PZC 4 013 71 dinsdag 31 december 2002 54. Van wie won Jaques Chirac in mei de Franse presidentsverkiezingen? a. Lionel Jospin b. Jean-Marie Le Pen c. Robert Mamère 55. Zangeres Anneke Grönloh eiste een kwart miljoen euro smartengeld omdat zij zich beledigd voelde door: a. Jack Spijkerman n. Paul de Leeuw p. Jan Mulder 56. Welk prominent lid van D66 bepleitte in april de afschaffing van onderwijs op religieuze grondslag? d. Roger van Boxtel n. Els Borst a. Hans van Mierlo f. Palm r. Wijn j. Wijnschenk 50. Welke presentator van het NOS-weer veranderde dit jaar van een weervrouw in een weatherbabe I. Marjon de Hond i. Annet vanTrigt j. Helga Ruebsamen 51. De keuze van Gerard van Velde als vlaggendrager bij de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen had een breed draagvlak. Maar de 'vlaggenist' bij de openingsceremonie zorgde voor nogal wat tumult. Wie opende namens Nederland het bal in Salt Lake City? a. Nicole Sauerbreij b. Arend Glas c. Henk Gemser 52. Nelleke van der Krogt presenteerde tien jaar het programma: a. Spoorloos b. Vermist c. Opsporing verzocht 53. Voor welk kampioenschap speelden onder meer de teams Bananenhangmat, De Emergiaantjes en De Treffers in juni in Goes de provinciale voorronde? a. Het Nederlands Kampioenschap Propjes Gooien b. Het Nederlands Kampioenschap Hindernisbaan voor Rollators c. Het Nederlands Kampioenschap Bierglazen Stapelen. 57. Een medewerker van de PSD haalde eind mei via de intercom een geintje met de passagiers van één van de veerboten uit. Welk verzoek richtte hij tot de passagiers? a. Of zij allen klaar wilden gaan staan om te worden gefouilleerd, omdat er reddingsvesten waren gestolen. b. Of zij allen aan stuurboord wilden gaan staan, omdat de boot verkeerd was geladen. c. Of zij zich allen wilden aanmelden voor de actiegroep Bestrijdt Leugens Uit België (BLUB). 58. Ringen, bekers, T-shirts, allemaal voorwerpen die te maken hebben met de wereld van de Hobbits overspoelen de winkels. Een ware rage ontstond naar aanleiding van de film Lord of the Rings. Waarop is die film gebaseerd? a. De videospelletjes Hobbits b. De boeken van Tolkien c. De sprookjes van Grimm 67. HetGoese bedrijf Bottlenecker won in januari een innovatieprijs op de vakbeurs voor de horeca, de Horecava. Wat doet de machine van Bottlenecker? I Lege flessen versnipperen i. Lege flessen sorteren op kleur en grootte j. Automatisch wijnglazen volschenken 46. Pieter van Vollenhoven kwam begin mei naar Zeeland om het plaatselijke museum 't Stadthuys te openen. Waar staat dat cultureel centrum? f. Oostburg b. Burgh-Haamstede d. Arnemuiden 66. Welke voorvechter van de Westerschelde Container Terminal is hier afgebeeld? a. Gedeputeerde Daan Bruinooge b. Gedeputeerde Gert van Zwieten c. Statenlid Marten Wiersma 59. FC Utrecht voelde zich bestolen. De voetbalclub uit de Domstad leidde in de bekerfinale tegen Ajax (11 mei 2002) met 2-1, toen de Ajacied Wamberto ver in de blessuretijd in buitenspelpositie de gelijkmaker binnenwerkte. In de verlenging maakte Zlatan Ibrahimovic het karwei voor Ajax af. Hoe heet de assistent-scheidsrechter, die na afloop ruiterlijk toegaf dat hij een fout had gemaakt en FC Utrecht zijn excuses aanbood? g. Ronald Kloeg b. Adriaan Inia j. René Temmink 60. Welk Europees land besloot op termijn alle kerncentrales op zijn grondgebied te sluiten? c. Duitsland d. Zweden e. België 61Een Zeeuwse popgroep speelde dit jaar op Pinkpop. Welke groep? a. Blof b.Racoon c. Surrender 62. Rotterdammer Pim Fortuyn werd op 6 mei doodgeschoten in het Mediapark in Hilversum, toen hij op de terugweg was na een interview. Met wie had de lijsttrekker van de Lijst Pim Fortuyn dat interview gehad? a. Paul Witteman b. Ruud de Wild c. Andries Knevel 63. Waar was de labiele man boos over die in maart mensen gijzelde in de Amsterdamse Rembrandttoren? t. De toename van 'spam' op het internet, u. De wildgroei aan televisiereclame, v. Breedbeeldtelevisie. 64. Uit een onderzoek bleek in januari dat de ambulancezorg op Schouwen-Duiveland onder de maat was. Hoe lanc doet een ziekenwagen er daar overom een ziekenhuis te bereiken? a. 26 minuten b. 37 minuten c. 45 minuten 65. In het streekvervoer werd in april wegens het mislukken van het CAO-overleg geprotesteerd door: e. De dienst plat te leggen a. De reizigers gratis te vervoeren o. Stiptheidsacties te houden 40. Welke band maakte de cd Laatste afvaart, met liedjes over het verdwijnen van de Zeeuwse veerdiensten? a. Blof b. Koel Bewaren c. Champagne Charlie 41Wie riep de Nederlandse kiezers dit jaar op om 'met het verstand' te stemmen? r. WimKok g. Gerrit Zalm f. Jan Marijnissen 43. De Europese Unie legde Nederland een boete van 157 miljoen euro op wegens gesjoemel met subsdies. Uit welk fonds kwamen die steunbedragen? m. JSF z. MSF n. ESF 44. In maart begon een campagne om Nederland ervan te overtuigen dat Zeeland mooi is om te wonen en te werken. Wat was de leus waarmee die boodschap werd overgebracht? 69. KlaartjeZuiderbaan zeilde in negen maanden rond de wereld. De Terneuzense zeilster nam met een volledig vrouwelijk team deel aan de Volvo Ocean Race, die in september 2001 startte en in juni 2002 finishte. Hoe heette het schip waarmee het team van Zuiderbaan aan de race deelnam? I. Amer Sports Too e. Illbruck u. Yellow Submarine 70. Teruggrijpen naar vroegere tijden is een gebruikelijk verschijnsel in de mode; zo riep het beeld van de afgelopen zomer duidelijk herinneringen op aan een periode in het verleden. Welke periode? b De roaring twenties. s. De zakelijkheid van de jaren tachtig. e. De jaren zeventig. 71Kinderen van de Middelburgse school Acaciahof mochten in Amsterdam de nieuwe Kinderpostzegels presenteren. Waarom? a. Zij waren uitgeloot uit vierhonderd scholen die zich hadden aangemeld, n. Zij hadden een poëziewedstrijd gewonnen p. Zij hadden vorig jaar de meeste zegels verkocht. 38. Welk evenement opende theatergroep Close-Act met e kleurrijk optreden in Vlissingen? e. De Maand van de Vrijheid u. Een actiedag van de Stichting Redt de Kaloot y. Het begin van de verbouwing van het Zeeuws Museum 39. Door welke oorzaak werden duizenden watervogels dit najaar in het Krammer-Volkerak en het Zoommeer geveld? a. Door stropers uit West-Vlaanderen b. Door de giftige blauwalg c. Door overbevissing van kokkelvissers 47. Broomchemie raakte in financiële moeilijkheden toen minister Pronk de productie van de stof FR-720 verbood. Wat is dat voor stof? v. Bijtend schoonmaakmiddel c. Component voor landbouwgif e. Vlamvertragend middel a. Er gaat niets boven Zeeland b. Welkom in Zeeland c. Zeeland zien is van Zeeland houden 48. Als het er maar oud en verwassen uitzag, was het goed. Hoe heette de trend die nieuwe kleding een tweedehands uiterlijk gaf en tweedehands klassiekers weer helemaal 'in' maakte? 45. Welke zangeres opende dit jaar het Bevrijdingsfestival in Vlissingen? 0. Anouk 1. Marjon van Iwaarden e. Sita a. Vintage b. Shabby c. Romantiek 49. Welke politicus maakte geen deel uit van de op 15 mei verkozen LPF-fractie? a. Australian Open b. Roland Garros c. Wimbledon 42. Welke aardappelsoort verliest sterk aan populariteit? a. Eigenheimer b. Bintje c. Redstar 68. Serena Williams was dit jaar de veelvraat in het mondiale vrouwentennis. Ze won drie van de vier Grand Slams. Welke won ze niet? in 71 vragen De letters van de goede antwoorden in de vragen in de grijze vakken vormen samen een zin, die minister-president Wim Kok uitsprak op de dag na de moord op Pim Fortuyn. 2 4 5 6 8 9 12 14 15 16 19 21 24 26 27 28 30 31 33 35 36 38 41 43 45 46 47 49T50 51 I 55 56 59 60 63 I 65 67 O) co 0 Schrijf dit citaat op een briefkaart en stuur die naar: Redactie PZC Postbus 18 4380 AA Vlissingen (o.v.v. nieuwsquiz) Faxnummer: 0118-470102 E-mail: redactie@pzc.nl (subject: nieuwsquiz) De inzending dient uiterlijk donderdag 16 januari bij de redactie binnen te zijn. Zaterdag 18 januari worden de prijswinnaars en de oplossing bekendgemaakt in de PZC. Medewerkers van de PZC zijn van deelname uitgesloten. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. De inzenders van het juiste citaat van Wim Kok dingen mee naar een van de volgende prijzen: 1e prijs: 200 euro 2e prijs: 100 euro 3e prijs: 50 euro Bovendien wordt er een extra prijs van 75 euro verloot onder de inzendingen met de juiste aantallen a, b en c van de resterende vragen. Noteer op briefkaart of e-mail: ..xa xb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39