Paardensportcentrum bij Poelbos PZC Jeugdzaalvoetbal publiekstrekker Thoolse jeugd rommelt het dorp door Rookbom zorgt voor opschudding in Bruinisser jeugdsoos NOG DAGEN (ifi) AutoTrack.nl b 13 Goes vindt nieuwe stek voor paardenhouderij 's-Heer Arendskerke NS sluit loket station Kruiningen Frietfabriek mag even doorgaan Ongeluk met gestolen auto Bloempotten van 900 euro gestolen Nieuwe vluehthaven Krammersluizen Woninginbraak in Goes Auto in kreukels na uitwijken voor brommer fi Hulst zonder wapen en vlag Koop en verkoop uw auto razendsnel via www.AutoTrack.nl J donderdag 2 januari 2003 KRUININGEN - Het loket op het NS-station van Kruinin- gen-Yerseke sluit op 17 februari. De treinkaartjes zijn in de toekomst alleen nog maar via de automaat te koop of bij het agentschap in het postkantoor in Kruiningen. Een service- en alarmzuil moet het ontbreken van de loketmedewerker op vangen. De NS sluit landelijk 77 kleinere loketten. Enkele tientallen daarvan zijn al dicht. Volgens de NS worden er te weinig kaartjes bij de kleine loketten verkocht en zijn ze daarom niet rendabel. Het aantal uren bezetting van het loket in Kruinin- gen-Yerseke was in de afgelopen jaren al teruggebracht naar vier uur per dag. De medewerkers van de loketten die moeten sluiten, worden door de NS ingezet bij de zogenoemde ambulante dienstver lening op andere stations. Via de nieuwe service- en alarmzuil kunnen de reizigers rechtstreeks contact zoeken met NS-medewerkers. Via de zuil kan reisinformatie en informatie over kaartjes en abon nementen worden opgevraagd. Ook kunnen gevonden of ver loren voorwerpen worden opgegeven en kunnen vragen wor den gesteld over de voorzieningen van het station en kunnen schade en defecten worden doorgegeven. De alarmknop op de zuil is bestemd voor noodsituaties. De noodoproepen worden door de NS afgehandeld in samenwer king met de spoorwegpolitie. Voor blinden, slechtzienden en slechthorenden zijn speciale voorzieningen aan de zuil ge troffen. De NS-medewerkers zijn elke dag via de zuil bereik baar, alleen niet van 's nachts van 02.00 tot 05.00 uur. KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal zal de bedrijvig heid van frietfabrikant Lamb/Weston-Meijer in Kruiningen voorlopig nog gedogen. De Raad van State verklaarde de mi lieuvergunning van het bedrijf enkele maanden geleden nie tig, waardoor Lamb/Weston terugvalt op een veel oudere ver gunning, die eigenlijk niet meer voldoet. De advocaten van enkele omwonenden eisten daarom sluiting van de fabriek, maar daar wil de gemeente niet aan. Tot er een nieuwe vergunning is, worden de activiteiten oog luikend toegestaan Het gedoogbesluit ligt van 2 tot en met 29 januari ter inzage in het gemeentehuis in Kruiningen. MIDDELBURG - Een 19-jarige Rotterdammer is in de nacht van maandag op dinsdag op de Nieuwlandseweg in Middel burg met een gestolen auto tegen een boom gebotst. De auto was maandagavond gestolen in de Kanaalstraat in Oost-Sou burg. De man trok de aandacht van de politie doordat hij met de wagen over de weg slingerde. Ter hoogte van het viaduct over de Waldammeweg verloor hij de macht over het stuur, botste eerst tegen de rechter reling van het viaduct en kwam daarna aan de rechterkant van de Nieuwlandseweg tot stilstand tegen een boom. De Rotter dammer is door de brandweer uit de auto gehaald. Hij is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht De man was onder invloed van alcohol en verdovende middelen Het voer tuig is geheel vernield. NIEUWERKERK - Dieven hebben dinsdag vroeg in de och tend toegeslagen aan D'Heule in Nieuwerkerk. Uit een tuin bij een woonhuis zijn twee Franse betonnen bloempotten met buxussen meegenomen. De totale waarde van de gestolen spullen bedraagt ongeveer negenhonderd euro. door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes staat welwillend tegenover de vesti ging van een opleiding paarden houderij aan de Sinoutskerkse- weg, ten oosten van het Poelbos. Het plan moet een uitkomst bie den in een slepende discussie met J. Verboom uit 's-Heer Arendskerke, die vindt dat zijn bedrijf op de huidige locatie on voldoende mogelijkheden krijgt om te groeien. Verbooms bedrijf aan de Wisse- kerkseweg is gericht op het BRUINISSE - Rijkswaterstaat gaat een gedeelte van de voor haven bij de Krammersluizen inrichten als uitwijkplaats voor schepen. De voorziening komt in de plaats van de vluehthaven van Bruinisse, die deze functie in 2005 verliest. De inrichting van een nieuwe uitwijkplaats was de voor naamste eis van de schippers vereniging Schuttevaer om ak koord te gaan met de inrichting van de Bruse vluehthaven tot handelshaven. De voorzien ing is vooral van be lang voor de kleinere binnen vaartschepen die bij zwaar weer de oversteek door de smalle vaargeulen de Oosterschelde op richting Wemeldinge niet dur ven te maken. GOES - In een woning aan de Frans van Hollanderlaan in Goes is dinsdagmiddag in een woning ingebroken. De toegang tot het woonhuis werd gefor ceerd en vervolgens werden meerdere kamers doorzocht. Voor zover bekend werden al leen maar sieraden ontvreemd. KAPELLE - Een 19-jarige man uit de gemeente Kapelle heeft dinsdagmiddag zijn auto total loss gereden bij een uitwijkma- nouevre voor een bromfietser. De automobilist reed rond half zes over de Smokkelhoekweg in Kapelle toen hij bij het viaduct over de A 58 moest uitwijken voor de brommer die zonder licht reed Door het uitwijken kwam de man tegen de vangrail van het viaduct. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Advertentie QC III I O cn _i LU UITVERKOOP LJ Grote Markt 11-13 Goes REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax; (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl houden, fokken, trainen en af richten van paarden. Er wordt praktijkonderwijs gegeven aan leerlingen van het Groen Colle ge in Goes. Er zijn al enige tijd plannen voor forse uitbreiding. Voor een goede bedrijfsvoering zou onder meer een rijhal moe ten worden bijgebouwd. Het Goese bestemmingsplan voor het buitengebied, waaraan de gemeente de afgelopen jaren heeft gewerkt, liet echter onvol doende ruimte voor de gewenste uitbreiding. Afgelopen zomer Rommelpotten in Tholen-stad. door Rob Paardekam door Steffan ter Maat GOES - Ruim tweeduizend zaalvoetbalschoenen piepten in de kerstvakantie over de vloe ren van van Sportpunt Zeeland in Goes. Korte scherpe fluitjes van de scheidsrechter. Een schaar, buitenkantje rechts en een stiffie. Kortom, het jaarlijk se jeugd-kerst-zaalvoetbal- toernooi in Goes werd weer ge speeld. Dit jaar voor de 31e keer. Afgelopen dinsdag was de slot dag en werden de finales van de D-pupillen, C- B- en A-junioren gespeeld. Op maandag sloten de F- en E-pupillen het toernooi al af. In totaal waren er vijf speel dagen. Vorige week werd er al op dinsdag gespeeld en daarna op vrijdag en zaterdag, om ver volgens dus op oudejaarsdag af te sluiten. Voorzitter A de Bruine van de organisatiecommissie was te vreden over het verloop van het toernooi; ,,Er hebben zich bijna geen incidenten of vervelende dingen voorgedaan en organisa torisch was ook alles goed gere geld. Het enige vervelende was dat een meisje maandag tijdens en wedstrijd is gevallen en waarschijnlijk haar pols heeft gebroken. Gezien de grootte van het deel nemersveld is het niet verba zingwekkend dat er een keer iets gebeurt. Er deden dit jaar 1035 kinderen mee van acht ver schillenden clubs op de Beve- landen en er werden 596 wed strijden gespeeld. De acht deel nemende clubs zorgen zelf voor de totale organisatie van het zaalvoetbaltoemooi. „Er is een grote animo voor het 4 toernooi", vertelt De Bruine die bleek het provinciebestuur het op diverse onderdelen eens te zijn met de bedenking die Ver boom tegen het plan had inge diend. Medewerking Het gevolg is dat de gemeente niet langer haar medewerking kan onthouden aan plannen voor uitbreiding aan de Wisse- kerkseweg, al is niet helemaal duidelijk waaraan de gemeente wel of niet zou moeten meewer ken. Om nieuwe conflicten en problemen te voorkomen, is in overleg gekeken naar een oplos sing op een andere locatie. Een verkenning van de moge lijkheden leerde dat eigenlijk alleen een gemeentelijke kavel aan de Sinoutskerkseweg daar voor in aanmerking komt. Op die plaats zou Verboom dan een opleiding paardenhouderij met een manege-achtige uitstraling kunnen realiseren. Het college van B en W, dat zich inmiddels gesteund weet door de raadscommissie grondge bied, ziet die oplossing wel zit ten. Op die manier ontstaat een passende overgang tussen de zone rond Hotel Goes en het agrarische gebied. Bovendien komt de voorziening op korte afstand van de stad en van het Groen College te liggen en is de bereikbaarheid per brommer of fiets goed. De kavel ligt net buiten het ge bied dat in de toekomstplannen van de gemeente is gereserveerd voor een eventuele uitbreiding van bedrijventerrein De Poel. foto Dirk-Jan Gjeltema poule II: 's Heer Arendskerke I poule III Wolfaartsdijk I poule IV: Apollo II E-pupillen poule I: Kloetingel poule II: Apollo I poule III. Apollo II poule IV: Kloetinge VI D-pupillentoemoor SSVI C-juniorentoemooi Kloetinge III B-juniorentoemooi SSV I A-juniorentoemooi: Goes I De lap grond had de gemeente aangekocht als mogelijk ruilob ject bij verdere stadsuitbreiding aan de zuidkant van Goes. Door de kavel aan Verboom te verko pen, loopt de gemeente dus wel een risico. Een ander probleem is dat het nieuwe bestemmings plan voor het buitengebied een opleiding paardenhouderij op die locatie niet toestaat. Dat be tekent dat een herziening van het plan noodzakelijk is. B en W zijn echter bereid zich daarvoor in te zetten. foto Dirk-Jan Gjeltema HULST - De nieuwe ge meente Hulst heeft nog geen wapen en geen vlag. Als het nieuwe Hulst kiest voor een geheel nieuw ontwerp van het gemeen tewapen, mag de keizers kroon niet meer worden gevoerd. Volgens gemeentewoordc voerster M. van Bunder had het kiezen van een nieuw wapen en vlag geen prioriteit „Gemeenten zijn niet verplicht een wa pen en een vlag te voeren Zo'n wapen wordt amper gebruikt. Wij voeren de eerste maanden van het nieuwe jaar enkel ons nieuwe logo, een ontwerp van kunstenaar Ronny Ivens. Het huidige wapen van Hulst dateert uit 1970, na de vorige gemeentelijke herindeling Het is een zwarte Vlaamse Leeuw op een gouden schild. Aan weerszijden is het schild omgeven met hulsttak ken. Het schild is gedekt met een keizerskroon van goud Op de stadsvlag prijkt ook, op een gouden achtergrond, de Vlaamse Leeuw. In december 2001 werd al gesproken over een (nieuw) wapen, maar vol gens Van Bunder besloot het toenmalige gemeente bestuur de uiteindelijke keus voor een nieuw wa pen en een vlag over te la ten aan de nieuwe garde. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Een rookbom heeft in de nieuwjaarsnacht voor opschudding gezorgd in het Bruinisser jongerencentrum De Pul. Drie bezoekers liepen ademhalingsproblemen op. Twee van hen moesten met am bulances voor behandelingnaar het ziekenhuis worden ge bracht. De soos is korte tijd ont ruimd geweest en moest door de brandweer worden 'schoonge- blazen'. Op het moment dat de rookbom afging, waren er volgens be stuurslid F Roukema zo'n hon derdvijftig mensen aanwezig. In de grote zaal ontstond in zeer korte tijd een heftige rookont wikkeling. De oranje damp ver oorzaakte tranende ogen en benauwdheid. Drie gasten raakten dusdanig in ademnood, dat ze buiten moesten worden behandeld. Twee bezoekers zijn naar het ziekenhuis gebracht voor nade re controle. Volgens Roukema maken ze het inmiddels goed. Ondanks dat de rook het zicht op de uitgang van het gebouw ontnam, was de soos binnen tijdsbestek van twee minuten - zonder paniek - ontruimd, con stateerden Roukema en post- commandant J. de Ronde van de plaatselijke brandweer wat dat betreft tevreden. De dader was gisteren nog on bekend. Politie en soosbestuur gaan de komende dagen getui gen horen die mogelijk hebben gezien wie de rookpot binnen heeft neergezet. Een tweede, vol exemplaar werd in de bosjes bij De Pul aangetroffen. In beide gevallen gaat om een nood signaal dat op open zee wordt gebruikt Onduidelijk nog is of inademing van de oranje rook schadelijke gevolgen heeft voor de gezond heid. Bezoekers van de soos klaagden over een pijnlijke prikkeling in de longen en een zere keelEen aantal was duide lijk emotioneel aangedaan. „Ik had het écht even flink be nauwd", vertelt Johan van der Made uit Nieuwerkerk, nadat hij een paar slokken water en frisse lucht weer wat op verhaal was gekomen. „Dat spul snijdt gelijk je adem af, zo voelde het. Binnen enkele seconden was de hele zaal één dikke oranje de ken, ik zag geen hand voor ogen meer. Het was ook zo leeg hier. Dat is misschien maar goed ook!" In een tijdsbestek van tien mi nuten had de brandweer de Pul rookvrij gemaakt en mocht ie dereen weer naar binnen. Rond half drie was de situatie weer genormaliseerd. De alarmering verliep, ondanks de storing van het telefoonnet, zonder proble men, aldus De Ronde. Bestuur en brandweer staan direct met elkaar in verbinding via mobie le nummers. Ook worden jaar lijks met de hulpdiensten en de gemeente duidelijke afspraken gemaakt over het optreden in geval van calamiteiten. Roukema betreurt de opschud ding die zo rond het jongeren centrum is ontstaan Hij gaat er vanuit dat het om een 'uit de hand gelopen geintje is'. THOLEN - Bijna elk dorp heeft zijn ei gen traditie op oudejaarsdag. In Yerse- ke hebben ze de koenkelpot, in veel Overijsselse plaatsen kennen ze de foe- kepot en in grote delen van Zuid-Hol land is de poverpot in zwang. Ook Tho- len-stad doet mee. Daar gingen tiental len kinderen dinsdag met hun rommel potten langs de deuren. Ook Arjan (8) en Maarten (10) trotseer den de kou om met hun zelfgemaakte potten het nodige snoep, fruit en geld op te halen. „Ik heb bijna tien gulden opgehaald", constateert Arjan tevre den aan het eind van de ochtend. „Tien euro bedoel ik... Of toch niet... Nou ik weet het niet. In elk geval veel geld." Ook Maarten is niet ontevreden over de opbrengst van een dagje rommelen. Naast de lolly die al in zijn mond zit, heeft hij nog veel meer snoep gekregen. Van het fruit is hij minder gecharmeerd „Dat mag m'n vader hebben", zegt hij met een vies gezicht. Het rommelpotten is een oude traditie die in Tholen de laatste vij f jaar in stand wordt gehouden door de stichting STAD Een rommelpot is een blik met daarover een vel gespannen. Aan het vel zit een stokje en door daar met een nat doekje over te wrijven, ontstaat er een brommend geluid. Om elf uur verzamelden ruim zestig jonge rommelpotters zich op de Markt om samen met muziekkapel de Klien- kers liedjes ten gehore te brengen. Na tuurlijk was ook Klein Zieltje, die in één van de liedjes wordt bezongen, van de partij. Samen met hem trokken de kinderen 's middags naar verzorgings huis Ten Anker om een 'rommelige' dag daar al zingend te beëindigen. Arendskerkel (gestreepte shirts) tegen Roburl. secretaris van Kloetinge is. „Er waren ook nog meer clubs die graag mee wilden doen, maar het toernooi is al erg groot en met de drie zalen die we gebrui ken kunnen we niet verder uit breiden." Het toernooi geeft de kinderen de mogelijkheid om in de kerst vakantie te kunnen voetballen terwij 1 dat bij de club op het veld vaak niet kan in deze periode. „De kleinsten hoor je in novem ber al praten over dit toernooi, zo leuk vinden ze het. Daarnaast trekt het ook veel publiek. In de vakantieperiode hebben men sen tijd om te komen kijken en hoeven ze zelf niet te sporten. Dat hebben we afgelopen zater dag ook wel gemerkt Ik denk niet dat ik overdrijf als ik zeg dat er op die dag zo'n achthon derd bezoekers zijn geweest." winnaars: mini's: Goes I F-pupillen poule I: Apollo I Advertentie y De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31