Nieuwe kans voor vervallen pand 6 i iw.ilr. i rt PZC Goes zet wapen onteigening in Archieffoto's PZEM geven beeld Ramp PZC Politie onderzoekt rookbom De Pul NOG DAGEN 13 Boete voor drankrijden tijdens weekendverlof Horeca en appartementen in leegstaand gebouw Nieuwendijk Vlissingen Wijkcomité luidt nieuwe jaar in Lezing over schrijvers Rijverbod voor drankrit Naaimachine weg Vrouw beroofd van portemonnee Rijverbod voor automobiliste Maand cel voor diefstal Actie GroenLinks bij NS-station Forse rookontwikkeling brandje Rijverbod en boete voor drankrit Praiseavond PvdA borrelt zaterdag 4 januari 2003 door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 32-jarige Vlissinger ging vorig jaar in fe bruari in de fout door tijdens een weekendverlof uit Torentijd dronken een auto te besturen. Gisteren moest de Vlissinger zich hiervoor verantwoorden op de zitting van de Middelburgse politierechter. De verdachte kreeg een boete van 705 euro, waarvan 300 euro voorwaardelijk, opgelegd. In de strafmaat werd ook meegere kend dat de man had gereden terwijl voor hem nog een rijver bod gold. De man vertelde dat hij die dag zijn dronken vriend had willen helpen door achter het stuur van diens auto te kruipen. De Vlis singer besefte terdege dat hij zelf ook te veel alcohol had ge dronken. Dat bleek ook uit de blaastest, die 450 microgram if: twee keer zoveel als toe gestaan. Volgens zijn raadsman H. Dunsbergen had zijn cliënt het drankincident eerlijk ver teld tegen de leiding van Toren- tijd. „Hij is daarvoor discipli nair gestraft." Dunsbergen vroeg daarmee rekening te hou den. Politierechter R. Lameijer con cludeerde dat verdachte zijn vrijheid verkeerd had gebruikt. „Dan weet je de consequenties. De rechter hield in de strafmaat wel rekening met de beperkte f - nanciële draagkracht van de Vlissinger. Een 21-jarige inwoner van Mid delburg werd voor dronken rij den conform de eis veroordeeld tot 600 euro boete en zes maan den voorwaardelijke rijontzeg ging. De Middelburger reed 13 juli vorigjaar metzijnauto inde sloot in Burgh-Haamstede. Uit de blaastest volgde een score van 545 microgram. Het onge val gold als strafverzwarend. door Ellen De Vriend VLISSINGEN - De regionale ontwikkelingsmaatschappij Marsaki heeft het complex ge kocht, waar eens de winkel in foto- en audioapparatuur Dert in huisde. Marsaki wil op de be nedenverdieping van het ge bouw aan de Nieuwendijk in Vlissingen een aantal horeca- pandjes onderbrengen en boven woonruimte inrichten voor mensen die zorg nodig hebben. Het ruime pand van Dert staat al bijna zeven jaar leeg. Het be staat uit drie woningen en heeft een vloeroppervlakte van 429 vierkante meter. Sinds begin 1999 is het eigendom van De Graaff Vastgoed BV uit Schie dam. Eigenaar J. de Graaff had grote plannen met het beeldbe palende gebouw Er zou een ruime winkel worden onderge bracht met daarboven een aan tal appartementen. Maar alle plannen liepen op niks uit en de eigenaar wilde van het in zeer slechte toestand ver kerende pand af. Woordvoerder Advertentie CE LU I CO REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl A. Raas van Marsaki, de pro- jectontwikkelaarstak van drie woningcorporaties in Vlissin gen, Tholen en Goes, begrijpt dat wel. „Het pand is een heel dure aankoop, die economisch moeilijk rendabel is te maken. Doordat wij een maatschappe lijke taak hebben en juist dit soort projecten aanpakken, is het voor ons wel te doen. Het pand biedt al jarenlang een ver vallen aanblik en staat al veel te lang leeg. Wij gaan met de ge meente Vlissingen bekijken wat mogelijk is." De woordvoerder gaat ervan uit dat de gemeente in het kader van stadsvernieu wing een en ander aan de reno vatie bijdraagt. Lunchroom De bestemming van het pand aan de Nieuwendijk is volgens Raas nog onzeker. Het bestem mingsplan Binnenstad staat lichte horeca toe. „We denken daarbij aan een lunchroom of broodjeszaak. En verder heeft Marsaki een aanvraag liggen van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) op Wal cheren die woonruimte zoekt voor mensen met een zorgbe hoefte, die zelfstandig willen en kunnen wonen." Marsaki heeft de sleutel van het complex deze week ontvangen, maar heeft het pand van binnen nog niet kunnen bekijken om dat er nog geen licht is. Volgende week gaat de ontwikkelings maatschappij samen met de SVRZ en een architect bekijken wat de mogelijkheden zijn. LU UITVERKOOP Grote Markt 11-13 Goes VLISSINGEN - Het wijkcomité Middengebied-Oost in Vlissin gen houdt vrijdag een nieuw jaarsreceptie voor de wijkbe woners. Tijdens de receptie vertelt Ro nald den Broeder over de ge schiedenis van het Middenge bied aan de hand van kaarten en luchtfoto's Wijkambtenaar Walter Vael is ook aanwezig. De bijeenkomst wordt gehouden in een wijkcentrum Het Palet, W. Roelofszlaan 2 in Vlissingen en begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - De Walcherse afdeling van de Alliance Fran- faise houdt dinsdag een diale zing over schrijvers en hun woonplaatsen. De lezing wordt verzorgd door Jean Aubry en begint om 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg.De dag daarna houdt de Alliance Fran9aise een filmavond. Op het programma staat L'emploi du temps van Laurent Cantet. De film begint om 19.00 uur in Cinecity in Vlis singen. door Rolf Bosboom GOES - Om te voorkomen dat de verdere ontwikkeling van Goes-Zuid stagneert, gaat de gemeente over tot onteigening van de benodigde grond. De onderhandelingen die al ge ruime tijd gaande waren over aankoop van de percelen, ver liepen wat haar betreft te moeizaam. Goes wil het totale gebied tus sen het bestaande Goes-Zuid en rijksweg A58 volbouwen. Het gedeelte ten westen van de museumspoorlijn is volle dig gereserveerd voor de groei van bedrijventerrein De Poel II; het gebied aan de andere kant van de lijn is bestemd voor woningbouw, met de wijken Ouverture (al in aan bouw) en in de toekomst Aria. Belangrijk element is het ver lengen van de Nansenbaan, die in de toekomst nabij het ziekenhuis moet uitkomen op de 's-Gravenpolderseweg. De invulling is in grote lijnen vastgelegd in een bestem mingsplan, dat drie jaar gele den door de gemeenteraad is goedgekeurd en inmiddels on herroepelijk is geworden. De besprekingen nadien met DABC, een samenwerking tussen de grondeigenaren en een projectontwikkelaar, ver liepen echter stroef Uiteindelijk is wel een ak koord bereikt over het afslui ten van een ruil- en samenwer kingsovereenkomst, maar nog altijd is het niet gelukt de af spraken definitief vast te leg gen. Onderdeel van de overeen komst is dat de gemeente De Poel II verder ontwikkelt. Nu de verlangde handtekeningen maar met willen komen, dreigt de groei van het bedrijventer rein te worden geblokkeerd, omdat de grenzen van het hui dige gebied vrijwel zijn be reikt Dat betekent het risico dat Goes nee moet verkopen aan geïnteresseerde onderne mingen. Langdurig Om dat voor te zijn, wordt nu het wapen van onteigening in gezet. Het gaat om een groot deel van het resterende gebied, verdeeld over vijf percelen na bij de Poelweg en de Schot- tersweg, met een gezamenlijke oppervlakte van 31 hectare. Onteigening kan een langdu rige procedure zijn. Eerst moet het onteigeningsplan vier we ken ter inzage worden gelegd, een termijn die in het geval van Goes-Zuid gisteren is inge gaan. Belanghebbenden heb ben de mogelijkheid om schriftelijk hun zienswijze in te dienen Vervolgens neemt de gemeenteraad het besluit tot onteigening. Daartegen kun nen betrokkenen bedenkingen naar voren brengen bij de Kroon, die vervolgens binnen zes maanden moet beslissen over goedkeuring van het raadsbesluit. Daarna kunnen bezwaarmakers een procedure bij de onteigeningsrechter be ginnen. Het gemeentebestuur heeft de hoop dat er tussentijds alsnog in overleg een oplossing wordt gevonden met DABC In dat geval kan de onteigeningspro cedure worden gestaakt. HULST - De Middelburgse po litierechter heeft gisteren een 51-jarige man uit Maara voor het rijden onder invloed, zonder verzekering en met een vals kenteken conform de eis veroor deeld tot een jaar rijontzegging en 1150 euro boete. De auto werd verbeurd ver klaard. De man werd 10 februa ri vorig jaar in Hulst dronken achter het stuur van de auto be trapt. Uit de blaastest bleek een score van 800 microgram, ruim boven de limiet van 220 micro gram. OOST-SOUBURG - Een inslui per heeft uit een woning aan de Souburgse De Deckerestraat een naaimachine meegenomen. De bewoners ontdekten de ver missing donderdagavond. Ook waardepapieren bleken te zijn verdwenen. door Ab van derSluis MIDDELBURG - In het Zeeuws Documentatiecentrum, op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, is tot 15 februari een ten toonstelling te zien met foto's van de watersnoodramp van 1953 uit het bedrijfsarchief van de voormalige PZEM. Een twintigtal foto's geeft een beeld van de verwoestingen en de enorme inspanningen om het elektriciteitsnet weer te herstel len. Het bedrijfsarchief van de oude Zeeuwse elektriciteitsmaat schappij omvat enkele honder den foto's van de watersnood ramp. Wim Helm van het Zeeuws Documentatiecentrum heeft noodgedwongen een keu ze moeten maken. „Ik heb voor al geprobeerd om de foto's zo te selecteren dat een goed beeld ontstaat van de PZEM in de watersnoodramp. Je ziet het op slaan van verdronken gasfor nuizen de berging van een heet- waterboiler, het herstel aan de kabels, maar ook een foto van een hulpploeg uit Tilburg die aan het roeien is Daarnaast biedt de fototen toonstelling enkele huiselijke tafereeltjes, zoals twee vrouwen die op een omgekeerde emmer koffie drinken, het drogen van wasgoed en het tappen van drinkwater door een aantal jon getjes. Aanvullingen Helaas, aldus Helm, zijn niet van alle foto's alle gegevens be kend. „Soms heb je een heel summiere omschrijving Dan staat er alleen Schouwen-Dui- veland op, maar het is prettiger voor ons om te weten waar het precies is en wie erop staan." Het Zeeuws Documentatiecen trum doet daarom een beroep op het publiek om aanvullingen of verbeteringen kenbaar te ma ken. De unieke foto's zijn nog nooit eerder te zien geweest. VLISSINGEN - Een 20-jarige vrouw uit Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag van haar portemonnee besto len in een horecazaak op de Nieuwendijk in haar woonplaats. Zij had haar handtas, met daarin de portemonnee, op de bar gezet. In de portemonnee zaten enkele tientallen euro's en waardepapieren. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 63-jarige automobiliste uit Middelburg aange houden voor rijden onder invloed. De vrouw werd om kwart over twee aangehouden op de Dauwendaelselaan in haar woonplaats. Uit een blaastest bleek dat zij ruim twee maal te veel had gedronken. Zij kreeg een proces-verbaal en een rij verbod van vier uur. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. Lameij er heeft gisteren een 35-jarige inwoner uit die stad voor het plegen van diefstallen een maand gevangenisstraf opgelegd. De man had in Middelburg in de zomer van 2001 bij Aldi le vensmiddelen en bij Konmar cosmetica weggenomen In de zelfde periode had hij twee fietsen gestolen De Middelburger liet gisteren verstek gaan. VLISSINGEN - GroenLinks Vlissingen gaat maandag actie voeren tegen wat zij noemt de afbraak van het openbaar ver voer. Kamerleden en kandidaten voor de Tweede Kamer zijn op tal van stations aanwezig in het land om een snerpend fluitgeluid te laten horen onder het motto Fluit de trein weer in beweging. Leden van GroenLinks verzamelen om 16.30 uur op het voorplein in de hal van het station in Vlissingen. Daar zullen zij fluitjes en folders uitdelen. MIDDELBURG - Een aangestoken brandje heeft gistermid dag rond vier uur voor flinke rookontwikkeling gezorgd in de Meanderlaan in Middelburg. Onbekenden hadden in het trappenportaal op de vierde verdieping een stapel oude kran ten in brand gestoken. Omdat de rook geen kant op kon, kwam het trappenhuis vol rook te staan. De stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Middelburg heeft het brandje geblust en met een grote ventilator de rook weggeblazen. De apparte menten in de flat liepen geen rookschade op, omdat de galerij en afgesloten zijn van het trappenhuis. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. Lameij er heeft gisteren een achttienjarige inwoner van Lewedorp voor dronken rijden op zijn bromfiets veroordeeld tot zes maanden rijontzegging en 300 euro boete. De man was 26 april vorig jaar bij 's-Heer Hendrikskinderen met zijn brom mer uit de bocht gevlogen. In bewusteloze toestand werd hij afgevoerd naar het ziekenhuis. Daar werd een bloedproef af genomen. Het bleek dat de man bijna vier keer (1,95 milligram zoveel had gedronken als toegestaan. „U bent door het oog van de naald gekropen. U was niet meer tot sturen in staat", verklaarde officier van justitie R. Rammeloo. Hij eiste 400 eu ro boete en zes maanden rijontzegging. De expositie in het Zeeuws Documentatiecentrum geeft niet alleen een idee van de verwoestingen die de watersnoodramp aanrichtte, maar ook van het werk om de elektriciteit weer aan de gang te krijgen. foto Lex de Meester door Marcel Modde BRUINISSE - De politie is een strafrechtelijk onderzoek be gonnen naar de herkomst van de rookbom die tijdens de nieuw jaarsnacht is afgestoken in het Bruinisser jongerencentrum De Pul. Volgens teamchef A. de Regt wordt de kwestie hoog op genomen en behandeld als een misdrijf waar minimaal een flinke geldboete aan vastzit. Door de hevige rookontwikke ling in het pand moesten twee bezoekers met ademhalings problemen in het ziekenhuis worden behandeld. Nog dezelf de nacht mochten ze weer naar huis. Verschillende getuigen zijn gehoord; ook heeft de poli tie inmiddels een gesprek gehad met het bestuur van de soos. De Regt bevestigt dat de politie verdachten op het oog heeft en zich verder concentreert op de bewijsvoering. Hij verwacht de zaak volgende week te kunnen afronden Eén van de slachtof fers heeft aangifte gedaan. De technische recherche heeft de nog volle rookpot opgehaald die kort na het voorval in de bos jes bij het jongerencentrum werd gevonden, om deze te on derzoeken op de precieze in houd. Bekend is dat het gaat om een noodsignaal dat op open zee wordt gebruikt. Bekeken wordt onder meer of de stof bij inademing schadelijke gevol gen kan hebben voor de gezond heid. Misplaatste grap Bestuurswoordvoerder F. Rou- kema van De Pul betreurt het dat de daders de afgelopen da gen niet de moed hebben gehad zichzelf bekend te maken. „Daar hadden wij toch een beet je op gehoopt. Het is een mis plaatste grap geweest met grote gevolgen. Ook al hadden ze het zo niet bedoeld, en daar ga ik nog steeds vanuit, dan kunnen ze dat op z'n minst even laten weten. Nu is het volledig in han den van politie en justitie gege ven en worden de consequenties alleen maar ernstiger De Regt benadrukt dat het 'nooit in het nadeel' van de daders werkt, wanneer ze zichzelf aangeven. De Pul heeft volgens Roukema geen schade ondervonden van de onbezonnen actie. „Natuur lijk zijn er altijd mensen die ge lijk naar de soos wijzen onder het mom: 'het zal De Pul weer niet zijn!' Maar meer algemeen heb ik niet de indruk dat dit ak kefietje ons kwalijk wordt ge nomen op het dorp. Inmiddels weten ze wel dat De Pul al het mogelijke doet om de boel soe pel te laten draaien. Er is de af gelopen jaren druk geïnvesteerd in een goede verstandhouding met de omgeving, door allerlei soorten van overleg met dorps raad, politie, brandweer en ge meente. Daarmee hebben we het nodige krediet opgebouwd. Fouilleren Het soosbestuur is donderdag avond na overleg met de politie tot de conclusie gekomen dat de leiding van het jongerencen trum het afsteken van de rook bom niet had kunnen voorko men. Roukema: „Vanaf begin december hebben we aan de hand van posters, strooifolders en een lichtkrant gewaar schuwd dat het ten strengste verboden was om vuurwerk of iets van dien aard mee naar bin nen te nemen en dat er bij over treding van die regel represail les zouden volgen. Dat is heel goed gegaan, tot aan de nieuw jaarsnacht. Er zijn altijd men sen die denken dat er op dat mo ment geen regels meer ge 1 denJe kunt ook denken aan het fouil leren van bezoekers bij binnen komst, maar ik betwijfel of wij dat mogen of ook wfllen doen. Het past niet bij zo'n feest avond. Misschien dat we vol gende keer nog duidelijker moe ten hameren op de gevaren van vuurwerk en aanverwante arti kelen in dit soort gevallen." VLISSINGEN - In het Arse naaltheater in Vlissingen wordt vrijdag 17 januari een praise avond gehouden. Het thema van de bijeenkomst luidt Samen, om de eensgezind heid te creëren tussen de ver schillende gemeenten. De avond begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Bestuur en fractie van de PvdA-Middel- burg houden zaterdag 11 janua ri een nieuwjaarsborrel voor de inwoners van de stad. De bijeenkomst wordt gehou den in het clubgebouw van vv Zeelandia-Middelburg van 16.00 tot 18.00 uur. 7-77 Waar eens fotowinkel Dert huisde, komen in de toekomst een horecagelegenheid en woningen voor mensen die zorg nodig hebben. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13