De Graaf geniet van het publiek Merlijn Atoon bereikt halve finale Niels Koole regeerl in Aagtekerkerun Volleyballer Wea/Mevo'80 vindt training geven leuker dan zelf spelen Bowlingwinst Ben Heutink Clubtitel voor Van Achterberg Van Berkel wint dertiende damtoernooi 's-Gravenpolder De Lange wint menwedstrijd uitslagen agenda maandag 30 december 2002 doorSjaakSinke AAGTEKERKE - Niels Koole uit Middelburg heeft de drukbe zette Aagtekerkerun over een afstand van 13,5 km op zijn naam geschreven. Hij bleef zijn grote rivaal Ron Vermaatuit Os- sendrecht een halve minuut voor. De eveneens uit Middel burg afkomstige Karin Bastian verbeterde met haar overwin ning bij de vrouwen het par koersrecord van Lia Gonzales met drie minuten: 55 minuten en 21 seconden. Bijna driehonderd deelnemers hadden zich rond de klok van twee uur verzameld in de Agat- hastraat van het anders zo rusti ge Aagtekerke. Die rust ver dween op slag toen de antieke brandweerwagen met loeiende sirene de atleten naar de start in de Burgemeester Bosselaar- straat bracht. Door het te vroeg afgaan van vuurwerk werden de atleten al 100 meter voor de ei genlijke start gelanceerd, maar niemand die daar achteraf be zwaar tegen maakte. Een lang kleurig lint van lopers perste zich door het smalle Kalfhoeksepad waar zich al snel een kopgroep van tien man vormde. In die kopgroep liepen onder meer Ron Vermaat. die vorig jaar tweede werd, Wim Vos (Oostkapelle), Rens Boste laar (Koudekerke), Remy Vas- seur (Vlissingen) Franky Bel- jaars (Vlissingen). Rachid Guigui (Goes) en Jan de Wilde (Hoedekenskerke). Franky Bel - jaars en Jan de Wilde moesten in het bos bij kasteel Westhove de kopgroep laten gaan. Op het moeilijke begaanbare strand probeerde Ron Vermaat weg te lopen, maar hij werd al snel tot de orde geroepen door Niels Koole. Daarna versnelde Koole en hij liet de rest van de groep achter zich. Vasseur, Guigui, Vos en Vermaat konden de schade nog enigszins beper ken. Bij de tweede doorkomst langs Westhove moesten Vos en Vasseur toezien hoe Vermaat en Guigui steeds meer afstand na men, maar ze kwamen nooit meer in de buurt van Koole die in zijn eentje over de Walcherse binnenwegen snelde. Op de meet noteerde Koole t tijd van 47 minuten en 49 sec: den, waardoor het parkoers cord van Mauricio Gonzaless zeker een jaar in de boe: blijft. In de laatste meters i Vermaat Guigui nog te snel af zo legde hij wederom beslag: de tweede plaats. Duurloop Karin Bastian gebruikte Aagtekerkerun als een sne duurlooptraining en verbeten meteen het parkoersrecord Lia Gonzales. „Tijdens dejai wisseling loop ik in Soest des tionale Sylvestercross over 61 lometer en daar was dit r mooie trainig voor", liet zenai finish weten. Chantal Ms (Middelburg) pakte de twee plaats en Sjaan Maartensel Heerenhoek) consolideej haar derde plaats van vorige Op de zeven kilometer was Wil Verstraate de snelste bij de ms nen en Desie van Herk (Domn len) bij de vrouwen. Organisator Leo Francke v MC de Pekelinge was apetn op de grote deelname:,,,Hierk je alleen maar van dromen.] gaan niet met stapjes voor. maar met zevenmijlslaarze Twee jaar geleden werd scheiden gestart met negen: deelnemers, vorig jaar stond er al bijna tweehonderd aam start en nu werd op een ps man na de driehonderd deeh mers gehaald. Francke, de me we erevoorzitter van de Aag. kerkerun-commissie: „En d: te bedenken dat deze loopt genlijk ontstaan is uit een ve schil van mening in het beste van de motorclub. Op een ge? ven moment konden we het d eens worden over een bepaal zaak en er iemand riep: „Lak we dan maar gaan hardlopen.: dat is met succes gebeurd." Na de wedstrijd heeft een tea van het Cegelec-Roparuntea een bedrag van 185 euro opg haald door een collectie ond: de deelnemers, De eigenaarvs café Kodde, waar de prijsuitre king werd gehouden, rondde!.; bedrag af naar 200 euro. In in gaat het Cegelec-team weerva: start voor de langste estafett ter wereld over ruim 500 knmj Rotterdam naar Parijs. door Evelyn Pokorni GOES - Volleyballer Arnaud de Graaf uit Goes, voor het achtste seizoen spelend in het eerste team van Wea/Mevo'80 uit Zie- rikzee, geniet door zijn spel en positie als aanvaller veelvuldig waardering van het publiek. Letterlijk, want niet het scoren vindt hijzelf het allerleukste van zijn sport („soms heb je niet zo veel te doen"), maar „de waardering die je vanaf de zij kant krijgt." Zijn mooiste wedstrijd tot nu toe noemt hij na enige bedenk tijd („Er zijn er zoveel") de eer ste die hij, als twintigjarige, in de selectie van Mevo meespeel de als invaller. „Toen verwacht te niemand iets en dat mensen dan voor je klappen wanneer je scoort, dat is geweldig", vertelt de 28-jarige in Zierikzee gebo ren en getogen buitenaanvaller De Graaf. „Dat heeft toen veel Indruk op me gemaakt en misschien daar om vind ik dat nog steeds zo leuk. Het is mooi om bij thuis wedstrijden een leuke pot te BURGH-H AAMSTEDE - Bow ler Ben Heutink heeft in sport centrum Westerschouwen het eindejaarstoernooi gewonnen. De bowler, die incidenteel uit komt voor Kinderkermis 't Kraayenest, was na een aantal zware partijen de sterkste in de eerste klasse. Ben Heutink was Rien Heutink (tweede) en Marcel Verberk (derde) te snel af. In de tweede klasse was Maurice Wandel (Sporthms Zierikzee) de sterk ste, vóór Marion Fierens en Jac- co van Damme. Met Fierens Fi nancieel als hoofdsponsor werd het eindejaarstoernooi als suc cesvol ervaren. Zo succesvol dat het een jaarlijks terugkerend evenement kan worden. kunnen laten zien." Vanzelf sprekend is één van de zovele gedenkwaardige wedstrijden ook die waardoor Mevo aan het eind van het vorige seizoen naar de tweede divisie promoveerde. „Maar", zo meent hij, „daar heb ik niet zo'n grote steen aan bij gedragen. Meer een klein steen tje. Vorig seizoen was toch al niet mijn seizoen, omdat ik aan het begin daarvan een gebro ken middenvoetsbeentje bleek te hebben waardoor ik de eerste tijd deels heb moeten mis sen." De in Goes wonende en bij een glasbedrijf werkzame volley baller begon pas met de sport op zijn dertiende. Vanaf zesjarige leeftijd voetbalde hij gedurende een periode van vijf jaar, om daarna nog een jaar of twee re creatief te tafeltennissen: „Om dat mijn moeder en een neef daaraan deden." Op de middel bare school maakte Arnaud de Graaf voor het eerst kennis met volleybal. „Ik had het nog nooit gedaan, en de eerste keer ging het gelijk wel aardig. En als het goed gaat dan vind je het al gauw leuk." Individueel Een klasgenoot vroeg hem mee naar Mevo, de club waaraan hij nu al vijftien jaar is verbonden. Achteraf gezien realiseert hij zich, voor een teamsport bij uit stek te hebben gekozen. „Bin nen een teamsport als voetbal kan je ook nog individueel bezig zijn. Denk maar aan de keeper, of de spits die doorbreekt en scoort. Bij volleybal ben je echt afhankelijk van elkaar. In mijn geval vooral van de set-ups." Over zijn positie als buitenaan valler zegt de Graaf: „Dat is wat ik het beste kan. In passen ben ik minder, hoewel ik daarop pro beer te trainen. Het leukste is om alles te doen, maar door de veranderingen van de volley- balregels twee jaar geleden en het niveau waarop wij spelen, is dat niet meer mogelijk. Blokke ren en aanvallen is in mijn geval de hoofdzaak en soms heb je dan niet zo veel te doen. Het eerste mannenteam van Mevo is volgens Arnaud de Arnaud de Graaf: „Het is mooi om bij thuiswedstrijden een leuke pot te kunnen laten zien." Graaf een hechte groep. „We zijn al best lang bij elkaar, er is weinig verandering binnen de groep. Dit jaar is Wouter de Steur erbij gekomen en vorig jaar Raymond van Boven." Trainer Arie de Kreij is echter bezig aan zijn laatste seizoen bij Mevo in verband met een ver huizing van Goes naar Delft volgend jaar. „Hij is de beste trainer die ik ooit heb gehad", bekent De Graaf. „Heel mense lijk: hij houdt rekening met elk individu." De ploeg van De Kreij staat nu, op één wedstrijd na halverwege de competitie, op een gedeelde vierde plaats in de tweede divi sie. Voor een promovendus is dat boven verwachting, maar ge zien de tot nu toe gespeelde wedstrijden had het resultaat zelfs nog beter gekund. „Eigen lijk hadden we er meer uit moe ten halen. Maar als we de pun ten pakken die we moeten pakken en boven in de midden moot eindigen dan is dat heel mooi. Als we tenminste geen te genslag met blessures krijgen, want we hebben niet zo'n brede basis", meent De Graaf. De Mevo-aanvaller, vader van een zoontje en in afwachting van een tweede kind, wil graag doorgaan zolang het wat hem zelf betreft goed blijft gaan. „Nu kan ik het nog. Maar als het minder wordt, ga ik weer lesge ven aan de jeugd want dat vind ik nóg leuker dan zelf volleybal len. Bij kinderen is het spelen derwijs aanleren van volleybal heel afwisselend. Vroeger zat foto Dirk-Jan Gjeltema ik ook bij de scouting. Het lei ding geven zit wel een beetje in me." Na vier jaar trainingslessen te hebben verzorgd voor de acht- tot twaalfjarigen bij Mevo is hij daarmee vorig jaar vanwege tijdgebrek gestopt. „Maar ik ben zo iemand die binnen de vereniging wil blijven. Boven dien heb ik veel tijd gestoken in de trainerscursus jeugdtrainer A op het cios en wil ik daar uit eindelijk toch weer wat mee doen." der Werken, 14e klasse 2 (Fierens Firn cieel). Schaatsen Breda. Wedstrijden ijsclub De Po Zeeuwse schaatsers. 500 meter: Pair Goverse (Kapelle) 41.82, Maarten Jar: (Wolphaartsdijk) 42.07, Leo Janse (Ye eke) 45.60, Adriaan Provoost (Dombui 45.86, Roelof Stam (Goes) 46.34, Jac Wijnstra (Heinkenszand) 48.62.1500m ter: Patrick Goverse 1.58.41 (ZR), Ma ten Janse 2.07.84, Adriaan Provoc 2.18.20, Jacob Wijnstra 2.25.42. 30 meter: Roelof Stam 4.58.79, Leo Jar 5.01.45. Heerenveen. 100 meter: Vincent de V ze (Burgh-Haamstede) 11.11 en 10 300 meter: Vincent de Vrieze 25.88 25.92. Schaken Open snelschaakkampioenschap M< delburg. 1. R. Tiggelman 9,5 punten.- 11 wedstrijden. 2. J. de Wolf 8,5,3 WJ Pannekoek, H. Groffen, R. van G?me- 7,5, 6. B. Henderikse. R v/d Ven 7,8 U Westerweele, R. Alders, C. Ceva?1 -j Porte 6,5, 12. R. Steijn, A. Jonkhee-'. Janse, P. Koster, H. Westerweele 6,1 Vermue, W. van Wijnen, J.P.. van 0 mert.T. de Boer, A. Kogeler5,5,22.Q vi Vrie, J. Maaskant, J. de Jager, F. Rikum: hu, F. Ambachtsheer 5,27. D. Wolters.l Willemsen 4,5, 29. P. Gillissen 4, 30.' Kreuger4, 31. J. Willemsen 3, 32. M.Li roes 2,5,33. M. Willemsen 2. SCHUDDEBEURS - Ha» vari Achterberg heeft za terdag de snelste tijd neergezet bij het club- cross-kampioenschap van atletiekvereniging i Delta Sport. De atleet liep de 5950 meter in Schud- debeurs in 20.46 minuten. Daarmee werd Van Ach terberg clubkampioen in de categorie H40. De club kampioenen in de andere categorieën konden niet aan de tijd van Van Ach terberg komen: Eddy Smit (H50: 21.50) en Ar chie Staal (H20: 22.28) Bij de vrouwen werd Greetje Smit uit Kerk- werve clubkampioen. Ze liep de 2550 meter in 12.33. Daarmee was ze j ruim twee minuten sneller dan Mieke van Velthoven. De prijzen bij de meisjes werden behaald door Lic- ke Dekker, Hanna Maas- sen, Jolanda 't Jong, Kris- ty Blommaert, Sanne van Mourik en Aileen Blom- maert. Bij de jongens wa ren de winnaars: Ray mond Elfrink, Mark Mol, Joost Geluk, Tom Boot, Tommy Staal en Tymen Kort. 's-GRAVENPOLDER - Anton van Berkel is zaterdag in 's-Gra venpolder winnaar geworden van het dertiende Rabo-dam- toernooi. De dertigjarige Til- burger, die eerder dit jaar al de Damnacht van 's-Gravenpolder en het sneldamtoernooi van Sint-Philipsland won, was op permachtig in de hoofdgroep. Drie Zeeuwse topspelers. John ny de Leeuw, Daaf Kasse en Ar- jo Kousemaker, moesten zich neerleggen bij de suprematie van de Brabander. Al in de eerste ronde legde van Berkel de basis voor zijn eind overwinning. Hij speelde Daaf Kasse in een mooie aanvalspar- tij van het bord. Johnny de Leeuw deed in die openingsron de ook goede zaken: hij won in een interessante partij van Arjo Kousemaker. In de tweede ron de gingen van Berkel en de Leeuw niet voluit, een snelle re mise was het resultaat. Kasse en Kousemaker brachten wat meer spektakel, maar uiteindelijk was ook in die partij een gelijk spel de uitkomst. In de slotronde liet van Berkel zich nog een keer van zijn sterk ste kant zien. Arjo Kousemaker leek een goede omsingeling in handen te hebben, maar de aan val van de Tilburgse hoofdklas ser bleek sterker. In het eindspel moest Kousemaker het hoofd buigen. Omdat Johnny de Leeuw er niet in slaagde Daaf Kasse te verslaan en daarom moest de Goesenaar genoegen nemen met de tweede plaats. In groep 2 werd de eerste plaats in de eindstand gedeeld door Zeeuws kampioen Kees Rijk en de Belg Geert Vercruysse. Beide dammers speelden twee keer gelijk en wonnen één keer. Er- win Hamers en Jan van de Wete- ringh waren oppermachtig in de eveneens sterk bezette groep 3. DIRKSLAND - Gerard de Lan ge uit Heinkenszand is zaterdag eerste geworden bij menwed strijden voor tweespan pony's in Dirksland. Leo Paauwe uit Nisse werd der de in de wedstrijd voor enkel- span paarden. Jan Willem de Jonge eindigde als vierde, maar dan bij de enkelspan pony's. Voor de Domburgse Kees Pro voost was er op dat onderdeel een vijfde plaats. Atletiek Schuddebeurs. Clubcross-kampioen schappen Delta Sport. Vrouwen 2550 m D35: 1. Greetje Smit 12.33, 2. Mieke van Velthoven 14.36. Meisjes C 1700 m: 1. Lieke Dekker 7.57. Meisjes D: 850 m: 1. Hanna Maassen 3.45. 2. Nicky de Looze 3.50, 3. Danielle Elferink 3.57. Pupillen 850 m meisjes Al 1. Jolanda 't Jong 4.21, 2. Annemiek van de Velde 4.34, 3. Annelies Blommaert 4.35. A2: 1. Kristy Blommaert 3.51, 2. Suzanne Staal 3.59. B: 1Sanne van Mourik4.02,2. Hilde Doeleman 4.25. B: 1. Aileen Blommaert 4.42. Mannen 5950 m. H20: 1. Archie Staal 22.28, 2. Danny Duinhouwer 25.26. H40: IHan van Achterberg 20.46,3 Jos Geluk 24.03. H50:1. Eddy Smit 21.50,2. Rini van Dijke 23.24,3. Cor Duinhouwer 26.06. Jongens C 2550 m: 1. Raymond Elferink II.41. Jongens D 1700 m: 1. Mark Mol 7.28, 2. Robert Jan de Vos 7.59, 3. Joey Rijnberg 8.01. Pupillen 850 m jongens Al: 1. Joost Geluk 4.03, 2. Tim Por 4.28. A2: l.Tom Boot 4.09. B: 1. Tommy Staal 3.45, 2. Patrick Elferink 4 27, 3. Ruben Maassen 5.03. C: 1. Tymen Kort 4.45, 2. Tijs Geluk 5.00,3. Thomas Scharff 5.17. Bowling Burgh-Haamstede. Eindejaarstoernooi. Eindstand: 1. Ben Heutink (Kinderkermis 't Kraayenest I); 2. Rien Heutink (Kinder kermis 't Kraayenst I); 3. Marcel Verberk (Bouwbedrijf Braber); 4. Eric de Meij (CAMPINGDENOSSE.NL); 5. Liesbeth Sonnemans (Sonnemans Bowlers Dream Team); 6. Adriaan van Damme (Bouwbedrijf Braber); 7. Jacco van Dam me, 2e klasse 2 (Sporthuis Zierikzee); 8. Jacco van der Klooster (CAMPING DENOSSE.NL); 9. André Kooman (Pigal- le); 10. Maurice Wandel, winnaar klasse 2 (Sporthuis Zierikzee); 11. Tonnie van Damme (Pigalle); 12. Piet Fierens (Fie rens Financieel); 13. Cock Boerefijn, 4e klasse 2 (Pigalle); 14. Marion Fierens, 3e klasse 2 (Fierens Financieel); 15, Ben van Houten (Pigalle); 16. Jos Tuinman (Sporthuis Zierikzee); 17. Marco de Meij (CAMPINGDENOSSE.NL); 18. Mieke Overbeeke, 5e klasse 2 (Sonnemans Bowlers Dream Team); 19. Miranda Grauss, 6e klasse 2 (Kinderkermis 't Kraayenest I); 20. Ingrid Kooman, 7e klasse 2 (De Zandsnor); 21. Giel Over beeke (Sonnemans Bowlers Dream Team); 22. Petra Klapwijk, 8e klasse 2 (De Zandsnor); 23. Lennart van de Berg, 9e klasse 2 (De Zandsnor); 24. Nicolien Koo man, 10e klasse 2 (Deli XL); 25. Jorick Fie rens, 1ie klasse 2 (Fierens Financieel); 26. Raymond Broekhuis, 12e klasse 2 (De Zandsnor); 27. Dick Kooman, 13e klasse 2 (Stichting Renesse); 28. Chantal van maandag I Biljarten Driebandentoernooi Graanbeurs Tro fee. Tweede ronde. Locatie. Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. IK Futsal ABAB Soccertoernooï. Prestatief be- dri|fssoccer. Locatie: Gemeentelijke sporthal. Sas van Gent. Aanvang: 10.00 uur. Finale omstreeks 17.00 uur. I Paardensport Indoor Zeeland. Springen. Paarden klas se L en M. Locatie; Zeelandhallen, Goes. Aanvang: 10.00 uur. II Schaken Oliebollentoernooi. Locatie; Schaakklub Souburg, Oost-Souburg. Aanvang: 20.00 uur. Thijs Slagboom verspert Donovan Blackman de weg in Goes door Willy van Leeuwen GOES - De Zeeuws-VIaamse tennisser Donovan Blackman, de favoriet in het enkelspel 3, is verrassend uitgeschakeld in het Zuid-West Lease-toernooi in Goes. Zijn tegenstander Thijs Slagboom was goed op dreef en versloeg de als eerste geplaatste Blackman met 10- 5. Nummer twee Virgil Grecve werd poulewinnaar door Bram de Nijs met 10-2 en Erik Bak ker met 9-4 te verslaan, waar door hij zich plaatste voor de finale. In het enkelspel 4 zorgde Mar tij n Franken voor een verras sing door favoriet Remco Maandag met 12-4 uit het toer nooi te slaan. Bij de vrouwen drong de als eerste gerang schikte Merlijn Atoon door tot de halve finales in het enkel spel 3. Ze versloeg Saskia Oranje in haar poulewedstrijd met 7-4. Atoon treft vanmid dag de als tweede geplaatste Kim van der Steen, die gemak kelijk met 9-2 won van Nadine Hillebrand. Bij de mannen werden behalve Donovan Blackman nog meer favorieten uitgeschakeld. Remco Maandag overleefde zijn ronde tegen Martijn Fran ken niet in het enkelspel 4. De als derde geplaatste Erwin de Keijzer vloog er ook al uit door een walk-over voor Ard Breu- re. Orestis Molopodis rook zijn kans en won met 8-4 van Ra mon de Jong. Volleyballer Michael Joosse en Jaimy Bish kwamen tot een overwinning in het enkel 5. Joosse won met 8-7 van Thimo Petri en Bish versloeg Martijn Franken met 8-5. Volleyballer Quinten van de Vrie liet in het enkel 7 35+ blijken ook met het tennisrac ket overweg te kunnen. Hij boekte twee klinkende resul taten in zijn poule. Eerst ver sloeg hij Adne de Dreu met 12- 2 om daarna ook Mare le Cler- cq volstrekt kansloos te laten: 10-0. In het mannendubbel bereik ten Thijs Slagboom en Virgil Greeve de kwartfinale ten kos ten van Peter Godrie en Marcel Verwei. Beiden gingen met 14-5 onderuit. Duncan Black man en Rogier van Housselt waren succesvol tegen Emiel Merlijn Atoon speelt vanmiddag in de halve eindstrijd van het Zuid-West Leasetoernooi in Goes tegen de als tweede geplaatste Kim van der Steen. foto Lex de Meester Jansen en John Meijer. Ze won nen met 7-6. Ook Melvyn Atoon en Rene Flohil redden het niet, zij verloren met 12-8 Tom Felius en Sjoerd Huis in 't Veld boekten een dubbele zege. Ze versloegen Dennis Helle man en Ferry Sonnemans met 9-7 en Sander van Buren en Daan van Nassau met 12-4 Dominique Asselman en Rene van Gassen deden eveneens van zich spreken. De Zeeuws- Vlamingen gaven zowel De Jong en De Nijs als Kok en Ni- pius geen schijn van kans (11-5 en 12-8) en bereikten daardoor de kwartfinale Bij de vrouwen staat Audrey Atoon vanmiddag in de halve eindstrijd tegenover tegen Saskia Oranje. Atoon speelde met 7-7 gelijk tegen Klim van der Steen, terwijl Daisy Boogaard met 10-3 werd uit geschakeld. Boogaard ver loor ook haar enkelpartij te gen Kim van der Steen: 10-5. In het enkel 5 bereikte Naomi Hillebrand de halve finale dankzij winst op Ingrid Sa- man. Kimberley Goudt, als derde geplaatst, speelt tegen de winnares van de wedstrijd tussen Machteld Fraanje en Stephanie Pauwels. Goudt won zelf met 9-5 en 10-5 van Inge Dierickx en Jacky Steehouwer. Diezelfde Steehouwer bereikte overi gens wel de kwartfinale in het enkel 6 Ze versloeg Marjolein Dobbelaer met duidelijke cij fers: 12-1. Merlijn Atoon en Remco Maandag begonnen erg goed in het gemengd dubbel 3 Ze ver sloegen Nadine Hillebrand en Tom Felius met 11-4. Verder was er in deze categorie succes voor Corinne Davidse en Jacco de Looff: twee zeges op rij. Luijpen en Flohil werden ver slagen met 13-4 en Van Nassau en Hees met 11-2. Ook Daisy Boogaard en Rene van Gassen hadden de smaak te pakken. Ze waren met 12-6 te sterk voor Van der Steen en Felius en met 14-4 voor Hou- mes en Kuijl. Annemarie Ket ting en Thijs Slagboom ver sloegen Stephanie Pauwels en Sven Vermeulen met 9-7 en Machteld Fraanje en Donovan Blackman werden vervolgens met 13-6 geklopt. Het toernooi in Goes duurt nog twee dagen. Vandaag zijn de halve finales, morgen worden de finales afgewerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30