pzc SKNWK prolongeert soccertitel Wea/Mevo op gedeelde vierde plek s22 All Ready nestelt zich in top derde klasse Van der Maas wint enerverende finale Knullige nederlaag korfballers Fortis Gemengde reacties deelnemers over opzet Pepsi Indoorsoccer Event uitslagen agenda Kousemaker blijft koploper in damstrijd maandag 23 december 2002 SKNWK-speler Maarten Padmos heeft de bal in het finaleduel met DFS. Zijn broer en ploeggenoot Johan kijkt rechts toe. De DFS-voet- ballers Ferry Jansen, Bas Hogenstein en Leander Rouw (doelman) wachten af. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE Vreugde en verdriet lagen zater dag in het Sport- en Recreatie centrum Westerschouwen dicht bijeen. Waar een aantal ploegen tijdens het knock oul-systeem in het Pepsi Indoorsoccer Event één voor één afdroop, bleef SKNWK fier overeind. Voor de tweede maal op rij, en voor de derde maal in totaal, schreef SKNWK het winterevenement op zijn naam. In de finale moest DFS zijn meerdere erkennen in de Nieuwerkerkers. Het door Lesley Wolters georga niseerde evenement kreeg in SKNWK een winnaar dat het verdiende. SKNWK bleef als ploeg overeind. Speler Leon de Bruine beaamde dat: ,,Ik vind ook wel dat wij hier terecht heb ben gewonnen. Het klikt wel tussen onze spelers. Je kunt zien dat een aantal spelers bij ons op woensdagavond bij Deurloo/ Van der Cingel in de zaal spelen. En we hebben natuurlijk tech nisch gezien best een aantal goede voetballers. En als je dan een fanatieke start maakt in een toernooi, dan kun je een eind komen." De Bruine zelf excel leerde regelmatig. In de kwart finale tegen Duiveland scoorde hij vier keer, in de halve finale prikte hij tegen ZSC'62 twee treffers achter keeper Daan Rotte en ook in de finale trof hij twee keer doel. Zijn ploeggenoot Johan Padmos was ook zichtbaar in zijn sas. ,,Ik vond het een leuk en vrij sportief toernooi. We hoopten eigenlijk in de finale tegen Zie rikzee te moeten spelen en ons zo te kunnen revancheren op de nederlaag in de poule. Maar zo is het ook aardig. Het is mooi dat wij dit zo met dit team kunnen doen. Er ontbreken eigenlijk nog een paar echte zaalvoetbal lers bij ons. En als ik mag oorde len, dan zijn wij de terechte win naar." In de finale nam SKNWK het op tegen DFS. Daarvoor had zich al het één en ander afgespeeld. In de verliezerspoule was Mevo de eerste die afscheid nam van het toernooi en direct daarna volgden WIK'57 en Renesse. „Met ons gaat het toch wat min der", sprak WIK-speler Elmar Verhage. Hij toonde zich positief over de nieuwe opzet van het toernooi. „Ach, wij spelen nu maar één wedstrijdje, maar iedereen kan nog wel winnen." De meeste ploegen konden zich daar wel in vinden. Een dergelijke opzet geeft de ploegen die in de poule slecht presteerden toch nog de gelegenheid om zich tijdens de finaledag in de kijker te spelen. Zo pakte Bruse Boys in de voor ronde geen enkele punt, maar stoomde de ploeg toch nog door naar de kwartfinale, waarin het in Zierikzee (6-2) zijn Waterloo vond. „Ik vind dit wel leuk. Vo rig jaar speelden we in de verlie zerspoule maar nu heb je, als je in de poule een offday hebt ge had, tenminste nog een kans," aldus Bruse Boys-speler Ruben van de Berg. Ouwerkerk-trainer Ronnie de Bruine, die na winst tegen Re- nesse in de kwartfinale met 7-4 verloor van DFS, dacht er het zijne van. „Ik vind het een vreemd systeem. Je hebt nog wel een kans, maar als je verliest dan kom je voor één wedstrijdje deze kant op. Maar ik besef ook dat het voor de organisatie moeilijk is om iedereen tevreden te stellen." Slikken Natuurlijk was het voor een aantal ploegen flink slikken. Vooral bij Duiveland, dateerder in het toernooi indruk maakte, viel het verlies in de kwartfinale tegen SKNWK (7-3) zwaar. Routinier Rob Wijnstekers baalde als een stekker. „Bela chelijk. Je wint alles in de poule en nu ben je er al na één wed strijdje uit," Duiveland had te gen SKNWK overigens kansen genoeg op de overwinning, maar bij 2-0 en 3-2 verzuimden de Oosterlanders om door te drukken en SKNWK op een on overkomelijke achterstand te zetten. In de andere kwartfinales klop te DFS Ouwerkerk met 7-4 en versloeg ZSC'62 Brouwersha ven met 7-5. De halve finales waren zeker niet van spanning ontbloot. Zierikzee-DFS was een zinderend duel. „Ik kom hier om te winnen", sprak trai ner John de Frel al vooraf. Hij meldde zijn selectie zorgvuldig te hebben samengesteld. „Die genen die de meeste keren trai nen, doen hier mee. Iedereen wil hier spelen, maar de spelers moeten het maar zien als een soort beloning. Ik vind alleen dat de publieke belangstelling tegenvalt." De beleving van Zierikzee was wel een voorbeeld voor een groot aantal andere ploegen die zonder trainer naar Burgh- -Haamstede waren gekomen. De Frel zag vanaf de kant zijn ploeg via Jarno Vermeulen op 1-0 komen, maar treffers van Mariko Rouw (2x) en Huib Nor- tier deden de stand in DFS' voordeel kantelen. „De winnaar heeft altijd gelijk. Over de speelwijze wil ik het niet heb ben", sprak de teleurgestelde trainer nadien. Collega Edwin Kriens had Zierikzee op de juis te wijze bestreden en zijn DFS werd zo de enige ploeg die Zie rikzee klopte. Sudden death Maar in de finale, nadat Zierik zee in de strijd om de derde plaats na shoot-outs tegen ZSC'62 had gewonnen, moest ook DFS het onderspit delven. Toch toonde DFS zich tegen SKNWK van de goede kant door nimmer op te geven. Zelfs na een 5-3-achterstand knok ten de mannen van trainer Ed win Kriens zich nog terug. Het resulteerde in een verlenging, waarin sudden death de beslis sing bracht. Al na veertien seconden was de winnaar, SKNWK, bekend. Jacky de Bruine bezorgde de bal bij Leon de Bruine en die liet keeper Leander Rouw kansloos waardoor de arbiters Evert Her- togh en Kadda Eljilali voor het eindsignaal bliezen. Zo werd SKNWK, met coach Arie Fol- mer, keeper Eri k de Bruine en de veldspelers Jacky de Bruine, Leon de Bruine, Maarten Pad mos, Johan Padmos, Ronald van Vossen, Leon Goedegebure en Jurjen Vermeer, net als tijdens het toernooi om de Ons Eiland Bokaal eerder dit jaar, ge kroond tot winnaar. REEUWIJK - De korfbalploeg van All Ready zit op schema. Met negen punten uit zes wed strijden heeft de Schouwse se lectie van coach Harm Brandt zich achter koploper Olympia S in de top van de derde klasse B gemeld. De 20-16-zege van za terdag op Reeuwijk was de eer ste uitoverwinning. De winst van All Ready was ver wacht. Reeuwijk heeft inmmers in de zes wedstrijden nog geen punt bij elkaar gespeeld, staat stijf onderaan en moet alleen hopen dat het gat naar de rest niet al te groot wordt. Brandt had zijn team wel gewaar schuwd voor onderschatting van cleze tegenstander. Het begint erop te lijken dat de ploeg sinds het begin van de zaalcompetitie aan zelfvertrou wen heeft gewonnen. Daar heb- door Joop van den Oudenhoven. MELISSANT - In een ongekend spannende finale is Wim van dei- Maas van Biljart Vereniging Windenburg kampioen gewor den in het libre tweede klasse van het district Schouwen Dui veland. Thuisspeler Addie de Vogel van BV 't Klusje legde be slag op de tweede plaats en Piet Vijverberg van BV Phoenix werd derde. Het persoonlij k kampioenschap libre tweede klasse van het dis trict Schouwen Duiveland moest het meer van de spanning hebben dan van de kwaliteit. De spanning maakte dat er een boeiend schouwspel ontstond in Café De Gouden Leeuw in Me lissant. Daar zorgden ook de uitschieters voor die af en toe vielen te bewonderen. Als voor beeld dient de grootse prestatie van de 86-jarige Piet Vijverberg van BV Phoenix die een hoogste partij liet aantekenen van 9.09. ben de overwinningen op Olym- pia S 11-9) en Korbis (10-9) aar, bijgedragen. Dergelijke resul taten op ploegen die vooraf toch als titelkandidaten werden ge^ zien, hebben het geloof in eigen kunnen opgekrikt. In de wedstrijd tegen Reeuwijk kwam dat nog te weinig naarvo- ren. In de eerste helft maakte Ali Ready zich nog niet los van de tegenstander. De rust werd zelfs met een 9-10-achterstand be reikt. Pas na rust liep All ready van cle thuisploeg weg: 10-14 De opdracht van Brandt om ge duldig te zoeken naar de goede kansen en geconcentreerd te verdedigen kwam niet aan (13- 14) en pas na 15-17 kreeg All Ready aanvallend de geest en kwam 16-20 op het scorebord. Scores All Ready: Manon Torensm en Jan Willem van Nieuwenhuyzci Esther Snoek en Luuk. van Eijken 3, Ronald Snoek 2, Anouk van Tiggei hoven en Maurice Brul 1. Ook Wim de Bonte deed vanzich spreken met 7.69 als hoogste partij. De triomferende van der Maas tekende hoogst persoon lijk voor een hoogste serie van 33. Addie de Vogel wist als enige promotie naar de eerste klasse te behalen. De spanning bleef tot de laatste ronde. De koploper van dat mo ment, Wim Bonte van Witte van Haemstede, had aan een remise tegen Van der Maas genoeg op basis van een beter moyenne. Laatstgenoemde moest echter winnen om kampioen te kunnen worden, Lang lag het initiatief bij de Bonte. Tot de ommekeerin de vijfentwintigste beurt kwam, Van der Maas zette een tussen- sprint in, ging erop en erover en besloot de finale met winst. Eindstand: 1. Wim van der maas Windenburg5-8, 3.30, 33;2.Addie de Vogel ('t Klusje) 5-6, 4.01,21; 3. Piet Vijverberg (Phoenix) 5-6,3.48, 25; 4. Wim de Bonte Witte var, Haemstede) 5-6, 3.24, 25;, 5. En Floor (WRW) 5-2, 3.06, IS; 6. Ket< Vis (De Poedel) 5-2, 2.55,15. Volleybal Recreatievolleybal competitie: Café De Stulp-v.c. Lob 1-2, Atlas/Korstanje 1-Zee- landia 1 1-2, Duiveland Vastgoed/Kwiek H3-Big Boss 0-3, HCR De Kroon/Wiska 1- Zeelandia 2 2-1, Café De Vlinder-Sgravo- -de Verfbron 1-2, 't Vegertje- Connex- xion 3-0, Praktijk Jan/Cluzona-WEA/Me- vo '80 3 2-1, Profile Tyrecenter Rinus Roon-Stars of Life 3-0, VVOZ-MOL Agro 0-3, Zeelandia 3-Schilder de Oude/Kwiek H4 0-3, Marleco/Cluzona 2-Stadscafé De Banjaard 2-1, WEA/Mevo'80 jeugd- Atlas 2 1-2, DRS/Wik 2-CZ actief in ge zondheid 3-0, WEA/Mevo'80 Meisjes- Duckhams motor olie/Cluzona 1-2, DRV accountants/Wik 3-Bolle Dier&Tuin/Wik 1 3-0, HCR De Kroon/Wiska Dames- WEA/Mevo'80 Dames 1 0-3. Poule A. Zeelandia 1 11 10 1 30 v.c. Lob 11 11 0 29 Café De Stulp 12 7 5 22 Big Boss 12 6 6 19 WEA/M'80 1 12 4 8 13 Atlas 1 12 3 9 8 Kwiek H3 12 0 12 2 Poule B. HCR DeKroon 1 14 13 1 37 PT Rinus Roon 13 10 3 29 P. Jan/Cluzona 13 11 2 28 't Vegertje 13 8 5 26 Zeelandia 2 13 8 5 22 Stars of Life 13 8 5 21 Café De Vlinder 13 4 9 13 Connexxion 14 3 11 10 Sgravo 14 1 13 8 WEA/M'80 3 14 1 13 7 Poule C. MOLAgro 13 12 1 34 M./Cluzona 2 12 11 1 29 Kwiek H4 12 9 3 27 Atlas 2 12 8 4 26 WOZ 13 6 7 17 De Banjaard 12 4 8 13 Zeelandia 3 12 3 9 9 Sgravo 12 2 10 6 WEA/M. jeugd 12 0 12 4 Poule DA. DRS/Wik 2 13 12 1 36 DRV acc./Wik3 13 10 3 28 WEA dames 1 14 9 5 26 Mazda L. 13 8 5 24 Cluzona 13 8 5 22 CZ actief Wik 1 WEA meisjes Kwiek D1 Wiska dames 8 15 4 10 13 2 12 12 4 7 11 Zaalvoetbal Burgh-Haamstede. Pepsi Indoorsoccer Event. Verliezerspoule: Bruse Boys-Me- vo 7-3, WIK'57-Dreischor 7-7 (Dreischor w.n.s.), Ouwerkerk-Renesse 3-1, Bruse Boys-Dreischor 8-1. Kwartfinale: DFS Ouwerkerk 7-4, Zierikzee-Bruse Boys6-2, SKNWK-Duiveland 7-3, ZSC'62-Brou- wershaven 7-5. Halve finale: DFS-Zierik- zee 3-1, SKNWK-ZSC'62 3-1. Strijd or derde plaats: Zierikzee-ZSC'62 2-0 oa shoot-outs. Finale: SKNWK-DFS 6-5 {na j verlenging). Eindstand: 1. SKNWK, 2. DFS, 3. Zien zee, 4. ZSC'62. maandag Biljarten Driebanden toernooi Graanbeurs Tro fee. Tweede ronde. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. door Pieter van Klinken VLISSINGEN - „Dit was zó knullig", drukte Fortis-trainer Leonard Debbaut zich zaterdag treffend uit. Zijn ploeg scoorde tegen Avanti voor rust dertien keer. Na rust was dat nog maar drie keer, waardoor de Sou- burgse korfballers met 17-16 verloren. Bij de derde wedstrijd van dit seizoen zei Debbaut het al: de zesde wedstrijd wordt één van de sleutelduels. Zaterdag was die zesde, met Avanti als tegen stander. Vooraf was al duidelijk dat Debbaut gelijk had. Fortis stond tweede, vier punten ach ter koploper DVO, Avanti stond voorlaatste. Het verschil met de ploeg uit Pijnacker bedroeg echter maar twee punten. „We moeten winnen om naar boven te kunnen blijven kijken", filo sofeerde Debbaut voor de wed strijd. In de eerste helft was het nog een goede wedstrijd. Spreken voetballers wel eens van een korfbaluitslag, de korfballers dachten even aan een basket-^. baluitslag. Na vijf minuten spe len had Fortis via Chaïm Koole. Rob Sanderse en Jouri van de Broeke een 3-0-voorsprong. Daarna kwam ook Avanti in hel spel en bleef de hele eerste helft het verschil rond de twee of drie treffers. Uitblinker bij Fortis was in de eerste helft Joeri var. de Broeke, die vrijwel als enige een zuiver schot had. Na rust verliep het allemaal vee' moeizamer. Fortis maakte nog drie doelpunten, Avanti zeven. En van die zeven van Avanti wa ren er drie in de eerste vijf minu ten, waardoor het weer gelijk was: 13-13. Bij Fortis leek de wanhoop toe te slaan. Geen en kel schot viel nog in de korf en daardoor werd er zelfs op goede momenten niet meer geschoten. Fortis kwam met 16-14 achter, maar Wander Koole schoot nog twee keer raak, zodat het niet drie minuten op de klok 16-16 werd. Het noodlot sloeg toe inde laatste seconde. Elze Blanken- burgh maakte een fout door Bas Molijn te hinderen voor de paal Een strafworp volgde. Diezelf- de Molijn was onverbiddelijk Hij maakte de 16-17. 's-GRAVENPOLDER - Arjo Kousemaker heeft zaterdag in het Zeeuws damkampioen schap zijn koppositie behouden. Zelf speelde de Goesenaar in een spannende partij gelijk te gen Jan van de Weteringh, maar zijn naaste achtervolgers Kees Rijk en Daaf Kasse slaagden er in het dorpshuis van 's-Graven- polder ook niet in hun partij in winst om te zetten. Van de topdrie in het Zeeuws kampioenschap was koploper Arjo Kousemaker het dichtst bij een overwinning. Jan van de Weteringh moest voortdurend op zijn qui-vive zijn maar uit eindelijk kon hij afwikkelen naar een eindspel waarin de koploper weliswaar beter stond, maar niet kon winnen. Titelhouder Kees Ri j k kwam za terdag niet tot winst, maar hij speelde dan ook tegen Johnny de Leeuw. Na een rustige ope ning investeerde De Leeuw veel tijd in een aanvalsplan, maar Rijk had zijn verdediging goed op orde. Met nog slechts enkele minuten op de digitale ldok deed De Leeuw een remiseaan bod, wat door zijn vroegere leer meester werd geaccepteerd. Ook Daaf Kasse slaagde er in zijn partij tegen Aart Walraven niet in de koppositie van Kouse maker te bedreigen. De Middel burger stond zaterdag geen moment beter en ging in het middenspel door het oog van de naald, toen hij per ongeluk een ingewikkelde damcombinatie liet openstaan. Na rijp beraad besloot Walraven de dam niet te nemen omdat Kasse de dam met gelijk spel kon afpakken. Bennie Provoost nestelde zich dankzij een overwinning op Evert Wiskerke op een met Kas se en Rijk gedeelde tweede plaats. De jongeling uit Aagte- kerke, die volgend weekeinde op Papendal begint aan de halve finale van het Nederlands kam pioenschap, had al een goede positie opgebouwd toen zijn te genstander volstrekt onnodig een schijf offerde. Winst was daarna een peulenschil voor Provoost. Behalve de winstpartij van Pro voost viel er in de hoofdklasse nog één andere beslissing. Er- win Hamers speelde tegen Ko Louwerse een prachtige aan- valspartij, maar in de tijdnood fase ging er toch nog het een en ander mis. Er kwam een remise eindspel op het bord, waarin Louwerse verzuimde een schijf te offeren en door een bekende truc alsnog verloor. Zierikzeese volleyballers boeken 3-1-overwinning op Spivo door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Voor het oog van veel publiek, de tribunes wa ren afgeladen vol, heeft pro movendus WEA/Mevo'80 zichzelf zaterdag een plezierig kerstcadeautje bezorgd. Door de, overigens moeizame, 3-1- zege op het bezoekende Spivo uit Spijkenisse bezet de Zie rikzeese tweede divisionist halverwege de competitie een prima vierde plaats op de ranglijst. De wedstrijd tegen de nummer elf leek op papier een peulen schil. Niets was minder waar. Het leek alsof de Zierikzeese volleyballers speelden met de rem erop. Een beetje gelaten soms en zeker niet fel genoeg. De uiteindelijke 3-1-zege was derhalve niet overtuigend te noemen. „Ik denk dat we ons hebben verkeken op Spivo. We hebben teveel naar hun positie op de ranglijst gekeken", verklaarde spelverdeler Joost Timmer mans na afloop, Aanvoerder Gerrit van Splunder, die zater dag eveneens deelde in de alge hele malaise en ver beneden zijn eigen normale niveau ac teerde, had ook niet lekker ge speeld. „Het was allemaal zo gespannen. Zeker als we weer eens met een punt achter ston den. Hierdoor gingen we tel kens domme dingen doen." „We wilden het vanavond alle maal iets te goed doen", was de verklaring van trainer Arie de Kreij,Maar ik vond Spivo ook beter dan verwacht. Ze zijn in ieder geval beter geworden in vergelijking met vorig jaar. Vooral verdedigend vond ik ze Robert Nijssen goed. En wat ze heel goed de den was dat ze ons de fouten lieten maken. Toch denk ik dat Spivo een degradatiekandi daat is", aldus de Zierikzeese keuzeheer. Het blok van WEA/Mevo'80, met Raymond van Boven (links) en Hans van Eijk, parreert een aanval van de uitblinkende Spivo-speler RnliPi-t Vikspn fntr\ fTirL- lan rtipltpma Voorspelbaar Collega Frans Trommel, bezig aan zijn eerste seizoen bij Spi vo, was evenwel een andere mening toegedaan. „Spivo hoort wat mij betreft thuis in de tweede divisie. Ik ben wel bezig wat meer variatie in de aanval te brengen. Die is nu vaak te voorspelbaar, omdat onze spelverdeler heel vaak ballen naar buiten geeft. Maar ik zou ook graag meer snelle aanvallen door het midden willen zien. Maar daar zijn we nog op aan het trainen," Een objectieve kijk op het spel van de randstedelingen leerde dat slechts twee spelers, Marco de Wit (passer/loper) en uit blinker Robert Nijssen (diago naal aanvaller), aan het twee de divisieniveau konden tippen. Met name laatstge noemde was een waar handen- bindertje voor de Zierikzeese verdediger. Het was dan ook Nijssen die bijna in zijn eentje de tweede set op naam van Spi vo bracht. „Die Nijssen was niet te houden voor onze ver dediging", gaf ook passeur Joost Timmermans na afloop ruiterlijk toe. Trainer De Kreij was een zelfde mening toege daan; „Dat je uiteindelijk zo'n tweede set verliest, is niet echt erg. Dat was gewoon een hele mooie serie van die nummer drie van Spivo." Tevreden Terugkijkend op de eerste helft van de competitie is De Kreij overigens meer dan tevreden met de huidige (gedeelde) vier de plek. „Voor een promoven dus zou je kunnen zeggen dat we daar nu een beetje boven onze stand staan. Maar als ik eerlijk ben, vind ik dat we ei genlijk nog vier punten te wei nig hebben en we zelfs nu op een derde plek hadden kunnen staan, Nee, het is gewoon fan tastisch zoals het nu gaat. En ook dat publiek hier, dat is ge weldig." Ook Joost Timmermans kan le ven met de huidige tussen stand. „Voorafhadden we daar natuurlijk voor getekend. Wel heb ik altijd gedacht dat een plaatsje tussen de vierde en achtste plaats mogelijk moest zijn. We hebben nu alle tegen standers, op één na, gehad en qua aanvalskracht heeft Spivo eigenlijk nog de meeste indruk op me gemaakt." foto Dirk-Jan Gjeltema Van begin tot eind kwam WEA/Mevo'80 slechts uiterst moeizaam tot scoren. Hierdoor kon Spivo telkens in het spoor blijven. Het scoreverloop ging eigenlijk nagenoeg gelijk om hoog, In de eerste set nam de thuisploeg pas bij 20-21 af stand om vervolgens de ope ningsset met 25-22 te winnen. De tweede set gaf hetzelfde beeld te zienNu was het echter Spivo dat bij 22-21 afstand nam en de stand gelijk trok door de set met 25-21 te win nen. De derde en vierde set wa ren weer voor de thuisploeg: twee keer 25-20 winst voor WEA/Mevo'80.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34