Nieuwbouw voor Serooskerke PZC Natuur ontdekt tunneltracé PZC Nieuwe inschrijfronde Hazenburg Duurzaam veilig tunnel in én uit Petje af voor het tekenwerk 15 Dorpsraad laat bewoners meepraten over eerste ontwerp vijf woningen Inbraken in drie huizen Botsing in invalidenwagen Beschonken duikeling Derde schip bij ongeval Tricolor Celstraf voor overval met geweld Heler krijgt anderhalf jaar cel Vlissinger beboet voor vernieling Brand door kaarsje in flat weekenddiensten agenda Verkeersborden WERELDMUZIEK JL IS 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 27 december 2002 door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - Op het voor malige terrein van de firma Knipping in Serooskerke wor den misschien vijf woningen ge bouwd. Het plan bevindt zich nog in een zeer vroeg stadium. Toch zijn de gemeente en de pro jectontwikkelaar al naar de dorpsraad gegaan om de eerste ideeën te laten zien. De dorps raad houdt op 6 januari een bij eenkomst voor alle inwoners, zodat ook zij kunnen meepra ten. VLISSINGEN - Tussen woens dagochtend twee en elf uur zijn eruit een woning aan de Lunen burg in Vlissingen een digitale camera en een schoudertas mee genomen. In de tas zat een portemonnee met daarin enkele tientallen eu ro's, diverse bankpassen en een rijbewijs. De waarde van de ca mera bedraagt circa 2000 euro. Ook in een woning aan de Rit- themsestraat in Oost-Souburg is ingebroken. Die inbraak ge beurde tussen woensdagmid- g twee uur en middernacht. Er werden diverse ruimtes doorzocht, maar niets meegeno men. Uit een andere woning aan de Ritthemsestraat werd tussen kwart voor vier woensdagmid dagen één uur 's nachts een digi tale fotocamera meegenomen. VLISSINGEN - Een 57-jarige man uit Vlissingen is gister avond rond kwart voor acht met zijn elektrische invalidenwagen tegen een paal in de Lange Zelke in zijn woonplaats gereden. De man had van een eerder voorval een gebroken been en werd met onbekende verwon dingen per ambulance overge bracht naar het bureau. De in validenwagen is door de botsing doormidden gebroken. De schetsen tonen vijf aaneen- gebouwde seniorenwoningen op het oude Knipping-terrein aan de Torenweg. Van twee hui zen lijkt de gevel een kwartslag gedraaid. Op het stuk grond achter de woningen staan der tien garages ingetekend, waar van er vijf bedoeld zijn voor de nieuwe bewoners. De overige garages kunnen worden ver kocht aan bewoners uit de buurt. De gemeente benadrukt dat het een zeer pril plan is, waar nog veel andere tekenin gen en plannen overheen kun nen komen. De dorpsraad Serooskerke vindt desondanks dat het gepre senteerde plan een redelijk goe de basis vormt voor de invulling van het terrein. „We hopen dan ook dat deze plannen zo spoedig mogelijk kunnen worden ver wezenlijkt, zodat deze slechte plek in de Torenstraat tot het verleden behoort." De raad heeft wel enkele opmer kingen. Naar zijn mening is het aantal garages erg groot. Bij elk bouwperceel staan twee gara ges gepland. De dorpsraad denkt dat er met minder garages een toegang naar de tuinen kan worden gemaakt. De dorpsraad pleit er verder voor om de rooi lijn aan de kant van de Toren straat verder naar achteren te schuiven zodat er leilinden kun- MIDDELBURG - Een 53-jarige Middelburger is woensdag avond gewond geraakt toen hij in zwaar beschonken toestand zijn huis binnen wilde lopen. Toen de politie de man om kwart over elf in de Zusterstraat zag, had hij al een wond in het ge zicht. De agenten brachten hem thuis, maar bij het naar binnen lopen struikelde hij over de drempel en viel achterover met zijn hoofd op de grond. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij acht hechtingen in het hoofd kreeg. Vervolgens mocht hij een nachtje in de cel ont nuchteren. nen worden geplant. Dat maakt het geheel groener en aantrek kelijker. Gelijk met de invulling van het Knipping-terrein vraagt de dorpsraad aandacht voor de to tale inrichting van de Toren straat. Na de laatste herinrich ting is de bestrating verzakt. De dorpsraad stelt dat de gemeente die verzakkingen gelijk met de vernieuwing van de riolering kan verhelpen. Ook ziet hij graag dat er meer groen in het dorp komt, met name in de To renstraat en op het bedrijven terrein. „De toestand van het groen rond het huidige bedrij venterrein kan alleen als zeer armetierig en volstrekt onvol doende worden gekwalificeerd. We zijn er niet gerust op dat het rond de toekomstige uitbrei ding van het bedrijventerrein beter wordt. En dat is des te be langrijker omdat de uitbreiding vanuit de Wilgenhoekweg pro minent aanwezig zal zijn." De inloopavond voor de inwo ners van het dorp wordt op maandag 6 januari gehouden in De Zandput. In de te bouwen wijk Hazenburg in Arnemuiden komen zestien kavels beschikbaar voor particulieren; een projectontwikkelaar bebouwt acht kavels. foto Lex de Meester door Melita Lanting ARNEMUIDEN - Belangstellenden kun nen vanaf 2 januari weer inschrijven voor bouwkavels in de nieuwbouwwijk Hazen burg in Arnemuiden. Zestien kavels zijn beschikbaar voor particulieren en acht woningen worden door een projectontwik kelaar gebouwd. Vier kavels zijn gereser veerd voor senioren- of mindervalidenwo- ningen. Het is de derde keer dat bouwkavels in plan Hazenburg in Arnemuiden worden uitgege ven. Negen kavels zijn bedoeld voor vrij staande woningen en op zeven kavels moeten half vrijstaande of geschakelde wo ningen worden gebouwd. De grondprijs va rieert van 173 tot 195 euro (inclusief btw) per vierkante meter. Welke projectontwik kelaar de acht project woningen gaat bou wen, is nog niet bekend. De kavels worden door loting aan belangstellenden toegewe zen. Begin februari bepaalt een notaris de volgorde van de gegadigdenIn die volgorde kunnen mensen een kavel kiezen. In de eer- ste twee fases zijn al 94 bouwkavels uitge geven. Die zijn allemaal verkocht met uit zondering van twee kavels voor senioren- of mindervalidenwoningen. Op deze kavels kan nu opnieuw worden ingeschreven. Na deze inschrijf ronde volgt nog een vierde en laatste ronde. In totaal worden in Hazen burg 150 woningen gebouwd. DUINKERKEN - Bij de aanvaring tussen de gekapseisde au tocarrier Tricolor en het vrachtschip Kariba, twee weken ge leden op de Noordzee voor Duinkerken, is nog een derde schip betrokken geweest. Dat heeft onderzoek door de Franse zee vaartpolitie gisteren uitgewezen. Het gaat om de tanker Clary uit Singapore, die geweigerd zou hebben voldoende stuurboord te houden om de Kariba te la ten passeren. Door die weigering moest de Kariba uitwijken, waarna de aanvaring met het vrachtschip ontstond. De Fran se zeevaartpolitie gaat ervan uit dat de Tricolor en de Kariba elkaar door de mist te laat hebben gezien, maar denkt ook dat de bemanning van de Clary niet helemaal vrijuit gaat. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 33- jarige inwoner uit de Zeeuwse hoofdstad en een 37-jarige man uit Den Haag voor het plegen van een gewelddadige overval veroordeeld tot dezelfde straf: tweeënhalf jaar cel. De Middelburger had zijn Haagse kompaan ertoe aangezet om zijn ex-vriendin een lesje te leren. Hij bracht hem 30 maart dit jaar naar haar huis in Middelburg. De Hagenaar verkeerde onder invloed van harddrugs, pillen en drank toen hij die och tend rond half acht de woning van de vrouw binnendrong, ter wijl ze lag te slapen. Hij sleurde haar door de kamer, prikte met een mes in haar gezicht en probeerde haar ogen en mond met tape af te plakken. Op een gegeven moment zag de vrouw kans om door het raam te springen en naar de buren te vluch ten. Aan het slachtoffer moeten de daders 2560 euro smarten geld betalen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 34-jarige inwoner van Rotterdam voor heling van dure auto's anderhalf jaar gevangenisstraf plus drie maanden voorwaardelijk opgelegd. De man handelde in gestolen auto's uit Italië, die hij doorverkocht naar Marokko. Het spoor leid de naar de Rotterdammer toen begin dit jaar in de haven van Vlissingen drie verdachte auto's, afkomstig uit Italië, werden aangetroffen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft dins dag een twintigjarige man uit Vlissingen wegens vernieling veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van 250 euro. De Vlissinger ki-eeg 28 juni dit jaar ruzie met zijn vriendin. Om dat hij de woning niet in mocht sloeg hij met zijn vuist de ruit VLISSINGEN - Op eerste kerstdag is er op de tweede verdie ping van een flat aan de Bloemenlaan in Vlissingen brand uit gebroken. De bewoonster, een 84-jarige Vlissingse, is daarbij lichtgewond geraakt omdat ze te veel rook heeft ingeademd. Ze is ter observatie meegenomen naar het ziekenhuis. De brand werd veroorzaakt door een kaarsje dat op tafel stond en te dicht in de buurt stond van andere brandbare stof fen, die daardoor vlam vatten. De Vlissingse heeft zelf nog ge probeerd de brand te blussen met teiltjes water. Er was lichte rook- en roetschade in de woning. De totale schade wordt ge schat op enkele duizenden euro's. Het appartement kon, na dat er een grote ventilator was gebruikt, weer bewoond wor den. m/nwitfr'iri'f begin fiets/voetveer door Wout Bareman TERNEUZEN - De op het tun neltracé aangelegde biotopen beginnen zich steeds meer te ontwikkelen als natuurgebied. Bij de ongelijkvloerse kruising van het tracé-zuid met de Her- bert Dowweg worden door vo gelaars de meest uiteenlopende vogels gesignaleerd. Een mede werker van de tunnel, die ook natuurliefhebber is, zag door zijn verrekijker al strandlopers, Canadese ganzen, bergeenden en ook de zeldzame koereiger, een witte reiger van een halve meter hoog. Bij het ontwerpen van het tracé is zowel aan de noordzijde, op Zuid-Beveland, als in Zeeuws- Waanderen extra aandacht be steed aan de ecologische inpas sing van de weg in het land schap. Op Zuid-Beveland kruist de weg bijvoorbeeld op een aan tal plaatsen de Paardegatsche Watergang en om de zogenoem de baiTièrewerking te voorko men zijn onder de Monsterweg droge duikers aangebracht. Bij de kruising van de weg met de watergang zijn onder het via- REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl duet looprichels gelegd zodat dieren de weg niet over hoeven. In het kader van de 'aanpas singsinrichting Borssele' zijn ook de oevers door een natuur vriendelijkere inrichting beter geschikt gemaakt voor trekken de dieren. Bij de inrichting van het gebied binnen de verkeerslussen aan de Dowweg en de aansluiting op de Sloeroute is niet alleen veel aan dacht besteed aan de visueel- landschappelijke inpassing van de tunnelweg, maar ook aan ecologische aspecten. Door de waterrijke inrichting ontstaan overgangen van hoog (droog) naar laag (nat) land, die interessant zijn voor allerlei kleine zoogdieren en vogels. De variatie in bodemgesteldheid en vochtigheidstoestand doet zo wel flora als fauna welig tieren. De natuurkenners verwachten er straks veel verschillende plantensoorten aan te treffen en dat zou door een speciale be handeling (maaien en afvoeren) ook kunnen gelden voor de weg bermen, kleine overhoeken en geluidswallen. Meest in het oog springt het veertig hectare grote natuurge bied in de Ellewoutsdijkpolder. Dit nieuwe natuurgebied ligt dichtbij het zoutbrakke kwel- gebied Inlaag 1887, ontstaan in een periode dat er grond werd weggehaald voor de aanleg van dijken. Door het afgraven van de grond was het gebied niet meer geschikt voor landbouw en ontstond een natuurgebied. Het nieuwe natuurgebied wordt overigens geen kopie van Inlaag 1887, maar krijgt een eigen ka rakter. In de winter lopen stuk ken grond onder water, waar door een uniek leefgebied voor plant en dier ontstaat. Het ge bied vormt ook een ideale voed sel-, broed- en rustplaats voor allerlei watervogels. Tussen de kanteldijken rond de tunneltoeritten ontwikkelt zich natuur. foto Peter Nicolai door Wout Bareman TERNEUZEN - Bij de aanleg van het tunneltracé op Zuid- Beveland en in Zeeuws-Vlaan- deren zijn ettelijke miljoenen extra uitgetrokken voor duur zame veiligheid. Was de weg vanaf het tolplein bijvoorbeeld aanvankelijk en- kelbaansweg, later werd dat omgezet in tweemaal twee rij stroken. De rijbanen worden vanaf het tolplein tot één kilo meter voor de tunneltoerit ge scheiden door een betonnen barrier en naar de tunnel toe door een geleidevangrail. Op die manier kunnen niet al leen grote snelheidsverschillen worden voorkomen, maar ook inhaalongevallen. De berijdba re berm bestaat uit een 2,70 me ter brede verharding van zoge noemde doorgroeistenen van kunststof. De wegkruisingen zijn zoveel mogelijk ongelijkvloers en zo wel bij de Herbert Dowweg als bij de aansluiting op het wegen stelsel van het Sloegebied voor zien van een half klaverblad. Een klein deel van de toeleiden- de weg, die in het zuiden aan sluit op de N61 tussen Hoek en de brug bij Sluiskil kent een maximumsnelheid van 80 kilo meter per uur met een een dub bel doorgetrokken streep en daartussen kunststofbalken met reflectoren. Een aantal kruisingen is uitge voerd als rotonde, zoals op de aansluiting met de N61, de Dowweg en aan de Bevelandse kant een rotonde aan de Bern- hardweg en aan de Europaweg. Als extra's zijn de aansluitingen extra verlichtDe wegmarke ring is uitgevoerd met thermo- plast in plaats van wegenverf, waardoor de zichtbaarheid ver betert. Er zijn ook fietspaden aange legd langs de Monsterweg en de Borsselsedijk en is er een aparte weg gekomen voor landbouw- verkeer en fietsers tussen de Jurjaneweg en Bernhardweg op Beveland. Ook is de Jurjaneweg voorzien van een fietserstunnel. Projectleider René de Nood foto Willem Mieras door Ben Jansen BORSSELE - Ze hebben alle zeilen bij moeten zetten, de werknemers van constructiebedrijf Hillebrand in Middelburg. In de loop van dit jaar werd duidelijk dat de Wester- scheldetunnel zou worden geopend in maart 2003 en niet ruim een half jaar later, zoals het zich een tijd had laten aanzien. Of Hillebrand de bouw van de loopbrug over het tolplein en de tolhuisjes ook maar op tijd klaar kon krijgen. „Het is gelukt", constateert projectleider René de Nood iets meer dan twee maanden voor de ope ning van de tunnel. Bij Hillebrand zijn ze er een beetje trots op dat hun be drijf een in het. oog springende bijdrage aan het Wester- scheldetunnelproject heeft mogen leveren. De Nood (36, Oost-Souburg): „Het tolplein is toch een beetje het visitekaartje van de tunnel en die loopbrug zie je al van ver. We beschouwen het als reclame voor ons als Zeeuws bedrijf." Architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft heeft het Hillebrand niet makkelijk gemaakt met het ont werp van de loopbrug. Het dak is geplooid om een uit nodigend gebaar te maken naar de naderende wegge bruiker. Als gevolg daarvan zijn alle staanders van de loopbrug verschillend. De Nood; „Petje af voor het te kenwerk van de mensen in onze engineeringafdeling. Zij hebben de schets van de architect vertaald in werk tekeningen waarmee we in de werkplaats aan de slag zijn gegaan. Goede voorbereiding is bij dit soort projec ten vaak 90 procent van het werk. Er is bijna foutloos werk afgeleverd. Ga maar na: van de vijfduizend gaten bleken er maar vijf niet goed te zitten." Behalve de loopbrug heeft Hillebrand ook de vijf tol- huisj es gemaakt en gemonteerdTwee voor tolstraten in elke rijrichting en een precies in het midden, die bij wei nig verkeersaanbod voor beide rijrichtingen kan wor den gebruikt. Net als de loopbrug zijn de tolhuisjes ont worpen door Rothuizen van Doorn 't Hooft. Voor René de Nood is het werk niet alleen zo boeiend omdat het als het visitekaartje van de tunnel valt te be schouwen. Hij voelt zich er ook nauw bij betrokken, omdat hrj er van begin af aan bemoeienis mee heeft ge had. Op basis van de schets van de architect heeft hij de voorcalculaties gemaakt. En komen die calculaties een beetje uit?De Nood grijnst: „Dat zit geloof ik wel goed." 28 en 29 december 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: A.M.M. Termeer en F. A. van den Berg, Rosenburglaan 1, tel. (0118) 465253. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. zon. 0.00-24.00 uur: R. M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. (0118 464633. Spreekuur 12.30-13-00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat.23.00 uur: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: A.R. Angkotta, Kinderdijk 50, tel, (0118) 639933. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: H.J. Roelofsen, Pr. Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. (0118) 601308. zon. 0.00-24.00 uur: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel.(0118)461630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se rooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Y. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118)581276. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-zat. 18.00: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Melis kerke, tel. (0118) 561760. zat. 18.00-ma 08.00: B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Bigge kerke, tel. (0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: D.G.M. Matthijs, Seisweg 1, Middelburg, tel. (0118)641376. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zat. 20.00 uur:J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. zat. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Klompe, tel.(0118)471140. Middelburg, vrij. 21,30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 616761.. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: E. v. d. Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) Spreekuur 11.00-12.00 en 17,00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel Ie tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke'; Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. Zat. 10.00-19,00 uur: Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, Vlissingen, tel. (0118) 412066. Thuiszorg: Walcheren- voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00 - 12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45 - 9.00 uur; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur. Badminton voor 50-plussers; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur. Koersbal; THOLEN - Drie negentienjari ge Tholenaren zijn dinsdag nacht aangehouden op de Mo- lenvlietsedijk in Tholen omdat ze daar verkeersborden uit de grond aan het trekken waren. Advertentie KLOVENIERSDOELEN MIDDELBURG JAZZ uit Tilburg en Senegal Paul van Kemenade Quintet Les Frères Guissé vrijdag 27 december 20.30 uur Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15