Centrummanagement voor Sluis "lKk'rc"|)svl'hialriL' n PZC Rondje van Het Huis! Turen naar 1500 vogeltjes Nieuw centrum voor opent in Kloetinge Gemeente Hontenisse Nu 50% opruimingsvoordeel 14 Organisatie gaat zorgen voor parkeerterreinen en promotie Kerstconcert Hoofdplaat 1 FAMILIEBERICHTEN AFWEZIG woensdag 18 december 2002 door René van Stee SLUIS - In de nieuwe gemeente Sluis wordt een centrummana gement opgezet voor de kern Sluis. Hiervoor wordt wellicht een stichting opgericht die het parkeerbureau, Sluis Help Ser vice en de Stichting Promotie Sluis aanstuurt en waarin de opbrengsten van de betaalde parkeerterreinen in Sluis wor den ondergebracht. Het is onzeker of voor een stich tingsvorm wordt gekozen, om dat nog moet worden onder zocht of hier onder meer juridische haken en ogen aan zitten. De nieuwe organisatie gaat zorgen voor het onder houd, het instandhouden en de eventuele uitbreiding van de parkeerterreinen. Ook neemt zij de promotie van Sluis mede voor haar rekening. Nadat het centrummanagement vorm heeft gekregen, is het de bedoe ling te onderzoeken of ook voor andere kernen in de gemeente Sluis een centrummanagement moet worden opgezet. Hierbij wordt vooral gedacht aan Oost burg, Breskens en Cadzand- Bad waar een winkelapparaat aanwezig is die het voorzienin genniveau voor de eigen bewo ners overstijgt en waar onder meer betaald parkeren zou kun nen worden ingevoerd. Andere aandachtspunten zijn het creëren van meer ruimte voor toeristen op bewaakte par keerterreinen en het eventueel komen tot aparte afspraken met bedrijven waarvan het perso neel met de auto naar het werk komt. Hierbij wordt in eerste in stantie niet gedacht aan de in voering van een vergunningen stelsel. Dat geldt eveneens voor de eigen bewoners. Ondanks de druk van geparkeerde auto's in de woonwijken van Sluis, liet wethouder F. van Dongen van tijdens de raadsvergadering van vorige week donderdag al weten dat het college van B en W hier mee zeer omzichtig wenst om te gaan en naar oplossingen zoekt in andere richtingen. In de nieuwe organisatie verte genwoordigt een wethouder de gemeente. Voor de opzet van het centrummanagement is een werkgroep ingesteld, die naast de verantwoordelijke wethou der en de beoogd gemeentese cretaris, bestaat uit enkele on dernemers. Op deze manier wordt de al bestaande overleg structuur tussen de gemeente en de Sluisse ondernemers meer vorm gegeven. In de concept begroting 2003 wordt voor de Stichting Sluis Promotie en Sluis Help Service een bedrag van ruim 39.000 euro opgeno men. door Etienne de Cock KLOOSTERZANDE - De Hontenissehal in Kloosterzan- de is van donderdag tot en met zaterdag het domein van zo'n 1500 vogels van allerlei plui mage. De diertjes doen mee aan de districtstentoonstelling. Vogelvereniging Zang en Kleur tekent voor de organisatie van deze kampioenschappen. Zang en Kleur bestaat veertig jaar en wil er daarom een bijzondere expositie van maken. Op 4 juli 1962 was de eerste officiële vergadering van de jublierende vereniging en werd de naam gekozen Zang en Kleur telde elf leden en het bestuur be stond uit voorzitter Willy Bou- wens, penningmeester Eddy van Goethem en secretaris Jo Dieleman. Tegenwoordig heeft de club zestig leden. Voorzitter is Jan Dobbelaar, secretaris is Henny de Poorter, penning meester is Karei Martinu en de bestuursleden zijn Werner Martinu, Eric de Bakker en Si- grid Martinu. Etinne de Smae- le is ringcommissaris. Zang en Kleur heeft de zaken voor deze Zeeuwse districts tentoonstelling groots aange pakt. De vereniging zorgt er voor dat de gehele zaal van de evenementenhal gevuld zal zijn; niet alleen met de 1500 vo gels, ook een aantal stands wordt weggezet. Onder meer de volgende orga nisaties zijn van de partij: kleindierenvereniging Ter Ver betering uit Axel, Aviomus Zeeland (club voor water- en siervogels), de Nederlandse Hartstichting, EHBO en een bijenvereniging. De vogels zijn al deze week ge bracht naar de hal. Vijfentwin tig keurmeesters zijn gisteren aan de slag gegaan. Morgen om 19.00 uur is de officile opening; de show is dan toegankelijk tot 22.00 uur. Vrijdag zijn de och tenduren gereserveerd voor de leden van de KBO Hontenisse en is de hal toegankelijk voor publiek van 13.00 tot 22.00 uur. Zaterdag zijn de openingstij denvan 10.00 tot 17.30 uur. De ze tentoonstelling wordt afge sloten met de bekendmaking van de prijzen. Ook deze kanarie wordt secuur bekeken op de vogeltentoon stelling in Kloosterzande. foto Wim Kooyman door Claudia Sondervan KLOETINGE - Emergis komt per januari 2003 tegenmoet aan de groeiende vraag naar psychi atrische zorg voor ouderen. Met de opening van het nieuwe Cen trum voor Ouderenpsychiatrie in Kloetinge groeit het aantal bedden naar 73. Zestien nieuwe bedden en zes dagbehande lingsplaatsen worden gehuis vest in het nieuwgebouwde cen trum, dat donderdag 9 januari geopend wordt door burge meester D. van der Zaag van Goes. Vier dagen later betrekken de patiënten van het centrum de nieuwbouw en begint de reno vatie van het twintig jaar oude, bestaande gebouw voor oude renpsychiatrie. In de voorberei ding daarop zijn de patiënten sinds vijf weken tijdelijk onder gebracht in de dagbehande lingsruimte. De activiteiten voor de dagbehandeling hebben ondertussen onderdak in porto- kabins op het terrein. In het ou de gebouw worden de vierper- soonskamers verbouwd tot tweepersoons ruimten. Eind au gustus 2003 moet de renovatie klaar zijn. De uitbreiding is de tweede sinds de vestiging van het instituut voor geestelijke gezondheidszorg. Tien jaar ge leden kreeg het centrum er tien bedden bij. „Omdat de vraag naar psychia trische hulp zo groot is, wilden we tijdens de bouw en renovatie geen capaciteit inleveren," zegt sectordirecteur Ouderenpsv. chiatrie Jack Elenbaas. He- centrum behandelt oudere: vanaf 65 jaar die psychiatrische problemen hebben. De zorg wordt indien nodig geeombi- neerd met verpleegzorg, die hel centrum ook geeft aan patiën ten uit andere Emergis-secto- ren die dat nodig hebben. Daar toe wordt in het nieuwe centrum ook de eigen medische en para medische dienst ondergebracht Daar huist de eigen huisartsen zijn de behandelkamers van tandarts en fysiotherapeut en de apotheek. In het ouderencentrum verblij ven de meeste patiënten tweeto: drie maanden, waarna zij vaak weer naar huis gaan, eventueel met ondersteuning van thuis- zorg of naar een beschermde woonvorm of een verzorgings huis. Tien tot twaalf plaatsenin het centrum zijn voor vaste be woners, mensen die zware psy chiatrische begeleiding nodig hebben. HOOFDPLAAT - De fanfare Oefening Baart Kunst geeft za terdag een kerstconcert in de rooms-katholieke kerk Hoofdplaat. Joop de Pooteris dirigent. Wim Roth en Majic Zarabi-Far hanteren de gitaai en dulcimer. Aanvang: 20.00 uur. be ZfiÉ Zieke eude S3S2E ïM01 1! 3«oel sg.o' iti.PS JflWOl ifd.lC dag11 Oosl jGra> U62F Afdeli vfd t AfdB Overic dageli Afdeli 1400- Lind sGra U62f mat/r alen Em« Oostr Kloet' Zee Wieli 1535 SUG 339 ■fd F Diepbedroefd delen wij U mede dat, geheel onver wachts uit ons midden is heengegaan mijn lieve man. onze zorgzame vader en opa HENK TROMP echtgenoot van Astrid van den Hemel in de leeftijd van 80 jaar. Sas van Gent: Astrid Tromp-van den Hemel Knokke (B.Henk en |oke Remco en Christianne Niels Osscnisse: Otto en Dingena leroen Martij n Kcrpen D.Anneke en Karsten Colin In ken Sas van Gent: Maarten en Linda René Femke Familie Tromp Familie Van den Hemel Sas van Gent. 16 december 2002 Bolwerk 54. 4551 AH De plechtige uitvaartdienst, waarbij wij U beleefd uitnodigen, zal plaatshebben op zaterdag 21 decem ber om 10.00 uur in de parochiekerk van de Heilige Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Samenkomst aan bovengenoemde kerk. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsheb ben in het crematorium van Terneuzen aan de Bella mys! raat 28c. alwaar u na afloop de familie kunt condoleren. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. ftXJ dPflÖWl.ck iAo"V IX,cta-xoAx, Lieve OPA Wie zorgt er nu voor de koffie met speculaasjes? Colin en Inken Dag OPA HENK kusje van je kleintje cola René. Dag OPA HENK ik zal een dansje voor je doen. Kusje van Femke ln herinnering aan een mooi leven neem ik verdrie tig maar vol vertrouwen afscheid van mijn lieve zorgzame man JACOBUS DEN HAMER echtgenoot van Johanna Sara Desein in de leeftijd van 84 jaar. IJzendijke: S. den Hamer-Descin 4515 Cl I IJzendijke, 17 december 2002. Koninginnestraat 55 De afscheidsdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op vrijdag 20 december om 15.15 uur in de Hervormde Kerk te IJzendijke. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Liever geen bezoek aan huis. Gelieve schriftelijke condoleance. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Tot onze droefheid is overleden, onze broer en zwager IACOBUS DE BRUIJNE Tevens willen wij dokter Vercauteren en het perso neel van Bachtendieke bedanken voor de liefdevolle zorg aan hem gegeven. Toon en Maatje van Damme. Gemeente Sluis- aardenburg OPENSTELLING GEMEENTEHUIS SLUIS-AARDENBURG De gemeentekantoren te Sluis en Aardenburg /.ijn gesloten vanaf vrijdag 20 december 2002 vanaf 12.00 uur tot en met vrijdag 3 januari 2003. Maandag 6 januari 2003 zijn de gemeentelijke dien sten weer bereikbaar vanaf 09.00 uur in de gemeen tekantoren te Sluis, Aardenburg en Oostburg. Alleen voor aangiften van geboorte en overlijden is het bureau van de burgerlijke stand telefonisch te bereiken tip maandag 23 december, dinsdag 24 de cember. vrijdag 27 december en maandag 30 decem ber aanstaande tussen 8.30 uur 9.30 uur. Het telefoonnummer is 06-222 05 898. Donderdag 2 januari (vanaf 13.00 uur tot 17.00 uur) en vrijdag 3 januari 2003 (vanaf 8.30 uur tot 16.30 uur) is de burgerlijke stand telefonisch te bereiken via het algemene nummer van de gemeente Sluis: 0117-457000. Het meldpunt voor milieuklachten is 24 uur per dag bereikbaar via telefoonnummer: 0118-41 23 23 Mochten zich calamiteiten op het gebied van Open bare Werken voordoen dan kunt u deze melden via het telefoonnummer: 06-12 99 73 06 BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN SLUIS-AARDENBURG, De secretaris, E.P.M. de Maaijer, wnd. De burgemeester. B.J. Straatsma Overleden IOHAN CHRISTIAAN BARIS - Chris weduwnaar van Paula Rothmeijer 10-10-1920 Rotterdam 16-12-2002 Zierikzee Marianne en Jo Krista Rob en Emmy Paul en Nicoline Hans en Andi los Roel klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Oostweg 2, 4516 BC Zonnemaire De crematieplechtigheid zal plaatsvinden vrijdag 20 december om 1 5.00 uur in crematorium Rouerdam-Zuid, Maeterlinckweg 101. Rotterdam. Dr. B. Schulte huisarts St. Jansteen van 30 december tot 6 januari Waarneming: op werkdagen tot 17.00 uur. A-K: Dr. B. den Ouden Glacisweg 50 Hulst Tel. 312060 L-Z: Praktijk Het Bolwerk Grote Bagijnestraat 16 Hulst Tel. 313373 Na 17.00 uur en in het weekend is de dienst doende huisarts te berei ken via de huisartsenpost, tel.: 0115-643000. Geef kinderen een jeugd. Geef ze een toekomst met 10,- per maand. Giro 809. Save the Children Den Haag. Bel 070 - 338 44 48 of ga naar www.savethechildren.nl Het recht om kind te zijn BELEIDSREGELS AANWIJZEN BELASTINGPLICHTIGEN EN LEIDRAAD INVORDERING Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt bekend dat het op 12 december 2002 heeft vastge steld beleidsregels voor het aanwijzen van een belastingplichtige en met betrekking tot de invordering. Deze beleidsregels liggen vanaf heden voor een ieder gedurende twaalf weken ter inzage op het waterschapskantoor, ie dere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur, behoudens de sluitingsperiode tussen kerst en nieuw jaar. Terneuzen, 18 december 2002. Het dagelijks bestuur van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen W.J. de Graaf, dijkgraaf mr. J.Y. Dekker, secretaris Waterschap" Zeeuws - Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Bezoekadres. Kennedylaan 1Terneuzen Telefoon 0115-Ó41000, Fax 0115-641200 Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Hontenisse maakt bekend dat de Raad in zijn vergadering van 4 december 2002 heeft besloten dat herzieningen worden voorbereid voor gedeelten van de bestemmingsplannen Buitengebied en Terhole ten behoeve van de samen voeging van bedrijfsactiviteiten van een mechanisa- tiebedrijf voor het gebied achter Hulsterweg 114 te Terhole. Het desbetreffende raadsbesluit treedt met ingang van 19 december 2002 in werking. Vanaf deze dag ligt het besluit en de daarbij behorende tekening/ voor een ieder op de sector Grondgebiedzaken, te' te Zandeplein 11 te Kloosterzande ter inzage. &r langhebbenden kunnen in de periode van 19 decern-1 ber 2002 tot en met 29 januari 2003 een gemotiveerd j bezwaarschrift indienen bij de Raad van de I Gemeente Hontenisse, Postbus 20, 4587 ZG te i Kloosterzande. Kloosterzande, 18 december 2002 De Burgemeester van Hontenisse, A. Vogelaar Dr "Je kind zal het maar hebben! Een hersenaandoenmg bij kinderen is heel ingnipend. Voor kind en ouders. Darc wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen We Hersenstichting Hederland Giro 860 op een unieke collectie merkmonturen. U leest het goed: 50% opruimingsvoordeel! Dat mag gezien worden. Net als u trouwens! Het Rondje van Het Huis is dé gelegenheid om uw collectie voordelig uit te breiden met één of meer merkmonturen. Stuk voor stuk topmonturen van bekende merken waarmee u er steeds weer anders en altijd op uw allerbest uitziet. Het Huis Henno Cysouw Zien mag gezien worden. opticiens TERNEUZEN - MARKT 19 - TEL. (0115) 61 61 13. WWW.CYSOUWOPTIEK.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44