Rafter koestert nu de kinderen PZC Sparta zoekt het dicht bij huis Cricketers verdeeld over boycot van Wi Deadline Scheringa door procedures rond bouw onhaalbaar Onervaren Rooze naar NK libre vijfde klasse Ideale schoonzoon keert vrijwel zeker niet meer terug in het tenniscircuit uitslagen Ivanisevic terug Faillissement aangevraagd voor Breda Basketball Gelijkspel bij oefenduel Hoek en Terneuzen woensdag 8 januari 2003 door Gertjan van Geen MELBOURNE - De ideale schoonzoon zal hij altijd blij ven, maar een terugkeer op de tennisbaan is verder weg dan ooit. Zijn nieuwe leven als vader bevalt Patrick Rafter, knuffel dier van de Australiërs, zo goed dat er van trainen nauwelijks iets komt. Laat staan een herop treden op de ATP Tour. Sorry, mate. Hij zou er een jaartje tussenuit gaan. Patrick Michael Rafter, eind vorig jaar dertig geworden, had dermate last van schouder en arm, dat twaalf maanden zonder tennis de enig juiste re medie leek. Maar zijn sabbatical year lijkt uit te monden in een definitief afscheid. Ook al smeken de voormalige Australische ten- nisgrootheden John Newcombe en Tony Roche hem publiekelijk het hoge woord nog niet uit te spreken. De waanzinnige kickservice, de paardenstaart, de witgevette jukbeenderen als schild tegen de zon, de katachtige reactie aan het net, de fluwelen volleys en de woorden 'sorry, mate' als hij weer eens een bal fout op gooide bij de service. Al ruim een jaar moeten de liefhebbers het zonder doen. Maanden drukte het Australi sche magazine 'Tennis' smeek beden van fans af. Terwijl land genoot Lleyton Hewitt opnieuw bewees de onbetwiste nummer één in de tenniswereld te zijn, verlangt het land naar Rafter. De Australische angst is te be grijpen Hewitt uitgezonderd, is het aanbod wereldtoppers van een van de sterkste tennisnaties ooit, schaars. En zo populair als Rafter zal geen tennisser ooit worden. Niet voor niets werd hij een jaar geleden verkozen tot Australian of the Year 2002. Een ongekende eretitel. Levenslessen Rafter is de man, die ondanks de roem altijd zo gewoon is geble ven. Geboren in het mijnwer kersstadje Mount Isa als zeven de van negen kinderen, was het leven zwaar. Zijn vader had het niet breed, maar zorgde er op zondag altijd voor dat hij meer dan een kleverige cent in het kerkzakje kon deponeren. Pat liep dagelijks een flinke afstand om op de tennisbanen iemand te vinden om een balletje mee te slaan. Van zijn ouders kreeg hij een paar levenslessen mee, die hij te pas en te onpas nog steeds citeert. ,,Je wordt geboren met niets en je gaat dood met niets. Dus moet je iedereen hetzelfde behandelen", prentte moeder Jocelyn hem in. ,,Met het gedrag van een verwend kind, verander je een nederlaag niet in een overwinning", doceerde vader Jim. Op de tennisbaan zei een van zijn eerste leraren hem dat hij de nummer 1 van de wereld kon worden. Rafter antwoordde steevast dat de toptien voldoen de was, waarop zijn leraar har der tegen hem begon te schreeu wen. Bij een oefening kreeg hij twee ballen tegelijk toege speeld. Als hij ze allebei kon te rugslaan, zou het bewijs zijn geleverd dat hij de beste kon worden. Op het moment dat Rafter dat inderdaad voor el kaar kreeg, maakten de twee een vreugdedans en durfde Raf ter het eindelijk zelf te zeggen. Inl999was hetzij het kortston dig, zo ver. In de twee jaren daarvoor won hij zijn enige twee Grandslam-titels, op de US Open. Na zijn eerste eindzege kwam de ware aard van Rafter al naar bo ven. In opperste vreugde zei hij voordat de camera ging lopen, dat hij al zijn prijzengeld zou doneren aan een goed doel. Hij meende het, maar werd door de interviewer - John Newcombe - ervan overtuigd dat hij de helft misschien toch maar voor zich zelf moest reserveren. Als ap peltje voor eventuele dorst. Toen hij in 2001 de heroïsche fi nale op Wimbledon verloor van Goran Ivanisevic, zat hij er niet lang mee. „Als je erover na denkt, heb ik vandaag gewoon een tenniswedstrijd verloren", sprak Rafter, 's Avonds gaf hij een feest voor een paar honderd, veelal onbekende, fans. Ge Zijn Australische fans willen dat Patrick Rafter, hier in actie tijdens het toernooi van Antwerpen, te rugkomt in de ATP-tour, maar de tennisser gaat niet in op die smeekbedes. foto Dusan Vranic/AP woon, als bedankje voor de steun. De goede daden overstijgen de mindere, al moet er diep gegra ven worden om minieme 'schan dalen' op te duikelen. Het schijnt dat Rafter in het begin van zijn carrière een iets te flamboyante levensstijl dreigde te ontwikkelen. Hij reisde met mooie vrouwen de wereld over en vergat zijn familie. Door zijn broers en zussen werd hij kei hard teruggefloten. Ook beken de Rafter ooit een keer half dronken op de baan te hebben gestaan. Het was tijdens een Davis-Cupduel met Tsjechië in 1997. Australië had het duel na de tweede dag al beslist en Pat had zich stevig aan het bier ge laafd. Niemand nam het hem werkelijk kwalijk, zoals ook niemand hem veroordeelde vanwege het feit dat hij tijdens zijn actieve tennisjaren het be lastingparadijs Bermuda als re sidentie koos. Door zijn filan tropische instelling maakte hij dat ruimschoots goed, vindt de gemiddelde Australiër. Dit jaar keerde hij overigens terug op vertrouwde grond. De laatste poging om iets van het Rafter-aureool te beschadi gen kwam van een (vrouwelijke) journalist van het dagblad The Age. Hij was nauwelijks tot Au stralian of the Year gekroond of Rafter maakte bekend dat zijn vriendin Lara Feitham zwanger was. Wat was hij voor een rol model om een onwettig kind op de wereld te zetten, vroeg Betti- na Amdt zich af. Juist Rafter, als zoon van een diepgelovig echtpaar, zou een slecht voor beeld zijn voor de Australische man. Joshua Patrick werd eind juli geboren, niemand stoort zich eraan dat zijn papa en mama ongetrouwd samenleven. Het vaderschap leidt wel indirect tot het groeiende gerucht dat Rafter niet meer terugkeert op de tennisbaan. Als motto voor zijn stichting 'Cherish the Children' (koester de kinderen) koos Rafter: 'Als ik één kind kan helpen, betekent dat alles'. Het lijkt er verdacht veel op dat zijn eigen zoon de zucht naar tennis alleen maar minder heeft ge maakt. Roche en Newcombe proberen hem er nog wel van te overtui gen dat hij nog veel heeft om voor te spelen. Buiten zijn voor komen op de baan - een voor beeld voor de nieuwe generatie - ontbreken eindzeges in de Davis Cup, Wimbledon en de Austra lian Open op zijn erelijst. Herinnering Rafter hult zich in stilzwijgen. De enige indicatie dat hij defini tief stopt, is zijn laatste actie voor zijn cherish-the-child- project. Net als na zijn winst op de US Open en het bereiken van de hoogste positie op de wereld ranglijst, kunnen mensen een persoonlijk gesigneerde herin nering aan zijn sportieve verle den kopen via de website. Het is de laatste keer dat hij iets derge lijks doet, bevestigde zijn broer Geoff vorige maand. Eenieder mag daar zijn conclusies uit trekken. Maar niemand moet raar opkijken als hij tijdens de Australian Open, die maandag begint, publiekelijk afscheid neemt van de sport. Sorry, mate. door Eelco van der Linden PRETORIA - Cricket is geen voetbal en dus ligt de wereld er nog niet echt wakker van dat een eerste serie wedstrijden in het kader van de in Zuid-Afrika te houden wereldkampioen schappen in Zimbabwe wordt gespeeld. Regeringen van voor aanstaande cricketnaties als Engeland, Australië en Nieuw- Zeeland denken er anders over en roepen op tot een boycot. De Nederlandse ploeg wil volgende maand wel spelen in het land van Mugabe. Het idee om het cricketteam van Zimbabwe zijn WK-wedstrij den te laten spelen in eigen land stamt uit 1994, en dat was dus ver voor Robert Mugabe besloot zijn politieke overleving te kop pelen aan de vernietiging van zijn eigen land. Niemand die zich toen kon voorstellen dat in de graanschuur van Zuidelijk Afrika zeven miljoen mensen, meer dan de helft van de bevol king, honger zouden lijden en voedsel(hulp) door Mugabe ge bruikt zou worcjen om politieke tegenstanders te bestrijden. In Bulawayo vond het afgelopen weekeinde het eerste echte hon geroproer plaats, toen veel van de 4000 wachtenden bij een maïsdepot het niet konden ver kroppen dat een partijkaart van Mugabe's Zanu-PF nodig was voor het mogen kopen van maïs. Nederland speelt op 28 februari in Bulawayo tegen Zimbabwe. Andere landen die in de ijzer- sterke poule A zitten en hun wedstrijden spelen in Bulawayo en hoofdstad Harare zijn Enge land, Australië, India, Pakistan en Namibië. De beste drie spe len vervolgens tegen de beste drieuitpouleB: Zuid-Afrika,de West-Indische Eilanden, Sri Lanka, Bangladesh, Canada, Kenia en Nieuw-Zeeland. Zes van de 54 WK-wedstrijden zul len in Zimbabwe gespeeld wor den, twee in Kenia en de overige in Zuid-Afrika, waar het toer nooi op 8 februari van start gaat. Cricket is vooral een Brits spel en populair in voormalig Britse koloniën, nu nog steeds ver enigd in het Gemenebest. Maar het Gemenebest besloot vorig jaar Zimbabwe te schorsen) wege schending van nJ rechten en presidentsverW gen die ook door de Eid Unie als niet vrij en 'grt werden beschreven. DeEj premier Tony Blair en zijne] ga John Howard van Austj vinden het dus niet meer] consequent als ze aandit op een boycot en het niet sp van hun teams in Zimbab» De oproep wordt gesteund: Morgan Tsvangirai, leider de Zimbabwaanse oppor) partij MDC en ook door pa nen met een verleden in des tegen de Apartheid, zoa!r Britse minister Peter Hain schreef deze week: „Het gé regime van Mugabe zou enorme propaganda-over ning behalen." De reactie spelers en officials doet ij denken aan de jaren zesti# zeventig, 'toen cricketen, Zuid-Afrika wilden spelen, tende dat sport een wapen van het racistische regime onze boycots, zoals beves door Nelon Mandela, eend: lijke klap uitdeelden aanap heid'. Late actie Maar in het land van Mac; is er nu weinig steun voer boycotoproep. Sportmini N gconde Balfour noemt het erg late actie' en heeft de las opgeroepen toch vooral ter len. Hij meent dat niet spelf Zimbabwe 'ernstige gevo heeft voor Zuid-Afrika en relaties met landen als India Pakistan'. Hij vindt dat de temationale cricketbond (2 verantwoordelijk is voor dei slissing en dus moet won aangesproken. Het standpunt van de ICC duidelijk. Niet spelen betel de wedstrijd verliezen enk schadeclaims. De baas va; Engelse cricketbond heefti verlies van 16 miljoen dollar rekend en heeft de rekening Tony Blair neergelegd. Hijti dat de politiek het besluit niet te gaan moet nemen e. financiële consequenties tt dragen. Maar Blair en Jota: ward vinden dat het inife van de bonden en de spon moet komen, en zullen niet! talen. GPD van onze sportredactie ALKMAAR - Het is onmogelijk AZ-voorzitter Dirk Scheringa eind februari uitsluitsel te ge ven over de bouw van het nieu we stadion. Het Alkmaarse col lege van B en W verwacht op 21 januari te beslissen over de nieuwe bouwvergunning. Die moet dan eerst worden gepubli ceerd, waarna er zes weken de tijd is voor het indienen van be zwaar. Dit stelt de Alkmaarse PvdA- wethouder Cor van Vliet van Ruimtelijke Ordening, die de nieuwbouw van het AZ-stadion coördineert. Scheringa dreigde maandag met een faillissement van de club als eind volgende maand niet duidelijk is of AZ in maart mag beginnen met de bouw van het nieuwe stadion „Ik constateer dat er spanning is tussen de datum die de heer Scheringa heeft genoemd en de lopende procedures", aldus Van Vliet. „We willen de bouwver gunning zodanig repareren, dat hij in de ogen van de rechter cor rect is. En we willen dat ook zo snel mogelijk doen. Maar we kunnen als gemeente niet de wet omzeilen." AZ heeft te maken met drie ver schillende procedures. De eerste is de bouwvergunning, die het gemeentebestuur op aanwijzing van de rechter nu aanpast. De tweede procedure is aangekaart bij de Europese Commissie in Brussel en heeft alles te maken met een zogenoemde 'package deal' die AZ en de gemeente slo ten. De derde procedure speelt zich eind deze maand af bij de Raad van State. Hierin staat de Wet milieubeheervergunning centraal. Alle procedures zijn aangezwengeld door onderne mersorganisaties in de stad die protesteren tegen de komst van detailhandel bij het nieuwe sta dion. Door een vertegenwoordiger van een van de bedrijvenvereni gingen is gisteren aangifte van bedreiging gedaan bij de politie. De bedreigingen zijn afkomstig van AZ-fans en geuit op het in ternet (www.az-fanpage.net). De politie heeft de zaak in on derzoek, zo zegt een woordvoer der. De fans van AZ hebben ac ties tegen de middenstand in het winkelgebied Huiswaard- Overstad aangekondigd. De be drijvenvereniging in dit stads deel is betrokken bij alle proce dures tegen het AZ-stadion. De eerste actie is komende zater dag. Dan trekken de fans vanuit de binnenstad op naar het win kelgebied om een loopbrug over het Noordhollands Kanaal te versperren, Met hun acties wil len ze de ernst van de situatie onderstrepen. Wethouder Van Vliet noemt het „een nederlaag voor de Alk maarse samenleving" als het nieuwe stadion er niet komt. „We werken nu meer dan vier jaar samen aan dit project. Daarbij is zowel door de ge meente als AZ alles op alles ge zet. Het is triest als dat voor niets zou zijn geweest." ANP HEILBRONN - Goran Ivanise vic maakt deze maand bij het Challenger-toernooi in Heil- bronn zijn officiële rentree in het tenniscircuit. De Kroaat was sinds mei vorig jaar uit de roulatie wegens een operatie aan zijn linkerschou der. Ivanisevic kreeg van de or ganisatoren in Heilbronn een wildcard. Het evenement begint 19 januari. SID van onze sportredactie BREDA - Een aantal schuldei sers van Breda Basketball, dat zich terug heeft getrokken uit de competitie, gaat het faillisse ment van de club aanvragen. Vooraan in de rij staan de zaak waarnemers Lugtenburg en Harrewijn die via hun advocaat twee maanden salaris vorderen voor hun spelers. Verder scha kelt ook het beveiligingsbedrijf Scorpions een advocaat in. „Omdat we vijfduizend euro te goed hebben", zegt directeur Wilbert van den Broek. GPD Autosport De selectie van Sparta in de vrieskou op het kunstgrasveld van FC Dau wendaele en Jong Ambon. foto Ruben Oreel doorJan Dagevos MIDDELBURG - Veel profclubs ont vluchten tijdens de winterstop Neder land. De voetballers zoeken warme oor den op om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op de tweede competitiehelft. Sparta is daar op een uitzondering. De Rotterdamse eer- stedivisieclub zoekt het dichter bij huis en belegt dezer dagen een trainingskamp in Zeeland. De selectie van trainer Dolf Roks kwam maandagavond in hotel Zuiderduin te Westkapelle aan en trainde gisteren twee maal. 's Morgens werd er op het veld bij het hotel getraind, 's middags werd er uit geweken naar het kunstgrasveld van de voetbalverenigingen FC Dauwendaele en Jong Ambon in Middelburg. Vandaag zoekt Sparta het strand op. „Er zijn in Zeeland prima mogelijkheden om te trai nen", zei trainer Dolf Roks, die zelf in Dreischor woonachtig is. Ook de afgelo pen zomer verbleef Sparta in Westkapel le. Sparta blijft tot en met zaterdag in West kapelle. Tijdens het trainingskamp wor den twee oefenwedstrijden afgewerkt. Morgen is FC Dauwendaele gastheer van de Rotterdammers. Het duel op het kunst gras begint om 19.00 uur. Zaterdag is Ka- pelle de sparringpartner van Sparta. Die ontmoeting begint om 14.30 uur. De op brengst van dat laatste duel is bestemd voor de Hartstichting. door Joop van den Oudenhoven 's-HEER ARENDSKERKE - Rudy Rooze van biljartvereni ging LBV staat komend week einde voor de taak de eer van het district Walcheren/de Bevelan- den en zichzelf te verdedigen op het Nationaal Kampioenschap libre vijfde klasse. Dat is een verrassende ontwikkeling voor de pas twee jaar actieve biljar ter. De dertigjarige Rudy Rooze uit 's-Heer Arendskerke weet nog niet goed wat hem is overko men. Hij is pas twee actief in de biljartsport en staat nu al na een districtskampioenschap en een gewestelijk kampioenschap voor de zware opdracht van een nationaal kampioenschap. Rooze blijft er vrij nuchter on der als hij zegt: „Ik heb geen flauw idee wat me te wach ten staat. Ik zal in ieder geval proberen ervan te genieten. We zitten in een mooie om geving en maken er het beste van." Niet kansloos De als derde geplaatste man uit 's-Heer Arendskerke moet op het nationaal kampioen schap zeker niet kansloos worden geacht. Met een deel nemersveld waarin de verschil len uiterst klein zijn, is een plaats op het podium niet uit gesloten. Tussen de moyen nes van de nummers één en zeven zit een gat van slechts 0.18. Vrijdag vanaf 19.00 uur wordt voor Rooze het startsignaal ge geven voor een hem onbekend avontuur. Zaterdag en zondag wordt vanaf 12.00 uur vervolgd Zondag valt de apotheose te vernachten omstreeks 15.30 25e Rally Parijs - Dakar. Zesde etappe, El Borma - Ghadames (Tun). Motoren: 1. Cox (ZAf) KTM 278 km in 2.27.54, 2. Roma (Spa) KTM 1.07,3. Des- pres (Fra) KTM 1 59, 4. Meoni (Ita) KTM 2.58, 5. Sainct (Fra) KTM 5.06. Nederlan ders: 25, Verhoef 18.21, 56. Vercoelen 39.49, 81, Schreurs 50.57, 116. Van der Kooy 1,10.30, 127. Verschuren 1.27,57. Klassement: 1. Sainct 6.23.11, 2. Roma 0,17, 3. Meoni 0.17, 4. Cox 3.33, 5, Des- pres 4.23, 6. Coma (Spa) KTM 21.26, 19. Verhoef 42.53, 42. Vercoelen 1.52.12, 105. Schreurs 3.20.33,108. Van der Kooy 3.32.50,109. Verschuren 3-33.29. Auto's: 1. Peterhansel (Fra) Mitsubishi 2.02.56, 2. Masuoka (Jap) Mitsubishi 1.44,3. De Mevius (Bel) BMW4.30,4. Shi- nozuka (Jap) Nissan 6.33,5. Vatanen (Fin Nissan 8.36, Nederlanders: 40, Ten Har kei 1.22.52,47. Vaanholt 1.34.49,65. Hut ten 2.06.52,75. Van Vliet 2.25.12. Klasse ment: 1 Peterhansel 5.41.16,2. Masuoka 0.49, 3. De Mevius 15.32, 4. Shinozuka 16.27,5. Biasion 23.33,6. De Villiers (ZAf) Nissan 31.39, 45. Ten Harkei 3.38.38, 59. Vaanholt 4.19.59, 61. Hutten 4.29.33, 65. Van Vliet 4.37.36. Vrachtwagens: 1. Gerard de Rooy (Ned) DAF 2.34.40, 2. Jan de Rooy (Ned) DAF 1.40,3. De Azevedo8.50,4. Kabirov(Rus) Kamaz 14.23, 5. Tsjagoein (Rus) Kamaz 14.41, 6. Loprais (Tsj) 45.45, 16. Bekx (Ned) Ginaf 1.21.50. Klassement: 1. Jan de Rooy 7.37.03,2. Gerard de Rooy 6.35, 3. Tsjagoein 7.08,4. De Azevedo 12.13,5. Kabïrov 14.52, 6. Loprais 39.33,11. Bekx 2.10.09. Biljarten Terneuzen. Grand Prix driebanden (han dicap). Eerste ronde A Baart-J. Kayser 30-18/44 beurten (Baart naar 2e ronde), J. Breur-W. de Boey (27-8/43 (Breur naar 2e r.), L. Dallinga-F. de Letter 50-9/53 (Dallinga naar 2e r.), H. de Witte-D. de Jonge 32-13/43 (De Witte naar 2e r.). A. de Feyter-J. Mortier 32-15/46 (De Feyter naar 2e r.), B. de Waal-E. van Goethem 35-45/52 (De Waal naar2e ronde na pen.: 0-0, 2-2, 2-1), C. van Meelen-J.P. de Kra ker 30-34/55 (Van Meelen naar 2e r Tweede ronde: J. de Maat-M. de Bree 40- 8/41 (De Maat naar 3e r.). Bridge Maandagcompetitie BC Luctor et Emer- go Terneuzen A-lijn: 1. Echtpaar Den Haan 60,42%, 2. Ds. Van Belle-Bies- broeck 56,94%, 3. Ds. Burger/Touw 56,25%. B-lijn: 1. Ds. Van Stee/Vogels 60,12%, 2. Ds. Boyer/Nieskens56,25\ HH. De Feijter/Schuuring 55,06%. Futsal Klasse A11: Matisse 1 -Eteha 18-3.1 se A21Bïezentrappers 1/AD0-A; '69/Snackbar Grote Markt 1 2-7,Kloe ge 1 - Amigos/De Post 1 4-5, CVDjF 1 - Pubbles 2 5-8, SSV '65 1 - Pubis 6-3, Matisse 3 - SSV '65 3 5-1, B; trappers 2/Pekaaren Partners-SSV: 4-11. Stand: 1Apollo '69/Snackbs:; te Markt 13-36123-29 2. Matisse3V 87-47 3. SSV '65 4 1 3-27 86-564.SS 1 13-2674-525. Pubbles 213-24 IS 6. Pubbles 1 14-18 79-81 7. Kloet» 13-16 57-72 8. Bïezentrappers 1 13-1465-71 9. SSV'65 3 13-1249-5 SSV'65 2 12-11 48-79 11.CVDefö 13-11 57-98 12. Amigos/De Post 1 64-96 13. Bïezentrappers 2/Pek» Partners12-1 32-104 Skiën Saas-Fee (Zwi). NK snowboard. Reuzenslalom. Mannen: 1 Schoen kers 1.36,86,2. Verlinden 1.40,07,3 V 1.43,14. Vrouwen: 1 Kos 1.58,97,2.! er 2.05,03, 3. Harten 2.11,30 (juniores Verlïnden 1.48,95) Sportprijsvragen Lucky Day, d.d. 07-01-2003. 1-3-9-11-15-18-19-32-34-36-48-51-:/ 63-64-65-67-78-80. Tennis Sydney. Mannen, 360.000 euro, Eerste ronde: Fish (VSt) - Krajicekl) 7-6 6-4, Safin (Rus/1- Rochus(Belli 4, Moya (Spa/3) - Blake (VSt) 6-361 Squillari (Arg) - Federer (Zwi/4)ói Chela (Arg) - Costa (Spa/5) 7-66' (ZKo) - Lapentti (Ecu) 6-2 6-0, Dart (Rus) - Durek (Aus) 6-3 6-4, JoeznilR Voinea (Roe) 3-6 2-1, opgave Vo Schüttler (Dut) - Ljubicic (Krol 6-2 Roddick (VSt/6) - Robredo (Spa) 62 Mirnii (WRu) - Malisse (Bel) 7-66-76 Auckland Mannen, 355.000 euro Eerste ronde: Sluiter (Ned) - SangJ' (lta/8) 6-3 6-3, Kuerten (Bra/4) Vei (Ned) 7-6 6-4, Gonzalez (Chl/3) U (Spa) 3-6 7-6 6-2, Ginepri (VStI Cl (Arg) 7-67-5, Coria Arg/7) - Sanchez! 2-6 6-2 6-4, Zabaleta (Arg) - Nalbai (Arg/2) 2-6 7-6 6-3, Russell (VStl-9 nek (Tsj) 7-6 6-4, Koubek (Oos)-N» (NZI) 6-3 6-2, Gambill (VSt/6) - Krat» (Zwi) 6-1 6-3, Novak (Tsj/1) - Ke» (VSt) 6-2 6-3. van onze sportredactie TERNEUZEN In een spontaan georganiseerde oefenwedstrijd van tweemaal dertig minuten kwamen Terneuzen en Hoek gisteravond niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Mike But en Williams Benoit Moukoko zet ten de zondag-hoofdklasser in het eerste halfuur op een 2-0-voorsprong, maar Arjan Human bracht Hoek in de twee de helft langszij. Hoek wilde door de slechte ge steldheid van het veld op het kunstgras in de Oude Vaart in Terneuzen trainen en Terneuzen had het veld daarnaast gereser veerd. De beider trainers, Ac lo Nijskens en Dimitri Mbt besloten daarom spontaan vriendschappelijk duel al werken.Terneuzen, met deS gische testspeler Andy Vers brughen van Nieuwkerkeni: gelederen, was in de eerstel» de betere ploeg en scoorde een veelvoud aan kansen sled twee keer via Mike Buten5 noit Moukoko. Na rust was Hoek op het kb en moeilijk bespeelbare ktë grasveld de betere formatie boog de achterstand via M Human om in een gelijk? Hoek testte een Portugese? Ier, die voor een club op de-' roer Eilanden uitkomt,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40