Onwennige start raad Terneuzen 11Ik ben 37: zie je mij achter de geraniums?" PZC Einde PSD mag de pret niet drukken z 12 weekenddiensten Eerste vergadering brengt nieuwe gebruiken in raadzaal Mega Party in Sas van Gent Laat de albatros niet verdrinken! vrijdag 3 januari 2003 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Fractieleden die achter elkaar in plaats van naast elkaar zitten. Tafels die zo dicht op elkaar staan dat de stoeltjes er achter het maar net toelaten dal er iemand op gaat zitten. Een katheder om het woord te voeren en interruptie microfoons voor al dan niet po litieke tegenwerpingen. Het was even wennen tijdens de eerste vergadering van de nieu we gemeenteraad van Terneu zen. Niet alleen voornieuwe po litici en bezoekers die voor de eerste keer op de publieke tribu ne zaten. Meer nog voor dege nen die het politieke spel al va ker speelden in de raadzaal van Terneuzen of die van Sas of Ax el. De Terneuzense vergaderzaal moest ook voor 31 raadsleden groot genoeg zijn, was eerder bepaald. In de praktijk bleek dat tegen te vallen. Mede omdat er ook plaats voor zes zetels voor de collegeleden en stoelen voor de griffier, de gemeentesecreta ris en ondersteunende topamb tenaren nodig zijn. Doordat de publieke tribune de ze keer werd uitgebreid met een paar extra rijen stoelen om oud raadsleden en familie en ken nissen van nieuw-benoemden plaats te bieden, bleven er nau welijks een looppaadje voor de met koffie rondsjouwende bo des over. De nieuwe opstelling van de bestuursbankjes, die overigens geen lang leven be schoren lijkt, en het grotere aan tal bestuurders noopten ook tot organisatorische maatregelen. Elk raadslid dat het woord wil de voeren, moest naar voren ko men om zijn betoog dan wel losse opmerking vanachter een lessenaartje op de toehoorders los te laten. Streng Opmerkingen vanaf de bankjes moesten worden herhaald in de interruptiemicrofoons, omdat ook degenen achter in de zaal el - ke syllabe moesten kunnen vol gen Om geen scheve gezichten te krijgen, hield burgemeester R. Barbé streng de hand aan die regel. Ook de met een stentor stem uitgeruste WD-fractie- voorzitter W. Broekhuijsen werd dus naar voren geroepen. De liberaal had er overigens nog meer moeite mee dat hij nu 'let terlijk ruggenspraak' moest voeren met zijn fractiegenoten als er een enigszins heikel punt op de agenda stond. Met de ach ter hem zittende R. Noët zou dat volgens Broekhuijsen nog wel lukken, maar met de gisteren vanwege een zakenreis afwezi ge J. Wijnacker was overleg twee stoelen achter hem totaal onmogelijk. ,,Hij zit nu in Pakis tan voor zijn werkgever, maar als-ie hier wel was geweest, had dat overleg er niet eenvoudiger op gemaakt." Aftastend Een eerste vergadering van een raad met leden uit drie voorma lige gemeenten verloopt als vanzelfsprekend aftastend. De oppositie liet echter alvast doorschemeren dat ze het colle ge op de huid zal zitten. Dat CDA en PvdA als grote win naars van de verkiezingen ieder twee wethouders leveren, vond eenieder politiek juist Vijf of zes (Liefting) tegenstanders van de coalitiepartijen gingen dan ook niet verder dan blanco te stemmen. Maar de vijfde wet houder, SGP'er P. Hamelink. kreeg gisteren direct te horen dat drie raadsleden tegen zijn post als dagelijks bestuurder zijn, zeven raadsleden stemden blanco. Referendum Heikele politieke agendapun ten stonden de eerste keer niet op de rol. Maar bij een amende ment van PvdA en D66 over het al dan niet houden van een raadplegend referendum voor een nieuwe burgemeester ging het gelijk mis. WD, de Terneu zense Onafhankelijke Partij (TOP) en Gemeentebelangen Kanaalzone (GBK) wilden wel meegaan, maar alleen als de burgemeester dan de post eco nomische zaken kreeg. Een punt dat voor de PvdA, zo wisten de oppositiepartijen, onbespreek baar is. Dus zal een vertrou wenscommissie uit de nieuwe raad volgens beproefd en ver- door Ron Magnée VLISSINGEN - „Er is leven na de boot", hield PSD-directeur H. Thomaes gisteren zijn man schappen voor tijdens de nieuwjaarsborrel. Nog tweeën halve maand en dan stopt de veerdienst. Maar de stemming leek daar gisteren nauwelijks onder te lijden. Thomaes stak de personeelsle den een hart onder de riem. Hij noemde het een prestatie dat de PSD de dienstregeling nog steeds weet te handhaven met vijf schepen en veel gemotiveer- trouwd recept een voordracht voor de burgemeestersvacature opstellen. Of de nieuwe raad er de medewerkers. De directeur grapte dat er nog nooit zo veel vreemd volk op het PSD-terrein was gesignaleerd: „Makelaars, geïnteresseerde kopers, ar beidsbemiddelaars van allerlei pluimage, advocaten, fans van de boot, Statenleden, erfvolgers en opkopers." Thomaes stipte nog een ander curieus feit aan. Naarmate het dramatische moment van de laatste afvaart nadert, blijken er meer en meer fans te zijn van de PSD-boten. Kunstenaars, een popgroep en de media heb ben de PSD al dankbaar als on derwerp omarmd. En er wordt de komende tijd in zal slagen om gezamenlijk tot eenduidige op drachten aan het college zal ko op dit moment de laatste hand gelegd aan een boek over de veerdienst. Een heikel punt is de toekomst van de huidige PSD'ers. De Westerscheldetunnel NV kan maar twintig medewerkers van de PSD plaatsen. De rest van het personeelsbestand moet op zoek naar ander werk. Zoals medewerkster M. van der Werf. ,,We weten al lang dat het mo ment van de laatste afvaart er aan komt. Je kan moeilijk zeg gen dat het je overvalt." Ook PSD'er J. Weijermans lijkt nog niet al te bezorgd over zijn toekomst, ,,Ik werk in het elek- men - toch de bedoeling van het dualistische stelsel - blijft voor alsnog een grote vraag. trotechnisch onderhoud. Ik heb er wel vertrouwen in dat ik wat kan vinden." Directeur Thomaes schetste het dilemma van de afzwaaiende PSD'er: „Ga ik straks hard op zoek naar ander werk of kijk ik eerst, zolang mijn wachtgeld strekt, de kat uit de boom? De spelregels rondom arbeidsbe middeling schrijven voor dat u zelf op pad moet." Thomaes is daarop geen uitzondering: „Ik heb gezegd beschikbaar te blij ven om na de laatste afvaart de zaak af te bouwen en de schepen te verkopen. En daarna ga ik ook gewoon solliciteren." 4 en 5 januari 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster- zande. Hulst, Koewacht, St Jansteen en Clinge), vr 17 00-ma. 08 00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000. West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08 00 uur: Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0117 455565 (ook voor dringende huis bezoeken) Tandartsen: Oost- en West-Zeeuws-Vlaanderen: Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. D T Thung, Dinkelstraat 10, Terneuzen, tel. (0115) 630666 Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12 30 uur. Apotheken: Kanaalzone (Sas van Gent, Philippine, Hoek, Sluiskil, Terneuzen, Axel en Zaamslag): Dienstapotheek Kanaalzone, Oostelijk Bolwerk 12a, Terneuzen, tel 0115 615690. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oost burg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek J Kop, Bastionstraat3, Ax el, tel. 0115-561488 Spreekuur, zat. 11 00-12 00 uur Hulst en Hengstdijk J.J.L M. Kop, Axel. tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11-12 uur. Bastionstraat SAS VAN GENT - In de Vlaan- derenhal in Sas van Gent is mor gen de vierde editie van de Mega Millennium Party. Organisator Het Feest heeft de hal omgeto verd tot een danstempel. In samenwerking met Corrnex- xion is een speciale stapbus ge regeld. De vierde editie heeft de XL-edition als titel, met onder meer een live-optreden van Ro berto Jacketti the Scooters. Deze formatie is het afgelopen 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur inde die renkliniek. Terneuzen J. P de Vos en A Burm, dierenkliniek'IW Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.3&I 14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7. Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat er zon. uitsluitend behandeling van spoed patiënten na telefonische afspraak, tel 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', G.A.M. de Brui|ckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg: J P J v. d. Vijver, Sirius 1Oostburg, tei (0117) 452103 Sas van Gent* E O M. David, Westdam 54, tel (0115) 453800, spreekuur zat. 11 00-12.00 uur St Jansteen e.o A E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Kape- lebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen:Tele-j foonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0113) 224022 Pastorale dienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen, 10.00-13.00 en 16 00-19.00 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereikbaar via mobiel nummer 06 53997850. jaar slechts één keer opgetre den. De Partyhall zal het sfeer tje ademen van de zeventigeren tachtiger jaren. In de partyhal l met gedecoreerde wanden, staan vanaf het moment dat de deuren om 21.00 uur open zwaaien de bekende dj's van Zeeland klaar. Ook zijn er enke le gastdj's uit België aanwezig, Meer informatie over de dienst regeling van de stapbus is te vin den op www.connexxion.nl en www.het-feest.nl. Veel oud-gedienden bezochten de nieuwjaarsreceptie van de PSD. foto Ruben Oreel Nuoit meer samen naar school fietsen Nooit meer samen in de klas Nooit meer samen naar de li lm Nooit meer Lieve MELANIE jc was m'n beste vriendin. Ik zal je heel erg missen. Lieve MELANIE We zullen je ontzettend missen. |e klasgenoten van VT2B van het Zelden rust-Steelantcollege Terneuzen Onverwachts is overleden MELANIE DE BACK Wc wensen Cynthia, haar ouders en familie heel veel sterkte. Namens de leerlingen van VT5A en de andere leerlingen van het Zcldenrust-SteelantcoHege Terneuzen Geschokt vernamen we het bericht, dat MELANIE DE BACK volkomen onverwachts van ons is heengegaan. Mclanie was een heel lieve leerlinge, die wij enorm zullen missen. Wc wensen haar ouders. Cyntia en familie heel veel sterkte. Bestuur, directie, personeel van hei Zcldenrust-SteelantcoHege Terneuzen We zullen je ontzettend missen Lieve MELANIE We wensen l.uc, Karin. Cynthia en verdere familie heel veel sterkte toe. Familie De Waal - Camping "de Zeemeeuw" Ossenisse Plaats uw familieberichten in de PZC Herinner mij zoals ik was. maar niet in mijn sombere dagen. Herinner mij zoals ik was. in de stralende zon. Hoe ik was toen ik alles nog kon. Bedroefd delen wij u mede dat, na een liefdevol en arbeidzaam leven, van ons is heengegaan, mijn lieve man. onze zorgzame vader, opa en broer SIMON |AN DE VISSER echtgenoot van Clara Aaltje van Tatenhove "Orde Van Oranjc-Nassau" in de leeftijd van 82 jaar. Sluiskil: C. A. de Visser-van Tatenhove Sluiskil: Koen Annie Simon en Chantal Sjakko en Shirley Sluiskil: Clara en Gerrit (in herinnering) Gerben en Ineke Carla en Tamara Graauw: Bcppie en Wilfried Martijn en Suzanne leroen Achterkleinkinderen Familie De Visser Familie Van Tatenhove Terneuzen. 31 december 2002 Correspondentieadres: Goessepolderstraat 1. 4341 BG Sluiskil. De dienst van Woord en Gebed, waarbij wij u uit nodigen. zal plaatshebben op zaterdag 4 januari om 10.50 uur in het kerkgebouw van de Nederlands Hervormde Gemeente te Sluiskil, aan de Louisa- straat 43. Samenkomst aan bovengenoemde kerk. De teraardebestelling zal aansluitend plaatsvinden op de begraafplaats te Sluiskil, waarna er gelegen heid is om de familie te condoleren in het bovenge noemde kerkgebouw. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Met verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van oud-brandweercollega SIMON )AN DE VISSER Gedurende vele jaren was Simon verbonden aan het brandweerkorps van Sluiskil, waarvan lange tijd als ondercommandant. Zijn inzet voor de Sluiskilse gemeenschap en zijn persoonlijkheid blijven in onze herinnering. Onze gedachten gaan ook uit naar de nabestaanden van Simon. Wij wensen Clara en verdere familie veel kracht en sterkte toe in deze moeilijke tijd. Namens de vrijwillige brandweer. Korps Sluiskil Enige kennisgeving Na een liefdevolle verzorging in Zorgcentrum "De Vurssehe" is overleden onze oom en oudoom |AN MOES weduwnaar van |aeoba P. S. Rinn in de leeftijd van 93 jaar. Namens de familie: A.Zwart-van Spengen Axel. 1 januari 2003 Correspondentieadres: Familie Zwart. Bonifaciuslaan 190. 1216 PZ Hilversum. De afscheidsbijeenkomst, waarna begrafenis, wordt gehouden op maandag 6 januari om 14.00 uur in de Aula op de Algemene Begraafplaats aan de West singel te Axel. Na afloop kunt u de familie nog ontmoeten in het restaurant van "De Vurssehe". Roosevelllaan 1 te Axel. www.reddealbatros.nl Jaarlijks verdrinken ruim 100.000 albatrossen door longline visserij. Ze happen naar aas, worden aan de haak geslagen en komen op dramatische wijze aan hun einde. Steun de actie voor een vogelveilige vismethode. Giro 656500 Vogelbescherming aandacht gevraagd voor reuma en werk Ongeveer één op de tien Nederlanders heeft een vorm van reuma, dat zijn 1.6 miljoen mensen. Het betekent vaak afstand moeten doen van een hobby, sport of zelfs van een baan of eigen bedrijf. Reuma is ook een belangrijke veroorzaker van het ziekteverzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbei dsongeschikt. En zij die aan het werk willen blijven, ondervin den vaak heel wat onbegrip. Ook Theo Hollestelle weet dat inmiddels. Dit is zijn verhaal. Theo Hollestelle heeft ondanks zijn reuma een eigen transport bedrijf. Hij was nog maar een half jaar bezig met dit een mansbedrijf toen de diagnose (inmiddels twee jaar geleden) werd gesteld: reuma! "Je staat dan voor de keuze: het bijltje erbij neergooien of doorvecht en. Nog altijd ben ik niet van plan op te geven wat ik heb opgebouwd. Ik ben 37. Ik ga niet zomaar achter de gerani ums zitten." Theo maakt lange dagen: 's ochtends om zes uur stapt hij op zijn truck om 's avonds rond acht uur weer thuis te komen. "Als je eenmaal in het ritme zit, gaat het prima. Maar 's avonds ben ik echt op. En eerlijk gezegd, vrijdagavond kunnen ze me opvegen. Geluk kig heb ik veel steun aan mijn vrouw en kinderen. De zaterdag en zondag zijn voor hen." Pijn in handen en voeten Theo Hollestelle heeft allerlei aanpassingen laten aanbrengen om zijn werk te kunnen doen. Dat was nog een heel gedoe, want ook hij kreeg te maken met de bureaucratie van de uitvoe rende instanties. Theo moest bijvoorbeeld "hemel en aarde bewegen" om een automatische versnellingsbak in zijn truck vergoed te krijgen. Met een voortdurende pijn in zijn han den en voeten is aldoor koppe len en schakelen veel te zwaar. Bij het laden en lossen heeft hij uiteraard ook de nodige pijn. Echter, zijn aanvraag voor een elektrische pompkar voor het la den en lossen is afgewezen. Hij laat het er niet bij zitten. "Ik heb hiertegen bezwaar aan getekend, want een pompkar bij laden en lossen betekent voor mij dat ik wellicht nog jaren vooruit kan in mijn werk... dat is namelijk mijn bedoeling. Die bureaucratie en dat onbegrip, onvoorstelbaar!" Onbegrip maakt veel kapot Met het onbegrip van de buiten wereld kan een reumapatiënt jarenlang worstelen. Dat komt door het grillige karakter van de ziekte. De ene dag kun je klus sen in de tuin, de volgende dag moet je dat bezuren en uitrus ten. Niemand die dat ziet, men sen kunnen dan al snel denken: wat een aansteller. Gelukkig be wijzen patiënten als Theo, en hij is beslist niet alleen, dat ze nog tot veel in staat zijn. Meer begrip voor de individuele mo gelijkheden bij het zoeken en vinden van geschikt werk is uiterst belangrijk. Steun het Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds fi nanciert zo'n 70% van het we tenschappelijk onderzoek in Ne derland. Andere activiteiten zijn: voor lichting, aangepaste vakanties, individuele hulp en financieel steunen van de meer dan hon derd reumapatiëntenverenigin gen. Helpt u ook? Giro 324, Amsterdam Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38