Cafés met oudjaar lang open O "Kanker heb je niet alleen PZC Sander Marion Mysteries rond einde van Cornelis CDA Reimerswaal hekelt optreden oppositiepartijen Poppe v 16 Ruimere openingstijden Euterpe geeft concert in V' -s-,y. Vlaggendieven aangehouden in Vlissingen Kerstpuzzelrit wa ,de Groot-de Kam Als je iets voor een ander wilt doen, kun je nu voor jezelf beginnen! www.pzc.nl/adverteren @1 dinsdag 24 december 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Horeca-eta- biissementen in de gemeente Vlissingen mogen de hele oud- ja arsnacht openblijven. Ook in de kerstnacht geldt een soepele sluitingstijd voor cafés en res taurants. Cafés kunnen in de nacht van dinsdag 24 op woensdag 25 de cember tot 4.00 uur openblij ven. Nachtzaken moeten tijdens kerstnacht hun deuren om 5.00 uur sluiten. Dat hebben de Vlis- singse burgemeester A. van Dok-van Weele en de Koninklij ke Horeca Nederland, afdeling Vlissingen besloten. Een paar jaar geleden stelde Vlissingen deze ruimere ope ningstijden voor. Het idee is dat stappers beter lang binnen kun nen feestvieren, dan dat ze 'luidruchtig buiten op straat kunnen worden'. „We doen dit nu al een paar j aar en we hebben er geen problemen mee", rea geert K. Havermans van de ge meente Vlissingen. „Als cafébe zoekers nog niet uitgestapt zijn HEINKENSZAND - De mu ziekvereniging Euterpe uit Heinkenszand houdt zondag 5 januari een nieuwjaarsconcert in De Stenge in Heinkenszand. De fanfare speelt onder leiding van Anton Kempe en de slag werkgroep onder leiding van Tobie Smits. De muziek wordt afgewisseld met stukken van Dansz uit de nieuwste show. Het evenement begint om 15.00 uur. en al naar buiten moeten omdat het bijvoorbeeld vijf uur is, kan er sneller rottigheid op straat gebeuren." Bovendien, vindt de gemeente, is het een voordeel dat bezoe kers nu niet allemaal tegelijk op straat staan. „De kans opdrukte op straat wordt door deze regel verkleind. Bovendien vinden we dat we er op moeten toezien of regels worden nageleefd. Zien we dat er een exploitant in over treding is, dan zouden we op moeten treden. Dat is tijdens deze bijzondere dagen niet een voudig." Na twee uur 's nachts treedt op beide feestdagen wel het zoge noemde eenrichtingsverkeer in. Dan mogen géén bezoekers meer tot een café worden toege laten, met uitzondering van de bedrijven die een specifieke nachtontheffing hebben of de ontheffing broodjeszaak. Voor de nachtbedrijven gaat de regel van het eenrichtingsverkeer om 4.00 uur in. De meeste cafés in Vlissingen verkopen toegangs kaarten voor oudjaarsnacht, „We doen dit om onze eigen klanten tegemoet te komen", zegt M. van de Woestijne van ca fé Soif aan het Bellamypark. „Voor ons is het ook feest. Juist tijdens die dagen is het niet leuk om alleen maar onbekende mensen aan de bar of aan tafel te hebben. We maken er een feest van." De prijs van entreebewij zen voor cafés varieert van on geveer 10 tot 50 euro. Bij de Dop aan het Bellamypark kost een kaart 10 eux~o. Bezoekers krijgen daarvoor champagne en vuur,- werk. In café Soif staat een buf fet klaar. Drank en eten inbe grepen kost een kaart 50 euro per persoon. Wm i -"SWRÊR Het schilderij van het stoomschip Cornelis van de Terneuzense rederij Lensen uitbeeldt. foto Charles Strijd door Wout Bareman TERNEUZEN - Het schilderij kwam op een wat vreemde manier in Nederland aan. Het had veel weg van een kunstsmokkel, maar dat was het niet. De dochter van raadslid Pim Broekhuysen kreeg het mee van A. R. de Boo van Uijen uit Oshawa in Canada met het vriendelijke verzoek er goed voor te zor gen. Toen de marechaussees op het vliegveld het schilderij bekeken, was hun nuchtere reactie: „We zien wel dat dit geen Van Gogh is. Neem maar mee!" De Heemkundige Vereniging Terneuzen be schikt sinds die reis over een schilderij van een onbekende kunstenaar. Het gaat om een afbeelding van het stoomschip Cornelis van de Terneuzense rederij Lensen in volle zee. De Cornelis verging op 16 oktober 1922 ter hoogte van het Zweedse Grundkallen met man en muis. De hofmeester was familie van De Boo van Uijen. Het schilderij, dat er haveloos uitzag, is in middels door bemiddeling van kunsthandel Contrast in Terneuzen gerestaureerd. Het bestuur van de Heemkundige Vereniging zoekt nog naar een goede plaats voor het kunstwerk. Wat er op die zestiende oktober van 1922 aan boord van de Cornelis precies is ge beurd, is nog steeds een mysterie. Was het schip, dat eerder aan de grond was gelopen, op eigen kracht vlot gekomen? Brak het of explodeerde het? Wat deed de bemanning? Waarom was er niemand aan boord? Ter- neuzenaar Adrie van de Wege, die zich als nautisch hobbyist verdiepte in de historie van de Cornelis: „Over de ondergang van de Cornelis doen tal van verhalen de ronde. Oude Terneuzenaars met affiniteit met de scheepvaart hebben allemaal hun eigen verhaal. Wat er precies gebeurd is, is moei lijk te zeggen. Zeker is wel dat het schip, ge laden met mijnhout voor de Waalse mijnen, op weg was naar thuishaven Terneuzen en voor de Zweedse kust vastliep. Uit kranten berichten en andere verhalen valt op te ma ken dat er fouten gemaakt zijn bij het inter preteren van lichtsignalen van delichtsche- pen Grundkallen en Storbrotten. Kwam je uit de Botnische Golf dan moest je, richting zuiden, tussen die twee lichtschepen in va ren. Vermoedelijk is de Cornelis te veel wes telijk opgestoomd en vervolgens vastgelo pen." Geen paniek Bij de stranding was er geen reden tot pa niek. Het weer was rustig en diezelfde dag kwam er nog een reddingboot langszij. Van de Wege: „Naar alle waarschijnlijkheid dacht de kapitein op eigen kracht vlot te kunnen komen. Maar toen de reddingboot een dag later weer langs kwam, was er nie mand meer aan boord," Enkele dagen later spoelden de levenloze lichamen van de be manningsleden aan op de Zweedse kust. Bij de scheepsramp kwamen 23 opvarenden Een aantal van hen ligt begraven in Oregrund, anderen hebben een laatste rust plaats gevonden in andere Zweedse dorpen in de omgeving. door Rob Paardekam KRUININGEN - In haar meest recente nieuwsbrief haalt de Reimerswaalse CDA-afdeling hard uit naar de ChristenUnie (CU) en Leefbaar Reimerswaal (LR). Deze partijen zouden moeite hebben met bet begin dit jaar ingevoerde dualistische stelsel. CU en LR zijn verbaasd dat uitgerekend het CDA met deze kritiek komt. Het dualistische stelsel houdt kortweg in dat de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders gescheiden be voegdheden hebben. Zo maken wethouders sinds maart geen deel meer uit van de raad. B en W besturen de gemeente en de raad controleert op hoofdlijnen. Volgens het CDA hebben Leef baar Reimerswaal en de Chris tenUnie veel moeite met dat laatste. De fractievoorzitters van beide partijen zouden zich niet op hoofdlijnen, maar tot in detail met allerlei zaken be moeien, waardoor raads- en commissievergaderingen vaak eindeloos duren. Volgens het CDA kunnen de twee partijen bovendien niet tegen hun ver lies. Als ze hun zin niet krijgen, roepen ze dat het dualisme om zeep wordt geholpen. De chris ten-democraten vinden dat Leefbaar Reimerswaal en de ChristenUnie dat juist zelf doen door hun gedrag. A. Jumelet (CU) en M. Weststrate (LR) zijn volgens het CDA vier handen op één buik. Verbijstering Jumelet zegt verbijsterd te zijn over de uitspraken van het CDA. Volgens hem is het een ty pisch geval van 'de pot verwijt de ketel'. „Juist de CDA-raads- leden zitten vergaderingen vaak te rekken omdat ze zo breed sprakig zijn", aldus de fractie voorzitter van de CU. „Ik vind deze uitspraken beneden alle peil en feitelijk onjuist." Jume let spreek van een laffe streek van het CDA en beraadt zich op stappen. „In vind het pure laster en ga bekijken wat ik er tegen kan doen. Misschien kunnen Weststrate en ik samen actie on dernemen. We zijn volgens het CDA toch vier handen op één buik." Dat blijkt in deze zaak niet hel geval, want waar Jumelet zich kwaad maakt, zegt Weststrate (LR) vooral te moeten lachen om de nieuwsbrief. „Het CDA heeft geen recht van spreken", zegt Weststrate, doelend op fractie voorzitter R Koeman. „Als er één man is die alles herhaalt et constant op de vingers wordt getikt, is hij het wel. Ik hoorde van mensen op de publieke tri bune dat iedereen gaat kletsen als hij aan het woord is, zodat ze niet naar dat gezeur hoeven te luisteren." In tegenstelling tot Jumelet is de zaak voor Weststrate afgedaan. „Dit heeft voor mij geen waar de. Ik vind het gewoon zieligdat je als CDA je leden zo'n kerst boodschap moet sturen." VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend vier inwoners van Oost-Souburg, twee van acht tien en twee van negentien jaar, aangehouden. Het- viertal had bij een bedrijf aan de Gildeweg in Vlissingen twee vlaggen gestolen. De poli tie hield de mannen staande op het fietspad langs de oprit naar de Sloeweg in Vlissingen. De vier hebben een bekeuring g kregen. BIGGEKERKE - MAC De Zeeuwen houdt op tweede kerstdag zijn traditionele kerst- rit. Aan de puzzelrit kan ieder een deelnemen. In de routebe schrijving staan diverse opdrachten, die uitgevoerd moeten worden. Inschrijven voor de rit kan in café Juliana aan het Dorpsplein in Biggeker- ke tussen 13.30 en 14.30 uur. Het laatste beetje is nu op veel was er te verduren. I let kaarsje is nu opgebrand gedoofd zijn alle vuren. Voor wie het aangaat is het niet erg, die heeft genoeg geleden wel voor hen die ik achterliet. Vaarwel en wees tevreden. Dankbaar dat zij voor een lijden bespaard is geble ven, is zacht cn kalm van ons heengegaan onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma AARTJE MARIA VERBURG-DE VOS sinds 14 mei 1996 weduwe van Eduard Verburg op de leeftijd van 87 jaar. Goes: Thomas en Dariy Verburg-Ganzeman jory en Jan Arine en Bert Michel Aschwin Kerkwerve: Sari en Anton Hanse-Verburg Peter en Mariët Martijn Arnold Arianne en Gillis Eline Nieuwerkerk: Louis en Coby Verburg-van der Hoek Ernesta Alice en John Goes. Ooslerschcldeziekenhuis, 22 december 2002 Arcus Zorgcentrum lokatie Duinoord. Burgh-I laamstede. Correspondentieadres: Erasmusflal 504. 4463 SL Goes. De crematie zal plaatsvinden op zaterdag 28 decem ber a.s, om 12.00 uur in het crematorium te Mid delburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Gelegenheid tot condoleren in de condolcanceruim- te van het crematorium na afloop van de plechtig heid. Ik hef mijn ogen op naar de bergen: vanwaar zal mijn hulp komen Mijn hulp is van de HERE, die hemel en aarde gemaakt heeft. Psalm 121 Verdrietig geven wij u kennis, dat na een arbeid zaam leven en met zorg voor allen die hem dierbaar waren, zacht en kalm is overleden mijn innig gelief de man en onze dierbare vader DIRK JAN JACOBUS VAN VOSSEN 16 april 1912 f22 december 2002 Zierikzee: A. M. van Vossen-Boogert Kerkwerve: Jan en Riet van Vossen-de Keijzer Zorgcentrum '.'Borrendamme", Scheldestraat 2. kamer 213. 4301 VC Zierikzee. Correspondentieadres: Vloedstraat I I 4321 AM Kerkwerve. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden wor den D.V. vrijdag 27 december om 1 3.30 uur in de "Groene Zaal" van "Borrendamme". Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Zierikzee, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in "Borrendamme". Liever geen bezoek aan huis Qezedige kerstdagen en een goed2003 Huisartsenpraktijk het 'Rafoelken' Familie D. W. Thijssen C. M. H. Schoot Claudette Grim Emmely Krijger Ko Blaakman en Maatje Blaakman-de Vos wensen alle vrienden en bekenden prettige kerstdagen en een voorspoedig 2003 uitvaartverzorging 333ijf' dag en nacht bereikbaar aai?» 1 gratis informatiepakket 3 OTySP" éa. eigen rouwvervoer Aujf§P in binnen- en buitenland uww.degrootdekam.n/ in/o @degrootdekam.nI informatiecentrum begrafenissen en crematies Veerseweg 36, 4332 BG Middelburg tel: 0118-612868 Beo r a fen is verzorging De aan ons toevertrouwde begrafenis wordt niet persoonlijke zorg uitgevoerd Wij verzorgen geen crematies. Tel: 0118 616012 'y^^^Hugo de Grootlaan 53 - 4334 AT Middelburg horen, zien en helpen inuten improvisaties bij kaarslicht improviseert op de mooiste Kerstmelodieën dv donderdag 26 december 2002 2 i i i i s 11 a t 20.15 uur Laurenskerk Rotterdam UlillWTi Ttmdttn ra gntt iptian (una ;ui U knUnra «n 1915 epii' Voor een zorgzame begeleiding BEGRAFENISVERZORGING |.C. HOEKMAN ,,„1 Voor een volledige en waardige m.om227WS-fox luwt verzorging van uitvaarten afiïaSk, I in geheel Midden-Zeeland Kiiskindwscheweg i j Centraal telefoonnummer: FACILITAIR DEDRIIF: iinjjewng I 's-Cravcnpiililcr I Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcenlrum. Van Dishoeckstraat 620 Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten. De duidelijkste daarvan zijn: snel moe. kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht. Zo lijkt traplopen wel het beklimmen van de Mount Everest. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartslichting.nl NederlandseMy Hartstichting Elk jaar gaan 700.000 dieren dood door dierproeven. Dat moet anders, kan anders. Met alternatieven die dierproeven overbodig maken. Denkt u er ook zo over? Kom dan naar www.proefdiervrij.nl of bel 070-306 24 68 en zie wat éi kurit doen. Pr oefdiervrij "Kanker heb je niet alleen", dat is de naam van de. nieuwe campagne van de Nederlandse Kankerbestrij ding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF). Centraal staat het effect van kanker op patiënten en hun naasten. Deze nieuwe campagne valt samen met nieuw sociaal- oncologisch onderzoek. Samen de strijd tegen kanker ondergaan De confrontatie met kanker is heel ingrijpend en paren moeten daar samen uit zien te komen. Zij heb ben echter in de loop der jaren een eigen patroon van omgaan met elkaar ontwikkeld, bijvoorbeeld via een taakverdeling in baan en huis houden. Werkt die in deze onge wone situatie?. Onderzoekers zien vaak dat partners voor elkaar hun zorgen verzwijgen en ook dat de partner zichzelf wegcijfert of geen ruimte krijgt voor zichzelf. Op den duur is dat niet vol te houden. Met name vrouwelijke partners hebben vaak het gevoel tekort te schie ten. Stellen zij zichzelf te hoge eisen?, wordt het van mannen gemakkelijker geaccepteerd dat zij bijvoorbeeld voor het huis houden hulp inroepen? Het KWF subsidieert het grootste deel van het projectgebonden kankeron derzoek in Nederland Zo ook een sociaal-oncologisch onder zoek, dat dr. Mariët Hagedoorn aan de Rijksuniversiteit Gronin gen dit jaar startte. De problema tiek van "Kanker heb je niet al leen" staat.daarbij centraal. Blijven praten Martin Henneman(37) en zijn echt genote F airy (29) kennen de pro blemen. Vier jaar geleden werd bij Fairy leukemie ontdekt. Er volgde een zware tijd met chemotherapie, een ingrijpende operatie en een heftige huwelijkscrisis. Martin en Fairy wisten het samen te overle ven, door er openhartig over te praten. Vragen? KWF-Hulp- en Informatielijn 0800- 0226622 (gratis) Steunen? KWF-Geverslijn 0900- 2020041 0,01/min) of giro 26000 www.kankerbestrijding.nl NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 56