Nieuwbouw ROC Goes in zicht PZC .1 U hoeft geen hartchirurg te zijn om levens te redden giro 300 5 0 korting 0 vrijuit spreken Kats en Kortgene i herdenken met stille tocht watersnood Oostburgse dj neem advocaat in de arm Dochter sloopt wat vader opende www.pzc.nl/kleintjes Hé verplegendeZin in een werkvakantie? hJM- O p monturen Plan liep vertraging op door personele veranderingen en reorganisatie Mental Theo in soos De Pul de Zonnebloem Artrose: groot onderzoek van start Én altijd gratis glazen! dinsdag 7 januari 2003 door Rolf Bosboom GOES - Het Regionaal Oplei dingen Centrum (ROC) Zeeland verwacht binnen enkele maan den te kunnen beginnen met zijn grootscheepse nieuwbouw in Goes. Dat is twee jaar later dan de bedoeling was. De diverse Goese vestigingen van het ROC worden gebundeld op één locatie: de Bessestraat, op de plaats van Ter Welle. Aan de sloop van dat pand wordt momenteel volop gewerkt. De nieuwbouw sluit aan bij een omvangrijke reorganisatie, die is ingezet om de bedrijfsvoering rendabel te houden en de onder wijskwaliteit te verbeteren. Tijdens een informatieavond voor omwonenden, in november 2000, werd er nog van uitgegaan dat de bouw binnen enkele maanden kon beginnen. Het project kwam echter stil te lig gen door personele veranderin gen in de ROC-top en doordat de reorganisatie nog een stap ver- der ging. Dat hield in dat de Vlissingse DGO-school (dienstverlening en gezondheidszorg) verhuist BRUIN1SSE - Discjockey Men tal Theo treedt zaterdag op in de Bruinisser jeugdsoos De Pul. Theo Nabuurs is bekend gewor den als de andere helft van het duo dat hij vormde met Charley Lownoise. Hij kreeg zijn bijnaam door zijn opvallende dansjes en striptea- se-acts toen hij nog platen draaide in het uitgaangscen- trum van Mallorca. Het duo brak definitief door in Neder land, België en Duitsland met de nummer één hit Wonderfull Days. Ook presenteert Mental Theo diverse muziekprogramma's en een serie over uitgaand Neder land op televisie. Het opreden begint 's avonds om tien uur. De zaal is van half acht geopend. naar Goes en dus ook moest worden ondergebracht in de nieuwbouw. Van buiten bleef het bouwplan gelijk, maar in tern moest er nogal wat worden geschoven om alles zo goed mo gelijk een plaats te kunnen bie den. Het gevolg was dat de labo- ratoriumschool naar Vlissingen vertrekt, waar wordt gekeken naar een samenwerking met de Hogeschool Zeeland. Tekeningen Een nieuwe bouwaanvraag ligt nu bij de gemeente. J. Kempe, projectleider bij het ROC, ver wacht dat die procedure weinig problemen zal opleveren, gezien de reacties op de eerdere aan vraag. ,,We hopen eind deze maand de definitieve tekenin gen en bestekken gereed te heb ben, zodat we die kunnen opstu ren naar de aannemers die via een Europese aanbestedings procedure zijn geselecteerd. Dan zouden we de opdracht be gin april kunnen gunnen." Het totale pand van Ter Welle gaat momenteel tegen de vlakte. De leerlingen zijn eind novem ber tijdelijk verhuisd naar de Beukenstraat, waar het ROC nog een vestiging heeft. Om alle studenten te kunnen huisves ten, staan er noodlokalen. Daarnaast wordt het voormali ge gebouw van basisschool De Zuidwesthoek, naast Ter Welle aan de Bessestraat gelegen, ge bruikt. Kempe gaat ervan uit dat de eer ste paal voor de nieuwbouw binnen enkele maanden kan worden geslagen. „Oplevering vóór de zomer van volgend jaar zit er waarschijnlijk niet meer in. Dat zal wel eind 2004 wor den." De andere Goese locaties, zoals in de Beukenstraat, de Rommerswalestraat en de Nieuwstraat, kunnen dan wor den afgestoten. Het totale project kost ongeveer 22 miljoen euro. Om te zorgen voor voldoende parkeergele genheid wordt onder meer ge dacht aan een parkeerterrein op de locatie van de vroegere Zuid westhoek. Kempe: „Daar zijn we met de gemeente Goes over bezig." door Piet Kleemans BRUINISSE - Het was Leendert van der Weele die in 1971 bejaardenhuis In 't Opper in Bruinisse officieel opende. Dochter Hu- brien (85) gaf gisteren, tweeëndertig jaar la ter, met het 'kraken' van een balkon het startsein voor de sloop ervan en daarmee het begin van de nieuwbouw van wat nu te boek staat als zorgcentrum. Eind dit jaar moet de eerste fase van de zes miljoen kostende nieuwbouw gereed zijn. Leendert van der Weele kookte op zijn 89ste nog zijn eigen potje, deed zijn eigen was en streek zijn eigen kleren. Toch besloot hij zich destijds in te laten schrijven voor een plekje in In 't Opper, toen in aanbouw. „Ik heb deze keer niet naar mijn gevoel, maar naar mijn verstand geluisterd", zei Van der Weele daar toen over. Hij werd de allereerste bewoner van het Bruse zorgcentrum. Hubrien Verton-van der Weele hoopt voor lopig nog in haar bejaardenhuisje in Brui nisse te kunnen blijven wonen. Eens per week nuttigt ze de maaltijd in In 't Opper. Dat is heel gezellig, maar om er nou te gaan wonen? Nee, nog maar niet. Wel bleek Ver- ton-van der Weele, daartoe benaderd door locatiemanager F. Postema van In 't Opper, graag bereid het sein voor de nieuwbouw van het zorgcentrum te geven. Nadat de kranige Bruse voorzien van werk handschoenen en een bouwhelm op de bestuurderstoel van de sloopkraan was be land, kraakte ze - onder deskundige bege leiding - het balkon van één van de kamers door Rolf Bosboom KORTGENE - Noord-Beveland herdenkt zaterdag 1 februari de watersnoodramp in zowel Kats als Kortgene. Beide plaatsen werden zwaar getroffen door de Ramp, dit jaar precies vijftig jaar geleden. Belangstellenden kunnen zich vanaf 17.30 uur verzamelen in dorpshuis De Vriendschap in Kats. Om 18.00 uur vertrekt een stille tocht met fakkels naar de begraafplaats. Daar houdt wet houder C. Schippers om 18.10 uur een korte herdenkingstoe spraak. Een leerling van de ba sisschool leest een gedicht voor en de namen worden genoemd van de mensen uit het dorp die omkwamen bij de watersnood ramp. Na een minuut stilte wor den kransen gelegd; ds. Vlaming spreekt een gebed uit. De deel nemers van de stille tocht lopen daarna langs de graven, IJ eventueel zelf bloemen enl terug naar het dorpshuis. 1 In de kerk van Kortgene lx om 19.00 uur een herdenk; dienst met een toespraak burgemeester C. van 1 Ds. Vlaming en ds. Van& pen verzorgen samen de*dij Een koperensemble onder ding van F. Smit en het kooi de Samen-op-Weggejni Wissenkerke-Geersdijk - vi nen medewerking. Na afloop van de dienst gaj deelnemers in een stille t met fakkels naar de begr plaats. Daar volgt vanal 2 uur hetzelfde programmaa de begraafplaats in Kats. herdenking wordt afgesl met een samenzijn in hotel taurant De Korenbeurs. houder Schippers opent i een tentoonstelling die des len hebben samengesteld! de Ramp. Hubrien Verton-van der Weele kraakte - onder deskundige begeleiding - het balkon van één van de kamers van de al enige tijd leegstaande linkervleugel van In'tOpper. foto Dirk-Jan Gjeltema van de al enige tijd leegstaande linkervleu gel van In 't Opper. De echte slopers namen vervolgens het werk over. Verhuizen Tot nu toe hebben de bewoners van In 't Op per nog niet zoveel last van de sloop- en bouwwerkzaamheden. Postema; „Er heeft nog niemand hoeven verhuizen. Dat komt pas aan de orde als de tweede bouwfase van start gaat." Voor het personeel is al wel een en ander veranderd. In het deel van In 't Op per wat de komende tijd ten prooi valt aan de slopershamer waren naast kamers voor bewoners ook recreatiezaal, linnenkamer en wasserij ondergebracht. Die voorzienin gen zijn sinds kort te vinden in een aan de voormalige entree van In 't Opper gebouw de tijdelijke huisvesting. door Raymond de Frel OOSTBURG - Discjockey Er- win Wieme uit Oostburg heeft een advocaat ingeschakeld om zijn recordpoging non-stop mu ziek draaien alsnog in het Guin ness Book of Records vermeld te krijgen. De Oostburger bleef in maart vorig jaar 72 uur achter een plaatjes draaien en dacht daarmee het wereldrecord te hebben verbeterd. Wieme kreeg echter te horen niet volgens de regels te hebben gehandeld De West-Zeeuws- Vlaming bestrijdt dit. Met een proces-verbaal van de politie, een rechtstreekse radio-uitzen ding en tv-opnames als bewijs materiaal hoopt Wieme nu zijn gelijk aan te tonen. Hij beraadt zich op verdere stappen. „Ik heb inmiddels een gesprek gehad met een advocaat. Hij heeft mijn bewijsmateriaal bekeken en zegt dat ik ervoor moet gaai mijn gelijk te halen. Met a het feit dat ik over een pro verbaal beschik, ziet hij als pluspunt.", aldus Wieme. Kosmos, de uitgever van de derlandse versie van het ree: boek, betreurt de hele gang zaken, maar verwacht me! Wieme alsnog in het fami boek vermeld zal worden.,1 september 2001 is vanuitEij land een brief gestuurd, wa hem werd verteld dat hij i exact aan de regels had voldj Daarop heeft hij pas in jan] 2002 gereageerd, maartoenl de editie 2001 al gedrukt vendien was er al een nieuw cord", aldus uitgever L.de\: November vorig jaar kla Wieme opnieuw aan bij Gs ness Nederland. De spreekt van een ongelukkige menloop van omstandighei maar vindt het nu veel te las! nog actie te ondernemen.' NederlandseVI/ Hartstichting vrienden van de hartstichting Verbeter uw mondelinge uitdrukkingsvaardigheid en persoonlijke presentatie. Praktijkgericht, toepasbaar in werk en privé, 5 woensdagavonden van ca. 2 1/2 uur. Belangrijke aandachtspunten o.a. hoe u: Uw zelfvertrouwen versterkt Een standpunt helder formuleert Voor u zelf leert opkomen Kritiek geeft zonder anderen te kwetsen Actief aan gesprekssituaties deelneemt Start cursus: Middelburg/Vlissingen Woensdagavond 29 januari 2003 Bel voor een brochure naar 078 - 6 12 7119 of kijk op: www.vrijuitspreken.nl Moderne Praktijkopleidingen Communicatie Wil jij de Zonnebloem in 2003 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van meer dan 6700 vrijwilligers. 51 |||||b> Meer informatie? Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl Postbus 100 '18OO CC Breda Postbank 1098510 E-mail into@zonnebloem nl Internet www. zonnebloem nl Bent u betrokken bij de reumabe strijding? Dan is er belangrijk nieuws. Dankzij het Reumafonds, dat vijf miljoen gulden beschik baar stelde, kan een artroseon- derzoek van start gaan. Een on derzoek van voor Nederlandse be grippen ongekende omvang. Het onderzoek gaat tien jaren duren, 1000 patiënten doen mee. Waarom is dit onderzoek zo belangrijk? Van alle reumatische aandoenin gen komt artrose het meest voor. Er zijn in Nederland maar liefst 650.000 mensen die lijden aan artrose. Zowel mannen als vrou wen, in elke leeftijd maar vooral boven de 45 jaar. Meer weten over artrose? Reumalijn. Zie hieronder. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 (€0,10 pm) www.reumafonds.nl Giro 324 50% korting op een groot aantal geselecteerde monturen? Dat noemen wij nou SALE bij Specsavers. Natuurlijk zijn al onze producten CE en ISO gecertificeerd en van 's werelds topfabrikanten. Altijd met 3 unieke garanties: 100% tevredenheid, 2 jaar kwaliteit en laagste prijs. Vraag hiervoor naar de details. J29T- nu 69.50 incl. gratis Specsavers standaard enkelvoudige glazen Ook tijdens de Sale krijgt u bij elk montuur gratis glazen ongeacht de sterkte. Of u nu een keuze maakt uit de categorie van €39 of titanium van €169. De Sale-voorraad is beperkt. Kom dus snel langs. Zes dagen per week bent u welkom bij onze goed opgeleide en gekwalificeerde opticiens. Bel nu voor een gratis uitgebreid oogonderzoek. Open Your Eyes www.specsavers.nl Goes, Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113-22 93 03 Middelburg, Lange Delft 17 (tegenover Hema) 0118-64 22 60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14