Verkeersproblemen door gladheid PZC X Veere betaalt niet mee aan monument Caféspel Zoezaa wint horecaprijs Tl w w w 7* O H m 2 www.pzc.nl/email CAf^BOn.m Twee lichtgewonden op A58, grote materiële schade Panden in Oostburg' 'Eerst was het drie keer in de week fitness. Nu is het drie keer in de week spoelen'' Er zijn al werkgevers .gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken ZEELAND HELPT Steun het Kinderfonds! dinsdag 7 januari 2003 door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Gladheid door sneeuw en ijzel heeft het verkeer op de A58 gisterochtend danig parten gespeeld. Vijftien auto mobilisten kwamen in de pro blemen. Twee van hen raakten lichtgewond. Zij werden met uiteenlopende klachten naar de ziekenhuizen in Goes en Vlis- singen overgebracht. De mate riële schade was groot. Ter hoogte van de afslag Goes botste rond vijf uur 's ochtends een 31-jarige automobilist uit de gemeente Borsele tegen de vangrail in het midden van de A58. Hij kwam tot stilstand in de rechterberm. Een takelbe- drijf hielp de wagen weer op het wegdek. De automobilist kon verder rijden. Een half uur later was het raak bij de afslag Nieuw- en Sint Joosland. Daar kwam een 21- jarige Vlissinger met zijn be- drijfsbusje dwars op de weg te staan door gladheid. De man wist zijn auto snel weer in de juiste richting te krijgen. Ter hoogte van 's-Heer Arends- kerke raakte een vrachtwagen combinatie om 6.20 uur de vangrail. De chauffeur, een 38- jarige man uit Hulst reed rich ting Middelburg. Door het glad de wegdek raakte zijn voertuig in een slip. Hij botste tegen een vangrail aan de rechterkant van de weg. Door de botsing schaar de de trekker met oplegger. De cabine en de trailer liepen scha de op. Het verkeer moest enige tijd over één rijbaan rijden. Op hetzelfde tijdstip botste een 41-jarige Vlissinger ter hoogte van Ritthem tegen de vangrail. Zijn auto kwam als gevolg van de slippartij met de neus in de verkeerde richting te staan. De weg werd enkele ogenblikken afgesloten, zodat de wagen ge draaid kon worden. Opnieuw bij 's-Heer Arendsker- ke kwam een twintigjarige au tomobiliste uit Oost-Souburg in de problemen Zij kwam om 6.25 uur met haar auto in een slip terecht. De wagen sloeg over de kop en kwam in de berm terecht. De vrouw kwam met door Raymond de Frel OOSTBURG - De politie Zuid- Nederland/Unit Synthetische Drugs (KTZ/USD) heeft giste ren een woning en een horecage legenheid in Oostburg door zocht in het kader van een landelijke drugsactie. In Brugge en Zaandam werden vier man nen aangehouden. Zij worden verdacht van handel en produc tie van synthetische drugs. In Oostburg werden geen aanhou dingen verricht. De hoofdverdachte, een 48-jari- ge man uit Rotterdam, werd gis teren in Brugge aangehouden. De man woonde voorheen in Oostburg. De andere verdach ten zijn drie mannen (respectie velijk 30, 37 en 43 jaar) uit Zaandam. Zij werden in hun woonplaats gearresteerd. De vier mannen worden verdacht van overtreding van de Opium wet. De 48-jarige en 30-jarige man worden ook verdacht van overtreding van de Wet Voorko ming Misbruik Chemicaliën. Het politieteam deed op tien plaatsen doorzoekingen: wo ningen in Rotterdam en 0 t burg, horecagelegenheden Oostburg en Zaandam en woning in Amsterdam. Er«i den chemicaliën, administra] vier auto's en diverse appa tuur in beslag genomen. Oostburg werd alleen admc stratie meegenomen. Laboratoria Uit informatie van de Centrj Inlichtingendienst (CID) en* G voorbereidend opsporing;-; P derzoek naar de hoofdverda: te door de politie Zeeland m stond het vermoeden dat Rotterdammer betrokken s bij laboratoria, dan wel datl daarvoor grondstoffen of ie chinerie leverde. De hoofdu dachte zou onder meer beta ken zijn bij een laboratorium Heijningen, dat 27 septemi 2002 werd ontmanteld. Ook2 hij chemicaliën hebben g verd aan een laboratorium Stekene. Dit lab werd in ap 2002 ontmanteld. De verdac ten worden donderdag leid aan de rechter-commissai bij de arrondissementsred bank in Rotterdam. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Aan het sla- vernijmonument dat in Middel burg komt, betaalt Veere niet mee. De Stichting Monument Middelburg die voor de Zeeuw se hoofdstad de komst van het monument regelt, heeft Veere, Vlissingen en de provincie om subsidie gevraagd. Het subsidieverzoek was op merkelijk, omdat Middelburg daar niks van af wist. Boven dien had die gemeente al 50.000 euro beschikbaar gesteld. Dat dit bedrag aangevuld moest worden tot 80.000 of 100.000 euro, was eveneens onbekend bij het gemeentebestuur. De stichting diende de aanvragi voor de aanvullende subsiï in omdat ze het monument a uitstraling wil geven zodatta Zeeland er trots op kan zijn. Of Vlissingen en de provinc het project sponsoren, isnogo: bekend. Het college erkentd het gedenkteken een funct kan hebben voor bezoekers i Veere. „Toch refereert het gs denkteken vooral aan een delburgse context. En er isni! geregeld dat andere deelneme hun eigen inbreng kunnenlen ren." Daarnaast speelt mee dat Mis delburg al 50.000 euro b baar heeft gesteld in de vera derstelling dat dit voldoeri haar hoofd tegen het dak van haar auto en klaagde over nek- en schouderpijn. Het slachtoffer is overgebracht naar het zieken huis. Haar auto was totaal ver nield, Ter hoogte van de afslag Nieuw- en Sint Joosland bots ten om 6.25 uur twee auto's op elkaar. Een 27-jarige Vlissinger wilde remmen, maar gleed door tegen de vangrail. Een veertig jarige plaatsgenoot moest ook remmen en gleed door. Beide voertuigen werden wegge sleept. Beide bestuurders ble ven ongedeerd. Een 49-jarige vrouw uit Goes had ook geluk. Haar auto sloeg rond zeven uur ter hoogte van 's- Heer Arendskerke diverse ma len over de kop als gevolg van gladheid. De automobiliste kwam met de schrik vrij. Haar auto was helemaal vernield. Tussen zeven en acht uur kwa men zes automobilisten in de problemen bij Nieuw- en Sint Joosland Een 26-jarige in woonster van Vlissingen botste op haar voorligger, een 37-jari- ge plaatsgenoot. De vrouw zag dat er voor haar geremd werd en remde ook. Haar auto kwam in de berm terecht en moest weg- getakeld worden De 37-jarige Vlissinger kon doorrijden, maar wel met schade aan zijn achter bumper. Een twintigjarige Vlis singer reed bij de afrit Nieuw- 'en Sint Joosland dwars door het bord UIT. IJzel Een dertigjarige automobiliste had door ijzel en sneeuw moeite haar auto onder controle te hou den om 7.50 uur bij Nieuw- en Sint Joosland. Zij slipte en kwam met de auto in de sloot De vrouw bleef ongedeerd, maar haar wagen liep schade op aan de voorkant. Een 42-jarige Vlissinger moest met nek- en armklachten naar het ziekenhuis toen hij aangere den werd door een 21-jarige plaatsgenoot, die niet meer op tijd kon remmen. De 42-jarige man was door een slip met zijn auto 180 graden gedraaid. Hij moest naar het ziekenhuis wor den gebracht met een ambulan ce. Beide auto's liepen schade op aan de voorkant. Een 39-jarige vrouw uit België reed ter hoogte van Kapelle te gen de vangrail om 8.20 uur als gevolg van de gladheid. De voorkant van haar auto raakte zwaar beschadigd, In de nacht van zondag op maandag, rond één uur, kwam een 32-jarige automobiliste uit Heinkenszand in de problemen Zij slipte ter hoogte van 's-Heer Arendskerke, waardoor haar wagen uiteindelijk op haar kant belandde. Een takelwagen zette de auto, die slechts geringe schade had, weer op zijn wielen. door Ab van derSluis VLISSINGEN - Zoezaa, het interactieve caféspel van Zeelandnet in Kamperland, heeft gisteren tijdens de horecavakbeurs in Amsterdam, de Horeca Innovation Award gewonnen. Het bedrijf won in de categorie Interior Design. Robert Kra nenborg, topchef en mede-eigenaar van sterrenrestaurant Vossius in Amster dam, overhandigde de prijs. Zoezaa is bedacht door Rob van der Toorn uit Brouwershaven en verder ont wikkeld door Zeelandnet. Het behendig heids-, kennis- en amusementsspel kan in diverse horecabedrijven tegelijk wor den gespeeld via internet. De vragen ko men uit een centrale studio naar de aan gesloten bedrijven, waar ze op een scherm worden getoond. De spelers ge ven antwoord met behulp van een een voudig knoppensysteem. Ze zien de re sultaten direct terug op het scherm. De tegenstander is niet de computer, maar de mensen uit hetzelfde of andere cafés, die op dat moment ook meedoen aan het spel. Zoezaa is toepasbaar in cafés, zaal- bedrijven, partycentra, hotelbars en op congressen. De jury vond dat het spel zorgt voor meer beleving in de horeca. Het is sfeerverho- gend en door de diverse moeilijkheids graden voor een groot publiek interes sant. R. van Oorschot van Zeelandnet reageerde verheugd „De jury zei dat het echt iets vernieuwends was binnen de horecawereld. Het blijkt ook omzetver- hogend te werken in cafés en het draagt bij tot een goede sfeer. In vergelijking met de andere kandidaten was ons spel echt Laura Kersseboom presenteert het onderscheiden interactieve caféspel Zoezaa vanuit de studio van Zeelandnet. foto Willem Mieras vernieuwend." Van Oorschot noemt de award ook een opsteker voor de beden ker van het spel. Zoezaa wordt nu ge speeld in veertig cafés. Uiteindelijk is het de bedoeling dat vijfhonderd horecaza ken meedoen, maar dat vergt een fikse investering van Zeelandnet. „De appa ratuur voor in de cafés kost 15.000 euro. We zijn nu op zoek naar partners." Mee spelen kost een deelnemer vier euro, een deel van dat bedrag gaat naar het deelne mende café en Zeelandnet. „Maar het gaat ons niet alleen om het geld", aldus Van Oorschot, „het is ook écht een leuk spel."" Met verslagenheid namen wij kennis van het plotse ling overlijden van TEUN VAN DEN OUDEN Wij verliezen in hem een zeer gewaardeerde en be trokken persoon. Wij wensen (annic en de verdere familie veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies, Jeroen en Tanjan Florijn en Els Diep bedroefd hebben wij kennisgenomen van het overlijden van TEUN VAN DEN OUDEN Tot voor kort bedrijfsleider op het melkveebedrijf "Winden burg". Met veel zorg en toewijding heeft hij zich hiervoor 17 jaar ingezet. Wij wensen Jannic, Andre en Astrid veel sterkte met het verwerken van dit grote verlies. Familie Stols Familie Den Boer Familie Zevenbergen M. v. d. Helm Geschokt hebben wij kennisgenomen van het plot seling overlijden van TEUN VAN DEN OUDEN voorzitter van onze vereniging Wij wensen Jannie en familie veel sterkte toe. Bestuur en leden van "Fokkersclub Schouwen-Duiveland" Vol bewondering voor haar persoonlijkheid en dankbaar wat zij voor ons en anderen hoeft bete kend geven wij u kennis dat de I leere nog onver wachts heeft weggenomen onze nicht ADRIAANTJE DE GRAAI -VAN AST sinds 1985 weduwe van Pieter de Graaf in de leeftijd van 83 jaar. Wc zijn de medewerkenden van "Cornelia dankbaar voor de goede zorg en aandacht. Ph. van Ast M. A. van Ast-ter Poorten Ph. J. van Ast D. van Ast-van de Schelde cn verdere familie Zierikzee, 6 januari 2005 Areus zorgcentra, locatie "Cornelia" Correspondentieadres: Zuidwal 14318 AT Brouwershaven De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. vrijdag 10 januari in de kerk van de Hervormde gemeente te Sirjansland. aan vang 13.15 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Sirjansland, omstreeks 14.30 uur. Na dc begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de kerkzaak Als een boeket vol kleurige bloemen mochten we onze moeder en oma nog een jaar na het overlijden van onze vader in ons midden hebben. Moegestreden heeft dc Heere haar in de leeftijd van 81 jaar uit ons midden weggenomen. NEELTJE JOHANNA VAN DEN BERGE IONKER weduwe van Willem van den Berge We zullen haar onafgebroken zorg, tastbare liefde en verrassende humor missen. Zierikzee: Alic van Burg-van den Berge Anton van Burg Patrick en Ingrid Vivian en Tim Nieuwerkerk: Jan van den Berge Elly van den Berge-Hcijboer Willem Janneke en Mark Dirk-Jan Jan Leendert Nieuwerkerk: Diana Sijrier-van den Berge Piet Sijrier Edwin en Judit Rcmon Paul cn Rachèl Nelleke Delfgauw: Tonny van den Berge Ineke van den Bcrge-Bolle Mark en Leonie Matthijs Marion Zierikzee, 3 januari 2003 Arcus zorgcentra, locatie "Cornelia" Correspondentieadres: Muyeweg 33. 4306 AT Nieuwerkerk Gelegenheid tot condoleren dinsdag 7 januari van 19.50 tot 20.30 uur in de kerkzaal van de Her vormde gemeente te Sirjansland. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. woensdag 8 januari in bovengenoemde kerk, aanvang 10.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatshebben op de begraafplaats aan de Muyeweg te Nieuwerkerk, omstreeks 12.00 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in "Salem", Molenstraat 16 te Nieuwer kerk. Verdrietig, maar dankbaar voor de goede dingen die we samen mochten beleven, delen wij u mee dat plotseling is overleden mijn broer en onze zoon PIET HAAK 5 november 1912 t 5 januari 2003 Bruinisse: M. Haak en verdere familie Areus zorgcentra, locatie "Cornelia" Correspondentieadres: Boeijerstraat 16, 4311 EW Bruinisse De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden donderdag 9 januari in de zaal van de I fervormde kerk aan het Kerkplein te Brui nisse, aanvang 13.15 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op dc algemene begraafplaats te Bruinisse. omstreeks 14.00 uur. Voorafgaande aan de rouwdienst is er van 12.50 uur tot 13.10 uur gelegenheid tot afscheid nemen. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde zaal. f www. hand, j ehe lpennlj Elk jaar gaan 700.000 dier dood door dierproeven. Dat moet anders, kén anders. Met alternatiever die dierproeven o verbod) maken. Denkt u er ook2: over? Kom dan naar www.proefdiervrij.nl of bel 070 - 306 24 68 en zie wat u kunt doen P r o e f d 1 e r v r 1J Vf !t=# V#' !tslr la? Cambodja werd geteisterd door bommen, vernieling en uitroeiing. De erfenis van het geweld kent uitsluitend negatieve kanten: verminkte mensen, kaalslag in het onderwijs, bittere armoede en een jeugd die uitgeleverd is aan uitbuiting, prostitutie en de verschrikkelijk ziekte Aids. Help deze kinderen van de rekening! Biedt dat beetje uitzicht op een beter leven. Help de Zeeuwse Stichting Sawasdee helpen! Voor een halve euro per dag helpt u Kanitha aan een meer waardig bestaan. Kanitha, het kind van de foto, is vier jaar jong en vanaf zijn geboorte HlV-besmet. Hij is zijn beide ouders kwijt. Hij en veel lotgenootjes hebben dringend speciale medicijnen en een liefdevolle ver zorging nodig Wie adopteert Kanitha, wie zijn mede-Cambodiaantjes? Adoptie betekent:oo derwijs, voeding, kleding, medische zorg en een kans op redding. Elke euro wordt rechtst reeks aan het kind besteed. Honderden Zeeuwen helpen actief mee aan het ophouwprogram van de Stichting Sawasdee. Ze maken het verscheurde land een beetje leefbaarder: scholenbouw, onderwijs, opbouw van ie samenleving, werkgelegenheid, verbetering van de medische voorzieningen. Steun Kanitha, steun zijn maatjes, Inlichtingen: Stichting Sawasdee, Groenedijk 2A, 4438 NN Driewegen (Zuid-Beveland). Telefoon: 0113-655784 Telefax: 0113-655461 Bank: ING 65.07.90.782

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32