Paauwe zit als een vorst op de bok PZC *P<>» Benelux-titelstrijd geeft ATB Hulst meer cachet Paardenliefhebbers kijken ademloos toe Zeeuws kampioen mennen wil zijn sport voor het voetlicht brengen j GOES - Als Leo Paauwe (48) j thuiskomt van zijn werk en hij heeft een baaidag gehad, dan spant hij zijn twee paarden voor zijn wagen en gaat hij een uurtje rijden. Mennen heet dat. Dan j manoeuvreert hij Monty en Dex I over smalle dijkjes en door de boomgaarden rond zijn woon plaats Nisse. „Dat is zó mooi. Daarmee zet je alles even van je af", vertelt de regerend Zeeuws menkampioen gepassioneerd. Lefebvre stopt agenda uitslagen Zaalhockey in Vlissingen Taelman stapt op bij Graauw Kees Rijk wint sneldamstrijd in Zierikzee s 17 vrijdag 3 januari 2003 Toen spande hij een keer Monty, vanBarneveld in de dartwereld, het paard van zijn dochter, voor Alleen komt bij mennen iets de wagen en hij was verkocht, meer kijken dan bij pijltjes ,,En Monty vond het ook leuk. gooien. Voorheen werd het men- Daarvoor rende hij nog wel eens nen als oubollige sport gezien, weg als mijn dochter met een za- maar dat is nu geheel over." del aan kwam lopen, maar als ik Zelf heeft Paauwe inmiddels nu met de wagen kom aanzet- het mennen ook aardig in de ten, is hij dolenthousiast." vingers. Hij werd in 2002 De menner uit Nisse was toen Zeeuws kampioen, won afgelo- nog maar één van de twintig pen weekeinde een wedstrijd in Zeeuwse beoefenaars van de Dirksland en was eerder ook al sport. Sindsdien heeft het men- de snelste in Heikant. Maar in nen in de provincie een enorme landelijke wedstrijden heeft hij vlucht genomen. ,,Nu zijn het er vooralsnog weinig trek. Christi- een stuk of tachtig. Dit is een aan Provoost, zijn trainer die landelijke trend. En dat is voor- aan het afgelopen WK meedeed, namelijk te danken aan IJs- vraagt hem wel eens, maar hij brand Chardon.de Nederlander zegt tot nu toe steeds nee. „Als ik die al drie keer wereldkampioen het in Zeeland goed blijf doen, is op de vierspan is geworden. Dat het misschien wel een keer aar- zie je in andere sporten ook: als dig om in een landelijke wed- een Nederlander goed presteert, strijd te kijken hoe ik ervoor sta. gaan meer mensen die sport Maar van mij hoeft het niet zo. doen. Kijk maar naar Raymond Ik weet ook niet of ik dat mijn Leo Paauwe ment zijn paarden Monty (links) en Dex. Achterop staat zijn groom Tiny Veldhoen, die voorde juiste gewichtsverdeling zorgt. foto Willem Mieras Eric Vereecken rijdt en organiseert zaterdag in Hulst. foto Peter Nicolai door Roeland van Vliet j Paauwe is met zijn groom (zijn f vaste bijrijdster in wedstrijden) en schoonzus Tiny Veldhoen aanwezig op de promotiedag I paardrijden voor gehandicap- I ten op Indoor Zeeland. In de Goese Zeelandhallen neemt hij I steeds kleine groepjes geestelijk en lichamelijk gehandicapten I mee op de bok of achter op de kar. En iedereen die meerijdt, 1 vindt het prachtig. De gehandi capten glunderen en Paauwe glundert mee. De manager van een expertise bureau in Rotterdam is ook in Goes om te vertellen over zijn sport Het mennen is misschien wel de minst bekende discipline van de hippische sport en kan wel wat publiciteit gebruiken. De keuze voor Paauwe als pr- i man voor de mensport is geen j verkeerde. De Bevelander is Zeeuws kampioen en vertelt nogal aanstekelijk. „Ik heb ook al heel wat mensen enthousiast weten te maken." Het mennen is - kort gezegd - rijden met één of meer aange spannen paarden, als bij een koets. Een menwedstrijd be staat meestal uit drie onderde len: dressuur, marathon en de vaardigheidsproef. „De dres suur is de basis van alles", legt Paauwe uit. „Als je de dressuur goed rijdt met je paarden kun je de rest ook. Natuurlijk kun je niet alle onderdelen doen van hetnormale dressuur. Een piaffe krijg je met twee paarden en een kar bijvoorbeeld niet voor el- i kaar. Maar de overgangen tus sen stap en draf zitten er bij ons ook in." Het meest spectaculaire onder- ROTTERDAM - Het WK cricket I' in Afrika (februari/maart) is voor captain Roland Lefebvre (39) het eindstation. Hij stoptna twintig jaar Oranje. ANP .vrijdag Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: BV Lely 2- Cangeroes (20.00 uur) Derde divisie. 8C Vlissingen 2-Pendragon (20.45 uur). Mannen. Tweede klasse: Volharding 2- Voorwaarts (20.15 uur). Biljarten Nederlands Kampioenschap drieban den 1e klasse. Zeeuws deelnemer: Jo Bogaert, Grauw. Locatie: BC l'Aquit, Hoogeveen Aanvang: 13.00 uur. Gewestelijk kampioenschap drieban den groot 3e klasse. Organisatie: 3B-SD. Locatie Huis van Nassau, Zierikzee. Aan vang: 19.00 uur. ■I Bowlen Finaledag Internationaal Single-toer nooi mannen 2-klasse. Aanvang finales. 19.00 uur. Prijsuitreiking 22.00 uur. Loca- He: Bowling en Partycentrum, Gelde- loozepad. Goes, Paardensport Indoor Zeeland. Springen. Pony's alle klassen en Kindermiddag. Aanvang: 9.00 uur, Locatie: Zeelandhallen, Goes. zaterdag H Atletiek Wallenloop Programma: 13 00 uur: 1150 m pupillen, 13.33 uur: 1260 m jon- gensDen meisjesC/D, 13.50 uur: 2520 m longens C en meisjes D, 14.25 uur: 3780 j m jongens B en meisjes A, 5040 m vrou- wen en jongens A, 7560 m mannen. '5.15 uur: trimloop over 1 t/m 6 ronden van 1,3 km. Inschrijven: Cafe Baarends, Voorstad te Goes. Jeff Thuy Memorial. Locatie Polen- !aan, Heikant. 14 45 uur jeugd (500 me- 'er) 15.00 uur: 3, 6 en 13 kilometer. In schrijven: dorpshuis 't Heike, Juliana- straat. Heikant Organisatie: toerclub Heikant Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: JRC Boxtel- BC Vlissingen (20.30 uur), Landslake Lions The Jumpers, Orca's-Rotterdam, Quo Vadis-Jugglers. Derde Divisie: Aga- thos-Tenderfeet, Vossenberg-BV Sou burg. Mannen Tweede divisie: Virtus-Black Eagles Derde divisie Springfield-Atta- cus2, JRC Boxtel-Volharding, Eastwood ïïgers-EBBC 4 Waldric BV Rooi. Eerste klasse Condor-Agathos Vossenberg BV Souburg Tweede klasse. BV Sou burg2-Marathon (20.30uur) Jongensju nioren Hoofdklasse BC Vlissingen- I: Jumping Crabs (18 45 uurV Beachvolleybal Clinic Rebekka Kadijk en Marit Leenstra. Locatie: Port Zélande bij Ouddorp. Aan vang 15.00 uur II Biljarten Gewestelijk kampioenschap drieban den groot 3e klasse Organisatie: 3B-SD Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aan vang: 12.00 uur Persoonlijk kampioenschap bandstoten 5e klasse district Walcheren/de Beve lenden. Organisatie: OBK. Locatie: Bar Walklnn, 's Heerenhoek. Aanvang: 12.30 I uur. deel - morgen de hele dag op In- door Zeeland te zien - is onge twijfeld de vaardigheidsproef. Paauwe; „Wie dat één keer heeft gezien, komt vaker kijken. Dat is zo explosief. Als je dressuur gewend bent, weet je niet wat je ziet." De bedoeling is zo snel mogelijk een parcours af te leg gen. De combinaties moeten langs pionnen, over bruggetjes en door waterpartijen. Fouten (bijvoorbeeld pionnen die om vergereden worden of als de groom noodgedwongen van de wagen moet) worden omgezet in een tijdstraf. Knieproblemen Leo Paauwe is zelf ongeveer drie jaar geleden begonnen met mennen. Vanwege knieproble men moest hij zijn vorige passie, wielrennen, opgeven en moest hij op zoek naar iets anders. Bowlen Finaledag Internationaal Single-toer nooi vrouwen Aanvang finales 19.00 uur. Prijsuitreiking 21 00 uur. Locatie: Bowling en Partycentrum, Geldelooze- pad. Goes. Dammen Zeeuws kampioenschap. Zevende ron de. Lokatie: Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Aanvang 13 00 uur Duivensport Tentoonstelling PV Voorwaarts. Club gebouw te Zaamslagveer. Aanvang: 19.30 uur. Futsal Zeventiende ABAB Soccertoernooi. Fi naledag senioren Aanvang: 9.00 uur. 17.05 uur: finale jeugd Omstreeks 17.30 uur: finale senioren. Locatie: Gemeente lijke sporthal te Sas van Gent Paardensport Indoor Zeeland. 10.00 uur: aangespan nen rijden; 18.00 uur: finales Locatie Zeelandhallen, Goes. Rugby Vriendschappelijk: huidige selectie Oemoemenoe - oud-Oemoemenoe. Aanvang: 13.00 uur. Locatie: sportpark Voorborch, Middelburg. Tafeltennis Zeeuws kampioenschap jeugd. Locatie sporthal Reimerswaal. Kruiningen. Aan vang: 8.30 uur Einde omstreeks 18.30 uur. HM Voetbal Amstel Cup, districtsbeker, vierdo ron de; Meto Hoek (14.30 uur). Wielrennen Zeeuwse ATB Cup. Finalewedstrijd en Beneluxkampioenschap VWF (Vlaamse Wielerfederatie) Locatie: Gildenstraat/ Poorterslaan, Hulst 11.00 uur: veldrit ca tegorie F.G en E, 12 00 uur: veldrijden ca tegorie A. B, C en D. 13.00 uur: ATB jeugd t/m 12 jaar. 13.30 uur: ATB jeugd 13 t/m 16 jaar en categorie D 14.15 uur: vetera nen en vrouwen. 15.15 uur: senioren. In schrijven: Reynaertcollege, Gilden straat, Hulst Zaalhandbal Mannen, regioklasse C EMM-Hercules (Nassaulaan Middelburg, 20.15 uur). Eerste klasse: ETC-Ambiance/Delta Sport, Roda'71-Snelwiek. Zaalkorfbal Overgangsklasse B Wit Blauw-Fortis (19 30). Avanti-Koag, Tjoba-KCC (16 20), DVO-Excelsior. Eerste klasse G: TOP Snel (18.25), Maassluis-HKC, Albatros Swift (19.05), IJsselvogels-RWA Derde klasse A: Ondo-Seolto (14.55), Vrienden schaar B-DSO. Oranje Nassau-Ventura Sport, Vios W-Oranje Zwart Derde klas se B: Olympia S-Togo (19 30), DVS-Kor bis, All Ready-Nio (16.20), Good Luck Reeuwijk. Vierde klasse A. KVK At las (14.20), Blauw Wit-Scheldevogels (17.00), Zaamslag BKC (14.20). Reser ve vierde klasse A. TOP 3-Olympia W (16.05), Good Luck 2-Volharding (17.30) Reserve vierde klasse B: Togo 3-Luctor (18.10). Reserve eerste klasse G. TOP S 4 Fortis 2, Tjoba 2-Swift 2 (15.00). Jeugd. Overgangsklasse D: Vrienden schaar H-Swift (14.40) Zeilen Goofies race. Vanuit Jachthaven Colijns plaat. Start IMS 12.00 uur.ORC 12.15uur, Ongemeter 12.30 uur. Inschrijven tussen 10.00 uur en 11.00 uur in matrozenhok WSV Noord-Beveland. Briefing 11.00 uur. zondag Atletiek Scheidsrechtersloop Aanvang 11.00 uur: 4 km en 8 km. inschrijven: Kanovij ver, Nollebos te Vlissingen Basketbal Vrouwen Promotiedivisie: Black Eag- les-Akrides. Mannen Tweede divisie: Dunatos-PSV 2, WSC-EBBC 3 Eerste klasse: Blauw Wit-Starz'81. |H Biljarten Gewestelijk kampioenschap drieban den groot 3e klasse. Organisatie: 3B-SD Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aan vang: 11.00 uur. Finale ca. 15.30 uur. Persoonlijk kampioenschap bandstoten 5e klasse district Walcheren/de Beve- landen. Organisatie: OBK. Locatie: Bar Walk Inn, 's-Heerenhoek. Aanvang' 12.00 uur. Bowlen Finaledag Internationaal Single-toer nooi mannen. Laatste series vanaf 09.30 uur. Finales vanaf 16.30 uur Prijsuitrei king 21.30 uur. Locatie Bowlingcentrum Goes, Geldeloozepad. Rugby Traditionele jaaropening: Tovaal - Presi dents' XV. Aanvang: 13.00 uur, locatie sportpark Het Schenge in Goes, Tafeltennis Zeeuws kampioenschap senioren. Loca tie: sporthal Reimerswaal, Kruiningen Aanvang: 9.15 uur. Einde omstreeks 18.30 uur. Zaalhandbal Mannen, regioklasse C: Westlandia-Her mes, vd Voori/Quintus 3-Atomium'61 2, Dios DES'72 3, WIK-Rijnstreek. Eerste klasse. Unitas'63-HVL, EDH-Saturnus Vijfde klasse: EMM 2-Roda'71 3 (Nas saulaan Middelburg. 12.15 uur). Vrouwen, eerste klasse: EMM-Vires et C (Nassaulaan Middelburg, 13.30 uur), Ve- lo-Saturnus'72. EHC-MOK, Gemini 2 Hellas 4. ASC95-Snelwiek. Derde klasse: EMM 2-Olympus (Nassaulaan Middelburg. 11.00 uur) Zaalhockey Tweede wedstrijddag tweede klasse zaalcompetitie. Locatie: Sporthal De Belt te Oost-Souburg Programma: 13.00 uur: Vlissingen-HOD. 13.50 uur: Drunen-Shot, 14 40 uur: Gemert-HOD. 15.30 uur: Vlissingen-Shol, 16.20 uur Drunen-Gemert. Zwemmen Nieuwjaarswedstrijd Locatie- Sport fondsenbad Vlissingen, Aanvang 14 15 uur. Deelnemende verenigingen: Storm vogel Vlissingen, Luctor et Emergo Mid delburg. De Schelde Terneuzen, ZC Koewacht, de Bruinvis Sas van Gent, Hieronymus Roosendaal, de Krabben Bergen op Zoom, Onderdak Zierikzee, de Honte Kloosterzande, PSV Eindhoven. Organisatie: ZV Stormvogel Vlissingen. door Wim de Vos HULST - Eric Vereecken is in middels verzekerd van een nieu we overwinning in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Afgelo pen zaterdag, in Kruiningen, behaalde hij zijn vierde over winning van dit seizoen in de wedstrijdenreeks. Daarnaast behaalde de Hulstenaar enkele weken geleden de wereldtitel van de vrije ATB-renners. Met zijn 37 jaar lijkt Vereecken in de bloei van zijn wielerleven. Zaterdag wordt de strijd om de Zeeuwse Cup afgesloten met de finalewedstrijd in Hulst Omdat de race gehouden wordt in sa menwerking met de Belgische vrije bond VWF, is hier tevens het Benelux-kampioenschap aan verbonden. Vereecken ont popt zich morgen behalve als deelnemer ook als organisator van de wedstrijd. „Het Benelux-kampioenschap geeft de wedstrijd een geheel ander cachet. Er komen weer paarden al wil aandoen. Het vergt wel wat van ze." Als Paauwe ook heel eerlijk moet zijn, gaat het hem niet om de sport. „Wedstrijden rijden is mooi, winnen is mooi, maar het rijden door de natuur is nog mooier. Dan rijd ik een uurtje in de omgeving in Nisse en dan kom ik op plekken waar je met de auto nooit kunt komen. Ik weet nu dat er een ijsvogeltje in de buurt zit en ik kom vaak een steenuil tegen. Dat soort kleine dingen zijn mooi als je met de paarden gaat rijden Toen ik fietste was ik er ook wel even he lemaal uit, maar ik zou nu niet meer mij n paarden voor die fiets willen inruilen. Absoluut niet." Gehoorzaamheid Tijdens het rijden werkt Paau we ondertussen aan de gehoor zaamheid van Monty en Dex. eens totaal andere renners aan het vertrek dan aan de overige wedstrijden om de Zeeuwse Cup. Bovendien ken ik de VWF omdat ik aan veel wedstrijden meedoe. Het is een serieuze or ganisatie die bijna professio neel oogt. Ze organiseren veel wedstrijden, niet alleen in de winter maar ook in de zomer. Vooral daardoor zijn veel ren ners bij de VWF aangesloten", vertelt Eric Vereecken. De renner schat in dat er van Belgische zijde een aantal seri euze kandidaten voor een top- plaats aan de start zullen ver schijnen. „Ik heb velen van hen geklopt, maar in verschillende wedstrijden heb ik ook behoor lijk klop van hen gekregen Vo rige week donderdag nog ben ik totaal naar huis gereden", aldus Vereecken die overigens nu al aangeeft zeker nog een jaar aan zijn actieve wielerloopbaan vast te knopen. ..Het gaat me nog steeds goed af. Waarom zou ik er dan mee stoppen? Ik heb bovendien een goede sponsor „Ik moet hen zover krijgen dat ze blind voor mij gaan in de wedstrijden. Als ik zeg 'links', dan moeten ze ook direct naar links gaan, ook al komen ze iets tegen wat ze niet vertrouwen. Ze moeten op mij leren vertrou wen, ze moeten weten dat het goed is wat ik zeg. Maar als ik dat vertrouwen ook maar één keer beschaam, is het gelijk over tussen ons. Dat luistert heel nauw, ze onthouden alles." Een keer kwam tijdens één van zijn rondritten een veegwagen hem tegemoet. De menner had kunnen omkeren, maar besloot de veegwagen te passeren. Om de paarden te laten merken dat ze op hem konden vertrouwen. Paauwe ..We reden halfschuin door de berm, maar we kwamen er langs en de paarden bleven rustig. Ja, dan zit je echt als een vorst op de bok." waardoor het ook aantrekkelijk is om nog door te gaan. Bij de senioren is de strijd om de Zeeuwse Cup gestreden Daar om zal de wedstrijd in Hulst in deze categorie vooral in het te ken staan van het Beneluxkam pioenschap. De winnaar van vo rig jaar, Marnik de Waele, is er opnieuw bij, maar ook ex-be- roepsrenner Peter van Impe, Pieter Bracke (vorig jaar tweede en de Belgische kampioen Gre gory Meert. Voor Eric Vereecken ligt de kans op revanche in het verschiet: vorig jaar moest hij de strijd voortijdig staken. Zowel bij de veteranen als bij de vrouwen staat het nog niet vast wie als eerste zal eindigen, maar de verwachting is dat Adri Jon- genelen (hij heeft zes punten voorsprong bij de veteranen op Roedi Weststrate) en Baukje Doedee (alle wedstrijden waar aan zij deelnam, won zij; maar omdat ze één wedstrijd miste, is ze nog niet zeker van de eind overwinning) de hoofdprijs zul len opstrijken. door Koen de Vries GOES - De Zeelandhallen in Goes zaten gisteravond afgela den vol met paardensport lief hebbers. Niet voor sensationele springparkoersen of halsbre kende wagenraces. De 2500 toe schouwers keken ademloos naar simpele slapjes en gallop- jes van Zeeuwse toppaarden en luisterden met bewondering naar het commentaar van echte kenners. Voor liefhebbers is de clinic van Indoor Zeeland een topevcnement, buitenstaanders zullen het pand na enkele minu ten verlaten. Liefhebbers van paardensport zijn nooit uitgeleerd. Gister avond waren Zeeuwse toppaar den het materiaal waarmee dat bewezen werd Brabander Frank Jespers liet aan de hand van de bewegingen van de in Zeeland gefokte tophengsten Polanski, Rousseau en Rubiquil zien dat 1001 factoren belang rijk zijn voor een goed resultaat. De door het KWPN (koninklijk warmbloedpaarden Nederland) goedgekeurde hengsten volde den alledrie aan nagenoeg alle voorwaarden van de zeer kriti sche Jespers. Vooral Rubiquil, met Leunus van Lieren in het zadel, kreeg de handen van de toeschouwers op elkaar. Sou plesse, uitstraling, instelling, gebruik van het achterbeen en die bijna duizend andere din gen, bijna alles klopte. Indrukwekkend was de clmic van paardentrainer Emile Voest uit Ruinen. Voest is een volge ling van de Amerikaan Montv Roberts (67), een man die zijn hele leven met paarden opge trokken is. Roberts werkte on der andere mee aan de film De Paardenfluisteraar. Voest is volgens de speaker van Indoor Zeeland beslist geen paardenfluisteraar. Als dat al niet zo is, dan is hij toch zeker een paardenluisteraar. „Weet je wat niet helpt?", was de retori sche vraag van de trainer toen hij de zesjarige Hexagon's Mantra door de ring leidde. „Een paard op zijn donder ge ven. Als je hem straft wordt hij alleen maar bang." Volgens Voests Freestyle-sys- teem is het begrijpen van het Autosport Castellon (Spa) Dakar-rally. Eerste etap pe. Narbonne - Castellon (klassements proef van 43 km). Motoren. 1. Sainct (Fra) KTM 41.40. 2 Cox (ZAf) KTM 0.15.3. Despres (Fra) KTM 0.37.23. Verhoef (Ned) KTM 3.32. Auto's: 1. Peterhansel/'Cottret (Fral Mit subishi 38.38, 2. De Villiers/Maimon (ZAf/Fra) Nissan 0.17. 3. Masuoka/Schulz (Jap/Dui) Mitsubishi 0.34. 78. Van Vliet /Warns (Ned) 11.05. Vrachtwagens: 1 Jan de Rooy/Geus sens/Duisters(Ned/Bel/Bel) DAF 51 28,2 Gerard de Rooy/Colsoul/Slaats (Ned/Bel/Ned) 0.38. 3. Bauerle/Kazberuk (Dui/Pol) Mercedes 0.45. Bowling Goes. International toernooi Tussen stand na serie 15 Mannen, klasse 1 1 Remco Verboon (Vlaardingen) 1764, 2. Arthur Cramer (Weesp) 1692. 3. Geert Jan van Beast (Amstelveen) 1690,4. Mare Wildemeersch (Deurne, 1688,5. Alex de Vries (Schiedam) 1674.6. Peter Smits (Den Bosch) 1660.7. Patrick vd Veerdonck (Spijkenisse) 1658,8 John Lint (Maastricht) 1655.9 Micheal Sassen (Scheveningen) 1652,10 Arno Verhey (Zutphen) 1642 Mannen, klasse 2'1 Bert van den Hoek (Leiden) 1532,2. Dennis Brinkman (Vlaardingen) 1524,3 Reinier de Rooy (Middelburg) 1517,4. Alain Ley- sen (Deurne, B) 1515,5. Arnoud Gast (Krimpen a/d IJssel) 1514,6. Rien Heutink (Burgh-Haamstede) 1495,7. Frank de Zeeuw (Vlissingen) 1494,8. Bert-Jos Ooijen (Goes) 1492,9. Erik van Leijen- horst (Zeist) 1484,10. Peter Verlaan (Goes) 1482. Vrouwen. 1. Aisha Cramer (Weesp) 1634,2. Petra Borghmans (Ze venbergen) 1621,3. Annemieke Altewi- scher (Zoetermeer) 1586,4. Carla Dek kers (Tilburg) 1577,5. Calrien Bosch (Deventer) 1566,6 Veerle Beeckman (Belgie) 1551,7. Diana de Bruijne (Mau rik) 1547,8. Farida Pascoal (Oosterhout) 1512. Sportprijsvragen Lucky Day: 3 4-12-20-22-30-36-41 48-49- 54-55-58 60-61-62-64-71 75-78 (onder voorbehoud) Toto 1 1 Leeds Utd-Birmingh. City X 2 Aston Vil.-Bolton Wander. X 3 Arsenal-Chelsea x 4 Everton-Manchester City X 5 Blackburn Rov -Middlesbr. f? 6 Manchester Utd-Sunderl. Southampton-Totten. Hots Fulham-West Bromw.Alb. 9 Charlton At.-Wesi Ham Utd Newcastle Utd-Liverpool 7Ï Heart of Midl.-Hibernian "Ï2 Dundee United-Kilmamock 13 Motherwell-Partick Thistle 12 Winnende rijtje: 1113 111111-3-3 3 (onder voorbehoud). Tennis Adelaide AAPT Championships, man nen, 320.000 euro. Tweede ronde. Kraji eek (Ned) Squillari (Arg) 6 4 6-3, Vliegen (Bel) Parmar (GBr) 6 2 6 2. Martin (Spa/ 6) - Gasquet (Fra) 7-5 6-1, Vahaly (VSt) Spadea (VSt/8) 7 6 6-2 Kwartfinales Krajicek Vahaly, Vliegen Martin, Za baleta Davidenko, Voinea Dupuis. Doha. Mannen, 1 miljoen euro Kwartfi nales Koubek (Oos) - Vinciguerra (Zwe) paard voorwaarde nummer één om succes te hebben. Aan de hand van enkele simpele uit gangspunten liet hij Mantra rondjes stappen, draven en ga lopperen, over een plank, een wip en een zeil stappen. Het pu bliek stond niet op de banken, maar keek ademloos toe. Datzelfde gebeurde later op avond tijdens de springclinic van Pieter Kerstens met de Zeeuwse goedgekeurde KWPN- hengsten Iceberg, Lidana en Oraniki. Hoewel het uur al ver gevorderd was, maakten maar weinigen aanstalten om naar huis te gaan. OOST-SOUBURG - De hockey club Vlissingen is zondag 5 ja nuari gastheer tijdens de twee de dag van de zaalhockey- competitie in de tweede klasse. Op die dag is sporthal De Belt in Oost-Souburg het strijdtoneel. Het startsein wordt om 13.00 uur gegeven. Dan staat het duel Vlissingen-HOD op het pro gramma. Daarna lopen de wed strijden door tot omstreeks 17.15 uur. Vlissingen speelt de tweede wedstrijd om 15.30 uur. Tegenstander is dan Shot. Het is voor de eerste keer in deze zaal competitie dat het favoriet ge achte Gemert (tweede klasse veldcompetitie) in actie komt GRAAUW - Trainer Paul Tael man is met directe ingang opge stapt bij de voetbalvereniging Graauw. Er was al enige tijd frictie tussen de trainer en deze vereniging. Vandaar ook dat reeds in een eerder stadium bekend werd ge maakt dat Taelman na zijn eer ste seizoen zou stoppen. Hij wordt opgevolgd door Laurent van Puyvelde. Deze Belgische trainer uit De Klinge was eerder actief bij Hulsterloo en de reser ves vanHW'24. 6 3 6-4, Joesni (Rus/6) Vicente (Spa) 7 6 6-3. El Aynaoui (Mar/3) - Santoro (Fra/8) 3-6 6-3 6-3, Gambill (VSt/9) Federer (Zwi/16-4 7-5. Perth. Hopman Cup, 560.000 euro Groep A: Belgie (4) Oezbekistan (8) 3 0 Clijsters-Toeljaganova 6-36 2. Malisse Ogodorov 6-3 6-7 6-2, Clijsters/Malisse Toeljaganova/Ogrodov 6 1 6 1 Groep B: Australië (2) - Tsjechië (3) 2-1. Hewitt Novak 2-6 6-3 3-6, Molik Bedanova 7-6 7-5, Hewitt/Molik - Novak/Bedanova 4-6 7-5 10 4 (tiebreak tot 10 punten). Slowa kije (5) - Italië (7)3-0. Hrbaty Sangmnetti 6 37-6. Hantuchova - Elia 7 56-3, Hrbaty/ Hantuchova - Sanguinetti/Elia 8 3 (pro set). Eindstand. 1 Australië 3-6 (8 1). 2 Tsjechië 3-4 (5-4), 3. Slowakije 3-2 (4-5). 4. Italië3-0 (1-8). Voetbal Schotland, competitie: Aberdeen Celtic 1-1, Dundee Utd - Kilmarnock 2-2, Dun fermline Livingston 2-0, Hearts Hiber man 4-4, Motherwell - PartickTh2 2. Ran gers - Dundee 3-1. Stand; Rangers 24-63. Celtic 24-60, Hearts 24-37, Dunferml. 23 36, Hibernian 24-34, Kilmarnock 24 33, Dundee 24-25. Partick Th 24-24. Aber deen 24-24, Livingston 24-23. Mother well 23-18, Dundee Utd 24-17. Wielrennen Sint-Niklaas. A-veldrit. Eindstand: 1 Nys (Bel) 58.04. 2 Berden (Bel) 0.50, 3 Daelmans (Bel) 1.10, 4 Van Santvliet (Bel) 1.52,5. Rondelez (Bel) 3.25. ZIERIKZEE - Het traditionele sneldamtoernooi van Schou- wen-Duiveland is bij de clubdammers gewonnen door Kees Rijk uit Goes. Bij de huis dammers was Gert-Jan Flik- weert de beste. Bij de clubdammers ontspon zich van meet af aan een nek- aan-nekrace tussen Kees Rijk en Jos de Wild. De winnaar van de vorige twee edities, Aart Wal - raven, was deze avond verhin derd. In de negende ronde leed De Wild kostbaar puntenverlies door tegen Johan Tilroe niet verder dan remise te komen., terwijl Rijk wél won van Jaap Huigens. In de tiende en voorlaatste ron de eindigde het onderlinge tref fen tussen Rijken De Wild ineen zege voor Rijk, zodat deze toen onbereikbaar was geworden voor de achtervolgers In de slotronde wist Cor Boot als eni ge dit toernooi nog van de nieu we kampioen te winnen en zo op de derde plaats te eindigen. Jos de Wild won nog van Jan Sinke en hield de tweede plaats vast. Bij de huisdammers was Gert- Jan Flikweert de sterkste: hij verloor geen partij. Achter hem eindigden de Goesenaren Mol en Groen op de tweede en derde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33