Duiveland draait op volle toeren Mark Tuitert maakt een nieuwe start PZC John van Lottum strikt Reijnders Nestor Vijverberg verdedigt libretitel |5 Wil Wijnands stapt over naar buurman Derdeklasser scoort 24 keer Contra-expertise brengt uitkomst in zaak-Bosnich sl8 Wim Breur uitgeschakeld in Zierikzee agenda Lazio naar kwartfinale uitslagen van onze sportredactie BURGH-HAAMSTEDE - Op de tweede speeldag van het Pepsi Indoorsoccer Event in Burgh- Haamstede vielen geen verras singen te noteren. Opvallend was wel het optreden van Dui veland. In drie duels werd maar liefst 24 keer gescoord en zo werd Duiveland winnaar in poule B. Organisator Lesley Wolters keek tevreden terug op het ver loop van dag twee. ,,De sportivi teit was heel hoog, Dat heeft ook te maken met de scheidsrech ters. Die zijn echt top. Kadda Eljilali en Evert Hertogh kom ik met Schouwse Boys vaak als LONDEN - Mark Bosnich is in derdaad betrapt op het gebruik van cocaïne. De contra-experti se heeft dat bevestigd. De doel man van Chelsea is door zijn Londensc werkgever voorlopig geschorst' met inhouding van zijn salaris. Dat is ongeveer 250.000 euro in de maand. De Engelse voetbalbond treft pas sancties als de dertigjarige Australiërisgehoord.DeEngel- se kranten meldden vorige maand al dat Bosnich een lijntje niet versmaadde en positief was bevonden. Chelsea en de FA be schermden het doelwit van de tabloids toen. door te vertellen dat Bosnich ernstig depressief was en in een kliniek was opge nomen. SID scheidsrechter tegen. Eljilali is zelfs verkozen tot beste zaal voetbalscheidsrechter van Ne derland. De spelers hebben res pect voor ze." Meest opvallende voetballer bij de Oosterlandse formatie was Barry Steenpoorte. Onder zijn impuls klopte Duiveland in de openingswedstrijd ZSC'62 met 8-4. Later op de avond volgden nog Oosterlandse zeges op Mevo (10-3) en Dreischor (6-5). De ploeg van Wim van de Linde, Dreischor, mocht tot de laatste minuut zelfs ruiken aan een ge lijkspel, maar in de slotsecon den scoorde Duiveland voor de zesde keer. Door drie nederla gen is Dreischor veroordeeld tot het spelen in de verliezersronde waarin de ploeg alsnog kwalifi catie voor de kwartfinales kan afdwingen. Om daarop kans te maken dient zaterdag dan wel eerst gewonnen te worden van WIK'57. ZSC'62 plaatste zich zoals ver wacht met twee overwinningen ook rechtstreeks voor de kwart finales en daarin treft de ploeg Brouwershaven. Mevo heeft een herkansing nodig om verder te geraken in het toernooiDe te genstander voor de Zierikzeese ploeg komt uit groep C en wordt vrijdagavond bekend. Door het wegvallen van Zonne- maire als deelnemer is het wed strijdschema door de toernooi- leiding aangepast. Om 19.30 uur start de derde avond met Zierik- zee tegen Bruse Boys. Om 22.00 uur sluiten Renesse en Zierikzee de avond af. De uitslagen in poule B: Duiveland- ZSC'62 8-4, Mevo-Dreisehor 3-2, Duiveland-Mevo 10-3, ZSC'62- Dreischor 5-2, ZSC'62-Mevo 7-3. Dreischor-Duiveland 5-6. Eind stand: 1 Duiveland 3-9; 2 ZSC'62 3-6; 3. Mevo 3-3; 4. Dreischor 3-0 vrijdag 20 december 2002 met respectievelijk 2.91 en2 ó8 1 De partijen gaan over 100 ca- ramboles en beginnen morgen om 19.00 uur. Zaterdag en zon dag wordt vervolgd vanaf li.oj uur. De finale wordt venvachl omstreeks 153 0 uur. ZIERIKZEE - In het driebui, ij dentoernooi om de Graanbcun He Trofee is een eerste schifting $ii doorgevoerd. Hel deelnemers' ffj veld is met de helft terugge bracht. De oud-winnaars ziter \t allemaal nog in de strijd, maa: st er vielen toch enkele verrassin- tv gen te noteren. m De grootste verrassing was wel c' de uitschakeling van Wim Brem uit Zierikzee. Vorig jaar nog Üj verliezend finalist en nu alnade h< eerste ronde uitgeschakeld hi Maar het bleef niet bij die ens onverwachte yitschakeling Sf Wat te denken van de eliminatie g, van Philip van der Male. Ener- '-j zijds tekende hij voor de hoogste w partij tot nu toe met 1.045 ét d( voor de hoogste serie van zeven d, maar Van der Male werd deson- d danks geslachtofferd. Vooral jS Arjan Dorreman was daarvoor k verantwoordelijk. Met één pui: S( verschil werd Van der Male ge- e klopt en daarmee viel het doel a voor de biljarter uit Nieuwer- n kerk. 0 De Zierikzeeënaars Jan Eicken- d boom, Ton van Beveren en John h Hatzman vonden ook hun Wa- e terloo. Eickenboom mag nog r, hopen op een terugkeer als beste k derde en dus eerste reserve voor v de tweede ronde. De oud-win- i naars Wil Ernst, Peter van Hou- welingen en Martin Pikard wis- z ten zich te handhaven en blijver n daardoor kanshebbers voor d; 0 eindzege. c Op maandag 23, vrijdag 27 er v maandag 30 december wordec j in het Huis van Nassau de par- j tijen in de tweede ronde afge- f werkt. Op donderdag 2 januari wordt vervolgens duidelijk uiv welke acht spelers de finale ui bestaan. door Joop van den Oudenhoven OUWERKERK - Piet Vijver berg van biljartvereniging Phoenix verdedigt komend weekeinde zijn titel in het per soonlijk kampioenschap libre tweede klasse van het district Schouwen-Duiveland. De wed strijden vinden plaats in Café De Gouden Leeuw7 in Melissant. Voormalig enfant terrible John van Lottum heeft trainer Alex Reijnders voor tien weken per jaar aan zich gebonden. fotoToussaintKluiters/ANP door Martijn van Beeten EINDHOVEN - De oncoachbare tennisser wordt komend seizoen begeleid door de suc cesvolste coach van Nederland. Voormalig enfant terrible John van Lottum heeft Alex Reijnders, die in het verleden werkte met Paul Haarhuis, Jacco Eltingh en Sjeng Schalken, voor tien weken per jaar aan zich gebonden. Apetrots is Van Lottum (26) met zijn nieuwe coach, de eerste sinds hij dit voorjaar brak met de Zweed Martin Bohm. ,,Tot een half jaar terug had ik dit Alex niet eens durven vragen. Ik was oncoachbaar, stond niet open voor de ideeën van anderen en ging daar heel ver in. Dat wist iedereen. Boven dien was hij druk met Sjeng Schalken." Van Lottum zag in juli het licht toen hij op de Dutch Open in Amersfoort de halve fina les haalde. Als qualifier. Sindsdien tennist hij met een nieuw bewustzijn. ,,Ik ben men taal veel sterker geworden." Reijnders waarschuwt hem alvast: „Het is niet aan hem om dat nu al te zeggen. Hooguit kan John roepen dat hij er keihard aan werkt." Van Lottum, 115e op de wereldranglijst, staat binnenkort in het hoofdschema van het ATP-toernooi van Chennai in India. Daarna probeert hij zich te kwalificeren voor de Australian Open. Zonder Reijnders. „We hebben net afgesproken dat we gaan samenwerken", zegt Van Lottum. „Als ik te rug ben uit Australië, vullen we het schema verder in. Het is de bedoeling dat Alex me helpt in de voorbereiding op en bij de Grand Slams. Ook trainen we samen als ik in Ne derland ben." Reijnders en Van Lottum kennen elkaar al jaren. „Als jochie zat ik bij de tennisschool van Henk van Hulst en werd ik getraind door Alex", zegt de man die aast op een te rugkeer in de tophonderd. „Dat juist hij nu met me wil werken, zie ik als een groot com pliment. Het voelt als een overwinning op mezelf. Maar ik weet ook dat ik me niets kan veroorloven. Eén misstap, één uitspatting en Alex houdt het voor gezien." Reijnders, uitgereisd na de breuk met Sjeng Schalken dit voorjaar, twijfelde of hij met Van Lottum aan de slag zou gaan. „Vooral omdat ik niet wist of ik weer steeds naar jiet buitenland wilde. Uit het circuit hoorde ik veel positieve verhalen over John en dat heeft zeker meegespeeld. We kennen elkaar goedendatwaseen reden om j a te zeggenI k heb altijd een zwak voor hem gehad. Al zat ik niet te springen om weer een tennisser te gaan coachen." GPD Dat een biljarter zijn titel verde digt is op zich niets bijzonders. Om districtskampioen te blij ven moet er nu eenmaal een eindstrijd gewonnen worden. Dat Vijverberg zijn vorig jaar behaalde titel verdedigt, is ech ter iets bijzonders. De nestor van het Schouwse biljarten heeft inmiddels de respectabele leeftijd van 86 jaar bereikt, maar is nog altijd met plezier op het groene laken actief. „Ik ben een bevoorrecht mens", zegt Vijverberg. „Maar", ver volgt hij, „wat wil je, ik ben zo wat op het biljart geboren en vind het nog steeds leuk. Dus zo lang ik kan doe ik mee. Of ik nog naar het gewest ga als ik onver hoopt mocht winnen, dat denk ik niet. Dat was vorig jaar wel erg vermoeiend." De vraag is echter of het zover komt voor de inwoner van Ou- werkerk, want de concurrentie ligt op de loer. Wim van der Maas van BV Windenburg kwam als beste uit de voorwed strijden (3.82) en wil een gooi doen naar de gouden plak. Hoe wel hij graag in de rol van un derdog kruipt, valt niet te ont kennen dat hij op grond van zijn rapportcijfers een ernstig kan didaat is. Elf punten Addie Vogel van de organise rende vereniging 't Klusje volgt hem op de voet (3.81) en hoopt de vruchten te plukken van het thuisvoordeel. Piet Vijverberg (3.55), die in de voorwedstrijden nog elf punten wist te verove ren, is als derde geplaatst. Wim Bonte van Witte van Haemstede' kwalificeerde zich als vierde (3.37) en hoopt zijn prestatie van vorig seizoen (tweede plaats) te verbeteren. Erik Floor van WRW en Kees Vis van De Poedel sluiten de plaatsingslijst vrijdag ■SI - Basketbal Vrouwen Promotiedivisie Baros-Jugg- lers. Derde divisie: Pendragon-High Five 2 Eerste klasse: Dynamo'70-Marathon (19.45 uur). Mannen Derde divisie: Volharding-Atta- cus 2 (20.00 uur). Eerste klasse: Pendra gon 2-Condor. Tweede klasse: Voor waarts-Marathon (20.30 uur), Volhar ding 2-Dynamo'70 (21.30 uur), BV Sou burg 2-BC Vlissingen 2 (21.30 uur). Biljarten Biljartkampioenschap Groot Hulst voor verenigingen. Aanvang: 13.00 uur. Loca tie' gemeenschapshuis Malpertuus te Clinge. Dammen PZDB-ciubcompetitie. Hoofdklasse: PWG 's-Gravenpolder 2 - Lammeren- burg. Aanvang: 19.30 uur. Paardensport Golden Horse Trophy (springen paarden 9 00 uur- ideale tijd 5-jarige 10.20 uur. twee fasen 6-jarige 12.30 uur: twee fa sen 1 20m. 14.30 uur: twee fasen 1.25 m. 17.00 uur klassiek met barrage 1.30 m. 20.10 uur: klassiek met barrage. Locatie1 Hippisch Sportcentrum Manege Hei kant. Voetbal Eredivisie. FC Twente-RBC, Roda JC-FC Utiecht. Eerste divisie. Den Bosch-Eindhoven, Dordrecht-Sparta, Volendam-Heracles, WV-Fortuna Sittard, Helmond Sport- TOP. Haarlem-MVV, GA Eagles-Storm- vogels/Telstar, Emmen-Cambuur Leeu warden, Veendam-ADO Den Haag Volleybal Tweede klasse E: AVC'87-Volley/A 2. Zaalvoetbal Pepsi Indoorsoccer Event. Derde speel dag, poule C. 19.00 uur: Zonnemaire-Re- nesse; 19.25 uur: Zierikzee-Bruse Boys, 19.50 uur: Zonnemaire-SKNWK; 20.15 uur: Renesse-Bruse Boys; 20 40 uur SKNWK-Zierikzee; 21.05 uur: Zonnemai- re-Bruse Boys; 21.30 uur: Renesse-SKN WK, 21.55 uur: Zonnemaire-Zierikzee; 22.20 uur: Bruse Boys-SKNWK; 22.45 uur Renesse-Zïerikzee Locatie: Sport centrum Westerschouwen, Burgh- Haamstede. zaterdag ■S3 Atletiek Pallandttoop. Derde wedstrijd voor het Van Buuren Van Marion Runningcircuit. Aanvang 14 00 uur Afstanden: 16 en 8 km. Inschrijven: Clubhuis msv av Flak- kee, Pallandtpolder te Middelharnis Juul van de Walleloop. Wedstrijd in ka der van Klussendienst Runnerscriterium Zeeuws-Vlaanderen. Locatie: Sport- pleinstraat, Kieldrecht (B). Start: 15.00 uur. Afstanden: 3.5,7 en 14 kilometer. ■18 Badminton Hoofdklasse district Zuid-West: Si nar'75-Pijnacker. Locatie: sporthal Nas- saulaan te Middelburg. Aanvang: 14.30 uur. Basketbal Vrouwen Promotiedivisie: Sharklets- Orca's, JRC Boxtel-The Jumpers, Wild cats-Quo Vadis, Black Eagles-Landslake Lions, Akrides-BV Lely 2. Derde divisie: Jumping Crabs-Schijndel, BC Vlissingen 2-Barons 2 (18.45 uur), BV Souburg-Eastwood Tigers (20.30 uur) Mannen. Tweede divisie: Den Dungk-BC Vlissingen, PSV 2-SVH, Virtus-Dunatos Derde divisie: Jumping Crabs-Waldric. Migltore-Eastwood Tigers. Eerste klas se: Agathö9-Starz'81, Smokkelhoek-BV Souburg (19.30 uur), Scheldesport-ABC (19.45 uur). Jongensjunioren hoofdklas se: Virtus-BC Vlissingen. Biljarten Biljartkampioenschap Groot Hulst voor verenigingen. Aanvang: 13 00 uur. Loca tie gemeenschapshuis Malpertuus te Clinge. Dammen Zeeuws kampioenschap: Zesde ronde. Lokatie: Óns Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Aanvang: 13.00 uur. Paardensport Golden Horse Trophy (springen paarden 9.00 uur ideale tijd 5-jarige. 10.20 uur. twee fasen 6-jarige. 12 10 uur: twee fa sen 1.20 m. 14.00 uur 1.25 m. 16.20 uur: twee fasen 1.30 m. 18.20 uur: klassiek met barrage 1.35 m. 20.45 uur: klassiek met barrage 1 40 m. Locatie: Hippisch Sportcentrum Manege Heikant. Dressuur LR en PC De Zwinruiters. 9.00 uur: Pony's klasse L2. 9.30 uur: paarden klasse L2. 11.15 uur: paarden klasse M1/M2. 12.30 uur: Pony's klasse Z1. 12.50 uur: paarden klasse Z1. 13.20 uur: pony's klasse Z2. 13.40 uur- paarden klasse Z2. 14.00 uur: paarden klasse B. 15.30 uur: pony's klasse B. 16.00 uur: po ny's klasse LI. 17.00 uur: paarden klasse LI Locatie: Paardensportcentrum Nieuwvliet. Dressuur LR en PC De Paardebloem. 8.30 uur: pony's klasse B. 9 40 uur: paarden klasse B. 11.40 uur: pony's klasse LI. 12.25 uur: pony's klasse L2, 13,30 uur: paarden klasse L1. 14.45 uur: paarden klasse L2. 15.15 uur: pony's klasse M1. 16.07 uur: pony's klasse M2. 16.30 uur: paarden klasse M1. 18.15 uur: paarden klasse M2 19.00 uur: pony's klasse Z1 19.29 uur: pony's klasse Z2. 20.05 uur: paarden klasse 21. 21.05 uur: paarden klasse Z2. Locatie: manege Stal Vermue Heinkenszand. Schaken 33e ZSB Kerstschaaktoernooï. Locatie: Vierschaar, Meelstraat 6 te Zierikzee. Aanvang: 10 15 uur. Turnen Forza International Gymnastics. Organi satie: Forza Gymnastica. Locatie: Sport- punt Zeeland te Goes. Voorrondes: 12.30-17.00 uur. Finales: 19.30-22.00 uur. Voetbal Eredivisie. Graafschap-FC Zwolle, PSV- Vitesse, Willem ll-Groningen, NEC-RKC. Zaterdag voetbal Eerste klasse C: Altena-GJS, Wilhelmi- na'26-Groote Lindt; Tweede klasse E: Zaamslag-Arnemuiden; Derde klasse A: Kruiningen-De Meeuwen; Vierde klasse A: Spui-Wissenkerke. Aanvang 14.30 uur. Amsteldistrictsbeker Vierde ronde: Veere-Patrijzen, Nieuw- dorp-Jong Ambon, Rillandia-Steen, Tern. Boys-Terneuzen, Borssele-Kloe- tinge. Aanvang 14 30 uur. Juniorenvoetbal A-junioren, derde divisie: Voab-lnter- nos (14.30). B-junioren, derde divisie: Internos- -Voab (13.00), RCS-Terneuzen (14.30). Juniorenbeker A-junioren, Poule 109: Aardenbur g-Oostburg, Terneuzen-Breskens. (14.30). B-junioren, Poule 102: Zeeland Sport- -Dauwendaele(13.15). Poule 104: Zierik zee-Bruse Boys (12.45), Mevo-SKNWK (11.15); Poule 108: Oostburg-Breskens 13.00), Vogelwaarde-Koewacht (12.45); Vrouwenvoetbal Eerste klasse C: KFC'71 -Buitenveldert 2, Nootdorp-Zwart Wit'28; Derde klasse: GW'63-Peursum (restant 39 min./stand 1-0). Vriendschappelijk. Yerseke-Colijns- plaatse Boys. Aanvang: 14.30 uur. Volleybal Mannen, tweede divisie C: Wea/Mevo- '80-Spivo (Onderdak, 18.30 uur). Derde divisie: Fusion-Jola/Olympus. Eerste klasse C: Fusion 3-De Sterre. Tweede klasse A: Fusion 4-Vovero. Derde klasse A: Fusion 5-Wea/Mevo'80 2, Vollido 3-Rijnmond7. Vrouwen, derde divisie: Fusion-Mikro Electro/Roosendaal 2, Vollido-Sarto Tweede klasse E: Diomedon 2-Morres/ Hulst 3. Wielrennen Zeeuwse ATB Cup, negende wedstrijd. Locatie: omgeving Boulevard, Vlissin gen. 13.00 uur: jeugd t/m 12 jaar (20 mi nuten). 13.30 uur: jeugd 13t/m 16jaar(30 minuten). 14.15 uur: veteranen en vrou wen (50 minuten). 15.15 uur: senioren (60 minuten). Inschrijven- De Kanovijver, Van Woelderenlaan te Vlissingen. Orga nisatie: wielerstichting Vlissingen. Zaalhandbal Eerste klasse vrouwen: MOK-EMM. Zaalkorfbal Overgangsklasse B: Koag-Wit Blauw, Fortis-Avanti (19.40), KCC-DVO, Excelsi- or-Tjoba (17.30). Eerste klasse G: HKC- TOP (17.15), Snel-Maassluis, Swift-IJs- selvogels (19.30), RWA-Albatros. Derde klasse A: DSO-Ondo (17.10), Seolto- Vriendenschaar B (17.10), Ventura Sport-Vios W, Oranje Zwart-Óranje Nas sau. Derde klasse B: Korbis-Olympia S, Togo-DVS (19.20), NIO-Good Luck, Reeuwijk-AII Ready (17.50). Vierde klas se A: Scheldevogels-KVK (12.45), Atlas- Blauw Wit (19.50), BKC-Stormvogels (15.50). Reserve vierde klasse A: Olym- pia W-Ondo 2 (17.00), Volharding-AII Ready 2 (15.20). Reserve vierde klasse B: Luctor-Blauw Wit2 (13.05). Jeugd. Over gangsklasse D: Swift-IJsselvogels 17.00. zondag Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: BC Vlissin- gen-Cangeroes (15.15 uur). Derde divi sie: Tenderfeet-Vossenberg. Mannen. Tweede divisie: High Five-Ba- rons, EBBC 3-Pendragon. Derde divisie: EBBC 4-JRC Boxtel, BV Rooi-Sprïngfield. Biljarten Biljartkampioenschap Groot Hulst voor verenigingen. Aanvang: 13.00 uur. Loca tie: gemeenschapshuis Malpertuus te Clinge. Paardensport Golden Horse Trophy (springen paarden 9.00 uur twee fasen 1.20 m. 10.45 uur: twee fasen 1.25 m. 12.55 uur: jacht 1.30 m. 15.00 uur: Kleine Grote Prijs. Klassiek met barrage 1.35 m. 17 40 uur: Grote Prijs Golden Horse Trophy. Klassiek met barrage 1.45 M. Locatie: Hippisch Sport centrum Manege Heikant. Rugby Tweede klasse zuid: Gouda-Tovaal. Aanvang: 14.00 uur. Voetbal Eredivisie. NAC-Feyenoord, Excelsior- Ajax. Zondagvoetbal Hoofdklasse B: TEC-TOP (14.00); Twee de klasse E: Oosterhout-Unitas'30. Don- gen-SV Triborgh (restant 45 min./stand 1-1Derde klasse A: Zeelandia/Mïddel- burg-Domburg, Grenswachters-Honte- nisse; Vierde klasse A: Hulsterloo-Wal- cheren, Oostburg-Vligsingen, Clinge- -Aardenburg; Vijfde klasse A: Vogel waarde-Terhole, Groede-Philippine, Hoofdplaat-Corn Boys, Koewacht-S luiskil, Graauw-Sluis, Vijfde klasse B: Volharding-Luctor'88, Vivoo-Ouwer- kerk, Robur-FC Bergen; Vijfde klasse C: Cluzona-Kaaise Boys, Rimboe-FC Moerstraten, NVS-Vosmeer, SC Wel- berg-DSE, VES'35-Val Aan Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Amsteldistictsbeker. Vierde ronde: Zeeland Sport-RCS. (14.30). Vrouwenvoetbal Derde klasse: Kaaise Boys-Internos, SC Olympus-Madese Boys, Terneuzen- -DIA (10.30). Zaalhandbal Regioklasse C mannen: Rijnstreek- -EMM, Hermes-vd Voort/Quintus 3, Hercules-Westlandia, Atomium'61 2-Dios, DES'72 3-WIK. Eerste klasse: Snelwiek 2-Unitas'63, HVL-ETC, Wings- -EDH, Saturnus-Roda'71. Eerste klasse vrouwen: Snelwiek-Velo, Saturnus'72-EHC, Vires et C-Gemini 2, Hellas 4-ASC95. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Wil Wijnands wordt met ingang van komend seizoen hoofdtrainer bij Zee- landia Middelburg. Wijnands, die nu nog werkzaam is bij buurman MZVC, wordt bij de fusieclub de opvolger van Huib Meerman. De huidige trainer had al in een vroeg stadium aan gegeven dat hij aan het eind van dit seizoen stopt bij de zondag derdeklasser. Wil Wijnands zal ondersteund worden door Paul Schipper, die de functie van technisch coördi nator gaat bekleden. „We had den een aantal kandidaten en die hebben we allemaal een open brief gestuurd", vertelt voorzitter Wim Vermeule. „Maar veel van die trainers had den nog verplichtingen bij hun club en uiteindelijk is Wil over gebleven. En zijn naam stond ook op het lijstje dat wij van de spelers hadden gekregen." Paul Schipper moet er voor gaan zorgen dat de doorstro ming vaniiit de jeugd naar het eerste en andere seniorenelftal len geoptimaliseerd wordt. „Wij denken dat Paul die functie heel goed in kan vullen, want hij ROME - Lazio Roma heeft de kwartfinales bereikt van het toernooi om de Italiaanse voet balbeker. De Romeinen wonnen ook het tweede duel tegen Em- poli. nu uit met 2-1. Voor eigen publiek was het 2-0 geworden. Chiesa opende de score voor La zio vlak voor rust. Na ruim een uur besliste verdediger Pancaro de wedstrijd door een vrije trap van Chiesa hard binnen te kop pen. Grieco deed iets terug voor Empoli na een blunder van Co- lonnese. Perugia schaarde zich bij de laatste acht ten koste van Sampdoria, dat uitkomt in de Serie B. Vryzas, vlak voor rust, en Miccoli, in de laatste minuut, bepaalden de eindstand op 2-0. In Genua was al gelijkgespeeld: Sampdoria speelde ruim drie kwartier met tien man. Aanval ler Bazzani kreeg rood omdat hij William Viali velde met een elleboogstoot ANP/RTR heeft bij Kloetinge al ervaring opgedaan", aldus Vermeule. Dat Zeelandia Middelburg de nieuwe trainer heeft 'wegge plukt' bij de buurman is volgens voorzitter Vermeule toevallig. „Wij zochten een trainer met he! diploma trainer/coach 2 en heb ben daarom meerdere mensen aangeschreven. En dat het dan de trainer van MZVC is gewor den, is toeval." Badminton Guanghzou. China Open. Vrouwen enkelspel, tweede ronde: Ad dina (Ned) - Lin Zhu (Chn) 11-4 11-3, Oil Wit (Ned)-Hallem (Eng) 11-3 8-1111-3, Vrouwen dubbelspel: Audina/Jona thans (Ned) -Zhen Lu/Luxi Xiao (Sin) 111 11-5. Gemengd dubbelspel, kwartfinale Bruil/Jonathans (Ned) Chen Qiqiu/Zx Tingting (Chn) 9-11 11-6 3-11. Basketbal New York. NBA. Boston Cetics - Miami Heat 81-91, Was hington Wizards - Memphis Grizzliö 118-100, Cleveland Cavaliers - Detrc' Pistons 106-111 nv, Philadelphia 76-ers Minnesota Timberwolves 99-94, Chic; go Bulls - Toronto Raptors 96-83, Uti' Jazz - Orlando Magic 90-97, Denver Nuj gets - Dallas Mavericks 75-80, Houst" Rockets - Indiana Pacers 95-83, Seat? Supersonics - San Antonio Spurs 88 5' Golden State Warriors - New Orlear.; Hornets 111-106, LA Clippers - Portia*: Trail Blazers 93-97. Dammen Riga. WK-tweekamp vrouwen, eerst* set, vierde partij. Tamara Tansykkoezina (Rus) - ZojaG» loebjeva (Let) 2-0. Eindstand: 5-3. Skiën Ruka (Fin). Wereldbeker freest^-: buckelpiste (moguls). Mannen: Luusua (Fin) 27,33, 2. Mayer (VSt)27^ 3. Rousseau (Can) 26,87, 4. Bloom (Nefl 26,85, 5. Ronkainen (Fin) 26,66; 38. Je! frey Bignell (Ned) 14,88. Vrouwen: 1. Traa (Noo) 27,26, 2. Bern: sen (Noo) 26,66,3. Bahrke (VSt) 25,88, T sjerkasova (Rus) 25,77,5. MarblerfOc: 26,60; 22. Bernadette van der Gr«' (Ned) 15,71. Sportprijsvragen Lucky Day: 6-7-8-14-15-18-25-26-27-3." 32-34-44-50-54-61-62-70-73-75. (onde voorbehoud) Volleybal Oldenzaal Top Teams Cup vrouwen groep 2. Arke Pollux - Kralovo Pole Brno (Tsj)3-1 (25-22 25-23 25-19). Mannen. Eredivisie. Nesselande - Ekspalvo 3 - 0. doorTim Senden HOLTEN - Amper 22 jaar is Mark Tui tert, maar hij heeft waarschijnlijk de grootste dip uit zijn carrière ai achter de rug. Aan de vooravond van het NK all round. komend weekeinde in Assen, kijkt de schaatser uit Holten nog één keer achterom. „De mensen in mijn omgeving zagen me aftakelen. Zowel mentaal als fysiek." De naam Mark Tuitert is voorlopig nog onlosmakelijk verbonden met het blokje van Baselga di Piné. In dat Noord-Itali aanse plaatsje leek de rijder twee jaar ge leden voor een enorme verrassing te gaan zorgen toen hij op het EK allround na de eerste dag aan de leiding ging. Onbevan gen begon hij aan de 1500 meter, zijn bes te afstand. Tuitert stapte op een blokje, viel en vergooide de Europese titel„Zo'n kans krijg je niet vaak", weet Tuitert. „Zeker niet op die leeftijd." De valpartij vormde het voorportaal van anderhalf jaar tegenslag. Het daaropvol gende seizoen trainde Tuitert als een be zetene, maar kwam hij amper vooruit. „Ik wilde zo snel mogelijk revanche Zet te alles op alles, zodat het dat jaar wel zou lukken. Ik maakte mezelf gek." Bewijzen Hij wilde zich te graag bewijzen. Hij had zojuist een nieuw contract getekend, werd in kranten en tijdschriften de hemel ingeschreven, maar voelde zich toch rot. De nasleep van het EK speelde daarbij een rol, maar ook de scheiding van zijn ouders. „Vorig jaar augustus, september zat ik in een fuik. Alles kwam bij elkaar. Trainen werd een soort uitvlucht. Men sen in mijn omgeving zagen me aftake len zowel mentaal als fysiek. Ik zat abso luut niet lekker in mijn vel. Ik belandde in een vicieuze cirkel, nam van niemand adviezen aan. In september reed ik al niet goed en vervolgens ging het elke maand slechter. In november voelde ik me een dooie pier." In die periode stelde een arts de diagnose dat de schaatster de ziekte van Pfeiffer had. Nog een klap. Maar tegelijkertijd gaf die mededeling ook rust. Eindelijk Mark Tuitert: „Toen ik op de bank naar de Olympische Spelen keek, kon ik eindelijk terugkijken en nadenken over waar het was misgegaan." foto Jasper Juinen/ANP kon Tuitert zich erbij neerleggen dat het toch al rampzalige seizoen over was. Het duurde vervolgens nog twee maanden voordat hij weer volledig bij zirmen was. ..Toen ik op de bank naar de Ofympische Spelen keekkon ik eindel i j k terugk j ken en nadenken over waar het was misge gaan." Tuitert concludeerde dat een combinatie van factoren hem naar de rand van de af grond van zijn bestaan als beroeps- schaatser bracht. Te veel trainen, tegen slagen in zijn privé-leven en pech speel den daarbij een rol. Maar ook de samen werking met coach Peter Mueller was duidelijk uitgewerkt. „Er zat zoveel stress in de ploeg." Zonder Mueller, maar met toekomstvisie en trainingsschema's begon Tuitert de voorbereiding op dit seizoen. De afgelo pen weken konden de volgers hem nog niet op een uitschieter betrappen, maar de voormalig hts-student wordt naar ei gen zeggen elke week een stukje sterker. „Precies zoals uitgestippeld is." Sportman van het jaar Jochem Uytde- haage is volgens Tuitert de grootste favo riet op de half overdekte baan in Assen. Maar ook CarlVerheijen houdt hij scherp in de gaten. „Daarachter is een rijtje van vijf, zes schaatsers die allemaal bij de eerste vier kunnen eindigen", zegt Tui tert. „Trouwens, bij die rijders zitten en kele schaatsers die ook kunnen winnen. Zelf ga ik voor het podium, dan is mijn kwalificatie voor het EK zeker. Deelna me aan het Europees kampioenschap zou prachtig zijn." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38