Veere vernieuwt minimabeleid PZC Koerden demonstreren voor Ocalan Bru moet snel leuker worden Uniformen geven ambtenaren wat meer uitstraling Kopers in de rij voor Lyceumterrein Hulst Nieuwe gemeentevlag in top Meer mogelijkheden voor tegemoetkoming in grote uitgaven Mega Party in Vlaanderenhal Sas van Gent agenda Foto-apparatuur buit bij inbraak weekenddiensten Stadsraad knokt voor belang Sas van Gent J b 12' vrijdag 3 januari 2003 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het balieper- soneel van de gemeente Schouwen-Duiveland gaat sinds gisteren uniform ge kleed. De medewerkers is be drijfskleding aangemeten, dat voortaan verplicht moet worden gedragen. Volgens coördinator burgerzaken O. Coolbergen vergroot de nieu we presentatie niet alleen de herkenbaarheid, 'het geeft ook nét even wat meer ca chet' aan de organisatie. De uniforme pakken worden gedragen door de mensen achter de balies ruimte en milieu, werk en inkomen, burgerzaken en de receptie, de zogeheten frontoffice. De overige ambtelijke mede werkers in de kantoren dra gen nog wel gewoon hun ei gen kloffie. Het personeel heeft verschillende samen stellingen mogen uitkiezen, aldus Coolbergen, zodat da gelijks een andere combina tie mogelijk is. „Zo kunnen ze dus altijd iets aantrekken (broek of rok) 1 waarin ze zich op dat mo ment het prettigst voelen." j De basiskleur van het pak is I donkerblauw met een rode blouse. In de zomer wordt het rood vervangen door roze, Alle kleding gaat vergezeld van het logo van de gemeente Schouwen-Duiveland Coolbergen bespeurt een nieuwe trend op het gebied van bedrijfskleding. Steeds meer gemeenten kiezen voor een eenduidige presentatie. „Het gaat met name om de herkenbaarheid. Mensen die het gemeentehuis bezoeken, weten dan gelijk dat je van de gemeente bent als je daar zo door die grote hal loopt." Volgens Coolbergen is er am per verzet geweest tegen het verplichte tenue. ..Er zijn best collega's die de hele be doeling met enige reserve hebben ontvangen, maar over het algemeen is er heel positief op gereageerd. Het staat het nét even ver zorgder, geeft nét even meer cachet aan de zaak." door Ab van der Sluis DOMBURG - B en W van Veere hebben nieuwe regels vastge steld voor het minimabeleid. Veerenaren ouder dan 21 jaar met een inkomen van maximaal 110 procent van het sociaal mi nimum kunnen een beroep doen op het minimabeleid. Dat voor ziet onder meer in kwijtschel ding van gemeentelijke belas tingen, maar mensen kunnen daar ook een beroep op doen als zij een nieuwe fiets, koelkast of meubilair nodig hebben. Ruim achthonderdduizend mensen in Nederland moeten zien rond te komen van een mi nimum inkomen. Door geldge brek - sparen is vrijwel onmoge lijk - kunnen zij niet zomaar een nieuwe koelkast kopen of een versleten bank vervangen. Armoede heeft ook andere ge volgen: ouders kunnen hun kind SAS VAN GENT - In de Vlaan derenhal in Sas van Gent is mor gen de vierde editie van de Mega Millennium Party. Organisator Het Feest heeft de hal omgeto verd tot een danstempel. In samenwerking met Connex- xion is een speciale stapbus ge regeld De vierde editie heeft de XL-edition als titel, met onder meer een live-optreden van Ro berto Jacketti the Scooters. Deze formatie is het afgelopen jaar slechts één keer opgetre den. De Partyhall zal het sfeer tje ademen van de zeventiger en tachtiger jaren. In de partyhal 1 met gedecoreerde wanden, staan vanaf het moment dat de deuren om 21.00 uur open zwaaien de bekende dj's van Zeeland klaar. Ook zijn er enke le gastdj's uit Belgié aanwezig. Meer informatie over de dienst regeling van de stapbus is te vin den op www.connexxion.nl en www.het-feest.nl. STREEKACTIVITEITEN GOES Leger des Heils, Leliestraat 24, 9 00-12 00 uur: Verkoop alleen meube len en kleingoed t.b.v maatschappelijke dienstverlening; LEWEDORP Café de Goede, 19.15 uur Ruilbeurs; YERSEKE Dreef en Kerkplein. 08 00- 13.00 uur: Weekmarkt; Achter het havenmeesterkantoor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur. Vertrek rondvaart op de Oos terschelde. 4 en 5 januari 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij. 17.00- zon. 19.00 uur: J.J van Straalen, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 06-21234545 Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17 30 uur. Patiënten huisartsen Kooiman. Oort- man. Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zon. 19.00 B. J. M. Schruer, v.d. Spiegelstraat 42, Goes, tel.(0113)214373. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein- kenszand.Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur G. A. C. Aarnoutse, Havenweg 16,Nieuw- dorp, tel. (0113)612327 Heinkenszand e o vrij. 17 30-ma 08 30 uur: J. A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. (0113) 563074. Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin- gen, vrij. 18.00-zon, 22.00 uur: L. Breukers, Kerklaan 11, Hansweert, tel. (0113) 381344. Spreekuur 11 00-11.15en 17.00-17.15 uur. Krabbendijke. Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon 22 00 uur: Praktijk Balans. Tremel 20, tel. (0113) 272844 Spreekuur 11 00-11.15 en 17 00-17 15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek. Huisartsenpraktijk 's Gravenpolder, tel. (0113)311747 Kapelle en Wemeldinge, vrij. 18.00-zon 23 00 uur: M B Riemeijer, Kapelle, tel. (0113) Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur Noord-Beveland Kortgene, Colijns- plaat. Kamperland en Wissenkerke. vrij 17 00- ma 08 00 uur. H. L. N. van der Veen, Wissenkerke, tel (0113)372565. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: M.J.B. M. van Hout, Bernhardstraat 9. Yerseke, tel. 06 53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers, uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en de Wit tel (0113) 220034. Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon. 10.00 -12.00 en 16.00 -18.00 uur: Apo theek de Pijlers, v Dusseldorpstraat 1, Goes, tel (0113)227104 De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. geen lid maken van een sport vereniging of mee laten gaan met het jaarlijkse schoolreisje. De rijksoverheid heeft de ge meenten extra geld gegeven om armoede tegen te gaan en om te voorkomen dat zij in een sociaal isolement terecht komen. Fiets Met de speciale verordening 'Sociale minima gemeente Vee re' wil het gemeentebestuur de mensen een handvat geven. Zij kunnen - als zij aan een aantal criteria voldoen - een beroep doen op de verordening. Sociale Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: M.A.R. v.d. Boomgaard, tel (0113) 228866 Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: M. P. C. Karelse, 's-H. H. Kinderendijk 118, Goes, tel.(0113)220656 Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M Berrevoets, Molen laan 24. Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via lel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M.Stroo, tel. 0113 224099. Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en Sint Philipsland Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur. Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon 24.00 uur J. van Dort, Noordpoort 9, St. Maartens dijk, tel. 0166 663963. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet Zat van 8 30-9.00 uur en in Tholen van 11 00-12.00 uur op BotermarklO. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St Philipsland: Tel (0113) 249111 OOST-SOUBURG - Bij een in sluiping in een woning in Oost- Souburg zijn tussen woensdag avond en gisterochtend waar depapieren, foto-apparatuur en een telefoon gestolen. minima die in aanmerking wil len komen voor een bijdrage moeten ten minste één jaar voorafgaand aan een aanvraag een inkomen hebben gehad van maximaal 110 procent van het sociaal minimum. Voor gehuw den/samenwonenden ligt dat bedrag op ongeveer 1200 euro per maand. Voor het vervangen van meubilair, een fiets of een computer moeten dat drie aan gesloten jaren zijn. Aanvragers moeten een beperkt vermogen hebben. Voor alleenstaande ou ders en gehuwden/ samenwo nenden is dat 9950 euro. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Normaal gaat er één collega samen met bode Cees de Bruijn het dak van het Terneuzense stadhuis op voor het hijsen en strijken van de vlag. Maar bij het voor de aller eerste keer hijsen van de nieuwe vlag van de grootste gemeente van Zeeland toog gisteren een groot gezelschap naar het hoog ste punt van de 'Bakema-brug'. Vlagontwerper Dingeman de Koning, het voltallige college, de gemeentesecretaris, enkele ambtenaren en vertegenwoordigers van de me dia aanschouwden hoe bode De Minima kunnen één jaar in de acht jaar een vergoeding krijgen voor de vervanging van duurza me goederen, zoals koelkast, wasautomaat, stofzuiger en tv. De aanschaf daarvan is gebon den aan maximale bedragen Voor een wasautomaat bijvoor beeld geldt een bijdrage van 435 euro. Een bijdrage voor het ko pen van meubilair geldt een ter mijn van tien jaar Kinderen Kinderen van zes tot en met elf jaar en van twaalf tot en met ze ventien jaar kunnen eenmaal in Bruijn en burgemeester R Bar- bé de nieuwe gemeentevlag in top hesen. Tegelijkertijd werden bij de voormalige gemeentehui zen van Axel en Sas van Gent ook nieuwe dundoeken gehe sen. „Het is toch de eerste werk dag van de nieuwe gemeente Voor zo'n speciale dag is het uit steken van de gemeentevlag een geéigende gelegenheid", vindt De Bruijn. Op landelijke feest- en gedenk dagen hangt op gemeentehui zen de Nederlandse vlag in top. Ook bij officiële bezoeken van leden van het koningshuis hangt de driekleur in top Bij een officieus bezoekje mag de gemeente de vlag met het eigen de zes jaar een bijdrage ontvan gen van respectievelijk 190 en 273 euro. Voor volwassenen geldt een termijn van tien jaar. Daarnaast stelt de gemeente geld beschikbaar voor contri buties van sport-, jeugd- en jongerenverenigingen, abonne menten voor zwembad, biblio theek, schouwburg en musea, contributie van vakorganisa ties, vrouwenorganisaties en amateuristische kunstbeoefe ning of inschrijfgeld voor cur sussen. Maar ook abonnementskosten voor een krant of Zekatel en wapen voeren Zo wapperde de Nederlandse vlag op het stad huis toen Willem Alexander het Scheldetheater officieel open de Toen de kroonprins een paar maanden later officieus op werkbezoek ging in de Wester- scheldetunnel volstond de ge meentevlag De Bruijn: „De burgemeester kan de Terneuzense vlag ook op andere, voor de gemeente be langrijke, momenten uit laten hangen. En de eerste dag van de nieuwe, grote gemeente Terneu- zen is natuurlijk een zeer gepas te gelegenheid om de vlag uit te hangen Zeker omdat ook die vlag geheel nieuw is. Vandaar dat ook de ontwerper en het vol- reiskosten voor bijvoorbeeld cursussen. Als een kind de ba sisschool bezoekt kan een aan vraag worden ingediend voor ouderbijdrage, tas of school reisje. Ook een bijdrage in de kosten van de peuterspeelzaal behoort tot de mogelijkheden. De wat oudere kinderen die naar het voortgezet onderwijs gaan kunnen rekenen op een bijdrage in boeken, excursies en andere activiteiten in school verband. De nieuwe regels liggen ter in zage in het gemeentehuis te Domburg. tallige dagelijks bestuur aan wezig zijn." De meeste Terneuzense ambte naren begonnen gisteren op een nieuwe werkplek in het stad huis van Terneuzen of het voor malige stadhuis van Axel Vóór ze hun kantoorstoel in gebruik namen, genoten ze een geza menlijk ontbijt in het Schelde theater. Ruim vijfhonderd ambtenaren schoven tussen acht en negen uur aan voor het ontbijt. De gro te opkomst onderstreept de saamhorigheid onder de be ambten uit de voormalige ge meenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen, stelde gemeente woordvoerster V. van der Windt. door Sheila van Doorsselaer HULST - Een stulpje op het voormalige Lyceumterrein in Hulst blijkt zeer populair. On geveer 140 gegadigden hebben zich laten inschrijven voor een van de 27 woningen of zes ap partementen. Projectontwikkelaar Projekt- bouw Zeeland begint binnen kort met het toewijzen van de woningen volgens het principe „wie het eerst komt, het eerst maalt." In het karakteristieke hoofdgebouw komen zes appar tementen met een waterelement aan het voorterrein. Rechts van door René Hoonhorst SAS VAN GENT - Sas van Gent heeft een Stadsraad. De raad moet er voor zorgen dat de Sasse belangen ook in de grote ge meente Terneuzen onder de aandacht van het bestuur en de beleidsmakers worden ge bracht. Het initiatief voor het oprichten van een stadsraad werd bijna een jaar geleden genomen door Bewoners Belangenvereniging Sint Albert Leden van die Sasse wijkvereniging vreesden dat Sasse belangen in de nieuwe ge meente op termijn uit het oog verloren zouden kunnen wor den. Er zitten in de nieuwe ge meenteraad nu nog mensen uit de vroegere Sasse raad, onder wie ook enkele inwoners van Sas van Gent. Maar in de toe komst is die inbreng niet gega randeerd. Daarom in een stads- door Piet Kleemans BRUINISSE - Wil Bruinisse de boot niet missen, dan moet op korte termijn werk gemaakt worden van een veilige en snelle verbinding tussen het dorp enerzijds en recreatieproject Aquadelta en park Grevelin- genhout anderzijds. Om te voor komen dat de jeugd wegtrekt en om het dorp aantrekkelijker te maken voor nieuwe bedrijven, dienen er snel betaalbare wo ningen te komen in het vissers dorp. Dat vindt de Onderne mersvereniging Bruinisse. De huidige verbinding tussen het recreatiegebied en de dorps kern van Bruinisse voldoet ei genlijk al jaren niet meer, stel len voorzitter D Spelt en bestuurslid D Ooms van de Bruse ondernemersvereniging. Aquadelta breidt uit en er komt een tweede jachthaven, maar als er niet snel een betere ver binding komt, dreigt Bruinisse van de verwachte grotere druk te niet te kunnen profiteren. Spelt: „De gemeente wil het ver keer via de Hageweg en Molen weg naar de Staphorsterkrui- sing met de N59 in de richting van Bru sturen. Wij zijn bang het gebouw komt een vrijstaan-' de woning in de stijl van de jaren; dertig. Achter het hoofdgebouw ligt het plein met volgens Pro-j jektbouw een 'mediterrane uit straling' Daar komen acht vrij- staande huizen met schilddak. Bij alle woningen kunnen (be halve de dragende muren) de wanden vrijelijk worden inge deeld. Dwars op het plein ko men tien Mansardekap-wonin- gen. Achter op het terrein ko men zeven grote villa's. De koopsom van de woningen vari eert van 272.500 euro voor de mansardewoningen tot 44 5 600 euro voor de villa's, een apparte ment kost vanaf 290.000 euro. raad geen overbodige luxe, ze: initiatiefnemer G. Bijlsma. De Stadsraad Sas van Gent telt ne gen leden Bijlsma is benoemd tot voorzitter E. de Maaijeren B. Voerman zijn gekozen als se cretaris en penningmeester. It de circulaire zat ook een signa- leringskaart, die de burgen moeten gebruiken om wensen, klachten en ideeën te spuien. Signalen In samenspraak met de aan brengers van de signalen legt df Stadsraad de klachten of ver langens voor aan de juiste be stuurders en/of ambtenaren Df Stadsraad heeft nog geen actie plan. Bijlsma: „De bestuursleden hebben hun voelsprieten in elk geval in heel de Sasse gemeen schap zitten, dus ik ben er var overtuigd dat we vroeg of laai op de hoogte zijn van alle klach ten en wensen." dat dat voor Bru niet gaat wer ken. Dat is veel te ver om en bo vendien moet je dan een drukkf weg oversteken Wij zouden lie ver zien dat de huidige verbin ding tussen Aquadelta er Bruinisse via de Noorddijk aan gepakt wordt, of dat er eer tweede doorsteek gemaald wordt." Ook wat betreft het woningaan bod moet Bruinisse in de visii van Spelt en Ooms aantrekkë lijker worden, om te voorkoma dat de jeugd uit het dorp weg trekt. In de huidige planna duurt het naar de zin van de on dernemers te lang eer er op dal gebied iets gebeurt Sportvelden Ooms; „Om woningbouw moge lijk te maken, staat verplaatsmj van de sportvelden op het pro gramma, maar pas voor 2006 Wij willen dat graag eerder zia gebeuren. En misschien kan i dan ook nog eens gekeken wof den naar de mogelijkheden vod verplaatsing van de tennisbj nen Als je die samen met sportvelden verplaatst naar he gebied tussen Langeweg, Mo lenweg, Rijksstraatweg en N5J krijg je in het dorp meer ruiraï voor woningbouw. MIDDELBURG - Enkele tientallen Koerden hebben gisteren op de Markt in Middelburg gedemonstreerd voor een betere behandeling van Abdullah Öcalan. Vol gens de demonstranten is de situatie van de gevangen voormalige Koerdische leider onacceptabel. Rond half zeven verzamelde de groep zich voor het stad huis in Middelburg. Met fakkels, spandoeken en foto's vroegen de Koerden aandacht voor de leefsituatie van Öcalan. Die is volgens de demonstranten erbarmelijk. Zo is het nagenoeg onmogelijk om hem te ontmoeten. Öcalan werd in 1999 ter dood veroordeeld wegens hoog verraad voor de vijftien jaar durende gewapende strijd van de PKK voor zelfbestuur van de Koerden. Die straf is later omgezet in levenslang. Öcalan zit gevangen op het Turkse eiland Inirali. De familie kan hem dan ook maar mondjesmaat bezoeken. En de laatste zes weken is de situatie alleen maar slechter geworden, menen de de monstranten. Zijn advocaten hebben Öcalan sinds eind november maar één keer kunnen spreken. Hiermee worden internationale verdragen geschonden. Reden voor de Koerden om gisteren in Middelburg de straat op te trekken. foto Dirk-Jan Gjeltema Burgemeester Barbé, de wethouders Luijcks, Liefting, Van Waes en Hamelink en gemeentesecretaris Lauret brengen de vlag van de nieuwe gemeente Terneuzen naar boven. foto Charles Strijd I f L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 28