Koole regeert in Aagtekerkerun PZC Slagboom blokkeert opmars Blackman süssm Jongepier Sport onttroont Sranang Tiggelman beslist snelschaaktoernooi in laatste ronde Van Berkel zegeviert in Rabo-damtoernooi Bastian verbetert parkoersrecord vrouwen met drie minuten Roparunteam haalt 200 euro binnen Hockeyers Vlissingen verliezen twee keer De Lange wint menwedstrijd 1" Stefan Hage oppermachtig! in motorcross Hoenderloo uitslagen agenda wb maandag 30 december 2002 doorSjaakSinke AAGTEKERKE - Niels Koole uit Middelburg heeft de druk bezette Aagtekerkerun over een afstand van 13,5 km op zijn naam geschreven. Hij bleef zijn grote rivaal Ron Vermaat uit Os- sendrecht een halve minuut voor. De eveneens uit Middel burg afkomstige Karin Bastian verbeterde met haar overwin ning bij de vrouwen het par koersrecord van Lia Gonzales met drie minuten: 55 minuten en 21 seconden. Bijna driehonderd deelnemers hadden zich rond de klok van twee uur verzameld in de Agat- hastraat van het anders zo rusti ge Aagtekerke. Die rust ver dween op slag toen de antieke brandweerwagen met loeiende sirene de atleten naar de start in de Burgemeester Bosselaar- straat bracht. Door het te vroeg afgaan van vuurwerk werden de atleten al 100 meter voor de ei genlijke start gelanceerd, maar niemand die daar achteraf be zwaar tegen maakte. Een lang kleurig lint van lopers perste zich door het smalle Kalfhoeksepad waar zich al AAGTEKERKE - Na de succes volle Aagtekerkerun heeft een team van het Cegelec-Roparun- team 185 euro opgehaald door een collectie onder de deelne- De eigenaar van café Kodde, waar de prijsuitreiking werd gehouden rondde het bedrag af naar 200 euro. In mei gaat het Cegelec-team weer van start voor de langste estafette ter wereld over ruim 500 km van Rotterdam naar Pa rijs. Op 27 april houdt het team een trainingsloop van 75 km in de omgeving van Hulst met on der meer Rob Mol, Alwin Ver meulen en Harold Hiel. VALKENSWAARD - Het man- nenteam van Vlissingen is de zaalhockeycompetitie in de tweede klasse matig gestart. In VaIkenswaard kreeg de topper in de vierde klasse D van de veldcompetitie twee nederlagen te incasseren. Dat het eerste duel tegen het in de derde klasse uitkomende Drunen verloren werd. lag in de lijn der verwachting. Vlissingen kon het tot aan de doelwisseling aardig bijbenen. De stand (3-4) bood toen nog enig perspectief. In de tweede helft bleek het ge routineerde Drunen toch een maatje te groot. Drunen boekte uiteindelijk een riante zege: 3-8. Voor Vlissingen scoorden Johan Tange (strafcorner), Sip- ke Bakker en Marius Versteeg. Het tweede duel tegen vierde klasser Shot leek aanvankelijk gunstig te verlopen. Vlissingen stond bij de pauze aan de posi tieve kant van de score (3-5) door treffers van Johan Tange (2x), Marius Versteeg (2x) en Gijs Bert van Empel. Die voor sprong was verdiend, want Vlis singen speelde in die eerste helft heel aanvaardbaar. Daarom was het zo verrassend dat de Zeeuwse ploeg het na rust totaal uit handen gaf. De scherpte van voor de pauze was verdwenen en daardoor kon Shot de winst met minimaal verschil (6-5) naar zich toe trekken. Komende zondag is Vlissingen gastheer van de deelnemende ploegenDan ook komt voor het eerst tweedeklasser Gemert in actie. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur en zijn omstreeks 16.30 uur afgelopen. DIRKSLAND - Gerard de Lan ge uit Heinkenszand is zaterdag eerste geworden bij menwed strijden voor tweespan pony's in Dirksland. Leo Paauwe uit Nisse werd der de in de wedstrijd voor enkel- span paarden. Corina Leijs uit Hoogerheide werd in die cate gorie vierde. Jan Willem de Jon ge eindigde eveneens als vierde, maar dan bij de enkelspan po ny's. Voor de Domburgse Kees Provoost was er op dat onder deel een vijfde plaats. snel een kopgroep van tien man vormde. In die kopgroep liepen onder meer Ron Vermaat, die vorig jaar tweede werd, Wim Vos (Oostkapelle), Rens Bostelaar (Koudekerke), Remy Vasseur (Vlissingen) Franky Beljaars (Vlissingen), Rachid Guigui (Goes) en Jan de Wilde (Hoedekenskerke). Franky Bel jaars en Jan de Wilde moesten in het bos bij kasteel Westhove de kopgroep laten gaan. Op het moeilijke begaanbare strand probeerde Ron Vermaat weg te lopen, maar hij werd al snel tot de orde geroepen door Niels Koole. Daarna versnelde Koole en hij liet de rest van de groep achter zich. Vasseur, Guigui, Vos en Vermaat konden de schade nog enigszins beper ken. Bij de tweede doorkomst langs Westhove moesten Vos en Vasseur toezien hoe Vermaat en Guigui steeds meer afstand na men, maar ze kwamen nooit meer in de buurt van Koole die in zijn eentje over de Walcherse binnenwegen snelde. Op de meet noteerde Koole een tijd van 47 minuten en 49 secon den, waardoor het parkoersre cord van Mauricio Gonzales nog zeker een jaar in de boeken blijft. In de laatste meters was Vermaat Guigui nog te snel af en zo legde hij wederom beslag op de tweede plaats. Wim Vos hield Remy Vasseur van de vierde plaats. Duurloop Karin Bastian gebruikte de Aagtekerkerun als een snelle duurlooptraining en verbeterde meteen het parkoersrecord van Lia Gonzales. „Tijdens de jaar wisseling loop ik in Soest de na tionale Sylvestercross over 6 ki lometer en daar was dit een mooie trainig voor", liet ze na de finish weten. Chantal Maat (Middelburg) pakte de tweede plaats en Sjaan Maartense 's-Heerenhoek) consolideerde haar derde plaats van vorig jaar. Op de zeven kilometer was Wibo Verstraate de snelste bij de man nen en Desie van Herk (Domme len) bij de vrouwen. Organisator Leo Francke van MC de Pekel inge was apetrots op de grote deelname: „Hier kun je alleen maar van dromen, we gaan niet met stapjes vooruit, maar met zevenmijlslaarzen." Twee jaar geleden werd be- Roy Hendriksen is aan de bal in de finale van het Emergo-futsaltoemooi tussen Jongepier Sport en Hebu Sport. van onze sportredactie VLISSINGEN - Jongepier Sport heeft gisteren in het Emergo-futsaltoernooi de zegereeks van FM Sranang doorbroken. Het Middelburgse team - gemiddelde leef tijd rond de 35 jaar - was in de finale met 4-3 te sterk voor het verrassende Hebu Sport. Jongepier Sport be stond bijna uit louter dertigers, onder wie profvoetbal ler Roy Hendriksen (Helmond Sport) en Johan Ie Conté (elftalleider Kloetinge). De jongste speler in de win- naarsploeg was Merlijn Swennen, doelman van hoofd klasser Kloetinge. Verder bestond de ploeg uit Peter de Roo, Ruud Corré, Egon Kok, Rieno Weng en Mark Hoo- gendam. De grootste problemen kende Jongepier in de foto Ruben Oreel kwartfinale met WZP, dat pas na strafschoppen door de knieën ging. In de halve finale werd Kapsalon New Ima ge uit Rotterdam verslagen (2-0), waarna in de finale de opmars van Hebu Sport werd gestuit (4-3). Hebu Sport verraste in de halve finale met een 4-1-zege op drievou dig winnaar FM Sranang (dat aantrad met Cambuur- speler Lionel Lord), dat uiteindelijk als derde eindigde. door Willy van Leeuwen GOES - De Zeeuws-Vlaamse tennisser Donovan Blackman, de favoriet in het enkelspel 3, is verrassend uitgeschakeld in het Zuid-West Lease-toernooi in Goes. Zijn tegenstander Thijs Slagboom was goed op dreef en versloeg de als eerste geplaatste Blackman met 10-5. Nummer twee Virgil Greeve werd poule winnaar door Bram de Nijs met 10-2 en Erik Bakker met 9-4 te verslaan, waardoor hij zich plaatste voor de finale. In het enkelspel 4 zorgde Mar- tijn Franken voor een verras sing door favoriet Remco Maan dag met 12-4 uit het toernooi te slaan. Bij de vrouwen drong de als eerste gerangschikte Merlijn Atoon door tot de halve finales in het enkelspel 3. Ze versloeg Saskia Oranje in haar poule wedstrijd met 7-4. Atoon treft vanmiddag de als tweede ge plaatste Kim van der Steen, die gemakkelijk met 9-2 won van Nadine Hillebrand. Bij de mannen werden behalve Donovan Blackrqan nog meer favorieten uitgeschakeld. Rem co Maandag overleefde zijn ron de tegen Martijn Franken niet in het enkelspel 4. De als derde ge plaatste Erwin de Keijzer vloog er ook al uit door een walk-over voor Ard Breure. Orestis Molo- podis rook zijn kans en won met 8-4 van Ramon de Jong. Michael Joosse en Jaimy Bish kwamen tot een overwinning in het enkel 5. Joosse won met 8-7 van Thimo Petri en Bish ver sloeg Martijn Franken met 8-5. Volleyballer Quinten van de Vrie liet in het enkel 7 35+ blij ken ook met het tennisracket overweg te kunnen. Hij boekte twee klinkende resultaten in zijn poule. Eerst versloeg hij Adrie de Dreu met 12-2 om daarna ook Mare le Clercq vol strekt kansloos te laten:10-0. In het mannendubbel bereikten Thijs Slagboom en Virgil Greeve de kwartfinale ten kosten van Peter Godrie en Marcel Verwei. Beiden gingen met 14-5 onder uit. Duncan Blackman en Ro gier van Housselt waren succes vol tegen Emiel Jansen en John Meijer. Ze wonnen met 7-6. Ook Melvyn Atoon en Rene Flohil redden het niet, zij verloren met 12-8. Tom Felius en Sjoerd Huis in 't Veld boekten een dubbele zege. Ze versloegen Dennis Hel leman en Ferry Sonnemans met 9-7 en Sander van Buren en Daan van Nassau met 12-4. Do minique Asselman en Rene van Gassen deden eveneens van zich spreken. DeZeeuws-Vlamingen gaven zowel De Jong en De Nijs als Kok en Nipius geen schijn van kans (11-5 en 12-8) en be reikten daardoor de kwartfina le. Bij de vrouwen staat Audrey Atoon vanmiddag in de halve eindstrijd tegenover tegen Sas kia Oranje. Atoon speelde met 7-7 gelijk tegen Kim van der Steen, terwijl Daisy Boogaard Merlijn Atoon speelt vanmiddag in de halve eindstrijd van het Zuid-West Leasetoernooi in Goes tegen de als tweede geplaatste Kim van der Steen. foto Willem Mieras met 10-3 werd uitgeschakeld. Boogaard verloor ook haar en kelpartij tegen Kim van der Steen:10-5. In het enkel 5 bereikte Naomi Hillebrand de halve finale dankzij winst op Ingrid Saman. Kimberley Goudt, als derde ge plaatst, speelt tegen de winna res van de wedstrijd tussen Machteld Fraanje en Stephanie Pauwels. Goudt won zelf met 9- 5 en 10-5 van Inge Dierickx en Jacky Steehouwer. Diezelfde Steehouwer bereikte overigens wel de kwartfinale in het enkel 6. Ze versloeg Marjolein Dobbe- laer met duidelijke cijfers: 12-1. Merlijn Atoon en Remco Maan dag begonnen erg goed in het gemengd dubbel 3. Ze versloe gen Nadine Hillebrand en Tom Felius met 11-4. Verderwas erin deze categorie succes voor Cor- inne Davidse en Jacco de Looff: twee zeges op rij. Luijpen en Flohil werden verslagen met 13- 4 en Van Nassau en Hees met 11- 2. Ook Daisy Boogaard en Rene van Gassen hadden de smaak te pakken. Ze waren met 12-6 te sterk voor Van der Steen en Feli us en met 14-4 voor Houmes en Kuijl. Annemarie Ketting en Thijs Slagboom versloegen S-tephanie Pauwels en Sven Ver meulen met 9-7 en Machteld Fr aanje en Donovan Blackman werden vervolgens met 13-6 ge klopt. Het toernooi in Goes duurt nog twee dagen. Vandaag zijn de halve finales, morgen worden de finales afgewerkt. scheiden gestart met negentig deelnemers, vorig jaar stonden er al bijna tweehonderd aan de start en nu werd op een paar man na de driehonderd deelne mers gehaald. Francke, de nieu we erevoorzitter van de Aagte- kerkerun-commissie: „En dan te bedenken dat deze loop ei genlijk ontstaan is uit een ver schil van mening in het bestuur van de motorclub. Op een gege ven moment konden we het niet eens worden over een bepaalde zaak en er iemand riep: „Laten we dan maar gaan hardlopen, en dat is met succes gebeurd." van onze sportredactie MIDDELBURG - René Tiggel man van de schaakvereniging Middelburg is winnaar gewor den van het open snelschaak kampioenschap van Middel burg. De strijd werd in de laatste ronde beslist. Met 9,5 punten bleef Tiggelman clubgenoot Jo- han de Wolf één punt voor. Wil lem-Jan Pannekoek, Hans Groffen en Rogier van Gemert eindigden op de gedeelde derde plaats. Johan de Wolf leek in het begin van het toernooi de beste papie ren te hebben. Met zwart won hij van René Tiggelman in de vijfde ronde. Tiggelman was die klap nog niet helemaal te boven in de ronde erna en moest remise toestaan aan HWP-speler Hans Groffen. Johan de Wolf stond in dezelfde ronde ook een remise toe tegen de Middelburgse eerste team speler Bert Hendenkse. Ook te gen Willem-Jan Pannekoek kwam hij niet verder dan een ge lijkspel. waardoor René Tiggel man koploper De Wolf steeds meer naderde. Sterker Hans Groffen had toen al het na kijken omdat De Wolf eerder al sterker was dan hij. Later bleek ook Bert Henderikse een maatj te groot voor Groffen zodat h enkel nog voor de derde plaa; kon gaan. In de negende ronde verspeeld Johan de Wolf definitief zij voorsprong door remise te sp* len tegen Henrik Porte. Zo wi de stand op de ranglijst vaiu. beide kemphanen weer gelijk De laatste ronde moest dus di beslissing brengen. René Tiggelman had daant geen enkele moeite met Roelam Alders en won eenvoudig. Johai de Wolf had het beduiden: moeilijker. Tegen So ub urge Rogier van Gemert kwam al sne in een verloren positie. Ma; Van Gemert kon die weelde me aan en gaf materiaal cadeai Doordat De Wolf echter te vee tijd gespendeerd had in di moeilijke openingsfase van partij, ging hij in een gewonna eindspel door zijn tijd, waar door de hoofdprijs aan zijn neu; voorbij ging. Hans Groffen zijn toernooi nog enigszins red den met een derde plaa'ts, maa: moest toezien hoe Willem-Jat Pannekoek en Rogier van Ge mert hem achterhaalden. Grof fen verloor in de laatste ronde namelijk verrassend van Mid delburger Raymond van de Ven Beste jeugdspeler was Quinte.- van de Vrie van de schaakver eniging Middelburg. van onze sportredactie HOENDERLOO - Motorcrosser Stefan Hage uit Heinkenszand is in Hoenderloo ruimschoots eerste geworden in de klasse 65 cc grote wielen. De tienjarige coureur won beide manches. Hage startte in een race waarin de klasses 65 cc grote wielen en 85 cc kleine wielen gecombi neerd waren. De motorcrosser had een slecht startnummer in de eerste manche, waardoor hij aan het begin achter in het veld reed. Maar binnen enkele ron den herstelde hij zich. Hij pas-I seerde alle renners met een 65| cc-motor en werd glansrijk eer-| ste. .In de gecombineerde uitslag be zette hij de twaalfde plek. In de tweede manche verging het de Bevelander nog beter. Hij' reed - dankzij een goede start positie - aan het begin zelfs opl kop, nog voor de 85 cc-motoren I Dat kon hij riiet vasthouden Hij eindigde als vijfde overall, maat was in zijn categorie wel weerde snelste. van onze sportredactie 's-GRAVENPOLDER - Anton van Berkel is zaterdag in 's-Gravenpolder winnaar ge worden van het dertiende Rabo- damtoernooi. De dertigjarige Tilburger, die eerder dit jaar al de Damnacht van 's-Graven polder en het sneldamtoernooi van Sint-Philipsland won, was oppermachtig in de hoofd groep. Al in de eerste ronde legde van Berkel de basis voor zijn eind overwinning. Hij speelde Daaf Kasse in een mooie aanvalspar- tij van het bord. Johnny de Leeuw deed in die openingsron de ook goede zaken: hij won in een interessante partij van Arjo Kousemaker. In de tweede ron de gingen van Berkel en de Leeuw niet voluit, een snelle re mise was het resultaat. Kasse en Kousemaker brachten wat meer spektakel, maar uiteindelijk was ook in die partij een gelijk spel de uitkomst. In de slotronde liet van Berkel zich nog een keer van zijn sterk ste kant zien. Arjo Kousemaker leek een goede omsingeling in handen te hebben, maar de aan val van de Tilburgse hoofdklas ser bleek sterker. In het eindspel) moest Kousemaker het hoofd) buigen. Omdat Johnny de Leeuw er nie: in slaagde Daaf Kasse te ver slaan en daarom moest de Goe- senaar genoegen nemen met de tweede plaats. In groep 2 werd de eerste plaais in de eindstand gedeeld doe Zeeuws kampioen Kees Rijk e:. de Belg Geert Vereruysse. Beide dammers speelden twee keer gelijk en wonnen één keer. Er- win Hamers en Jan van de Wete- ringh waren oppermachtig in de eveneens sterk bezette groep 3. Kevin de Bruijn uit Alblasser- dam werd zaterdag winnaar van het jeugdtoernooi. Sterkste Zeeuw was de jonge Danny Wattel uit Oostkapelle, die met vier punten achterstand op de winnaar tweede wei'd. Futsal Vlissingen. Emergo-toernooi. Finale: Jongepier Sport - vv Hebu Sport 4-3. Om de derde plaats: Sranang - Kapsalon New Image 1-0. Om de vijfde plaats: Dau- wendaele - Bij de Punt 3-2 Om de zeven de plaats: Hebu Sport Vught - WZP 1-1 Hebu wns. Om de negende plaats. ZVVA - Oostkapelle 0-0 ZVVA wns. Om de elfde plaats: Domburg - Zuidwest Negen/Alf- onds 2-1 Om de dertiende plaats: Hy- drofa Schinkel ass 3-3 Hydrofa wns. Om de vijftiende plaats: Domburg 2 - Emergo 1-0. Om de zeventiende plaats: De Zwer vers -Café 't Fust 3-2. Hockey Zaalcompetitie tweede klasse. Mannen' HOD-Don Quishoot 6-1, Vlissingen- Drunen 3-8, Shot-Don Quishoot 4-1, HOD-Drunen 3-4, Shot-Vlissingen 6-5. Stand: Drunen 2-6 (12-6), Shot 2-6 (10-6), HOD 2-3 (9-5), Gemert 0-0 (0-0), Vlissingen 2-0 (8-14), Don Quishoot 2-0 (2-10). Den Haag. Wedstrijden gewest Zuid- Holland. 100 meter: Carlijn Bouwens (Kapelle) 14.64 (pr). 300 meter: Carlijn Bouwens 39.53. 500 meter: Carlijn Bou wens 67.88 Schaken Open snelschaakkampioenschap Mid delburg. 1. R. Tiggelman 9,5 punten uit 11 wedstrijden, 2. J. de Wolf 8,5, 3. W.J Pannekoek, H. Groffen, R van Gemert 7,5, 6. B. Henderikse, R. v/d Ven 7, 8. M. Westerweele, R. Alders, C. Cevaal, H. Porte 6,5, 12. R. Steijn, A. Jonkheer, P. Janse, P. Koster, H. Westerweele 6,17. A Vermue, W. van Wijnen. J.P.. van Ge mert, T de Boer, A. Kogeler 5,5,22. Q v/d Vrie. J Maaskant, J. de Jager, F. Rikuma hu, F Ambachtsheer 5,27. D. Wolters, S. Willemsen 4,5, 29 P. Gillissen 4, 30 P Kreuger 4, 31. J Willemsen 3, 32. M. La roes 2,5,33. M. Willemsen 2. Schaatsen maandag_ Breda Wedstrijden ijsclub De Poel. Zeeuwse schaatsers. 500 meter: Patrick Goverse (Kapelle) 41.82, Maarten Janse (Wolphaartsdijk) 42.07, Leo Janse (Yers- eke) 45.60, Adriaan Provoost (Domburg) 45 86, Roelof Stam IGoes) 46.34, Jacob Wijnstra (Heinkenszand) 48.62 1500 me ter: Patrick Goverse 1 58.41 (ZR). Maar ten Janse 2.07 84, Adriaan Provoost 2.18.20, Jacob Wijnstra 2 25 42 3000 meter: Roelof Stam 4 58.79, Leo Janse 5.01.45. Heerenveen. 100 meter: Vincent de Vrie- ze (Burgh-Haamstede) 11 11 en 10 78 300 meter: Vincent de Vrieze 25.88 en 25.92. Futsal ABAB Soccertoernooi Prestatief be- drijfssoccer. Locatie: Gemeentelijke sporthal. Sas van Gent. Aanvang: 10.00 uur. Finale omstreeks 17.00 uur Paardensport Indoor Zeeland. Springen. Paarden klas se L en M Locatie: Zeelandhallen, Goes. Aanvang: 10.00 uur. Schaken Olieboilentoernooi. Locatie: Schaakklub Souburg, Oost-Souburg Aanvang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 18