de ring weer in Om kwart voor twee gistermid dag kwam Minderhout voor het eerstin actie. In de klasse L reed hij Rhodium naar de tweede plaats. „Als we het ideale dres- suurpaard zouden moeten teke nen, dan kwam Rhodium een emd in de buurt", was een van de complimenten van juryvoorzit ter Arie Hamoen Uitsmijter Drie kwartier later was hij in de 1 klasse M met Painted Black aan de beurt en weer drie kwartier later betrad Minderhout de ring -inmiddels in de klasse Z - met Whisper Het optreden met Ru- hels tegen de klok van vijf was de uitsmijter, maar wel een heel mooie. De juiy waardeerde de optredens met Painted Black en Rubels met de eerste prijs, dat met Whisper met de derde. Omdat Whisper en Rubels in de zelfde klasse uitkomen en Min derhout niet op twee paarden tegelijk kan rijden, verschijnt hij (met hoed) slechts twee keer op de prijsuitreiking. Ooit begon Hans Peter Minder hout zijn carrière in de paarden sport als staljongen bij Anky van Grunsven. Die tijd heeft hij ver achter zich gelaten. Inmid dels is hij ruiter van beroep en komen de mensen vragen of hij alsjeblieft niet op hun paard wil rijden. De laatste tijd moet hij nogal eens nee verkopen. En dat in de wereld van de hengsten, waarin verreweg het meeste geld omgaat. Minderhout heeft dat vooral te danken aan zijn fascinatie voor hengsten. In zijn stallen in Den Hout (bij Breda) heeft hij negen hengsten en één ruin staan. En eigenlijk is hem dat nog niet ge noeg. „Die ene ruin is Washing ton en als ik op hem rijd, is het wel leuk maar ook elke keer het zelfde. Als je op een hengst rijdt, is het avontuur veel groter. Hengsten hebben power, ze hebben karakter. Het is een uit daging om op een hengst te rij den." Vermoeiend Op een gewone, doordeweekse dag zit Minderhout van 8 tot 5 op het paard, op negen verschil lende in totaal. „Of dat ver moeiend is? Dat kan sterk ver schillen. Op het ene paard zou je oneindig lang kunnen blijven rijden, het andere paard is zo vermoeiend dat je na een kwar tier kapot bent." Rubels is het absolute toppaard dat bij Minderhout in de stallen staat. Twee keer werd de combi natie wereldkampioen dressuur bij de hengsten, bij de vijfjari gen en de zesjarigen. Het optre den van Rubels in de Zeeland hallen stemt de ruiter tevreden. Het was belangrijk dat het hier goed ging, want hier zit publiek dat speciaal naar de hengsten komt kijken. „Als ik met Rubels een con- coursje met paarden van allerlei soorten windan valt het niet op Maar als je hier de andere heng sten verslaat, is dat van groot commercieel belang voor de ei genaar. Vorig jaar zorgde Ru bels voor honderdtwintig dekkin gen." Ter illustratie: een dek king met het sperma van een tophengst kost al snel duizend euro. Veel van de tophengsten beho ren tot het stamboek van het KWPN, het Koninklijk Warm bloed Paardenstamboek Neder land Zo ook Rubels. Omdat de commerciële belangen zo groot zijn en het KWPN naar een zo goed mogelijk ras streeft, is de controle enorm. Een van de kop stukken van het KWPN, dat de vorderingen van de goedge keurde paarden in de gaten houdt, is Jaap Werners uit Den Haag. Hij is sinds 1984 voorzit ter van de hengstenkeurings- commissie en kijkt in Goes hoe de KWPN-vlag erbij hangt. De vlag hangt strak en is goed te zien, zo lijkt het, want de KWPN-paarden doen het prima in Goes. Maar als de prestaties onverhoopt tegenvallen, kan de status 'goedgekeurd' het paard ook zo weer ontnomen worden. Rubels hoeft niet bang te zijn dat hij de kwalificatie - het af gelopen jaar toegekend aan nog geen twintig hengsten - weer kwijtraakt omdat de dressuur- proeven tegenvallen. Maar dat is niet het hele verhaal. Ook de vererving is belangrijk. Als de kleine Rubelsjes meer op hob belpaarden dan op dressuur- paarden lijken, is er een pro bleem. De eerste resultaten zijn binnenkort bekend, want dan zijn de eerste nakomelingen drie jaar oud. Daar ligt het eer ste meetpunt van het KWPN. Wat dat betreft heeft Rubels nog wat te bewijzen. Daar komt Hans Peter Minderhout, met of zonder hoed, niet aan te pas. Hans Peter Minderhout leidt de hengst Whisper naar de derde plaats in de dressuurklasse Z. dOOrLucien RnplanHt GOES - Keuze te over. Dat was gisteren de conclusie na de nengstencompetitie dressuur can Indoor Zeeland in Goes. Iet name de Ferro-afstamnie- '•ngen maakten grote indruk °Pde in de Zeelandhallen tal- r'JK aanwezige fokkers. De fokker Jas Haak uit Philip- Piernaakte ruim vier jaar ge- I l™6" de juiste keuze Ondanks 1 hoge niveau stak het fok- product van Haak, Hilltop Rousseau, in de klasse L duide lijk boven zijn concurrenten uit. De Ferro-zoon beschikt over drie fantastische basis gangen. Voor de zuiverheid, re gelmaat, kwaliteit en bruik baarheid van de draf scoorde de bruine hengst, geleid door amazone Nicolette van Lierop, zelfs een negen Qua gedragen heid, exterieur en algemene in druk liep voor de pas vierjarige hengst de teller op naar 8 5. Met het totaal van 86 punten bleef Van Lierop met het Zeeuwse fokproduet, dat in middels eigendom is van de Amerikaanse Hilltop Farm, Hans Peter Minderhout met Rousseau's broer Rhodium ne gen punten voor. Voor exteri eur werd de zwart-bruine Fer ro-zoon Rhosium beloond met een uitzonderlijke 9.5. Marijke Folmer eiste met de broer van Rousseau en Rhodi um. de donkerbruine vijfjarige Paddox, met een totaal van 75.5 punten de overwinning in de klasse M voor zich op, daarmee de suprematie van de Ferro-stam onderstrepend. Hans Peter Minderhout werd met 74 punten tweede met de Gribaldi-zoon Painted Black. In de klasse Z deed Minderhout met Rubels wat men van een wereldkampioen mag ver wachten. Hij reed de veel sou plesse en uitstraling tonende Rafurstinels-zoon met 155 punten naar de overwinning. De harmonie tussen ruiter en paard, die werd beloond met een 8, was uitstekend. Met de derde plaats van de Weltmey- er-zoon Whisper bevestigde Minderhout zijn klasse. Bert Rutten eiste met de gewel denaar Paganini de tweede plaats voor zich op. De Ha- vidoff-zoon toonde zich wat gespannen. Daardoor ontbrak het hem in de travers aan vol doende buiging, waardoor de combinatie strandde op 147 punten. door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - De driebanders Wim de Kok uit Lewedorp en Jan Westdorp uit Goes staan vanaf morgen voor een zware opdracht. De Zeeuwse biljar ters doen in Bergen op Zoom mee aan het gewestelijk kampi oenschap driebanden in de hoofdklasse. Ze zijn respectie velijk als zevende en achtste ge plaatst. Die klassering zegt veel over de sterkte van de tegenstanders. De eerste vijf op de plaatsings lijst hebben allen een moyenne tussen 0.850 en 0.900. René Franken uit Bergen op Zoom is koploper met 0.906. De Kok en Westdorp moeten het doen met 0.781 en 0.702. Op pa pier staan ze dus voor een vrij wel kansloze missie Deson danks gaan De Kok, lid van LBV. en Westdorp, die uitkomt voor ALM, niet zonder hoop naar Brabant Ze weten beiden maar al te goed dat cijfers niet alles zeggen Dat werd bij het districtskampioenschap nog maar eens aangetoond Wim de Kok stak op moyenne ruim schoots boven Jan Westdorp uit, maar de tweede plaats werd zijn deel. Westdorp, vorig jaar nog kampioen in de eerste klasse, pakte ditmaal ook de titel in de hoofdklasse. Als laatste geplaatst zal de nes tor in het gezelschap finalisten al zijn ervaring in de strijd moe ten gooien om hogerop te kun nen komen. Westdorp is 68 jaar. zijn opponenten zijn allemaal minstens een generatie jonger. Westdorp: „Dat ik veruit de oudste ben, is aan de ene kant leuk. Het is toch mooi dat ik er nog steeds bij ben. Aan de ande re kant zijn die jongere mannen conditioneel in het voordeel Maar ik heb veel getraind en heb er vertrouwen in Ik kan alleen maar verbeteren! Ik moet in de 0.800 kunnen spelen, maar het gaat natuurlijk wel om de pun ten en niet om het moyenne." Wim de Kok blijft rustig onder zijn plaatsing „Ik zie wel hoe het loopt. Je kunt er vooraf zo weinig over zeggen. De vorm van de dag is bepalend en ik hoop dat die goed is." Voor De Kok is het te hopen dat hij de 'Zoetemelk-spiraal' kan door breken. Al drie keer eerder kwam hij dit seizoen tot de tweede plaats: tijdens het per soonlijk kampioenschap drie banden groot derde klasse, on danks een veel beter moyenne dan de winnaar, in de finale hoofdklasse klein en in de ge westelijk finale op de grote tafel in Zierikzee. Morgenmiddag om 14.00 uur wordt begonnen met de eerste partijen over veertig carambo les. Zaterdag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur, zondag vanaf 11.00 uur. De finale wordt om streeks 15.30 uur gespeeld. HOOGERHEIDE - De Neder landse triatleten testen, zoals al een aantal jaren gebruikelijk is, hun zwemconditie in Hooger heide tijdens de long distance- zwemwedstrijden van de werk groep triatlon Zuid-West Ne derland. Vorig jaar stonden veertig deelnemers aan de start, voor de wedstrijd van zondag zijn al meer dan vijftig aanmel dingen binnen. Voor Remy Vasseur uit Vlissin- gen is de wedstrijd een mooie gelegenheid om te laten zien dat hij ten onrechte geen deel meer uitmaakt van de Nederlandse triatlonselectie. Hij moet op zijn zwakste onderdeel, het zwem men, een tijd van 19 minuten of minder klokken op de 1500 me ter om weer te worden opgeno men in de selectie. Om warm te draaien neemt Vasseur samen met zijn Vlissingse trainings maatje Leon Jacobse eerst deel aan de 1000 meter. Niet lang daarna begint de 1500 meter Autosport Dakar Rally Zevende etappe, Ghadames - Ghat, 584 km Auto's: 1. Peterhansel (Fra) Mitsubishi 5 07.41. 2 Masuoka (Jap) Mitsubishi 11.32, 3 Vatanen (Fin) Nissan 27.04. 4 De Villiers (ZAf) Nissan 29 03, 5 Kleinschmidt (Dui) Volkswagen 29.25,6. Fontenay (Fra) Mitsubishi 32 17. Stand: 1 Peterhansel 10 48 57. 2 Masu oka 12.21,3. Shinozuka (Jap) 51 20.4. De Mevius (Bel) 55.38,5. Vatanen 1.00.016. De Villiers 1.00.52. 39. Motoren: 1 Sainct (Fra) KTM 5.49.52, 2. Meoni (Ita) KTM 1.30.3. Roma (Spa) KTM 5 30, 4 Despres (Fra) KTM. 5. Cox (ZAf) KTM 8 18, 6. De Gavardo (Chl) KTM 11.59,18. Verhoef 54.08. Stand: 1. Sainct 12.13.03, 2 Meoni 1 47, 3. Roma 5.47, 4. Despres 9 58. 5 Cos 11.51, 6. Sala (Ita) 40.06, 16 Verhoef 1 37.01 Vrachtwagens: 1. Gerard de Rooy (Ned) DAF 6.15.46, 2. Tsjagoeine (Rus) 1.41, 3. De Azevedo (Bra) 24.29,4 Kabirov (Rus) 37.49,5. Sugawara (Jap) 1.24.28,6. Pichl- bauer (Oos) 1.36.29, 7. Jan de Rooy DAF 1.59.18, Stand: 1. Gerard de Rooy 13.59.24.2 Tsjagoeine 2.14,3. De Azeve do 30.07,4 Kabirov 46.06,5. Jan de Rooy 1 52.43.6 Sugawara 2.54.33. Paardensport Goes. Indoor Zeeland KNHS/KWPN henstencompetitie dressuur Klasse Z/ZZ. 1 Hans Peter Minderhout. Rubels (vader Rafurstmels) 155; 2. Bert Rutten. Paganini (Havidoff) 147; 3. Hans Peter Minderhout. Whisper (Weltmeyer) 143; 4. Kirsten Beckers. Broere Phoenix (Jazz) 142; 5 Karen Nijvelt. Nero Balzflug) 130 Klasse M: 1 Marijke Folmer. Paddox (Ferro) 75 5; 2 Hans Peter Minderhout, Painted Black (Gribaldi) 74. 3. Christa Laarakkers, VDL Prestige (Silvano) 70; 4 Gerdine Maree, Polanski (Kostolany) 68.5; 5. Edward Gal, Oscar (Wolfgang) 66 5 Klasse L: 1. Nicolette van Lierop. Hilltop Rousseau (Ferro) 86; 2 Hans Pe ter Minderhout, Rhodium (Ferro) 77; 3. Anke ter Beek, Riant (Jazz) 76.5; 4. Ed ward Gal, Redford (Krack C) 74,5; 5. Anke ter Beek, Radar (Cocktail) 72. Schaatsen Eindhoven. Tiende marathon KNSB/Es- sent-beker Vrouwen, 50 ronden: 1 Smit (Rouveen), 2. Huizebosch-Smit (Grams bergen), 3. Bekkering (Den Ham), 4 Grimbergen (Heerenveen). 5. Borst-Bok (Sint Nicolaasga) Stand: 1. Grimbergen 181.1 punten. 2 Bekkering 180,1, 3. Hul zebosch-Smit 171,5. Tennis foto Willem Mieras Sydney Mannen, 360.000 euro. Tweede ronde: Safin (Rus/1) Nieminen (Fin) 3-6 6-1 6-2, Ferrero (Spa/2) - Joezjni (Rus) 6-3 6-2. Fish (VSt) - Moya (Spa/3) 7-6 4-6 6-4. Srichaphan (Tha/7) Mirnii (WRu) 3-6 6-4 6-4. Hyung-Taik(ZKo) - Roddick(VSt/6) 7 6 7-5, Squillari (Arg) Davidenko (Rus) 6- 1 6-4, Schüttler (Dui) - Gaudio (Arg) 7-66- 0. Ferreira (ZAf) - Chela (Arg) 6-7 6-4 6-4. Sydney. Vrouwen, 585.000 euro Twee de ronde: Clijsters (Bel/2) - Schnyder (Zwi) 6 1 6 3, Henin (Bel/3) - Husarova (Slw) 6 1 6 0, Davenport (VSt/6) - Ray mond (VSt) 6-4 6 1, Rubin (VSt/7) - Ste venson (VSt) 6-1 6-3, Coetzer (ZAf) - Ma- leeva (Bul/8) 6-4 6-1, Barabansjikova (WRu) - Bovina (Rus) 7-6 6-2. Melbourne Plaatsingslijsten Australian Open. Mannen 1. Hewitt (Aus). 2. Agassi (VSt). 3. Safin (Rus), 4. Ferrero (Spa), 5 Moya (Spa), 6. Federer (Zwi). 7. Novak (Tsj), 8. Costa (Spa), 9. Roddick (VSt), 10. Nal bandian (Arg), 11. Srichaphan (Tha). 12 Grosjean(Fra). 13. Gonzalez (Chl), 14. Ca nas (Arg), 15. Corretja (Spa). 16. Schal ken(Ned) Vrouwen 1 Serena Williams (VStl, 2. Venus Williams (VSt). 3. Capriati (VSt), 4 Clijsters (Bel), 5. Henin (Bel), 6. Seles (VSt 7. Hantuchova (Slw), 8. Miskina (Rus), 9. Davenport (VSt). 10 Rubin (VSt). 11 Maleeva (Bul), 12. Schnyder (Zwi). 13 Farina Elia (Ita), 14. Smashnova-Pistolesi llsr), 15.Stevenson (VSt), 16. Dechy(Fra) KNLTB-competftie vrouwen. Eerste klasse Poule A: De Bongerd-Yerseke 0-8. Halve Maantje 2-Tiola 8-0, Dau wendaele-8ruten 2-6. Stand: Yerseke 1-8, Halve Maantje 2 1-8, Bruten 1 6, Dauwendaele 1-2, De Bongerd 1-0, Tio la 1-0 Poule B; Racket-Kruiningen 4-4, Noord Beveland-Souburg 2 4-4. Scha rendijke-Zierikzee 4-4. Stand: Kruinin gen 1-4, Racket 1-4, Souburg 2 1-4, Noord Beveland 1-4. Zierikzee 2 1-4, Scharendijke 1-4 Voetbal Alanya. Vriendschappelijk: NEC - Club Brugge (Bel) 4-2 (2-2) Doelpunten NEC: Simr, Hnstov, Wisgerhof, Govedarica. Volleybal Rijswijk. Top Tearns Cup mannen. Groep 1: VC Omniworld (Ned) - Lokomotiv Charkov (Oek) 3-1 (23-25 25-22 28-26 25- 17). Groep 2: SCC Berlin (Dui) Piet Zoomers/Dynamo (Ned) 3-2 (25-20 22-25 25-14 23-25 15-12), Rabotniki Forsped Skopje (Mac) - Dunaferr Dunaujvaros (Hon) 3-0 (25-16 25-19 25-20. Stand: 1 Dynamo 4-6(11-4), 2. Skopje 4-6 (9-4), 3. Berlin 4-4 (7-8), 4. Dunauivaros 4-0(1 12). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging Eerste klasse DGA fin. adv - Café Nationaal 2-6, Arditos Murre Moens 6 2, Begijn makelaar Rabo Beveland 2 6. AKZ verzekeringen - Eastman 0-8 Stand Café Nationaal 10-61, Tecona 10-51, Eastman 10 50, DGA fin. adv. 8 44, Rabo Beveland 10 41, Arditos 10-38, Murre Moens 10-37, Begi|n makelaar 10-37 Zeeuwse eilanden 10-35. HZ sport 9 22. AKZ verzekeringen 9 0 Tweede klasse Plu Delta Cunsult/Dauwendaele 2 6. Piet VoskampA Zand - PSW 8-0 Stand: Beko 8-63, Piet VoskampA Zand 10-59, Delta 10-50, WEA/Dauwendaele 10 49, LVV 10-47, Raab karcher 9-43, Delta Con sult/Dauwendaele 10-30, Bosma elektro 10-29, Plu 10-21, RTC de Singel 9-16. PSW 10-7 Derde klasse. SV Duo/Pare central - Schoonen elektro/MZ 4-4, Bayards aluconstr. Provincie Zeeland 0- 8. Stand: Indoor karting 10 72, Provincie Zeeland 10-55, Poseidon/ziekenhuis Walcheren 9-48, Schoonen elektro/MZ 10-45, Bowl de Kruitmolen 10-45, Neha lennia 10-38, SVA/Kodde 10-37, Eastman 2 9-32, SV Duo/Pare central 10 24. Bayards alu constr 10-19, Aann.bedr Louws 10-17 Vierde klasse: ROC Zee land Auto Sporry/Oranje Nassau 2-6, Bandoeng - PZC 0-8!, Provincie Zeeland 2 HZ Sport 2 6-2, CZ groep zorg - Rabo Walcheren 6 2 Stand: Plu 2 10 63 Auto Sporry/Oranje Nassau 10-59, PZC 10-52. Provincie Zeeland 2 10-41, ROC Zeeland 9-36 Vrouwen. Eerste klasse: Be fit Be gijn makelaar 0-8. ZOPC/MZ Jachtwerf Goes 3-5, De vier linden Smith kaas 0 8, Vlijtig Liesje - Bakkersland. Dauwendaele 4 4 Stand: Smith kaas 11 74. The tube 10-73, Jachtwerf Goes 11-50. Begijn ma keiaar 10-49. LW 11 46. Bakkersland /Dauwendaele 11-46, Vlijtig Liesje 11-46. Renault Dijkwel/SVS 11-41, Tènce/Dau wendaele 10 26, ZOPC/MZ 11-26, De vier linden 10-23, Be fit 11-8. Tweede klasse: Justitie Middelburg De Reus en van Heemst 6-2, Ardita Murre Moens 6 2, Bakker Schrieks/MZ 't Ken net 3 5, Breedijk/SVS - CZ groep zorg 0-8, Piet VoskampA Zand - PSW 8 0 Stand: De Reus en van Heemst 11-58. CZ groep zorg 9-56, DVC plus 11-47, 't Ken net 10- 46, Jong Ambon 9-42 -donderdag Dammen PZDB-clubcompetitie Tweede klasse BDV 2 - GZC 2. Aanvang 19.30 uur. Paardensport Indoor Zeeland. Springen. Paarden klas se Z/ZZ en Internationaal. Aanvang; 9.00 uur. Locatie: Zeelandhallen. Goes Voetbal Vriendschappelijk FC Dauwendaele Sparta. Locatie: De Kruitmolen, Middel burg. Aanvang: 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17