Opnieuw is de Polder de pineut PZC Stuurgroep zoekt oplossing voor scholen Gewichtig gezelschap begeleidt nieuwe gemeentevlag naar de top Onderzoek naar groei uiensector in Reimerswaal Gemeente overlegt met huurders wijkcentrum Automobiliste rijdt op vangrail Eredienst Beurs in Dauwendaele Handtekening bezegelt gemeentelijke herindeling weekenddiensten agenda GOES - De gemeente Goes overlegt vandaag met de beheerster en een aantal vaste huurders van het uitgebrande wijkge- bouw De Spinne over de alternatieven voor de ge bruikers van het gebouw. Beheerster M. Nelisse zoekt zelf ook al voor een aantal organisaties naar andere locaties voor zaal verhuur. ,,Er worden in De Spinne veel bedrijfscursussen ge houden. Sommigen ko men hier zelfs wekelijks Ik probeer met iedereen contact te leggen, al is dat niet gemakkelijk omdat onze administratie in vlammen is opgegaan. Ik ken veel zaalverhuurders in de regio en veel bedrij ven verwijs ik dan maar daar naartoe", legt Nelis se uit. Een groot aantal vereni gingen komt wekelijks in De Spinne en de biljart club van de dagsoos zelfs drie a vier keer per week. De verenigingen wachten het overleg met de ge meente van vandaag af. De beheerster was zelf overigens als eerste bij de brand aanwezig. „Ik maakte met mijn man rond half twee even een controleronde bij het ge bouw. We hebben wel een groepje jongeren zien staan, maar er was niets bijzonders te zien. We zijn daarna teruggelopen richting de Adenauerste- de. Van daaruit zagen we toen plotseling het vuur. We zijn terug gegaan naar het wijkgebouw. Mijn man heeft hier met de brandslang die in het ge bouw aanwezig was nog een deur tussen de Holt- kampschool en het wijk gebouw nat gehouden en ik heb via 112 de brand weer gewaarschuwd. Toen deze arriveerde moesten we het gebouw uit en konden wij verder ook niets meer doen." vrijdag 3 januari 2003 door Steffan ter Maat GOES - De gemeente Goes is in samenwerking met de Holt- kampschool en 't Noorderlicht hard op zoek naar alternatieve huisvesting voor de leerlingen van de twee uitgebrande basis scholen. Volgens wethouder M. 't Hart zijn er goede contac ten en hebben de gemeente en de scholen al enkele locaties op het oog. Voor het oplossen van de proble men voor de onderwijsinstellin gen is een stuurgroep aangesteld met twee vertegen woordigers per school en twee gemeentevertegen woordigers Woensdag werd er al een inven tarisatie gemaakt van de pro blemen en wat er opgelost moet worden. Bovenaan het lijstje staat de huisvesting. Een ander belangrijk punt is een vervan gende inventaris. 'tHart: „De stuurgroep zoekt al ternatieve ruimte voor de twee scholen samen. Bij alle oplos singen die we zoeken is een vol ledige samenwerking. Er moet voor zestien klassen een ruimte worden gevonden. We krijgen niet alles bij elkaar, maar we proberen dit wel in zo groot mo gelijke eenheden te vinden. We hebben al goede contacten over nieuwe ruimtes. Daar is echter nog overleg over en we kunnen nog niet aangegeven om welke locaties het gaat. Het gaat ove rigens wel om plaatsen buiten de Goese Polder. Ik heb er in ie der geval goede hoop op dat we binnen nu en een paar dagen vervangende ruimtes vinden. Dit zal waarschijnlijk over twee of drie locaties verdeeld zijn." Wat betreft nieuwe materialen voor de leerlingen heeft de stuurgroep de eerste contacten gelegd met leveranciers en is er ook gesproken met andere scho len om te kijken of zij op dit ge bied ondersteuning kunnen ge ven. Voorlopig is nog even onduidelijk op welke termijn er spullen geleverd kunnen wor den. De leerlingen van de twee uitge brande basisscholen zijn vol gende week in ieder geval nog noodgedwongen vrij. Alleen de leerlingen op de dependance van de Holtkampschool begin nen volgende week dinsdag weer met de lessen. Volgende week maandag is er zowel 's morgens als 's avonds voor de ouders en leerlingen van de bei-I de scholen een voorlichtingsbij-1 eenkomst Bij de bijeenkomsten I - van 9.00 tot 10.00 uur en van 19.30 tot 20.30 uur - zijn de leer- j krachten en vertegenwoordi-1 gers van de gemeente aanwezig I De ouders en leerlingen van de Holtkampschool kunnen naar de dependance, 't Noorderlicht heeft de bijeenkomst in de kan tine van stadsbeheer aan de Troelstralaan. De ouders wor den per brief op de hoogte ge steld van de voorlichtingsuren. Het is echter de vraag of ieder een op tijd bereikt wordt omdat het adressenbestand van met name 't Noorderlicht in vlam men is opgegaan. Het informatienummer dat de gemeente heeft opengesteld in verband met de brand (0113- 249616) is de komende dagen ook buiten kantooruren bereik baar: vandaag tot 21.00 uur en morgen en zondag van 14.00 tot 21.00 uur. Op de website van de gemeente, www.goes.nl, is ook informatie over de brand en de verdere stand van zaken te vin den. GOES - In Goes is donderdag middag rond 14.45 uur een 25- jarige automobiliste uit het Utrechtse Houten op een vang rail gereden. De vrouw verloor op de Delta weg de macht over het stuur. Zij j belandde in de rechterberm, reed een omhooggaande vang rail op en kwam tot stilstand te- gen een lichtmast. De bestuur ster kwam met de schrik vrij. De grote brand van nieuwjaarsnacht heeft de Goese Polder in het hart getroffen. Twee basisscholen en wijkcentrum vielen volledig ten prooi aan de vlammen. Een nieuwe tegenslag voor een wijk die de afgelopen jaren al zoveel te verduren heeft gehad. door Rolf Bosboom GOES - Bewoners van de Goese Polder zijn verbijsterd. Twee complete basisscholen en het wijkgebouw zijn door brand verwoest. Dé ontmoetingsplek van de wijk is daarmee in één keer verdwenen. Scholen wacht een lange periode van improvi seren elders; vele verenigingen missen voorlopig een vaste stek en moeten uitwijken naar ande re locaties, al weet nog niemand waar. De Polder lijkt niet voor het ge luk gebouwd Eind jaren zestig werden er de eerste huizen neer gezet, om een einde te maken aan de woningnood en om de plannen van Goes om uit te groeien naar een stad van meer dan 100.000 inwoners te kunnen verwezenlijken. Die ambitie werd niet waargemaakt, maar de wijk groeide wel uit tot de grootste van Goes, met inmid dels bijna zevenduizend men sen. De meeste van hen, wethouder Charles Linssen voorop, wonen er naar genoegen. Desondanks wordt de Goese Polder al vrij wel vanaf het begin achtervolgd door een slechte naam, geba seerd op enkele incidenten in beperkte delen van de wijk. Gemeente en woningbouwver eniging RWS besloten daarom medio jaren negentig de handen ineen te slaan, met als resultaat het Masterplan Goese Polder dat eind 1997 werd gepresen teerd. Daarin worden hele stra ten ingrijpend aangepakt, met als doel de eenzijdige bebou wing te doorbreken en de stra ten overzichtelijker te maken. De uitvoering van het plan, die vele miljoenen kost, is al enige tijd gaande. Afgelopen herfst De brand die in de nieuwjaarsnacht woedde, was de zoveelste tegenslag voor de Goese Polder. foto Willem Mieras kon het eerste grootschalige project worden afgerond: de re novatie van de Rooseveltstede. Deze maand moet de vernieu wing van het winkelcentrum beginnen en ook het opknappen van de Schumanstede staat voor de deur. Het Masterplan is een moei zaam proces, zo blijkt keer op keer. Het overleg met het grote aantal betrokken partijen kost veel tijd en energie, van de be woners wordt veel gevergd en tegenvallers zijn haast onver mijdelijk. Maar de resultaten worden langzaam maar zeker zichtbaar. Treurig genoeg wordt het harde werken aan de toekomst van de Goese Polder herhaaldelijk doorkruist door vervelende in cidenten. Dieptepunt was de roofmoord op pomphouder Gil les Brouwer in november 2001. De wijk toonde enkele dagen nadien met een stille tocht op in drukwekkende wijze massaal haar afschuw over de laffe daad. Vorig jaar mei zorgde de ge- analyse meente zelf voor commotie door voor de hele Goese Polder een verbod op het gebruik van alco hol op de openbare weg af te kondigen. Dit omdat jongeren geregeld onder invloed van drank vernielingen zouden aan richten. Een alcoholverbod geeft de politie mogelijkheden om eerder op te treden. De wijk reageerde verontwaardigd op de maatregel en vreesde stigma tisering van de buurt. De ge meente breidde daarop het ver bod schielijk uit tot haar totale grondgebied. Een enorme brand zoals die in de eerste uren van dit nieuwe jaar voordeed, had op zich over al kunnen gebeuren, maar op nieuw was de Polder de pineut. Zeker nu officieel is bevestigd dat er sprake is van brandstich ting door jongeren, doet zo'n ca lamiteit het imago van de wijk geen goed. Toch dienen zich ook kansen aan. Al enkele jaren wordt er in middels moeizaam gedacht over een brede school in de wijk, waarin een groot aantal instan ties gaan samenwerken. Be langrijkste locatie zou het com plex worden dat nu door brand is verwoest. Voor de realisering van de brede school was een even ingewikkelde als ingrij pende verbouwing en uitbrei ding nodig. Hoe wrang ook, er moet nu wor den gedacht over een volledig nieuw complex. Dat biedt mo gelijkheden om, binnen zekere financiële grenzen, de ideale brede school te realiseren. Gezien de noodzaak tot snelle herbouw van de scholen kan er ook geen tijd meer worden ver spild. Met de bouw van de scholen en de metamorfose van het naast gelegen winkelcentrum heeft de wijk over pakweg twee jaar een compleet nieuw hart. Als dat klopt, dan kan de Goese Polder het verleden pas echt achter zich laten. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Normaal gaat er één collega samen met bode Cees de Bruijn het dak van het Terneuzense stadhuis op voor het hijsen en strijken van de vlag. Maar hij het voor de al lereerste keer hijsen van de nieuwe vlag van de grootste gemeente van Zeeland toog gisteren een groot gezelschap naar het hoogste punt van de 'Bakema-brug'. Vlagontwerper Dingeman de Koning, het voltallige college, de gemeentesecretaris, enkele ambtenaren en vertegenwoor digers van de media aan schouwden hoe bode De Bruijn en burgemeester R. Barbé de nieuwe gemeente- vlag in top hesen. Tegelijker tijd werden bij de voormalige gemeentehuizen van Axel en Sas van Gent ook nieuwe dun doeken gehesen. „Het is toch de eerste werkdag van de nieu we gemeente. Voor zo'n speci ale dag is het uitsteken van de gemeentevlag een geëigende gelegenheid", vindt De Bruijn Op landelijke feest- en ge denkdagen hangt op gemeen tehuizen de Nederlandse vlag in top Ook bij officiële bezoe ken van leden van het konings huis hangt de driekleur in top. Bij een officieus bezoekje mag de gemeente de vlag met het ei - gen wapen voeren. Zo wapper de de Nederlandse vlag op het stadhuis toen Willem Alexan der het Scheldetheater offici eel opende. Kroonprins Toen de kroonprins een paar maanden later officieus op werkbezoek ging in de Wester- scheldetunnel volstond de ge meentevlag. De Bruijn; „De burgemeester kan de Terneu zense vlag ook op andere, voor de gemeente belangrijke, mo menten uit laten hangen. En de eerste dag van de nieuwe, gro te gemeente Terneuzen is na tuurlijk een zeer gepaste gele genheid om de vlag uit te hangen. Zeker omdat ook die vlag geheel nieuw is. Vandaar dat ook de ontwerper en het voltallige dagelijks bestuur aanwezig zijn." De meeste Terneuzense amb tenaren begonnen gisteren op een nieuwe werkplek in het stadhuis van Terneuzen of het voormalige stadhuis van Axel. Vóór ze hun kantoorstoel in gebruik namen, genoten ze een gezamenlijk ontbijt in het Scheldetheater. Ruim vijfhon derd ambtenaren schoven tus sen acht en negen uur aan voor het ontbijt. De grote opkomst onderstreept de saamhorig heid onder de beambten uit de voormalige gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen, stelde gemeentewoordvoer ster V. van der Windt. door Rob Paardekam KRUININGEN - Enkele uien- verwerkende bedrijven in het Reimerswaalse buitengebied voelen zich beperkt in hun groeimogelijkheden. De ge meente, de provincie en de branche zelf gaan het probleem onderzoeken. De meeste van de ruim twintig uienverwerkende bedrijven in Reimerswaal zijn niet gevestigd op een bedrijventerrein, maar in het buitengebied. Dat brengt de nodige problemen met zich mee. Zo heeft de provincie een regel vastgesteld die zegt dat met- agrarische bedrijven in het bui tengebied nog één keer twintig procent mogen groeien, maar daarna helemaal niet meer. Op die manier moet worden voor komen dat in het buitengebied massale bedrijven verrijzen met alle verkeersstromen van dien. Voor veel uien verwerkers uit Reimerswaal betekent deze twintig-procentnorm een be perking in hun uitbreidings plannen De twintig procent die nog eenmalig wordt toegestaan, hebben ze bijna helemaal nodig om te kunnen voldoen aan mi- lieu-eisen die worden gesteld Echte groei van het bedrijf is MIDDELBURG - Het Soefi Centrum Middelburg houdt zondag een Universele Ere dienst in gebouw De Vier Ele menten aan de Breeweg 100 in Middelburg. Het onderwerp van de dienst is Loslaten. Spre ker is Nawab Lint uit Ridder kerk. MIDDELBURG - Filatelisten- vereniging De Zeeuwse Delta houdt zaterdag 11 januari haar halfjaarlijkse beurs in winkel centrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat in Middelburg De beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Aangeboden wor den postzegels, munten, tele foonkaarten, miniatuurauto's, modelspoor en ansichtkaarten. dus nauwelijks meer mogelijk. Daarvoor zouden ze volgens het provinciale beleid moeten ver huizen naar een regulier bedrij venterrein. „Dat vinden we wat kort door de bocht", zegt wet houder J. Bliek (milieu) „Het kost veel geld en bovendien is de Nishoek daar niet op berekend. Aan de andere kant zien wij in dat ongelimiteerd bouwen in het buitengebied ook niet kan." Het gemeentebestuur van Rei merswaal ziet graag een snelle oplossing van de problemen. De bedrijven vormen immers een belangrijke economische pijler. Zo'n zeventig procent van de to tale uiensector in Nederland is in Reimerswaal gevestigd. Veiligstellen Na enkele gesprekken hebben de gemeente, de provincie en de uiensector besloten de proble matiek samen te onderzoeken. De insteek van de gemeente en de branche daarbij is het veilig stellen van de groeimogelijkhe den van de bedrijven, terwijl de provincie vooral wil weten of haar beleid wel realistisch is. Het onderzoek bestaat uit twee delen De groeimogelijkheden worden onderzocht, maar ook wordt bekeken in hoeverre ver plaatsing van de bedrijven tot de mogelijkheden behoort. Vol gens Bliek is dat laatste heel bij zonder. „De bedrijven zijn be reid inzage te geven in hun financiën Op die manier willen ze aantonen dat ze klem zitten." Het onderzoek wordt uitge voerd door een extern bureau van buiten de provincie. Begin deze week is bij vijf bureaus een offerte opgevraagd. Aan het eind van de maand hoopt een onlangs gevormde werkgroep daar een keuze uit te kunnen maken. Tegen de zomer zou het rapport klaar moeten zijn. „Als daaruit blijkt dat verplaatsing van de bedrijven niet haalbaar is, zullen we met de provincie andere mogelijkheden moeten bekijken", legt H. van Waveren van de afdeling milieu uit. Vol gens Bliek liggen de oplossingen in dat geval niet voor het opra pen. Het vergroten van de uit breidingsmogelijkheden met bijvoorbeeld vijf of tien procent zet weinig zoden aan de dijk. „Er zullen nog stevige gesprek ken gevoerd gaan worden", al dus de wethouder. door Peter Ogqel IJZENDIJKE - „Een hele eer om dit te mogen doen", zegt no taris E. Verhaegen van het nota riskantoor Verhaegen Ver haegen in IJzendijke met gepaste trots. Met zijn handte kening bekrachtigde hij gister middag in zijn kantoor de boe deloverdracht van de 'oude' naar de 'nieuwe' Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Het komt er op neer dat alle on roerende goederen van de voor malige gemeenten Axel, Sas van Gent, Terneuzen, Hulst, Honte- nisse, Oostburg en Sluis offici eel in eigendom zijn gekomen van de drie nieuwe gemeenten Terneuzen, Hulst en Oostburg. Juridisch is dit een haastklus, omdat de akte op de eerste werkdag van het nieuwe jaar al gepasseerd moest worden. Een formaliteit weliswaar, maar wel een hele bijzondere, vindt de IJ-1 zendijkse notaris Verhaegen. Hoewel wel uitgenodigd, was er bij de ondertekening geen verte genwoordiging van de drie ge meenten aanwezig 4 en 5 januari 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24 00 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel (0118)465498 Spreekuur 12.30-13 00 en 17.30-18.00 uur zon 0 00-24.00 uur A.M.M. Termeer en F. A van den Berg, Rosenburglaan 1, tel. (0118) 465253. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Huisartsengroep 'de stad Middelburg' zaterdag C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118) 644301 zondag: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel (0118)644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18 00 uur. Middelburg, vrij 17 00-zat. 8.00 uur: R. R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. (0118) 639933 zat 8 00-zon 8 00 uur K.R.G.S. Boejharat, Noordweg 419, tel. (0118) 639933 zon. 8.00 - zon. 23.00 uur: W. v.d Peppel, Oosterscheldestraat 12, tel.(0118)639933. zon. 23.00 - ma. 8.00 uur: M. A. de Vries en K. Prins, Herenstraat 18, tel. (0118) 639933. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. (0118)461630 zon. 0 00-24 00 uur1 J.H. Vervloet, Roozenburghlaan 20, Mid delburg, tel (0118)627664. Spreekuur 12.30-13.00 en 17 30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle. Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Se- rooskerke, tel. (0118) 591212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij 18 00-zon 24.00 uur A. A. v d Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel (0118) 561282 Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: B Bouwense, Valkenisseweg 42, Bigge kerke, tel. (0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: I. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Mid delburg, tel (0118)628420 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20 00- zat. 20 00 uur:H. Hament, tel. (0118) 471140. zat. 20.00-zon. 22 00 uur H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij 21 30-zon. 21.30 uur: T. Adriaanse, tel. (0118) 626045 Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel (0118) 633803 Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf, A Gogelweg 14, Vlissingen, tel (0118) 466548. Spreekuur 11 00-12.00 en 17.00-18.00 uur Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites I aanmelden van 08.00-09.00 uur Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R Roskam. Kelderweg 1, tel. (0118) Vogel- en Egelopvang 'De Mikke': Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288 Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re- I cepten) Apotheek Souburg, C van Perestraat 1, I Oost-Souburg, tel. (0118)461593. Zat 10.00-19 00 uur: Apotheek Dauwendaele, Roozenburg- I laan 18, Middelburg, tel. (0118) 627471. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging I en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur Koersbal, biljart en soos voor ouderen; I Kaasboer Biggekerke, 9.00 12.00 uur. Tossen Inschrijving tussen 8.45 - 9-00 uur; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur Badminton voor 50-plussers. OOST-SOUBURG Wijkcentrum De Re- genboog, 10.00 11 00 uur: Yoga, VLISSINGEN - Het Bolwerk. 14.00 uur i Koersbal. Burgemeester Barbé, de wethouders Luijcks, Liefting, Van Waes en Hamelink en gemeentesecretaris Lauret brengen de vlag van de nieuwe gemeente Terneuzen naar boven. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 12