Tragel start in Axel houtatelier Ja, ik collecteer! PZC Brand verwoest woning Redelijk goed jaar voor AvestaPolarit www.pzc.nl/recepten Kanker heb je niet alleen Gehandicapten aan de slag 12 Comité zoekt materiaal watersnood Vlissinger opgepakt na bedreiging Bijeenkomsten vereniging filatelisten Familieberichten Meld u aan als collectant of organisator: (030) 29711 97 GILLES DE LA MUM? ZEELAND HELPT Steun het Kinderfonds! Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken maandag 23 december 2002 door Euqène Verstraeten AXEL - De Stichting Tragel start half maart volgend jaar een professioneel houtatelier voor elf cliënten met een ver standelijke handicap. De exacte locatie wordt pas half januari bekend, want op dit mo ment worden daarover nog on derhandelingen gevoerd. Binnen het houtatelier zal ar- beidsmatig en op een professio nele wijze gewerkt gaan woi-den aan de ontwikkeling en produc tie van een aantal eigen produc ten. „Er wordt op dit moment nog HENGSTDIJK - In het kader van de herdenking van de wa tersnoodramp is in januari drie weken lang een expositie in de parochiekerk van Hengstdijk te Om de tentoonstelling zo breed mogelijk op te zetten, is het in richtend comité op zoek naar materiaal over de ramp. Het co mité beschikt over nagenoeg al le boeken die over de waters nood verschenen zijn. Welkom in bruikleen zijn onder meer nog foto's, persoonlijke documenten als dagboeken, gedenktegels, bordjes, penningen en postze gels. Ook gereedschap komt in aanmerking voor de exposi tie. Voor informatie kan men bellen met T. Schakelaar, 0114- 681525, G. Sponselee, 0114- 313707. bekeken aan welke producten er behoefte bestaat en voor wat voor spullen er een markt is", zegt beleidsmedewei'ker J. van Hooijdonk. „Denk bijvoorbeeld aan houten speelgoed of ge- bruiksvoorwei*pen." De vervaardigde producten zul len worden afgezet op week- en toeristische markten, via be stellingen en via het atelier de Snuiter. Dat is de winkel van Tragel in Temeuzen.. Maar ook speelgoedwinkels kunnen tot de cliëntele behoren. „Door het aantal producten te beperken tot een aantal succes volle kan de productie gestan- dariseerd worden uitgevoerd", aldus Van Hooijdonk. „Dit sluit aan bij de mogelijkheden en be hoeften van de cliënten." De verschillende wex-kzaamhe- den in het atelier zoals zagen, schaven, frezen, schux-en, nie ten, schilderen en afwerken zul len verricht worden in aparte ruimten die in het atelier onder gebracht worden. De cliënten die er voor kiezen om in het houtatelier te werken volgen in principe eerst een theoretische en praktische scholing in het ROC in Temeuzen. Ze krijgen deze cursus in de zogenaamde Tragelschool, een samenwer kingsverband van Tragel en het ROC. „Veel aandacht wordt besteed aan veiligheid", stelt Van Hooij donk. „De machines worden maximaal beveiligd en ook bin nen de cursus is veilig werken een belangrijk cursusonder- deel." De cliënten zullen bege leid worden door twee begelei ders. Behoudens de vakantie periode zal het atelier het hele jaar open zijn. „Met de opening van het houtatelier zet Tragel weer een stap in de ontwikke ling van vraaggestuux-de dagbe steding", aldus Van Hooijdonk. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Bij een uit slaande brand in een woning aan de Burgei-weidestraat in de Middelburgse wijk 't Zand zijn gistermorgen de twee be woners lichtgewond geraakt. De woning is volledig ver woest. De hond van de bewo ners kon niet worden gered. D e brand werd rond half negen ontdekt. Omdat het vermoe den bestond dat er nog mensen in de woning aanwezig waren, rukte de brandweer uit met twee blusauto's en een laddex"- wagen. Toen de brandweer ter plaatse was, kwamen de vlam men uit de ramen. De bewo ners hadden de woning toen al via de achterkant verlaten. De politie heeft bij het buux-huis de voordeur en een raam ge forceerd om de bewoonster te bevrijden. Later bleek dat ook zij via de achterkant uit haar huis is gelopen. De twee bewo ners zijn opgevangen op het politiebux'eau. De buurvx'ouw is naar kennissen in de buurt gegaan. Later is ze onderge bracht in een hotel. De woning brandde volledig uit. De brand is via het dak doorgelopen naar het huis er naast. Omdat de brandweer bang was dat de brand zou overslaan op de x*est van het rijtje woningen, is in het huis naast de bx^andende woning op zolder geblust. Delta Nuts heeft de gastoevoer in de straat afgesloten omdat het door de brand niet mogelijk was cle gaskraan in de woning dicht te draaien. Door de gesprongen gasmeter is de brand extra versneld. Volgens een buurt bewoner ging het razendsnel. „Toen ik keek, kwamen de vlammen al uit het dak. Ik heb gelijk de brandweer gebeld en kon nog net mijn auto wegzet ten." Het is nog niet bekend wat de oorzaak van de brand is. Vol gens commandant R. Maljaars was de brand te fel om te kun nen zien waar het vuur begon nen is. Het was gisteren ook niet mogelijk om de woning goed te onderzoeken in ver band met instortingsgevaar. De schade wordt geschat op 125.000 euro. Ook het dak van de naastgelegen woning viel bij de uitslaande brand in Middelburg aan h ten prooi. foto Lex de l\ door Conny van Gremberqhe WESTDORPE - Het staalbe drijf AvestaPolarit op de Axelse Vlakte bij Westdorpe heeft, on danks de economische recessie, een redelijk jaar achter de rug. Directeur M. van 't Westeinde gaat er vanuit dat het bedrijfs resultaat over 2002 boven ver wachting zal zijn. De goede resultaten zijn voor een groot deel te danken aan in terne efficiencymaatregelen, flexibilisering van de arbeids inzet van medewerkers en een actief veiligheidsbeleid. Van 't Westeinde schetst in de laatste uitgave van het perso neelsblad van AvestaPolarit dat de organisatieverbeteringen, die het voorbije jaar concex-n- breed werden aangekondigd en in de jaren tot 2005 ingevoerd moeten worden, nu al hun vruchten beginnen af te werpen. Productiekosten zijn gedaald met 35 procenten de producti- MIDDELBURG - Een 17-jarige Vlissinger is in de nacht van za terdag op zondag rond twee uur aangehouden nadat hij in een horecagelegenheid aan Plein 1940 in Middelburg meerdere personen bedreigd had. Hij werd door personeel uit het pand gezet. Voor de ingang bleef de jongen staan en wilde niet weggaan, ook niet nadat de politie hem daartoe meermalen sommeerde. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Rond half vijf die zelfde nacht werd een 22-jaxige man uit Groningen in Middel burg aangehouden. De man was na wat problemen door portiex-s uit een horecagelegenheid aan de Markt verwijderd. Ook hij bleef echter bij de hox'ecagele- genheid staan en wilde niet weggaan. Toen agenten hem vorderden weg te gaan, bleef hij staan en beledigde de agen ten. veit is verbeterd. Over drie jaar wenst het bedrijf echter dat per- centage te hebben opgeschroefd tot tachtig procent en moet er verder sprake zijn van een pro- ductieverdubbel i ng. Een en ander heeft tot gevolg dat AvestaPolarit ook volgend jaar intern nog aan de organisa tie zal sleutelen en nadrukkelijk streven zal naar een optimalise ring van de productie. Productielijn Doelstellingen voor 2003 zijn een verdere minimalisering van de afvalstromen, het verbeteren van de logistiek (in-en extern), een strenger veiligheidsbeleid en een omzetstijging van meer dan vijftig procent. Het bedrijf rekent er op dat met de inge- bx-uikname van de nieuwe pro ductielijn - die nu nog wordt uitgetest - in 2003 niet 175.000 ton aan staalrollen en -platen gefabriceerd kan worden, maar 265.000 ton. Gelijkertijd moe ten de productiekosten volgend jaar met twintig procent om laag. Volgens de directeur vergt het reorganisatieproces van de me dewerkers best veel van hun aanpassingsvermogen. De con- cerxileiding beseft dat ook, Reden ook om nieuwe bonusre geling in te voeren, die kan oplo pen tot vijftien pi'ocent. Ook volgend jaar blijft die bonusre geling voor elke medewerker in tact. TERNEUZEN - Op maandag 6 januari houdt de Postzegelver eniging Zeeuwsch-Vla anderen twee bijeenkomsten in het Ri vierenhuis aan de IJsselstraatin Temeuzen. Tussen 16.00 en 17.00 uur kunnen de jeugdige verzamelaars terecht. Van 19.30 uur tot 22.00 uur staat de bij eenkomst voor senioren ge pland. Er zijn een rondzend- dienst, nieuwtjesdienst en filatelistische winkel te bezoe ken. Ook is er een veiling voor leden. Wal is mijn wereld wazig, wat wordt mijn wereld klein Ik kan mij soms niet herinneren wie jullie allemaal zijn. 'Soms zie ik iets bekends of voel ik wat vertrouwds. Dan is hel weer heel even net zoals vanouds. Bedroefd om hel afscheid, maar dankbaar dat wij hem zolang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan mijn man. onze pap en opa MARINUS SLABBEKOORN echtgenoot van Janneke van Doeselaar 5-2-1918 +20-12-2002 Na een liefdevolle verzorging in Verpleeghuis 'Ter Schorre', afd. Willemstraat, Een woord van dank aart het personeel is hierbij op zijn plaats. Axel: Slabbekoorn-van Doeselaar Waalre: loke en )os kooman-Slabbekoorn Einighausen: Marco en Marjo - Luuk, Lotte Poortugaal: Corrie en Maarten Zevenbergen- Slabbekoorn Wijbe: Cees en Riny - Rowi, Merle Poortugaal: Marcel en Mireille - Lois, Pascalle Poortugaal: Arjan en Alexandra De Ruijterstraat 6, 4571 BX Axel De crematieplechtigheid, waarvoor u wordt uitge nodigd. zal plaatsvinden op dinsdag 24 december om 14.00 uur in het crematorium te Temeuzen, Bel- lamystraat 28c. Na afloop van de plechtigheid kunt u de familie ont moeten in de koffiekamer van hel crematorium. Heden bereikte ons het bericht dat is overleden de heer H. DE VRIES leraar lichamelijke opvoeding aan de voormalige l.t.s. en scholengemeenschap Oostdijke te Oostburg Wij herinneren ons hem als een toegewijd en sym pathiek collega. Wij wensen zijn vrouw en kinderen alle sterkte toe om dit verlies te dragen. Namens alle geledingen van het Zwin College te Oostburg, Ir. C, S. Hoek. rector Komt herwaarts lot Mij, allen die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven. Mattheiis 1128 Na een jarenlang durende geestelijke teruggang, tij dens welke zij bijna vijf jaar liefdevol verpleegd werd in Verpleeghuis Salem, afdeling Olijftak, is nu, op 87-jarige leeftijd, door de HEERE van ons weg genomen onze geliefde moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder FEIJGTJE WISSE-KLAASSEN sinds 23 april 1984 weduwe van Minicus Wisse Wij treuren, maar niet als degenen die geen hoop hebben. Poortvliet: C. Meertens-Wisse C. Meertens Temeuzen: A. de Pooter-Wisse M. dc Pooter Krimpen a.d. IJssel: J. Wisse M. Wisse-Pols Delft: Grabijn-Wisse P. Grabijn Terneuzen: P, de Meijer-Wisse A. de Meijer Dirksland: M. de Lange-Wisse L. A. de Lange Chilliwack (Can.): Wisse j. Wisse-Pannekoek Klein- en achterkleinkinderen Ridderkerk, 20 december 2002 Verpleeghuis Salem. Vlietlaan 2 Correspondentieadres: J. Wisse, Rondo 116, 2925 AH Krimpen aan den IJssel. Dc, rouwdienst zal gehouden worden D.V. dinsdag 24 december om 14.00 uur in het kerkgebouw dei- Gereformeerde Gemeente in Nederland. Kerklaan- tje I te Terneuzen, waarna omstreeks 15.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Zuiderbegraaf plaats, Bellamystraat 28b te Terneuzen. Na de begrafenis is er nog gelegenheid lol condole ren in genoemd kerkgebouw. Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het heen gaan van onze zuster, behuwdzuster, tante en oud tante FEIJGTJE WISSE-KLAASSEN Loosduinen: J. v. d. Stelt-Klaassen Terneuzen: C. Klaassen Ridderkerk: C. Klaassen-De Visser Zaamslag: E. Scheele-Klaassen Temeuzen: A. Meertens-Klaassen Terneuzen: S. Klaassen-Simons Krimpen a.d. IJssel: M. Mieras-Klaassen Neven en nichten Terneuzen, 20 december 2002 Dat moet toch kunnen? Enkele uurtjes actief voor de Nationale Collecte Hersenziekten Psychische Ziekten! Bel ons nu. Alle beetjes helpen! Onze collecteweek is van 16 t/m 22 februari 2003. Meer informatie: www.nfgv.nl en www.hersenstichting.nl Constant aan een woord of cijfer moeten denken. Herhaling na herhaling tot je er gek van wordt Sander, een puber van 12, heeft het syndroom van Gilles de la Tourette. Dat betekent onder andere dat hij last heeft van dwangmatige tics. Een touretter I wordt nogal eens gepest, omdat men niet snapt wat er aan de De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diag nostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen. Daarom financieren we weten schappelijk onderzoek en geven we voorllching. leder kind verdient toch het beste? Geef daarom gul. I«# Giro 860 HERSEN: TiCHTING NEDERLAND i 2511 CD 's-Gravonhage I Kom naar www.proefdiervr en zie wat u kunt doen. Proefdiervrij «rra/tf nssasj c A BOs m_ i s Cambodja werd geteisterd door bommen, vernieling en uitroeiing. De erfenis van het geweld kent uitsluitend negatieve kanten: verminkte mensen, kaalslag in het onderwijs, bittere armoede en een jeugd die uitgeleverd is aan uitbuiting, prostitutie en de verschrikkelijk ziekte Aids. Help deze kinderen van de rekening! Biedt dal beetje uitzicht op een beier leven. Help de Zeeuwse Stichting Sawasdee helpen! Voor een halve euro per dag helpt u Kanitha aan een meer waardig bestaan. Kanitha, het kind van de foto, is vier jaar jong en vanaf zijn geboorte HlV-besmet. Hij is zijn beide ouders kwijt. Hij en veel lotgenootjes hebben dringend speciale medicijnen en een liefdevolle ver zorging nodig. Wie adopteert Kanitha, wie zijn mede-Cambodiaantjes? Adoptie betekent: on derwijs, voeding, kleding, medische zorg en een kans op redding. Elke euro wordt rechtst reeks aan het kind besteed. Honderden Zeeuwen helpen actief mee aan het opbouwprogramma van de Stichting Sawasdee. Ze maken het verscheurde land een beetje leefbaarder: scholenbouw, onderwijs, opbouw van de samenleving, werkgelegenheid, verbetering van de medische voorzieningen. Steun Kanitha, steun zijn maatjes, Inlichtingen: Stichting Sawasdee, Groenedijk 2A, 4438 NN Driewegen (Zuid-Beveland). Telefoon: 0113-655784 Telefax: 0113-655461 Bank: ING 65.07.90.782 Elk jaar gaan 700.000 dieren dood door dierproeven. Dat moet anders, kan anders. Met alternatieven die dierproeven overbodig maken. Denkt u er ook zo over? Kom dan naar www. p roef di e rvrijn I of bel 070-306 24 68 en zie wat kunt doen. Proefdiervrij De confrontatie met kanker is ingrijpend, paren moe ten daar samen uit zien te komen. Voor velen is eike l dag een moeizame uitdaging. Je ziet vaak dat part-1 ners voor elkaar hun zorgen verzwijgen en ook dat de partner zichzelf wegcijfert of geen ruimte krijgt voor zichzelf. Op den duur is dat niet of nauwelijks vol te houden. Met name vrouwelijke partners hebben vaak het gevoel tekort te schieten. Een nieuw initiatief De Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhel-j mina Fonds (KWF) is daarom een nieuwe campagne gestart: "Kanker heb je niet alleen". Daarbij staat cen traal het effect van kanker op patiënten en hun naas ten. Deze campagne valt samen met nieuw sociaal- oncologisch onderzoek. Wij verstrekken u graag na dere informatie. Samen ben je sterker Martin Henneman (37) en echtgenote Fairy (29) staan "samen sterk". Vier jaar geleden werd bij Fairy leuke mie ontdekt. Er volgde een zware tijd met chemothe rapie, een ingrijpende operatie en een heftige huwe lijkscrisis. Martin en Fairy wisten het samen te overle ven, door er openhartig over te praten. Vragen? KWF-Hulp- en Informatielijn 0800-0226622 (gratis) Steunen? KWF-Geverslijn 0900-2020041 (€0,01/min) of giro 26000 www.kankerbestrijding.nl NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING KONINGIN HELMINA FO HOREN, ZIEN EN HELPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38