Park direct mee het bos in Van der Voort uitgeschakeld Op de Embassy staat wellicht niet de echte top Driemanschap neemt leiding FC Utrecht over Naam WK darts verdwijnt mogelijk Geen plek voor coureur Albers bij stal Minardi Vancouver wil Spelen in 2010 Vader en zoon delen flinke klap uit in het zand Loopbaan Van Halst ten einde Koreaanse international herenigd met Guus Hiddink Chelsea ontslaat doelman Bosnicii Sluiter naar tweede ronde Vitesse heeft nieuwe shirtsponsors Knieblessure Stefanovic valt mee Rzasa weg bij Feyenoord Frederiksen weg bij Excelsior Krajicek uitgeschakeld in Sydney De nieuwe aanwinst van PSV, de 21-jarige Ji-sung Park (linksvoor), doet een conditietraining in de bossen van trainingscomplex de Herdgang. foto Ed Oudenaarden/AN P door Dennis Jansen FRIMLEY GREEN - Het WK darts in Frimley Green draagt dit jaar mogelijk voor het laatst de naam Embassy. Het is al langer bekend dat de Euro pese regelgeving tabaksrecla me voor sportevenementen verbiedt, al hoopt de British Darts Organisation (BDO) als organisator van het evenement op verlenging van het contract tot 2005. „We houden ons vast aan de autosport, waar de Formule I ook dispensatie heeft gekre gen", aldus Robert Holmes, perschef van de BDO en Em bassy. „We hebben verlenging aangevraagd maar nog altijd niets vernomen. Eigenlijk zou den we op korte termijn een antwoord willen hebben, want mocht de Embassy als sponsor moeten stoppen dan zullen we toch op zoek moeten gaan naar alternatieve geldschie ters." Embassy is onderdeel van Imperial Tobacco Limited Ltd. en als sigarettenmerk sinds de start van het WK in 1978 verbonden als sponsor aan het evenement. „Het WK blijft altijd bestaan. Ik ben er- van onze sportredactie FRIMLEY GREEN - Darlspcler Vincent van der Voort heeft het in de tweede ronde van de Em bassy in Frimley Green niet ge red. Titelverdediger Tony David uit Australië was met 3-1 (0-3 3- 0 3-1 3-2) te sterk. Nieuwkomer Van der Voort pro beerde voor het duel met David, de nummer 1 van de plaatsings lijst, zo ontspannen mogelijk te blijven. „Ik wil het publiek la ten zien wat ik kan, wat ik waard ben", liet hij weten. „Ik heb tegen David niets te verlie zen. Ik ga vrijuit spelen en ge nieten van de wedstrijd." Van der Voort begon indruk wekkend aan het duel. In hoog tempo trok hij de eerste set naar zich toe, mede dankzij twee keer een 180 op rij in de derde game. De geschrokken David kwam daarna beter in zijn spel, maar gemakkelijk ging het allemaal niet bij de Australiër. In de vierde set leek Van der Voort nog verrassend terug te komen, ook al doordat de Au straliër bij een stand van 2-1 drie pijlen voor de winst miste. De Nederlander moest evenwel toch met 3-2 zijn meerdere er kennen in de titelhouder. „Er had meer ingezeten", con cludeerde Van der Voort na af loop een tikje teleurgesteld „Ik voelde me de hele dag super. Da vid verdient echter alle krediet. Hij kon zich na de eerste set heel goed herstellen. Toch heb ik veel zelfvertrouwen opgedaan hier in Frimley Green. Ik heb laten zien dat ik internationaal wel degelijk meetel." ANP van overtuigd dat we geld schieters vinden, al denk ik dat de naam Embassy hier lang zal blijven hangen. De laatste ja ren werd inderdaad gefiloso feerd over een ontsnapping aan de regels door ook een par- fumlijn met de naam Embassy op de markt te brengen. Dat is nu echter niet meer mogelijk", aldus Holmes. GPD door Dennis Jansen FRIMLEY GREEN - Daags na de finale van het ene WK darts (PDC) en het ope ningsweekeinde van het andere (BDO) gaf de Engelse krant the Daily Mirror antwoord op de vraag: welk kampioen schap is beter? „Ze kwamen uit op een verschil van 0.7 per pijl in het voordeel van de PDC", zegt darter Roland Schol ten. „Een groot verschil." Wie de gemiddelden van de laatste twee toernooien, het PDC-WK van dit jaar en de Embassy van 2002 naast elkaar legt, leert echter dat de BDO een lange neus mag trekken naar de PDC. De PDC-spe- ler liet in deze editie gemiddeld 28.90 punten noteren, de BDO'er kwam vorig jaar tot 30.27 „Maar", heft Scholten, die ruim drie jaar geleden overstapte van de BDO naar de PDC, maar deze week toch even in de Lakeside Country Club was, het vingertje: „je moet niet vergeten dat de partijen bij de PDC langer duren en dan is het moeilijker om je concentratie vast te houden. Het is nu eenmaal een verschil of je dertig legs moet gooien of tien." Dood orgaan „Maar waar spelen al de kampioenen? Tel ze maar op: Bristow, Taylor, Beaton, Anderson, Lowe, Burnett, Priestley, Part, ze kiezen allemaal voor het grote geld met vijf, zes lucratieve toernooien per jaar, Wat dat betreft is de BDO een dood orgaan met maar één toernooi, de Embassy." „Maar waar komen die kampioenen van daan?", repliceert Ad Schoofs, manager van Raymond van Barneveld en onder andere Martin Adams. „Juist, bij de BDO. Ik denk dat de BDO in de breedte meer goede spelers heeft. De PDC heeft vijf, zes toppers en dat is het, terwijl ze el ke keer pretenderen de beste ter wereld te zijn. Ik heb de eerste partijen gezien van het PDC-WK, maar de oude garde kan toch maar moeilijk mee. Tegenwoordig is het zo dat BDO de aansprekende karak ters creëert en de PDC ze wegkoopt. Bij de BDO duiken gewoon telkens nieuwe namen op. Maar ik kan jongens als Bax ter en Beaton geen ongelijk geven dat ze op de commerciële toer gaan. Geld, hè." Arjan Moen is tegenwoordig PDC speler, terwijl vriendin Mieke de Boer vrijdag de halve finale van BDO's Embassy speelt. Moen werd in de eerste ronde van het PDC-WK uitgeschakeld. „En ik heb par tijen gezien, waaronder mijn eigen potje tegen Shayne Burgess, die echt ongeloof lijk slecht waren. Over het algemeen denk ik dat het niveauverschil nihil is. De beste acht van de PDC en BDO zijn onge veer even goed." „We zullen het binnenkort zien", zegt Scholten„We zijn heel dicht bij een toer nooi, waarbij de beste acht of zestien van de PDC en BDO het tegen elkaar opne men." GPD LAREN - Wat één Nederlandse coureur betreft is de kogel door de kerk. Christijan Albers rijdt ntet voor het team van Minardi in de Formule 1, komend sei zoen. De coureur uit Laren is niet in staat gebleken aan de fi nanciële eisen van eigenaar Paul Stoddart tegemoet te ko men. Albers had weliswaar een con tract getekend bij Minardi, maar met belangrijke ontbin dende voorwaarden. Hij moest voor 31 december het benodigde sponsorgeld van vijf miljoen eu ro bij elkaar krijgen Dat is ge lukt, maar teambaas Paul Stoddart eiste veertig procent van het bedrag vooruit. Daar wilden de geldschieters van Al bers niet aan voldoen; uit angst voor een faillissement. De 24-jarige coureur heeft de hoop op een zitje in de Formule 1 nog niet opgegeven. „Formule 1 blijft voor mij het ultieme doel, dus we geven de hoop zeker niet op Mijn sponsors hebben Stoddart een fantastisch aan bod gedaan, waarop hij helaas niet is ingegaan." Albers gaat zich nu verder richten op het DTM-kampioenschap. Voor Jos Verstappen ligt nu de weg open naar een rentree in de Formule 1. Als de Limburger wél kan voldoen aan de voor waarden van Stoddart, rijdt hij op 9 maart, bij de opening van het nieuwe seizoen in de Minar di. GPD VANCOUVER - Vancouver heeft zich officieel kandidaat gesteld voor de organisatie van de Olympische Winterspelen van 2010. De Canadese stad aan de west kust heeft tot dusver concurren tie van Oostenrijk (Salzburg) en Zuid-Korea (Pyeongchang) Eventuele andere gegadigden hebben nog tot 10 ja n uari de tijd een bidbook bij het IOC in te le veren. De beslissing over de toe wijzing valt op 2 juli. De inwo ners van Vancouver mogen zich op 22 februari in een referen dum uitspreken over de olympi sche aspiraties van hun stads bestuur. GHADAMES - De familie De Rooy heeft in het zand van Tu nesië de eerste serieuze klap uit gedeeld in de Dakar-rally. Zoon Gerard en vader Jan reden in de zesde etappe de concurrentie op grote achterstand. Voor het Bra bantse duo is 'de vakantie in de zandbak' nu pas echt begonnen. Gerard de Rooy had met zijn DAF voor de 228 kilometer van El Borma naar Ghadames 2.34.40 nodig en boekte zijn tweede ritzege. Zijn vader volg de hem op 1 minuut en 40 secon den. Hij loste de Rus Vladimir Tsjagoein weer af als koploper. Tsjagoein was de dag ervoor op slecht terrein sneller, maar met zijn Kamaz-truck is hij in het zand in het nadeel Hij kwam als vijfde binnen. In het klassement staat Tsjagoein nu derde. De Fransman Stephane Peter- hansel greep weer de macht in het autoklassement. Hij won in zijn Mitsubishi Pajero de etap pe, voor Hiroshi Masuoka De Japanner staat in de rangschik king tweede op 49 seconden van Peterhansel. Richard Sainct zag zijn voor sprong bij de motoren slinken. Hij werd vijfde in de etappe, die de Zuid-Afrikaan Alfie Cox op zijn naam schreef. Eric Verhoef kwam als 25e binnen. De Neder lander is nu negentiende in het klassement. ANP AMSTERDAM - De loopbaan van Jan van Halst bij Ajax is nu definitief op dood spoor beland. De middenvelder die vorig jaar zo'n belangrijke rol heeft ge speeld bij het behalen van de dubbel gaat niet mee met Ajax op trainingskamp naar Portu- gal. Ronald Koeman heeft voor de jeugd gekozen. Het naderende afscheid van Van Halst valt sa men met dat van Aron Winter. Beiden waren onder Koeman te ruggekeerd in de selectie, nadat zij door Co Adriaanse verban nen waren. Van Halst (33) speel de vorig seizoen nog vaak Deze competitie kwam de midden velder nauwelijks in actie. Met Winter wilde Koeman ook al niet verder na het kerstreces. GPD woensdag 8 januari 2003 AUCKLAND - Raemon Sluiter is sterk begonnen in het nistoernooi van Auckland. De Rotterdammer versloeg gis ren in de eerste ronde de als achtste geplaatste DavideSs guinetti. Sluiter was klaar met hem in twee sets: 6-3 6-3 Minder goed verging het Martin Verkerk. De tennisser uitl phen aan den Rijn legde het in de eerste ronde af tegenG; tavo Kuerten, de voormalige nummer 1 van de wereld. kerk verloor in twee sets: 6-7 4-6. ANP ARNHEM - Bierbrouwerij Bavaria is voor de rest vanhets zoen shirtsponsor van Vitesse. Het bedrijf uit Lieshout wil? de sponsoring van de Arnhemse club bekendheid verwera voor een nieuw alcoholvrij product. Vitesse speelde sindsh vertrek van Nuon sinds anderhalf jaar zonder shirtsponar Vitesse sloot ook een sponsorcontract met SBS6. De naamv. het omroepbedrijf komt ook op het shirt te staan. De overea komst met SBS6 geldt ook voor de rest van het lopende vos balseizoen. Over de hoogte van de sponsorbedragen doem partijen geen mededeling. ANP ARNHEM - De knieblessure van Dejan Stefanovic valt na De Joegoslavische verdediger van Vitesse heeft in Londent) kijkoperatie ondergaan. Daaruit bleek dat er niets misisa de meniscus. Alleen de binnenste knieband is licht besch digd. De verwachting is dat de aanvoerder van de Arnhea club binnen vier weken de training kan hervatten. Ruud Knol is aan zijn knie geopereerd en Zongo moet noga der het mes. Knol raakte bij de Uefa Cupwedstrijd tegenL verpool weer geblesseerd. Mamadou Zongo onderging ïri bruari 2001 een ingreep aan de knie, maar bleef sinds diet? kwakkelen. Hij wordt deze maand weer geopereerd. GPD door Martin Donker UTRECHT - FC Utrecht wordt de komende zes maanden ge rund door Martin Sturkenboom (algemene zaken), Peter Spie renburg (financiën) en Han Ber ger (technische zaken). Het driemanschap, dagelijks op de club aanwezig, krijgt van het bestuur belangrijke beslissings bevoegdheden. De nieuwe koers loopt vooruit op de definitieve structuurwij ziging, nog steeds beoogd per 1 juli dit jaar. Dan zal het bestuur helemaal verdwijnen. De direc tie heeft vanaf dat moment al leen nog verantwoording af te leggen aan een raad van toe zicht. Berger staat bij FC Utrecht tot juli 2005 onder contract. Stur kenboom en Spierenburg wer ken het komende halfjaar op in terimbasis. De twee, allebei interimmanager van professie, weten nog niet of zij ook na hun termijn beschikbaar blijven. Sturkenboom- „Dat is nu niet relevant." Brede steun De crisismanagers hebben wel iets anders aan hun hoofd. Dat bleek gisteren ten overvloede op de nieuwjaarsreceptie, waar clubvoorzitter Enk Jan Visser om brede steun verzocht. Hij doelde op 'alle Utrechters', in clusief overheden. „Als wij in Utrecht - stad en provincie - er met zijn allen in de komende pe riode de schouders onder zetten, zullen we de huidige problema tiek overwinnen." Nog deze maand presenteert FC Utrecht een saneringsplan Dankzij bezuinigingen denkt de club voor het seizoen 2003-2004 de begroting sluitend te krijgen Door geld te lenen kunnen schulden worden afgelost, on der andere die aan het CFK- fonds. Het pensioenfonds van spelers heeft een miljoen euro van FC Utrecht te goed. Visser heeft overigens nog geen concrete toezeggingen van ex terne financiers, maar gelooft stellig in een oplossing. „Ik snap de oorlogstaal van Theo van Seggelen niet. We hebben al lang uitvoerig overlegd met de CFK-directie. Het CFK krijgt zijn geld. Alleen niet nu." Volgens Visser zal het nog maanden duren voordat il Utrecht aan zijn verplichting) kan voldoen. De banken en) waarschijnlijk gemeentegara tie. „Als wij het saneringspi hebben gepresenteerd, danki de besluitvorming nog evenj zich laten wachten. Dat gedti moeten we maar betrachten is geen keus." FC Utrecht zal de finand zorgen niet verlichten door a wilde spelers te verkopen. 1 club wil verder met Dirk Kri (contract tot juli 2004)enPaa Bosschaart (2005), die in dei) langstelling staan van Ftfj noord. Technisch directeurHl Berger: „We willen geen tw«j Fortuna of Sparta worden, a we de gaten gaan dichten me; verkoop van onze jonge tales volle spelers is het eind zos Dan gaan de prestaties omla» lopen de inkomsten nog verd terug en komen we het H daarop wéér in de knoei. H methode lost niks op. Integj deel." Vandaar dat Feyenoord onlaj schrok van de vraagprijs'! Bosschaart. vijf miljoen eij Berger: „Rob Baan belde mej ter terug en zei dat er dan» streep werd gezet onderl transfer. Toen begreep ik pasé Feyenoord Bosschaart pjsl reet had willen overnemen was al helemaal onbespflj baar voor mij. Wij doen ook» of liever juist nu, geen spele» de uitverkoop. Ook DirkKj heeft zijn prijs. Die afkoop! is gelimiteerd en daarover! niet te onderhandelen." GPD ROTTERDAM - Vleugtl- verdediger Tomasz Rza« moet Feyenoord aan bel einde van het seizoen ver laten. De 29-jarige Pool kom! niet in aanmerking voo: een nieuw contract. Rzas» speelt sinds medio 19®' met wisselend succes voor de Rotterdamse club Daarvoor kwam Rza53 twee jaar voor De Graaf schap uit. ANP door Henk van Weert EINDHOVEN - Ji-sung Park had er direct zin in. Na een lange vlucht uit Seoul en een ochtend van keuren en vriendelijk knik ken wilde de aanwinst van PSV eindelijk eens de benen strek ken. Eenmaal voorgesteld aan de spelers op De Herdgang, zat zijn dag er eigenlijk op. Maar voordat Guus Hiddink het goed en wel in de gaten had, had Park zijn trainingspak al aan. Park wilde het bos in. Een kwartier later maakte hij met zijn nieuwe collega's een pittige bosloop in de omgeving van De Herdgang. Het tekent zijn mentaliteit. Bui ten het veld is hij allesbehalve een praatjesmaker. Onverstoor- baar, zonder blijk van emotie, maakte hij gistermiddag in het Philips Stadion zijn presentatie mee. Naast hem zat zijn mentor die hem en andere Zuid-Kore- aanse voetballers wereldroem bracht. Guus Hiddink: „Buiten het veld is hij timide. Dat zal hij houden. In Korea gedragen sporthelden zich normaal. In het veld is hij echter brutaal. Park is een jongen die niet van opgeven weet. Een van zijn gro te kwaliteiten is dat het woord opgeven niet in zijn woorden boek voorkomt." In Japan was Park een sterspe ler. Zijn club Kyoto probeerde van alles om hem te behouden, maar moest hem laten gaan, omdat de lokroep van een com petitie in Europa sterker was. Ook de hereniging met Hiddink speelde een grote rol. Ji-sung Park: „Ik ben erg blij dat ik te rug bij Hiddink ben, bij zo'n grote club bovendien. Ik heb speciaal voor PSV gekozen om dat Hiddink hier trainer is." Ook Feyenoord had belangstel ling voor de Koreaan, die nu nog de enige Aziaat is in de A-selec tie van PSV, maar waarschijn lijk snel bijstand krijgt van landgenoot Lee Young-Pyo. Communicatie PSV hoopt de komende dagen de huur van Lee definitief te re gelen met zijn club Anyang LG Cheetahs. Die club heeft er nog altijd moeite mee dat PSV Lee voorlopig alleen wil huren en pas later over kopen wil praten. De communicatie verloopt ook verre van vlekkeloos. Manager Frank Arnesen verwacht de ko mende dagen de laatste plooien glad te strijken. Park gaat zater dag in ieder geval mee op trai ningskamp naar Turkije, Lee volgt zo snel mogelijk. Hiddink: ,,Ik verwacht dat Park vlug zal integreren. Hij wil Ne derlands en Engels leren, hij is gretig en geïnteresseerd." Van Feyenoorder Song heeft Park al gehoord dat Nederland een goed land is om in te leven. Park: „Als je aan het Nederlandse weer kunt wennenkomt het wel goed met jé in Nederland, zei Song." Ji-sung Park zal niet halsover kop prestaties moeten leveren in Eindhoven Hiddink wil hem geleidelijk aan brengen. „Ver geet nietdathij al tweejaarlang dag in dag uit met voetbal bezig is. We moeten oppassen dat we hem niet over de kling jagen." De coach kan hem op meerdere posities gebruiken. „Hangend aan de rechterkant, als scha duwspits, als middenvelder, hij is echt een multifunctionele speler. Op links kan ook als het moet." Als scherven inderdaad geluk brengen, komt het met de tenge re Koreaan wel goed in Eindho ven Ji-sung Park zat amper achter de tafel, tussen Hiddink en voorzitter Harry van Raaij in, of er viel een kopje en een glas van tafel. Zespatten in scherven uiteen. Ook daar bleef de Kore aan stoïcijns onder. GPD LONDEN - De Londense voetbalclub Chelsea heeft doelq Mark Bosnich ontslagenDe Australiër werd betrapt opc« inegebruik. De dertigjarige Bosnich mag helemaal nietspé tot hij is gehoord door de Engelse voetbalbond FA. Bosej kwam twee jaar geleden transfervrij van Manchester Uim naar Chelsea. Voor de club speelde hij maar zeven weds? den en sinds november 2001 kwam hij helemaal niet met- actie. Bosnich lijdt aan ernstige depressies en werdafgeb najaar opgenomen in een kliniek. Als de FA hem schuldig] vindt, krijgt hij waarschijnlijk een schorsing die hemeenij van de internationale velden afhoudt. RTR ROTTERDAM - Jan Frederiksen keert per direct terugm Denemarken. De linkervleugelverdediger kwam eind 21 naar Excelsior, maar kon in Rotterdam de verwachtingen^ waarmaken. ANP SYDNEY - Richard Krajicek is in de eerste ronde van hetle nistoernooi in Sydney uitgeschakeld. De Muiderbergerks klop van de Amerikaan Mardy Fish. Krajicek verloor int» sets: 6-7,4-6 Sydney was het laatste toernooi waar de voormalig WimK donkampioen zich voorbereidde op de Australian Open.c op 13 januari begint. ANP Vincent van der Voort verloor gisteren van titelverdediger Tony David. foto Ad van Hasselt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18