Computers te leen voor minima 25% KORTING 13 Gimbrère Proef met latere sluiting disco 's Heerenhoek Schippers zien niets in controlelijst Lekker potje in de vakantie Verbod op R&B in Middelburgse disco Nieuwe inschrijf ronde Arnemuidse woonwijk zeeuwse almanak Fax Gehele WINTER COLLECTIE V2 PRIJS! Identiteit dode man bekend Borsele wil voorkomen dat kinderen uit bij stands gezinnen achterop raken Voorwaardelijke gevangenisstraf voor messteek m BEVELANDEN/THOLEN vrijdag 27 december 2002 Hoor Edith Ramakers MIDDELBURG - Discotheek The Nighttrain in Middelburg mag voorlopig geen feestavon den meer geven waarbij R&B- muziek de boventoon voert. Ook moeten de discotheekeigenaren vanaf januari hun programme ring ter goedkeuring voorleg gen aan de Middelburgse burge meester K. Schouwenaar. De burgemeester heeft dit be sluit genomen naar aanleiding van een schietpartij vorige week bij de discotheek, die gebeurde tijdens een R&B-avond. Er zou een verband bestaan tussen de schietpartij en het publiek dat op deze R&B-avonden af komt. Bij die schietpartij raakte een twintigjarige Vlissinger ge wond. De man werd beschoten toen hij in de hal van de disco theek stond. De kogel werd vanaf de straat afgevuurd. Schouwenaar zegt dat hij tot dit besluit is gekomen om verdere aantasting van de openbare or de en veiligheid in Middelburg te voorkomen. „We vermoeden dat de dader(s) zich door deze muzieksoort voelt aangetrok ken", zegt hij. Volgens Schouwenaar bestaat de mogelijkheid dat de bij het incident betrokken rivaliseren de partijen hun twist zullen voortzetten. „We kunnen door dit voorschrift niet voorkomen dat iemand gaat schieten. We kunnen wel de kans verkleinen dat er wordt geschoten in het bijzijn van een heleboel men sen." M. Spetic, een van de eigenaren van de Nighttrain, heeft er moeite mee dat de burgemeester zich op deze manier mengt in zijn bedrijfsvoering. Ook ver wacht hij dat de maatregel de kern van het probleem onbe roerd laat. „De muzieksoort wordt in de ban gedaan, niet het groepje dat problemen veroor zaakt en dat toevallig van deze muziek houdt. De problematiek kan zich verschuiven naar een andere discotheek." door Wout Bareman TERNEUZEN - Zeeuwseschip pers voelen niets voor de invoe ring van een checklist voor het varen op 'ruim vaarwater' zoals de Wester- en Oosterschelde. De Raad voor de Transportveilig heid vindt die van groot belang voor een veiliger vervoer over water, maar de schippers zoe ken het liever zelf uit. „Wij kun nen best voor onszelf zorgen en hebben die betutteling van bo venaf niet nodig", zeggen ze. De Raad voor de Transportvei ligheid onder leiding van Pieter van Vollenhoven kwam, na een aantal ongevallen, tot de con clusie dat de schippers bij zich zelf te rade dienden te gaan over de ongevallen met te hoge stuur huizen zoals afgelopen najaar bij de brug van Sluiskil op het Kanaal Gent-Terneuzen en an dere ongevallen, die vooraf met een checklist hadden kunnen worden voorkomen. Volgens de Zeeuwse schippers houden ze zich nu al nauwgezet aan de re gels en zijn scheepsongevallen, vooral op de Westerschelde, voornamelijk te wijten aan de te snel varende zeeschepen op de Westerschelde. Die confrontatie met de zeevaart is de binnen vaart al jaren een doorn in het oog. Schippers in Terneuzen: „Je kunt je luiken nog zo goed vastsjorren; als er een zeeschip voorbij komt, staat het water zo in je roef." Ze geloven meer in goede informatieverstrekking aan met name buitenlanders, dan in strikte regelgeving. Tijdens de jaarvergadering van de afdeling Terneuzen van schippersorganisatie Schutte- vaer begin deze week bleek ook de wijze waarop Rijkswater staat met het schutten van de schepen via de sluizen van Ter neuzen omspringt, de schippers dwars te zitten. De nieuw geko zen voorzitter W. Bondewel (die na vijf jaar D. van Endt opvolg de) daarover: „Ik heb nog nooit zoveel klachten over het schut- regime gehad als dit jaar. Het gebeurt dat schippers uren moe ten wachten voor ze via de Oost- sluis kunnen schutten. Dat is natuurlijk van de gekke, en daarover praten we dan ook met Rijkswaterstaat. Maar tot nu toe heeft dat nog niets opgele verd." Navraag bij Rijkswaterstaat leert dat de klaagzang niet hele maal terecht is. Schippers die zijn ingedeeld voor een schut- beurt, trekken bijvoorbeeld on middellijk aan de bel als een col lega naar de zeesluis wordt doorverwezen omdat de bin- nenvaartsluis vol is, waar hij eerder op kan schutten dan de schippers die al lagen te wach ten. Bondewel plaatste ook gro te vraagtekens bij het nut van het Binnenvaart Overleg Schel- demond (BOS), waarin onder meer wordt gepraat met het ha venschap Zeeland Seaports. „Wie schetst mijn verbazing toen wij na een vergadering op 28 november, waar werd ge sproken over het gelijktrekken van de havengelden, over jaar abonnementen en kwartaalbe talingen en dergelijke, de vol gende dag in de krant moesten lezen dat het havenschap de havengelden met ingang van 1 januari met 2 procent gaat ver hogen? Over verrassingen ge sproken." Lasertoezicht Bondewel bleek wél weer tevre den over de invoering van 'la sertoezicht' op de schepen in de Kreekraksluizen, zodat te hoog geladen schepen en te hoge stuurhuizen direct kunnen wor den gesignaleerd en gewaar schuwd. En tenslotte pleitte Bondewel ook voor extra aandacht voor het multimodaal verkeer via de haven van Terneuzen. Pendel diensten via kleinschalige ver voersknooppunten zijn volgens hem de toekomst, zeker voor de binnenvaart. In dat kader pleit te hij voor sanering van het Noorderdok tot een Regionaal Overslag Centrum. Schuttevaer nam na vijf jaar afscheid van voorzitter Van der Endt. Hij kreeg een gouden speld, ook be stemd voor zijn werkgever Ver- brugge Terminals. Een groot gedeelte van de wintercollectie o.a. REPLAY - DIESEL - VERO MODA - VILLA - ONLY - STREET ONE én ALLE WINTERJASSEN (incl. leer) natuurlijk bij: KOOPZONDAG 29 DECEMBER IN VLISSINGEN VAN 13.00 TOT 17.00 UUR. Advertentie door Melita Lanting ARNEMUIDEN - Belangstel lenden kunnen vanaf 2 januari weer inschrijven voor bouwka- vels in de nieuwbouwwijk Ha- zenburg in Arnemuiden. Zes tien kavels zijn beschikbaar voor particulieren en acht wo ningen worden door een pro jectontwikkelaar gebouwd. Vier kavels zijn gereserveerd voor senioren- of mindervali- denwoningen. Het is de derde keer dat bouw- kavels in plan Hazenburg in Ar nemuiden worden uitgegeven. Negen kavels zijn bedoeld voor vrijstaande woningen en op ze ven kavels moeten half vrij staande of geschakelde wonin gen worden gebouwd. De grondprijs varieert van 173 tot 195 euro (inclusief btw) per vierkante meter. Welke project ontwikkelaar de acht project woningen gaat bouwen, is nog niet bekend. De kavels worden door loting aan belangstellen den toegewezen. Begin februari bepaalt een notaris de volgorde van de gegadigden. In die volg orde kunnen mensen een kavel kiezen. In de eerste twee fases zijn al 94 bouwkavels uitgege^- ven. Die zijn allemaal verkocht met uitzondering van twee kar veis voor senioren- of minder- validenwoningen. Op deze ka vels kan nu opnieuw worden ingeschreven. Na deze in- schrijfronde volgt nog een vier de en laatste ronde. In totaal worden in Hazenburg 150 wo ningen gebouwd. Dankzij die fax van klein dochter Margriet zijn de Vlis- singse grootouders weer vol ledig bij. 'Met mij gaat het goed', meldt de kleine meid. 'Ik vind I jullie fantastisch. Ik vind jul lie kaartenspel heel leuk. En ik vind de chocolade heel lekker. Ik vind het eerste d schooljaar heel leuk. En het d gaat ook heel vlug. En weet je wat? Juf Carine is zwan- d ger.' (m.u.v. mantels jacks) BRUINISSE - Aan de hand van achttien tips die de politie bin nenkreeg na de uitzending van de politieberichten maandag avond is de identiteit vastge steld van de dode man die zon dag aan de Grevelingendam werd gevonden. Het betreft een 34-jarige inwo ner van Den Haag. De man was met 1,57 m opvallend klein. Hij was gekleed in een zwart jack met in witte letters op de rug de opdruk 'Bad Boys'. Daaronder droeg hij een crèmekleurige ge breide trui met verticale banen, een zwarte spijkerbroek, zwarte sokken en zwarte instapschoe nen maat 42, merk Claudio Con ti. De sectie die werd verricht, be vestigt de eerste vermoedens dat de man door een misdrijf om het leven is gekomen. De politie wil in het belang van het onder zoek naar de dader geen verdere mededelingen doen over de uit slag van de sectie. Advertentie DOMBURG wandelen aan zee gezellig winkelen leuke terrasjes iedere zondag open! door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De ge meente Borsele heeft 35 compu ters aangeschaft voor gezinnen met een inkomen op bijstands niveau met kinderen in het voortgezet onderwijs. De gemeente wil daarmee voor komen dat kinderen in de leef tijd van twaalf tot en met zeven tien jaar achterstanden oplopen doordat er thuis geen geld is voor een computer. In het voort gezet onderwijs is het gebruik van een computer inmiddels ge ïntegreerd, terwijl de aanschaf ervan behoorlijke financiële of fers vraagt. Met de cliëntenraad heeft het college van burgemeester en wethouders een bruikleenover eenkomst uitgewerkt. De gezin nen met schoolgaande kin deren krijgen een computer met de be nodigde programma's in bruik leen. De aansluiting op het in ternet wordt door de gemeente betaald, evenals de helft van het goedkoopste kabelabonnement bij Zeelandnet. Voor een printer moeten cle gezinnen zelf zorgen, als ze daaraan behoefte hebben. Afbetalen De regeling geldt voor mensen die van een bijstandsuitkering moeten leven of van een inko men op of onder het landelijk bijstandsniveau. Aanvragers moeten een bewijs van hun in komen overleggen en een in- schrijvingsbewijs van de school. De computer blijft eigendom van de gemeente. Mochten ge zinnen gaan verhuizen, dan gaan de apparaten terug naar de gemeente of de gebruikers mo gen ze in vijf jaar afbetalen. De gemeente telt vijftien gezin nen die op grond van hun bij standsuitkering in aanmerking komen voor een computer. Daarnaast verwacht de sociale dienst aanvragen van twintig gezinnen die vanwege hun inko menspositie aanspraak kunnen maken op een apparaat. De vijf aanvragen die inmiddels binnen zijn gekomen, zijn voor de cliën tenraad en het college de aanlei ding geweest om de regeling te treffen. Het loket InZet in het gemeentehuis van Borsele re gelt de bruiklenen. De teams van Wolphaartsdijk en Kloetinge nemen het tegen elkaar op in Sportpunt Zeeland. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt GOES - Alsof er een bom van energie was gebarsten, zo be gon dinsdag in Sportpunt Zeeland het jeugdzaalvoet- baltoernooi. Op drie velden in één hal speelden de hele dag zes teams van b- en c-junioren en d-pupillen, jeugdleden van negen Bevelandse voetbalver enigingen. Het toernooi zorgt er jaarlijks voor dat jonge voetballers in de kerstvakan tie van de straat zijn, een lek ker partijtje voetballen en el kaar kunnen ontmoeten. Vandaag spelen de a-, b- en c- junioren van 8.00 tot 18.00 uur op de drie velden en mor gen zijn de kleintjes aan de beurt. Ook tussen acht en zes voetballen de eetj es en de ef j es hun poulewedstrijden en gaat het bij de junioren en de dee- tjes om de plaatsing. Ook maandag 30 december is het - zelfde tijd, zelfde plaats - weer voetballen geblazen en een dag later worden de fina les gespeeld. De prijsuitrei king is dinsdag na vier uur als alle winnaars bekend zijn. Het jeugd-kerst-zaalvoetbal- toernooi is zoals altijd gratis toegankelijk voor het publiek. MIDDEL BURG - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 21-jarige inwoner van Goes tot zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. De Goesenaar was 5 augustus vorig jaar inzijn woonplaats be trokken bij een steekpartij. Daaraan ging een ruzie en een knokpartij met een leeftijdsge noot vooraf. De dader zwaaide met het mes en raakte het slachtoffer in de halsDe Goese naar had een werkstraf van 180 dagen bij een boer in Sint Oe- denrode, volbracht. Advertentie Om de overlast voor de buurt te beperken, mag disco Kiekieris bij wijze van proef drie maanden lang op zaterdag een uur langer open blijven. foto Wi I lem Mieras door Mieke van der Jagt 's HEERENHOEK - De discotheek Kie kieris in 's Heerenhoek mag bij wijze van proef tot en met 31 maart op zaterdagen tot drie uur 's nachts open blijven. De ge meente Borsele en de uitbater van Kie kieris zijn dat overeengekomen onder een aantal strikte voorwaarden. De proef is bedoeld om de overlast, die op zaterdagavond nog wel eens wil plaats vinden, te beperken. Een belangrijke re den voor de gemeente Borsele om mee te doen, is dat het om drie uur in feite te laat is om nog naar Goes te rijden. De ge meente wil voorkomen dat er op zater dagnacht nog auto's onderweg zijn naar Goes en terug, terwijl de 'Bob' al lang op één oor ligt. Tot nu toe moest Kiekieris om twee uur sluiten. De overlast voor de buurt en voor de uitbater onstaat meestal rond de klok van twee uur, als de mensen naar buiten moeten en niet willen en als ze met z'n al len tegelijk vertrekken. De bedrijfslei ding van Kiekieris heeft zelf bij de ge meente aangeklopt om een oplossing te zoeken. De proef bestaat eruit dat van twee tot drie uur de deuren alleen nog maar naar één kant opengaan. Er mogen wel klan ten uit, maar niet meer erin. Kiekieris mag wel klanten binnen hebben tot drie uur, maar een half uur eerder gaat onher- roepelijk de tap dicht. Iedereen krijgt dus nog een half uur om zijn drankje op te drinken. Om drie uur stopt de muziek, gaan de lichten aan en begint het personeel op te ruimen. De klanten moeten er dan uit zijn. Na 31 maart wordt de proef geëvalueerd. Bij die besprekingen worden de gemeen te, Kiekieris, de dorpsraad van 's Heeren hoek, de politie en de bewoners van het dorp betrokken. Of Kiekieris na april een vergunning tot drie uur krijgt, is afhan kelijk van de bevindingen met de proef. Belanghebbenden kunnen tot 25 januari bezwaar maken tegen de tijdelijke ver gunning. Bakt minder vet Voorkomt aanslag in de pan Past in een cholesterol verlagend dieet Gaat méér dan 50% langer mee Zuiver plantaardig Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35