Strijd om ATB Cup is gestreden Bent u al een bewuste beller? Niek van den Houten krijgt geen tijd meer PZC Ward breekt vijftien jaar oud record Ad van der Werf door beter moyenne gewestelijk kampioen Tennisploeg Oezbekistan in Hopman Cup Provoost verliest op Papendal Veerman twaalfde in kerstcross Weer Zeeuws record Go verse Badmintonjeugd op dreef 22 medailles voor thuisclub Eric Vereecken door winst in voorlaatste wedstrijd zeker van eindzege Zhang Nin wint in Kopenhagen I PERTH - De gemengde tennis ploeg van Oezbekistan heeft zich in het Australische Perth als laatste land voor het hoofd toernooi van de Hopman Cup geplaatst. Het team dankt de deelname aan een overwinning op Paraguay: 2-1. Oezbekistan is in het toernooi ingedeeld in een poule met de Verenigde Staten, België en Spanje. De andere groep bestaat uit Australië, Italië, Tsjechië en Slowakije. Het officieuze WK voor ge mengde landenploegen start vandaag in Perth. DPA SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coordinatorzuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Sven Remijnsen Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Advertentie ARNHEM - Dammer Bennie Provoost uit Aag'tekerke heeft zaterdag voor het eerst sinds 16 augustus een nederlaag gele den in een officiële partij. De Volendamse Paul Sier was hem te slim af in de halve finale van het Nederlands damkampi oenschap op sportcentrum Papendal bij Arnhem. Sier plaats te een sterke voorpost en de omsingeling van Provoost liep op een fiasco uit. en dag eerder had de jonge dammer remise ge speeld tegen Toby Hage, de voormalig Zeeuws kampioen en de huidige trainer van Provoost. RIEME - Hardloper Rutger Veerman, lid van atletiekvereni ging De Wielingen, is gisteren in het Belgische Rieme twaalf de geworden in een internationale kertscross met zeventig deelnemers. De 22-jarige atleet uit Aardenburg eindigde op een loodzwaar parkoers op de korte cross (3200 meter) als eer ste Nederlander. BREDA - Schaatser Patrick Goverse heeft zaterdag het Zeeuws record op de 1500 meter bij de neo-senioren verbe terd. De 19-jarige Kapellenaar scherpte zijn eigen Zeeuws re cord (en tevens persoonlijk record) met zestienhonderdste aan.Het staatnu op 1.58.41. Zijn oude pr, gereden inhet Hee- renveense Thialf, dateerde van 28 november. Vincent de Vrieze uit Burgh-Haamstede reed zelfs twee Zeeuwse records. Bij supersprints in Heerenveen verbeterde de cios-student de provinciale toptijden op de 100 (10.78) en 300 meter (25.88). SCH3JNDEL - De badmintonjeugd van het regionaal trai ningscentrum Zeeland heeft goed gepresteerd tijdens een toernooi in het Brabantse Schijndel. Jeroen van Lieshout uit Krabbendijke kende het meeste succes bij de jeugd onder 11 jaar. Hij werd tweede in het enkelspel, eerste in de dubbel (met Kevin de Korte uit Bruinisse) en tweede in het gemengd dub bel (met Inge kunst uit Zierikzee). Miranda van der Maas uit Ouwerkerk en Denise Jonkman uit Middelburg behaalden een eerste plaats in de damesdubbel in dezelfde leeftijdscate gorie. Bij de jeugd onder 13 jaar behaalden Tom tenBogt uit Bergen op Zoom en Nikita Buur uit Kruiningen een tweede plaats in de gemengddubbel. Bij de jeugd onder 15 behaalden Mandy Ipenburg drie prijzen: ze werd tweede in het enkelspel, eerste met Yvonne van Lieshout in de dubbel en eveneens eerste in het gemengd dubbel met Eelco Buuron uit Bergen op Zoom. Ook de tweede plaats in het gemengd dubbel was voor RTC Zeeland, voor Yvonne van Lieshout en Guido Weisfeld. In het herendubbel behaalden Eelco Buuron en Guido Weisfeld een tweede plaats. In de klasse C (dit is tot net onder de landelijke spelers) waren Murielle Jansen uit Kapelle en Patricia van der Maas uit Ou werkerk succesvol in de dubbel, zij werden tweede. GOES - De judoverenigingen Judo Ryu van Schaik uit Oost- Souburg en Capital Sports uit Goes waren zaterdag de groot verdieners tijdens het tweede Oliebollentoernooi van Capital Sports. Beide clubs veroverden 22 medailles op het toernooi voor judoka's tussen de vier en veertien jaar. Delta Sport uit Terneuzen nam zeven medailles mee naar huis. maandag 30 december 2002 door Fred Rabout GENT - Daniël Ward uit Hulst heeft tijdens een indooratle- tiekmeeting in Gent het vijf tien jaar oude Nederlandse record op de 60 meter bij de ju nioren verbeterd. Hij klokte 6,79 seconden. Het oude record stond sinds 1987 op naam van Henk Venema met 6,85. Het persoonlijk record van de Zeeuws-Vlaming stond op Volgens Wards trainer Piet Lossie zit er dit seizoen zelfs nog meer in. „Hij zette deze schitterende tijd neer ondanks een kleine hapering bij de start." Ward, die volgende week achttien wordt, bereidt zich momenteel voor op de NK A-junioren, dat in het week einde van 25 en 26 januari in het Groningse Zuidbroek wor den gehouden. Op 15 februari mag hij ook deelnemen aan de NK senioren, dat in Gent wor den afgewerkt. De Hulster atleet volgt mo menteel ook schriftelijk een opleiding die hem toegang moet geven tot een opleiding aan een Amerikaanse Univer siteit. Als hij voor die voorop leiding slaagt, vertrekt hij in september naar de Verenigde Staten. door Joop van den Oudenhoven ETTEN LEUR - Ad van der Werf van Biljart Vereniging Windenburg uit Noordgouwe is verrassend gewestelijk kampi oen geworden in het libre twee de klasse. In een zinderende slotronde bleef hij districtsge- noot Rick Zwang van BV Even Buiten net voor. Sylvia Eckel van OHGL werd derde. Niemand had rekening met hem gehouden. Hij zelf evenmin. Toch stond hij op de hoogste tre de na het gewestelijk kampi oenschap libre tweede klasse in Biljart Centrum Arnouts in Et- ten Leur. Zelf dacht Ad van der Werf voor aanvang van de slot dag dat het wel eens hetzelfde scenario als in de districtsfinale kon gaan worden. Ook toen ver loor hij in de eerste ronde van Rick Zwang en bleef verder on geslagen. Maar dat deed de Oos- terlander ook en greep de titel. Nu zag het er weer naar uit dat de strijd eenzelfde verloop zou krijgen. Toen van der Werf in de zesde ronde een tot dan sterk spelende Sylvia Eckel versloeg, was een podiumplaats vrijwel zeker. Maar in kansen op de titel geloofde hij niet. Zwang bleef immers ook in de zesde ronde ongeslagen. In de zevende ronde trad Van der Werf aan tegen Bert van Ste- vendaal van BV De Kastanje uit Kloosterzande en trok in zijn hoogste partij van het toernooi (3.80) de winst naar zich toe. Zwang verloor echter in een slecht duel van Sylvia Eckel en de rekenmeesters moesten er aan te pas komen om de winnaar aan te wijzen. Dit keer liep het voor Van der Werf gunstig af. De sterk gespeelde slotronde gaf de doorslag. Beide hadden twaalf wedstrijdpunten, maar de man uit Noordgouwe had een iets be ter moyenne: 2.78 tegen 2.73 voor Zwang. Van der Werf: „Ik had gedacht dat ik als bestuursafgevaardig- de naar Zwaag zou moeten om Rick Zwang op het Nederlands Kampioenschap bij te staan, maar nu speel ik er zelf. Hier had ik nooit aan gedacht. Ik ben zo blij als een kind." Van der Werf leverde een presta tie van formaat in het door de Zeeuwen gedomineerde kampi oenschap. Hij kwam als zevende binnen en rukte daarna op naar de eerste plaats. Zwang eindig de als tweede, Eckel als derde. Stevendaal moest het met de vijfde en Eric Ganseman van BV De Herberg uit Kapelle met de zesde plaats doen. Daarmee drukten de Zeeuwse deelnemers hun stempel op dit kampioen schap. Eckel zette met 2.95 een fraai hoogste algemeen gemid delde in cle boeken. Rick Zwang tekende voor de hoogste serie van 23. KOPENHAGEN - De Chinese badmintonster Zhang Nin heeft gisteren de Kopenhagen Mas ters gewonnen. Zij versloeg in de finale de Deense Camilla Martin met 11-4 11-5. Een dag eerder had Zhang Nin meer moeite gehad met de Nederlandse Mia Audi- na. In de onderlinge strijd om de finaleplaats won de Chinese na driegames: 11-8 4-1111-9. ANP Eric Vereecken rijdt in Kruiningen naar de winst. foto Willem Mieras doorWim de Vos KRUININGEN - De strijd is beslist. Eric Vereecken was za- 3. terdag de snelste in de ATB- wedstrijd in Kruiningen en ver- zekerde zich daarmee, met nog één wedstrijd te gaan, van de j overwinning in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Lange tijd J1 reed Dick van den Berg gelijk op n met Vereecken, maar pech scha- n kelde de coureur uit Gapinge I uit, waardoor de weg voor de Hulstenaar naar een nieuwe ze- ge open lag. s I Eric Vereecken leerde de rest I van het peloton weer een lesje, j Vooral Dick van den Berg kreeg i er weer één te verwerken van de meester: vooral niet in paniek raken. Al vroeg nam Van den Berg het initiatief en liep snel uit naar een voorsprong van zo'n twintig seconden. Maar, zo kreeg hij later van Vereecken te horen, dat was veelte vroeg in de wedstrijd. Vereecken: „Zo'n aanval moet je pas in de laatste ronden doen. Ik weet bovendien wat mij te doen staat op zo'n moment. Vooral niet in paniek raken en rustig afwachten. De j tegenstander heeft op dat mo- J ment al veel energie moeten ge- ven. Dan moet je hem even laten gaan, want hij komt zich zelf dan vanzelf tegen." Genadeklap Het waren wijze woorden van de routinier die later volledig uit kwamen. Twee ronden liet Ver eecken Van den Berg uitrazen en daarna kon de Hulstenaar op- nieuw aansluiten en het initia tief overnemen. Dat was eigen lijk al de genadeklap voor de Walcherse jongeling. Van den Berg kon namelijk niets anders meer doen dan meerijden in het wiel van de leider in het alge meen klassement. En toen later de modder op het fraaie par koers door Den Inkel (bij Krui ningen) het mechanisme vast zette, was het gedaan met zijn goede bedoelingen. „De ketting sloeg vast, maar ik dacht bij mezelf: straks krijg ik dat wel weer goed. Dat lukte echter niet meer, waardoor ik te veel achterstand opliep", ver telde Van den Berg. „Het was wel jammer, want ik voelde me vandaag weer erg sterk en dacht weer te kunnen winnen." vertel de Van den Berg. Sterk water Van den Berg is overigens nog altijd in afwachting van de uit slag van het onderzoek naar aanleiding van zijn ziekenhuis opname een week eerder in Vlis- singen. „Ze hebben vorige week urine afgenomen en dat moet zeven dagen op sterk water staan. Vandaag is dus de zeven de dag en daarom is het nog niet bekend. Maandag zal ik er ver moedelijk meer van horen", zei Van clen Berg zaterdag. Wel had hijzoals hij zelf zei, geen enkele last meer ondervonden. „Inte gendeel zelfs. Ik voel me weer kiplekker en heb deze week zelfs het parkoers in Kruiningen verkend en heb daar anderhalf uur getraind. Ik heb toen ook niks meer van pijn gevoeld." Uiteindelijk finishte Van den Berg zaterdag nog als derde, achter Eric Vereecken en Ruud Rentmeester. Door de overwin ning kan Vereecken de Zeeuwse ATB Cup niet meer ontgaan. Komende zaterdag kan de fina lewedstrijd in Hulst op zijn dooie gemak rijden. In de overige categorieën was er zaterdag evenmin sprake van grote verrassingen. Adri Jonge- nelen was opnieuw de sterkste bij de veteranen en omdat Roedi Weststrate ditmaal slechts als vierde over de aankomstlijn kwam, is de voorsprong van de Brabander nu opgelopen tot zes punten. Bij de vrouwen was er opnieuw een zege van Baukje Doedee. De renster uit Driewe gen won tot nu toe alle wedstrij den waaraan zij heeft deelgeno men. De overige zeges gingen in Kruiningen naar Timo Veer- hoek, Maurice van de Berge, Jo- han Oosterhuis en Niels van de Boomgaard. van onze sportredactie VLISSINGEN - De wegen van trainer Niek van den Houten (40) en voetbalclub De Meeu wen scheiden aan het einde van dit seizoen. Voorzitter Kees Roelse: „DeMeeuwenis nogniet toe aan een trainer als Niek." Van den Houten: „Ik vind dat ze me in vier maanden nog niet kunnen beoordelen." Beide partijen gaan aan het ein de van het lopende seizoen niet temin in goede harmonie uit el kaar. Van den Houten: „We hebben geen ruzie of zo. Ik vind het alleen onbegrijpelijk dat ik niet de tijd en ruimte krijg om De Meeuwen hogerop te bren gen. Ze spelen al jarenlang in de derde klasse en we staan nu ook niet slecht. Maar ik krijg de ruimte niet. De club zoekt een vocaal sterke trainer, maar ik ben nu eenmaal geen schreeu- werd." Vrijheid Voorzitter Roelse: „De Meeu wen is nog niet toe aan een trai ner als Niek. Hij geeft de spelers veel vrijheid; hij laat de discipli ne aan de spelers zelf over. En daar is De Meeuwen nog niet aan toe. Dat zegt niet alleen iets over de trainer, maar evenzeer over De Meeuwen." Trainer Ardian Lekaj heeft zijn contract met de voetbalvereni ging Steen voor een jaar ver lengd. De oefenmeester uit Ter- neuzen begint volgend jaar aan zijn zesde seizoen bij de zondag derdeklasser uit Sint Jansteen. Lekajdie eerst de tweede selec tie onder zijn hoede had, werd drie jaar geleden oefenmeester van het eerste elftal van Steen. Dit seizoen debuteerde hij met de Oost-Zeeuws-Vlamingen in de derde klasse. Lekaj, die met de voormalige profvoetballers Gerald Vanenburg, John de Wolf, Marco Gentile en Kalusha in Zeist de KNVB-cursus trai ner/coach 1 volgt, werd de voor bije weken door verschillende clubs benaderd. „Maar er is van beide kanten vertrouwen", zei hij over zijn keuze om Steen trouw te blijven. „De spelers wilden unaniem dat ik bleef en ik heb zelf het gevoel dat de rek er nog niet uit is. We willen een stabiel elftal maken van Steen. Mijn werk is hier nog niet af. Nico Bakker wordt de nieuwe trainer van de voetbalvereni ging IJzendijke. Bakker is nu nog verbonden aan RIA uit Westdorpe. Met ingang van het nieuwe seizoen volgt hij Rob Liplijn op bij de West-Zeeuws- Vlaamse formatie, die uitkomt in de vierde klasse van het zon dagvoetbal. Trainer Jos de Wilde en zondag- vijfdeklasser Groede gaan aan het einde van het lopende voet- baljaar uit elkaar. De in Bres- kens woonachtige De Wilde is bezig aan zijn vierde seizoen bij Groede, Hans Rafelaar blijft ook vol gend seizoen de trainer van GPC Vlissingen. Dat wordt zijn twee de seizoen bij de Vlissingse derdeklasser in het zaterdag voetbal. Rinus Zegers heeft eveneens voor een jaar bijgete kend bij Breskens. De trainer is aan zijn eerste seizoen bij de derdeldasser uit het zondag voetbal bezig. Voetbalvereniging De Meeuwen wil na dit seizoen niet verder met trainer Niek van den Hou ten. De trainer betreurt dat: „Ik vind dat ze me in vier maanden nog niet kunnen beoordelen." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17