Met het hart op de tong I (PZC Nieuwjaar //l t0P Elektronische topper De ideale kerst-cd Nog ten dele succesvol Mix van sufi en trance 27 Kerstman wil de mensen voor altijd gelukkig maken Tftaaüée 1. Robbie Williams - Feel (6) 2. Nelly Ft. Kelly Rowland - Di lemma n 3. C. Aquilera Ft. Redman - Dirr- ty<2) 4. Jennifer Lopez - Jenny From The Block (4) 5. Shaggy - Hey Sexy Lady (5) 6. Las Ketchup - The Ketchup Song (Asereje) (3) 7. Phil Collins - Can't Stop Lo ving You (8) 8. Shakira - Objection (Tango) (7) 9. Eminem - Lose Yourself (-) 10. Mariah Carey - Through The Rain (9) 11. Di-Rect - Adrenaline (11 12. Justin Timberlake - Like I Lo ve You (12) 13. Grad Damen - Mag Het Altijd Kerstmis Wezen (13) 14. Raymzter- Kut Marokka nen??! no) 15.Shania Twain - I'm Gonna Getcha Good! (16) 16. Sugababes - Stronger (25) 17. Missy Elliott - Work It (15) 18. Dj Boozywoozy - One More Try (17) 19. Ties - Denk Aan Mij (14) 20. Nas Feat. Brainpower - One Mic/Made You Look (27) 21Gordon Re-Play - Zolang (23) 22.T.A.T.U. - All The Things She Said( 19) 23. Groove Armada - My Friend (20) 24. Atomic Kitten - The Tide Is High (18) 25. Frans Bauer - Zeven Rozen Zeven Jaren (26) 26. Dj Galaga - The Game Remix (33) 27. Westlife - Unbreakable (21 28. Avril Lavigne - Sk8er Boi (79) 29. Madonna - Die Another Day (22) 30. Atomic Kitten - The Last Goodbye (46) 31. Starkoo - Zo Ver Weg (39) 32. Dannii Minogue - Put The Needle On It (51) 33. Ja Rule - Thug Lovin (57) 34. Sir - All I Needed (62) 35. Driftwood - Freeloader (44) 36. Lois Lane - When I'm With You (49) 37. Jovink The Voederbietel - Klasse, Goed Te Passe! (38) 38. Craig David - What's Your Flava (29) 39. Anouk - Everything (34) 40. Pink - Just Like A Pill (30) 41Enrique Iglesias - Maybe (41 42. Eminem - CleaninOut My Close t (31 43. Sarah Connor - Skin On Skin (37) 44. Novaspace - To France (52) 45. Krezip - Promise (32) 46. Ronan Keating Ft. Lulu - We 've Got Tonight (48) 47. Georgina - Denis (35) 48. Schintaler - Acht Punt Drie (24) 49. Acda En De Munnik - Ren Lenny Ren (36) 50. Jannes - Ga Maar Weg (58) 51. Bruce Springsteen - Loneso me Day (56) 52. Kevin's Crew - The Ultimate Escape (43) 53. Truth Hurts - Addictive (42) 54. Jay Jay Bauer - Kom Schatje Kom (-) 55. Vinzzent - Right Here Right Now (-) 56. Jochem Van Gelder - Echte Sint/Welkom Sinterklaas (28) 57. Andre Hazes/Johnny Logan - You've Lost That Lovin'Fee- tin'(-) 58. Parla Pardoux Ft. Deniz - Forever And Ever (60) 59. U2 - Electrical Storm (47) 60. Alicia Keys - Girlfriend (68) 61. Bon Jovi - Misunderstood (40) 62. Dj Sammy - Boys Of Summer (69) 63. De Sjonnies - Annemarie (94) 64. Jan Wayne - Only You (45) 65. The Kelly Family - Mrs. Speechless (53) 66. Jody Bernal - Bang Bang (66) 67. Celine Dion - Goodbye's (The Saddest Word) (55) 68. Robert Leroy - Zonder Jou (75) 69. Wc Experience - Is Everybody Sjaggerijnig?! (-) 70. Sipke De Boer - De Mooiste Vrouw (87) 71. Blue - One Love (54) 72. K-Otic -1 Don't Understand You (50) 73. Anastacia - You'll Never Be Alone (65) 74. Dance Nation - Words (-) 75. Junior Senior - Move Your Feet (61) 76. Leann Rimes - Life Goes On (64) 77. Sita - Jerk/Le Chemin (67) 78. Lucas En Gea - Als Ik Jou Laat Gaan (74) 79. Celine Dion - I'm Alive (78) 80. Judith - When It Hits Home (63) 81Kylie Minoque - Come Into My World (71) 82. Kasper Van Kooten - Mooie Blouse (86) 83. Queens Of The Stone Age - No-One Knows (72) 84. O-Town - These Are The Days (82) 85. Samantha Mumba - I'm Right Here (77) 86. Cassius - The Sound Of Vio lence (89) 87. De Dijk - Muzikanten Dansen Niet (80) 88. Jurgen Vries - The Theme (91 89. Moby - In This World (88) 90. Praise Cats - Shined On Me (93) 31 Tic - Girl Talk (73) 92. Marc Anthony - I've Got You (92) 93. Barry Manilow - Turn The Ra dio Up (-) 94. Big Brovaz - Nu Flow (-) 95. P. Diddy -1 Need A Girl (Part 7 2) (96) 96. Ozzy Osbourne - Dreamer (-) 97. David Guetta Just A Little More Love (90) 98. Ruth Jacott - Onderhuids/ Tastbaar (99) 99. Beef - Memory Fast Forward (Rewind!) (-) 100. Red Hot Chili Peppers - The Zephyr Song (100) woensdag 18 december 2002 Een dvd met een live-con cert uit Rotterdam en als extraatje een cd met daarop acht overblijvertjes van haar vorige cd 'Under rug swept'. Dat lijkt toch verdacht veel op geldklopperij. Maar Ala- nis Morissette ontkent dat met kracht. „Ik had voor 'Under rug swept' te veel nummers geschreven, dat wist ik. Destijds koos ik in tuïtief een paar songs. De rest zou ik voor later bewa ren. Dit zijn geen afdanker tjes. Een paar daarvan beho ren tot het beste wat ik ooit geschreven heb." Ook op de nieuwe dvd/cd Feast on scraps (sinds vori ge week in de winkel) blijkt dat Morissette het hart op de tong heeft liggen. De teksten zijn persoonlijker dan ooit. Het is alsof je in haar dagboek zit te le zen. „Het heeft lang geduurd voordat ik mijn hele ziel en za ligheid zo op straat durfde te leggen, maar ik kan je zeggen: het voelt geweldig. Iedereen weet gewoon alles van me. Nou ja, in ieder geval heel wat." De dvd bevat een groot deel van een live-concert in Rotterdam, eerder dit jaar. Tussen de bedrij ven door biedt Morissette een kijkje achter de schermen en korte interviewfragmenten. Opvallend is dat ze daarin te genover haar band graag de clown uithangt. „Ik heb het al tijd al leuk gevonden om lekker expressief te zijn. Alleen durfde ik dat lang niet te tonen. Nu ben ik daar niet meer bang voor. Ik weet nu wat ik waard ben als mens en het kan me niet meer schelen als niet iedereen mij op handen draagt." Jeugd De 28-jarige Morissette heeft een lange weg afgelegd. Al op tienjarige leeftijd deed ze mee aan een tv-show en vanaf dat moment was haar 'gewone' jeugd voorbij. „Als ik terugkijk op mijn leven tot nu toe, heb ik nergens spijt van. Ik ben geworden wie ik nu ben door alles wat ik vroeger heb meegemaakt. Maar als ik ooit zelf een dochter krijg die ook graag het podium op wil, zal ik wel proberen haar wat af te remmen. Ik zal haar duidelijk maken dat ze ook af en toe ge woon onbezorgd lol moet kun nen maken. Mijn ouders legden Alanis Morissette: „Iedereen weet gewoon alles van me. Nou ja, in ieder geval heel wat." foto GPD vroeger een grote druk op mij. Voor hen was productief zijn het hoogste goed. Een dag niets doen was voor hen weggegooide ti j dD at werd meafentoewelte veel. Maar ja, ik deed wat er van me werd verwacht. Conflicten hebben altijd een grote rol gespeeld in haar song teksten. Toch heeft de huidige situatie in de Verenigde Staten - de aanslagen op 11 september en de dreigende oorlog met Irak - volgens haar geen invloed ge had op haar gemoedstoestand of op de inhoud van haar liedjes. „Ikheb altijd al geschreven over de noodzaak conflicten vreed zaam op te lossen. Maar ik weet ook dat mensen hardleers zijn en moeite hebben om vreed zaam naast elkaar te leven. Zet twee mensen in een ruimte bij elkaar en je kunt er vergif op in nemen dat er ooit ruzie ontstaat. Als er op zo'n microniveau al geen vrede kan zijn, hoe kunnen mensen dan verwachten dat landen wel zonder problemen naast elkaar kunnen leven? En de naschok na 11 september? Achuiteindelij k dutten mensen altijd weer in. Dat heeft de ge schiedenis wel bewezen. Ook dit keer zullen de mensen langzaam maar zeker weer in slaap wor den gesust. En iets zal ze altijd weer wakker schudden." Ofschoon Alanis Morissette be zweert de nieuwe dvd/cd niet uit puur commerciële motieven op de markt te hebben gebracht, geeft ze toe dat commercieel succes wel degelijk van belang is vóórhaar. „Wat ik doe, doe ik niet om het geld, maar het is wel prettig om wereldwijd succes te hebben omdat ik op die manier veel mensen kan bereiken. Wat ik voel en denk wil ik graag met zoveel mogelijk mensen delen en het idee dat er op elk uur van de dag ergens ter wereld mensen naar mijn muziek zitten te luis teren, houdt mij op de been." Hanneke van den Berg In Nederland heeft de kerst traditie van oudsher niet veel met de kerstman van doen. Dat ondervonden Patricia Aaslund en Henriëtte Kat ook toen ze hun zelfgeschreven luister sprookje Het Kerstcadeau pro- beerden te laten uitgeven. Daarom doen de dames Goudo- nov - zoals hun pseudoniem luidt - zelf alles om hun cd te promoten. Met een stralende glimlach ver tellen de dames Goudonov hoe ze samen een sprookje schreven en er muziek bij componeerden. Patricia: „Kerst is meer dan een winkelwagen volstoppen, voor mij tenminste." Ze willen alle kinderen in de wereld aanspre ken met hun verhaal over de eland Nikolai, het feetje Radja en het Chinese jongetje Li Wu Tse. „De wereld is één, we willen laten zien dat de mensen landen en culturen helemaal niet zo strak hoeven in te delen. Daar om komen de personages uit ons sprookje overal vandaan", legt componiste Henriëtte uit. In het sprookje kan de kerstman de weg naar de aarde maar niet vinden. Hij heeft er genoeg van dat de kinderen na een paar we ken alweer zijn uitgekeken op hun speelgoed; hij wil de men sen blijvend gelukkig en tevre den maken. De jongen, het ren dier en het feetje gaan op zoek naar de mensenvriend met rode muts en witte baard. Ze beleven onderweg spannende avontu ren bij een sneeuwkoningin en met de helpende hand van de wind komen ze een heel eind in de goede richting. De mensen krijgen uiteindelijk een groter kerstcadeau dan ze verwacht ten... Henriëtte: „Met dit sprookje willen we vertellen dat geluk niet iets is dat je van bui ten haalt, maar dat in jezelf zit. Je bent zelf het cadeau dat je zo graag wilt krijgen." Ze legt uit dat de kerstman in him verhaal niet wil dat mensen gelukkig wórden, maar dat ze gelukkig zijn. Claartje van den Broek Het Kerstcadeau: dubbel-cd, prijs 22,50, meer informatie: www.hetkerstcadeau.com of via 020-6001891. Patiicia Aaslund (1) en Henriëtte Kat. foto Roland de Bruin/GPD Met m'n ziel onder mijn arm doorloop ik de laatste paar dagen voor de inlever datum van deze column. Wat moet ik er nu toch in zettenHet is dan wel de laatste, maar om aan dat feit nu al deze ruimte te wijden? Uiteindelijk kom ik bij gebrek aan inspiratie terecht bij mijn vriendinnen. Of zij suggesties hebben? 'Iets over school?', zegt de één, 'een kerststukje dan?', bedenkt de ander. Maar mijn mening over de Tweede Fase lijkt me wel duidelijk na mijn eerste co lumn. En iedereen weet ondertussen ook wel dat ik me erger aan al die kerstliedjes op de radio, zo drie weken voor data. Maar toen ik thuiskwam na een dag vol her senspinsels over wat ik nu toch moest schrij ven, lag de Elsevier te wachten. Mét het eer ste jaaroverzicht van 2002. Ik wist niet wat ik las. De Elsevier beschrijft 2002 namelijk als volgt: 'Een jaar dat in het teken staat van één gebeurtenis: 6 mei, de moord op Pim Fortuyn.' De Elsevier wil ons doen geloven dat de moord op de man die velen liefkozend 'de man van het volk'noemden, 'het treurig ste' is van heel het jaar. Maar ik kan Pimmetje met zijn miljonairs villa in Rotterdam en buitenhuis in Italië met de beste wil van de wereld nog geen 'man van het volk' noemen. Het interieur van zijn huis, waar zo nu en dan een inter view werd opgenomen, getuigt van een in komen waar menig 'doorsnee Nederlander' van droomt. En iemand die vier plaatsen nodig heeft voor zijn eigen graf, zich niet in de grond wil laten begraven, kiest voor een enorme graftombe en zich voor de gelegenheid maar even laat overvliegen, verdient toch niet echt mijn goedkeuring. Hoe graag hij het imago van 'man van het volk' ook wilde uit dragen, in mijn beleving kwam hij daar niet eens dichtbij. Ik vind het verschrikkelijk dat hij vermoord is, maar dan vooral omdat het principe 'vrij heid van meningsuiting' op de tocht komt te staan. Maar ik treur net zo hard om de zelf moordaanslagen waar steeds veel onschul dige slachtoffers bij vallen en de armoede in veel landen waar, ondanks alle beloften, nog steeds weinig aan lijkt te verbeteren. Net zoals elke keer als we weer een nieuw jaar ingaan, hoop ik dat er nu eens echt ver betering komt, en het niet wéér bij loze be loften blijft! Maaike Wijnstra Martin Gretschmann, alias Console, drukt met zijn beats, samples, bliepjes en kraakjes een belangrijk stempel op het geluid van de Duitse postrockband The Notwist. De langzamere nummers van zijn nieuwe soloplaat Reset, met hun ambient beats, organische in strumentaties en functionele storingsgeluiden, doen denken aan het eerder dit jaar versche nen Notwist-album 'Neon Gol den'. Maar Gretschmann blijkt, getuige de up tempo vierkwartsmaten en scheurende bassynthesizers die de andere helft bepalen, ook gegrepen door het electroclash-virus. He lemaal niet erg, want zijn cross over van synthipop, electro, new wave en moderne elektro nica levert - mede door de in breng van zangeres Miri - een aantal ijzersterke songs op. Re- set verschijnt volgende maand als dubbel-cd met Preset. Die had de platenmaatschappij niet bijgevoegd. Maar als 'ie net zo goed is als het eerste schijfje, is de eerste elektronische topper van 2003 een feit. Rob Broere Console: Reset The Preset (Vir gin), speelduur: 45.12 min. Eindelijk kunnen we luiste ren naar 'Jingle Bells', 'San ta Claus Is Back In Town' en 'Winter Wonderland' zonder over onze nek te gaan. Ze zijn er nu namelijk in een uitvoering van The Brian Setzer Orchestra. orchestra: De voormalige, vetgekuifde frontman van The Stray Cats blaast op het album Boogie Woogie Christmas oubollige kerstklassiekers een swingend nieuw leven in. Met zijn veelkoppige, vakkun dige begeleidingsband maakt hij solide rock-'n-roll- en big band-versies van de genoemde nummers, enkele minder be kende traditionals en, zowaar, de 'Notenkraker Suite' van Tsjaikovsky. De ideale kerst-cd, geschikt voor alle leeftijden. Rob Broere The Brian Setzer Orchestra: Boogie Woogie Christmas (Surfdog/Suburban), speelduur: 41.46 min. Zestien miljoen platen ver kocht rapp er Jay-Z sinds hij in 1996 debuteerde met 'Reaso nable Doubt'. Met 'Hard Knock Life' ging het twee jaar later goed los en sindsdien is de man gevierd. De Amerikaan pro beert met de dubbelaar The Blueprint 2 zijn succes te stabi liseren. Dat lukt voor een deel, want vooral The Gift bevat en kele aanstekelijke nummers. Gasten als Faith Evans, Noto rious B.I.G., Dr. Dre, Rakim, Truth Hurts en Destiny's Childs Beyonce Knowles vervullen een glansrol, terwijl Jay-Z zich van de hardcore-rappers onder scheidt door eens niet over de top te gaan. Wel haalt hij flauw 'My Way' aan en vervolgens kakt de boel wat in op de tweede cd The Curse, waarop vooral de JAY-Z stem van Lenny Kravitz nog op valt. Peter van der Heide Jay-Z: The Blueprint 2 - The Gift The Curse (Rocafella Re cords/Universal), speelduur: 49.46 en 58.55 min. Wanneer aan het begin het gezoem van een synthesi zer aanzwelt, vraag je je even af welke kant deze cd op gaat. Maar Mercan Dede weet precies wat hij doet. Hij is geboren in Turkije, speelt 'ney' (rietfluit) en percussie. Tegenwoordig woont hij in Canada, waar hij als dj optreedt en zich bedient van de modernste apparatuur. Dede combineert beide werel den tot een zeer geraffineerd en uitgebalanceerd geheel. Met groot respect voor traditie ver mengt hij de Oosterse suf i-mu- ziek met hedendaagse trance en lichte house-invloeden. Illand Pietersma Mercan Dede: Secret Tribe Nar (Doublemoon/Choice), speelduur: 72.40 min. 1Robbie Williams - Ei 2. Phil Collins - Testify (3) 5. Gordon Re-Play - G&R (8) 6. U2 - The Best Of 1990-2000 Ml 7. Anouk - Graduated Fool (6) I. Jennifer Lopez - This Is MeThen (7) 9. Andrea Bocelli - Sentimento (9) 10. Rolling Stones - Forty Ijicks (-) 3. Acda En De Munnik - Groeten Uit Maaiveld (2) 4. Norah Jones - Come Away With Me (5)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27