Nog geen locatie daklozenopvang LaBan PZC College Terneuzen duikt in dossier Koegorspolder Axels experiment met woonwagens Veertig jaar Breskens in woord en beeld Toch vergunning NS voor rangeerterrein Sas van Gent leger des Heils roept nieuwe gemeenteraad Terneuzen op tot spoed Kerstfeest voor jeugd in Hulst Winnend schilderij Kerstconcert Veronica in Zuidzande Hulst veegt straten na oudjaar Nehalennia steunt Unicef Poging tot berovingen in Vlissingen Messenzwaaier veroordeeld Op de bon voor Hitlergroet z IJ donderdag 19 december 2002 Hoor René Hoonhorst TERNEUZEN - Hoewel de ge meente Terneuzen er dit jaar niet meer in slaagt een locatie aan te wijzen voor een nieuwe dag- en nachtopvang, gaat het Leger des Heils er vanuit dat de deuren van een permanente op vang opengaan voor Kerstmis 2003. De opvang van dak- en thuislo zen gebeurt al bijna zes jaar HULST - De Stichting Jeugd Vakantie Werk Hulst houdt vrij dag 27 december een kerstbij eenkomst op het buitencentrum 't Jagertje. Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar staan er spelletjes en een smulparty op het programma. Het kinderkerstfeest begint om 14.00 uur. De deelnemers kun nen zich ook buigen over de lo gowedstrijd. Het Jeugd Vakan tie Werk Hulst bestaat namelijk dertig jaar. Daarvoor is een nieuw logo verzonnen. Dit man netje wordt voortaan de mas cotte van het jeugdfestijn. Al leen moet voor de mascotte nog een naam verzonnen worden. De vijf leukste inzendingen worden beloond met een prijs. TERNEUZEN - Het olieverf schilderij Zeeschap van Con- stantijn Molenkamp is gekozen als beste van de tentoonstelling Het Gezicht van de Kunstuit leen Terneuzen. P. Uneputty uit Terneuzen mag het werk een maand gratis mee naar huis ne men. Zij was een van de 39 be zoekers van de tentoonstelling die het werk als hun favoriete hadden uitgekozen. OOSTBURG - Een kerst zonder concert van de Koninklijke Mu ziekvereniging Veronica uit Zuidzande is haast onvoorstel baar. Al vele jaren is het jaar lijks gehouden kerstconcert bij velen uit heel de regio geliefd. Dit jaar wordt dit concert gege ven op maandag 23 december om 20.00 uur in de rk aan het Eligiusplein te Oostburg. Het repertoire staat voor een groot deel geheel in het teken van de kerstdagen. Zo worden Happy Christmas van John Lennon en We wish you a Merry Christmas gespeeld Maar ook andere bekende nummers staan op het programma, zoals de Bo lero van Ravel en het bekende liefdeslied uit The Phantom of the Opera, Amazing Grave en muziek uit de oorlogsfilm Sa- ving Private Ryan. Een heel bij zonder luistergenot zal het door Wilfried Mistiaen gebrachte nummer Aria zijn. Mistiaen speelt dit nummer op euphoni um. Veronica staat onder leiding van dirigent Ronny d'Herck. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vanuit noodgebouwtjes en aan die situatie moet zo snel moge lijk een einde komen, vindt ma joor H. Kooijman van het heils leger. Sinds de bouwketen aan het Schelpenpad zijn verlaten, is de dag- en nachtopvang al weer ruim twee jaar gevestigd aan de Beneluxweg. Bij het be trekken van de portocabins naast het waterschapsgebouw liet de gemeente de uitbaters (Leger des Heils en Zeeuws Consultatiebureau voor Alco- door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het nieuwe col lege van burgemeester en wet houders van Terneuzen wil op korte termijn weten of de ont wikkelingsplannen voor de Koegorspolder nog kunnen worden bijgesteld of niet. WD-wethouder K. van der Hoofd, die de voorbije vier jaar verantwoordelijk was voor de portefeuilles ruimtelijke orde ning en milieu stelde eind sep tember van dit jaar dat de aan leg van een 37 hectare groot slibdepot en de bouw van een windmolenpark met 22 molens van 130 meter hoogte 'onom keerbaar' was. Het nieuwe col lege heeft daar twijfels over en wil nu nagaan in hoeverre de ge- door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - Burgemees ter en wethouders van Sas van Gent geven NS Railinfrabeheer toch een beperkte milieuver gunning voor het rangeerterrein in het centrum van Sas. Dat is besloten tijdens de weke lijkse collegevergadering. Aan vankelijk weigerde het coUege de vergunning te geven om meer druk te zetten op de onderhan delingen die lopen over de ver plaatsing van het rangeerter rein buiten het centrum. Het nieuwe standpunt heeft volgens B en W te maken met verschillende factoren. Ten eer ste is vanuit het ministerie van hol en Drugs) en de gebruikers weten dat er gezocht werd naar een permanente locatie voor een dag- en nachtopvang. Wethouder P. Hamelinck laat weten dat het Terneuzense col lege er niet in is geslaagd om een definitieve keuze te maken uit tien eerder geselecteerde loca ties. In samenspraak met het le ger en ZCAD is de selectie te ruggebracht tot drie locaties. „Ambtenaren onderzoeken mo menteel de voor- en nadelen van VROM sterk aangedrongen op adequate milieuvergunningen voor goederenemplacementen waar gerangeerd wordt met wa gons met gevaarlijke stoffen. Het gaat veelal om rangeerter reinen waar veiligheidsmaatre gelen moeten worden getroffen in het kader van het zogenaam de PAGE-project. Dat staat voor Project Aanpassing Goe deren Emplacementen. Volgens B en W is het voor de omwonenden prettig te weten dat er alsnog een vergunning wordt verleend, waarin voor schriften staan om gevaar en overlast te voorkomen. Uitbrei- ding van activiteiten is uitgeslo ten. De gemeente beschikt met de die drie locaties. Het door hen op te stellen rapport moet de nieuwe gemeenteraad inzicht geven over de meest geschikte locatie voor een dag- en nacht opvang", betoogt Hamelinck. Lang De scheidende wethouder geeft direct toe dat het ontzettend lang duurt voor een besluit over permanente opvang wordt ge nomen. „Het vinden van een lo catie is natuurlijk ook een weer vergunning in de hand nu ook over de mogelijkheid om NS en gebruikers van het emplace ment te corrigeren. „De ge meenschap is hiermee beter ge diend dan met een situatie waarbij handhaving niet moge- barstige materie. Er is geen plek te vinden waar een opvangcen trum makkelijk bereikbaar is voor dak- en thuislozen én geen overlast veroorzaakt voor buurtbewoners. Het feit dat het opvangcentrum tegelijkertijd ook als plaats voor methadonverstrekking wordt gebruikt, maakt het vin den van een geschikte plek er niet makkelijker op. „Ook over dag is er dus nogal wat aanloop. Het pand moet dan minstens lijk is omdat er geen vergunning is", stelt het college. Bovendien vindt de gemeente dat het maatschappelijk belang gediend is met een vergunning. Dit omdat het rangeerterrein al jaren als zodanig in gebruik is twee ingangen hebben om de methadonverstrekking en de opvangruimten van elkaar te scheiden." Hamelinck kan zich voorstellen dat het nieuwe ge meentebestuur wil overleggen met de andere twee Zeeuws- Vlaamse gemeenteraden. „De dag- en nachtopvang krijgt be hoorlijk wat toeloop uit vooral Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Mis schien moet daar bij de locatie keuze nog rekening mee worden gehouden." van het depot, het windmolen park en een zone met milieube drijven mogelijk moet maken, zijn inmiddels tientallen be zwaren ingediend. Het gros - 106 - is afkomstig van het comi té Houdt Koegorspolder Leef baar. Mocht nu de komende weken blijken dat de ontwikke lingen niet gekeerd kunnen worden, dan zal het nieuwe col lege wel alle mogelijkheden aanwenden om de randvoor waarden bij de plannen aan te scherpen, zodat de omwonen den van de polder er op kunnen rekenen dat er natuurcompen satie geboden wordt, dat er ge luidswallen komen en dat er voor de toekomst wel waarbor gen zullen zijn voor het behoud van een redelijk leef- en woon klimaat aan de poldergrenzen. en de gemeente en de NS het er over eens zijn dat verplaatsing noodzakelijk is. Mogelijkheden voor een verplaatsing, in zuide lijke dan wel in noordelijk rich ting, worden begin volgend jaar onderzocht. door Conny van Gremberghe KOEWACHT - Wethouder J. van Schaik van Axel (sociale zaken) verwacht dat pas over zo'n twee maanden kan worden begonnen met de uitbreiding van het woonwagencentrum in Koewacht. De procedures zijn afgerond, bezwaren tegen de uitbreiding zijn uitgebleven. Er moeten zes standplaatsen bij komen. De nieuwe bewoners nemen zelf een deel van het werk voor hun rekening. Voor Van Schaik, maar ook voor de nieuwe bewoners van het cen trum, geldt de uitbreiding als een experiment. Het Axelse be stuur wil de nieuwe standplaat sen verkopen aan de bewoners Op dinsdag 24 december BelastingTelefoon eerder gesl bereiken, in plaats van tot 22. kantoren en de BelastingTelefo op vrijdag 27 december en op 1 Op maandag 30 december, in plaats van ze te verhuren. Ook de woonwagens zelf die op de plekken komen te staan, wor den aan de bewoners verkocht. „Feitelijk doen we niet anders dan bij andere mensen die bij de gemeente aankloppen voor een kavel bouwgrond", legt van Schaik uit. „Pakt het in Koe wacht goed uit - en we gaan er vanuit dat dit gebeurt - dan zul len we deze methodiek ook han teren als straks de sanering van het woonwagencentrum in Sas van Gent aan de orde komt.", legt Van Schaik uit. Hij is in tegenstelling tot burge meester P. van den Baar van Sas van Gent geen voorstander van het oprichten van aparte wo- ningbouwstichtingen voor woonwagenbewoners. op dinsdag 31 december is de i. U kunt ons dan tot 17.00 uur I uur. Verder zijn de Belasting- i gesloten op beide kerstdagen, dinsdag 31 december en vanaf Natuurlijk naar....... voor het juiste advies de mooiste pakjes gewoon dezelfde prijs Advertentie PARFUMERIE- 1 rcfpunt der wereldmerken1 MIDDELBURG Lange Geere 24 SegeerstraatIO 0118-634184 0118-613401 donderdag 2 januari 2003 zijn onze kantoren geopend. Dit geldt ook voor de BelastingTelefoon, die bereikbaar is van maandag t/m donderdag van 8.00 tot 22.00 uur en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Enkele Douanekantoren zijn (beperkt) geopend. Voor meer informatie hierover kunt u het beste bij de vestigingen zelf terecht Belastingdienst Leuker kunnen we 't niet maken. Wel makkelijker. HULST - Evenals vorig jaar gaan medewerkers van de ge meente Hulst woensdag 1 januari op stap om de grootste vuurwerkrommel op te ruimen. De meeste vuurwerkongeval len gebeuren bij de jeugd op de morgen na de oudejaarsvie- ring, als ze niet niet ontvlamde vuurwerkpijlen alsnog willen afsteken. Met de vroege opruimactie wil de gemeente Hulst dit zo veel mogelijk voorkomen, De gemeente Hulst roept de feestgangers op het vuurwerkafval direct na het afsteken op te ruimen. 't Killetje met de vuurtoren in Breskens. door Raymond de Frel BRESKENS - 'Op de grens van de Noordzee en de Schelde, Aan het eind van het Hollandsche strand, Daar ligt Breskens, ons nijvere Breskens, Aan de poort van het Zeeuwsch-Vlaamsche land. Vol van arbeid en scheppend ver langen, Vol van kracht en van leven en lust, Dat is Breskens, ons nijvere Bres kens, Roem en trots van de Zeeuwsch- Vlaamsche Kust.' Dit door standhouder Piet van der Roer geschreven feestlied, dat in 1931 in een paar barakken aan de handelshaven in Breskens ter ere van de eerste Zeeuws- Vlaamse Jaarbeurs werd gezongen, is een perfecte inleiding voor het boek Fo cus op Breskens, geschreven door Bres- siaander Jaap Boekhout. In het onlangs verschenen boek - 84 pagina's -, ge schreven in opdracht van de Europese Bibliotheek in Zaltbommel, legt Boek hout de periode 1930-1970 vast in woord en beeld. De Europese Bibliotheek geeft een serie boekjes uit, waarin per uitgave een Ne derlands dorp wordt behandeld. Eerder was Aardenburg al aan de beurt, nu mocht streekkenner Boekhout zich uit leven. „Vanwege de bombardementen in 1944 vond de uitgever dat ook Bres kens een publicatie waard is. Over de jongere geschiedenis is niet zo veel vastgelegd. Ik ben hier een jaar mee be zig geweest. Ik heb foto's uit mijn eigen collectie gebruikt, maar heb ook veel hulp gehad van andere Bressiaanders. Voor de geschreven informatie hoefde ik niet vaak op pad, die heb ik in de loop der jaren in mijn hersens geperst", ver telt Boekhout. Jaap Boekhout gaat in Focus op Bres kens thematisch te werk. Eerst wordt in vogelvlucht veertig jaar Breskens - en kort en bondig de historie vanaf de vijf tiende eeuw - met behulp van foto's be licht. Beginnend bij de nooit officieel vastgestelde gemeentevlag met een ro de en groene baan, die ook nu nog in ere wordt gehouden, passeren onder het mom 'plaatjes en begeleidende tekst' eerst de jaren dertig de revue. Dan vol gen de voor Breskens rampzalige bom bardementen tijdens de Tweede We reldoorlog, waarbij een foto van de restanten van De Hullustraat wellicht het meest iUustratief is. Amper bekomen van de oorlogsjaren, kreeg Breskens in 1953 te maken met de watersnoodramp, die grote gevolgen had voor de vissersplaats. Boekhout besteedt dan ook veel aandacht aan de wederopbouw en verzwaring van de zeewering, begin jaren zeventig, waar door het dorp van het havengebied werd gescheiden. Ook de opbouw van Breskens na de oorlog komt ruim schoots aanbod. Potvis Eerst wordt Breskens als plaats op zich behandeld, daarna wordt aan de hand van allerlei facetten een inzicht in het dorp gegeven. „Ik plaats daarbij de mens in het dorp", aldus Boekhout. Onder kopjes als 'openbaar bestuur', 'sport', 'religie' en 'openbaar en bijzonder onderwijs' wordt de lezer getrakteerd op vele ka rakteristieke en opvallende foto's van Bressiaanders. Noemenswaardig is ze ker de foto van een potvis. Het reusach tige dier spoelde op 5 januari 1970 bij de oostdam aan. Focus op Breskens is verkrijgbaar in iedere boekhandel of rechtstreeks bij de uitgever. meente verplichtingen heeft na te komen. In de voorbije verkiezingsperio de hebben vrijwel alle partijen die in de nieuwe raad zitting hebben gekregen fel campagne gevoerd tegen de voorgenomen ontwikkelingen in de Koegors polder. Van der Hoofd vond dat partijen wel heel erg makkelijk stelling hadden genomen. Met name de PvdA betichtte hij van 'verkiezingsretoriek zonder realiteitszin', omdat de sociaal democraten ervoor de stembus gang er gewoon vanuit gingen dat de plan ontwikkelingen konden worden teruggedraaid. De wethouder J. van Schaik (PvdA, verkeer en vervoer) en A. van Waes (ruimtelijke ordening) stellen nu dat een heroverwe ging van de planontwikkelin gen nog niet aan de orde is. Vol gens de wethouders zal eerst worden nagegaan welke bin dende afspraken er tussen Rijkswaterstaat en gemeente (slibdepot) en gemeente en J. van Rooijen van WinWind zijn gemaakt. „Op dit moment heb ben we een kennisachterstand. Het is zaak dat we snel alle ins en outs over dit dossier kennen. Vervolgens zijn we genoodzaakt om de bezwaarschriften die te gen de voorontwerp-bestem mingsplannen zijn ingediend af te handelen. Wij hebben overi gens wel gesteld dat wij nadruk kelijk naar de mensen die moei te hebben met de plannen zullen luisteren", aldus Van Schaik. Tegen het voorontwerp-be stemmingsplan, dat de aanleg MIDDELBURG - De leerlingen van de vwo- en havo-brug klassen van Scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg hebben voor 2120 euro aan kaarten en kalenders voor de Uni- cef-scholenactie verkocht. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, zet zich in voor kinderen in moeilijke omstandigheden in de hele wereld. Door de actie van de Nehalennia-leerlingen kunnen kinderen onder meer naar school gaan. Volgend jaar oktober doen ook de brugklassers van de locatie Kruisweg mee aan de verkoop van Unicef-producten. VLISSINGEN - Een onbekende man heeft dinsdagavond in Vlissingen geprobeerd een 2 6-j arige Vlissinger te beroven van zijn portemonnee. De Vlissinger had omstreeks zeven uur op het Stadhuisplein geld gepind. Bij het weglopen werd hij on der bedreiging van een mes, gedwongen zijn geld af te staan. De 26-jarige man kon de aanvallen afweren en slaagde erin de overvaller van zich af te gooien. De politie heeft de zaak in on derzoek. Ook een 41-jarige vrouw uit Vlissingen was dinsdagavond bijna beroofd. Zij reed omstreeks elf uur op de Industrieweg in Vlissingen in de richting van de President Rooseveltlaan toen plots een man de weg op schoot. Hij pakte de scooter vast en probeerde de vrouw ervan af te trekken. De vrouw kon zich los rukken, gaf snel gas en reed weg van haar belager. MIDDELBURG - Een 22-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De Vlissinger was september dit jaar volledig ontoerekeningsvatbaar toen hij in zijn woonplaats een personeelslid van Albert Heijn met een mes bedreigde. De man had zich niets van een winkelverbod bij Albert Heijn aangetrokken. Hij was 22 september gaan winkelen in het AH-filiaal. Toen hij daarop werd aangesproken reageerde hij zijn woede af door met het mes gaatjes in een blikje bier te prikken en zwaaide vervolgens gevaarlijk met het mes in de richting van de AH-medewerker. Officier van justitie A. Flik- weert zag zijn eis ingewilligd. MIDDELHARNIS - Een 15-jarige scholier uit Stellendam is bij een school in Middelharnis door de politie beboet wegens het beledigen van een ambtenaar in functie. De jongen bracht de Hitlergroet. Een 14-jarige schoolgenoot uit Bruinisse kreeg een boete wegens brandstichting. De jonge Bruenaar had een zelfgemaakte sterretjesbom - een koperen buis ge vuld met kruit - bij de ingang van de school tot ontploffing ge bracht. Daarbij sneuvelde een raam en liep de zonwering schade op. Advertentie De Belastingdienst tijdelijk buiten dienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 49