Anticlimax voor Den Bosch Bewuste bellers bellen 3 uur gratis op nieuwjaarsdag PZC Amerikaan Rahlves klopt alle Oostenrijkers Michaud blijft marathons winnen 19 Marcel Huijbens valt uit in halve finale Haarlem Basketball Week Hannawald wint in Oberstdorf Henman niet op Australian Open Crichton wint Sydney-Hobertrace Imponerende sprint Van Velde Twee zeges Nesselande Die Haghe en PKC in finale Beorn Nijenhuis en Marieke Wijsman aangewezen voor WK sprint in Calgary Richard Krajicek klaar voor rentree in Adelaide Vitesse praat met Martel over terugkeer kpn telecom Altijd Dichtbij maandag 30 december 2002 door Dimitri Walbeek HAARLEM - Bij gebrek aan te genstanders van naam, groeide EBBC Den Bosch met fris spel en onervaren spelers uit tot de sensatie van de Haarlem Bas ketball Week. Totdat routinier Marcel Huijbens gisteren in de halve finale het middenhands- beentje van zijn linkerhand brak. Net toen de Brabanders in het 'vierde kwart alle kracht nodig "hadden om Ricoh Astronauts in 'het Nederlandse onderonsje bij te benen viel de 35-jarige center ;voor minstens zes weken weg. Het betekende dubbel verlies 'voor Den Bosch, dat uiteinde- dijk met 68-62 verloor van de Amsterdamse formatie. Verliezend coach Ton van Helf teren zat zich in de persruimte dan ook te verbijten na zo veel tegenslag.Zonder Marcel kun nen we niet presteren. Huijbens is wat mij betreft de meest waardevolle speler van de Ne derlandse competitie. Zelfs als hij slecht in zijn vel zit, is hij nog goed voor zeventien rebounds. Zonder hem zitten we met een gigantisch probleem. Ook om dat de andere jongens tegen de Astronauts vandaag niet durf den te schieten." Eigenlijk had Den Bosch, de nummer twee van Nederland, helemaal niet geacteerd in het Kennemer Sportcenter. Maar omdat Eiffel Towers, de huidige nummer één, de invitatie af wimpelde mochten de Braban ders alsnog opdraven. Van Helf teren spaarde de routiniers zo veel mogelijk en liet voor 3000 enthousiaste toeschouwers drie negentienjarige jongens erva- xdng opdoen. Huijbens bleek nog niet voldoende hersteld van de (gewonnen) wedstrijd van zaterdag tegen de Brazilianen van Mogi-UBC-Valtra. Van Helfteren: „Een blessure komt eerder als een speler niet lekker in zijn vel zit. Dit hadden we dus eigenlijk kunnen zien aanko men." Gipsen arm De ongelukkige center ver scheen uren na het incident met een gipsen arm terug in het sportcenter. „Ik weet zelf ook niet wat er precies gebeurde. Ik sloeg met mijn hand ergens te gen aan en de vingers zijn waar schijnlijk naar binnen gescho ten en hebben mijn midden- handsbeentje gebroken." Huij bens beaamde de woorden van zijn coach Van Helfteren. „Ik loop hier al vier dagen te tob ben. Met Den Bosch ging het aardig goed, maar niet met mij. Ik wist gewoon dat er iets ging gebeuren. Of dat ik de tribune in zou vliegen, of dat ik door mijn enkel zou gaan. Het zat niet lek ker met mij." De gebroken opmars van Den Bosch voorkwam dat de minst gewilde affiche voor de finale van vanavond gedrukt kon wor den. Niet de Brabanders, maar Astronouts neemt het op tegen Racing Basket Antwerp. In de geschiedenis van de basketbal- week drong een Nederlandse ploeg spaarzaam door tot de eindstrijd. Alleen tijdens de tweedeHBW, 1983/'84, won een Hollands team: Elmex uit Lei den. De finale Astronauts-Racing Antwerp is een herhaling van de openingswedstrijd (door deBel- gen gewonnen met 97-80) en bo vendien de generale van de Cup der Lage Landen, waar volgen de week in Nijmegen om wordt gestreden. Duidelijk is dat deze ontkno ping de devaluatie van het deel nemersveld in Haarlem aan geeft. De Belgen staan achtste in de competitie en missen twee geblesseerde basisspelers. Internationaal topbasketbal was er niet te bewonderen in de basketbalweek. Bij de meeste deelnemers lag de nadruk op de defensie. De twee Amerikaanse All Star-teams brachten wel ge vaarlijk ogende mastodonten in het veld, maar goed met elkaar samenspelen konden de spelers niet. Ze liepen ondertussen wel rond met een air alsof de NBA zonder hen geen bestaansrecht meerheeft. Waar de piek up-teams uit de VS tegenvielen, braken de drie jon kies van Den Bosch, Jouke Pots, Kees Akerboom en Marcel Aarts, door voor het grote pu bliek. Vooral de laatste maakte indruk. Deze twee meter en vier centimeter lange center zal Huijbens de komende weken gaan vervangen in de competi tie. Van Helfteren:,, Dat is dat toch nog iets positief: de blessu re van Marcel betekent dat de jonge jongens meer speeltijd krijgen." GPD OBERSTDORF - Sven Hannawald heeft gisteren in Oberst dorf de eerste wedstrijd van de Vierschansentoernee gewon nen. De Duitser, vorig jaar winnaar op alle vier de schansen, maakte sprongen van 125,5 en 119 meter en kwam tot een puntentotaal van 263,1. De Oostenrijker Martin Höllwarth, leider in de wereldbeker, werd met 257,7 punten tweede, voor de Fin Janne Ahonen (257,5). De Nederlander Ingemar Mayr slaagde er zaterdag niet in zich te kwalificeren voor de finale. Mayr eindigde in de kwali ficaties op de 67e plaats, terwijl alleen de eerste vijftig zich voor de finale plaatsten. De Vierschansentoernee gaat op nieuwjaarsdag verder in Garmisch-Partenkirchen. Daarna volgen nog wedstrijden in Innsbruck en Bischofshofen. DPA PERTH - De Brit Tim Henman heeft gisteren afgezegd voor de Australian Open. De tennisser ondervindt naar eigen zeggen te veel last van zijn schouder om acte de présence te kunnen geven op het eerste grandslam-toemooi van het jaar. Het af zeggen van Henman is een nieuwe tegenvaller voor de organi satie van het toernooi dat 13 januari begint. Eerder meldden Tommy Haas en Pete Sampras zich al af. Ook de andere Britse toptennisser, GregRusedski, speelt niet. Hij is onvoldoende hersteld van een voetblessure. ANP HOB ART - Het zeiljacht Alfa Romeo van Neville Crichton uit Nieuw Zeeland heeft zaterdag de Sydney-Hobartrace ge wonnen. De boot overbrugde de tocht van 630 mijl langs de oostelijke kust van Australië in twee dagen vier uur en 58 mi nuten. Slechts een keer in de 58-jarige geschiedenis van dera ce was een schip sneller. De Nederlandse schipper Peter Hoving bereikte een dag later, na drie dagen, 12 uur en 29 minuten, de kust vanTasmanië als 44e deelnemer. Hoving liet met zijn schip Quiddity nog elf deelnemers achter zich. Onder de bemanning van Quiddity bevonden zich nog twee andere Nederlanders, Verkerk en Og- trop, en de Polen Oranski en McColl. ANP HEERENVEEN - Gerard van Velde heeft zaterdag in Thialf in Heerenveen bij nationale baanwedstrijden op de 500 meter de beste tijd ooit door een Nederlander op Nederlandse bodem gereden. De TVM-sprinter kwam tot 35,24. Erben Wenne- mars werd tweedein 35,50, JanBos derde in 36,46. Van Velde, olympisch kampioen op de 1000 meter, schaatste tijdens de olympische kwalificatiewedstrijden in december vorig jaar 35,40, tot nu toe de beste Nederlandse tijd in Thialf. Het baanrecord in Heerenveen staat nog heel wat scherper: 34,83, gereden door de Japanner Hiroyasu Shimizu. ANP MAASEIK - De volleyballers van Ortec.Nesselande, onder wie de Goese Martijn Dieleman, hebben op de openingsdag van het 14e toernooi om de Fortis Cup in Maaseik twee over winningen geboekt. De Rotterdammers waren eerst te sterk voor Wuppertal (3-0) en versloegen vervolgens ook de Belgische subtopper Averbo- de. Dat kostte veel moeite. Nesselande besliste het duel in de derde set pas op 29-27Gastheer Noliko Maaseik, de werkge ver van de Nederlandse international Nico Freriks, had ook weinig te stellen met Wuppertal: 25-12 25-16 25-15. ANP ALKMAAR - Michaud (tweede van rechts) heeft weer eens.marathon op zijn naam geschreven. De Fransman was in Alkmaar de snelste van de kop groep. Jan Maarten Heideman werd tweede, Je roen de Vries derde. Door zijn overwinning verste vigde Michaud zijn leiderspositie aanzienlijk. Hij heeft nu twaalf punten voorsprong op de nummer twee, Heideman. Jenita Huizebosch-Smit won bij de vrouwen. De schaatsster uit Gramsbergen ver sloeg haar zus Gretha Smit in de eindsprint. Het tweetal had een ronde voorsprong op het peloton. Hulzebosch-Smit, die donderdag in Heerenveen de nationale marathontitel veroverde, boekte haar achtste seizoenzege. Petra Grimbergen legde beslag op de vierde plaats en behield de leiding in het klassement. foto Olaf Knaak/ANP ROTTERDAM - PKC heeft de finale bereikt van de Time Korf bal Challenge in het Rotterdam se topsportcentrum. Na de zege op Fortuna in de openingswed strijd was de Papendrechtse ploeg zaterdag ook te sterk voor Tulips. Opnieuw was het ver schil één doelpunt (25-24). De zege van PKC was echter wel verdiend, ook al maakte de se lectie van bondscoach Jan Sjou- "ke van den Bos een achterstand van 17-21 helemaal goed: 24-24. Die Haghe verzekerde zich op minder overtuigende wijze van een finaleplaats vanavond. Die Haghe herstelde zich zaterdag - van de nederlaag tegen België en bereikte de eindstrijd door een ruime zege op DOS'46: 30- 19. De Hagenaars, landskampi oen in de zaal, hervonden zich pas na een achterstand van 14- 18. Achteraf kon Die Haghe de doelpunten goed gebruiken: omdat alle drie ploegen in poule B op drie punten eindigden, gaf het doelsaldo de doorslag. Daarin eindigde de Haagse for matie voor DOS'46 en België. van onze sportredactie BORMIO - Vijf jaar op rij waren de Oostenrijkers de baas in de wereldbekerafdaling van Bor- mio. Gisteren doorbrak een Amerikaan de hegemonie. Daron Rahlves, wereldkampi oen op de Super-G, klopte olympisch kampioen Fritz Stro- bi. Een andere Oostenrijker, Hannes Trinkl, finishte als der de. Bij de eerste tien stonden nog vijf andere Oostenrijkers. Stephan Eberharter hoorde daar niet bij. De leider in de we reldbekerklassementen afda ling en algemeen maakte zijn rentree na een val in Val d'Isère, maar miste in de slotfase een poortje. Zege Voor de 29-jarige Rahlves was het de derde wereldbekerzege in zijn loopbaan. „De omstandig heden waren lastig, dan ben ik op mijn best", zei de Amerikaan die regelmatig aanvaringen heeft met juryleden. Drie keer al dit seizoen kreeg hij een hoog startnummer als straf voor het niet komen opdagen bij een pre sentatie en het gebruiken van verboden braces voor rug en knie. Karen Putzer heeft dit sei zoen het winnen ontdekt. De Italiaanse skister won zaterdag in Semmering voor de derde keer dit seizoen een wereldbe kerwedstrijd. Daarmee heeft ze dit prille seizoen al vaker bo venaan gestaan dan in de zes voorgaande jaren waarin ze meedraait in het WB-circuit. In die periode won ze twee keer. In Oostenrijk was het zaterdag voor de tweede maal op rij raak op een reuzenslalom. De vorige was twee weken terug in Val d'I sère. Haar andere seizoenzege behaalde de 24-jarige skister in de Super-G in Lake Louise. Sinds het begin van dit seizoen traint Putzer met de nationale selectie mee, een aanpak die duidelijk aanslaat. Het Italiaanse team leverde za terdag nog een podiumplaats: Denise Karbon mocht er voor het eerst in haar loopbaan op klimmen. Ze haalde een bron- van onze sportredactie HEERENVEEN - De commissie topsport van de KNSB heeft gis teravond Beorn Nijenhuis en Marieke Wijsman aangewezen voor de WK sprint, op 18 en 19 januari in Calgary. De drie com missieleden baseerden hun keu ze op de selectiewedstrijden die dit weekeinde in Thialf werden geschaatst. Eerder deze maand had de com missie al drie mannen en twee vrouwen aangewezen. Voor zo wel mannen als vrouwen heeft Nederland vier startplaatsen. De vierde startplaats bij de vrouwen wordt ingevuld door Yvonne Leever of Wieteke Cra mer. De beslissing daarover valt pas een week voor de WK sprint. Bij de wereldbeker in Salt Lake City wordt namelijk een fictief klassement opgemaakt over twee keer 500 en twee keer 1000 meter. De beste van de twee mag een week later in Canada aan de start verschijnen. De WK-sclectie: Mannen. Gerard van Velde, Erben Wennemars, Jan Bos, Beorn Nijenhuis. Vrouwen. Marianne Timmer, Andrea Nuyt, Marieke Wijsman, Yvonne Leever- /Wieteke Cramer. ANP zen medaille op, maar moest op het ereschavot wel een beetje in schikken; Nicole Hosp uit Oos tenrijk had dezelfde tijd en moest er ook nog bij Tussen goud en twee maal brons stond Janica Kostelic. De pas twintigjarige Kroatische be wees voor 15.000 toeschouwers nog maar eens een uitstekende allroundster te zijn. De leidster in de algemene wereldbeker en winnares van een zilveren en drie gouden medailles bij de Olympische Spelen in Salt Lake City behaalde haar eerste plak in een WB-reuzenslalom. Een dag later was Kostelic ge woon weer de beste. Nu op de slalom. Het was haar vierde we reldbekerzege van het seizoen, de zeventiende in totaal. Ze bleef in Semmering de Frangai- se Pascal en de Italiaanse Gius voor. In het overall-klassement om de wereldbeker nam ze weer meer afstand van Putzer. Kostelic heeft nu al bijna twee keer zo veel punten (955) als haar naas te belager. RTR/DPA door Leo van de Ruit ADELAIDE - Richard Krajicek speelt morgen in de eerste ronde van het internationale tennis toernooi van Adelaide tegen Scott Draper. De Nederlandse Wimbledon- winnaar tennist in Australië zijn eerste officiële wedstrijd sinds de eerste ronde van de US Open in New York, die hij ver loor door een zware voetblessu re. Daarna werd hij geopereerd. Wel oefende Krajicek deze maand al in Oostenrijkse Sankt Anton. Adelaide is een van de twee testtoernooien van Kraji cek in zijn voorbereiding op de Australian Open, die op 13 ja nuari in Melbourne begint. Syd ney is het volgende ijkpunt. In Adelaide speelt ook Martin Ver kerk. De 23-jarige tennisser komt morgen in de eerste ronde uit tegen een van de vier quali fiers. Op de eerste dag in Adelai de komen Verkerk en Krajicek samen uit in het dubbelspel te gen het Australische koppel Eagle/Kratzman. ANP van onze sportredactie ARNHEM - Vitesse-speler Di- dier Martel praat op korte ter mijn met de technische leiding van de club over een terugkeer in het eerste elftal. Hoofdtrainer Mike Snoei zette de Franse aanvaller dit seizoen om disciplinaire redenen terug naar het tweede elftal. Vitesse start volgende week maandag met de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen. Daarvoor praat Martel met Snoei en technisch manager Jan Streuer over een eventuele te rugkeer van de verbannen voet baller. Martel staat in de be langstelling van clubs uit Span je, Griekenland en Engeland, maar bij Vitesse heeft zich nog geen club officieel gemeld. GPD Advertentie Bewuste bellers beginnen 2003 meteen met een knaller. Want op nieuwjaarsdag belt u met uw telefoon thuis via KPN Telecom tussen 12.00 en 15.00 uur 's middags helemaal gratis naar vaste telefoons binnen Nederland. U betaalt ook geen starttarief. U bent dus waarschijnlijk iets langer bezig met gelukwensen deze keer. Als u gebruikmaakt van een Bewuste bellers bellen KPN Telecom. andere aanbieder, maar wel van deze en andere acties wilt genieten, kunt u heel gemakkelijk overstappen. Bel uiterlijk 30 december met 0800-1273, kies 'CPS-instellingen verwijderen' en u voert uw gesprekken dan voortaan weer geheel of gedeeltelijk via KPN Telecom. Kijk op www.kpn.com voor meer informatie. De actie geldt niet voor bellen van vast naar mobiel, voor internationaal bellen, voor bellen naar 0676-internetnummers en 0900- of 0842-nummers en ook niet voor klanten die geen abonnement hebben bij KPN Telecom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19