Offel steekt alle mannen de loef af Zeeuws talent laat zich zien Bent u al een bewuste beller? Twee gelijke spelen voor biljartteams Vereecken knokt zich langs Rentmeester De Sterre in degradatienood Duitse amazone wint barrage in Heikant Bakker stapt over op een Suzuki Sranang neemt koppositie over Vlissingen hockeyt in de zaal Succes jiu-jitsuka's De Wit en Cats Eddy Smit tweede in Pallandtloop Van den Berg naar ziekenhuis van onze sportredactie IJZENDIJKE - Het eerste mannenteam van De Sterre heeft het in de eerste klasse niet kunnen redden in de uit wedstrijd tegen Fusion 3. Zo wel De Sterre als Fusion kon den de punten goed gebruiken om niet dieper in de degrada- tiezorgen te komen, maar de Zuiddorpenaren speelden vol gens Ronald van de Vijver bar slecht. Tweedeklasser WEA/Mevo'80 won wel. Fusion 3-De Sterre 3—1( 25-16 25-10 25-22 15-25): „Ik merk te het al bij het inspelen, het ging allemaal te tam", zei Ro nald van de Vijver van De Sterre na de verloren wed strijd. De Zuiddorpenaren kwamen niet in het goede ritme en lie pen in vrijwel elke set achter de feiten aan. Fusion speelde ook niet goed, maar maakte iets minder fouten zodat ze wel drie sets op rij konden winnen. In de vierde set herstelde De Sterre zich goed. Ruud Giebels kwam de Zuiddorpse gelede ren opfrissen en dat pakte pri ma uit. Hij gaf de goede richting aan zijn team, dat hierdoor uitein delijk met 15-25 zegevierde en zodoende toch niet helemaal met lege handen terug richting Zeeuws Vlaanderen moest af reizen. WEA/Mevo'80-Spivo 3-1 (25- 22 21-25 25-20 25-20): Het duel met de nummer elf werd een beetje gelaten gespeeld. De Zierikzeese volleyballers waren beter dan de ploeg uit Spijkenisse, maar imponeer den niet echt. Trainer Arie de Kreij vond dat zijn ploeg Spivo lichtelijk onderschat had Toch is hij wel tevreden met de vierde plaats waarWEA/Mevo nu op staat. maandag 23 december 2002 TERNEUZEN - De Terneuzense motorracer John Bakker (25 komt volgend seizoen uit op een Suzuki. Na een seizoen vol pech op een Ducati heeft hij met zijn team Lowlands Racing voor een ander merk gekozen. Bakker. ,,Nog zo'n jaar wil ik niet meer meemaken Dat hij een andere keuze moest maken, komt mede doordat de Terneuzenaar gezien zijn leeftijd niet meer uit mag komen in de strijd om het Europees kampioen schap Superstock. De limiet ligt na het aanscherpen van de reglementen op een maximale leeftijd van 24 jaar. Bakker moet daardoor min of meer noodgedwongen op zijn Suzuki GSXR 1000 uitkomen in de strijd om het Open Nederlands kampioenschap. VLISSINGEN - De futsallers van FM Sranang hebben net voor het einde van het jaar de koppositie veroverd in de hoofdklasse. De Goese formatie won het uitduel met Zwart- hoed met 5-3 en heeft nu één punt voorsprong op Alwako en twee op Kiekerjan. Sranang nam tegen Zwarthoed een 2-0-voorsprong door Ra mon Dahoe en Clarence Pahlad, maar de thuisploeg wist ver volgens op gelijke hoogte te komen. Pearl Doesburg bepaalde de ruststand echter op 3-2 in het voordeel van Sranang Na de rust maakten Gaffin de Meza en Clarence Pahlad er 5-2 van, waarna Zwarthoed de eindstand bepaalde. VLISSINGEN - Het mannenteam van de hockeyvereniging Vlissingen, dat aan een succesvolle competitie is in de vierde klasse D bezig is, probeert in de winterstop de goede vorm vast te houden. Daarom neemt dat team deel aan de zaalcom petitie. In die competitie moet Vlissingen strijd leveren met tweedeklasser Gemert, derdeklassers HOD en Drunen en vierdeklassers Don Quishoot en Shot. De eerste competitiedag is zondag 29 december in de sporthal te Valkenswaard, waar HOD gastheer is. Zondag 5 januari zijn de deelnemende teams te gast bij Vlissingen in de sporthal in Oost-Souburg. ZIERIKZEE - De Ji u-j itsuka's Alwin de Wit en Nico Cats van Sportschool Geelhoed hebben zaterdag eerste plaatsen be haald tijdens een toernooi in Zierikzee. De derde gouden me daille was voor Peter Goosens van de club Osaekomi uit Le pelstraat. De wedstrijdvorm die tijdens het toernooi gehanteerd werd, was het 'practical' jiu-jitsu. Naast de vereniging uit Lepel- staat deden vier Zeeuwse clubs mee: Geelhoed, Zierikzee (eveneens Geelhoed), Judo en Jiu-jitsu gym Vlissingen en OVJV uit Oud-Vossemeer. Tweede plaatsen waren er voor Gi deon Weekhout, Mattheo Moerland en Julian Ringelberg (allen Zierikzee) en de bronzen plakken waren voor Rinus Sinke, Jan Jaap Flikweert (beide Geelhoed) en Rudy Helmons (OVJV) MIDDELHARNIS - Eddy Smit van Delta Sport heeft in de Pallandtloop te Middelharnis over 10 Engelse mijlen de twee de plaats behaald bij de mannen H50. Met zijn tijd van 58 mi nuten en 45 seconden moest hij John van Wansum (Etten- Leur) drie minuten voor laten gaan. Wim Besuyen van Dyna mica viel met zijn vierde plaats net buiten de prijzen Hoor Ae.ctor Dooms ei HEIKANT-De Duitse amazone ;gi Katharina Offel troefde giste- nc ren in Manege Heikant de man- "i nelijke concurrentie af in de en Jumping Golden Horse Trophy, lil- offel (26), afkomstig uit Sieg- J burg (vlakbij Köln) begon met u dc negenjarige merry Lucy, 0 haar paradepaardje, als laatste |J van de acht deelnemers in de se barrage. in 3 „Het was een kwestie van alles ly geven, risico's nemen, maar ook J gedoseerd rijden. Toen ik de 8. zwarte oxer foutloos had geno- in men wist ik dat ik een hele snelle s tijd kon realiseren. Het isme ge- 1 lukt", stelde Offel na haar over- >r winning nuchter vast. Offel was de enige vrouw die d zich plaatste voor de barrage. Ze nam met Lucy vlot de hin- s dernissen van 1.45 meter en wist met verbluffend gemak het hoge tempo vast te houden. Het was u deeerzucht en de typische Duit se mentaliteit die haar naar het succes dreef. ,,Je moet altijd voor de winst gaan, anders heb je hier niets te zoeken. Het was I een sterk deelnemersveld, maar ik voelde me niet kansloos. Ik wist dat ik met dit paard, dat snelle wendingen kan maken, naar een toptijd kon rijden", analyseerde ze de wedstrijd. Offels tijd van 37.53 was dan ruim een seconde beter dan de 38.61 van de Belg Yves van Van- derhasselt, die weliswaar een goede tijd neerzette maar net niet scherp genoeg. In het inter nationale gezelschap was de derde plaats voor James Daven port uit Ontario (Canada) in een tijd van 38.76. Ook de Belgische ruiter Gilbert de Roock maakte geen fouten, maar zijn tijd (38.77) kon eveneens niet tippen aan Offel. Vier combinaties wa ren foutloos. Katharina Offel heeft zich een aardige plaats in de wereld van de paardensport verworven. De stijlvolle amazone won dit jaar brons op de Duitse kampioen schappen springen en staat op plaats 126 op de wereldrang lijst. „Ik rijd internationale Big Class wedstrijden. Heikant zag ik als ideale voorbereiding op het nieuwe seizoen. Deze wed strijd gold als een training. Dat ik heb gewonnen is mooi meege nomen." Offel deed met vier paarden mee aan de wedstrijden in Heikant en was zeer tevreden over de verrichtingen. Ze maak te haar debuut in Manege Hei kant en behoorde volgens de in siders niet tot de topfavorieten. Het hippisch centrum had in druk op haar gemaakt. ,,Het is een perfecte accommodatie. Het doen van de warming-up vond ik bijzonder en ideaal. Wat me verder opviel was dat de mensen zo vriendelijk zijn. Ik kom hier graag nog eens terug', beloofde ze. Superbod De Duitse heeft van paarden haar beroep gemaakt. Ze heeft een stal met 22 paarden, die ze traint en voorbereidt op de wed strijden. Van de talentvolle paarden gaan er regelmatig een deel in de verkoop, maar ze peinst er niet over om Lucy te verkopen. ,,Of er moet een su perbod komen, maar ik denk er liever niet aan. Uit dit paard kan ik nog zoveel halen." Zesentwintig combinaties de den mee aan het koningsnum mer 1.40 meter. Acht combina ties, te weten vijf Belgen, een Canadees, een Amerikaan en een Duitse, slaagden erin de barrage te halen. Vanderhasselt kwam als eerste in de ring. Hij zette na een foutloos parcours meteen de toon met zijn tijd van 38.77. De andere combinaties beten zich hierop stuk, met uit zondering van Offel. De Duitse beschikte over stalen zenuwen. „Je moet er gewoon voor gaan en nergens aan denken, behalve aan de overwinning." Wat had ze nu eigenlijk gewon nen? „O, dat weet ik niet. Ik zal even kijken", lachte ze. In de en velop zat 850 euro. Zaterdagavond kon het publiek genieten van een demonstratie van topruiter Jos Lansink. Hij bevond zich in goed gezelschap van de Amerikaan Peter Wylde, winnaar van de zilveren medail le bij de Wereldruiterspelen in Spanje. foto Camile Schelstraete Yves Vanderhasselt met Australia werd gisteren tweede in de Jumping Golden Horse Trophy. Perry van Ingen springt naar goud op Forza-toernooi door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT - DGV Euro Gin seng uit Rilland en De Stene Brug uit Goes waren dit keer de enige Zeeuwse teams in de lan delijke competitie driebanden groot die een puntje overhielden aan hun duels. Gommers Grondwerken-DGV Euro Ginseng 4-4: Frits van der Vliet kon niets bijdragen aan de goede prestatie van zijn ploeg. Tegeneen oppermachtige Mark Havermans werd het een duide lijke nederlaag: 25-12 na 41 beurten. Piet Schrier zag kans omhet De Hoon zeer moeilijk te maken. Na een 14-7-achter- stand maakte hij dat gat in een keer dicht met een serie van ze ven. Daarna ontspon zich een spannend duel dat in het voor deel van de thuisspeler werd be slist: 25-22 na 37 beurten. Kim- mo Pankow strafte een slordig spelende Van Nijnatten genade loos af en zorgde voor de aan sluiting met de tegenstanders: 23-30 na 64 beurten. Tonny van Iwaarden sleepte een remise uit het vuur: 22-30 na 48 beurten. A. te Veldhuis-De Stene Brug 4-4: Piet Koek liet in een uitste kende partij de gevaarlijke Fok in het zand bijten. In 38 beurten snelde de Goesenaar naar de fi nish en liet de Dordse teamcap tain op 22 puntjes staan. Jaap Hamel ing verzette zich hevig in zijn partij tegen Van Ham, maar het hielp niet.. In 33 beurten was het pleit beslecht en bleef Ha meling ondanks 0.696 (30-23) met lege handen achter. Marco van der hout kon het tegen Van Maren net niet bolwerken. In een spannend gevecht verloor de man uit Melissant nipt met 25-23 na 51 beurten. Wim de Kok zorgde in een degelijk en gelijkopgaand duel dat er toch nog een punt mee ging naar Zee land. Hij had 54 beurten nodig omzijn tegenstander op de knieën te krijgen. Met 21-25 werd de zege binnengehaald. Hoondert/de Waard-De Uit spanning 1 2-6: Het was niet dat De Uitspanning ploeg nu echt imponeerde, maar omdat Hoon dert/de Waard niet in zijn sterk ste opstelling verscheen, waren de kansen gering. Gerrit Blom moest het op tafel één opnemen tegen Dokter en dat bleek een te zwarte opdracht: 22-30 na 48 beurten. Johan Visser slaagde erin de eer te redden voor de ploeg uit Rilland. Met een over winning op Atteveld - 30-26 na 55 beurten - werkte hij de hate lijke nul weg. Bram de Waard kon Van Zeelst slechts op af stand volgen: 19-25 na 40 beur ten. Wim Jeremiasse kwam in het geheel niet uit de verf en ver loor van Bruning: 21-25 na 72 beurten. 3B-SD 2-AD Hordijk Biljartar tikelen 2-6: De formatie uit Zie rikzee stond voor een moeilijke opdracht tegen de subtopper uit Alblasserdam. Dat bleek in de loop van de strijd steeds duide lijker. Ton van Beveren was ner gens tegen Verdoold: 16-25 na 59 beurten. Ook Jan Suyker- buyk was in slechte doen en ver loor van de naamgever van de tegenstanders, Hordijk, na 41 beurten en 11-30 was het deba cle compleet. Sjaak de Visser leek lange tijd nog wat te kun nen verdienen tegen Maarsman, maar de winst ging in de slotfase van de partij toch naar de bezoe ker: 22-25 na 48 beurten. Piet Kox redde de spreekwoordelij ke eer door na een hopeloos lij kende achterstand van 8-21 als nog de overwinning naar zich toe te halen: 30-27 na 44 beur ten. door Ferdinand Koppejan GOES - Perry van Ingen uit Middelburg heeft zaterdag een gouden medaille gewonnen op het internationale tumbling- en trampolinetoernooi van zijn ei gen vereniging Forza Gymnas- tica. Op het onderdeel dubbele minitrampoline liet Van Ingen zijn clubgenoot Erwin Keule naar net achter zich. En er zijn meer talenten in Zeeland. Trainster Astrid Geeratz sprak, gezien het sterke deelnemers veld, namens de Zeeuwse ver eniging terecht van een super resultaat. Kirsten Keukelaar maakte het succes voor Forza compleet door zelfs twee ere plaatsen te behalen. Op de mini- trampoline werd ze tweede en op de dubbele minitrampoline eindigde ze op de derde plaats. Yardin den Engelsman, die het Middelburgse MTV vertegen- woordige, viel net buiten de prijzen. Hij behaalde een vierde plaats op de minitrampoline. Op het toernooi van Forza Gym- nastica werd er niet alleen op de trampoline gesprongen. Er stond ook tumbling op het pro gramma. Daarbij maken atleten op een 25 meter lange baan een serie van acht sprongen achter elkaar, waarbij een aantal flik flakken en salto's gemaakt wor den. Een talent in deze tak van sport is de dertienjarige Carmen Til- roe uit Goes. Ze werd al op haar derde ontdekt door haar huidi ge trainster Geeratz, die voor Tilroe zeker mogelijkheden ziet door te groeien naar volwaardi ge atleet op het hoogste niveau. Geeratz: ,,Je ziet al snel of ie mand lef en aanleg heeft. Nou, Carmen heeft dat wel. Forza Gymnastica liet haar ju nioren vooral meedoen aan het Erwin Keulenaar van Forza Gymnastica in actie op het onderdeel dubbele minitrampoline. foto Willem Mieras internationale toernooi om rond te kijken. Geeratz: „Dit is een geweldige ervaring voor ze. We kijken absoluut niet naar de scores. Het draait om de vraag of ze hun series uitspringen. We zetten hun persoonlijke presta tie dus niet af tegen die van de anderen." Voor Tilroe was het de eerste keer dat optrad op een interna tionaal toernooi. „Vooraf was ik minder zenuwachtig dan ik had verwacht, maar vlak voordat ik ging springen was ik toch wel nerveus", bekende ze. Omgaan met de zenuwendat was precies de oefening die haar trainer voor ogen had. „Je moet altijd maar afwachten hoe kinderen met de spanning omgaan. Op eens zit er veel publiek. Slaan ze dan op slot als ze achter een top per, die een indrukwekkende serie neerzet, moeten springen of springen ze vrij uit?" Over de prestaties van Tilroe is de trainster tevreden. „Zij heeft op haar niveau gepresteerd.De Goese springster komt nu nog op B-niveau uit in wedstrijden die Forza bij gebrek aan een wedstrijdcultuur in eigen land voornamelijk in België springt. Nu al wint ze daar af en toe een prijs. Geeratz heeft er alle ver trouwen in dat Tilroe haar am bitie om op het hoogste niveau actief te worden kan waarma ken. Grote trampoline Zeeland hoeft wat de grote trampoline betreft zich geen zorgen te maken over de toe komst. De veertienjarige Ruben van Domburg kan volgens zijn trainer Martin Wissekerke makkelijk de eerste Zeeuw zijn die op internationaal op dit on derdeel gaat uitkomen. Zaterdag was Van Domburg ook van de partij. Zijn doel was nu nog vooral ervaring op te doen en te ruiken aan het hoogste ni veau. Tevreden over zijn resultaten was de junior uit 's-Heer Hen drikskinderen niet. Hij werd laatste op zijn onderdeel. „Mijn trainer zei dat het vooral draai de om het meedoen. Maar ik weet dat ik veel beter kan. Daarbij komt dat ik al gebles seerd was aan mijn knie en die heb ik vandaag nog eens extra geforceerd." door Wim de Vos VLISSINGEN - Ondanks zijn leeftijd (37) is Eric Vereecken nog altijd ambitieus. Hij houdt niet van cadeautjes weggeven. Zaterdag moest de Hulstenaar in de negende wedstrijd van de Zeeuwse ATB-competitie in Vlissingen opnieuw tot het ui terste gaanHij leek al uitgeteld, maar kwam toch sterk terug en klopte uiteindelijk Ruud Rent meester op de meet. Ruud Rentmeester zal, overi gens samen met Dick van den Berg, in de toekomst de fakkel van Eric Vereecken over gaan nemen in de Zeeuwse ATB-com- petitie. De jonge Goesenaar heeft het in zich. Het ontbreekt hem echter nog aan kracht. Des ondanks is Rentmeester dit jaar één van de smaakmakers van de strijd om de Zeeuwse ATB Cup, maar omdat hij niet aan alle wedstrijden deel kon nemen komt hij vooralsnog niet in aan merking voor een plaats bij de topdrie. Op het fraaie parkoers in het Vlissingse Nollebos toonde hij initiatief en probeerde hij Ver eecken uit het wiel te rijden, maar hij moest later toegeven dat 'Eric toch nog te sterk is'. Rentmeester: „Hij slaagde erin in korte tijd terug te komen, daar had ik geen antwoord op. Op het juiste moment ging hi] aan de leiding rijden en toen kon ik er niet meer overheen. Daar was het parkoers te smal voor." Vooral over de plaats van de aankomst was na afloop het no dige te doen. Deze lag bovenaan een klimmetje, waardoor er geen gelegenheid meer was om voor een eventuele spurt nog tempo te maken. Ook winnaar Eric Vereecken had daar zijn be denkingen over. „Het is een schitterend parkoers, maar die aankomst slaat nergens op. Als je aan het begin van het klim me- tje aan de leiding rijdt, kan nie mand meer terugkomen." Ruud Rentmeester ontsnapte na zo'n 45 minuten (er moest in to taal één uur gereden worden) op diezelfde klim. Hij nam snel een voorsprong van vijftien secon den. Vereecken: „Ik heb het toen aangezien en heb even afge wacht. Ruud was op dat mo ment met een extra inspanning bezig en die had ik nog niet ge had. Daarom dacht ik, laat hem maar even bezig, straks sla ik wel terug." Bij de veteranen reed Adri Jon- genelen de gehele wedstrijd aan de leiding en won opnieuw. Bau- kje Doedee was andermaal de sterkste bij de vrouwen terwijl Timo Veerhoek de sterkste was bij de jeugd tot en met zestien jaar. VLISSINGEN - Het was even schrikken voor de start van de ATB-wedstrijd in Vlissingen. Dick van den Berg uit Gapinge, de nummer twee uit het alge meen klassement, urineerde kort voor het vertrek bloed en werd voor onderzoek overge bracht naar het Vlissingse zie kenhuis. „Ik had een enorm gevoel in mijn benen. De warming-up verliep goed en ik had het idee dat niemand mij zou kunnen kloppen. Zo goed voelde ik me, maar ik moest nog even plassen en toen schrok ikbehoorlijk om dat het allemaal bloed was", vertelde de enigszins herstelde Van den Berg na zeven uur ver blijf in het ziekenhuis. Er is een urinemonster genomen en dat zal deze week verder worden onderzocht. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21