Provincie wil Velluweweg sluiten iPZC PZC Reünie in de Middelburgse ruïne Fusie ANVV en TRN op losse schroeven Plan voor chipknip bij lokaal servicepunt in dorpshuis Kerkwerve 11 Maatregel tegen gevaarlijke situatie op kruispunt 's-Heer Hendrikskinderen Dow fakkelt vanwege lekkage Fietsster gewond bij aanrijding Pizza kost drankrijder 1000 euro Celstraf voor bedrijfsinbraken Stemmen in pand Stadsbeheer Rijverbod voor Souburger agenda woensdag 8 januari 2003 ^nnr Rolf Bosboom s-HEEB HENDRIKSKINDE- jEN-De provincie wil deVelIu- vtweg i" 's-Heer Hendrikskin- deren bij de Nieuwe Rijksweg (>"254) afsluiten voor alle ver keer. Dat betekent dat het dorp in plaats van drie nog maar twee l aansluitingen op de N254 over houdt. De voornaamste reden voor de maatregel is de onveilige ver keerssituatiebij de Velluweweg. Vooral automobilisten die uit de pchiing van het Sloegebied ko men en rechtsaf 's-Heer Hen- frikskinderen ui willen gaan, zien nog wel eens een fietser of bromfietser uit de richting Goes over het hoofd, doordat zij er niet op bedacht zijn dat het fietspad tweerichtingsverkeer is.Het gaat, volgens de ongeval lenstatistieken, om een van de gevaarlijkste punten voor fiet sers in de provincie. .Vanuit het dorp is aangedron gen op maatregelen, waarbij af sluiting van de Velluweweg als mogelijkheid is geopperd. Dat zou ook een probaat middel zijn tegen sluipverkeer, waarover tot voor kort werd geklaagd. Door de aanleg van de doseerin- stallatie op de Verbartelweg is de hoeveelheid doorgaand ver keer door 's-Heer Hendrikskin- deren echter verminderd Deprovmcie kiest ervoor het ge deelte van de Velluweweg bij de kruising met de N2 54 volledig te onttrekken aan het openbaar verkeer Dat betekent dat de w in beide richtingen wordt (afgesloten, al komt er wel een poodvoorziening voor hulp diensten. Volgens W. Blommaert van de afdeling verkeer en ver voer is de afsluiting van de weg goed mogelijk aangezien het dorp enkele honderden meters verderop een ontsluiting met stoplichten heeft. „We ver wachten dat het meeste verkeer daarvan gebruik gaat maken De kern heeft nu nog een derde aansluiting op de Nieuwe Rijks weg. nabij de buurtschap Wisse- kerke, waar de Oude Rijksweg uitkomt. „We willen ervoor wa ken dat we het probleem daar heen gaan verleggen", zegt Blommaert. Daarom wordt het fietspad ter hoogte van de krui sing, dat op dit punt overigens al weer eenrichtingsverkeer is, als plateau uitgevoerd. Bovendien wordt de totale kruising over zichtelijker gemaakt. Het plan wordt binnenkort voorgelegd aan omwonenden en belanghebbenden Daarvoor wordt woensdag 5 februari van af 19.30 uur een informatie avond gehouden in het Heer Hendrikhuis. Het plan wordt er toegelicht en bezoekers kunnen een reactie geven. Vervolgens nemen Gedeputeerde Staten een beslissing over de verkeers maatregel, waarbij de menin gen uit het dorp worden meege wogen. De voorgenomen maatregel past in het streven van de provincie om het aantal aansluitingen op provinciale wegen te verminderen, wat de verkeersveiligheid ten goede moet komen. In 2001 werd in dat verband de Coxstraat in Kapel- Ie afgesloten. Postzegelavond KLOETINGE - Filatelistenver eniging De Bevelanden houdt morgen een postzegelavond in verenigingsgebouw Amicitia in Kloetinge. De kleine zaal is voor de jeugd open vanaf 19.00 uur, de grote zaal voor de andere leden vanaf 19.30 uur. Om 20.30 uur is de clubveiling, waarvoor vijftig kavels zijn aangemeld. Automobilisten die uit de richting van het Sloegebied de Velluweweg in willen rijden, zien nog wel eens een fietser of bromfietser over het hoofd. foto Willem Mieras doorFamke van Loon ZIERIKZEE - De fusie tussen de Algemene Nederlandse Ver eniging van VW's (ANW) en Toerisme en Recreatie Neder land (TRN) staat op losse schroeven. Volgens F. Olbertz, woordvoerder van de ANW, wordt een plan uitgewerkt voor de oprichting van een nieuwe organisatie: de Stichting WV Nederland. Deze moet los ko men staan van TRN. De ANW, de landelijke koepel organisatie van regionale en lo kale VW's. kampt met een te kort van ruim een half miljoen euro Om de club te redden wordt nu van de zes voorstellen, die het bestuur in december aan de leden heeft gepresenteerd, één plan verder uitgewerkt: de start van de nieuwe organisatie WV Nederland. Het bestuur wil hierin volgens woordvoer der Olbertz krachten bundelen. De WV Geschenkbon, WV Va kanties en de Uitwinkel, die nu nog ondergebracht zijn in apar te organisaties, moeten hierin REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Jel: (0118)484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet «ww.pzc.nl Émail: web@pzc.nl samengevoegd worden. De nieuwe club krijgt ook een an dere opzet. De ANW is een ver eniging, terwijl de nieuwe orga nisatie een stichting wordt. De huidige leden - de VW's - wor den certificaathouders van die stichting. „Een soort aandeel houderschap." De komst van deze nieuwe orga nisatie kan grote gevolgen heb ben voor de fusieplannen met TRN. De bedoeling is dat WV Nederland zelfstandig blijft. „In die zin dat we de goede rela tie die we nu met TRN hebben wel willen behouden." Daarbij gaat het vooral om de promotie van het Nederlands toerisme in het buitenland Ol bertz wil wat betreft het afbla zen van de fusie nog een slag om de arm houden. „Het is nog niet zo hard uitgesproken, maar de kans dat die fusie doorgaat is niet groot." Schulden Veel hangt af van de levensvat baarheid van de nieuwe stich ting. Voorwaarde hiervoor is dat de huidige schulden gesaneerd worden. Om het tekort van ruim vijf ton op te lossen, wil de AN VV volgens de woordvoerder een beroep doen op de VW's in het land. Afhankelijk van het aantal stemmen, dat een lokale of regionale VW in de algemene ledenvergadering heeft, worden zij gevraagd een bedrag op tafel te leggen. Hoeveel geld de ver schillende Zeeuwse VW-orga- nisaties in dat geval verzocht worden over temaken - een paar duizend èuro ieder of meer - is op dit moment niet duidelijk. „Als er sprake is van een af dracht, dan zal dat niet niks zijn. Maar ieder bedrag is nu nog gissen", stelt R. de Reus, direc teur van Bureau voor Toerisme Zeeland. De leden hoeven gezamenlijk niet de totale vijf ton op te hoes ten Olbertz heeft er 'goede hoop' op dat het ministerie van Economische Zaken de noodlij dende organisatie te hulp zal komen. Volgens L. van Zijp, woordvoerder van het ministe rie, is dat wat kort door de bocht. „Wij hebben gezegd dat de ANW eerst zelf orde op za ken moeten stellen voordat we verder praten. Een bijdrage van het Rijk zou in deze situatie een té simpele oplossing blijken Begin maart beslissen de leden over de toekomst van de ANW. Mits goedgekeurd zou VW Ne derland voor 1 april van dit jaar opgericht moeten zijn. Zeven oud-commandanten van de Generaal-majoor Berghuijskazerne in Middelburg kwamen gisteren bij elkaar om voor het laatst hun oude werkplek te bezoeken. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Zeven oud commandanten van de Gene raal-majoor Berghuijskazerne in Middelburg hebben gisteren een laatste groet gebracht aan hun oude werkplek. In navol ging van de gebouwen aan de kant van de Koningstraat en Achter het hofplein, gaat bin nenkort ook hun kantoor aan de Zuidsingel tegen de vlakte. Het initiatief voor de 'Reünie in de ruïne', zoals de bijeenkomst genoemd werd. kwam van M. Sturm uit Middelburg. Hij was van 1976 tot 1979 comman dant van de Middelburgse ka zerne. Sturm is van de zeven oud-commandanten degene die het langst geleden het bevel voerde over deze kazerne. Zijn opvolgers reageerden direct en thousiast op het plan. Klokslag half vier stonden H. Steffers uit Voorburg, D Ruijs uit Noordwijk, B Thomson uit Leiden, W. Storm van 's-Gra- vensande uit Maarn, P. Brink uit Rijen en E. Bolsius uit Bergen op Zoom met hun echtgenotes voor de kazerne. Terwijl ze door de poort lopen, komen de herinneringen terug Als eerste wordt Ko de portier gemist. Ko zag bijna alle commandan ten komen en gaan. „Hij leeft nog wel", weet Sturm te vertel len Ook de vlaggenmast is weg, merkt een ander op en verzucht half gemeend: „Het is een trieste zaak." Het meest trieste moment vond jaren geleden al plaats toen het garnizoen uit Middelburg ver dween, vertellen de oud-com mandanten eensgezind „Dat was het begin van het einde. Sindsdien is Middelburg een grijze zone", vertelt Sturm. „Vroeger was het altijd levendig TERNEUZEN - Dow Bene lux heeft de naftakraker LHC 1 gisteravond uit be drijf genomen vanwege een lekkage in de leidingen van het propyleen-koelsysteem. Het buiten gebruik stellen van de fabriek leidde enkele uren tot licht- en geluids overlast voor de wijde omge ving De komende dagen wordt de oorzaak van de sto ring onderzocht en de leiding gerepareerd. De LHC 1 kan dan begin volgende week waarschijnlijk weer in ge bruik worden genomen. Het weer opstarten van de kra kerinstallatie zal dan op nieuw voor hoge fakkel vlammen en geraas zorgen. De overlast bij het ingebruik nemen van de fabriek duurt volgende week enkele dagen, verwacht Dow-woord voer der F. Neve. in Middelburg. Zelfs in de win ter Door de Lange Delft zag je militairen lopen en in de kroe gen was ook gezellig druk. Te genwoordig is het hier 's avonds uitgestorven." De kazerne in Middelburg was er niet zomaar één, vertellen de oud-bevelvoerders. „Hier vie len de rangen weg", herinnert Bolsius zich. „Het was meer een gemeenschap. Een prettige or ganisatie met een goed sfeertje. Behalve intern, verliep ook het contact met de buurt goed. „De burgerij, de middenstand en de gemeentelijke en provinciale instellingen waren sterk be trokken bij het wel en wee van het Opleidingscentrum van de Militaire Administratie", zegt Steffers. „Dat bleek telkens weer uit de ontvangsten in de kazerne bij de overdracht van het commando. De comman dant ontving daarbij het volle dige Zeeuwse volkslied En wanneer iemand van de oplei ding het in de buurt verbruid had, werd namens de kazerne een bloemetje aan de gedupeer de buurtbewoner overhandigd. GOES - Een 54-jarige fietsster uit Goes is gisterochtend ge wond geraakt bij een ongeval in haar woonplaats. De vrouw kreeg op de kruising van de Valckeslotlaan met de Beatrix- laan geen voorrang van een 33-jarige automobiliste uit Goes. Het slachtoffer werd met een hoofdwond per ambulance naar het ziekenhuis gebracht MIDDELBURG - Een dronken automobilist uit Hansweert heeft zijn baan geriskeerd bij het afhalen van een pizza. Dat bleek gisteren op de zitting van de Middelburgse politierech ter. De 38-jarige man kwam 2 november vorig jaar onderweg naar de pizzeria in Kruiningen de politie tegen. Hij werd aan gehouden om te blazen. De uitkomst van de blaastest bedroeg 715 microgram, ruim drie keer zoveel als toegestaan. Politie rechter M. Meeu wisse hield rekening met het blanco strafblad en de werkomstandigheden. De pizzarit kostte de verdachte uiteindelijk duizend euro boete en zes maanden voorwaarde lijke rijontzegging. Hij reageerde enigszins opgelucht. „Mijn vrouw is altijd de Bob, maar ze lag toen al op bed Dus moest ik wel om de pizza", wilde hij nog kwijt. De politierechter advi seerde de Bevelander de pizza in het vervolg thuis te laten af leveren. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter W. Meeuw- isse heeft gisteren een 28-jarige inwoner van Oost-Souburg voor het plegen van twee bedrijfsinbraken tien weken cel op gelegd. De man had 9 februari vorig jaar in Vlissingen bij zijn voormalige werkgever ingebroken en een geldkistje wegge nomen. Aan de gedupeerde moet hij 380 euro schadevergoeding beta len. Door de aanhouding van de Souburger kwam de politie via zijn vingerafdrukken op het spoor van een inbraak in een Middelburgse frituurzaak van bijna negen jaar geleden, fe bruari 1994 Hij bekende ook die inbraak te hebben gepleegd. Officier van justitie R. Jeuken eiste drie maanden gevangenis straf. GOES - De gemeente Goes heeft het pand van Stadsbeheer aan de Troelstralaan aangewezen als vervangende stemloca- tie tijdens de Tweede-Kamerverkiezingen op woensdag 22 ja nuari Het gebouw dient als alternatief voor wijkcentrum De Spinne, dat oorspronkelijk was aangewezen als stemlocatie voor ongeveer 1500 kiesgerechtigden uit de Goese Polder. Het wijkcentrum brandde tijdens de jaarwisseling volledig af. De inmiddels verstuurde oproepkaarten voor de verkiezingen, waarop De Spinne nog als locatie staat aangegeven, blijven geldig. Het gebouw van Stadsbeheer wordt ook gebruikt bij de ver kiezingen voor Provinciale Staten, die dinsdag 11 maart wor den gehouden VLISSINGEN - Een 63-jarige automobilist uit Oost-Souburg heeft in de nacht van maandag op dinsdag een rijverbod van vier uur gekregen voor rijden onder invloed. De man werd om twee uur aangehouden in de Paul Krugerstraat in Vlissingen Uit een blaastest bleek dat hij twee maal de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. De Souburger kreeg ook een proces-verbaal. door Esme Soesman KERKWERVE - Het lokaal ser vicepunt dat gerealiseerd gaat worden in dorpshuis Zuudende in Kerkwerve wordt mogelijk 'uitgerust' met een chipknip voorziening. Het achterliggen de idee is dat alle in de toekomst in het servicepunt aangeboden diensten per chipknip betaald moeten kunnen worden. De Ra bobank heeft het plan in onder zoek. De gemeente Schouwen-Duive- land is driftig bezig met het daadwerkelijk op poten zetten van een lokaal servicepunt in Kerkwerve. Het dorpshuis moet, zo is de bedoeling, een multifunctionele invulling krij gen bij wijze van antwoord op de afkalving van voorzieningen in kleine kernen Niet alles blijkt echter zonder meer - fi nancieel - haalbaar te zijn Zo is een geldautomaat, leerde wethouder A van der Wouden in overleg met de Rabobank Schouwen-Zierikzee, een dure bedoening. En eigenlijk ook een beetje vreemde investering ge zien het feit dat het geld vervol gens niet in Kerkwerve uit te ge ven is. Wellicht biedt, bedacht Van der Wouden, de chipknip perspectief. De Rabobank, die zich eveneens inzet voor een vi taal platteland, onderzoekt nu de wenselijkheid en haalbaar heid van een chipknipvoorzie ning in het dorpshuis. Eind ja nuari treden Rabobank en gemeente opnieuw over dit onderwerp met elkaar in over leg. Pedicure Uitgangspunt is dat mensen in het dorpshuis hun chipknip kunnen opladen, om vervolgens met dit betaalmiddel af te reke nen als ze gebruik maken van één van de diensten die in het lo kaal servicepunt aangeboden wordt. Gedacht kan worden aan het afrekenen van bestelde boodschappen of het betalen van de zojuist bezochte pedicu re. Een dergelijke voorziening heeft, denkt directeur F. Pad mos van de Rabobank, voor alle partijen voordelen. „Het is de makkelijkste, snelste en meest efficiënte oplossing. Maar we moeten wel eerst weten welke wensen er precies leven." Daar na kan de haalbaarheid worden onderzocht. Het onderzoek dat de Rabobank gaat verrichten past prima bij de planning die de gemeente voor ogen heeft Eerder heeft de dorpsraad van Kerkwerve al lerlei ideeën aangedragen die een zinvolle invulling aan het servicepunt zouden kunnen ge ven. Het komende jaar wordt gebruikt om alle gedane sugges ties verder uit te werken. Daar voor is onder meer overleg nodig met welzijnsinstellingen. Arcus Zorgcentra, ondernemers en banken. In 2004, blikt Van der Wouden vooruit, kan er dan daadwerkelijk in het dorpshuis verbouwd gaan worden. De ont wikkeling van een lokaal servi cepunt in Zuudende geldt als provinciaal pilotproject. Draagvlak voor realisatie is er voldoende. Hoewel nog niet be kend is met hoeveel geld de ge deputeerde over de brug koml, weet Schouwen-Duiveland zich bij haar inspanningen wel door de provincie gesteund Ook de dorpsraad, huidige gebruikers van het dorpshuis en inwoners van Kerkwerve hebben laten blijken mee te willen denken. Het dorpshuis van de toekomst moet ontmoetings- en praathuis van de kleine kern worden Ge dacht wordt onder meer aan een restaurantfunctie voor tafeltje- dek-je, een afhaalpunt voor be stelde boodschappen, post agentschap, verzamelpunt am bulante handel en internetcafé. STREEKACTIVITEITEN GOES Oe Spinne. 13.30-16.30 uur Koersbal senioren; Hollandsche Hoeve, 13.00 uur Demonstratie oude ambach ten; De Pil, 14.00 uur: Activiteiten voor WAO-ers; Openbare bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4 t/m 8 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate 13.30 uur: Koersbal; De Vroone. 13 30 uur: Biljarten en kaarien voor ouderen; 14 00 uur: Sjoelen; KORTGENE Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur; Hatha Yoga; KRUININGEN Ons Dorpshuis. 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur. Koersbal voor 50-plussers, SCHORE Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN Wijkgebouw Zoekweg. 14.00-16 00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE Dorpscentrum De We mei, 13.00-17.00 uur: Kaarten en biljar ten; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven. 13.30 uur. Vertrek rondvaart Oosterschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen 50-plussers;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27