Nachtbus volgend jaar duurder We moeten weer gaan regeren PZC PZC Een mand vol puppies Meisjes verzamelen 138 handtekeningen voor veiliger straat 15 Gratis busvervoer voor stappers tijdens jaarwisseling Taxibedrijven verkopen geen nee met de kerst Essent wil grote windturbines plaatsen in Sloe Ruit in voordeur vernield 7,5 miljoenste in Zwemparadijs Man mishandeld in Goes Jongen op hoofd geslagen Arduin past vervoer cliënten aan Reddingsvesten en petroleum gestolen uit schip dinsdag 24 december 2002 door Piet Kleemans RENESSE - Tijdens de jaarwis seling is het evenals in voor gaande jaren gratis maar daar na wordt de nachtbus duurder. Een ritje met de bus - die al zo'n vijftien jaar stappers van heel Schouwen-Duiveland naar Re- nesse en weer terug naar huis brengt - gaat volgend jaar 6,50 euro kosten. Dat is dan wel VLISSINGEN - Zeeuwen die met de kerstdagen gebruik wil len maken van het collectief vervoer hoeven niet bang te zijn dat ze geen taxi kunnen krijgen. Dat zegt woordvoerder L. Uijl van Combitax uit Vlissingen. De taxicentrale is in het week end overspoeld met telefoontjes van verontruste reizigers die bang zijn met de kerstdagen geen vervoer te hebben. In de nieuwsbrief van het RIO en een bericht in deze krant wordt vol gens Uijl ten onrechte de indruk gewekt dat er niet wordt gere den. Volgens hem is daar geen sprake van. „Nee verkopen we niet." Hij erkent dat met de feestdagen de capaciteitsgrenzen van het bedrijf worden bereikt maar dat levert volgens hem geen proble men op. Met de kerstdagen wordt er veelvuldig een beroep gedaan op het collectief vervoer. Veel klanten maken in deze da gen andere reizen dan normaal en dat levert weieens organisa torische problemen op. „Omeen voorbeeld te noemen, alleen al vandaag reizen maar liefst 25 personen ver buiten de provin ciegrenzen Dat is meer dan nor maal. Soms levert zo'n aan vraag een probleem op, maar dan wordt dat altijd in geza menlijkheid opgelost." Uijl ver wacht elke kerstdag zo'n 1000 tot 1200 personen te vervoeren. doorMaurits Sep BORSSELE - Energiebedrijf Essent heeft plannen voor enke le windparken. Op het terrein van EPZ in Bors- sele moeten vier van de grootste windmolens van Nederland ko men. De molens bij Halsteren en de Volkeraksluizen worden ver vangen door grotere types. Het bedrijf wil alsnog in aan merking komen voor de bouw van een windpark voor de kust van Egmond. Bij de provincie Zeeland ligt een aanvraag voor de bouw van vij f windmolens bij deEPZ in Borssele, voor de helft eigendom van Essent. Het gaat om één kleinere van 65 meter en vier grote van 80 meter. Het exacte vermogen is nog niet bekend. Dat hangt af van welke producent de turbines mag leve ren. Essent gaat ervan uit dat de molens samen een opgesteld vermogen hebben van tien tot twaalf megawatt. Tegelijkertijd zet Essent enkele vervangings projecten door. Het gaat om de parken bij de Volkei'aksluizen en Halsteren. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE OostsQuburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl inclusief twee consumptiebon nen, te besteden bij etablisse menten aangesloten bij Stich ting Horeca Renesse (SHR). Volgens K. Jachmann van de SHR was het niet eenvoudig om ook deze jaarwisseling weer gratis vervoer naar en van Re- nesse aan te kunnen bieden. Na enig onderhandelen met ver- voersaanbieder Connexxion werden de partijen het uiteinde lijk toch eens. De eerste bussen gaan om 0.30 uur rijden. De laatste oude- jaarsnachtbus vertrekt om 5.00 uur. De prijsverhoging van het kaartje voor de nachtbus was volgens Jachmann onvermijde lijk. De prijzen in het openbaar vervoer - en daar hoort de nachtbus bij - zijn fors gestegen en het geld zal toch ergens van daan moeten komen. Jach mann: „Het kost ons als horeca bijna 45.000 euro per jaar, maar- dat hebben we er graag voor over." „Het is een stuk veiliger dat de stappers met de bus komen dan dat ze met de brommer of auto naar Renesse rijden en dan later met een slok op weer naar huis. De nachtbus is gewoon heel be langrijk voor Renesse. Ja, je kunt natuurlijk ook een taxi naar huis nemen, maar dan ben je toch behoorlijk duur uit." De Renesser horeca maakt van af de start van de nachtbus ge bruik van de diensten van streekvervoersmaatschappij Connexxion. Jachmann: „We doen er ook alles aan om dat zo te houden, want we willen graag kwaliteit bieden. De chauffeurs van Connexxion kennen de lo kale situatie en het lokale we gennet. Dan kun je wel proberen ergens anders een goedkopere vervoersaanbieder te vinden maar die mist die kennis. Dienstregeling Zoals de dienstregeling er nu uitziet rijdt de nachtbus twee keer per nacht. Een uur voor alle cafés, bars en disco's in de bad plaats dichtgaan en als het slui tingsuur daadwerkelijk daar is. De SHR overweegt uit oogpunt van besparing het aantal ritten terug te brengen van twee naar één, maar een beslissing daar over moet nog vallen. Jach mann: „We moeten nog om tafel met Connexxion. We willen voor het nieuwe toeristische sei zoen duidelijkheid hebben." Naast de nachtbus is er ook de - gratis - discobus. Die wordt ver zorgd door de Taxi Centrale Re nesse maar rijdt aHeen in de zo mermaanden en beperkt zich tot vervoer binnen de Westhoek. De nachtbus rijdt het hele jaar door en doet de dorpen in het buitengebied aan. 's-HEERENHOEK - Volgens John Langerak uit 's-Heerenhoek is het een unieke ge beurtenis. „Zelf de veearts had nog nooit zoiets gezien", zegt hij. De Mechelse herder van John en zijn vrouw Ingeborg bracht afgelopen zaterdag liefst veertien gezonde pups ter wereld. Een vijftiende hondje werd dood geboren en omdat juist deze pup de Burgemeester Asselbergs kijkt terug op eerste zes jaar Schouwen-Duiveland door Marcel Modde ZIERIKZEE - Zes jaar zitten er op, een nieuwe periode van even lange duur heeft hij weer voor de boeg. Maar anders dan in zijn eerste termijn sluit bur gemeester Jack Asselbergs (56) niet langer uit dat hij er voor het einde van de rit de brui aan geeft wat de gemeente Schou wen-Duiveland betreft. Ster ker nog, dat heeft hij zichzelf min of meer beloofd. „Ik vervul dit ambt nu al zo lang. Eerst in Sluis, een tijdje waarnemend in Aardenburg, daarna Zierikzee en nu voor een tweede termijn Schouwen- Duiveland. Van begin af aan heb ik altijd gezegd hiermee op een bepaalde leeftijd, 60 a 61 jaar, te wiHen stoppen en nog iets volledig anders ga doen. Iets in de sfeer van de bestuurs rechtelijke macht. Ik ben des tijds afgestudeerd als meester in de rechten, maar in directe zin heb ik er nooit iets mee ge daan. Wat momenteel ook heel erg opkomt, is de functie van mediator in geschillen. Lijkt me heel interessant." Zijn herbenoeming voor een volgende zes jaar als hoogste burger van Schouwen-Duive land werd donderdag unaniem bekrachtigd door de gemeen teraad. Bij die gelegenheid liet Asselbergs niet onbesproken dat hij het de afgelopen perio de niet altijd even naar zijn zin heeft gehad. Met het absolute dieptepunt halverwege, toen de problemen, rechtstreeks veroorzaakt door de gemeen telijke herindeling, het kook punt bereikten. „We zaten met z'n allen in een ontzettende dip. Dat kwam doordat de be stuurlijke ambities van de nieuwe gemeente veel te hoog waren neergezet. Ik neem dat Twijnstra en Gudde, het ad viesbureau dat de zes voorma lige gemeenten in dat voorbe reidingsproces heeft begeleid, nog steeds enorm kwalijk. In één keer de overstap maken naar een compleet nieuwe ma nagementstructuur (het secto renmodel) mét de zelfde men sen uit die oude gemeenten, dat had nooit mogen gebeuren. Schouwen-Duiveland is daar mee snoeihard op z'n smoel ge gaan." Louterend Asselbergs wil evenwel niet weten van drie verloren jaren, voordat de raad en een ander adviesbureau (KPMG) de grote ommekeer afdwongen. „Abso luut niet! De gemeente is een lerende organisatie. Het heeft een louterende werking gehad. Maar het heeft wel een aantal bestuurlijke processen fors vertraagd. Dat zondermeer! Vandaar dat nu veel meer de toon is: beheer op orde; datge ne doen waar je goed in bent en anders moet je het laten. We hebben met elkaar afgespro ken dat rond de zomer de ach terstanden op het gebied van de ruimtelijke ordening voor bij zijn. Dan moet het over zijn. Dan moet alles ook gewoon be ter gedaan kunnen worden, zo dat we ons niet alleen bezig houden met beheren, maar ook werkelijk gaan regeren! De vlag zijn op het nieuwe ei- landelijke schip was aanvan kelijk niet zijn bedoeling, geeft hij inmiddels openhartig toe. Zodra zeker was dat Schou wen-Duiveland bestuurlijk één zou worden, solliciteerde Burgemeester Asselbergs: „Schouwen-Duiveland staat landelijk écht te boek als een zeer aantrekkelijke gemeente om te mogen dienen. En dat gevoel wordt volgens mij met de jaren alleen maar sterker." Asselbergs naar de burgemees tersfunctie in twee Noord- Brabantse herindelingsge meenten. Pas op het laatste moment deed hij toch ook een gooi naar het ambt binnen het bestaande territorium. In een zaaltje in Rockanje mocht As selbergs voor de vertrouwens commissie toelichten wat hem tot de hoogste bestuurlijke post op Schouwen-Duiveland d -eef. „Dat gesprek liep van geen foto Dirk-Jan Gjeltema kanten. Dus ik dacht, dat wordt niks. Maar een tijdje la ter, in de pauze van de premiè re van Het Oproer van Zierik zee, zei de commissaris van de koningin mij alvast dat de commissie unaniem had voor gesteld mij te benoemen. Wat toen de doorslag heeft gege ven is da t ze verder wilden met een burgemeester die bestuur en burger goed kende. Zonder me zelf nu direct op de borst te willen slaan, mag ik graag be middelen en ben ik ook redelijk bedreven in het slaan van bruggen. Dat zijn ook punten die je, inherent aan deze func tie- keihard nodig hebt. Dat ik zelf op het laatste moment toch voor Schouwen-Duiveland koos, heeft alles te maken met het feit dat ik gewoon burge meester wilde blijven. Bestu ren zit me in het bloed, iets dat ik van huis-uit heb meegekre gen. Het is gewoon een heel mooi vak. Ik sta nog steeds voor de volle honderd procent achter die stap. Het Is niet al tijd even makkelijk en leuk. Je krijgt ook een flinke portie kri tiek en ellende over je heen, maar ook dat hoort er bij .Daar moet je mee leren omgaan, an ders moet je een ander vak kie zen. Moeilijker heb ik het met de huidige populistische tijd waarin we leven, waarbij alles wat met de overheid te maken heeft per definitief als 'be roerd' wordt afgeschilderd door de burger. Daar heb ik geen goed woord voor over." Onwaar Dat hij halverwege in de race zou zijn geweest voor de post Bergen op Zoom of zelfs Zwol le, doet Asselbergs als perti nent onwaar van de hand. „Ik ben aangetreden om de nieuwe gemeente op de kaart te helpen zetten, dan kun je het niet ma ken tussentijds af te haken. Daar ben ik heel ouwerwets in Aan de andere kant zijn er wel collega's die vragen wanneer ik weg ga. Schouwen-Duiveland staat landelijk écht te boek als een zeer aantrekkelijke ge meente om te mogen dienen. En dat gevoel wordt volgens mij met de jaren alleen maar sterker." ZIERIKZEE Een ruzie tussen buren is maandagochtend in alle vroegte uitgemond in het vernielen van de ruit van een voordeur van een woning aan de Krabstraat in Zierikzee. Een 44-jarige man, de boze buurman, werd vijf minuten na zijn daad door de politie aangehouden wegens de vernieling. In Brouwershaven werd in de nacht van zaterdag op zondag de voorruit van een aan de Kromwal geparkeerd staande auto vernield. Hier ging het om vandalisme. KAMPERLAND - De Belgische M. van Huffel-de Haes uit Ekeren, die met haar man en twee dochters een dagje kwam zwemmen in Zwemparadijs De Roompot in Kamperland, keek verrast op toen Piet Hamelink van de Roompot haar stond op te wachten met bloemen en attenties. Van Huiten bleek de 7,5 miljoenste bezoeker van het zwempardijs, dat bijna twintig jaar geleden werd geopend. De familie Van Huf- fel was acht jaar geleden voor het laatst in de Roompot ge weest en vond het zwembad erg veranderd. Intussen is het complex drastisch verbouwd met een nieuwe ingang, andere kleedgelegenheid en modernere zwem- en speelvoorzienin- gen. De Roompot verraste de familie Van Huffel met een week vakantie in de Weerter Bergen in Limburg, een vakantiepark dat«en jaar geleden door de Zeeuwse onderneming is overge nomen. De viering van de 7,5 miljoenste bezoeker is het begin van een serie festiviteiten in het Zwemparadijs die over het komende jaar zullen worden verspreid. In de zomer is het twintig jaar geleden dat het zwembad open ging. Het was het eerste sub tropische zwemparadijs in Zeeland. GOES - De politie in Goes zoekt getuigen van een mishande ling die zondagmiddag plaatsvond in de Stoofstraat in Goes. Rond de klok van vier uur reed een fietser, die over het trottoir in de verkeerde richting fietste, tegen een 58-jarige voetgan ger aan. De fiets kantelde en de fietser begon de Goese voet ganger te schoppen en te slaan. De man hield daaraan kneu zingen, schaafwonden en een gebroken enkel over. GOES - Een 16-jarige jongen uit Kapelle is zondagnacht in een café aan de Grote Kade in Goes zodanig op zijn hoofd ge slagen, dat hij naar het ziekenhuis moest, GOES - Arduin, de instelling voor gehandicaptenzorg, gaat komend jaar het vervoer voor cliënten herzien. Het streven is, de reistijd van cliënten tussen hun woon- en werkplaats niet langer dan een half uur te laten zij n. Nu komt het nog voor dat mensen drie kwartier onderweg zijn, zegt financiëel manager N. de Zwart. Dat is voor sommige cliënten van Arduin niet ac ceptabel, volgens De Zwart. Nadat cliënten, ouders en mëde- werkers kritische opmerkingen hadden gemaakt over het vervoer, besloot de Raad van Bestuur van Arduin het vervoer door te lichten en aan te passen, zo meldt het informatieblad van de instelling.Een deel van het vervoer is uitbesteed aan Taxi Centrale Renesse, die mensen volgens vaste routes ver voert naar hun werk en hun vrijetijdsbesteding.In totaal gaat het om verkeer tussen circa 105 woonplekken en dertig dag bestedingsplaatsen verspreid over Walcheren en de Bevelan- den. doorgang versperde, moesten de anderen met de keizersnede worden gehaald. Vol gens de trotse hondenbezitters maken moeder Raisa en haar pups het goed. De jonge hondjes blijven nog zo'n zes tot acht weken in huize Langerak. Daarna worden ze ver kocht. foto Willem Mieras door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Op de Haring- vlietstraat in de Zierikzeese wijk Poortambacht wordt veel te hard gereden volgens de twaalfjarige Natascha de Jonge en leeftijdsgenootje Corinne Goudzwaard. De twee willen dat de automobilisten gedwon gen worden op de Haringvliet - straat rustig te rijden. Om dat verzoek kracht bij te zetten overhandigden de jeug dige actievoerders gisteren 138 handtekeningen van medestan ders aan burgemeester J. Assel bergs van Schouwen-Duive land. De gemeente heeft wel wat ge daan om de Haringvlietstraat in de Zierikzeese nieuwbouwwijk Poortambacht veiliger te ma ken, maar voldoende is het niet volgens Corinne en Natascha. De brugklassers van de locatie Pieter Zeeman van de Pontes- scholengroep kwamen vorig maand in actie. Nadat voor de vierde achtereenvolgende keer een kat van de familie De Jonge was aangereden. Reclame De twee maakten via een club site op internet reclame voor hun actie en gingen de straat op om handtekeningen te verza melen. „Best een hoop werk", blikt Natascha terug. „En soms ook best vervelend." Corinne vult aan: „Want je moet steeds hetzelfde verhaal vertellen." De strijdlustige meiden lieten zich daardoor echter niet uit het veld slaan. Hetgeen uiteindelijk 138 handtekeningen opleverde en veel positieve reacties op de ac ties. Een pluim waard, vond burge meester Asselbergs. „Hartstik ke goed dat jullie voor de veilig heid in de straat opkomen, Want er wonen aan de Haringvliet straat natuurlijk niet alleen katten en honden, maar ook kinderen. Asselbergs beloofde de jeugdige actievoerders de brief en de handtekeningenlijsten door te spelen aan wethouder verkeer en vervoer L. Geluk-Poortvliet en de ambtenaren die over de verkeersveiligheid gaan. „Ik kan hier zelf niet over beslis sen maar ik ga er voor zorgen dat hier heel serieus naar geke ken wordt." SINT ANNALAND - Uit een kist op een schip in de haven van Sint Annaland werden afgelo pen weekeinde zestig reddings vesten gestolen. Van het schip werd ook nog een vat met petroleum meegeno men. De inbrekers forceerden de slo ten van de kist die aan het dek stond en namen een groot deel van de zwemvesten mee. De ei genaar van het schip viste maandag achttien van de zestig vesten uit het water. De rest van de spullen is spoor loos. Advertentie GEWIJZIGDE SLUITINGSTIJDEN Alle PZC-kantoren zullen dinsdag 24 december a.s. vanaf 16.00 uur gesloten zijn. Voor dringende zaken kunt u ons kantoor in Vlissingen bellen op tel. 0118-484000 en volgens de instructies op het antwoordapparaat handelen. Directie PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 55