arkenshouder wil overleggen 5 Auto's glibberen over de weg 11 Natte voeten op begraafplaats Sas NOG DAGEN Steen des aanstoots snel verdwenen Zeeuws-Vlaamse daagt huisartsen voor tuchtcollege C-J HOEKMAN*""" Hulstenaar stapt naar Ombudsman over fiets/voetveer fan Sleuwen biedt Sluis alternatieven voor brandveiligheid stallen ijverbod voor rankrijder ]Storm zet herstel larochiekerk in Heikant op gang Storing Taxicom dupeert gebruikers mum mmaummi zeeuwse almanak Gezang ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 7 januari 2003 Hoor Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De overvloe dige regenval van de voorbije weken heeft ervoor gezorgd dat de algemene begraafplaats Sint Jansschorre aan de Scha- persvveg in Sas van Gent niet via het normale toegangspad te bezoeken is zonder natte voe ten op te lopen. F. Wauters uit Sas van Gent is een van de bezoekers van de begraafplaats die niet te spre ken is over de toestand waarin het pad erbij ligt. „Er staat zeker veertig centi meter water en het is er modde rig en glibberig. Zeker voor vrouwen is het pad onbegaan baar. Iemand die ter plaatse de weg weet, kan nog door het bos de begraafplaats bereiken, maar de normale toegang is on bereikbaar", zegt zij. Wauters heeft de gemeente al op de hoogte gebracht en verzocht iets aan de toegangs weg te doen. „Misschien moe ten ze er maar een brug bou wen." Woordvoerder I). Timmers van de gemeente Terneuzen laat weten dat het probleem met de wateroverlast op de begraaf plaats in Sas afgelopen vrijdag al is geconstateerd door de dienst gemeentewerken. „Het is ontstaan door de combinatie van de overvloedige regenval en de hoge grondwaterstand. Vrijdag is meteen al actie on dernomen door er een pomp neer te zetten die het overtolli ge water wegpompt. De ver wachting is dat het laatste wa ter vandaag nog wordt wegge pompt waarmee het probleem is opgelost", aldus Timmers gistermiddag. gfRaymond de Frel pOSTBUKG - Oostburg Var- BV legt de gemeente Sluis ze week een aantal alterna- even voor om de brandveilig- idin de varkensstallen aan de aagdenbergweg, Coxydeweg Sophiaweg in Oostburg te trbeteren. voormalige gemeente Oost- urg verzegelde de stallen eind vember omdat de gebouwen volgens de bouwvoor- chriften zijn gebouwd. Omdat frder de twintigduizend met verboden hormoonprepa- aa: mpa besmette varkens wer- n vernietigd en de stallen erdoor leeg stonden, zag de meente mogelijkheden om Advertentie UITVERKOOP Q G'ote Markt 11-13 Goes iets te ondernemen. Van Sleu- wens raadsman J. van Gronin gen heeft inmiddels bezwaar aangetekend tegen de verzege ling. „Dat is alleen om de reac tietermijn, binnen zes weken, veilig te stellen. Inhoudelijk hebben wij nog niets aange voerd", aldus Van Groningen. Dat is volgens de advocaat ook niet zo'n eenvoudige klus..Er is in de afgelopen jaren al zoveel geprocedeerd dat het niet zo makkelijk is om nog nieuwe ar gumenten aan te dragen Op een gegeven moment houdt het op Ik weet hoever ik kan gaan. Het heeft natuurlijk geen zin om te procederen als je het antwoord zelf al kan invullen." Van Gro ningen beperkt zich tot het be zwaar aantekenen. „De contac ten met de gemeente Sluis lopen via Ton van Beek, advocaat van Oostburg Varkens BV, de naam waaronder de 27 akkerbouwers zich verzamelen. Dat is tactisch gezien het beste. Het is nu zaak om te kijken wat de mogelijkhe den zijn met het nieuwe college van burgemeester en wethou ders in de gemeente Sluis", zegt Van Groningen. Volgens Van Beek wordt op kor te termijn contact gelegd tussen de directie van Oostburg Var kens en de gemeente Sluis over een oplossing. „Er is door Oost burg Varkens gekeken wat er technisch en financieel haal baar en aanvaardbaar is. Op technisch vlak zijn we in samen spraak met de eigenaar tot een aantal alternatieven gekomen Denk aan het bouwen van brandmuren, bekleden van ijze ren spanten en een sproei-in- stallatie. Deze alternatieven L'LST - De Middelburgse po- Berechter heeft gisteren een [-jarige man uit Maarn voor e: rijden onder invloed, zonder rzekering en met een vals Hiteken conform de eis veroor- eeld tot een jaar rijontzegging nl 150 euro boete k auto werd verbeurd ver- laard De man werd 10 februa- vorig jaar in Hulst dronken chter het stuur van de auto be- aptUit de blaastest bleek een ere van 800 microgram, ruim oven de limiet van 220 micro- borEugène Verstraeten HEIKANT - De storm die in ok tober huishield heeft ervoor ge zorgd dat nu toch een begin wordt gemaakt met de opknap- »urt van de parochiekerk in ïeikant. De harde wind veroorzaakte chade aan het dak van de kerk, odat snel actie noodzakelijk Ras Intensief overleg tussen :erkbestuur, verzekering, aan nemer en bisdom leidde ertoe dat de aannemer inmiddels met •ehulp van een hoogwerker alle erwaaide pannen goed heeft elegd. Verder is afgesproken dat de aannemer zo snel moge lijk terug komt om de kilgoten te «pareren. Meteen wordt ook not kleine vieringtorentje irovisorisch geconserveerd. Gelijktijdig worden ook alle ïoorlopig goedgelegde pannen pnieuw met schroeven vastge- naakt k werkzaamheden gaan alles F] elkaar ongeveer 40 000 euro losten. Daarvan valt maar een jklein deel onder de noemer (Stormschade, die door de verze- ikering wordt vergoed. „Het overgrote deel van de 40.000 eu- F zal opgebracht moeten wor den door het kerkbestuur, dus idoor ons allen", zo schrijft de [werkgroep Heikantse Kerk in pelaatste nieuwsbrief. Bisdom ®ewerkgroep beijvert zich voor instandhouden van de kerk, jjiaartot nu toe is er van een op knapbeurt nog niet zoveel te- 'fccht gekomen. Dat komt onder andere door de langzaam ma lende molens bij het bisdom, dat toestemming moet geven voor jFle uitgaven. Nu er echter een wstuurslid is benoemd dat zich gaat bezig houden met bouw- tochnische zaken verwacht de werkgroep een grotere slag vaardigheid. Op het Crusonterrein tussen de Westlandstraat en de Karei Doormanlaan in Breskens gaat nu eindelijk iets gebeuren. door René van Stee BRESKENS - In samenwerking met de Stichting Zorgsaam begint de Algeme ne Woningstichting Zeeuws-Vlaande ren (AVVZV) op korte termijn met de bouw van een woonzorgcomplex op het voormalige terrein van de firma Cruson aan de Westlandstraat. Op het 1,3 hec tare grote terrein, waar nu nog de ver vallen en afgebrande opstallen van Cruson staan, verrijst een complex van 129 eenheden met hierin de meest uit eenlopende woonvormen voorouderen. Het nieuwe gebouw vervangt verzor gingshuis Ter Schelde aan de Ringlaan. Directeur J. de Rechter is verheugd dat de kogel nu eindelijk door de kerk is. Nadere details over de bouw wil hij nog niet kwijt. Ook de termijn waarop de eerste paal de grond in kan, geeft hij niet prijs. Voordat het zo ver is. moeten eerst nog saneringswerkzaamheden worden uitgevoerd Het betreft hier on der meer de schoonmaak van het grondwater. Naar verwachting begint de bouw in de loop van dit jaar. „De voorbereiding van de plannen is nage noeg afgerond Zodra alle details be kend zijn. komen we er zo snel mogelijk mee naar buiten", aldus De Rechter Door de bouw van het woonzorgcom plex wordt Breskens verlost van een ja renlange steen des aanstoots. De voor malige boerderij en het bijbehorende woonhuis waar Cruson in de vorige eeuw een industrieel bedrijf vestigde, verkeert al tientallen jaren in vervallen staat. De steeds groeiende kritiek op de milieuhinder die het bedrijf midden in Breskens veroorzaakte, leidde uitein delijk tot een verhuizing naar het indu strieterrein De gemeente slaagde er niet in met Cruson overeenstemming te bereiken over sanering. Dorpsraadvoorzitter H. Brand is ver heugd dat er eindelijk actie is onderno men om van het Crusonterrein een plek foto Peter Nicolai te maken waar het straks goed toeven. „Die lelijke plek zijn we dan kwijt. Ook is het een goede zaak dat de oudere be woners dichterbij het centrum van Breskens wonen", aldus Brand. Hij hoopt dat de bouw van het woonzorg complex de opmaat vormt voor de ver dere ontwikkeling van het dorp. Brand doelt hiermee met name op de plannen voor het Oranjeplein, waar een nieuwe vestiging van de Edah-supermarkt is voorzien „De nieuwe tekeningen zien er hoopgevend uit. In gezamenlijk overleg met de direct omwonenden - voor ons een cruciaal punt - kan hier iets moois uit groeien", aldus Brand. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Gladheid door sneeuw en ijzel heeft het verkeer op de A58 gisterochtend danig parten gespeeld. Vijftien auto mobilisten kwamen in de pro blemen. Twee van hen raakten licht gewond. Zij werden met uiteenlopende klachten naar de ziekenhuizen in Goes en Vlis- singen overgebracht. De mate riële schade was groot. Ter hoogte van de afslag Goes botste rond vijf uur 's ochtends een 31-jarige automobilist uit de gemeente Borsele tegen de vangrail in het midden van de A58. Hij kwam tot stilstand in de rechterberm. Een takelbe- drijf hielp de wagen weer op het wegdek Een half uur later was het raak bij de afslag Nieuw- en Sint Joosland. Daar kwam een 21- jarige Vlissinger met zijn be- drijfsbusje dwars op de weg te staan door gladheid. De man wist zijn auto snel weer in de juiste richting te krijgen. Ter hoogte van "s-Heer Arends- kerke raakte een vrachtwagen combinatie om 6.20 uur de vangrail. De chauffeur, een 38- jarige man uit Hulst reed rich ting Middelburg. Door het glad de wegdek raakte zijn voertuig in een slip. Hij botste tegen een vangrail aan de rechterkant van de weg. Door de botsing schaar de de trekker met oplegger. De cabine en de trailer liepen scha de op. Het verkeer moest enige tijd over één rijbaan rijden Een 49-jarige vrouw uit Goes had ook geluk Haar auto sloeg rond zeven uur ter hoogte van 's-Heer Arendskerke diverse malen over de kop als gevolg van gladheid De automobiliste kwam met de schrik vrij Haar auto was helemaal vernield. Tussen zeven en acht uur kwa men zes automobilisten in de problemen bij Nieuw- en Sint Joosland. Een 26-jarige in woonster van Vlissingen botste op haar voorligger, een 37-jari- ge plaatsgenoot. De vrouw zag dat er voor haar geremd werd en remde ook Haar auto kwam in de berm terecht en moest weg- getakeld worden. De 37-jarige Vlissinger kon doorrijden, maar wel met schade aan zijn achter bumper. Een 20-jarige Vlissin ger reed bij de afrit Nieuw- en Sint Joosland dwars door het bord UIT Een 30-jarige automobiliste had door ijzel en sneeuw moeite haar auto onder controle te hou den om 7 50 uur bij Nieuw- en Sint Joosland. Zij slipte en kwam met de auto in de sloot. De vrouw bleef ongedeerd, maar haar wagen liep schade op aan de voorkant. Een 42-jarige Vlissinger moest door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Enkele honder den gebruikers van het collec tief vervoer in Zeeuws-VIaan- deren hebben gisteren door een omvangrijke storing in het com putersysteem van Taxicom hun bestelde taxi niet of veel te laat voor de deur zien verschij- Het computersysteem bij Taxi com, dat voor de taxibedrijven die het collectief vervoer in de regio verzorgen de ritten plant, gaf gisteren kort na het middag uur de geest „Daardoor hadden we geen enkel inzicht meer in de te rijden ritten", zegt J. Hiem- stra van Taxicom. Door de sto ring zijn forse wachttijden ont staan Het leidde tot hectische taferelen omdat er niet alleen mensen belden om een rit te'be stellen, maar ook vele tientallen telefoontjes binnenkwamen van mensen die op een taxi za ten te wachten die maar niet kwam. Volgens Hiemstra was Taxicom voor een groot deel vleugellam, omdat ook de noodprocedure die het bedrijf achter de hand heeft voor het geval er iets mis gaat met het computersysteem alle dienst weigerde. „Je moet het zien als een auto die met drie lekke banden staat", schetst ze de overmachtsituatie. De storing was om 17.15 uur weer verholpen. met nek- en armklachten naar het ziekenhuis toen hij aangere den werd door een 21-jarige plaatsgenoot, die niet meer op tijd kon remmen De 42-jarige man was door een slip met zijn auto 180 graden gedraaid. Hij moest naar het ziekenhuis wor den gebracht met een ambulan ce. Beide auto's liepen schade op aan de voorkant. Een 39-jarige vrouw uit België reed ter hoogte van Kapelle te gen de vangrail om 8.20 uur als gevolg van de gladheid. De voorkant van haar auto raakte zwaar beschadigd. Ook in Terneuzen ging het mis Op de kruising van de Wielin genlaan met de Vlietstraat vond gisteren omstreeks 8.25 uur een aanrijding plaats tussen een fiets en een auto. Een zestienja rig meisje uit Axel reed op haar fiets over de Vlietstraat en ver leende tijdens het oversteken van de straat geen voorrang aan een 36-jarige automobilist uit Terneuzen. Door het gladde wegdek kon die niet meer op tijd remmen. Het ambulanceperso neel onderzocht het meisje ter plaatse, maar ze bleek geen let sel te hebben De beide voertui gen hadden geen schade. leggen we nog deze week voor aan de gemeente Sluis", aldus Van Beek. Wethouder Leen Wille van de gemeente Sluis wacht rustig af. „Wij zullen alles wat zij voor stellen langs de meetlat leggen. Als de alternatieven exact over eenkomstig de wetgeving zijn, is het voor ons goed. Wij doen ech ter geen water bij de wijn", al dus Wille. door Sheila van Doorsselaer HULST - Huisartsenpraktijk Bolwerk in Hulst is voor het Me disch Tuchtcollege gedaagd. De drie aangesloten huisartsen zouden opdracht gegeven heb ben tot het vernietigen van hon derden, wellicht ruim duizend, patiëntendossiers, afkomstig van de gepensioneerde Hulster huisarts W. Gielen. De zaak is aangespannen door een 55-jarige Zeeuws-Vlaamse ex-kankerpatiënte Huisarts V. Voorbrood van Bolwerk heeft het volste vertrouwen in de uit spraak van het Tuchtcollege Toen Gielen in 2000 terugtrad, werden al zijn circa 2500 pati ënten ondergebracht bij huis artsenpraktijk Bolwerk. Gielen maakte bij consulten geen ge bruik van de computer, omdat hij de patiënten goed wilde ob serveren. Hij had de gewoonte om in plaats daarvan zijn pati ëntendossiers met de hand te schrijven. Zo kwamen dus do zen vol journaals ter beschik king van de Bolwerkpraktijk De zaak van de verdwenen dos siers kwam medio 2001 aan het licht toen de Zeeuws-Vlaamse, die anoniem wenst te blijven, haar dossier wilde opvragen omdat zij wilde veranderen van huisarts. Tot haar verbazing kreeg z ij sl echts en kele vel let jes terwijl ze wist dat, gezien haar geschiedenis, haar dossier aan zienlijk moest zijn ,,De artsen van Bolwerk verklaarden in eerste instantie dat zij de dos siers nooit van Gielen hadden gekregen", zegt de vrouw ..Daarop heeft Gielen mij me teen een verklaring gegeven dat dit dus wél is gebeurd." Gielen: „Ik zie ze hier nog komen, de artsen en wat familie. Ze heb ben de dossiers zélf bij mij thuis opgehaald. Uren zijn ze bezig geweest. En het is achteraf mak kelijk zeggen dat ze de dossiers nooit gekregen hebben In tweede instantie schakelde de vrouw de hulp van patiënten vereniging Samen Beter in, maar waar de patiëntendossiers gebleven waren, werd niet dui delijk. De vrouw weet het ant woord inmiddels. Het is haar zwart op wit verschaft door een voormalig assistente van de huisartsenpraktijk Bolwerk. „Het overgrote deel van de dos siers van Gielen zijn door de pa pierversnipperaar gegaan. De ex-assistente heeft dit een aan tal maanden moeten doen, in opdracht van de artsen van Bol werk. Het was te veel werk al die handgeschreven dossiers in te voeren in de computer, dus zijn ze, op een paar vellen na, vernie tigd." De aangeefster heeft in middels haar dossier compleet. Hiervoor heeft ze de ziekenhui zen waar ze destijds onder be handeling was, aangeschreven. Gielen vindt de werkwijze van de Bolwerkartsen bedenkelijk. „Een patiëntendossier moet volledig zijn. Het kan ernstige gevolgen hebben als dat niet zo is." De aangeefster wil bij het Medisch Tuchtcollege in Den Haag voor elkaar krijgen dat de artsen van het Bolwerk zorgvul diger met de patiënten omgaan en ze wil een rehabilitatie van Gielen („ze hebben die man heel erg benadeeld en hij was een fantastisch huisarts") De zaak dient in maart. Voorbrood reageert zeer laco niek als hem naar de zaak ge vraagd wordt „Ach, ik was al helemaal vergeten dat dit speel de. Er komt geloof ik een voor- onderzoekje. Die zaak komt voorlopig niet voor. hoor. Het Tuchtcollege vindt die zaak he lemaal niet urgent." Advertentie Wij richten kantoren in Noord/andstraat 6 Yerseke tel (0113) 57 29 07 fa* (0113) 57 38 73 door Frank van Cooten HULST - Hulstenaar A. Broek mans dient bij de Nationale Ombudsman een klacht in over onverantwoord bestuur van de gemeenten Hulst en Hontenisse en de provincie Zeeland. Vol gens Broekmans manipuleert de overheid op een onverantwoor de manier met cijfers om aan te tonen dat de exploitatie van een fiets/voetveer Perkpolder- Kruiningen niet haalbaar is. Broekmans ijvert al een jaar voor dit veer maar hij voelt zich door Hulst, Hontenisse en de provincie niet serieus genomen. Diverse brieven van hem wor den voor kennisgeving aange nomen, maar inhoudelijk wordt niet op zijn motieven ingegaan. Hij noemt als voorbeeld een tel ling op een dag in juni 1987 van gebruikers van het autoveer Kruiningen-Perkpolder. Toen zijn zeshonderd buspassagiers en driehonderd voetgangers, fietsers en brommers genoteerd. Daarna zijn geen tellingen meer verricht. De overheid trok hier uit de conclusie dat de zeshon derd buspassagiers straks de tunnel kunnen gebruiken en dat driehonderd passagiers te wei nig is om een fiets/voetveer te exploiteren. ,,De conclusie uit de telling in 1987 heeft een on beperkte geldigheid gekregen. De beslissing om geen fiets/voetveer te installeren is gebaseerd op de telling van een dag in 1987, dus van vijftien en een half jaar geleden", stelt Broekmans zijn brief. Aan deze telling kan volgens hem geen enkele waarde meer worden toegekend omdat de be volking is toegenomen en het openbaar vervoer door de over heid wordt gestimuleerd. „Ik vind het getuigen van onverant woord bestuur, om op grond van dubieuze interpretatie van cij fers van een telling in 1987 een veerverbinding af te schaffen. Het is jammer dat ook de ge meentebesturen van Hulst en Hontenisse in hun correspon dentie met anderen kritiekloos het jargon van het provinciaal bestuur hebben gebruikt." Duurder Ook staat het provinciaal be stuur volgens Broekmans nau welijks stil bij het feit dat het openbaar vervoer voor de Oost- Zeeuws-Vlamingen na het ver dwijnen van het veer veel duur der is Een busrit via de tunnel naar bijvoorbeeld Goes of Krui- ningen, pakt immers voor hen veel duurder uit. Broekmans trekt de conclusie dat de enige taak van overheid op dit moment lijkt te zijn het veiligstellen vande financiering van de Westerscheldetunnel. ..De overheid toont geen enkele interesse voor de problemen die in deze regio na 14 maart zullen ontstaan. Die problemen zijn nooit door de overheid in kaart gebracht." pagina 15: plan gratis voetveer Op de eerste dag na de kerst vakantie kroop groep drie van de Middelburgse basis school in een kringetje bij een. Met rode koontjes ver haalden de kinderen over wat ze hadden beleefd. De pas gevallen sneeuw zorg de voor veel opwinding. Felle sneeuwballengevechten hadden her en der gewoed. En eindelijk was dc slee weer uit de sch uur gehaald. De pret duurde voor enkelen helaas kort, omdat nijvere gemeentewerkers bijna net zo snel hun strooiwagens uil de garage hadden ge haald. Lotte zat nog met haar ge dachten bij Kerstmis. Zij was hevig onder de indruk ge raakt van de avondviering die zij met haar grootouders in Eindhoven had bijge- ivoond. Vooral de gezangen van het dameskoor hadden een gevoelige snaar geraakt. Prachtig had ze hei gevon den. „Want", vertelde ze op gewonden, „ze zongen Bel gisch!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35