Rabo bouwt nieuw in Zierikzee PZC PZC Uniform geeft wat meer cachet Gehandicapten tonen rijkunst Uien ver werkers in buitengebied kunnen amper nog groeien 11 Voor 1 juli concreet plan voor handelspark aan Julianastraat Gewonde bij botsing Sluiskillenaren bezoeken asielzoekers agenda Pijnlijke nek na aanrijding in Sluiskil Bankhal Duurzaam Veilig werkt op Expresweg Drankrijder aangehouden Foto-apparatuur buit bij inbraak Snoepgoed gestolen uit keet Cel voor Terneuzense junk Taxi-overvaller moet zitten Nieuwe vlag voor gemeente Terneuzen vrijdag 3 januari 2003 door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Rabobank Schouwen-Zierikzee wil voor 1 juli een concreet plan op tafel hebben voor de toekomstig nieuwbouw aan de rand van de stad. Daarmee worden de pijlen hoofdzakelijk gericht op het door de gemeente te realiseren handelspark aan de Juliana straat en laat de instelling eer dere plannen voor nieuwbouw in de groene schil varen. Alleen indien bank en gemeente niet tot overeenstemming kun nen komen over een 'acceptabe le plek' binnen het zogenoemde business park, de grondprijs dan wel de architectuur van het beoogde pand, dan zal alsnog de optie van het perceel aan de Ha- ringvlietstraat worden verzil verd. Directeur F. Padmos gaat er evenwel vanuit dat die bela den locatie uit beeld is, wat de bank betreft. „Het business SLUISKIL - Sluiskillenaren gaan deze week langs bij asiel zoekers in hel plaatselijke op vangcentrum. Ze brengen een goed gevulde tas mee bij wijze van aardigheidje, maar doel van het bezoek is toch vooral het voeren van een per soonlijk gesprek, om zo contact te leggen en te komen tot weder zijds begrip. Vrijwilligsters van de vrijge maakte gereformeerde kerk wilden met de feestdagen iets doen om de vluchtelingen en plaatselijke bevolking naderbij elkaar te brengen Daarom vroegen ze het Scheldetheater om tasjes en benaderden het be drijfsleven voor de inhoud. De ruim 85 tasjes worden persoon lijk, met een nieuwjaarswens en een gesprek afgegeven. Gezin nen ontvangen er uiteraard twee. STREEKACTIVITEITEN RENESSE - Dorpshuis, 19.00 uur: Start lampionoptocht en kerstboomverbran ding op Transferium; ZIERIKZEE Gemeentehuis, hal, 19.30 uur Nieuwjaarsreceptie; Terrein Greve- lingenstraat, achter Business Isle, 19.00 uur: Kerstboomverbranding; SLUISKIL - Aan een kop- staartbotsing in Sluiskil heeft een 52-jarige man uit Sas van Gent gistermiddag een pijnlijke nek overgehouden. De man werd op de Hoofdweg rond twee uur van achteren aangereden door een 22-jarige man uit Oostburg. Die had te laat in de gaten dat zijn voor ganger afremde en botste er bo venop. Op de Kennedylaan te Terneu- zen zijn gistermiddag rond kwart over vijf twee personen auto's licht beschadigd bij een kop-staartbotsing. Een 38-jari- ge automobilist uit Sas van Gent raakte door onbekende oorzaak in de slip waardoor zijn auto geheel rond zijn as draaide en tot stilstand kwam. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon All Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl park heeft duidelijk onze voor keur." De in 1999 gepresenteerde plan nen voor nieuwbouw in de groe ne schil tussen binnenstad en de zuidelijke buitenwijk van Zie rikzee (tegenover het gemeente huis), werden van meet af aan fel bekritiseerd door de vereni ging Stad en Lande en andere cultuurbeschermers. Ze vrees den verdere aantasting van de zichtlijnen op het historische centrum. Vanuit die hoek werd bij voorbaat een strijd tot aan de hoogste rechtsinstantie aange kondigd, wanneer de bank haar plannen daar zou doorzetten. Inmiddels heeft de instelling een nieuwe directeur gekregen en zijn in krap twee jaar tijd ook de ideeën over modern bankie ren veranderd, aldus Padmos. Dat houdt in dat een scheiding tussen de 'geldwinkel' en de kantoorruimte wordt nage streefd. Voor Zierikzee zou dat beteke nen dat de huidige vestiging aan het Havenplein wordt omge vormd tot een zogeheten 'bank hal', waar geldautomaten en een balie voor simpele geldhan delingen zijn ondergebracht. Overige zaken, zoals bedrijfs- contacten of gesprekken over een hypotheek, moeten - op af spraak - gaan plaatsvinden in het kantoorgebouw. De prakti sche wensen en mogelijkheden worden vormgegeven in een 'plan van gebruik' dat voor 1 juli op tafel moet liggen, zegt de di recteur. ,,Aan de hand daarvan volgt een nadere invulling en kan de architect aan het werk worden gezet." De gemeente verwacht eind dit jaar te kunnen beginnen met de uitgifte van gronden in het han delspark in de driehoek Juli anastraat, Platteweg en Weg naar de Val. Ook moet nog een tijdrovende bestemmingsplan procedure worden begonnen, om de bouw van bedrijven op de voormalige landbouwpercelen mogelijk te maken. ,,Het zal dus nog wel enige tijd duren, voor dat we daar daadwerkelijk aan de slag kunnen, maar voor de lo catie in de groene schil is dat niet anders", verwijst Padmos naar de bestemmingsplanwijzi ging die ook daar nog zou moe ten worden ingezet. Ze beseft dat het bovendien al lerminst is uitgesloten dat de start van bebouwing in de schil uiteindelijk nog langer duurt, gezien de reeds aangekondigde bezwaren tegen dat (oude) voor nemen. Zodra gemeente en bank tot overeenstemming ko men, wordt de optie teruggeven. ,,Tot het zo ver is, hebben we in ieder geval de zekerheid dat we daar een nieuwe plek hebben Volgens Padmos hebben zich vooralsnog geen andere gega digden aangemeld die de optie van de bank zouden willen over- Donkerblauw met 'winterrood' en 'zomerroze' is het nieuwe basispak van de mensen achter de verschillende burgerbalies bij de gemeente Schouwen-Duiveland. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het baliepersoneel van de gemeente Schouwen-Duiveland gaat sinds gisteren uniform gekleed. De medewerkers is bedrijfskleding aange meten, dat voortaan verplicht moet worden gedragen. Volgens coördinator burgerzaken O. Coolbergen vergroot de nieuwe presentatie niet alleen de her kenbaarheid, 'het geeft ook nét even wat meer cachet' aan de organisatie. De uniforme pakken worden gedragen door de mensen achter de balies ruimte en milieu, werk en inkomen, burgerza ken en de receptie, de zogeheten fron toffice. De overige ambtelijke medewerkers in de kantoren dragen nog wel gewoon hun eigen kloffie. Het personeel heeft verschillende samenstellingen mogen uitkiezen, aldus Coolbergen, zodat da gelijks een andere combinatie mogelijk „Zo kunnen ze dus altijd iets aantrek ken (broek of rok) waarin ze zich op dat moment het prettigst voelen.De basis- kleur van het pak is donkerblauw met een rode blouse. In de zomer wordt het rood vervangen door roze. Alle kleding gaat vergezeld van het logo van de ge meente Schouwen-Duiveland. Coolbergen bespeurt een nieuwe trend op het gebied van bedrijfskleding. Steeds meer gemeenten kiezen voor een eenduidige presentatie. „Het gaat met name om de herkenbaarheid. Mensen die het gemeentehuis bezoeken, weten dan gelijk dat je van de gemeente bent als je daar zo door die grote hal loopt." Volgens Coolbergen is er amper verzet geweest tegen het verplichte tenue. „Er zijn best collega's die de hele bedoeling met enige reserve hebben ontvangen, maar over het algemeen is er heel posi tief op gereageerd. Het staat het nét even verzorgder, geeft nét even meer cachet aan de zaak." ASSENEDE - Het aantal ver keersongevallen met gewonden op de Expresweg N49 tussen Assenede en Maldegem is het af gelopen half jaar met 28 procent drastisch gedaald. Daarmee is de doelstelling om tegen 1 mei 2003 het aantal on gevallen met 20 procent te laten verminderen nu al gehaald. De cijfers zijn afgezet tegen die uit 1999 en 2000. Het aantal onge vallen zakte van 32 naar 23, het aantal gewonden van 61 naar 44 en het aantal dodelijke slacht offers van van 2 naar 1 De Expresweg N49 wordt ook veel door inwoners van Zeeuws- Vlaanderen gebruikt. Volgens de provincie Oost-Vlaanderen zijn de positieve cijfers het ge volg van gerichte acties tegen verkeersovertredingen zoals te hard rijden, door rood licht rij den, het aan de laars lappen van rij- en rusttijd regels en overla ding van vrachtwagens. Op de verschillende kruispunten op het traject Assenede-Maldegem zijn onbemande camera's ge plaatst. Na 2510 uren controle kon wor den vastgesteld dat er per uur gemiddeld slechts 0,08 zware snelheidsovertredingen werden gepleegd en 0,09 keer het rode licht werd genegeerd. Vorig jaar werden er nog 0,52 zware snel heidsovertredingen per uur vastgesteld. Een bron van zorg blijft wel het aantal drankrijders. Er werden 99 bestuurders betrapt met een te hoog alcoholgehalte in hun bloed. Dat was negen procent van de gecontroleerde automo bilisten. GOES - Ruim honderd gehandicapten maakten gisteren hun op wachting in de Zeelandhallen in Goes. Ze vertoonden hun rijkun sten tijdens de zevende promotiedag paardensport voor mensen met een handicap. Elk jaar worden de topsportonderdelen van In- door Zeeland een dag afgewisseld door de promotiedag. Ook deze keer lieten tientallen gehandicapten voor goed gevulde tribunes zien dat zij weinig onderdoen voor de toppers. Degenen die nog geen paardrijervaring hadden, konden op een rustige manier kennisma ken met de ruitersport, maar de ruiters met wat meer ervaring schroomden niet die aan een breed publiek te tonen door verschil lende dressuurproeven af te leggen. foto Willem Mieras NIEUWERKERK - Bij een botsing op de N59 bij Nieuwer- kerk is woensdagavond een vrouw gewond geraakt. Het slachtoffer was passagier in één van de twee betrokken auto's. Het ongeluk gebeurde doordat een 38-jarige automobilist, die over de Middenweg kwam aanrijden, geen voorrang gaf aan de wagen van een 55-jarige Zierikzeeënaar. De stoplichten op het kruispunt waren tijdelijk defect. Door de klap liep de vrouw letsel op aan haar arm. Ze moest worden overgebracht naar het ziekenhuis. Beide auto's raakten volledig vernield. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. ZIERIKZEE - Een 54-jarige automobilist uit Zierikzee is woensdagavond bij een alcoholcontrole op de Nieuwe Kool- weg in zijn woonplaats aangehouden. De ademanalyse wees uit dat de man bijna twee keer meer had gedronken dan wet telijk is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van drie uur opge legd en een proces-verbaal mee naar huis. OOST-SOUBURG - Bij een insluiping in een woning aan de Dijkstraat in Oost-Souburg hebben onbekend tussen woens dagavond half twaalf en gisterochtend half zes waardepapie ren, foto-apparatuur en een mobiele telefoon gestolen. De waarde van de gestolen spullen bedraagt honderden euro's. VLISSINGEN - Onbekenden hebben tussen dinsdagmiddag en gisterochtend ingebroken in een keet aan het Baskens- burgplein in Vlissingen. Uit de keet werd snoep ter waarde van enkele tientallen euro's gestolen. De keet werd openge broken. MIDDELBURG - Een 35-jarige vrouw uit Terneuzen is giste ren door de rechtbank in Middelburg voor diefstal met geweld veroordeeld tot vijftien maanden cel. De Terneuzense, die verslaafd is aan harddrugs, werd op 30 september dit jaar bij Albert Heijn in Vlissingen betrapt bij het stelen van etenswaren en cosmetica Bij haar aanhouding stak ze met een mes in de arm van de caissière. Ook trapte ze wild om zich heen, deelde klappen uit en bedreigde de super marktmanager met het mes. Het was de vierde keer in vier jaar dat de Terneuzense junk een gewelddadige winkeldiefstal pleegde. Aan de caissière moet de vrouw 134 euro schadevergoeding betalen: dat be drag had het slachtoffer voor een prik tegen hepatitis B be taald. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 22-jarige inwoner van Den Haag voor diefstal met geweld veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk De man overviel op 29 september dit jaar bij het station in Middelburg een taxichauffeur. Onder bedreiging van een mes dwong hij de taxichauffeur een porte monnee met vi j f tig euro af te geven. De dader pleegde de over val tijdens een weekendverlof van zijn detentie van een ander delict. De Hagenaar moet verder onder toezicht blijven het ZCAD. door Rob Paardekam KRUININGEN - Enkele uien- verwerkende bedrijven in het Reimerswaalse buitengebied voelen zich beperkt in hun groeimogelijkheden. De ge meente, de provincie en de branche zelf gaan het probleem onderzoeken. De meeste van de ruim twintig uienverwerkende bedrijven in Reimerswaal zijn niet gevestigd op een bedrijventerrein, maar in het buitengebied. Dat brengt de nodige problemen met zich mee. Zo heeft de provincie een regel vastgesteld die zegt dat niet- agrarische bedrijven in het bui tengebied nog één keer twintig procent mogen groeien, maar daarna helemaal niet meer. Op die manier moet worden voor komen dat in het buitengebied massale bedrijven verrijzen met alle verkeersstromen van dien. Voor veel uienverwerkers uit Reimerswaal betekent deze twintig-procentnorm een be perking in hun uitbreidings plannen. De twintig procent die nog eenmalig wordt toegestaan, hebben ze bijna helemaal nodig om te kunnen voldoen aan mi lieu-eisen die worden gesteld. Echte groei van het bedrijf is dus nauwelijks meer mogelijk. Daarvoor zouden ze volgens het provinciale beleid moeten ver huizen naar een regulier bedrij venterrein. „Dat vinden we wat kort door de bocht", zegt wet houder J. Bliek (milieu) „Het kost veel geld en bovendien is de Nishoek daar niet op berekend. Aan de andere kant zien wij in dat ongelimiteerd bouwen in het buitengebied ook niet kan." Het gemeentebestuur van Rei merswaal ziet graag een snelle oplossing van de problemen De bedrijven vormen immers een belangrijke economische pijler. Zo'n zeventig procent van de to tale uiensector in Nederland is in Reimerswaal gevestigd. Veiligstellen Na enkele gesprekken hebben de gemeente, de provincie en de uiensector besloten de proble matiek samen te onderzoeken. De insteek van de gemeente en de branche daarbij is het veilig stellen van de groeimogelijkhe den van de bedrijven, terwijl de provincie vooral wil weten of haar beleid wel realistisch is. Het onderzoek bestaat uit twee delen. De groeimogelijkheden worden onderzocht, maar ook wordt bekeken in hoeverre ver plaatsing van de bedrijven tot de mogelijkheden behoort. Vol gens Bliek is dat laatste heel bij zonder „De bedrijven zijn be reid inzage te geven in hun financiën. Op die manier willen ze aantonen dat ze klem zitten." Het onderzoek wordt uitge voerd door een extern bureau van buiten de provincie. Begin deze week is bij vijf bureaus een offerte opgevraagd. Aan het eind van de maand hoopt een onlangs gevormde werkgroep daar een keuze uit te kunnen maken. Tegen de zomer zou het rapport klaar moeten zijn. „Als daaruit blijkt dat verplaatsing van de bedrijven niet haalbaar is, zullen we met de provincie andere mogelijkheden moeten bekijken", legt H. van Wave ren van de afdeling milieu uit. Vol gens Bliek liggen de oplossingen in dat geval niet voor het opra pen. Het vergroten van de uit breidingsmogelijkheden met bijvoorbeeld vijf of tien procent zet weinig zoden aan de dijk. „Er zullen nog stevige gesprek ken gevoerd gaan worden", al dus de wethouder. TERNEUZEN - Voor de aller eerste keer hijsen van de nieuwe vlag van de grootste gemeente van Zeeland trad gisteren een groot gezelschap aan. Tegelijkertijd werden bij de voormalige gemeentehuizen van Axel en Sas van Gent ook nieuwe dundoeken gehesen. „Het is toch de eerste werkdag van de nieuwe gemeente Voor zo'n speciale dag is het uitste ken van de gemeentevlag een geëigende gelegenheid", vindt de Terneuzense bode De Bruijn. De meeste Terneuzense ambte naren begonnen gisteren op een nieuwe werkplek in het stad huis van Terneuzen of het voor malige stadhuis van Axel. Vóór ze hun kantoorstoel in gebruik namen, genoten ze een geza menlijk ontbijt in het Schelde theater. Ruim vijfhonderd amb tenaren schoven tussen acht en negen uur aan voor het ontbijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31