Weg vrij voor bouw Checkpoint Doe eens wild, eet krokodil V rzu VERKOCHT! li Afscheidscadeau voor ouderen Trako maakt doorstart Hontenisse houdt vast aan compleet plan veerhaven Groot deel WINTER COLLECTIE Gimbrère Raad van State verwerpt bezwaren tegen verplaatsing koffieshop Terneuzen Cheque voor Terneuzense scouting 'S AVONDS EEN VENT; 'S MORGENS EEN VENT! Jaar cel voor drugsdealer zeeuwse almanak Diner ZEEUWS-VLAANDEREN donderdag 19 december 2002 HnnrHarold de Puysseleijr TERNEUZEN - De nieuwbouw van koffieshop Checkpoint aan de Westkolkstraat in Terneuzen kan beginnen. Dat kan omdat de Raad van State gisteren de bezwaren van omwonenden heeft verworpen. De afdeling Bestuursrecht spraak van de raad komt tot de conclusie dat de gemeente Ter neuzen terecht en zorgvuldig heeft gehandeld met het besluit de koffieshop te verplaatsen naar de nieuwe plek. Wethouder K. van der Hoofd reageert verheugd op de uit spraak.. „Een goede boodschap zo aan het eind van mijn perio de", aldus de wethouder. Volgens Van der Hoofd gaat de nieuwbouw van Checkpoint nu zo snel mogelijk van start. De verwachting is dat het verkoop punt voor softdrugs eind vol gend jaar gereed is. Dan begint ook de aanleg van het gedeelte van de parkeergarage onder het plein voor het Scheldetheater. Als de bouw volgens planning verloopt, kan voor de zomer van 2004 een begin worden gemaakt met de inrichting van het thea terplein, zodat het plein voor aanvang van het nieuwe thea terseizoen in dat jaar gereed is. De tweede fase van de aanleg van de ondergrondse parkeer garage en de inrichting van het theaterplein lopen vertraging op, omdat eerst de nieuwbouw van Checkpoint gereed moet zijn. Daarna kan het tijdelijke onderkomen van de koffieshop tegenover het theater worden opgedoekt. Vertraging Protesterende omwonenden zijn de oorzaak van de vertra ging. Uit angst voor verkeers- en andere vormen van overlast tekenden ze bezwaar aan bij de Raad van State tegen de geplan de verhuizing van Checkpoint naar de locatie tegenover kof fieshop Miami aan de Westkolk straat, ongeveer vijftig meter ten zuidwesten van de huidige tijdelijke locatie van Check point. Woordvoerder H. van As van Checkpoint is ook ingenomen met de beslissing van de Raad van State. „Eindelijk is alle el lende nu achter de rug", zegt Van As. De bouwtijd voor de nieuwe koffieshop bedraagt volgens hem ongeveer een jaar. F. Verbiest, woordvoerder van de bezwaarmakende omwonen den, reageert teleurgesteld op het besluit van de Raad van Sta te. „Niks meer aan te doen", is zijn korte commentaar op de uitspraak. Het juridisch gevecht rond de koffieshop is nog niet helemaal ten einde. Ook tegen de afgifte TERNEUZEN - De Scouting Doormangroep in Terneuzen ontving gisteravond een cheque ter waarde van 5000 euro van Verbrugge Terminals en Ver- brugge Internationale Weg transporten. Het Terneuzense bedrijf geeft al enkele jaren geen kerstgeschen ken meer aan relaties en beken den. In plaats daarvan verkiest de Verbruggegroep een bedrag te besteden aan een goed doel. In het clubgebouw aan de Zui- derparklaan overhandigde di rectielid A. Meertens van Ver- brugge de cheque aan groepsleider G. Maas van de Doormangroep. Die zei dat het bedrag wordt besteed aan vei ligheidsmaatregelen in het ge bouw en aan materialen die de groep nodig heeft voor activitei ten, zoals tenten en kooktoestel- leh. Straf voor vuurwerk HULST - Vier jonges van 13,14 en 15 jaar oud uit Hulst zijn gis terochtend in de Gildenstraat in hun woonplaats aangehouden voor het illegaal afsteken van vuurwerk. Ze zijn doorverwe zen naar Bureau Halt. door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Zo'n dertien honderd ouderen uit de gemeen te Sas van Gent genoten giste ren in De Vlaanderen in Sas van de show Winterwonderland. Het spektakel werd hun aange boden door de gemeente, als af scheidscadeau nu Sas van Gent samen met Axel en Terneuzen per 1 januari opgaat in de nieu we gemeente Terneuzen. De Vlaamse artiesten brachten Winterwonderland twee keer op de planken, 's middags en 's a- vonds. De bezoekers genoten met volle teugen van zang, dans, muziek, een goochelaar en de drie consumptiebonnen die ze van de gemeente hadden gekre gen. Burgemeester Peter van den Baar opende de middagvoor stelling met de geruststellende woorden dat hij niet op het po dium stond om te gaan dansen of zingen. Hij legde uit, dat het gemeentebestuur van Sas er voor had gekozen om de jeugdi ge en oudere inwoners afscheid te laten nemen van de zelfstan dige gemeente met een feest. Van den Baar stond er verder even bij stil, dat het een van de laatste momenten was dat hij C Advertentie DE ALLERLAATSTE OUDEJAARSLOTEN! OP=OP! Advertentie door Sheila van Doorsselaer HULST - In menig huishouden is de grote vraag gerezen; wat eten we met kerst? Wild blijkt populairder dan ooit, poeliers en ja gers draaien overuren. Fazant, ree en haas wordt veel besteld, maar voor ware culinai re wereldreizigers hebben de poeliers pas écht iets bijzonders te serveren. „Doe eens wild, eet krokodillengoulash, lamafilet, bi zonbiefstuk of wat dacht u van een mals stukje ratelslang?" Was een struisvogelbiefstuk een paar jaar geleden nog het neusje van de zalm, tegen woordig is het voorverpakt bij Albert Heijn te verkrijgen en dat zowaar het hele jaar door. Niks exclusiefs dus, niet meer het di ner waar over op te scheppen valt. Ook anti lope of kangoeroe (€19,50 per kilo) is al aar dig ingeburgerd. „En dat eet je gewoon met peertjes of veenbessen, altijd lekker!", zegt poelier H. de Letter uit Clinge. Zelf eet hij hertenfilet met kerst („daar lik ik mijn vin gers bij af!"), hoewel hij de meest exotische vleessoorten kan leveren, waaronder dus krokodil, lama, bizon („daar zijn er genoeg van") en ratelslang („smaakt naar kip"), maar ook rendier, eland, zebra, springbok, impala, gnoe en de zeer onbekende boekoe. Noem het maar op en het is wel te krijgen. De Letter heeft deze vleessoorten niet in de vitrine liggen, maar hij kan ze wel bestellen. Ganzenlever Zijn collega M. Seghers, poelier in Hulst, begint niet aan al die rariteiten. „Ah joh, dat zijn maar gimmicksIedereen praat erover, maar niemand eet het. Hier in Zeeuws- Vlaanderen is het traditionele wild met kerst konijn, kalkoen, haas, hert, ree en wildzwijn." Voor het chique voorgerecht le vert Seghers foie gras d'oie (ganzenlever) of foie gras canard (eendenlever). Hert en Wat eten we met de kerstdagen? wildzwijn importeert Seghers uit Duits land. Ook fazant komt niet uit eigen land. D aarvoor worden volgens Seghers te wein ig fazanten geschoten, hoewel, zo wordt ge zegd, er ook genoeg gefokte fazanten wor den uitgezet. En dat is verboden. Behalve aan particulieren levert Seghers ook aan lo kale restaurants. Het Hulsters hazenrugje in veel Hulster restaurants komt bij Seghers vandaan. Die haas wordt trouwens geschoten door Zeeuws-Vlaamse jagers. K. baron Collot TABAC ORIGINAL: Natuurlijk, mannelijk, kruidig. Onnavolgbaar. De complete verzorging voor de man. (TABAC ORIOINAL. DÉ GEUR VOOR MANNEN- door René van Stee CADZAND - Gruva Techniek neemt de activiteiten van Trako Techniek in Cadzand over van de failliete Trako Holding. Tra ko techniek maakte speciale wielsystemen voor landbouw- en industrievoertuigen en kwam in financieel zwaar weer door verliezen bij een ander on derdeel van de TYako Holding, melkrobotfabrikant Prolion. Gruva is een nieuw bedrijf dat de merknaam voert van een voormalige fabrikant van trac tor- en vrachtwagenwielen uit Roermond. Hoewel het faillise- ment van Trako nog niet volle dig is afgewerkt, benadrukt di recteur R. Clijncke van Gruva dat de perikelen uit het verleden geen zaak zijn voor zijn bedrijf. „Wel hebben we veel kennis en kunde van Trako in het bedrijf gehouden. Ook oud Trakodirec- teur Frank van Luijk werkt nog steeds in het bedrijf." De doorstart heeft zeventien banen gekost, waardoor Gruva momenteel dertien medewer kers telt. Door de goed gevulde orderportefeuille en positieve marktvooruitzichten verwacht Clijncke binnen driejaar de om zet te verdubbelen, onder meer door een nieuwe computerge stuurde productielijn. Ondanks een verdrievoudiging van de productiecapaciteit denkt Clijncke voorlopig geen extra banen te scheppen. Dankzij een uitgekiende lay out blijft er met de nieuwe appa ratuur voldoende ruimte in het van de bouwvergunning is bij de gemeente bezwaar gemaakt. De gemeentelijke commissie voor Bezwaar en Beroep moet daar nog advies over uit brengen. Daarna kan het college van bur gemeester en wethouders een besluit nemen. De verwachting is dat het college de bezwaren eveneens zal afwijzen. De be zwaarmakers kunnen vervol gens weer naar de rechter in Middelburg en de Raad van Sta te stappen. met de ambtsketen van de ge meente Sas om de nek optrad in het openbaar. De ambtsketen van de burgemeester van Sas wordt na de jaarwisseling sa men met de ambtsketen uit de gemeente Axel opgeslagen in het stadhuis van Terneuzen. foto Wim Kooyman door Euqène Verstraeten KLOOSTERZANDE - De ge meente Hontenisse blijft op het standpunt dat alle plannen voor ontwikkelingen in en om de veerhaven bij Perkpolder onlos makelijk met elkaar verbonden moeten blijven. Burgemeester A. Vogelaar zegt dat naar aanleiding van het be sluit van Gedeputeerde Staten om het door Hontenisse opge stelde concept-convenant Kloosterzande aan Zee niet te ondertekenen. Ondertekening betekent volgens GS instem ming met alle plannen en met uitvoering van alle projecten te gelijkertijd. Maar zover zijn GS nog niet. Het dagelijks provin ciebestuur zegt pas een eindoor deel over het project Klooster zande aan Zee te willen geven op basis van een studie naar de economische haalbaarheid en een milieu-effectrapportage (MER). „Van onze zijde is altijd gesteld dat plannen in het kader van re creatie, natuur en landschaps ontwikkeling integraal gereali seerd moeten worden", zegt burgemeester Vogelaar. „We staan op dat standpunt omdat we dan zekerheid hebben dat straks bijvoorbeeld niet alleen de natuurontwikkeling er komt, maar ook recreatieve ontwikke lingen. Dat is allemaal ambte- MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 41 -j arige man uit Vlissingen voor dealen in harddrugs een jaar gevangenisstraf opgelegd. Ook moet hij 2500 euro aan de Nederlandse Staat betalen. Dat bedrag heeft hij volgens de rechtbank met de drugshandel verdiend. De Vlissinger is zelf al jaren verslaafd aan coke. Hij is al diverse keren voor dealen in cocaïne en heroïne veroordeeld. IHHHHHHHHHHH Advertentie VaPRIJS!^ LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Advertentie foto Wim Kooyman d'Escuiy en E. Seydlitz zijn wel de bekend ste jagers. Met een beetje geluk is de haas misschien geschoten door kroonprins Wil lem Alexander, die graag in de Oost- Zeeuws-Vlaamse contreien jaagt. Of hij dit jaar al een jachtpartij heeft meegemaakt in Zeeuws-Vlaanderen wilde zijn persoonlijke vriend, baron Collot d'Escury, niet zeggen („Maar een leuke aanleiding om mij een uit spraak te ontlokken, hahaha! Origineel!") Wél wat hij zelf eet op eerste kerstdag: „Kal koen. En op oudjaar een lekker haasje." In opdracht van de overheid werkt Railinfrabeheer aan het spoor. Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Nachttreinen Amsterdam C- Schiphol-Leiden C 19 op 20 dec Eindhoven-Tilburg Eindhoven-'s-Hertogenbosch Eindhoven-Venlo Eindhoven-Weert 22 dec Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijk op www.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. lijk en bestuurlijk overlegd en er is afgesproken dat we dat zou den vastleggen in een conve nant. Om elkaar een stukje ze kerheid te geven over wat we mondeling hebben afgespro ken." Vogelaar zegt het 'bijzonder merkwaardig' te vinden dat GS nu een besluit hebben genomen dat haaks op die afspraken staat. Ook de uitspraak dat er eerst een haalbaarheidsstudie moet komen, vindt Vogelaar nogal vreemd. Een dergelijke studie, met een positieve con clusie, is eerder gemaakt door het bureau Route 4. De provin cie wilde echter dat nog een tweede financieel-economische haalbaarheidsberekening zou worden gemaakt. Dat rapport, gemaakt door het bureau Has- koning, ligt inmiddels op het bureau van gedeputeerde J, van Zwieten. Opgelost „Ook dat rapport heeft een posi tieve conclusie", zegt Vogelaar. „Haskoning gaat er ook van uit dat bij een MER-rapportage geen problemen te verwachten zijn. Als GS dat willen, kunnen we die MER wel opnemen in de tekst van het convenant. Dan is dat dus ook opgelost." Vogelaar zegt zich na alle be stuurlijk en ambtelijk overleg niet te kunnen voorstellen dat GS aan de gemaakte afspraken willen tornen. „Wij hebben de brief nog niet ontvangen, dus ken ik ook de exacte tekst niet. Ik wil echter wel zo snel moge lijk met de betrokken gedepu teerden om de tafel gaan zitten om te kijken over welke tekst in het convenant we het dan wel eens kunnen worden." Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu uit de kookboeken van Nigella Lawson spinazie-citroensoep en noedels shii-take en peultjes of boeuf stroganoff en kruimeltaart voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch zaterdag 21 december 15.00-16.30 uur Finglas zondag 22 december 13.00-17.00 uur Koopzondag maandag 23 december Extra koopavond met in de Brasserie een koopavondmenu directie en medewerkers van DE RUITER FANOY bedrijfspand over om andere staalconstructiewerkzaamhe den uit te voeren. „Hierdoor is het mogelijk de wat slappere tijden in de sei zoensgebonden productie van wielen te ondervangen. Voor alsnog is dit niet aan de orde", aldus Clijncke. Gruva maakt wielen voor land bouw- en industrievoertuigen. De productie -constructie, op pervlaktebehandeling, reini gen, stralen en spuiten- gebeurt volledig in eigen beheer. Klan ten komen vooral uit Neder land, Duitsland en Frankrijk. De ambtenaren van de pro vincie zijn goed af. Rond kerst en oud en nieuw wor den de statige deuren van de Abdij voor twee weken geslo ten. De lieden die aldaar het lied van de arbeid hangen te neuriën, krijgen de tijd om bij te komen van alle laffe amb- tenarengrappen die ze ook dit jaar weer hebben moeten aanhoren. Maar er is meer Kort voor kerst wordt voor een beperkt gezelschap een diner aange richt in het bedrijfsrestau rant. Tussen kwart over twaalf en half twee, op een tijd dus dat mensen die 's middags nog moeten wer ken de lunch gebruiken. Het menu is verrassend. De cocktail en de courgettesoep met gerookte zalm worden gevolgd door een kalkoen tournedos met appelsaus en vlak voor het middagdutje genieten de ambtenaren, zo blijkt uit de aankondiging, van een frisse appel en 'ka naalmousse met lange vin ger'. En nu maar hopen dat het kanaal rond die tijd niet dichtgevroren is. Nou ja, als dat wel zo is, kan het thans beoogde dessert allicht wor den vervangen door met ka neel gearomatiseerd ijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 47