014 dinsdag 31 december 2002 Voor Wim Kok zijn er op 2 november rozen. De PvdA neemt dan af scheid van de man die acht jaar aan het roer stond van Paars. Kok geeft er 16 april de brui aan wegens de kritiek op bewindslieden in het NIOD-rapport over de rol die Nederland speelde bij de val van Srebrenica in Bosnië. foto Toussaint Kluitcrs/ANP In Washington en wijde omtrek heerst vanaf 14 september paniek wegens een serie willekeurige moorden. Daar komt op 24 oktober een eind aan met de arrestatie van een 41-jarige veteraan uit de Golfoorlog en diens 17-jarige stiefzoon. Ze hebben dertien slacht offers gemaakt en riskeren beiden de doodstraf, foto Shwan/EPA De overschakeling van de gulden op de euro verloopt in januari ge ruisloos. Ondernemers worden ervan beticht dat ze proberen te ver dienen aan de nieuwe munt door de prijzen op te drijven. In novem ber blijkt dat 150.000 huishoudens met problemen kampen door de euro. Het regent faillissementen en schuldsaneringen onder parti culieren. fotoEdOudenaarden/ANP U. Soldaten en burgers staan in augustus zij aan zij langs de Elbedij- ken die dreigen te bezwijken. Vanuit Middden-Europa trekken ge zwollen rivieren een verwoestend spoor Het historische centrum van Praag en talloze andere plaatsen in noordelijke richting wor den bedreigd. Duizenden Duitsers raken al hun bezittingen kwijt door deze watersnood. foto Ulrich Oerrey/EPA Blijven uit 2001 de aanslagen van Al Qaeda in de Verenigde Staten hangen als alles overheersende ge beurtenis in de hele wereld, in 2002 wordt het nieuws in Nederland gedomi neerd door het tref woord Fortuyn. Bovendien trekken dagen van vreugde en rouw voor het Oranjehuis de aan dacht. De Varsseveldse trainer Guus Hiddink groeit op het wereld kampioenschap voetbal in Zuid-Korea en Japan uit tot een held van de Koreanen. Hij brengt het team van Zuid-Ko rea verrassend tot de halve fina le, waarin het met 1-0 door Duitsland wordt uitgeschakeld. 'Hiddink for president' was de roep van het Koreaanse volk. En in Nederland krijgt het WK door hem, ondanks de afwezig heid van Oranje, nog een beetje glans. De Brazilianen winnen het WK. foto EPA De op 6 oktober overleden prins Claus wordt op 15 oktober bijgezet in het familiegraf van de Oranjes in de Delftse Nieuwe Kerk. Onge veer 90.000 mensen trekken in de tussenliggende dagen langs de baar in Paleis Noordeinde. foto ANP Een wereldrecord op de 1000 meter (1.07.18) en een gouden medaille voor schaatser Gerard van Velde op de Olympische Winterspelen in Salt Lake City. In 2000 dacht de dertigjarige Heerdenaar nog aan stoppen omdat hij niet met de klapschaats om kon gaan. Maar in het olympische seizoen is Tarzan - zo genoemd vanwege zijn imposante bovenlijf - helemaal terug. Jochem Uytdehaage is de grootverdiener binnen de Nederlandse equipe. Hij verdient twee gouden (5000 en 10.000 meter) en een zilveren medaille (1500 meter) en schaatst twee wereldrecords. Op de 10.000 meter is hij de eerste schaatser die onder de 13 minuten duikt. foto Jasper Juinen/ANP Maxima houdt het op 2-2-2 tijdens de kerkelijke bevestiging van haar huwelijk met prins Willem- Alexander niet droog. De tranen vloeien rijkelijk bij het spelen van de tango Adios Nonino van de Ar gentijnse componist Astor Piazzolla. foto ANP Op 12 oktober sterven meer dan 190 mensen bij een terreuraanslag op Bali. Deze is het werk van een aan Al Qaeda gelieerde Indonesische terreurorganisatie. Al Qaeda eist meerdere aanslagen op, waaronder die op Israëlische doelen in Kenia. Daarbij komen zestien mensen om, onder wie de drie daders. Intus sen probeert de Amerikaanse president Bush op het diplomatieke front steun te verwerven voor een oorlog tegen Irak wegens de vermeende productie van chemische en biologische wapens. foto EPA Directeur Koop van Koop Tjuchem haalt bij de bouwfraude-enquête uit naar zijn oud-directeur Bos, de klokkenluider over illegale vooraanbeste ding. Koop beticht Bos zelfs van poging tot afper sing. De enquête leert dat de fraude honderden miljoenen beliep, foto Marcel Antonisse/ANP Op 30 maart overlijdt Elizabeth I op 101-jarige leeftijd. Zij was van 1936 tot 1952 koningin naast George VI en daarna vijftig jaar koningin-moe der. Mede door haar vastberaden houding in de Tweede Wereldoorlog was zij zeer geliefd bij het Britse volk. foto Odd Andersen/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 40