Buurjongetje weert zich kranig Borssele heeft een leuke middag PZC Hoek-bestuur verbiedt deelname aan soccer Hoogesteger verlaat Kapelle Voetballers vieren voor 32e keer kerst in de zaal Gemakzuchtig Terneuzen heeft moeite met Terneuzense Boys: 0-2 Schipper blijft bij Domburg Kloetinge brengt opvolger Hiensch pas begin januari Jeffry's Lions vaster op kop Kruiningen profiteert van missers Meeuwen door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Het bestuur van Hoek heeft een aantal spe lers verboden deel te nemen aan het prestatieve bedrijfssoccer in Sas van Gent. Onder de naam Haak/Oostdijk/Lauret wilden Arjen Oostdijk, Arjan Human, Thomas Ragut en Djamel Buyse op maandag 30 december in ac tie komen, maar het bestuur heeft daar een stokje voor gesto ken. „Wij hebben ons op advies van de trainer niet ingeschreven voor het soccertoernooi, omdat het niet in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft zou passen", zegt voorzitter Kees de Feijter. „Maar als een paar spe lers dan een paar dagen voor het toernooi wel meedoet met het bedrijfssoccer, dan ga je af voor de organisatie. En de trainer ad viseerde ons destijds ook om als club niet mee te doen in verband met eventuele blessures." Skiën De spelers van Hoek mogen dus niet zelf weten wat ze doen tij dens hun vakantie? De Feijter: „Als ze bijvoorbeeld op skiva kantie gaan, dan kun je daar niets tegen doen. Maar ik wist van niets en dit vind ik iets an ders. We hebben besloten dat ze niet mee mogen doen, want vol gens ons zit het toernooi ook veel te kort op het bekerduel met Meto (4 januari)." Voor Arjen Oostdijk kwam de mededeling onverwacht. „Want we hadden toestemming ge vraagd aan de trainer en hij wil de eerst zelf ook nog meedoen", vertelt Oostdijk. „De voorzitter heeft me gisteren gebeld en ik heb het hem uitgelegd. Maar hij wil het gewoon niet, dus dan gaat het niet door. VLISSINGEN - Terneuzense Boys hoopt de krappe selectie na de winterstop uit te kunnen breiden met Ruud Hoogesteger. De aanvaller van Kapelle ver huist naar Terneuzen en wil graag voor Terneuzense Boys gaan spelen. De Zeeuws- Vlaamse club heeft de over schrijvingspapieren inmiddels naar de KNVB gestuurd. Hoogesteger is dit seizoen top scorer van Kapelle met zeven treffers. Zowel Kapelle als Ter neuzense Boys komt uit in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. van onze sportredactie 's-HEER ARENDSKERKE - Zeeuwse voetballers die zich op tweede kerstdag een ongeluk vervelen, worden dit jaar op nieuw op hun wenken bediend door voetbalvereniging 's-Heer Arendskerke. Voor de 32e keer organiseert de Zuid-Bevelandse club dan het ZLM Kerstzaal- voetbaltoernooi. Het toernooi wordt gehouden in Sportpunt Zeeland in Goes en biedt plaats aan zestien teams, die door loting over vier poules zijn verdeeld. In poule 1 neemt de organise rende vereniging het op tegen Goes, Kapelle en Luctor'88. SSV'65 treedt in poule 2 aan te gen Arnemuiden, Patrijzen en Nieuwdorp. Poule 3 bestaat uit Oostkapelle, RCS, Bevelanders en Colijns- plaatse Boys, terwijl de vierde groep wordt gevormd door Hansweertse Boys, Dau- wendaele, Lewedorpse Boys en Heinkenszand. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur, de finale vindt omstreeks 16.40 uur plaats. Vo rig jaar werd het toernooi ge wonnen door Goes, dat RCS in de eindstrijd met 2-1 versloeg. Dauwendaele werd derde en Hansweertse Boys eindigde als vierde. maandag 23 december 2002 rioor Barry van der Hooft TERNEUZEN - Stadsderby's hebben altijd iets speciaals. Maar niet meer in Terneuzen, want daarvoor was het krachts verschil tussen de twee stadsge noten Terneuzense Boys en Ter neuzen de laatste jaren te groot. Vorig jaar werd het nog 8-0 en ook nu zou Terneuzen wel even winnen van het kleine buurjon getje. Het liep echter niet geheel volgens plan, want de hoofd klasser had de grootste moeite niet de jeugdige tweedeklasser: 0-2. Het tempo lag veel te laag, bij ie dere fout werd naar een ander gewezen en de duels werden 'netjes' gemeden. Terneuzen liet zaterdag in niets blijken dat het graag uit de neerwaartse spiraal wil komen. De laatste plaats in de hoofdklasse B is zorgelijk en een goed resultaat in het beker duel met Terneuzense Boys zou goed zijn voor het zelfvertrou wen. Maar het gros van de Ter- neuzen-spelers gaf opnieuw niet thuis en mag de komende weken nog eens goed in de spie- DOMBLTRG - Stoffel Schipper is ook volgend voetbalseizoen trainer van Domburg. De oefen- meester heeft zijn contract met een jaar verlengd. Schipper is aan zijn tweede sei zoen bezig bij de zondag-derde klasser. Ook tweede trainer Max Patty blijft Domburg trouw. Hij bereikte net als Schipper een akkoord over een nieuwe eenja rige verbintenis. Nico Bakker verlaat aan het einde van dit seizoen Ria W. De oefenmeester uit Terneuzen is bezig aan zijn tweede seizoen, maar wil zich niet langer aan de club uit Westdorpe binden. On der zijn leiding keerde Ria W vo rig jaar na lange tij d terug inde vierde klasse van het zondag voetbal. gel kijken. Ze kunnen misschien beter een voorbeeld nemen aan de tegenstander. Terneuzense Boys was kwalitatief de minde re, maar compenseerde dat te kort met strijd en inzet. Dat leidde af en toe tot behoorlijk wat irritatie bij de bezoekers, die zo nu en dan een behoorlijke tik of tackle moesten incasse ren. Stift De eerste helft kende in totaal slechts drie noemenswaardige momenten. Dominique Verlinde kreeg na negen minuten een uit gelezen mogelijkheid de score te openen, maar de bal ging via het lichaam van Ayhan Atmaca naast. Na een halfuur kwam Terneuzense Boys er snel uit en bezorgde Tim Louwiesse de bal bij Ryan de Regt. Die wilde kee per Erik de Koeijer met een stift verschalken, maar raakte de bal helemaal verkeerd. Zes minuten later was het wel raak. Dennis de Kraker stuurde Verlinde weg en diens afgemeten voorzet werd door Jacky Lambert over de doellijn gewerkt. Dimitri Mbuyu had zich de eer ste helft zoals zo vaak dit sei zoen vooral staan ergeren. „Ik had gevraagd om het tempo hoog te houden", zei de Terneu- zen-trainer na afloop. „Maar dat gebeurt dan weer niet en daar heb ik het verschrikkelijk moeilijk mee. Sommige spelers zijn veel te gemakzuchtig. Ik vind bijvoorbeeld dat er in de eerste helft een belabberde prestatie is geleverd en dat heb ik in de rust ook duidelijk ge maakt." Mbuyu dreigde zijn spelers na afloop een halfuur rondjes te la ten lopen, als ze in de tweede helft geen verbetering zouden tonen. Mbuyu: „En dan gaat het weer een kwartiertje goed. Maar daarna was het opnieuw niks meer. Er komt veel publiek op dit duel af en dan moeten wij wat extra's brengen. Maar dat is dus niet gebeurd." Lange bal Zijn collega Henk Ottens was wél tevreden. „We zijn niet af ge slacht en dat vind ik belang Terneuzen-aanvaller Jacky Lambert (midden) schiet de 1 -0 voor Terneuzen binnen. Mevlud Eryürük (links) en keeper Ronald Gort komen te laat. foto Camile Schelstraete rijk", zei Ottens. „We hebben strijd geleverd en geprobeerd constant druk te zetten. Dat is goed geluktMagito en De Poor ter konden de lange bal daar door bijna niet geven. Ik geloof dat ze de bal in de eerste helft wel tachtig keer teruggespeeld hebben op Erik de Koeijer." Mbuyu verving Jordy Bakker en Dominique Verlinde tijdens de rust door Hubert van den Hemel en Williams Benoit Moukoko, die op de bank zat omdat hij een halfuur te laat kwam bij de be spreking. In de tweede helft kreeg Terneuzen vervolgens wel meer kansen. Danny Magito kopte op de paal, Jacky Lam bert raakte diezelfde paal twee minuten later en ook Remco van Leeuwen mikte raak. Tegenstoten Via snelle tegenstoten kreeg Terneuzense Boys ook nog een paar aardige kansen. Ryan de Regt kwam opnieuw oog-in-oog met De Koeijer, koos weer voor een stiftje, maar scoorde op nieuw niet. De beste kans van Terneuzense Boys was twintig minuten voor tijd voor Mevlud Eryürük. Hij kreeg de bal op een presenteerblaadje van Mario de Fouw, maar schoot naast. Tien minuten later gooide Jacky Lambert de deur definitief dicht door een voorzet van Randy Lauret aan de tweede paal knap binnen te schieten: 0-2. Terneuzense Boys bleek veel krachten te hebben verspeeld, want Mario de Fouw moest daarna met kramp worden ver vangen. En ook Jeroen van de Broeke stortte even later ter aarde. Hij voelde de kramp in z'n linker- én z'n rechterbeen. Het gaf precies aan hoe diep Terneuzense Boys was gegaan. Bij Terneuzen zal niemand last van kramp hebben gehad. Terneuzense Boys - Terneuzen 0-2 (0-1). 37. Jacky Lambert 0-1, 81. Jacky Lambert 0-2. Scheidsrechter. H. van de Ketterij (Leiuedorp). Gele kaartJordi Goossen en Tim Lou wiesse (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 450, Terneuzense Boys: Ronald Gort, Ay han Atmaca, Mevlud Eryürük, Jordi Goossen; Mario de Fouw (84. Edo Lucieer) Jeroen van de Broeke, Robbie Jonkman, Anrico van Hecke (82. Frank Verhelst); Tim Buysse (46. Ralph Zepers), Tim Louwiesse en Ryan de Regt. Terneuzen: Erik de KoeijerGeert Bosschaart, Danny Magito, Geert de Poorter, Jordy Bakker (46. Hu- bert van den Hemel); Remco van Leeuwen, Dennis de Kraker, Mike But, Johan van Rumst (79. Randy Lauret); Dominique Verlinde (46. Williams Benoit Moukoko) en Jacky Lambert. sportredactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Sven Remijnsen Roeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge is er nog niet uit. Het bestuur van de hoofdklasser had dit jaar nog graag de nieuwe trainer be kendgemaakt, maar de leiding heeft meer bedenktijd nodig. De verwachting is nu dat de opvol ger van Diederik Hiensch pas in de tweede week van januari 2003 gepresenteerd wordt. „We hebben meer tijd nodig dan we hadden gedacht", vertelde voorzitter Piet Louwerse zater dag voor aanvang van de beker wedstrijd tegen Borssele. „We willen een weloverwogen be slissing nemen en gaan heel zorgvuldig te werk. We hebben een eerste gespreksronde met drie kandidaten achter de rug, en willen nu graag nog een keer met de kandidaten praten. Om uiteenlopende redenen kan dat dit jaar niet meer." Wie de kandidaten zijn, hield Piet Louwerse angstvallig ge heim In het geruchtencircuit circuleren in elk geval de namen van Karl Vergouwen, Adriaan Nieuwenhuijse en Kees Houte pen. Joost Folmer behoort niet tot de gegadigden, zo liet Piet Louwerse zaterdag weten. Fol mer heeft niet de ambitie om hoofdtrainer te worden, Boven dien blijkt hij niet in het bezit van de vereiste papieren. Het bestuur van Kloetinge wil Fol mer overigens wel voor de ver eniging behouden. Folmer is nu technisch manager en analist bij deBevelandse club. Toch zal Folmer nog wel even als hoofdtrainer fungeren bij Kloetinge. De verwachting is dat hij vanaf eind februari de taak van Diederik Hiensch overneemt. Hiensch vertrekt rond die tijd naar Sunderland, waar hij samen met Kees Zwamborn aan de slag gaat bij de jeugdopleiding van het En gelse Sunderland. PHILIPPINE - Jeffry's Lions heeft zijn leidende positie verstevigd in de competitie van de Zeeuws-Vlaamse Darts- bond. Het team versloeg De Vlaanderen met 12-1. De grootste concurrent La Bamba bleef tweede dankzij een 2-11-over- winning op de Rattlesna kes. Trefpunt versloeg de reserves van Jeffry's Lions met 8-5 en hekkensluiter La Bamba 2 won met de zelfde cijfers van het tweede van Gravin. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - Kruiningen kroop zaterdag omhoog uit de gevarenzone in de derde klasse A door Meeuwen met 2-0 te ver slaan. De zege kwam pas in de slotfase tot stand. In de vierde klasse A was Spui op schot te gen Wissenkerke: 7-2. Kruiningen - Meeuwen 2-0: De bezoekers hadden de hele wed strijd wel een veldoverwicht, maar echte kansen leverde dat niet op. Twee fouten van de Meeuwen-defensie in de laatste vijf minuten resulteerden in een geflatteerde overwinning voor de thuisploeg. Adriaan van de Plasse strafte eerst een misver stand tussen doelman De Vries en zijn verdedigers af en twee minuten voor tijd stond A-ju nior Gert Jan van der Pol op de goede plaats om een slecht weg gewerkte bal van De Vries sim pel binnen te tikken. Spui - Wissenkerke 7-2: De Noord-Bevelanders kwamen na twaalf minuten via Erik Filius zelfs nog op voorsprong tegen het te slap gestarte Spui, dat toen pas wakker schrok. Alex Meyer zorgde vier minuten later al voor de gelijkmaker en na een halfuur vanaf elf meter ook voor 2-1. Gert Jan Vlaander tekende vijf minuten voor rust voor 3-1 en een eigen doelpunt, eveneens vlak voor rust, bracht de tussen stand op 4-1. In de tweede helft werd het door een strafschop van Remco Hamelink 4-2, waarna Mark Otterloo, Sander Stokhof en Remco Hamelink de Zeeuws-Vlaamse zevenklapper vervolmaakten. Futsalvrouwen Charlie Hair winnen fors VLISSINGEN - In de fut- salcompetitie voor vrou wen heeft het team van Charlie Hair een forse ze ge behaald op Biezentrap- pers/Gerka Spoid. De be zoekers werden met 11-1 naar huis gestuurd. Charlie Hair bleef tweede in de rangschikking op drie punten van de tweede selectie van Biezentrap- pers/Gerka Sport. Beide teams misten de keepster. De posities in het doel moesten dus wor den waargenomen door veldspeelstei's. Bij de thuisclub pakte dat goed uit, bij de tegenstander werd het een fiasco. Na drie seconden maakte Charlie Hair al een doel punt en na de eerste helft keek de formatie van Bie- zentrappers al tegen een 7-1-achterstand aan. De zege van Charlie Hair kwam tot stand door doel punten van Miranda Schog (5x), Jolanda Boer (4x), Monique van Gastel en Bianca de Baxd. José Warbout maakte de enige tegentreffer. door Jan Dagevos BORSSELE - De spelers van Borssele gingen zaterdag onder applaus van het veld. Ze badden in het bekerduel met hoofdklas ser Kloetinge dan wel een 3-0- nederlaag moeten incasseren, de waardering van het publiek was groot. „Borssele heeft een leuke middag gehad", ver woordde speler/trainer Henk de Nood het algemene gevoel. Het bekertreffen met Kloetinge diende vooral ter lering en ver maak. Henk de Nood heeft een veelal jonge spelersgroep tot zijn beschikking en die kan nog wel eens wat opsteken van spe lers als John Bentschap Knook, Wilco de Valk en Erik de Groe ne. „Nu hebben jullie eens met eigen ogen kunnen zien hoe hoog het tempo ligt in dit soort wedstrijden", hield De Nood na afloop zijn spelers voor. „En jul lie hebben ook kunnen zien hoe moeilijk het voetballen is tegen zo'n goede ploeg." Het respect voor de opponent was groot, maar het was nu ook weer niet zo dat Borssele de rode loper uitrolde. De thuisclub mocht dan op voorhand weinig kans hebben tegen het vier klas sen hoger spelende Kloetinge, ze liet zich niet gewillig naar de slachtbank voeren. Borssele trok voor het doel van doelman Anders Ooms een muur van ver dedigers op en probeerde het Kloetinge via goed georgani seerd spel lastig te maken. Kunst- en vliegwerk Het concept werkte. Borssele hield dertig minuten stand, al gebeurde dat soms wel met het nodige kunst- en vliegwerk. Zo was keeper Ooms in de beginfa se niet bepaald balvast. Bij elke hoge bal riep hij dan wel dat die voor hem was, maar hij liet het leder toch nogal eens als een glibberig stukje zeep uit zijn handen vallen. Gelukkig voor hem bracht bij dergelijke mo menten de vei'dediging, met als uitblinkers Henk de Nood en Peter Karelse, uitkomst en werd de bal weg gerost. Niemand die erom maalde, zelfs de tegen stander niet. „Alle complimen ten voor Borssele", zei IGoetin- ge-trainer Diederik Hiensch naderhand. „Het is lang een wedstrijd gebleven en dat was de verdienste van Borssele." Misschien bleef het ook wel lang een wedstrijd vanwege het veld. Tal van dorpsclubs baden te genwoordig in luxe en hebben velden als biljartlakens, maar Erik de Groene (midden) werkt zich langs de Borssele-verdedigers Peter Karelse (links) en Dave Iyanya. foto Wi I lem Miera: voor Borssele gaat dat niet op. Het terrein van Borssele roept herinneringen aan de jaren zes tig op. Het zit vol hobbels. Daar naast zien de lijnen eruit als een soort uitgegraven greppels. Voor de club is het te hopen dat de sportwethouder binnenkort weer eens op bezoek komt en wellicht een duit ïn het zakje wil doen. Een talentvolle ploeg als Borssele verdient beter. Kloetinge-trainer Diederik Hiensch wilde de slechte staat van het veld niet als excuus aan voeren. „Ik had tegen de spelers gezegd dat ze zich daar niet aan moesten ergeren. Dat was een gegeven en het was zaak om daar zo goed mogelij k mee om te gaan. Ik vond dat ze gewoon lekker moesten voetballen, ge woon een leuke middag ervan maken." Combinatiespel Kloetinge, dat Pieter de Mun- nik, Micha Lekawael, Exwin van der Woerdt, Niels Lodewijk, Jeffrey Frijters en Pieter de Graaff om uiteenlopende rede nen (vakantie, werk en blessu res) miste, deed zijn best, maar kon op de slechte grasmat slechts bij vlagen het snelle combinatiespel tonen. Na een moeizaam eerste halfuur brak Erik de Groene de ban. Hij schoot van dichtbij raak. Vijf tien minuten na rust stond de topschutter van Kloetinge an dermaal op de goede plaats, toen de keeper de bal na een ho ge voorzet losliet. In de negen tigste minuut legde Wilco de Valk de eindstand vast: 0-3. „We bekijken van bekerduel tot bekerduel de doelstelling", zei Hiensch later. „Het hangt vaak van blessures en schorsingen af. Verder is de stand op de ranglijst in de competitie ook bepalend. De competitie heeft natuurlijk alle voorrang." Borssele - Kloetinge 0-3 (0-1). 30. Erik de Groene 0-1, 60. Erik de Groene 0-2, 90. Wilco de Valk 0-3. Scheidsrechter: J. H. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Aantal toeschou wers: 250. Borssele: Anders Ooms; Dave Iy anya, Henk de Nood, Peter Karelse (80. Sander Weug), Ronald de Win ter; Hicham elJadidi (75. Paul Taal), Renéde Jonge, Daniël Beyerlein (46. Remco de Bue), Martijn Boone, Martijn van de Graaf, William Boone. Kloetinge: Merlijn Swennen (46. Jaap Pijnenburg); Rien de Bruine, John Bentschap Knook, Arno Me- laard, Jan Baaijens; Johan de Goe deren (78. Jaap Esser), Emiel Dorst (75. Maarten Ennik), Wouter Labru- jère; Wilco de Valk, Erik de Groene, Ronald Zuijdwegt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19