over Melkertbanen Verdeeldheid LaBan Vreugdevuur Yerseke naar andere plaats Kapelle doet niet mee met Zeeuwse Reinigingsdienst Politiek wil intercity Kruiningen behouden Gemeenteraad stemt in met woningbouw centrum Wissenkerke Dorpspomp weer strak in de lak Plan skatebaan Oud-Vossemeer af Schijf '83 wint NK-sjoelen Dief schopt winkelmedewerker Uit de hand gelopen ruzie bestraft Maand cel voor vals paspoort Brommerdieven aangehouden Goese politiek voert verhitte discussies over gesubsidieerde arbeid Kerstconcerten in hele regio agenda door Rob Paardekam KRUININGEN - Burgemeester en wet houders van Reimerswaal moeten alles in het werk stellen om de intercity status van station Kruiningen-Yerseke te behouden. Die opdracht kreeg het college gisteren van de gemeenteraad. Een motie van de PvdA werd door alle partijen gesteund. De Nederlandse Spoorwegen overwegen serieus om station Kruiningen-Yerseke zijn status als intercitystation te ontne men als het veer Kruiningen-Perkpolder over enkele maanden uit de vaart wordt genomen. Het vervoersbedrijf gaat er vanuit dat het grootste deel van de trein reizigers dat in Kruiningen opstapt uit Zeeuws-Vlaanderen komt. Als de plan nen van de NS doorgaan, zal alleen de stoptrein station Kruiningen-Yerseke in de toekomst nog aandoen. Dat betekent dat in beide richtingen nog maar één trein per uur vertrekt. In haar motie stelt de PvdA dat het station echt niet alleen wordt benut door reizigers uit Zeeuws-Vlaanderen. Kruiningen- Yerseke zou ook voor de Reimerswaalse bevolking en het bedrijfsleven een be langrijke rol vervullen. Het college zou NS-Reizigers daarvan moeten overtui gen. Ook een actiegroep onder leiding van H. Koster uit Kruiningen komt in het geweer tegen de plannen van de NS. Een handte keningenactie leverde al honderden krab bels op en ook frietfabrikant Lamb-West- on/Meijer en onderzoeksinstituut NIOO uit Yerseke hebben hun steun toegezegd. De actiegroep heeft de directeur van NS- Reizigers uitgenodigd de handtekeningen in ontvangst te komen nemen. woensdag 18 december 2002 OUD-VOSSEMEER - De plannen voor een skatevoorziening voor de j eugd uit Oud-Vossemeer krij gen concrete vormenD e gemeente Tholen wil de jeugd - naast het jeugdhonk - ook via een skatebaan een eigen plek geven in het dorp. De skatebaan wordt aangelegd bij het trapveldje aan de Patrijzenweg. Op verzoek van de jeugd zelf, komen er de zogenaamde kwart ramp, bank, spine en rail skatetoestellen. De gemeente wil de toestellen van beton laten vervaardigen omdat dit de minste geluidsoverlast geeft, Het plan voor de baan, met een rapport over geluidshinder, ligt tot en met 7 januari ter inzage in dorpshuis de Vossenkuil in Oud-Vossemeer en in het gemeen tehuis in Sint-Maartensdijk. Het dorpshuis is overigens van 20 december tot en met 5 januari gesloten. Reacties op de plannen kunnen schriftelijk en moeten aan het college van burgemeester en wethouders worden gericht. OOST-SOUBURG - Drie leden van de Souburgse sjoelvereni ging Schijf '83 zijn afgelopen weekeind bij een nachtsjoel- toernooi in Ommen in de prijzen gevallen. Het jeugdlid Den nis Eyke uit Goes behaalde een eerste plaats in de heren-C klasse. Doordat hij het enige jeugdlid op dit toernooi was, werd hij bij de volwassenen ingedeeld, met dit resultaat als gevolg. Een tweede plaats in dezelfde klasse werd behaald door Bram de Waardt uit Arnemuiden. Joke Reinieren uit Goes werd eerste bij de dames-D klasse. VLISSINGEN - Een medewerker van de Gamma in Vlissin- gen is gisterochtend door een winkeldievegge geschopt toen de medewerker haar aansprak op de diefstal. De 54-jarige vrouw uit Vlissingen had twee rollen plakband weggenomen. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG - Een 51-jarige inwoner van Vlissingen moet twee weken de cel in wegens mishandeling. Dat heeft de Mid delburgse politierechter gisteren bepaald. De verslaafde man raakte in juli slaags met een andere verslaafde uit de Vlissing- se drugsscene. Beiden dachten iets vand e ander tegoed te hebben. De ruzie liep volledig uit de hand. De verdachte zei spijt te hebben dat hij zo hard had geslagen. Een schadeclaim van 750 euro wei'd aan het slachtoffer toegewezen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 26-jarige man uit Stadskanaal wegens bezit van een vals paspoort verooi'deeld tot een maand cel. Het paspoort wei'd 21 juni in Middelburg aangetroffen. Officier van Justitie G. Oosterveld vorderde twee maanden gevangenisstraf, om dat er in Nederland zwaar wordt getild aan het vervalsen van •een paspoort. Politierechter R. Reinarz halveerde de straf. Zij liet meewegen dat het paspoort krakkemikkig was vervalst. 's-GRAVENPOLDER - De politie heeft maandagavond twee jongens van 15 en 16 jaar uit 's-Gravenpolder aangehouden. Zij hadden eerder op de avond in de 's-Gravenstraat een bromfiets gestolen. Er is proces-verbaal tegen hen opge maakt. De Reimerswaalse raad wil dat de intercity blijft stoppen op station Kruiningen-Yerseke. foto Dirk-Jan Gjeltema 'den ere- Hnor Rolf Bosboom GOES - De Goese politiek is slerk verdeeld over de nabije loekomst van de gesubsidieerde ooi. arbeid, de vroegere Melkertba- 13. nen. De ene helft vindt het een it op goede zaak als de gemeente de ;rnE rijksbezuinigingen zelf onge daan maakt; de andere helft voelt daar nu weinig voor. jks- Het demissionaire kabinet wil uit. fors bezuinigen op de In- en nlii Doorstroombanen (ID-banen) en- en WTW-banen (Wet Inschake- [jug Werkzoekenden). Deze zijn bij. bedoeld om langdurig werklo- ali zen bij het arbeidsproces te be- trekken en, indien mogelijk, uit- 'oo: eindelijk te laten doorstromen uil- naar een reguliere baan. rijs Het kabinet heeft in september kei de gemeenten gemaand vacatu- daa res niet meer in te vullen. Het lilt l ,'elc as- GOES - Op de Bevelanden en iff. Tholen worden de komende da- t ii gen verschillende kerstconcer- ten gegeven. Komende vrijdagverzorgen muziekvereniging Mozart en het Zeeuws Mannenkoor uur n'| een optreden in de NH-kerk. ge- Diezelfde avond houdt de ge- Zeeuwse Schaapskooi bij Hein- len kenszand een 'kerstavond bij de schaapjes'. Beide evenementen beginnen om 19.30 uur. Zater- dag vinden vanaf 193 0 uur con certen plaats in de NH-kerk in Wilhelminadorp, de Sakofahal :al: in Sint-Annaland en Haestinge Ij in Sint-Maartensdijk. Om acht n uur wordt er gezongen in de rk- kerk in Tholen-stad en de NH- kerk in Kortgene. nd Zondag om 14.30 uur geeft het de dames Barbershopkoor een concert in dorpshuis Amicitia in ier Kloetinge. Een uur later begint nd een optreden van de Zeeuwse 4 koorschool in de rk-kerk in js 's-Heerenhoek. Verder zijn er concerten in De Ark in Kamper- x.land (19.00 uur) en de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes (19.30uur). Goese college van B en W heeft er moeite mee dat daarmee het aantal beschikbare banen uit eindelijk aanzienlijk afneemt. Daarom wil het zelf fors bijdra gen om alle huidige banen in stand te houden. Dat betekent voor 2003 in totaal een investe ring van een half miljoen euro. Het voornemen leidde gister avond tot een verhitte discussie in de raadscommissie maat schappelijke ontwikkeling. Het waren vooral CDA en WD en in mindere mate SGP/Christen- Unie die er grote problemen mee hadden dat de gemeente 'klak keloos' een fors bedrag op tafel legt om de Haagse bezuinigin gen ongedaan te maken. ,,Dat kun je niet ad hoe doen, maar daar moet j e eerst heel goed over nadenken", zei WD'er S. Heij- ning. Met een half miljoen zou de ge meente ook heel andere nuttige dingen kunnen doen, stelde Heijning. „Ik wil een afweging kunnen maken." Die maakt de gemeente doorgaans in de be groting voor het daaropvolgen de jaar. CDA en WD stelden voor daarop te wachten. Wethouder M. 't Hart (PvdA, so ciale zaken) beaamde dat het om een nogal ongewone stap van het gemeentebestuur gaat. „Het is redelijk ingrijpend wat we doen." Niettemin achtte hij de maatregel noodzakelijk om de gevolgen van de opstelling van het kabinet, dat zonder overgangsperiode het beleid wijzigt, ongedaan te maken. „We kiezen ervoor om niet mee te gaan met datzigzagbeleid." 't Hart, gesteund door PvdA, D66 en GroenLinks, benadruk te dat er nu geen tijd is voor een uitgebreide discussie. Voor 1 januari moeten het jaarplan so ciale zaken bij het ministerie binnen zijn. De omstreden maatregel, zo onderstreepte de wethouder, geldt uitsluitend voor volgend jaar. Bij het opstel len van de begroting 2004 kan de raad zelf een bredere afwe ging maken. De raad beslist morgen over het extra geld om de ID- en WTW-banen in elk ge val volgend jaar volledig in stand te houden. Natuurlijk naar. voor het juiste advies de mooiste pakjes gewoon dezelfde prijs PARFUMERIE- iTrefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Lange Geere 24 Segeerstraat 10 'oi 18-634184 0118-613401 door Rob Paardekam YERSEKE - Het traditionele vreugdevuur in Yerseke wordt dit jaar gehouden op de kruising van de Molendijk, de Vierstraat en de Julianastraat. Dat heeft de gemeenteraad van Reimerswaal gisteren unaniem besloten. Het Yersekse vreugdevuur wordt al jaren gehouden op het Kerkplein. Dit tot groot onge noegen van de bewoners. Ze zeggen dat het ieder jaar uit de hand loopt. Ook een meerder heid van de politieke partijen liet gisteren weten de locatie verre van ideaal te vinden. „Je zit op zes meter van winkels en huizen", aldus J. Sinke (SGP). „Dat kan echt niet. Volgens Sinke leven de omwo nenden van het Kerkplein ieder jaar in grote angst. „Het is ieder jaar een verschrikkelijke toe stand", stelde M. van der Meij- den (VVD). „De grens is nu echt bereikt." De SGP zei liever helemaal van REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ihgrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de vreugdevuren af te willen, maar de partij ziet in dat dat een illusie is. Daarom stelde Sinke voor het Havenplateau als al ternatieve plaats aan te wijzen. Enkele andere partijen wilden met dat idee meegaan, maar burgemeester A. Verbree zag niets in het plan. „Vergeet het maar. Daar gaat geen kip naar toe." Kruising Na een schorsing leek een meer derheid van de raad dat ook in te zien, zodat de SGP overging tot 'plan b'. Dat is de kruising van de Molendijk, de Vierstraat en de Julianastraat. „Daar is de af stand tot het dichtst gelegen huis zo'n 25 meter", stelde Sin ke. „Dat is al heel wat beter dan de zes meter van het Kerkplein De andere fracties steunden het voorstel en ook burgemeester Verbree kon zich er in vinden, al stond hij niet te springen. „Het valt allicht te proberen." De raad vroeg ook aandacht voor de situatie in Krabbendij- ke, waar de jeugd veel overlast veroorzaakt. Vuurwerk wordt vaak veel te vroeg afgestoken, zodat mensen niet meer naar winkels durven. Een gesprek dat Verbree maandag met de jeugd had, stemde hem niet echt positief voor dit jaar. Hij vroeg de jeugd geen vuurwerk te gooi en naar ouderen en vrouwen met kinderwagens op het mo ment dat de winkels open zijn. „Dan doen ze toch een dag eer der boodschappen", was de re actie van de jeugd. De raad toonde zich gisteren verbijsterd over deze opstelling en vroeg om hard optreden. door Steffan ter Maat WISSENKERKE - De raad van de gemeente Noord-Beveland heeft gisteravond ingestemd met het voorstel om negen wo ningen aan de Weststraat in het centrum van Wissenkerke te bouwen. Alleen de PvdA stemde tegen. De partij vindt de ruimte waar- op de huizen gebouwd worden te klein. „Bewoners kunnen hun auto niet eens volledig op het ei gen terrein plaatsen", sprak J, de Looff. „En het ergste is dat er zelfs geen voet- of fietspad is. Dit gaat ten koste van de veilig heid." Wethouder A. van der Maas was het deels met De Looff eens. „Het is inderdaad wat klein op gesteld, maar dit is de enige ma nier om het financieel mogelijk te maken. Verder moet het ge bied met de nieuwbouw een beetje als een woonerf worden gezien. Het ontbreken van voet en fietspaden is dan geen pro bleem", antwoordde Van der Maas. Ook werd er gesproken over de toegankelijkheid voor ambu lance en brandweer. De wethou der heeft dit uitgezocht en zei dat deze diensten geen proble men voorzien. De Looff bleef hameren op de veiligheid. Er zouden te veel au to's in het gebied komen en te weinig parkeerruimte zijn. Ook opperde hij nog dat het wel eens de sluiproute naar de Juliana- straatkon worden. „Maar ja, als een erfscheidingswand uit ruimtegebrek al niet breder dan tien centimeter mag worden, waar moet je dan sowieso nog over praten", probeerde De Looff nog. Er kreeg geen steun voor zijn ar gumenten. Het enige andere punt van kritiek kwam van A. Oudshoorn van de NBB. Ouds hoorn vindt de woningen met een prijs van rond de 200.000 euro te duur voor de doorsnee Noord-Bevelander. Voor zijn partij was dit echter geen reden om tegen het plan te stemmen. Van der Maas wees Oudshoorn erop dat de projectontwikke laar, Roma uit Rotterdam, min der zou investeren in het project als er sprake van goedkopere woningen is en dat de gemeente dan meer aan subsidie bij moet dragen. door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeenteraad van Kapelle ziet af van deelna me aan de Zeeuwse Reinigings dienst (ZRD), het afvalverwij- deringsbedrijf van Delta dat van plan was in heel Zeeland het vuil op te gaan halen. Met uitzondering van de frac ties van SGP, ChristenUnie en PvdA, koos de raad gisteren avond voor het Kapelse bedrijf Sita. Het voorstel van een meer derheid van het college: aan sluiting bij ZRD, ging daarmee definitief van de baan. De reformatorische fracties in de raad wilden wel met het col legevoorstel meegaan op grond van het argument dat Kapelle eerder heeft gekozen voor meer samenwerking met andere ge meenten, vooral op de Bevelan den. Loftrompet Dat argument gold ook voor het college als belangrijk. De PvdA- fractie vond dat Kapelle het zelf maar moest blijven doen. De in woners steken onveranderlijk de loftrompet als het om de ser vice van de eigen ophaaldienst gaat. Volgens PvdA-raadslid R. Lambeck, moet je pas verande ren als het niet meer bevalt of als het te duur wordt, Lambeck lonkte ook een beetje naar Goes enBorsele, die samen blijven werken in het zelf opha len van het vuil. De overige fracties waren niet onder de indruk van het samen- werkingsargument. Nog maar twee gemeenten: Reimerswaal en Tholen hebben zich bij de ZRD aangesloten. De rest van de gemeenten boven de Westerschelde blijft het zelf doen, behalve de gemeente Noord-Beveland, die ook.giste renavond over het huishoude lijk afval vergaderde. Garantie Omdat de prijzen van ZRD, Gansewinkel en Sita elkaar niet noemenswaardig ontliepen werd een keuze gemaakt op grond van andere argumenten: Sita is een bedrijf uit Kapelle en geeft de garantie dat de chauf feur, die in dienst blij ft bij de ge meente, niet hoeft te helpen bij de belading. Het ontbreken van die garantie zou een arbeids- conflict kunnen opleveren voor Kapelle. Het college liet weten niet niet zo zwaar aan het eigen voorstel te tillen. Volgens burgemeester S. Kramer was het belangrijkste dat de raad op grond van argu menten tot een afgewogen be sluit is gekomen. Hij maakte wel het voorbehoud dat de ondernemingsraad nog over de kwestie moet worden geraadpleegd. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OPZOOM - Ijsbaan op de Grote Markt, Schaatsen in winterse en histori sche kerstsfeer; BIEZELINGE Waardekenstraat 47,20.00 uur: Schrijfactiviteiten Amnesty Interna tional; GOES - DeSpinne, 13 00-16.45 uur: Seni oren biljart competitie; 13.30-16.30 uur: Kóersbal senioren; Ambachtscentrum van de Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopende ac tiviteiten voor alle WAO-ers; Openbare bibliotheek, 14.00 uur: Voorle zen voor kinderen van 4 t/m 8 jaar; Balletschool, 19.00-20.00 uur: Instapcur sus Line Dance; 20.00-22.00 uur: Line Dance voor gevorderden door Country Club The Sounthern Riders; 's-HEER ARENDKERKE - OBS Schenge- hof, 18.30-20.30 uur: Kerstmarkt; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; 19.30 uur: Clubavond Bridgeclub Kapel- le-Biezelinge; KORTGENE Gymzaal in de Bernhard- straat, 10,45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO-ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor50- plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WAARDE - Dorpshuis, 14.30 uur: Oude- renmiddag; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17,00 uur; Kaarten en biljar ten; Hervormde kerk, 20.00 uur: Adventscon- cert op orgel en panfluit door organist Martin Mans en panfluitiste Noortje van Middelkoop; YERSEKE-Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrlxhaven, einde steiger, 13,30 uur: Vertrek rondvaart op de Oos- terschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; Gymnastiekzaal,- 19.00 uur: Body Mind; 20.00-21.00 uur: Gymnastiekver eniging VZOS WISSENKERKE - De dorpspomp in Wissenkerke staat weer op haar plaats. De gietijzeren pomp uit 1870, een rijksmonument, is de afgelopen weken gerestaureerd. Daarbij is alleen de buitenkant onder handen ge nomen. Deze is helemaal opnieuw in de lak gezet. Ook is een nieuwe stalen beugel aan de zwengel gemaakt, om te voorkomen dat mensen proberen de pomp in beweging te zetten. De pomp wordt in de Voorstraat op een verhoging geplaatst, zodat zij voortaan wat beter uitkomt. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33