Titels Uytdehaage en Van de Leur PZC Timmer en De Vegt voeren moddergevecht Verstappen dreigt strijd te verliezen Everaert nieuwe trainer van Vrevok Heerenveen hervindt vertrouwen 19 furnsters sportploeg van het jaar ten koste van Feyenoord Blankert: verkiezingen moeten anders Spelers Lazio juichen verkeerd Spelers Celtic vast na diefstal Fenerbahce aast op Van Hooijdonk Recordverlies betaald voetbal Italië David Mendes da Silva naar Ajax BAR trekt Sato aan als testrijder Pb Schotse arbiters verantwoorden zich via internet donderdag 19 december 2002 Moor Frank Buschmann fflEUWEGEIN - Michel Ever- aert is de nieuwe trainer/coach van de volleyballers van Flo- rie/Vrevok. De voormalige Hulstenaar sloot met de club uit Nieuwegein een contract voor anderhalf seizoen. Zater dag, thuis tegen Sudosa Assen, debuteert Everaert op de bank. Voor Everaert, tegenwoordig woonachtig in Bilthoven, wordt het zijn eerste klus als hoofdtrainer van een eredivi sieteam. „Ik wil niet mijn hele leven assistent zijn", aldus Everaert (39), die gisteren af scheid nam van Dynamo. De vijfvoudig beachvolleybal- kampioen - in de zaal actief voor Morres Hulst, Brevok, Vrevok en Dynamo - had in Apeldoorn een contract tot het einde van de lopende competi tie. Hij was een van de twee as sistenten van Toon Gerbrands. Adri de Wilde was de ander. „Ik had dit seizoen prima kun nen afmaken in die rol", zegt Everaert. „Maar Gerbrands zei dat ik deze kans niet moest la ten lopen. Zoveel kansen krijg je inderdaad niet om in de ere divisie als hoofdcoach aan de slag te komen. Zeker niet als beginnend trainer." Everaert volgt bij Vrevok Carla Boersma op. Zij werd vorige week door die club op straat gezet, omdat het niet bleek te klikken tussen haar en de spe lersgroep. Bovendien vielen de resultaten tegen. Everaert heeft niet lang ge twijfeld over het aanbod van Vrevok. „Ze hebben de zaak weer op orde na een moeilijke periode. En de ambities spre ken me aan. GPD door Leo van de Ruit AMSTERDAM - Schaatser Jo- chem Uytdehaage en turnster Verona van de Leur zijn gister avond tijdens het nationale iportgala in de Amsterdamse RAI gekozen tot sportman en sportvrouw van het jaar 2002. De vrouwenturnformatie, met deGoese Monique Nuijten in de gelederen, werd sportploeg van liet jaar. Rolstoeltenniscoryfee Ester Vergeer kreeg de eerste Jaap Eden voor de beste top sporter met een handicap. Ze 'versloeg' onder meer skister Marjorie van de Bunt uit Ter- neuzen. Uytdehaage kreeg de Jaap Eden Trofee uitgereikt door voetbal trainer Guus Hiddink, succes vol met het Koreaanse elftal tijdens het laatste WK. De schaatser die Europees en we reldkampioen werd en boven dien twee gouden en een zilve ren medaille veroverde bij de Olympische Winterspelen in Salt Lake City had concurrentie van zwemmer Pieter van den Hoogenband en schaatser Ge rard van Velde. Uytdehaage vond de prestaties vanzijn concurrenten geweldig, gunde Van Velde alles, maar hoopte wel dat hijzelf dit jaar de Jaap Eden zou krijgen. „Wantik zou niet hebben geweten wat ik erméér voor had moeten doen", zei de schaatser, die een blanco speechbrief in de binnenzak had. Hij liet het bij een uitge breid bedankje aan allen die hem hadden geholpen en ge steund. Uytdehaage feestte niet mee, want hij voelde zich ver plicht vroeg naar huis te gaan, AMSTERDAM - De ver kiezingen van de sport man, sportvrouw en sportploeg van het jaar gaat in de toekomst an ders. Hans Blankert, voorzitter van de sport koepel NOCNSF, zei gis teravond tijdens het Sportgala in Amsterdam dat zijn organisatie gaat zoeken naar meer balans in de verkiezing. Hij zei dit naar aanleiding van de niet-verkiezing van Feyenoord voor de ti tel sportploeg van het jaar. De Jaap Eden ging voor de tweede achtereenvolgen de keer naar de vrouwen- turnploeg. De sporters zelf brachten de ultieme stemmen uit in een door NOCNSF uitge schreven verkiezing, waarbij alle topsporters in verschillende geledin gen (A, B, en jeugd) stem gerechtigd waren. Blankert: „Sporten als tennis, wielrennen en voetbal hebben die gele dingen niet. We gaan daarom zoeken naar een verkiezing met meer ba lans. De keuze voor de sportploeg vond ik zeer verrassend." Blankert was gisteravond niet de enige. ANP MILAAN - De Argentijnse mid denvelder Diego Simeone van Lazio Roma heeft kritiek op het juichen van zijn ploeggenoten na een doelpunt. Zo vierde de Argentijnse aan valler Claudio Lopez zijn drie doelpunten eerder deze maand tegen Inter Milan met een imita tie van de populaire Ketchup Song. ..Als voetballer moet je op een mannelijke manier juichen en niet een dansje voor tieners na doen", aldus Simeone in de Ita liaanse krant Gazzetta dello Sport. Of Lazio blij is met de op merkingen van Simeone is maar de vraag. Het Italiaanse bedrijf Cirio, producent van ketchup, bezit 51 procent van de clubaandelen. ANP omdat hij komend weekeinde wil schitteren in de NK all round. Verona van de Leur liet langeaf- standzwemster Edith van Dijk en schaatsster Gretha Smit ach ter zich. De onderscheiding viel haar ten deel als beste turnster van Nederland aller tijden. Zij is nog niet eens 17 jaar. Van de Leur won zilver met het landen team en medailles bij EK en WK. Zij is de hoop van Oranje bij de volgende Olympische Spelen, in Athene. Van de Leur won ook de Jaap Eden-trofee met het nationale vijftal turnsters. Zij lieten tot veler verbazing Feyenoord (Uefa Cup gewonnen) achter zich. Tafeltennisploeg De Tref fers (Europa Cup) en de man- nenhockeyploeg (Champions Trophy) waren ook genomi neerd. Drievoudig olympisch zwemkampioene Inge de Bruijn reikte de trofee van de sport ploeg uit. Zij was net terug van drie maanden trainen in de VS („na een lange breek die ik erg nodig had") en gaat tijdens haar verblijf in Nederland bij trainer Hans Elzerman in het Sloter- parkbad door met de voorberei ding op de WK in Barcelona en wereldbekexwedstrijden. Daar na richt De Bruijn zich op Athe ne 2004. „Ik ben al goed op de weg terug naar de top", zei zij op grond van één wedstrijd met goede tijden in Beaverton. Trots Rolstoeltennisster Ester Ver geer won in haar sportloopbaan alle wedstrijden waaraan ze deelnam; wereldtitels engrand- slams. Een trofee had zij nog niet: Jaap Eden. Ze zei trots te zijn de eerste gehandicapte sporter te zijn die ermee werd onderscheiden. Paralympisch kampioene Mar jorie van de Bunt en de zitvol- leybalploeg hadden het nakij ken. De verkiezing van de jaar prijzen waren voorbereid dooi de Nederlandse sportpers. De sporters kozen zelf de laureaten. ANP Schaatser Jochem Uytdehaage en turnster Verona van de Leur, sportman en sportvrouw van het jaar 2002. foto Toussaint Kluiters/ANP van onze sportredactie HEERENVEEN - Heerenveen gaat na de zege gisteravond te gen FC Zwolle (2-0) met een goed gevoel de winterstop in. Ondanks een belabberde com petitiestart en de snelle uitscha keling in de Uefabeker hebben de Friezen de eerste competitie helft kunnen afsluiten met een plaats in de middenmoot. Een positie die Heerenveen zelfs nog uitzicht geeft op Europees voet bal komend seizoen. Hoewel de club maandenlang onderaan in de eredivisie bivak keerde, was er nooit sprake van paniek. Dat was vooral de ver- dienste van voorzitter Van dei- Velde, die er hoogstpersoonlijk voor zorgde dat het rustig bleef in Heerenveen. Trainer De Haan gaf toe dat de club adequater had moeten rea geren op het vertrek van spits Allback (naar Aston Villa) en linksbuiten Lurling (naar Feye noord). De jonge Denneboom is nog te wisselvallig en Selakovic is imiddels naar de bank ver bannen. De Haan bleef echter herhalen dat het goed zou ko men met Heerenveen. De trainer maakte die bewering waar, al was daar tegen het laag geklasseerde FC Zwolle weinig van te merken. De Friezen be gonnen goed en kwamen in de zesde minuut al op voorsprong via een kopbal van Denneboom. Daarna speelde de thuisploeg de rest van de wedstrijd bedroe vend. De Zwollenaren waren echter niet in staat om daarvan te profiteren. Heerenveen be sliste de wedstrijd met de 2-0 van invaller Samaras. Voor FC Zwolle is de wedstrijd zaterdag uit bij hekkensluiter De Graafschap cruciaal. Bij verlies is de ploeg na de winter stop een van de belangrijkste kandidaten voor rechtstreekse degradatie. Het wil ook sportief niet meer vlotten met Vitesse. De ploeg van Mike Snoei blameerde zich voor eigen publiek door met 2-1 te verliezen van Excelsior Claessens zette de thuisclub na ruim een kwartier wel op voor sprong. Nog voor rust brachten Pinas en Boutahar de RQtter- dammers in een comfortabele situatie. Deze konden ze in de tweede helft opvallend gemak kelijk behouden. In de slotfase legde scheidsrech ter Oskam het duel enige tijd stil door Gijs van Oosten LEEUWARDEN - Schaatsster Marianne Timmer en haar oud-trainer Wopke de Vegt keurden elkaar gisteren in een drie uur durende zitting in het Gerechtshof in Leeuwarden geen blik waardig. Hun ad vocaten voerden in het hoger beroep van het kort geding van 21 december 2001 een waar moddergevecht. De pleidooien waren doordrenkt met verwijten. Het geschil draait om het wel of niet be staan van een arbeidsrelatie tussen Ma rianne Timmer en Wopke de Vegt. Vorig jaar begonnen zij een nieuw team - Team Timmer - dat na een half jaar werd opge heven omdat er geen sponsor werd ge vonden. De Vegt claimt echter dat hij bij Timmer in loondienst was en vordert achterstallig salaris en onkosten. In kort geding werd De Vegt vorig jaar een voorschot van 100.000 gulden toege wezen, vooruitlopend op de uitspraak van een bodemprocedure. Timmer ging gisteren tegen die uitspraak in beroep en kreeg het meteen voor haar kiezen. Mr. M.R. Gans, vertegenwoordiger van De Vegt, zette Timmer neer als een keiharde zakelijke vrouw die veel is vergeten, er een dubbele agenda op nahoudt en zich alleen bekommert om haar eigen belang. „Hij kon zijn betoog niet onderbouwen met feiten", reageerde Marianne Timmer na afloop onaangedaan. „Dus gooide hij het maar op het persoonlijke vlak. Ik vind het gemeen, weer word ik als de slechterik neergezet." Mr. P. Claessen, raadsman van Timmer, had eerder al toe geslagen door De Vegt te omschrijven als een profiteur die het er louter om te doen was zich op de Olympische Spelen te pro fileren met Marianne Timmer. Timmer, na de zitting: „Stel je voor dat j ij je buurman vraagt iets voor je te doen, waarna hij later zegt hij dat bij je in loon dienst is. De buurvrouw is getuige, dan hang je. Mooie boel is dat. Ik vind het zo onterecht, zoiets mag in het schaatsen nooit meer gebeuren." De afspraken zijn bij de oprichting van het Team Timmer nooit op papier gezet. Meer dan een opeenstapeling van tegen strijdige, onvolledige verklaringen zijn er niet en om die reden valt de waarheid moeilijk te achterhalen. Na een half jaar, in september 2001, trok Timmer zich uit het project terug omdat er nog steeds geen sponsor was. De begroting van 1,5 miljoen gulden was slechts voor 200.000 gulden gedekt. Timmer, tweevoudig olympische kampi oene in 1998, tekende uit het oogpunt van sportieve en financiële zekerheid een contract bij Spaar Select. Met alle team- NEWCASTLE - Drie spelers van Celtic zitten vast na een in cident in een nachtclub in Newcastle. Het gaat om de Neder lander Bobby Petta, de Belgische international Joos Valgae- ren en de Zweedse verdediger Johan Mjallby. De drie zijn opgepakt in verband met de diefstal van een ca mera van een persfotograaf. Het verdachte trio wordt woens dag verhoord op het politiebureau. De voetballers waren met een aantal teamgenoten op bezoek in nachtclub Buffalo Joe's in Newcastle. In de zaak waren verscheidene persfotografen aanwezig, van wie er een aangifte deed van diefstal. Na een kort onderzoek besloot de politie de drie voetballers op te pakken. De camera is teruggevonden en inmiddels overge dragen aan de eigenaar. ANP ROTTERDAM - Fenerbahce heeft belangstelling voor Pierre van Hooijdonk. De Turkse club, in de voorronde van de Champions League tegenstander van Feyenoord, ondervindt in haar poging om de spits van de Rotterdammers in te lijven concurrentie van andere Europese topclubs, maar Fenerbah ce heeft zich als enige officieel in de Kuip gemeld. De kans dat Van Hooijdonk vertrekt lijkt evenwel te verwaarlozen. Feye- noord-voorzitter Jorien van den Herik heeft al laten weten dat hij het contract met zijn succesvolle en populaire aanval ler op korte termijn wil verlengen en Van Hooijdonk zelf heeft laten doorschemeren daar wel oren naar te hebben. GPD ROME - Het betaald voetbal in Italië heeft vorig seizoen een recordbedrag verlies gemaakt. Bij elkaar kwamen de clubs in de hoogste divisie, de Serie A, 948 miljoen euro te kort. Dat is 40 procent meer dan het seizoen daarvöor. De omzet van de zestien clubs uit de Serie A - Perugia en het bankroete Fiorentina zijn niet meegerekend - steeg wel in het seizoen 2001/2002; met 5 procent naar 1,06 miljard euro. Maar de enorme salarissen van de spelers drukten te zwaar op de begroting, zij slokten 85 procent van de inkomsten op. In- ternazionale, de huidige nummer drie in de Serie A, noteerde het grootste verlies met 184 miljoen euro. Het nietige Chievo Verona hield het verlies beperkt tot 7 miljoen euro. RTR ROTTERDAM - Sparta is na Nourdin Boukhari ook David Mendes da Silva kwijt aan Ajax. De 20-jarige, talentvolle middenvelder verhuist in de winterstop al naar de Amster damse club. Tot aan het eind van dit seizoen wordt Mendes verhuurd, daarna zal Ajax besluiten of de speler wordt ge kocht. Sparta zou de speler graag behouden, maar weet dat het door de financiële nood blij moet zijn met iedere speler die geld oplevert. De eventuele verkoop van Mendes zou over een aantal maanden wel eens net de redding kunnen betekenen voor nog een jaar betaald voetbal. GPD PARIJS - De Japanse formule 1 -coureur Takuma Sato heeft een contract getekend voor 2003 als testrijder bij renstal BAR-Honda. Sato reed dit seizoen in dienst van Jordan. Hij heefteen optie om in 2004 en 2005 voor BAR grands prix te rij den. Momenteel zijn de Canadees Jacques Villeneuve en de Brit Jenson Button de twee rijders die in het nieuwe formule 1-seizoen van start gaan. Sato was in 2001 ook al testrijder voor BAR-Honda. AFP omdat doelman Malkowski vanaf de tribune werd beko geld. De wedstrijd AZ-NAC werd af gelast. Het veld was keihard vanwege de vorst. „Alleen op klapschaatsen met spikes zou den de spelers overeind zijn ge bleven", grapte AZ-trainer Co Adriaanse. SC Heerenveen - FC Zwolle 2-0(1-0 6. Denneboom 1-085. Samaras 2- 0. Scheidsrechter: Braamhaar. Aan tal toeschouwers: 14.200. Gele kaart.: Denneboom Heerenveen Lim-Duan (FC Zwolle). Vitesse - Excelsior 1-2 (1-2). 16 Claessens 1-0, 30. Pinas 1-1, 42. Boutahar 1-2. Scheidsrechter: Os kam. Aantal toeschouioers: 21.000. Gele kaart.: Rankovic (Vitesse). ANP Marianne Timmer foto ANP leden trof ze een regeling, De Vegt uitge zonderd. Hij wees een schikking van 75.000 gulden af en vorderde in kort ge ding een veelvoud aan salaris, een ver goeding voor onkosten en het gebruik van een lease-auto. Kostenclaim Timmer is niet, alleen boos over het door De Vegt gevorderde salaris, ook over de schandalige kostenclairp is ze niet te spreken. „Hij is in mei op vakantie ge weest in Frankrijk. Hij heeft bepaalde kosten van die reis bij mij in rekening ge bracht. Dat doe je toch niet? Ik zag een af schrift van Surf2000. Toevallig weet ik dat dat een kledingzaak is. En op onze hoogtestage in Park City (bij Salt Lake City, red.) was zijn gezin over. Toen moest er opeens een extra auto worden ge huurd. Waarom? Zijn declaratiegedrag vertoont een bepaald patroon." De drie leden van het Hof volgden de pleidooien van de advocaten met stijgen de verbazing. Ze deden evenwel hun best om tot een vergelijk te komen en de zaak te sluiten. „Dat zou even in de hal kunnen", aldus J.R. Regeringh. Maar Timmers raadsman wilde daar niets van weten. Claessen: „Het is hier geen paar denmarkt. Hier zit principieel iets niet goed." Timmer en De Vegt krijgen tot 6 januari de tijd om hun geschil bij te leg gen. Komen de partijen niet tot overeen stemming, dan volgt het arrest, waar schijnlijk nog op dezelfde dag. „Me vrouw Timmer, u moet weer hard gaan schaatsen", zei Regeringh. „Ik zal mijn best doen", beloofde Timmer. door André Hoogeboom HILVERSUM - Christijan Al- bers is nog maar een neuslengte verwijderd van een zitje bij Mi nardi. Het contract is getekend, ligt in de la van teameigenaar Paul Stoddart. Het manage ment van de 23-jarige Neder lander heeft bijna het benodig de sponsorgeld bij elkaar. Voor het einde van 2002 hoopt de Noord-Hollandse coureur ze kerheid te hebben. Hel heeft er dus alle schijn van dat Albers de race met Jos Verstappen gaat winnen. De Limburger is nog wel kandi daat voor een plaats bij de Brits/ Italiaanse renstal, maar dreigt de strijd te verliezen. Het is een duel dat alle kenmerken heeft van een klassieke soap, gevuld met intriges, hele en halve waarheden. Wie uiteindelijk de plaats krijgt toegewezen is nu nog afhankelijk van de dikte van de portemonnee. Paul Sto ddart, de teameigenaar van Mi nardi, vraagt 3 miljoen dollar voor het zitje. Stoddart heeft openhartig de voorkeur uitgesproken voor Christijan Albers Sterker, het contract is al getekend, Alleen, er is een ontbindende clausule. Als Albers het benodigde spon sorbedrag niet bij elkaar krijgt, geldt de overeenkomst niet meer. Lodewijk Varossieau, de manager van Albers, ziet de toe komst met optimisme tegemoet: „We hebben tweederde van het bedrag binnen en voor die reste rende éénderde zijn er nog twaalf kandidaten. Ik kan al leen maar zeggen dat het er na twee jaar bloed, zweet en tranen beter uitziet dan ooit tevoren." De manager van Albers betreurt het nog steeds dat een 'Double Dutch', een renstal met twee Nederlandse coureurs, er niet van is gekomen. Die optie was zeer reëel, zegt Varossieau: „Nu nog zegt Stoddart dat hij graag drie stoeltjes te vergeven had, zodat hij Chris en Jos een zitje kan aanbieden." Waarom het er niet van geko men is ligt, zo zegt Varossieau, aan het Team Verstappen: „Zij wilden niet. Waarom weet ik nog steeds niet. Chris had in ie der geval geen enkel bezwaar. Hij zou het zelfs geweldig vin den om met Jos in één team te zitten. Het verhaal gaat dat ma nager Huub Rothengatter bang zou zijn dat Jos en Chris op den duur ruzie met elkaar zouden kunnen krijgen." Huub Rothen gatter is terughoudend in zijn reactie.. „Laat ik het zo zeggen: de zaak ligt oneindig veel ge compliceerder dan Lodewijk het nu stelt. Verder heb ik niet zo'n zin om in detail op dat ver haal in te gaan." Inmiddels ligt Albers op vele punten voor. Bij Minardi in ie der geval. „Ik weet zeker dat Stoddart het liefst met Chris in zee gaat", zegt Varossieau stel lig. „Chris is een type coureur dat heel goed past in het profiel van de hedendaagse piloot. Hij is jong, komt goed over bij de media en fans. En hij rijdt bo vendien ook nog eens hard. Dat heeft Chris in China nog eens la ten zien." Daar was Minardi af gelopen weekeinde neergestre ken om de Formule 1 in Azië te promoten en heeft Stoddart zijn liefde voor de Noord-Hollander ook min of meer betuigd door te zeggen dat Albers een geweldig uithangbord is voor het team Voor het eind van het jaar hoopt Varossieau dat de kogel door de kerk is. En Huub Rothengatter? „Ik heb al die tijd gezegd dat we niet al leen met Minardi aan het onder handelen zijn. Er zijn nog enke le andere opties. Het is ons doel om Jos volgend seizoen aan de start van de Formule 1 te krijgen en om voldoende geld bij elkaar te krijgen om dat doel te berei ken. En daar zijn we hard voor aan het werk." GPD GLASGOW - Scheidsrechters in Schotland leggen vanaf vol gend voetbalseizoen via inter netsite van de voetbalbond ver antwoording af voor hun beslis singen. De scheidsrechters kiezen voor de digitale snelweg omdat ze naar hun mening nog onvol doende gewend zijn aan de om gang met de pers. Don McVicar, hoofd scheidsrechterszaken bij de nationale bond, stelt dat de arbiters wel behoefte hebben om hun kant van het verhaal toe te lichten. „Het is frustrerend om door pers, trainers en spelers te worden aangevallen zonder een weerwoord te kunnen ge ven. Vandaar dat we dat voort aan via internet gaan doen." RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19