Verbazing over kritiek op chicanes PZC FAMILIE BERICHTEN Jongste geschiedenis Terneuzen op schrift VVV Schouwen zoekt wanhopig naar geld t Dorpsraad voor maatregelen ■Hf Hardrijder is rijbewijs kwijt Gewonde bij ongeval Goes lezers schrijven Aardenburg 'Als je kind een nierziekte heeft, zet dat je leven op z'n kop' INVALKRACHTEN door Frank van Cooten HEIKANT - De dorpsraad Hei kant gaat er vanuit dat de ge meenteraad van Hulst donder dag akkoord gaat met de aanleg van verkeersremmers in de Juli- anastraat. Er is immers geen en kele twijfel over het feit dat deze straat momenteel onveilig is. De dorpsraad schrijft dit in een brief aan de politieke partijen en aan B en W van Hulst. De brief is geschreven naar aanlei- TERNEUZEN - Een 45-jarige automobilist uit Terneuzen moest gisteravond zijn rijbewijs inleveren omdat hij veel te hard over de N61 reedOp de weg tus sen IJzendijke en Biervliet is tachtig het maximum, maar de Terneuzenaar reed er rond half tien met 140 kilometer per uur. Hij werd door de politie aange houden en kreeg een proces verbaal. GOES - Een zeventienjarige Ar- nemuidse is gistermiddag met rug- en hoofdletsel naar het zie kenhuis gebracht, nadat ze ge schept was door een auto. Het ongeval gebeurde rond half zes op de Fruitlaan in Goes. De vrouw stond op het midden van de voetgangersoversteekplaats te wachten voor het naderende verkeer. Een 22-jarige automo bilist uit Goes schepte haar. De Amemuidse belandde tegen de voorruit. dinsdag 17 december 2002 ding van de discussie vorige week in de vergadering van de raadscommissie stads- en dorpsontwikkeling. De WD en het CDA maakten toen duide lijk grote moeite te hebben met de aanleg van de verkeersrem mers in de vorm van een aantal chicanes in combinatie met een fietssuggestiestrook. R. van Ha peren (WD) vindt de plaatsing van palen midden op de weg le vensgevaarlijk en Th. Baert (CDA) meent dat na de inspraak onvrede is ontstaan in Heikant omdat te weinig naar alterna tieven is gekeken. De dorpsraad Heikant is ver baasd over deze onduidelijk heid. De dorpsraad gaat er im mers van uit dat het voorstel op een professionele manier door het ambtelijk apparaat is uitge werkt. „Dit voorjaar werd de oplossing nog tegengehouden met de argumentatie dat er te weinig draagvlak was bij de be woners in de Julianastraat. Tij dens de inspraakavond bleek in elk geval dat dit geen argument is en was. Vandaar dat we er ook van uit gaan dat realisatie op korte termijn een feit is." De dorpsraad is verbaasd, dat de voorgestelde oplossing weer ter discussie staat. „Indien de aangevoerde argumentatie klopt, kan worden gesteld dat het gemeentelijk voorstel kwa litatief ondermaats is, en dat zelfs gesproken kan worden van een wanprestatie. Als dorps raad gaan we er echter van uit dat het een gedegen voorstel is." Als het voorstel niet wordt goedgekeurd 'kunnen we beter onze werkzaamheden staken', schrijft de dorpsraad „Dan zijn alle verkiezingsbeloftes rond om betrokkenheid van de dorpsraden reeds nu al loze be loftes." Initiatiefnemer Piet Hamelink (rechts) overhandigt het eerste exemplaar aan burgemeester Barbé. foto Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - „Een boek dat de liefde voor hun stad moet aanwakkeren bij de in woners van de gemeente Terneuzen, een boek dat de band met de stad versterkt." Met die woorden overhandigde SGP-ge- meenteraadslid, en binnenkort wethouder van de nieuwe gemeente Terneuzen, P. Ha melink gistermiddag het eerste exemplaar van 'Terneuzen, van herindeling tot herin deling, 1970-2003' aan burgemeester R. Barbé. Hamelink was deze eer gegund als lid van de commissie die de totstandkoming van het populaire geschiedenisboek begeleidde. Bovenal echter was Hamelink de geestelijk vader van het idee om alle inwoners van de gemeente Terneuzen in het kader van de sa menvoeging met de gemeenten Axel en Sas van Gent een boek over de moderne geschie denis van Terneuzen cadeau te doen. De SGP'er lanceerde dat plan begin vorig jaar. De gemeenteraad stelde er toen een kwart miljoen gulden voor beschikbaar, waarna vier schrijvers zich aan het werk zetten om de historie van Terneuzen tussen 1970 en 2003 op schrift te stellen. Het boek is een aanvulling op 'De geschiedenis van Terneu zen' van dr. J. Wesseling. Die publiceerde in 1958 een wetenschappelijke verhandeling over de historie van de stad vanaf de veer tiende eeuw. 'Terneuzen, van herindeling naar herinde ling' is uitdrukkelijk geen wetenschappe lijk werk, benadrukten zowel Hamelink als Barbé tijdens de presentatie in de burger zaal van het stadhuis. Volgens de burge meester is de tijd nog niet rijp voor een ob jectieve, wetenschappelijk verantwoorde publicatie over Terneuzens geschiedenis van de afgelopen dertig jaar. „Ik denk dat het misschien goed is om voor een weten schappelijke verhandeling over vijfentwin tig jaar nog eens terug te kijken op deze pe riode. Het beeld is nu best nog gekleurd en voor een wetenschappelijk werk moet je wat meer afstand nemen van de feiten." Niettemin prees Barbé het werk van de vier schrijvers. „Ze hebben een fantastische prestatie geleverd en ongelofelijk veel ma teriaal aangeboord. Ik ben ervan overtuigd dat veel inwoners zich in het boek zullen herkennen en er wat mee kunnen doen. Afhalen Het boek over de jongste geschiedenis van Terneuzen telt 252 pagina's, is rijk geïllus treerd en gedrukt in een oplage van tiendui zend stuks. Per adres in de gemeente Ter neuzen is een gratis exemplaar beschikbaar. Mensen die het boek in hun bezit willen kri j - gen, moeten de bon in het gemeentelijk in formatieblad Terneuzen Informatie invul len en daarmee naar het stadhuis gaan. Het boek is daar vanaf vandaag af te halen. Ter neuzen Informatie wordt nog voor de kerst bij alle mensen bezorgd. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verscl* nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactiotij* beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet daid> redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wordK niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden.Der» dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over» weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De voorzitter van de stadsraad van Aardenburg (welke verkie zingen hebben ons dit orgaan doen opleveren?) ergert zich aan het lelijke gespuit van mogelijk kunstzinnige jongeren op mu ren en ander openbaar (PZC, 11-12). De stadsraad denkt dat jonge ren zich vervelen en willen een skatebaan en een overdekte ontmoetingsruimte aanleggen om het foeilelijk geklieder tegen te gaan. Wellicht weet de stads raad niet dat in onze gemeente een organisatie bestaat van goed betaalden die dit probleem kunnen oplossen en wel de stichting Welzijn in Oostburg. De stadsraad weet ook niet dat de voorgestelde maatregelen niet zullen helpen, al vele malen in den lande is dit bewezen. Een puber pubert nu eenmaal, daar wordt hij of zij groot van en met een beetje technische hulp g>. riëren de muren fantastic mooi in de cultuurstad Aarden- burg. Zorg, stadsraad, dat be- kladde muren door de onverls. ten worden schoongemaakt o! erken het als grensverleggend* kunst (we kennen elkaar tochs dit kleine dorp), eis van denies, we gemeenteraad hedendaags speelplaatsen, besef dat pub» ook inwoners zijn, zeur pleit voor één gemeentt Zeeuws-Vlaanderen, uiteraaid aan Zee (succes verzekerd), he! daarna jezelf op en accepteer ondertussen het ouwemanner, bestuur van de nieuwe gemeen te Sluis niet, want voordat de een skatebaan hebben gereah seerd, of een adviserende jonge- renraad, staat Sluis onderwater en is West-Zeeuws-Vlaanderei grotendeels onder asfalt t ven. Ton Besselink Brieversweg 21 door Famke van Loon BURGH-HAAMSTEDE - De Stichting WV-Info Schouwen- Duiveland is naarstig op zoek naar geld. Volgens bestuurslid en woordvoerder namens de stichting P. de Haas wordt op dit moment met 'vijf verschillende soorten instanties' onderhan deld. Dat geld is hard nodig om in ieder geval de salarissen van de medewerkers voor deze maand te kunnen betalen. Zonder de potentiële geldschie ters te willen opjagen, stelt De Haas dat 'bij ons de nood hoog is'. De liquide middelen van de toeristenorganisatie naderen het nulpunt, terwijl de salaris sen nog betaald moeten worden. Bij onder meer de gemeente en de bank is inmiddels aange klopt om desnoods met een voorschot geld beschikbaar te stellen.. Mochten de onderhan delingen op niets uitlopen dar zijn de ondernemersverenigin gen bereid de portemonnee tt trekken. De VW balanceert al enige tijd op de rand van de afgrond. Me! te weinig participanten, fik investeringen in de kantoren te weinig omzet kampt de stich ting nu met een flinke schuld, een negatief eigen vermogen en een gat in de begroting. In het beleidsplan tot 2006 is een nieu we marsroute uitgestippeld: minder personeel, voorlopig slechts één kantoor en een aan merkelijk duurder contributie systeem. Wethouder G van de Velde-de Wilde twijfelt echter aan de financiële onderbou wing van de toekomstplannen Ook de bank weigert op grom van dit plan mee te werken. Wij vernamen dat op 73-jarige leeftijd is overleden onze gepensioneerde medewerker de heer C. VAN NIEUWENHUIJZE De heer Van Nieuwenhuijze was gedurende 42 jaar een bijzonder gewaardeerd en nauwkeurig mede werker van onze verkoopbinnendienst. Wij wensen zijn familie de kracht toe dit verlies te dragen. Directie en medewerkers Zeelandia H. Doeleman b.v. Zierikzee, 16 december 2002 Zo volkomen een moeder is, zo volkomen is het gemis nu ze naar huur verlosser is. Bedroefd, doch dankbaar, dat wij haar zolang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoe der en oma ALIDA N1PIUS-VAN BIERT weduwe van A. J. Nipius geboren 13-01-1917 overleden 13-12-2002 Moeder van: Koos en Joke Arja Oma van: Marcelle Dennis en Nathalie Mirjam jan-Willem Kleinkinderen: Anthony Cherryl Emilio Niels Melissa Rustenburg. Vrij land straat 70 te Middelburg Correspondentieadres Zuiderbaan 35. 4386 CK Vlissingen Gelegenheid tot afscheid nemen op dinsdag 17 de cember van 19.00 tot 19.30 uur in het Rouwccn- trum Middelburg aan de Buitenhovelaan 1 te Mid delburg. Op woensdag 18 december in de Gereformeerde Kerk van 1 3.00 tot I 3.20 uur in de Kerkstraat 2 te Stad aan het Haringvliet. Aansluitend zal aldaar om 13.30 uur de rouwdienst worden gehouden, waarna de begrafenisplechtig heid zal plaatsvinden aan de Algemene Begraaf plaats aan de Nicuwstraat te Stad aan het Haring vliet. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in 't Anker. Liever geen toespraken. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen dienen deze advertentie als zodanig te beschouwen. Vlissingen 16 december 2002 Bedroefd maar dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede dat van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder CATHAR1NA DRONKERS-LU1TWIELER sinds 5 februari 1961 weduwe van Pieter Cornells Dronkcrs in de leeftijd van 83 jaar. Serooskerke 6 juni 1919 Oost-Souburg: |aap Dronkcrs en Nel Elbrink Goes: Bram Dronkers en Hanneke de Ruijter Susanne en Rudy Colette en Sjacco, Rick Mark Vlissingen: Ella Dronkers en Jaap van Belzen Ronny Dennis Vlissingen: Ineke Dronkers en Ronald Filius Jimmy en Djelay Ricky Zorgcentrum Ter Reede'. Correspondentieadres: Westerzicht 389. 4385 BD Vlissingen Onze moeder en oma is opgebaard in het Monuta uitvaartcentrum 'De Voorzorg'. Industrieweg 20 te Vlissingen. hier is gelegenheid tot afscheid nemen op woensdag 18 december van 19.30-20.00 uur. Donderdag 19 december is er gelegenheid tot af scheid nemen van 12.45-13.15 uur. waarna om 13.50 uur een korte afscheidsdienst zal worden ge houden in de aula van het uitvaartcentrum. Aansluitend zal om 14.50 uur de begrafenis plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Vlissingen. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcentrum. Na een moeilijk leven is plotseling overleden onze moeder, schoonmoeder en oma CORRY MOELAART weduwe van Chris Verploeg Geboren Retranchement 25 december 1917 Overleden Oostburg 15 december 2002 Sommelsdijk: Emmy Zonnevijlle-Verploeg Sjaak Zonnevijlle Wormen Hans Verploeg Inge Verploeg-Brakman en kleinkinderen Correspondentieadres: E. Zonnevijlle-Verploeg Nachtijs 16 5245 DG Sommelsdijk De crematie heeft in besloten kring plaatsgevonden. Geschokt hebben wij kennisgenomen van het plot seling overlijden van onze zuster, schoonzuster en tante CORRY MOELAART weduwe van Chris Verploeg Geboren te Retranchement, 25-december-1917 Overleden te Oostburg. 13-december-2002 Suze Annie Jan en Ceciel Pieter en Linie Neven en nichten Van de goede dagen in het leven heeft ze genoten, de slechte heeft ze aanvaard. Bedroefd delen wij u mede, dat van ons is heenge gaan. onze lieve moeder, schoonmoeder en oma ANNA MAATJE VERSTRATE weduwe van Abraham Kotvis op de leeftijd van 86 jaar. Zuidzande: Corrie Kotvis t Groede: Greta en Bram van der Slikkc-Kotvis Breskens: Cris en Daisy Grubbenvorst: Ab en Krista 15 december 2002. Correspondentieadres: 4503 PL Groede. Puyendijk 1 Onze dank en respect gaan uit naar doktoren en personeel van 'de Stelle', ujd. Boterbloem, voor hun liefdevolle verzorging. De begrafenis zal in besloten kring plaatsvinden te Zuidzande. "Als leven lijden wordt, is sterven een verlossing. Bedroefd, maar met een goede herinnering aan alles wat hij voor ons heeft betekend en dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat, zacht en kalm, van ons is heenge gaan mijn vader, schoonvader, opa en overopa JACOBUS DE BRU1JNE sinds 1986 weduwnaar van Jacoba Adriana Bareman in de gezegende leeftijd van 92 jaar. 's-Gravenpolder: Jan de Bruijne Joke de Bruijne-de Putter Kapel Ie: Jaap en lanet Marjo Valerie Bergen op Zoom: Corina en Willem-Jan Martijn Christa m herinnering Terneuzen. 15 december 2002 Zorgcentrum "Bachten Dieke" K. 02 Correspondentieadres: J. C. de Bruijne Ambachtsstraat 56 4431 BG's Gravenpolder De rouwdienst zal worden gehouden op donderdag 19 december om 14.00 uur in de aula op de Zuider begraafplaats, Bellamystraat 28c te Terneuzen, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de Zuiderbegraal plaats. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de hal van voornoemde aula Onze dank gaat uit naar het personeel van "Bachten Dieke voor de goede en liefdevolle verzorging. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief ontvangen hebben, verzoeken wij deze advertentie als zo- danig te beschouwen. Bedroefd, maar met grote dankbaarheid voor wat zij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat na een liefdevolle verzorging in "Rozenoord". geheel onverwacht is overleden, onze geliefde moeder, schoonmoeder, oma en overoma MARIA VAN HOORN weduwe van Johannes de Witte geboren te Retranchement 19 september 1905 overleden te Sluis 15 december 2002 Sluis: C. de Witte F. A. de Witte-Pijcke Sluis: R. B. J. de Winne- de Witte P. 1. de Winne t A. A. Dierkx Kleinkinderen en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Hoogstraat 66 4524 AE Sluis Onze moeder en oma is opgebaard in het mortuarium van het Antonius Ziekenhuis te Oostburg. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag van 19.00-19.50 uur De dienst van Woord en Gebed, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op donderdag 19 december om 10.30 uur in de zaal van "Rozenoord", Hoogstraat 58 te Sluis. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de R. K. begraafplaats te Sluis Na de begrafenis is er gelegenheid tol condoleren in "Rozenoord". Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Bedroefd delen wij u mede dat. na een langzaam afnemende gezondheid, dankbaar voor hetgeen hij heeft betekend, wij afscheid hebben moeten nemen van mijn zorgzame vader, opa en oom JANNIS CORNELIS TELLIER weduwnaar van Johanna van de Wege op de leeftijd van 93 jaar. Breskens: Corrij en Ko Jeannine Anita en Johan Marein Reinier Oostburg. 16 december 2002 Correspondentieadres: Dorpsstraat 72 4511 EJ Breskens De crematieplechtigheid, waarbij u wordt uitgeno digd. zal plaatsvinden op vrijdag 20 december om 14.00 uur in crematorium "Terneuzen". Bellamystraat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de hal van het crematorium. Steun de Nierstichting. Giro 88.000 0 NIERSTICHTING a Nuttig en nodig stichting m k DE REGENBOOG DE WINGERD De Regenboog/De Wingerd, school voor speciaal onderwijs (s.o.J en voortgezet speciaal onderwijs fv.s.o.J aan zeer moeilijk lerende kinderen (ZMLK) te Terneuzen vraagt voor beide afdelingen. Voor de functies van groepsleerkracht en klassen-assistent. Functie-eisen voor de functie van groepsleerkracht: - volledige bevoegdheid: PABO Functie-eisen voor de functie van klassenassistent: - opleiding SPW of vergelijkbare MBO-opleiding - ervaring in het werken met mensen met een verstan delijke handicap strekt tot aanbeveling Salaris en arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO Primair Onderwijs. Voor nader informatie kunt u contact opnemen met - dhr. P. Geilleit (directeur) of F. Gordijn (adj.-directeur s.o.) tel. 0115-620065 - dhr. A. Jobse (adj. directeur v.s.o.) tel. 0115-696816 Uw sollicitatie kunt u vóór 24 december sturen naar: De Regenboog/De Wingerd, postbus 302, 4530 AH Terneuzen. Help een werkend kind in Bangladesh naar school Word lid van Unicef en bel 0800 - 1133 www.unicet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 40