PZC Voetbalclub is wateroverlast beu Bosnische kinderen kijken ogen uit rt Groede eventjes lichtstad PvdA in Oostburg vreest sluiting zwembad IJzendijke Gemeente Oostburg moet iets doen aan miserabel trainingsveld Schoondijke Presentatie cd Local Heroes Eerste vroeg vuurwerk-boetes Laatste Gouden Erpel voor wethouder Apers Automobilist verliest macht over het stuur Insluiper in de kraag gevat Jubilerende muzikanten onderscheiden Middelburgs AZC beschadigd door brand Aanrijding door voorrangsfout in Sas van Gent zeeuwse almanak Tamara ZEEUWS-VLAANDEREN le« maandag 30 december 2002 door René van Stee SCHOONDIJKE - Het bestuur van voetbalvereniging Schoon dijke wil dat de gemeente Oost burg zo snel mogelijk iets doet aan de deplorabele staat waarin het trainingsveld op sportpark De Molenkrcek zich al jaren lang bevindt. Door een slechte drainage staat het veld bij de minste of geringste regenbui langdurig onder water. Ook omwonenden in de Vincent van Goghstraat en de J. van Ruysdaelstraat hebben hier door wateroverlast in hun tui nen en in de kruipruimtes van hun woningen. In sommige ge vallen zijn dompelpompen ge ïnstalleerd die het overtollige water regelmatig wegpompen. „Al in juli 2 000 hebben we in een brief aan het college van B en W TERNEUZEN - De stichting REM Produkties presenteert op vrijdag 3 januari vanaf 20.00 uur in de kantine van de Philips- vestiging in Terneuzen haar eer ste cd. De cd is een registratie van twee extra concerten die in liet kader van de eerste editie van Heineken Local Heroes in januari 2000 in het toenmalige Zuidlandtheater in Terneuzen werden gegeven. Het is de bedoeling dat loco burgemeester en wethouder A. van Waes van de nieuwe ge meente Terneuzen het eerste ex emplaar krijgt uitgereikt. Heineken Local Heroes is een laagdrempelig evenement waar amateurmusici onder begelei ding van een band of koor de kans krijgen voor het voetlicht te treden. Inmiddels zijn de voorbereidingen en repetities van Heineken Local Heroes deel twee gestart. De uitvoeringen hiervan vinden aan het einde van 2003 plaats. TERNEUZEN - Na de eerste toegestane verkoop van vuur werk op zaterdag is de overlest Po in Zeeuws-Vlaanderen het af gelopen weekend beperkt ge bleven tot twee processen-vei- baal en vier doorverwijzingen naar het bureau HALT. Alle overtreders staken hun vuur- oc werk te vroeg af. 3« Controles bij diverse verkoop punten leverden geen overtre dingen op. Ook gisteren ging geen enkele vuurwerkverkoper in de fout. onze bezorgdheid uitgesproken over de toestand van het trai ningsveld. Ondanks een rapport van grondtechnisch bedrijf Oranjewoud, waarin de ge meente wordt geadviseerd om in 2002 een totale renovatie van dit veld t.e laten uitvoeren, en beloften van de gemeente om in het voorjaar van 2001 groot on derhoud te plegen aan het veld, is er ruim twee jaar na dato nog niks veranderd. Dit kan zo niet langer", verklaart J. van Espen namens het bestuur van de voet balclub. Hij voegt er aan toe dat de gemeente een nader onder zoek op basis van de bevindin gen van Oranjewoud wellicht nooit heeft uitgevoerd, omdat de rapporten hiervan nergens zijn te vinden. Van Espen heeft verder kritiek op het beleid -in zijn woorden: geen beleid- dat de gemeente in zake het onderhoud van de voetbalvelden voert. Daardoor worden de voetbalverenigingen volgens met steeds slechtere voetbalvelden geconfronteerd. Om te voorkomen dat steeds ho gere investeringen moeten wor den gepleegd om de velden in optimale conditie te krijgen, pleit Van Espen in de nieuwe ge meente Sluis voor een gericht meerjarenbeleid, gekoppeld aan een uitgebalanceerd inves teringsprogramma. „Er vanuit gaande dat een voet balveld bij goed onderhoud ge middeld 25 jaar meegaat, bete kent dit ruwweg dat jaarlijks een veld voor groot onderhoud of renovatie in aanmerking komt.", aldus Van Espen. Hij gaat uit van een onderhouds- rangorde die onder meer is vast gesteld op basis van de inten siteit van het bespelen van de velden. De bekostiging kan voor een deel komen uit het afstoten Een groot deel van Groede was speciaal voor de wandeltocht opgefleurd met de nodige kerstlampjes. door Fred Rabout GROEDE - Geen overweldigende massa, maar wel een gezellige drukte afgelopen zaterdagavond in het Zeeuws-Vlaamse Groede. Het initiatief van de plaatselijke dorpsvereniging om hun 'De Groe', zoals het in de volksmond genoemd wordt, een keer middels buitenverlichting in de kerstsfeer te brengen, was duidelijk ge slaagd. Het uitgezette traject werd zonder tus senstops een wandeling van een kleine anderhalf uur. De huiseigenaars langs de route, zelfs die van niet permanent be woonde huizen, hadden veelal hun pand voorzien van stemmige kerstverlichting. Daar zaten de nodige opvallende uit schieters tussen, zoals aan de Woordweg, waar het Torentje en de twee muziekten ten bij de familie Risseeuw van zolder waren gehaald en feestelijk verlicht in de tuin stonden te pronken. „Mijn opa heeft dit in 1909 gemaakt, bijna honderd jaar oud dus en ziet er nog puntgaaf uit. Ik ben daar toch een beetje trots op." Miniatuur Een deur in de Brouwerijstraat waarop de namen Frans en Netty prijken, staat open. Zo konden passanten ook even een kijkje binnen nemen, waar een minia tuur-winterlandschap was nagebootst, door René van Stee AXEL - Piet Apers uit Koe wacht heeft zaterdagmiddag de laatste Gouden Erpel in de zelf standige gemeente Axel ont vangen. Deze onderscheiding wordt jaarlijks door onderne mersvereniging Axclusief uit gereikt aan personen die zich langdurig hebben ingezet voor de belangen van de Axelse ge meenschap. Apers (72) was ruim 32 jaar raadslid, waarvan veertien jaar wethouder. In de volksmond staat hij bekend als de 'burge meester van Koewacht'. Als nestor van de Axelse gemeente raad besloot hij zich bij de laat ste gemeenteraadsverkiezingen niet meer verkiesbaar te stellen. Burgemeester J.F. Mulder, die voor het laatst tij dens een offici ële gelegenheid zijn ambtsket ting droeg, roemde Apers' inzet. Hij had niet alleen lof voor zijn AARDENBURG - Op de Draai- brugseweg in Aardenburg vond zondagochtend om kwart voor acht een eenzijdig ongeval plaats. Een 28-jarige automobilist uit Gent (B) reed over de Draai- brugseweg, komend uit de rich ting Aardenburg. Hij verloor de macht over zijn stuur, raakte in een slip en reed tegen een ver keersbord Het voertuig kwam vervolgens uiteindelijk in de sloot tot stilstand. De auto van de Gentenaar en het verkeers bord raakten beschadigd. betrokkenheid bij de gemeen schap als raadslid of wethou der, maar ook voor Apers' maat schappelijke en culturele ver diensten op vele andere vlak ken. Mulder zorgde voor enige hila riteit met zijn opmerking dat Apers nog eens bijgepraat moet worden vanwege zijn kritische houding ten opzichte van het centrum van Axel. „Zijn Gou den Ei-pel moet niet veranderen in een eigenheimer", aldus de burgemeester op schertsende toon. Apers toonde zich verheugd met de onderscheiding, die hij als een eerbetoon van de plaatselij ke bevolking beschouwt. Hij liet ook weten dat hij als burger be trokken wil blijven bij de ont wikkelingen in de nieuwe ge meente. Behalve de burgers kunnen ook de Axelse gemeen teraadsleden op hem blijven re kenen. „Als het nodig is, kan ie dereen bij mij terecht om door de mallemolen van de politiek heen te dansen. Ook vraag ik ex tra aandacht voor de leefbaar heid in de kleine kernen, die steeds meer onder druk komt te staan. Dat vraagt bijzondere in spanningen, ook van mij als burger van Terneuzen. HOEK - Op recreatieterrein De Braakman is gisterochtend een 24-jarige inwoner van de ge meente Terneuzen aangehou den. Een getuige had gezien dat de man was ingeslopen in een caravan. De gealarmeerde poli tie kon hem in de kraag vatten en meenemen naar het politie bureau. De kinderen schepen in voor een tochtje over het kanaal. door René van Stee TERNEUZEN - De activiteiten op en rond het kanaal van Gent naar Terneuzen maken op niet- bewoners van de streek nog al tijd veel indruk. De veertig kin deren in de leeftijd van negen tot elf jaar uit het Noord-Bosnische Odzak, die op uitnodiging van Pax Christi Kinderhulp drie weken vakantie vieren in Zeeuws-Vlaanderen, keken za terdagmiddag tijdens een boot tochtje met de rondvaartboot Stad Terneuzen dan ook hun ogen uit. Ook de gastouders en hun eigen kinderen gingen mee. „Zo'n groot schip heb ik nog nooit in het echt gezien", riep de tienjarige Armrn vol bewonde ring uit. Ook de sleepboten die de imposante zeereus begeleid den, konden zijn goedkeuring wegdragen. Armm is samen met zijn vriendje Rasim, die op 4 ja nuari - de dag dat de kinderen weer naar huis gaan - elf jaar wordt, te gast bij de familie Her mans. De gastouders zijn vol lof over het verloop van de vakan tie. Ook hebben ze niets dan goede woorden voor hun lo geetjes. „In het begin waren de jongens een beetje schuchter, maar ze kwamen al snel los. Na een paar dagen draaiden ze vol waardig mee in het gezin En ook niet onbelangrijk: het zijn goede eters", vertelt gastouder Monique Hermans. De vakantie wordt sinds 1993 voor de vijfde keer georgani seerd en is bedoeld om de kinde ren die nog dagelijks worden ge confronteerd met de gevolgen van de ruim zeven jaar geleden geëindigde oorlog in het Bal- kanland een zorgeloze tijd te be zorgen. Zaterdagmiddag stond met het boottochtje de vijfde ac tiviteit op het programma. Aan sluitend was er aan boord een bingo. Vanzelfsprekend ging ie dere deelnemer met een prijsje naar huis. Een tevreden Armin van een overschot aan voetbal velden die een andere bestem ming zouden moeten krijgen. Een dergelijke manier van wer ken schept volgens Van Espen duidelijkheid naar de vereni gingen. „Die voorkomt een soms jarenlange onplezierige situatie tussen de gemeenten en de ver enigingen en ook dat verenigin gen jarenlang in de problemen blijven zitten door een onbe speelbaar veld." door René van Stee IJZENDIJKE - De gemeente- raadsfractie van de PvdA in Oostburg vreest sluiting van het zwembad in IJzendijke als par tycentrum Mauritshof een nieu we eigenaar krijgt. In een brief aan het college van B en W maakt de fractie kenbaar dat ze heeft vernomen dat F. Lievens, de huidige eigenaar van zowel het zwembad als het partycen trum, vergevorderde verkoop plannen heeft. „Bij een eventuele verkoop wordt ook het zwembad betrok ken. Dit zou echter betekenen dat het zwembad gesloten wordt, omdat een eventuele ko per geen zin heeft om op te draaien voor achterstallig on derhoud. Het sluiten van het zwembad zou voor IJzendijke en omstreken een slechte zaak zijn", aldus de PvdA. Consequenties De fractie vraagt of het college van B en W bekend is met de ver koopplannen van Lievens, en welke consequenties die hebben voor het behoud van het zwem bad. Ook wil de PvdA graag we ten op welke wijze de huidige eigenaar de gemeentelijke bij drage van bijna 227.000 euro over de afgesproken periode van tien jaar heeft besteed aan het onderhoud van het zwem bad. Eerder dit jaar was de indruk ontstaan dat Lievens zich door middel van subsidies voor het twaalf jaar geleden geprivati seerde zwembad zou hebben verrijkt. Die liet echter weten daarover jaarlijks verantwoor ding te hebben afgelegd. Ook zou hij honderdduizenden -toen nog- guldens meer in het zwem bad hebben geïnvesteerd dan uit de gemeentelijke subsidies was gekomen. Nieuw contract Omdat Lievens in 2001 geen ge meentelijke bijdrage had ont vangen, stelde hij voor een nieuw tienjarig contract af te sluiten op basis van hetzelfde jaarlijkse bedrage (bijna 23.000 euro). De gemeente wees dit voorstel af. Uiteindelijk werd voor dit jaar (2002) een compro mis gesmeed waarin de gemeen te 8000 euro bijpaste en Lievens zorgde dat het bad bleef draaien en de dorpsraad in IJzendijke de nodige vrijwilligers leverde voor de schoonmaak en de op startfasevan het bad. Lievens bestrijdt dat hij de Mauritshof in de verkoop zet. „Die geruchten zijn volledig uit de lucht gegrepen", zegt hijOok F. Buysse, de huidige uitbater van het partycentrum, zegt niets van dergelijke ontwikke lingen af te weten. Of het zwem bad volgend jaar open gaat, blijft echter de vraag, omdat de gemeente Oostburg en Lievens nog geen structurele oplossing voor de gerezen problemen heb ben gevonden. SLUISKIL - Tijdens de tradi tionele jaarafsluiting in wel- zijnscentrum 't Meulengat in Sluiskil werden zaterdagmid dag tien jubilarissen van mu ziekvereniging Sluiskil in het zonnetje gezet. De onderscheidingen werden uitgereikt door voorzitter Carlo de Vries van de Zeeuwse afde ling van de Koninklijke Neder landse Federatie Muziekvereni gingen. Fred Albicher, Henk Allonsius, Camiel Conjn, Arno Dieleman, Kees Peeters, Sander de Zeeuw, Marjolein Corijn en Annie Lafort kregen de bronzen bondsspeld voor hun twaalfen- halfjarig jubileum als muzi kant. Peter Hamelijck en Caro line van Leuven werden geëerd met een zilveren onderschei ding vanwege hun vijfentwin tigjarig jubileum. foto Charles Strijd inclusief een aantal dorpjes. „Dat doen we ieder jaar, dus paste het uitstekend in het idee van de dorpsvereniging. Onze verzameling breidt trouwens ieder jaar uit", aldus Netty. Verder waren de kerken open om te be zichtigen, werden oliebollen en suiker wafels op de route gebakken en was er li ve muziek. Kortom; Groede was een ware lichtstad in deze donkere periode tussen Kerst en het nieuwe jaar. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Een brand in het asielzoekerscentrum aan de Stromen weg in Middelburg heeft gistermiddag voor naar schatting 25.000 euro schade aangericht. Niemand raakte ge wond. De stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Middel- burg sluit brandstichting of bal dadigheid niet uit. Het vuur ontstond rond twee uur in een houten muur van één van de woongebouwen van het asielzoekerscentrum. Aan de wand was vroeger een telefoon bevestigd, maar die was na ver nielingen weggehaald. Het is niet uitgesloten dat in het over gebleven gat een rotje is gestopt dat het vuur heeft veroorzaakt. De brandweer heeft het azc ge adviseerd de gaten dichtte stop pen. De brandweer kreeg de melding binnen via de receptie van het centrum, dat op haar beurt was gealarmeerd door een paar jeugdige bewoners. De bedrijfs- hulpverleningsdienst van het asielzoekerscentrum had de be woners van het woongebouw inmiddels geëvacueerd. Voor hen was opvang geregeld in de kantine, maar niemand maakte daar gebruik van. Zijwand Toen de brandweer met twee blusvoertuigen en de ladderwa gen arriveerde, - sloegen de vlammen uit de zijwand en was er veel rook Het vuur verspreid de zich via een aangrenzende le ge bergruimte en de trap naar een aangrenzend appartement op de begane grond en op de eer ste verdieping waar zich ook ka mers bevinden. Twee appartementen liepen rook- en waterschade op. De schade aan de woning op de be gane grond viel mee. De bewo ners konden na de bluswerk zaamheden weer in hun kamer. Het appartement op de eerste verdieping is tijdelijk afgeslo ten. De bewoners zijn elders in het complex ondergebracht. SAS VAN GENT - Een onzorg vuldige keermanoeuvre op de Oostpoortweg in Sas van Gent heeft zaterdagmiddag rond kwart voor vier geleid tot een aanrijding tussen twee automo bilisten. Een 38-jarige automobilist uit Terneuzen reed over de Oost poortweg, komende uit de rich ting van Sas van Gent. Op een gegeven moment keerde hij op deze weg. Daarbij liet hij een te gemoetkomende 36-jarige be stuurder uit Sas van Gent niet voorgaan. Een 66-jarige passa- giere uit de gemeente Sas van Gent in de auto van de 36-jarige man raakte gewond aan haar hoofd bij de aanrijding. Of de verwondingen van dien aard waren dat de vrouw naar het ziekenhuis gebracht moest wor den, is niet bekend. Beide voer tuigen raakten bij de aanrijding beschadigd. foto Charles Strijd toont vol trots zijn in de wacht gesleepte autootjes. De vakantiepret is echter nog niet voorbij, want vanmiddag gaat het gezelschap naar zwem paradijs Scheldorado. Op twee januari staat een grootse slot- avond in Zeldenrust Steelant- college op het programma. Die activiteiten houden de redelijk goed Engels sprekende Rasim nog niet bezig. Enthousiast ver telt hij over de leuke dingen die hij de afgelopen weken heeft ge daan. Vooral het bezoek aan de winter-Efteling staat in zijn ge heugen gegrift. „Het mooiste wat ik ooit heb meegemaakt", verzucht hij. Vol goede moed had die reislustige Zeeuws-Vlaming begin deze maand zijn kerst kaarten gepost naar vrien den over de hele wereld: En geland, Duitsland, Australië en ook Israël. In Tel Aviv woonde immers de lieftallige Tamara en die zou zo'n aar digheidje wel kunnen waar deren, dacht hij. Dat kon ze ook, bleek uit de kaart die hij de dag voor Kerstmis van haar ontving. Ze toonde zich verheugd dat hij aan haar had gedacht en had slechts een paar kleine op- en aanmerkin gen. Misschien", schreef ze, „is het voor de volgende keer handig om te weten dat wij in december in plaats van kerst chanoeka vieren. En wat be treft je nieuwjaarswens: die was een beetje aan de vroege kant, aangezien ons nieuwe jaarpas volgendjaar septem ber begint. Tochveel liefs, Ta-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31