Zeperd OM in terrorismezaak Voor meeste Pim People is vandaag avontuur voorbij PZC PZC f Taalles in thuisland vergroot kansen van immigranten Tactiek van de haat geeft nationalistische hindoes nieuwe hoop Rechercheur: ik ga maar parkeerbonnen uitschrijven Medeverdachte (23) wil beginnen met rest van zijn leven 19 december 1952 m\ donderdag 19 december 2002 Politie en justitie werkten vijftien maanden keihard om de zaak te gen vier vermeende terroristen rond te krijgen. Het uiteindelijke dossier vulde 45 ordners. Maar de rechter noemde het meeste bewijs onrechtmatig verkregen en besloot gisteren tot vrijspraak. Advoca ten glunderden, rechercheurs reageerden teleurgesteld. door Sander Rooijakkers Voor de deur van de extra be veiligde rechtszaal in Rot terdam namen advocaten de ge lukwensen in ontvangst. Hun cliënten waren vrijgesproken. De meeste rechercheurs die aan het onderzoek naar de vermeen de terroristen hebben gewerkt, waren inmiddels vertrokken. ,,Ik denk dat ik maar parkeer bonnen ga uitschrijven," zei één van de politiemensen na de uit spraak hoofdschuddend. Vijf tien maanden werk werd door de rechter naar de prullenbak verwezen. De Algemene Inlichtingen en Veiligheidsdienst (AIVD) speel de een cruciale rol. De dienst moet de staatsveiligheid in de gaten houden. Zij is geen ver lengstuk van politie en justitie, zei rechtbankpresident Van door Sander Rooijakkers Een half jaar lang zat de 23- jarige in Eritrea geboren Rotterdammer in de gevange nis. Hij dacht dakloze geloofs genoten onderdak te hebben ge boden, maar de politie hield hem aan op verdenking van be trokkenheid bij internationaal terrorisme. Gisteren werd de man vrijgesproken. Hij kan nu eindelijk beginnen met de rest van zijn leven. De Rotterdammer heeft altijd volgehouden dat hij geen idee had waar zijn tijdelijke huisge noten mee bezig waren. Ze lo geerden amper twee weken bij hem, toen de politie zijn huis binnenstormde. Plotseling werd zijn eenvoudige bovenwo ning in Bergpolder wereld nieuws. Tot zijn arrestatie werkte hij voor de gemeentelijke instelling Werkstad Nadat hij zes maan den had vastgezeten, stopte hij met dat werk. Aan het begin van dit schooljaar wilde hij een nieuwe start maken. Hij begon daarom aan een studie ICT. Maar dat wil nog niet echt vlot- Klaveren gisteren. En dus mag de ATVD de politie wel tippen over mensen die bezig zijn met strafbare zaken, zoals het voor bereiden van een aanslag. Maar politie en justitie moeten ver volgens zélf bewijs verzamelen voordat zij de verdachten in de kraag grijpen. Op 27 augustus vorig jaar waar schuwde de AIVD het landelijke openbaar ministerie voor enke le vermeende terroristen, die toen nog in het Oude Noorden van Rotterdam woonden. De twee hoofdverdachten (28 en 30 jaar oud) verhuisden niet veel later naar de woning van een 32- jarige medeverdachte in Berg polder. De observanten van de politie verhuisden mee. Er was nog geen enkele reden om in te grijpen. Vooreen eventuele aan houding en huiszoeking moet er een reële verdenking zij n dat be trokken personen zich schuldig maken aan een strafbaar feit. Behalve de AIVD-tip had de po ten, zo vertelde hij twee weken geleden tegen de rechter. „Door deze zaak heb ik veel te veel stress." Daar komt bij dat iedereen op school en op straat hem ziet als een terrorist, meent de 23-jari- ge. Dankzij de uitspraak van de rechter kan dat veranderen. Dat neemt echter niet weg dat de Rotterdammer zeker ook een forse schadevergoeding gaat claimen voorde tijd die hij onte recht in de cel heeft gezeten. Normaal gesproken zou hij na zes maanden onterechte deten tie kunnen rekenen op zo'n 15.000 euro. „Maar ik denk dat we nu wel wat hoger gaan zit ten", zegt zijn advocaat J. van de Sande. „Het adres en de woning van mijn cliënt, het is allemaal in het nieuws geweest. En daar komt dan ook nog de zwaarte van de zaak bij." Vanwege die zware verdenkin gen zullen ook de andere ver dachten forse vergoedingen claimen. De twee hoofdver dachten zouden normaal ge sproken recht hebben op onge veer 40.000 euro, maar ook hun advocaten gaan voor een 'aan merkelijk hoger' bedrag. GPD litie op dat moment nog hele maal geen bewijs kunnen verza melen. Twee dagen na de aanslagen van 11 september in de VS besloot de Rotterdamse politie toch tot aanhouding over te gaan. De woning van de mannen werd doorzocht, wat een tas vol ver valste paspoorten opleverde en een aantal videobanden met gruwelijke beelden van moor den in Tsjetsjenië en een toe spraak van Bin Laden. Aanslag Uit de latere verhoren bleek dat met name de twee hoofdver dachten een ruime kennissen kring hadden, onder wie een aantal vermeende leden van Al Qaeda. Een enkele kennis had springstoffen in huis. De voor malige buurman van de 30-jari- ge hoofdverdachte, tevens vriend van de 28-jarige hoofd verdachte, verklaarde dat hij een aanslag zou gaan plegen op 9 de Amerikaanse legerbasis Kleine Brogel in België of de Amerikaanse ambassade in Pa rijs. Wie hieruit afleidde dat justitie daarmee de zaak rond had, juichte duidelijk te vroeg. Het bewijst nog altijd helemaal niets, oordeelde de rechter. Dat hiermee een trend is gezet voor de zaken tegen buitenlandse verdachten, zoals de voormali ge buurman, is niet te verwach ten. De Rotterdamse rechter oordeelde alleen over de ver dachten die hier zijn gepakt, terwijl de ex-buurman veel di recter betrokken zou zijn bij de te plegen aanslag en bovendien zelf heeft bekend. Het oprollen van de vermeende Al Qaeda-cel in Nederland leid de tot een internationale poli tieactie. Het Rotterdamse on derzoeksteam werkte samen met opsporingsdiensten in on der meer België, Frankrijk, Duitsland, Engeland en Spanje. Veel van die landen werden be zocht. En in het diepste geheim werd de vermeend leider van de Europese tak van Al Qaeda on der de strengst mogelijke veilig heidsmaatregelen naar Rotter dam overgebracht. Het mocht allemaal niet baten. Zelfs als er wel een geldige aan leiding was geweest om de ver dachten te arresteren en de wo ningen te doorzoeken, dan nog was er volgens de rechter onvol doende overtuigend bewijs ge weest. Justitie dacht daar twee weken geleden nog duidelijk anders over. Wat de mening van het openbaar ministerie na de uit spraak van gisteren is, is nog on duidelijk. Justitie wil het vonnis eerst goed bestuderen, voor zij zich uitlaat over een eventueel hoger beroep. De drie niet-Ne- derlanders worden per direct overgedragen aan de vreemde lingenpolitie, i n afwachting van hun uitzetting. GPD Turkse en Marokkaanse bruiden en kinderen die naar hun ou ders in Nederland emigreren moeten al in hun thuisland Ne derlands en les over de Nederlandse maatschappij krijgen Dat vindt een kamermeerderheid, die het kabinet deze week opdroeg de mogelijkheden op een rij te zetten. CD A-kamerlid Mirjam Sterk nam. daartoe het voortouw. De rechtbank in Rotterdam was gisteren zwaar beveiligd tijdens het proces tegen de vier vermeende terroristen. foto E PA door Ap van den Berg Jaarlijks vestigen 18.000 bui tenlanders zich hier in het kader van gezinsvorming en - hereniging. De meeste migran ten zijn niet of zeer slecht op hun verhuizing voorbereid. Ze spre ken de taal niet en wanen zich buitenaardse wezens in Disney land. Zelfs na de verplichte in- burgeringscursus komt de inte gratie moeizaam van de grond. Bovendien: liefst 75 procent van de huwelijken strandt opmer kelijk snel. Het vermoeden van schijnhuwelijken is groot. - Dat is geen vrolijk verhaal. „Ondanks al onze inspanningen staan migranten vaak te lang langs de zijlijn en dat zet hen op achterstand. Daarom willen wij dat in de landen waar de meeste migranten vandaan komen - Turkije en Marokko - de inbur gering alvast begint. Ik denk aan het opbouwen van een klei ne en het leren over onze wetten, cultuur en gebruiken." - Dat is toch niet te organiseren „Natuurlijk wel. Een paar jaar geleden heeft Volksgezondheid contracten afgesloten om ver pleegsters uit de Filipijnen, Indonesië en Rusland naar Ne derland te halen. Die hebben voordat ze hier kwamen werken in hun geboorteland eerst een inburgeringscursus gekregen. Dat kan elders dus ook." - De afstanden zijn anders groot in Turkije en Marokko. „Bruiden van het platteland moeten nu ook al naar de grote stad, om een verblijfsvergun ning aan te vragen. Dan komen ze ook in contact met allerlei in stellingen. Bovendien hebben ze op het platteland vaak tv en soms een computer. Maar dat zijn didactische problems Waar het om draait, is dat mensen basis-Nederlands met- geeft voordat ze hier komen r op de hoogte zijn van wat htc hier te wachten staat en water van hen wordt verwacht." - Wat verstaat u onder basis-fa. der lands? „Men moet zich kunnen redde bij bakker, slageren fietsennt ker. Dat geeft zelfvertrouwen waardoor ze zich sneller om wikkelen. - Wie geeft de lessen in buiten land? Een gerepatrieerde staal. arbeider? „Nee. Dat kan via een leerstot Nederlands van een universi teit. In Ankara fs ook al ee commerciële opleiding Neder lands. Ik krijg ook brieven va: Nederlanders en allochtoner. die daar cursussen willen ver zorgen. Maar daar zul je dan we, eisen aan moeten stellen. - Welke? „Daar moeten we ons verdiepen. Misschien maakt he onderzoek wel duidelijk dat het wenselijk is om de hele inburge ringscursus in het buitenlands; te ronden." - Dat wordt straks peentjeszwe- ten voor analfabeten. „Daar moet je aparte lesmetho den voor ontwikkelen. Maarda: moet ook als je die mensen ir. Nederland een volledige inbur geringscursus geeft. - En het effect op het aantc schijnhuwelijken? „Of inburgering in het land van herkomst een remmende wer king heeft op schijnhuwelijkeni h kan ik moeilijk beoordelen! Maar het zal de kans daarop' slist niet vergroten." GPD ]Ken, h elenl b ■pb ij door Harald Doornbos Gujarat is de deelstaat waar India's Vader de Vader lands, Mahatma Gandhi, werd geboren. Diens tactiek van vreedzaam protest tegen de Britse kolonisator maakte hem tot een legende. Maar juist van uit datzelfde Gujarat dreigt nu een eind te komen aan het vreedzame, democratische en seculiere Gandhiaanse India. Want Gandhi's pacifistisch ge- dachtengoed is ruim vijftig jaar na zijn dood nergens te vinden in Gujarat. In februari werden zo'n duizend moslims gedood door hindoes tijdens rellen, na dat een groep moslims een trein in brand had gestoken waarbij 57 hindoes levend verbrandden. En de uitslag van vorige week gehouden verkiezingen liegt er ook niet om: de nationalistische hindoepartij BJP won een twee derde meerderheid. Haar leider. Narendra Modi, is niet alleen een fanatieke hindoe, maar te vens lid van de RSS, een ex treem-rechtse groepering van hindoe-fundamentalisten die op 30 januari 1948 Mahatma Gandhi vermoordde, omdat hij te veel zou hebben toegegeven aan de moslims. Door de media en de oppositie werd Modi na de rellen van fe bruari afgeschilderd als 'de Hit- Ier van India'. Terwijl moslims werden vermoord, verdreven en huizen en winkels in vlammen opgingen, gaf Modi zijn politie de opdracht niet in te grijpen Kristallnacht in Gujarat, met Modi als Hitier. „Moslims wor den vermoord en politiek volle dig gemarginaliseerd", zegt professor J.S, Bandukwala, een moslim uit Gujarat, „Zo eindi gen we als de joden in Nazi- Duitsland." De vergelijking gaat nogal ver. Er mogen dan overeenkomsten zijn (zo roept Modi's partij op tot DNA-onderzoek van moslims en christenen, zodat weten schappelijk bewezen kan wor den dat de minderheden vroeger allemaal hindoes waren), maar je moet het wel erg bont maken om met Hitier te worden verge leken. Nationalist Modi is van kinds af een hindoe- nationalist geweest Hij werd pas in 2001 premier van Guja rat, maar was al jarenlang zeer actief in de rechtervleugel van de BJP en de RSS. Toen de BJP midden jaren negentig aan de macht kwam, was hij al bekend vanwege zijn prominente rol bij de afbraak van een moskee door hindoe-fundamentalisten. Niet meer populair Maar de nationale regering van premier Atal Behari Vaypajee, die lid is van de BJP, is niet meer zo populair. Geen enkele keer slaagden de nationalisten er in hun verkiezingswinst te herha len. Ook veel hindoes leken hun buik vol te hebben van de pro- hindoe-retoriek van de BJP, omdat juist hun eigen buik leeg bleef vanwege voortdurende ar moede en de oneerlijke verde ling van de economische groei. Opiniepeilingen lieten een enorm verlies zien voor de BJP. ook in Gujarat En toen was daar Modi. Al tij dens de aardbeving van februa ri 2001. waarbij in Gujarat 20.000 doden vielen, zorgde hij ervoor dat de moslims - een min derheid van 20 procent - nauwe lijks geholpen werden. Bijna al le konvooien met tenten en voedsel reden door naar de hin doedorpen. Modi meldde 'dat moslims en christenen zich die nen te realiseren dat ze in de minderheid zijn en bij de gratie van de hindoes in India mogen leven'. Monsterwinst Deze 'tactiek van de haat' lijkt Modi geen windeieren te leggen. Met de monsterwinst slaagt de BJP er in om voor de eerste keer ergens aan de macht te blijven. Haat, geweld en intolerantie blijkt te werken en stemmen op te leveren. De BJP kreeg de meeste stemmen in gebieden waar de meeste moslims waren vermoord. De BJP en de RSS waren er dan ook als de kippen bij om Modi te feliciteren. Premier Vajpayee zei: „Dit is het begin van onze mars naar een nieuwe overwin ning tijdens de nationale ver kiezingen van 2004." En Ram Madhav van de RSS: „Dit man daat is een les voor de media, de seculiere maffia en de oppositie. De BJP dient zich te identifice ren met nationalisme en zal de komende tijd hard werken om het nationalisme te laten zege vieren." GPD Met 26 man marcheerden ze dit voorjaar Tioeede Kamer binnen. Aan dit avontuur komt voor de meeste 'Pim People' vandaag alweer een eind. Het parlement vergadert immers de laatste maal vóór de nieuwe stembus gang op 22 januari. Het wordt een afscheid met gemengde ge voelens. door Frouke Houtman en Paul Koopman Aan het echte Kamerwerk is hij niet eens toegekomen, zegt Egbert-Jan Groenink. Een aantal weken zat hij namens de LPF in de Kamercommissie die zich verdiepte in het drama Sre brenica. Maar door het drama in zijn eigen partij liep ook die ac tiviteit spaak. „Ik ben er na de besloten verho ren uitgestapt. Ik kon me erdoor al het geruzie in de partij niet op concentreren. Slapeloze nach ten heb ik ervan gehad, maar dat is nu gelukkig voorbij." De 'Pim People', zoals ze door de Britse media werden genoemd, zouden alles gaan veranderen. Barstensvol ambitie en daden drang stapten ze na de electora le aardverschuiving van 15 mei de tempel van de democratie binnen. Zesentwintig nieuwe volksvertegenwoordigers, met een opdracht van de doodge schoten lijsttrekker. Lang heeft het avontuur, door geruzie, niet geduurd. Op 22 ja nuari gaat de natie opnieuw naar de stembus. Volgens de re centste opiniepeilingen blij ft er van de divisie van destijds maar een handvol soldaten over. Hoe kijken de LPF-Kamerleden terug op hun kortstondige avontuur in Den Haag9 De reac ties zijn gemengd, net als de ge voelens overigens. Neem de voormalige opticien Theo de Graaf. „Ik heb er een goed ge voel over, een prachtige periode meegemaakt", zegt hij monter. „Ik heb toch met mijn collega's het nieuwe stelsel voor de volks gezondheid op de rails gezet. Een mooi stuk werk, vind ik zelf. Door het gedonder in de partij heb ik me niet te veel laten aflei den. En hoewel ik het heel ver drietig vind dat het kabinet is gevallen, hebben we toch een enorme invloed gehad. Alle par tijen zijn naar rechts opgescho ven." Dat De Graaf ondanks De LPF-fractie in de Tweede Kamer. De meeste Pim People zitten er vandaag voor het laatst. foto Cees Zorn/GPD zijn verdiensten voor de fracties niet herkiesbaar is, wijt hij ove rigens aan 'het geknoei van di lettanten in het partijbestuur'. De Graaf „Ze hebben niet eens met mij willen praten!" Het ge ruzie in de partij was volgens hem onvermijdelijk: „We kwa men uit het niets. We moesten werken zonder vereniging, zon der wetenschappelijk bureau, zonder ingevoerde medewer kers en zonder echte leider. Het zou een godswonder zijn ge weest als we géén problemen hadden gehad." Dissident Cor Eberhard is, vergeleken met de 'positivo' De Graaf, een stuk somberder. Eberhard werd ook uit de fractie gezet, wegens dis sident gedrag. Aan het houden van een maidenspeech in de Ka mer is hij nooit toegekomen. „Daar zit ik niet eens mee. Wel met het feit dat het zo slecht met ons is afgelopen. We hadden een unieke kans om dingen te veran deren, en die hebben we gewoon vergooid. Dat vind ik heel erg. Echt leuk gevonden heb ik het nooit in de Kamer. Het is er alle maal zó stroperig! De procedu res zijn hier belangrijker dan het resultaat." Gerlof Jukema vergelijkt het wekelijkse vragenuurtje in de Kamer met 'zeepkistenpoli- tiek'. „Iedereen staat maar een beetje in de ruimte te praten, al leen om goed over te komenHet is een beschamende vertoning." Jukema denkt wel dat de LPF iets in de starre denkwijze van de Kamer heeft kunnen veran deren. „WD-lijsttrekker Zalm zegt nu ook dat hij bepaalde procedures wil veranderen. Dan zie je dat wij weer eens gelijk hebben gekregen Van Joao Varela's aanvankelijke enthousiasme om de Kamer op stelten te zetten, lijkt weinig meer over. Het LPF-Kamerlid had op de eerste vergaderdag van het kabinet-Balkenende nog brutaal geroepen 'het geou wehoer' in de Tweede Kamer beu te zijn. „Het is nooit ons be langrijkste doel geweest om de cultuur in de Kamer om te gooi en", zegt hij nu voorzichtig. „We gingen en gaan nog steeds voor de inhoud." Varela vindt dat zijn partij te weinig tijd heeft gehad om iets neer te zetten. „In de Kamer gel den al honderd jaar dezelfde re gels. Die verander je niet in een paar maanden." Hij gelooft wel dat de LPF politiek dichter bij de burger heeft gebracht. „Het is nu veel laagdrempeliger. Dankzij ons kunnen mensen op de publieke tribune een debat goed volgen Je zult mij nooit in gewikkeld taalgebruik of jar gon horen gebruiken." Egbert-Jan Groenink verzucht: „Het was kort maar krachtig. Ik heb het gehad. Echt. De manier waarop de Kamer werkt, is me meegevallen. Die spelregels maak je je toch vrij snel eigen. Maar het geruzie in eigen gele deren is me opgebroken Het had niets met politiek te maken, het was volgens mij een gevolg van ons amateurisme. Het was een moddergevecht. En ik zeg in alle eerlijkheid: het gedonder was de schuld van de LPF en van niemand anders." Eén ding hebben de 'Pim Peop le' wel gemeen- ze zien uit naai de toekomst. „Ik ga weer in de groothandel van mijn familie werken. Daar heb ik heel veel zin in", zegt Groenink. De Graaf: „Financieel ben ik boven jan. Ik krijg gelukkig meer tijd voor mijn kleinkinderen en hob by's. pianospelen en golfen. Mag het?" Varela keert als een van de wei nigen mogelijk terug in de Ka mer. „Ik ben er niet op afge knapt. We hebben bijvoorbeeld op het gebied van integratie en asielbeleid heel wat bereikt." Eberhard: „Wat ik ga doen? Ik ga voorlopig niets doen. Daar zie ik naar uit. En als een andere beweging ooit weer aan de slag gaat met de agenda van Pim Fortuyn, dan sluit ik me daar misschien wel weer bij aan. Want er blijft iets broeien in dit land, dat weet ik zeker." GPD HERMANS - Het gerechts hof in Amsterdam heeft schrijver W.F. Hermans vrij gesproken van belediging. Hermans was beschuldigd van belediging van het ka tholieke deel van Nederland in zijn roman Ik heb altijd ge lijk. MAROKKO - De Verenigde Naties hebben in een resolu tie aangedrongen op onder handelingen tussen Frank rijken Marokko, met als doel de laatste zelfbestuur te ver lenen Nederland onthield zich van stemming, evenals onder meer België en de Ver enigde Staten. SPORTVELD - De gemeen teraad van Aardenburg heeft geld beschikbaar gesteld voor de aanleg van een twee de sportveld in de stad. De Nederlandse Heide Mj. denkt nog deze winter met de aanleg te beginnen. DIERENBEUL - De politie rechter in Middelburg heeft een koopman uit Sluis we gens dierenmishandeling veroordeeld tot een boete van 100 gulden. De man had in november schapen en lam meren in een weide achterge laten, terwijl daar geen eten was voor de dieren en hij ze ook niet van voer voorzag. Internet: www pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail: web@pzc nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden, zaterdags tot 12 00 uur Overlijdensadvertenties: maandag t/m vr ijdag tijdens kantoorur# zondag van 16.00 tot 18 00 uur Tel. (0118) 484000. Fax (0118) 470100 Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 2,00 per maand 2050 per kwartaal 55 W per jaar. 209.90 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail- lezersservice@pzc nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk maandag t/m vri|dag 1.10 zaterdag 1.65 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47 70.65 597 Postbank 35 93 00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd Voor gewone advertenties Tel (0118) 484240 Fax (0118)470100 Voor kleintjes Tel (0118)484321 Fax: (0118) 484370 Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Piovinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern De dotf" aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor ona (abonnementen)administralie en om u te (laten) inlormeren over voor u relevante diensten en p'f ducton van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener ol door ons zorgvuldig geselecteerde öerdon Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schfitte'i|k melder bi| PZC alde»r>; lezersservice. Postbus 3229 4800 MB Breda Hoofdredactie: A L Oosthoek D Bosscher (adjunct) A L. Kroon (ad|unct) Centrale redactie: Oostsouburgse weg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Fax (0118)470102 E-mail. redactie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Fax (0118)470102 E-mail. redwalch@pzc nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel (0113)273000 Fax (0113)273030 E-mail redgoes@pzc.nl T erneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel (0115)645769 Fax. (0115)645741 E-mail redtern@pzc nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel. (0114) 372776 Fax. (0114)372771 E-mail redhuist@pzc nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax (0111)454657 E-mail redzzee@pzc nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8 00 tot 17 00 uur Zienkzee. Goes en Hulst 830-17.00 uur Behoort tot LUGQGriGr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 4