PZC Horeca hele oudj aarsnacht open Spitsuur Westkappelse talentjes in actie 13 Arduin past regeling vervoer cliënten aan PZC verkoopt pand in Vlissingen aan ROC Gemeenten handelen vaak onzorgvuldig bij afhandeling klachten U Vlissingen hanteert soepele regeling voor feestdagen 3dagen korting Bergers pompen Tricolor leeg Ylaggendieven aangehouden in Vlissingen Taxibedrijven verkopen geen nee met de kerst 2e KERSTDAG GEOPEND zeeuwse almanak En noe? WALCHEREN dinsdag 24 december 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Horeca-eta- blissementen in de gemeente Vlissingen mogen de hele oud- jaarsnacht openblijven. Ook in de kerstnacht geldt een soepele sluitingstijd voor cafés en res taurants. Cafés kunnen in de nacht van dinsdag 24 op woensdag 25 de cember tot 4.00 uur openblij ven. Nachtzaken moeten tij dens kerstnacht hun deuren om 5.00 uursluiten. Dat hebben de Vlis- singse burgemeester A. van Dok-van Weele en de Koninklij ke Horeca Nederland, afdeling Vlissingen besloten. Een paar jaar geleden stelde Vlissingen deze ruimere ope ningstijden voor. Het idee is dat stappers beter lang binnen kun nen feestvieren, dan dat ze 'luidruchtig buiten op straat kunnen worden'. ,,We doen dit nu al een paar j aar en we hebben er geen problemen mee", rea geert K. Havermans van de ge meente Vlissingen. „Als cafébe zoekers nog niet uitgestapt zijn en al naar buiten moeten omdat het bijvoorbeeld vijf uur is, kan er sneller rottigheid op straat gebeuren." Bovendien, vindt de gemeente, is het een voordeel dat bezoe kers nu niet allemaal tegelijk op straat staan. „De kans op drukte op straat wordt door deze regel verkleind. Bovendien vinden we dat we er op moeten toezien of regels worden nageleefd. Zien we dat er een exploitant in over treding is, dan zouden we op moeten treden. Dat is tijdens deze bijzondere dagen niet een voudig." Na twee uur 's nachts treedt op beide feestdagen wel het zoge noemde eenrichtingsverkeer in. Dan mogen géén bezoekers meer tot een café worden toege laten, met uitzondering van de bedrijven die een specifieke door Claudia Sondervan GOES - Arduin, de instelling voor gehandicaptenzorg, gaat komend jaar het vervoer voor cliënten herzien. Het streven is, de reistijd van cliënten tussen hun woon- en werkplaats niet langer dan een half uur te laten zijn. Nu komt het nog voor dat men sen drie kwartier onderweg zijn, zegt financiëel manager N. de Zwart. Dat is voor sommige cli ënten van Arduin niet accepta bel, volgens De Zwart. Nadat cliënten, ouders en medewer kers kritische opmerkingen hadden gemaakt over het ver voer, besloot de Raad van Be stuur van Arduin het vervoer door te lichten en aan te passen, door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - Het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) Zeeland koopt het gebouw van de Provinciale Zeeuwse Cou rant in Vlissingen. In januari nemen de eerste medewerkers van het ROC hun intrek in het pand, dat gedeeltelijk leegstaat. Op 1 juli 2003 moet de PZC ver huisd zijn. Als nieuwe vesti gingsplaats wordt gedacht aan Goes of Middelburg. In april sloot de PZC de drukke rij in Vlissingen. Sindsdien wor den de kranten vanuit Kapelle gedistribueerd. Met ingang van het nieuwe jaar wordt de Uitge verij PZC BV onderdeel van de Wegener Uitgeverij Zuidwest Nederland (WUZN), waardoor een aantal werknemers in Breda is gaan werken. In Vlissingen blijven over de redactie, een deel van de advertentieafdeling en wat facilitaire medewerkers. Het gebouw aan de Oostsou- burgseweg is daarvoor te groot. Het ROC gaat in de productie hal werkplaatsen bouwen. In maart betrekt het centraal bu reau een deel van de huidige PZC-kantoren. Vanaf 1 juli worden op de bovenverdieping, waar nu de redactie huist, theo rielokalen gebouwd voor de af- Advertentie Kerstuitverkoop met dinsdag 24 december vrijdag 27 december zaterdag 28 december (Advertentie) Parkeergarages Middelburg gratis geopend tijdens de kerstnacht jaarwisseling De parkeergarages Kousteensedijk en Lange Geere zijn gratis geopend van dinsdag 24 december 18.00 uur tot woensdag 25 december 18 00 uur dinsdag 31 december van 18.00 tot woensdag 1 januari 18.00 uur Dil initiatief kwam tot stand dankzij een gezamelijke inspanning van Verenigde Ondernemers Middelburg en Koninklijke Horeca Nederland afdeling Middelburg i s m. de Gemeente Middelburg nachtontheffing hebben of de 4.00 uur in. De meeste cafés in klanten tegemoet te komen", ontheffing broodjeszaak. Voor Vlissingen verkopen toegangs- zegt M. van de Woestijne van ca de nachtbedrijven gaat de regel kaarten voor oudj aarsnacht, fé Soif aan het Bellamypark. van het eenrichtingsverkeer om „We doen dit om onze eigen „Voor ons is het ook feest. Juist zo meldt het informatieblad van de instelling. Daarbij wordt ge keken naar de vervoerstijden, de regeling werk- en vrijetijds- vervoer en de duur van de reis tijden. Arduin Tax is voor de instelling de vervoerscoördinator die te vens de busjes beheert die bij de woningen staan waar verstan delijk gehandicapten wonen en die het vervoer regelt voor thuiswonende cliënten van de instelling. Een deel van het ver voer is uitbesteed aan Taxi Cen trale Renesse, die mensen vol gens vaste routes vervoert naar hun werk en hun vrijetijdsbe steding. In totaal gaat het om verkeer tussen circa 105 woon plekken en dertig dagbeste dingsplaatsen verspreid over Walcheren en de Bevelanden. deling techniek. De bedoeling is dat het ROC alle technische op leidingen concentreert aan de Oostsouburgseweg en de nabij gelegen Oudeveerhavenweg. De PZC-redactie verhuist mo gelijk naar het Stationspark in Goes of een nog te bouwen kan toorpand in Middelburg. Wordt voor die tweede optie gekozen, dan moet de PZC eerst op een tijdelijke locatie in Middelburg wordeil ondergebracht. „Beide plaatsen hebben voors en te- gens", zegt directeur A.Verrest van WUZN. „In Goes is de nieuwbouw nagenoeg opgele verd. Probleem is dat veel werk nemers dan moeten gaan reizen. In Middelburg is een tussenstap nodig die extra geld en energie kost." Op zijn vroegst kan in september 2004 de vierde toren van het toekomstige stadskan toor in Middelburg worden be trokken. Veldzicht is een andere mogelijkheid. De Middelburgse wethouder P. Bruinooge ziet de PZC graag komen. „Middelburg i s het bestuurscentrum van Zee land. De regionale krant hoort daar thuis." Uiterlijk 1 februari denkt Wege ner de knoop door te hakken. Verrest: „Dan hebben we nog voldoende tijd om de verhuizing zonder stuntwerk te laten plaatsvinden." Volgens adjunct-hoofdredac teur A. Kroon is de verhuizing van de PZC-redactie onvermij delijk. „Jammer dat het onder zoek naar de opties nog loopt. Dat geeft onzekerheid. Het ge zegde van de oude schoenen komt in mij op." Hij heeft een lichte voorkeur voor Middel burg als nieuwe locatie. „Je denkt het eerst aan de Zeeuwse hoofdstad, maar Goes en Vlis singen zouden ook goede vesti gingsplaatsen zijn." Zowel Verrest als bestuursvoor zitter T. Verhage-van der Ent van het ROC wil niet vertellen hoeveel het PZC-gebouw heeft opgebracht. tijdens die dagen is het niet leuk om alleen maar onbekende mensen aan de bar of aan tafel te hebben. We maken er een feest van." De prijs van entreebewijzen voor cafés varieert van ongeveer 10 tot 5 0 euroBij de Dop aan het Bellamypark kost een kaart 10 euro. Bezoekers krijgen daar voor champagne en vuurwerk. In café Soif staat een buffet klaar. Drank en eten inbegrepen kost een kaart 50 euro per per soon. OOSTENDE - Bergers van Smit uit Rotterdam zijn begonnen met het leegpompen van de olie tanks van de gekapseisde auto carrier Tricolor in het Kanaal voor Duinkerke. In de tanks zit naar schatting 2000 ton zware stookolie. De olietanks zijn onderverdeeld in compartimenten. Op elk com partiment hebben de bergers twee kranen aangebracht, waarop de slangen door duikers worden aangesloten. Omdat de weersomstandigheden slecht zijn, moet het werk regelmatig worden onderbroken. Woordvoerder Jaak Jespers van de Unie van Reddings- en Sleepdienst (de Antwerpse ber gingsfirma, die nauw samen werkt met Smit) kan dan ook moeilijk inschatten wanneer de werkzaamheden kunnen wor den afgerond. De bergers spre ken van één tot drie weken. Het werk wordt uitgevoerd van af het drijvende kraanschip - een van de grootste ter wereld - Asian Hercules II. Die krijgt bij het bergingskarwei assistentie van de hoogzeesleper Alphonse Letzer van Union. Wanneer het wrak wordt geborgen is nog on duidelijk. Daarover wordt druk onderhandeld met de Franse autoriteiten. VLISSINGEN - Kersttijd betekent topdrukte voor de bakkers. Luxe broodjes, tulbanden en veel ge bakjes gaan over de toonbank. De Vlissingse bakker Piet Daane legt hier de laatste hand aan een serie van 1000 kerstkransen. Aan deze bestellinggingen 2600 kerststollen vooraf. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek WESTKAPELLE - Zevenenzeventig jon gens en meisjes uit Westkapelle hebben gis teren in sporthal De Belling meegedaan aan het zaalvoetbal-kersttoernooi van voetbal vereniging De Noormannen. Veertien teams namen het tegen elkaar op en hielden het spannend tot het laatste moment. Van alle deelnemers zaten er 31 niet op voet bal. De organisatie zorgde zelf voor de inde ling van de teams, zodat er een eerlijke verdeling was. De teams kregen voor de ge legenheid namen zoals PSV, Ajax, Feye- noord, Vitesse en NAC. „We hebben die namen geheel willekeurig aan de teams ge geven", vertelt André Toutenhoofd, een van de organisatoren. „Toch vroegen sommige verbaasd hoe wij wisten dat hun zoon een PSV-fan was." De wedstrijd was opgedeeld in drie categorieën. Eerst speelden de 5-, 6- en 7-jarigen. Daarna de 8- en 9-jarigen en als laatste de 10-, 11- en 12-jarigen. „Die kleintjes zijn altijd leuk om te zien omdat ze de regels niet kennen of niet kunnen toepas sen. Ze weten nog bijna van niks en je ziet ze twijfelen als ze aan de bal zijn", zegt Tou tenhoofd. „De middelste groep is ook leuk omdat je daarin de talentjes goed kunt zien. En daar zijn er heel wat van in Westkapel le." De categorie met de oudste deelnemers wisten de wedstrijd tot het laatst spannend te houden. De finale was tussen PSV en Fey- enoord. De 'Eindhovenaren' hadden negen punten, de 'Rotterdammers' zeven. Als Fey- enoord de finale had gewonnen, waren ze eerste gewonnen. Maar de eer ging uiteinde lijk toch naar PSV Ook bij de kleinste kin deren won PSV. In de middelste categorie ging de eerste prijs naar Ajax. Alle kinderen kregen een pen, consumptie en een sticker. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De Zeeuwse ge meenten moeten klachten beter afhandelen. De Zeeuwse Om budsman, E. Meijer, noemt in zijn eerste jaarverslag, over 2001, de bevindingen 'verba zingwekkend'. En dat bedoelt hij niet positief. Sommige gemeenten hanteren een eigen definitie van het be grip klacht, klachten worden vaak niet op de juiste, wettelijk voorgeschreven manier afge handeld en veel gemeenten vin den dat er naast de gangbare be zwaarschriftenprocedure geen recht op klagen zou bestaan. Meijer vindt dat de afhandeling van klachten volgens de wette lijke regels moet verlopen en helder moet zijn voor de klagers. Meijer trad op 1 maart in dienst als de eerste Zeeuwse Ombuds man. Bij zijn stichting zijn aangesloten: de Zeeuwse ge meenten, maar ook gemeen schappelijke regelingen, zoals de stadsgewestelijke brand weer Vlissingen/Middelburg, de Zeeuwse Muziekschool, Zee land Seaports, Maatschappelij ke Zorg Wglcheren, de regionale brandweer, het Zeeuws Archief en het samenwerkingsverband welzijnszorg Oosterscheldere- gio. De Ombudsman komt in ac tie als een burger na afhande ling van een klacht door een gemeentelijke commissie onte vreden blijft. Op een enkele uitzondering na hebben de Zeeuwse gemeenten de interne klachtenprocedures nog niet op orde. Kla'gers krij gen bijvoorbeeld geen folder waarin het recht op klagen staat omschreven. Een ander opval lend punt is dat de wettelijke verplichte verslaglegging van klachten in veel gemeenten en bij veel gemeenschappelijke re gelingen niet van de grond komt. De Zeeuwse Ombudsman heeft het stichtingsbestuur re gelmatig voorgesteld om een cursus intern en extern klach tenrecht op te zetten in de pro vincie Zeeland. Inmiddels is het materiaal gereed en kan de een malige cursus worden gegeven, Meijer geeft in zijn jaarverslag een aantal aanbevelingen. Hij geeft het dringende advies om elke klacht in onderdelen te knippen, zodat het bestuursor gaan (afdelingen, wethouder, diensthoofden) over elk onder deel een oordeel kan geven. Door die werkwijze kan veel sneller en eenvoudiger een klacht worden afgehandeld. Meijer betreurt het dat gemeen ten, na behandeling van een klacht door de Zeeuwse Om budsman, niet aangeven wat er uiteindelijk is gebeurd met de klacht. In zijn jaarverslag pleit Meijer ervoor het hele klachten systeem helderder te maken. Gemeenten moeten klagers la ten weten in welke fase de klacht is, hoe de klacht wordt afgehandeld en binnen welke termijn. „Hierbij zou het wense lijk zijn als gemeenten klagers erop wijzen dat bij overschrij ding van de wettelijke termijn (veertien weken) de klagers zich opnieuw kunnen wenden tot de Zeeuwse Ombudsman." Hij erkent dat het een beetje vreemd over kan komen dat mensen een klacht kunnen in dienen, omdat een eerder inge diende klacht niet op tijd is af gehandeld. Gemeenten zouden daarom meer moeten doen aan 'klachtenmanagement'. Een ander aspect waar de Zeeuwse Ombudsman zich over heeft verbaasd, is dat diverse ge meenten klagers in het ongewis se laten aan welke normen een ingediende klacht is getoetst. Op de website van Meijer staan duidelijke richtlijnen daarvoor Advertentie Wij richten kantoren in HOEKMAI Noordzandsiraai 6 Yersckc tel. (0113)57 29 07 fax (0113) 57 38 73 VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend vier inwoners van Oost-Souburg, twee van acht tien en twee van negentien jaar, aangehouden. Het viertal had bij een bedrijf aan de Gildeweg in Vlissingen twee vlaggen gestolen. De poli tie hield de mannen staande op het fietspad langs de oprit naar de Sloeweg in Vlissingen. De vier hebben een bekeuring ge kregen. door Melita Lanting VLISSINGEN - Zeeuwen die met de kerstdagen gebruik wil len maken van het collectief vervoer hoeven niet bang te zijn dat ze geen taxi kunnen krijgen. Dat zegt woordvoerder L. Uijl van Combitax uit Vlissingen. De taxicentrale is in het week end overspoeld met telefoontjes van verontruste reizigers die bang zijn met de kerstdagen geen vervoer te hebben. In de nieuwsbrief van het RIO en een bericht in deze krant wordt vol gens Uijl ten onrechte de indruk gewekt dat er niet wordt gere den. Volgens hem is daar geen sprake van. „Nee verkopen we niet." Hij erkent dat met de feestdagen de capaciteitsgrenzen van het bedrijf worden bereikt maar dat levert volgens hem geen proble men op. Met de kerstdagen wordt er veelvuldig een beroep gedaan op het collectief vervoer, Veel klanten maken in deze da gen andere reizen dan normaal en dat levert weieens organisa torische problemen op „Om een voorbeeld te noemen, alleen al vandaag reizen maar liefst 25 personen ver buiten de provin ciegrenzen. Dat is meer dan nor maal. Soms levert zo'n aan vraag een probleem op, maar dan wordt dat altijd in geza menlijkheid opgelost." Uijl ver wacht elke kerstdag zo'n 1000 tot 1200 personen te vervoeren. Advertentie Vrijdag 27 december zijn onze kantoren te Goes, Middelburg en Serooskerke gesloten. Accountants-en Adviesgroep Rijkse Advertentie 12.00-17.00 uur Let op onze FOLDER in uw brievenbus Goes Marconistraat 28 - Tel 0113-213132 Even een momentje rust tussen de wedstrijden van het kerstvoetbaltoernooi in Westkapelle. foto Lex de Meester Ol Tehaere, stond er op het kaartje dat bij de medewer kers van een Zeeuws bedrijf in de bus viel. Met verder niets, behalve dan een 'Tol ziens'voor een dag in januari en de met moeite te ontcijferen handtekening van de Brabantse directeur van een gerelateerde onder neming. Die kreet op de voorkant moest dus ivat betekenen. Maar wat? Het was zeker geen Brabants, wist deze, lang geleden naar dit gewest geïmporteerde medewerk ster nog van vroeger. Was het dan Zeeuws? De in- burgeringscursus van de Zeeuwse schoonfamilie schoot in dat geval tekort. Wie er uitkomst bood was haar dochtertje. „Mam, dat lijkt wel op een liedje van de cd's die papa be stelt, je weet wel: sound of the sixties.En ze zong treffend: „Ol tehaere noe, ol tehaere noe!" Dus da's opgehelderd. Het gaat om een treffen. Maar ivaar en met wie en hoe, is nog een raadsel. Maar ach, dat geldt wel meer in dit le ven...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13